UA121278C2 - Лікарняний комплекс - Google Patents

Лікарняний комплекс Download PDF

Info

Publication number
UA121278C2
UA121278C2 UAA201810024A UAA201810024A UA121278C2 UA 121278 C2 UA121278 C2 UA 121278C2 UA A201810024 A UAA201810024 A UA A201810024A UA A201810024 A UAA201810024 A UA A201810024A UA 121278 C2 UA121278 C2 UA 121278C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bed
possibility
hospital
gurney
operating table
Prior art date
Application number
UAA201810024A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Іванович Худолій
Ігор Віталійович Тесленко
Original Assignee
Олександр Іванович Худолій
Ігор Віталійович Тесленко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Іванович Худолій, Ігор Віталійович Тесленко filed Critical Олександр Іванович Худолій
Priority to UAA201810024A priority Critical patent/UA121278C2/uk
Publication of UA121278C2 publication Critical patent/UA121278C2/uk

Links

Landscapes

  • Invalid Beds And Related Equipment (AREA)

Abstract

Лікарняний комплекс містить лікарняне ліжко, пересувну каталку і операційний стіл. Ложе лікарняного ліжка виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе каталки, а ложе каталки виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе операційного столу. Каталка виконана з можливістю стикування з лікарняним ліжком і з операційним столом відповідно. Для розширення експлуатаційних можливостей ложе лікарняного ліжка по довжині розділене на дві частини - нерухому частину і рухому частину з боку вільного доступу. При цьому рухома частина виконана по довжині і ширині не менше довжини і ширини ложа операційного столу, з можливістю фіксації на нерухомій частині за допомогою фіксаторів, виконаних на рукоятках, закріплених на кінцях довгої сторони ложа рухомої частини з боку вільного доступу. Ложе каталки виконано у вигляді С-подібної рами, зверненої роз'ємом в сторону рухомої частини лікарняного ліжка з можливістю переміщення по вертикалі за допомогою приводу, з можливістю стикування з лікарняним ліжком в нижньому стані. Рухома частина ложе лікарняного ліжка виконана з можливістю фіксації на С-подібній рамі каталки у верхньому і нижньому станах останньої відповідно, а також на операційному столі.

