UA121075C2 - Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій - Google Patents

Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій Download PDF

Info

Publication number
UA121075C2
UA121075C2 UAA201807418A UAA201807418A UA121075C2 UA 121075 C2 UA121075 C2 UA 121075C2 UA A201807418 A UAA201807418 A UA A201807418A UA A201807418 A UAA201807418 A UA A201807418A UA 121075 C2 UA121075 C2 UA 121075C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
converters
measuring
thermal resistance
temperature
heat flow
Prior art date
Application number
UAA201807418A
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Леонідович Декуша
Сергій Олександрович Іванов
Леонід Йосипович Воробйов
Віталій Павлович Бабак
Леонід Васильович Декуша
Original Assignee
Інститут Технічної Теплофізики Нан України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Технічної Теплофізики Нан України filed Critical Інститут Технічної Теплофізики Нан України
Priority to UAA201807418A priority Critical patent/UA121075C2/uk
Publication of UA121075C2 publication Critical patent/UA121075C2/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analyzing Materials Using Thermal Means (AREA)

Abstract

Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій належить до теплометрії, будівельної галузі та житлово-комунального господарства. Прилад містить перетворювачі температури поверхні досліджуваного об'єкта, температури повітря, теплового потоку, а також блок вимірювання, накопичування та опрацювання даних. Додатково містить коригуючий блок, який сформовано з двох диференціально включених ідентичних перетворювачів теплового потоку, причому перший з перетворювачів закріплено на поверхні досліджуваного об'єкта, а другий закріплено на поверхні першого перетворювача. Технічним результатом є підвищення точності вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій.

Description

Винахід належить до засобів вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій і може знайти застосування в теплометрії, будівельній галузі та житлово-комунальному господарстві.
Відомий прилад для визначення теплового опору огороджувальних конструкцій ТКУ 01
Никзейих ІТА5У5 01 ргодисі ргоспиге, Никзейих Іеттаї! 5епзогв, ВІ:
Ера Али. пикзепПих. сопт/знез/деташнліез/ргодисі Бгоспиге/ТК5У5О1 м1807.рапц містить два перетворювачі теплового потоку, два перетворювачі температури і два диференціальні перетворювачі температури, які під'єднані до блока вимірювання, накопичування та опрацювання даних.
Найбільш близьким аналогом приладу, що заявляється, вибраним за прототип, є прилад ВК "Ресурс-С" для визначення теплового опору огороджувальних конструкцій |ДСТУ Б В.2.6- 101:2010 "Метод визначення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій"|, до складу якого входять перетворювачі теплового потоку та перетворювачі температури, які оснащені довгими з'єднувальними кабелями, виходи яких під'єднані до входів блока вимірювання, накопичування та опрацювання даних.
Перетворювач теплового потоку розміщують на внутрішній поверхні об'єкта вимірювання (огороджувальної конструкції) а перетворювачі температури на зовнішній і внутрішній поверхнях об'єкта вимірювання згідно з рекомендаціями ДСТУ Б В.2.6-101.
За результатами вимірювання поверхневої густини теплового потоку крізь огороджувальну конструкцію та температури внутрішньої і зовнішньої поверхонь огороджувальної конструкції, тепловий опір визначається за формулою:
Аок - Ттвп - Тпзов)/ а, (1)
Вок вищ . -. ТВП : . де тепловий опір огороджувальної конструкції; температура внутрішньої поверхні огороджувальної конструкції; Тазов температура внутрішньої поверхні огороджувальної конструкції; а. поверхнева густина теплового потоку крізь огороджувальну конструкцію;
Недоліком використання відомих приладів для визначення теплового опору огороджувальних конструкцій є відсутність можливості врахування впливу зміни температури
Зо перетворювачів теплового потоку безпосередньо на об'єкті протягом експерименту, що призводить спотворення вимірювального сингалу і появи додаткової складової похибки вимірювання.
В основу винаходу поставлена задача вдосконалення приладу для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій шляхом його обладнання коригуючим блоком, що забезпечує компенсацію впливу зміни температури перетворювача, і, як наслідок, підвищення точності вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій.
Поставлена задача вирішується тим, що в прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій, що включає перетворювачі температури поверхні досліджуваного об'єкта, температури повітря, перетворювачі теплового потоку, а також блок вимірювання, накопичування та опрацювання даних, відповідно до винаходу, додатково вводять коригуючий блок, який формується з двох диференціально включених ідентичних перетворювачів теплового потоку, причому один з перетворювачів закріплюють на поверхні досліджуваного об'єкта, а другий накладають на поверхню першого перетворювача.
Протягом вимірювання температура огороджувальної конструкції, і, відповідно, еретворювачів теплового потоку може змінюватись, що викликає появу додаткової складової
АД, Величина "Я залежить від власної теплоємності перетворювача "ПТ і зміни температури в часі УТ/ат. да з Сптп: ауд ; Вт/м».
При використанні коригуючого блока з двома диференціально включеними ідентичними перетворювачами теплового потоку, перетворювач, який розташований на огороджувальній конструкції, генерує сигнал, що пропорційний сумарному, впливу втрат теплоти через огороджувальну конструкцію і впливу додаткової складової ;л яка виникає внаслідок зміни температури об'єкта вимірювання. В той же час, другий перетворювач коригувального блока генерує сигнал, пропорційний лише втратам теплоти через огороджувальну конструкцію.
Диференціальне з'єднання перетворювачів коригувального блока дозволяє виділити складову
Я та використати її для внесення поправки у дані вимірювання основних перетворювачів теплового потоку.
При неможливості забезпечення ідентичної чутливості перетворювачів теплового потоку блока коригування, найбільш чутливий з двох перетворювачів під'єднують до шунтувального резистора, який дає можливість вирівняти чутливість диференціально включених перетворювачів теплового потоку. Коригувальний блок встановлюють на об'єкті дослідження
Б таким чином, щоб знаходитись з основними перетворювачами в однакових умовах вимірювання, але не впливати на покази один одного.
Суть винаходу пояснюється кресленням, на якому зображено прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій при дослідженні об'єкта.
На нормованій відстані від поверхні досліджуваного об'єкта 1 розміщують термопари 2 і З для реєстрування температури середовища із зовнішнього та з внутрішнього боку об'єкта відповідно. Безпосередньо на поверхні досліджуваного об'єкта розташовують контактні термопари 4 і 5 для реєстрування температури зовнішньої та внутрішньої поверхні огороджувальної конструкції В попередньо обумовлених зонах на внутрішній поверхні досліджуваного об'єкта встановлюють основні перетворювачі теплового потоку б і 7 таким чином, щоб забезпечити надійний тепловий контакт між перетворювачем та поверхнею об'єкта.
Всі перетворювачі температури і теплового потоку під'єднуються до блока вимірювання, накопичування та опрацювання даних 8. На внутрішній поверхні об'єкта 1 встановлюють коригуючий блок 9, виходи якого також підключають до блока вимірювання, накопичування та опрацювання даних 8. Місце розміщення диференціальних перетворювачів блока коригування вибирається таким чином, щоб забезпечити однакові умови для всіх перетворювачів теплового потоку протягом дослідження, але не допустити взаємного впливу перетворювачів один на одного.
Поверхнева густина теплового потоку ЧУ з урахуванням складової ЧКОР яка пропорційна теплоті, що витрачається на нагрівання самого перетворювача теплового потоку протягом вимірювання, визначається за формулою: - дптп КОКоР.вт/ме; бког - Еков о Кково А вм, де Екор . термоелектричний сигнал блока коригування; Кков - коефіцієнт перетворення диференціально включених перетворювачів теплового потоку блока коригування; А - поправка,
Зо що враховує різницю теплофізичних властивостей перетворювачів теплового потоку, яка визначається на стадії калібрування.
Таким чином, винахід забезпечує підвищення точності вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій, що містить перетворювачі температури поверхні досліджуваного об'єкта, температури повітря, теплового потоку, а також блок вимірювання, накопичування та опрацювання даних, який відрізняється тим, що додатково містить коригуючий блок, який сформовано з двох диференціально включених ідентичних перетворювачів теплового потоку, причому перший з перетворювачів закріплено на поверхні досліджуваного об'єкта, а другий закріплено на поверхні першого перетворювача.
UAA201807418A 2018-07-02 2018-07-02 Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій UA121075C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807418A UA121075C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807418A UA121075C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121075C2 true UA121075C2 (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115128

