UA120711C2 - Кліпсатор - Google Patents

Кліпсатор Download PDF

Info

Publication number
UA120711C2
UA120711C2 UAA201708207A UAA201708207A UA120711C2 UA 120711 C2 UA120711 C2 UA 120711C2 UA A201708207 A UAA201708207 A UA A201708207A UA A201708207 A UAA201708207 A UA A201708207A UA 120711 C2 UA120711 C2 UA 120711C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
clamping tool
lever
possibility
paper clip
clip
Prior art date
Application number
UAA201708207A
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Ніколаєвіч Мікітіч
Юрий Николаевич Микитич
Original Assignee
Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо"
Общество с ограниченной ответственностью "Машиностроительное предприятие "КОМПО"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо", Общество с ограниченной ответственностью "Машиностроительное предприятие "КОМПО" filed Critical Общєство С Огранічєнной Отвєтствєнностью "Машіностроітєльноє Прєдпріятіє "Компо"
Publication of UA120711C2 publication Critical patent/UA120711C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A22BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
    • A22CPROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
    • A22C11/00Sausage making ; Apparatus for handling or conveying sausage products during manufacture
    • A22C11/12Apparatus for tying sausage skins ; Clipping sausage skins
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B51/00Devices for, or methods of, sealing or securing package folds or closures; Devices for gathering or twisting wrappers, or necks of bags
    • B65B51/04Applying separate sealing or securing members, e.g. clips
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A22BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
    • A22CPROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
    • A22C11/00Sausage making ; Apparatus for handling or conveying sausage products during manufacture
    • A22C11/12Apparatus for tying sausage skins ; Clipping sausage skins
    • A22C11/125Apparatus for tying sausage skins ; Clipping sausage skins by clipping; Removal of clips

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Package Closures (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)

Abstract

Винахід належить до харчової промисловості, а саме до устаткування, призначеного для упаковки різних продуктів в трубчасту або мішкоподібну рукавну оболонку, зокрема при виробництві ковбас. Кліпсатор містить корпус, механізм подачі скріпки в зону кліпсування і механізм затиску скріпки, виконаний у вигляді нижнього і верхнього затискних інструментів, причому нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху за рахунок повороту навколо осі з радіусом повороту r. Верхній затискний інструмент виконаний з можливістю руху по криволінійній траєкторії у вигляді ділянки кола з радіусом R, при цьому r<<R. Поверхня верхнього затискного інструмента в області сходження ніжок скріпки виконана з центруючим виступом, що являють собою в цілому рівнобедрений поперечний переріз, бічні сторони якого виконані похилими так, що точка їх перетину спрямована в бік нижнього затискного інструмента.