Description

Винахід належить до лікарняного обладнання і може бути використаний як лікарняний комплекс для тяжкохворих та інвалідів.
Відоме пристосування для транспортування хворих |див. патент 50 15951, АбТС 7/08, 19301, що містить лікарняне ліжко, рухоме ложе якого виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині щодо нерухомої основи за допомогою елементів кочення, взаємодіючих з поперечними горизонтальними напрямними в бік пристикованої каталки, яка містить аналогічні поперечні горизонтальні напрямні, які складають з напрямними лікарняного ліжка одне ціле, рухоме ложе виконано з можливістю фіксації на основі лікарняного ліжка.
Недоліком відомої конструкції є її обмежені можливості, так як вона не передбачає переміщення рухомого ложа на каталці по висоті з пристиковкою до операційного столу з наступною фіксацією.
Відомий також лікарняний комплекс |див. патент ВО 2026661, АбТа 7/08, 1995), що містить лікарняне ліжко, пересувну каталку і операційний стіл, при цьому ложе лікарняного ліжка виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе каталки, а ложе каталки виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе операційного столу, каталка виконана з можливістю стикування з лікарняним ліжком і з операційним столом відповідно.
Недоліком відомої конструкції є тривале налаштування механізмів для виконання операції переміщення пацієнта і сам процес переміщення з лікарняного ліжка на каталку, з каталки на операційний стіл і в зворотній послідовності.
Задачею запропонованого винаходу є розширення експлуатаційних можливостей за рахунок спрощення та оперативності в роботі медичного персоналу.
Ця задача вирішується тим, що лікарняний комплекс містить лікарняне ліжко, пересувну каталку і операційний стіл, при цьому ложе лікарняного ліжка виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе каталки, а ложе каталки виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе операційного столу, каталка виконана з можливістю стикування з лікарняним ліжком і з операційним столом відповідно, ложе лікарняного ліжка по довжині розділене на дві частини - нерухому частину і рухому частину з боку вільного доступу, причому рухома частина виконана по довжині і ширині не менше
Зо довжини і ширини ложе операційного столу, з можливістю фіксації на нерухомій частині за допомогою фіксаторів, виконаних на рукоятках, закріплених на кінцях довгої сторони ложа рухомої частини з боку вільного доступу, ложе каталки виконано у вигляді С-подібної рами, зверненої роз'ємом в сторону рухомої частини лікарняного ліжка з можливістю переміщення по вертикалі за допомогою приводу, з можливістю стикування з лікарняним ліжком в нижньому стані, рухома частина ложе лікарняного ліжка виконана з можливістю фіксації на С-подібній рамі каталки в верхньому і нижньому станах останньої відповідно, а також на операційному столі.
Причому фіксатори виконані у вигляді двоплечих важелів в середній частині шарнірно закріплених на осях рукояток, верхній вільний кінець, а нижній кінець шарнірно закріплений на горизонтальній підпружиненій осі з можливістю осьового переміщення останньої і взаємодії захватом з нерухомими виступами, виконаними відповідно на нерухомій частині лікарняного ліжка, на основі каталки і ложе операційного столу.
У порівнянні з відомим запропонований лікарняний комплекс дозволяє оперативно переводити ложе з пацієнтом з однієї горизонтальної поверхні на іншу без додаткової настройки механізмів, розширюючи експлуатаційні можливості пристрою в цілому.
На Фіг. 1 зображене лікарняне ліжко, вигляд збоку; на Фіг. 2 - вигляд А на фіг. 1 з пристикованою каталкою; на Фіг. З - каталка з рухомою частиною лікарняного ліжка у верхньому положенні; на Фіг. 4 - вигляд Б на Фіг. З (рухома частина лікарняного ліжка умовно не показана); на Фіг. 5 - вигляд В на Фіг. 3; на Фіг. 6 - каталка пристикована до операційного столу, рухома частина лікарняного ліжка на столі; на Фіг. 7 - вигляд Г на Фіг. б; на Фіг. 8 - елемент Іі на Фіг. 1; на
Фіг. 9 вигляд Д на Фіг. 8.
Лікарняний комплекс містить лікарняне ліжко 1, ложе якого по довжині розділене на дві частини - нерухому 2 частину і рухому З частину з боку вільного доступу. Рухома 3 частина виконана з можливістю переміщення в горизонтальній площині за допомогою елементів кочення 4, змонтованих знизу, взаємодіючих з поперечними напрямними 5, змонтованими на основі лікарняного ліжка 1. На кінцях довгої сторони рухомої З частини з боку вільного доступу виконані рукоятки 6 з фіксаторами у вигляді двоплечих важелів 7, в середній частині шарнірно закріплених на осях 8. Верхні кінці важелів 7 вільні, а нижні кінці закріплені за допомогою шарнірів 9У на горизонтальних осях 10 підпружинених за допомогою пружин 11 стиснення з можливістю осьового переміщення і взаємодії захватами 12, виконаними на кінцях осей 10 з бо нерухомими виступами 13, виконаними на основі лікарняного ліжка 1. Рухома З частина лікарняного ліжка 1 виконана по довжині і ширині не менше довжини і ширини ложа операційного столу 14. Ложе каталки 15 виконано у вигляді С-подібної рами 16, зверненої роз'ємом в бік рухомої З частини лікарняного, ліжка 1, з можливістю переміщення по вертикалі за допомогою приводу у вигляді мотор-редукторів 17 і 18, закріплених знизу С-подібної рами 16 на напрямних 19 з обмежувачами 20 і взаємодіючих із зубчастими рейками 21 і 22, закріпленими на боковинах основи каталки 15. С-подібна рама 16 виконана з можливістю стикування з напрямними 5 рухомої З частини лікарняного ліжка 1 в нижньому стані і з напрямними 23 з обмежувачами 24 операційного столу 14 у верхньому стані за допомогою елементів 25, виконаних на кінцях напрямних 19. Рухома частина 3 лікарняного ліжка 1 виконана з можливістю фіксації на С-подібній рамі 16 каталки 15 у верхньому і нижньому стані останньої відповідно, а також на упорах 26 операційного столу 14 по аналогії з фіксацією рухомої З частини на основі лікарняного ліжка 1.
Лікарняний комплекс працює наступним чином.
На лікарняне ліжко 1, яке повинно бути як мінімум в одному екземплярі в кожній палаті, поміщується тяжкохворий або інвалід, що вимагає оперативного втручання, для проходження попередніх клінічних аналізів. У призначений день операції пацієнт переміщується на рухому З частину лікарняного ліжка 1. Частина простирадла з нерухомої 2 частини лікарняного ліжка 1 піднімається і вкриває пацієнта зверху. До лікарняного ліжка 1 підкочується каталка 15 з розташуванням С-подібної рами 16 в нижньому стані і пристиковується елементами 25 до торців напрямних 5 рухомої З частини лікарняного ліжка 1, утворюючи з напрямними 19 одне ціле (див. Фіг. 2). Охоплюючи пальцями кисті руки рукоятки 6 асистенти притискають вільні кінці двоплечих важелів 7 до рукоятки б, передаючи зусилля за допомогою шарнірів 9 на горизонтальні осі 10, стискаючи пружини 11 стиснення і переміщуючи горизонтальні осі 10 в осьовому напрямку. При цьому захвати 12 звільняють нерухомі виступи 13. Прикладаючи зусилля до рукояток б на себе, в бік каталки 15, рухома 3 частина лікарняного ліжка 1 за допомогою елементів кочення 4 синхронно переміщується по напрямних 5 основи лікарняного ліжка 1 і напрямних 19 С-подібної рами 16 до упору елементів кочення 4 в обмежувачі 20. При цьому захвати 12 розташовуються навпроти виступів на підставі каталки 15 (на кресленні не показано) за аналогією з конструкцією на основі лікарняного ліжка 1. Знімається зусилля з
Зо рукояток 6 і вільних кінців двоплечих важелів 7. При цьому горизонтальні осі 10, під дією розпрямляючого зусилля пружин 11 стиснення, переміщуються в осьовому напрямку, а захвати 12 входять в зачеплення з нерухомими виступами на основі каталки 15 (на кресленні не показано) за аналогією з конструкцією на основі лікарняного ліжка 1, фіксуючи рухому частину З лікарняного ліжка 1 з пацієнтом на каталці 15, двоплечі важелі 7 займають вихідне положення.
Подається живлення на привід мотор-редукторів 17 і 18, які за допомогою зубчастого зачеплення (на кресленні не показано) по зубчастих рейках 21 і 22 синхронно рухаються вгору до рівня операційного столу, переміщуючи при цьому С-подібну раму 16 з рухомою частиною З лікарняного ліжка 1 з пацієнтом. Каталка 15 з пацієнтом переміщується в операційну і за допомогою елементів 25, напрямні 19 С-подібної рами 16 пристиковуються до напрямних 23 на операційному столі 14, утворюючи одне ціле (див. Фіг. 6). Виконуючи перелік операцій по звільненню захватів 12 від нерухомих виступів на основі каталки (на кресленні не показано) описаних вище у відомій послідовності, докладаючи зусилля до рукояток б від себе, у бік операційного столу 14, рухома частина З лікарняного ліжка з пацієнтом за допомогою елементів кочення 4 синхронно переміщується по напрямних 19 С-подібної рами 16 і напрямних 23 операційного столу 14 до упору елементів кочення 4 в обмежувачі 24. При цьому захвати 12 розташовуються навпроти виступів на упорах 26 (на кресленні не показано) за аналогією з конструкцією на основі лікарняного ліжка 1. Знімається зусилля з рукояток 6 і вільних кінців двоплечих важелів 7. При цьому горизонтальні осі 10, під дією розпрямляючого зусилля пружин 11 стиснення, переміщуються в осьовому напрямку, а захвати 12 входять в зачеплення з нерухомими виступами на упорах 26 (на кресленні не показано) за аналогією з конструкцією на основі лікарняного ліжка 1, фіксуючи рухому частину З лікарняного ліжка 1 з пацієнтом на операційному столі 14, двоплечі важелі 7 займають вихідне положення. Каталка 15 відкочується від операційного столу 14, частина простирадла, що вкриває пацієнта відкидається. Після виконання операції пацієнт накривається відкинутою частиною простирадла та транспортування пацієнта з операційного столу 14 до лікарняного ліжка 1 здійснюється в зворотній послідовності.
До операційного столу 14 пристиковується каталка 15, рухома частина З з пацієнтом знімається з фіксації на операційному столі 14 і переміщується на С-подібну раму 16 каталки 15 з наступною фіксацією. У такому стані каталка 15 з пацієнтом транспортується в лікарняну палату. С-подібна рама 16 за допомогою приводу опускається по вертикалі до рівня лікарняного бо ліжка 1 і пристиковується до напрямних 5 лікарняного ліжка 1. Рухома З частина з пацієнтом знімається з фіксації на каталці 15 і переміщується на нерухому основу лікарняного ліжка 1 до взаємодії з нерухомою 2 частиною з подальшою фіксацією. Каталка 15 відкочується від лікарняного ліжка 1. Частина простирадла знімається з пацієнта і заправляється на нерухому 2 частина лікарняного ліжка 1. В подальшому пацієнт проходить реабілітацію на лікарняному ліжку 1 в звичайному режимі до надходження наступного тяжкохворого або інваліда.
Фіксація рухомої З частини на основі лікарняного ліжка 1 і на операційному столі 14 в стаціонарному стані, а також на каталці 15 при русі останньої спрямоване на виключення випадкових поперечних переміщень в горизонтальній площині рухомої З частини.
Сполучна поперечина між напрямними 19 С-подібної рами 16 забезпечує жорсткість останньої і передбачає синхронність роботи привода мотор-редукторів 17 і 18 в режимі підйому- опускання С-подібної рами 16 з пацієнтом, зберігаючи площину останньої в горизонтальному стані при всіх режимах експлуатації.

