UA121335U - Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини - Google Patents

Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини Download PDF

Info

Publication number
UA121335U
UA121335U UAU201708450U UAU201708450U UA121335U UA 121335 U UA121335 U UA 121335U UA U201708450 U UAU201708450 U UA U201708450U UA U201708450 U UAU201708450 U UA U201708450U UA 121335 U UA121335 U UA 121335U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
melt
crucible
crystallizer
adjusting
carried out
Prior art date
Application number
UAU201708450U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Миколайович Опанасенко
Микола Вікторович Опанасенко
Віталій Олександрович Пилипенко
Олександр Віталійович Пилипенко
Original Assignee
Олександр Миколайович Опанасенко
Микола Вікторович Опанасенко
Віталій Олександрович Пилипенко
Олександр Віталійович Пилипенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Миколайович Опанасенко, Микола Вікторович Опанасенко, Віталій Олександрович Пилипенко, Олександр Віталійович Пилипенко filed Critical Олександр Миколайович Опанасенко
Priority to UAU201708450U priority Critical patent/UA121335U/uk
Publication of UA121335U publication Critical patent/UA121335U/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Crucibles And Fluidized-Bed Furnaces (AREA)

Abstract

Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини, включає приготування і рафінування розплаву, які здійснюють в тиглі установки для електрошлакової тигельної плавки, до тигля приєднують кристалізатор, що сполучається з розплавом, формоутворення, кристалізацію і витягування готового виробу. Тигель оснащають щонайменше однією індукційною канальною одиницею, по каналу якої циркулює розплав, за рахунок цього підтримується температура, необхідна для подальшого процесу безперервного лиття, і здійснюється ефективне перемішування розплаву для вирівнювання температурного поля і хімічного складу по всьому об'єму розплаву в тиглі.