Description

Винахід належить до харчової промисловості, а саме до устаткування, призначеного для упаковки різних продуктів в трубчасту або мішкоподібну рукавну оболонку, зокрема, при виробництві ковбас.
Винахід належить до автоматичного кліпсатора, призначеного для автоматичного перетискання і закупорювання скріпками типу Н2-Н21 по ТУ РБ 03327523.008 різних пластичних наповнювачів в полімерні, целофанові, білкозинові та інші, що застосовуються для механічного кліпсування, рукавні оболонки, розрізання оболонки між батонами, взаємодії з нагнітаючим пристроєм і, при необхідності, закріплення шпагатної петлі під скріпкою, нанесення дати виготовлення (або строку придатності), шляхом таврування скріпки.
Такі кліпсатори містять в більшості випадків кулачковий привід, який визначає закон руху замикаючих важелів з закріпленими на них затискними інструментами. Для передачі силового впливу на замикаючі важелі використовуються, наприклад, простий важіль або колінчасто- важільний механізм (11.
Для описаних вище кліпсаторів зазвичай використовуються скріпки, виготовлені з відштампованої алюмінієвої дротяної стрічки, сполучені між собою на кінцях своїх ніжок, утворюючи при цьому загальну площину скріплення. Виготовлені таким чином скріпки намотують на котушку, що має певний внутрішній діаметр. Котушку з необхідною кількістю скріпок встановлюють на кліпсатор.
Вільний кінець ланцюжка скріпок вводять в направляючий канал, по якому скріпку, за допомогою механізму подачі, подають до нижнього затискному інструменту (матриці).
Рух зближення затискних інструментів здійснюється зі зміщенням по часу, за допомогою механічного зв'язку, що дозволяє задавати необхідний закон руху. Спочатку подають скріпку, укладаючи її на матрицю, повертають нижній замикаючий важіль, несучий матрицю, в положення замикання інструментів. У цьому положенні найперша скріпка встановлена у відповідне гніздо матриці і підібгана підпружиненим притиском і сформованим пучком оболонки (джгутиком). Поки нижній затискний інструмент (матриця) залишається в цьому положенні, верхній затискний інструмент (пуансон) переміщають до нижнього затискного інструменту за рахунок повороту навколо тієї ж осі.
Безпосередньо перед замиканням скріпки, саму передню скріпку відділяють від наступного
Зо ланцюжка скріпок за допомогою ріжучих елементів, передбачених на інструментах для кліпсування. У цей момент відокремлена скріпка вільна і притиснута до нижнього затискного інструмента тільки за рахунок натягу пучка оболонки. При подальшому зближенні затискних інструментів скріпка деформується, поки затискні інструменти не наблизяться до кінцевої точки замикання і скріпка повністю не буде замкнута навколо пучка оболонки.
У сучасних умовах використання автоматичних кліпсаторів є необхідність кліпсування різних видів продуктів у різні види рукавних оболонок. Для різних видів оболонок необхідно застосовувати різні типи скріпок як за фізичними властивостями (матеріал, з якого вони виготовлені), так і за геометричними параметрами (крок скріпки, товщина, габаритні розміри тощо). При використанні різних скріпок змінюється як величина затиснення їх, так і кут розкриття обох замикаючих важелів, які рухаються відносно один до одного. Внаслідок цього, в залежності від довжини ніжок недеформованої скріпки, верхній затискний інструмент впливає на обидві ніжки неодночасно.
Ця проблема вирішена в найбільш близькому по конструкції до заявленого кліпсатора технічному рішенні по (21.
Кліпсатор за зазначеним патентом містить: корпус, з укріпленим на ньому механізмом перетискання, виконаним у вигляді 2-х пар збіжних фасонних щік, механізм осьової протяжки щік, механізм подачі скріпки в зону кліпсування, і механізм затиску скріпки, виконаний у вигляді встановлених, з можливістю руху відносно один одному між розкритим положенням та положенням замикання, нижнього і верхнього затискних інструментів, причому нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за рахунок повороту навколо осі, а верхній затискний інструмент виконаний з можливістю прямолінійного руху від розкритого положення до положення замикання.
Як було сказано раніше, для описаних вище пристроїв зазвичай використовуються скріпки, виготовлені з відштампованої алюмінієвої дротяної стрічки, сполучені між собою на кінцях своїх ніжок, утворюючи при цьому загальну площину скріплення. Виготовлені таким чином скріпки, намотують на котушку, що має певний внутрішній діаметр. Котушка з необхідною кількістю скріпок встановлюється на кліпсатор.