Claims (1)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Лікарняний комплекс, що містить лікарняне ліжко, пересувну каталку і операційний стіл, при цьому ложе лікарняного ліжка виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе каталки, а ложе каталки виконано з можливістю переміщення в горизонтальній площині на ложе операційного столу, каталка виконана з можливістю стикування з лікарняним ліжком і з операційним столом відповідно, який відрізняється тим, що ложе лікарняного ліжка по довжині розділене на дві частини - нерухому частину і рухому частину з боку вільного доступу, причому рухома частина виконана по довжині і ширині не менше довжини і ширини ложа операційного столу, з можливістю фіксації на нерухомій частині за допомогою фіксаторів, виконаних на рукоятках, закріплених на кінцях довгої сторони ложа рухомої частини з боку вільного доступу, ложе каталки виконано у вигляді С-подібної рами, зверненої роз'ємом в сторону рухомої частини лікарняного ліжка з можливістю переміщення по вертикалі за допомогою приводу, З можливістю стикування з лікарняним ліжком в нижньому стані, рухома частина ложа лікарняного ліжка виконана з можливістю фіксації на С-подібній рамі каталки у верхньому і нижньому станах останньої відповідно, а також на операційному столі. Зо 2. Лікарняний комплекс за п. 1, який відрізняється тим, що фіксатори виконані у вигляді двоплечих важелів, в середній частині шарнірно закріплених на осях рукояток, верхній вільний кінець, а нижній кінець шарнірно закріплений на горизонтальній підпружиненій осі з можливістю осьового переміщення останньої і взаємодії захватами з нерухомими виступами, виконаними відповідно на нерухомій частині лікарняного ліжка, на основі каталки і ложі операційного столу. у і в я ви ! І ЗК Ж і ШЕ же: ся
Фіг. 1 бий Ще ді що 7 - 271--- ЕВ ви ЕК Я,
Фіг. 2 в ЗО кр р: НІЙ в я
Фіг. З би її ПЛЕЄЄЄТТЬ 2 І щ с | | 7 дво БИ
Фіг. 4 бий І Чия ну о Фіг. 5
ША ан одні ЕПне х м іш опиран ше І я | | -2
Фіг. 6 ва вл 000 біди «: ИЙ ЩА, гашиш є «5 23
Фіг. 7 ї дл т -8 3 щ ВВ. -Й «ДЕЯВ Фіг, 8
Бк У
Фіг. 9
UAA201810024A 2018-10-08 2018-10-08 Лікарняний комплекс UA121278C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201810024A UA121278C2 (uk) 2018-10-08 2018-10-08 Лікарняний комплекс