Description

Корисна модель належить до металургії, зокрема до лиття металів безперервним способом, і може бути використана при одержанні безперервно литих виробів різних профілів необмеженої довжини.
Відомо спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини з металів та сплавів, що включає приготування і рафінування розплаву, формоутворення, кристалізацію і витягування готового виробу, при цьому приготування і рафінування розплаву здійснюють в тиглі установки для електрошлакової тигельної плавки, до якого приєднують кристалізатор машини безперервного лиття, що сполучається з розплавом (ША Ме20250А, В220 11/14, 19981.
Недоліком зазначеного способу, є недостатнє перемішування розплаву в тиглі, що викликає нерівномірність розподілу температури по об'єму розплаву (висока температура в верхній, плавильній зоні і значно нижча, аж до "замерзання" розплаву, в нижній частині тигля, з якої розплав надходить в кристалізатор машини безперервного лиття) і можливість розшарування багатокомпонентних розплавів на "важчі" і "легші" шари.
Нерівномірність температурного поля розплаву викликає необхідність значного перегріву розплаву в верхній частині тигля, власне в зоні плавлення, для забезпечення завдяки теплопровідності розплаву визначеної прийнятної температури безперервного лиття в нижній частині тигля, що сполучається з кристалізатором машини безперервного лиття, а це, в свою чергу, призводить до більших витрат електроенергії, перегріву і витрат флюсів, зниження якості розплаву (часто аж до неприйнятної) в результаті відомого ефекту більшого газопоглинання і окислення розплаву при більш високих температурах, а також підвищених втрат металу від посиленого окислення і переходу в шлак. Крім того, необхідність підтримання підвищеної температури в зоні плавлення пришвидшує наплавлення кількості розплаву і ускладнює (часто унеможливлює) узгодження швидкості наплавлення розплаву зі швидкістю кристалізації розплаву в кристалізаторі і швидкістю безперервного лиття, таким чином негативно впливаючи на стійкість, керованість і стабільність всього комплексного процесу плавлення-рафінування- безперервного лиття.
Можливість розшарування розплаву на шари з "важчими" і "легшими" компонентами призводить до нерівномірного розподілу компонентів розплаву (нерівномірного хімічного складу) по об'єму безперервно відлитого профілю, що також є підставою для бракування такої
Зо продукції.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення відомого способу одержання литих виробів необмеженої довжини шляхом зміни технологічного процесу для зниження питомих енергозатрат, зниження втрати металу від посиленого окислення і переходу в шлак, підвищення якості безперервно відлитих профілів, забезпечення стійкості, керованості та стабільності процесу.
Поставлену задачу вирішують тим, що у способі одержання литих виробів необмеженої довжини, який включає приготування і рафінування розплаву, що здійснюють в тиглі установки для електрошлакової тигельної плавки, до тигля приєднують кристалізатор, який сполучається з розплавом, формоутворення, кристалізацію і витягування готового виробу, згідно з корисною моделлю, тигель оснащають щонайменше однією індукційною канальною одиницею, по каналу якої циркулює розплав, за рахунок цього підтримується температура, необхідна для подальшого процесу безперервного лиття, і здійснюється ефективне перемішування розплаву для вирівнювання температурного поля і хімічного складу по всьому об'єму розплаву в тиглі.
Рівень розплаву в тиглі підтримують стабільним за допомогою регулювання швидкості сплавляння витратних електродів - регулювання сили струму між електродами і регулювання швидкості кристалізації - режиму охолодження кристалізатора і швидкості витягування закристалізованого профілю, підтримуючи процес безперервно і стабільно.
З тигля розплав затікає в формоутворюючу вставку кристалізатора, кристалізується і безперервно або в пульсуючому режимі його витягують за допомогою механізму витягування в протилежну від розплаву сторону і подають на механізм порізки і рольганг-штабелер.
Кристалізатор встановлюють на бічній стінці тигля при горизонтальному литті або на днищі тигля при вертикальному литті.
Через використання індукційних одиниць, приєднаних до тигля, забезпечується додатковий підігрів і інтенсивне електромагнітне перемішування розплаву, прогріваються нижні, більш "холодні" шари розплаву перед надходженням його в кристалізатор з меншими енергозатратами, а також вирівнюється температурне поле по об'єму розплаву, не перегріваючи верхні шари розплаву і флюсу, уникаючи таким чином зниження якості розплаву від підвищеного газопоглинання і окислення розплаву при підвищених температурах, а також створюється можливість роздільного регулювання і оптимізації температури розплаву в зоні бо плавлення і в зоні надходження розплаву в кристалізатор, забезпечуючи тим самим більшу стійкість, керованість і стабільність всього комплексного процесу плавлення-рафінування- безперервного лиття.
Крім того, завдяки використанню індукційних одиниць відбувається інтенсивне перемішування розплаву електромагнітними силами, що також допомагає вирівнювати температурне поле по об'єму розплаву за рахунок не лише теплопередачі, а і за рахунок конвекції, що значно ефективніше, і забезпечує рівномірність розподілу компонентів розплаву в його об'ємі, рівномірність хімічного складу, тим самим знижуючи питомі енергозатрати, знижуючи втрати металу від посиленого окислення і переходу в шлак і підвищуючи якість виробів (безперервно відлитих профілів).
Переваги способу у порівнянні з прототипом пролягають у зниженні енергозатрат на підтримання всіх процесів, зниження втрат теплової енергії в навколишнє середовище, підвищення якості рафінування за рахунок оптимізації температур в зоні плавлення і зоні надходження розплаву в кристалізатор, підвищення якості продукції, що відливається на даному комплексі, підвищення стійкості, керованості та стабільності комплексного процесу плавлення-рафінування-безперервного лиття.