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201807418A UA121075C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121075C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6401717B2 (ja) 改良型示差熱式質量流量計アセンブリおよび当該質量流量計アセンブリを用いる質量流量の測定方法
CN109470407A (zh) 分布式多节点液体温度、压力传感器测量数据的校准方法
US3580074A (en) Temperature-compensated liquid quantity gage
RU2529664C1 (ru) Калориметр переменной температуры (варианты)
US5303167A (en) Absolute pressure sensor and method
Burt et al. Response times of meteorological air temperature sensors
JP2017036936A (ja) 熱伝導式湿度センサ
CN108351253A (zh) 温度检测电路
CN103411699B (zh) 一种高精度测温仪
SE427502B (sv) Vermegenomgangsmetare
US7613586B2 (en) Thermal vacuum gauge
UA121075C2 (uk) Прилад для вимірювання теплового опору огороджувальних конструкцій
US20160003757A1 (en) Gas measurement device and measurement method thereof
US9835575B2 (en) Ratiometric device
Biswas et al. Real Time Temperature Graph using MATLAB and Arduino
Peruzzi et al. Effect of pressure on deep-ocean thermometers
Hwang et al. Accuracy Review of Long Wired RTD Instrumentation Circuits
Ferreira et al. Fluid temperature compensation in a hot wire anemometer using a single sensor
Islam et al. The effects of temperature gradient on transient behavior of low-range differential air pressure calibration setup
Englund Interaction effects in measurement systems
Sârbu Evaluation of the measurement uncertainty in thermoresistances calibration
BRPI0902748B1 (pt) instrumento de transdução eletrônica resistiva múltipla com compensação da deriva térmica e ruído de baixa frequencia
US20230042321A1 (en) Thermometer having a diagnostic function
JP2018119895A (ja) 湿度センサ及び湿度センサ装置
Brostilov et al. METROLOGICAL ANALYSIS OF MEASURING SUBSYSTEM INFORMATION MEASURING SYSTEM FOR RESEARCH FUNDS AIR COOLING