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201810024A UA121278C2 (uk) 2018-10-08 2018-10-08 Лікарняний комплекс

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121278C2 true UA121278C2 (uk) 2020-04-27

Family

ID=71115150

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201810024A UA121278C2 (uk) 2018-10-08 2018-10-08 Лікарняний комплекс

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121278C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109223506B (zh) 一种用于心肺复苏的胸外按压装置
CN105997426B (zh) 左右手通用的康复训练手部装置
CN105726260A (zh) 可互换上肢康复机器人
CN109124963B (zh) 用于结肠镜检查的辅助装置
CN105167962B (zh) 桥式运动训练床
CN110522569A (zh) 一种医用转运床
UA121278C2 (uk) Лікарняний комплекс
RU2702430C1 (ru) Больничный комплекс
CN109820656A (zh) 一种急诊科用病人转移装置
CN109968339B (zh) 一种无动力型可弯腰部助力器
CN209645399U (zh) 一种慢性阻塞性肺疾病用呼吸装置
CN209770704U (zh) 一种转移床
CN211750631U (zh) 一种病床过渡转移架
CN210448004U (zh) 一种偏瘫训练器
CN213758514U (zh) 一种骨科临床用的取钉装置
CN213607949U (zh) 一种骨科临床用活动型复位支架
CN212990218U (zh) 一种智能取药轨道切换装置
CN113425552A (zh) 一种手外伤骨折康复护理架
RU2718817C1 (ru) Больничный комплекс
CN213553393U (zh) 残疾人康复训练装置
CN2796690Y (zh) 一种妇科手术床
CN214679409U (zh) 一种神经科用手部神经按摩恢复装置
CN220175455U (zh) 一种自动搬运治疗床
CN215899784U (zh) 泌尿外科医生手术用结扎器
CN211610020U (zh) 胸腔镜用肋骨骨折环抱器固定钳