Корисна модель пояснюється кресленням комплексу плавильно-рафінувально-ливарного.
Комплекс містить станину 1, на якій змонтовано тигель 2, що футеровано вогнетривкими матеріалами і що має кришку 3, Тигель 2 призначено для розплавлення в ньому, рафінування і накопичення розплаву. Тигель 2 сполучено з індукційними одиницями 4 для підігріву і перемішування розплаву в тиглі 2. До складу індукційної одиниці входить котушка 5 індуктора, магнітопровід 6 індуктора і футерований канал 7. Тигель 2 також сполучено з кристалізатором 8 з формоутворюючою вставкою. Кристалізатор 8 може бути встановлено на бічній стінці тигля 2 при горизонтальному литті або на днищі тигля 2 при вертикальному литті.
На станині 1 змонтовано щонайменше одну колону 9 з електородотримачем 10 з механізмом 11 переміщення витратних електродів 12 в тигель 2 для електрошлакового переплаву і рафінування розплаву. З тиглем 2 сполучено механізм 13 витягування закристалізованого профілю, з'єднаний з механізмом 14 порізки і рольгангом-штабелером 15.
Спосіб здійснюють наступним чином.
З металу чи сплаву, який потребує рафінування перед подальшим литтям безперервним
Зо способом, виготовляють тим чи іншим способом (пресування, виливання, відрізка з прокату тощо) витратні (ті, що розплавляються в процесі рафінування) електроди 12. Такий електрод 12 встановлюють в електродотримач 10 колони 9 електрошлакового переплаву (ЕШП) (при роботі в монофілярному режимі), або два електроди 12 встановлюють в електродотримачі 10 двох колон 9 ЕШП (при роботі в біфілярному режимі). На електроди 12 подають напругу від джерела електроживлення ЕШП механізмами подачі 11, витратні електроди 12 занурюють у розплавлену шлакову ванну в тиглі 2, де під дією тепла, що виділяється від проходження струму між електродами 12 через шлакову (флюсову) ванну, здійснюється поступове розплавлення витратних електродів 12, проходження каплі розплавленого металу чи сплаву через шар 7 розплавленого рафінуючого шлаку (флюсу), де таким чином відбувається процес рафінування.
Рафінований розплав 8 металу чи сплаву збирається в нижній частині тигля 2 під шаром 16 розплавленого шлаку (флюсу), який захищає розплав 17 від контакту з навколишнім повітрям.
Тигель 2 оснащають однією або декількома індукційними канальними одиницями 4, що дозволяють забезпечити підтримання необхідної температури розплаву, а також ефективного його перемішування, що вимагається для здійснення подальшого процесу безперервного лиття.
На тиглі 2 встановлюють кристалізатор 8 (на бічній стінці тигля при горизонтальному литті або на днищі тигля при вертикальному литті) таким чином, що формоутворююча вставка кристалізатора сполучається з розплавом 17. У кристалізатор 8 надходить розплав 17, здійснюється кристалізація розплаву 17 у литий профіль заданого перерізу, що безперервно або в пульсуючому режимі витягують в протилежну від розплаву сторону механізмом 13 витягування і подають на механізм порізки 14 і рольганг-штабелер 15.
Витратні електроди 12 періодично у міру розплавлення замінюють новими. Рівень розплаву 17 в тиглі 2 підтримують стабільним за допомогою регулювання швидкості сплавляння витратних електродів 12 (регулювання сили струму між електродами) і регулювання швидкості кристалізації (режиму охолодження кристалізатора 8 ії швидкості витягування закристалізованого профілю, підтримуючи процес безперервно і стабільно.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини, при якому виконують приготування і бо рафінування розплаву, які здійснюють в тиглі установки для електрошлакової тигельної плавки,
до тигля приєднують кристалізатор, що сполучається з розплавом, формоутворення, кристалізацію і витягування готового виробу, який відрізняється тим, що тигель оснащають щонайменше однією індукційною канальною одиницею, по каналу якої циркулює розплав, за рахунок цього підтримується температура, необхідна для подальшого процесу безперервного лиття, і здійснюється ефективне перемішування розплаву для вирівнювання температурного поля і хімічного складу по всьому об'єму розплаву в тиглі.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що рівень розплаву в тиглі підтримують стабільним за допомогою регулювання швидкості сплавляння витратних електродів - регулювання сили струму між електродами і регулювання швидкості кристалізації - режиму охолодження кристалізатора і швидкості витягування закристалізованого профілю, підтримуючи процес безперервно і стабільно.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що з тиглю розплав затікає в формоутворюючу вставку кристалізатора, кристалізується і безперервно або в пульсуючому режимі його витягують за допомогою механізму витягування в протилежну від розплаву сторону і подають на механізм порізки і рольганг-штабелер.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що кристалізатор встановлюють на бічній стінці тигля при горизонтальному литті або на днищі тигля при вертикальному литті. с 4 ши шЯ я і І
З. ! У 7 НИ г. жу р Я гори ниовиьно СТЮ і ОК дезперервчиво лит У ех шу 1 й не І о; «ий і 4 гл тр зн іні звело НИ їй З у А вк Ко в а ЕК ще ні -е СХ Кф в КО дО Ми ідо з в ня ніккшннн ши ВШ ін КТ я нн 15 БОНН Е : І ивадтея. Ще СІНА Ж У ПЛчо б Сини їх Н З ОВ б. КЕ ї й о Доповни ЄП ОО пОюЮЙНе и ВО БОЕЯ о дддалннда чна А ААА АЛЛА Аа Аа Ач НН чт ис ТИ
UAU201708450U 2017-08-17 2017-08-17 Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини UA121335U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708450U UA121335U (uk) 2017-08-17 2017-08-17 Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708450U UA121335U (uk) 2017-08-17 2017-08-17 Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121335U true UA121335U (uk) 2017-11-27

Family

ID=60410684

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708450U UA121335U (uk) 2017-08-17 2017-08-17 Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121335U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN100566890C (zh) 一种半固态合金浆料的制备和流变成型的设备
UA122691C2 (uk) Способи і пристрої для одержання металевого порошкового матеріалу
CN104388689A (zh) 一种电磁复合控制电渣重熔细晶铸造方法及装置
US20120037330A1 (en) Method and Apparatus for Manufacturing Titanium Alloys
CN110964916A (zh) 一种两机两流电子束冷床熔炼炉
SE445181B (sv) Sett vid kontinuerlig metallgjutning
CN105014020A (zh) 一种制备大直径半固态合金坯料的装置和方法
CN116237480A (zh) 金液属进入交变磁场的牵引及交变磁场设置技术
CN211497740U (zh) 一种两机两流电子束冷床熔炼炉
UA121335U (uk) Спосіб одержання литих виробів необмеженої довжини
CN109047685B (zh) 一种制备钢锭的方法
CN107574342A (zh) 一种用于制造渔具的铝合金型材的生产工艺
CN110195140A (zh) 一种高纯还原铁真空熔炼垂直连铸生产熔炼纯铁的方法
UA121336U (uk) Комплекс плавильно-рафінувально-ливарний
CN1031629C (zh) 一种金属精炼-连铸复合装置
RU2395364C1 (ru) Способ непрерывного литья цилиндрического слитка
RU65408U1 (ru) Устройство для непрерывного литья заготовок
CN1483532A (zh) 潜流式无氧铜水平连铸技术及其生产设备
CN116117083B (zh) 一种大型模铸钢锭的凝固控制装置及方法
RU2630912C1 (ru) Способ производства сортовой заготовки электрошлаковым переплавом демонтированного железнодорожного рельса и устройство для его осуществления
RU2612867C2 (ru) Способ плавки высокореакционных металлов и сплавов на их основе и устройство для его осуществления
US1703658A (en) Apparatus for melting and casting
CN113249585B (zh) 一种基于电极转速控制的恒熔池形状电渣重熔方法
SU817069A1 (ru) Способ индукционного переплаваМЕТАллОВ и СплАВОВ
RU79653U1 (ru) Плавильная печь сопротивления