Вільний кінець ланцюжка скріпок вводять в направляючий канал, по якому скріпка, за допомогою механізму подачі скріпки, подається до нижнього затискного інструменту. У цьому бо положенні найперша скріпка встановлена у відповідне гніздо нижнього затискного інструменту і підійїгана підпружиненим притиском. В ланцюжку скріпок, при змотуванні з котушки, залишається залишкова кривизна від намотування, що призводить до неправильної орієнтації скріпки, при установці в ложі нижнього затискного інструмента. У момент відділення скріпка вільна і притиснута до нижнього затискного інструмента тільки за рахунок натягу пучка оболонки. При використанні досить міцних оболонок скріпка може частково притискатися до нижнього затискного інструмента (матриці) за рахунок натягу джгутика. Однак, якщо кліпсатор використовується для кліпсування різних типів оболонок, то слабкий вплив джгутика, сформованого з менш міцної оболонки, на скріпку може призвести до зміщення скріпки, що призводить до пошкодження оболонки. Внаслідок цього, вплив верхнього затискного інструмента на ніжки скріпки може призвести до несимметричного замикання скріпки, а це, в свою чергу, призводить до негерметичного укупорювання продукту, що неприпустимо.
Відома конструкція механізму подачі скріпки ІЗ) для кліпсаторів такого роду, в яких привод механізму подачі скріпки вбудований в важіль приводу матриці і має жорсткий кінематичний зв'язок з кулачковим валом за допомогою привідних роликових ланцюгів. Подавальна вилка цього пристрою працює синхронно з важелем привода матриці, здійснюючи корисну роботу (подання скріпки на потрібний крок) у певній фазі циклу роботи. Подача здійснюється в той момент, коли завершується процес затиснення скріпки і важіль приводу матриці починає повертатися у вихідне положення (нижнє положення).
Відомі небажані ефекти: 1. У момент початку фази подачі, ділянка скріпки, що знаходиться в зачепленні з подавальною вилкою і ділянка скріпки, що знаходиться в каналі введення скріпки, знаходиться під порівняно великим кутом. При кожному просуванні скріпки на необхідний крок ланцюжок із скріпок відчуває додаткове навантаження від сил тертя при просуванні по такій траєкторії каналу, долаючи сили тертя, викликані вигином ланцюжка скріпки. Так як, кліпсатор використовується для роботи з різними видами оболонок, існує необхідність використання скріпок з різними геометричними та механічними властивостями. При використанні скріпок з гіршими механічними властивостями існує ймовірність розтягування ланцюжка скріпок, а значить і порушення кроку між скріпками. Внаслідок цього порушуються умови зачеплення подавальної вилки і ланцюжка скріпок. З цієї причини відбувається деформація скріпки, а
Зо внаслідок затор скріпки в спрямовуючому каналі, що може призвести до збоїв в роботі кліпсатора. 2. Привід механізму подачі скріпки з'єднаний з головним приводом за допомогою роликової ланцюгової передачі, тому на вилку подачі скріпки передається надлишкова потужність. При виникненні заторів, спричинених розтягуванням скріпки, подавальний механізм відчуває підвищені навантаження, які можуть викликати поломку одного з компонентів механізму подачі скріпки, або розтягнення ланцюга. При розтягуванні привідного ланцюга порушується умова зачеплення подавальної вилки і ланцюжка скріпок, що може призвести до збоїв в роботі кліпсатора. 3. Використання як привідного елемента роликового ланцюга небажано з точки зору санітарної обробки на увазі труднощі вимивання всіх ланок ланцюга. Спроби захисту ланцюгової передачі різко погіршують умови обслуговування.
Для виконання регулювань величини затиску скріпки (величини ходу верхнього затискного інструмента - пуансона) у кліпсаторах використовується вже відомий механізм регулювання ходу пуансона |4).
Відома конструкція регулятора ходу пуансона складається з наступних основних вузлів: гвинта, гайки, кришки, плити, шкали.
Регулювальний вороток встановлюють в отвір гайки. За допомогою воротка обертають гайку, яка за рахунок різьбового з'єднання передає обертаючий момент гвинту. Так як гвинт зафіксований від обертання, то відбувається осьове лінійне переміщення гвинта. Величина затиску скріпки визначається кроком різьби між гвинтом і гайкою. Якщо напрямок навивки різьби праве, то при повороті гайки за годинниковою стрілкою відбувається підйом гвинта, вісь переміщується вгору, хід пуансона зменшується, отже, висота затиснутої скріпки збільшується і величина затиснення скріпки зменшується.
Для забезпечення повороту гайки за допомогою мускульної сили оператора необхідно наявність зазору між гайкою і кришкою. В різьбовому з'єднанні між гвинтом і гайкою також завжди присутній зазор. Наявність всіх цих проміжків негативно позначається на висоті затиснутої скріпки. В процесі роботи обладнання присутні коливання і ударні навантаження. Ці навантаження негативно впливають на різьбове з'єднання між гвинтом і гайкою, так як призводять до відкручування гайки і, як наслідок, у процесі роботи можлива зміна висоти бо затиснутої скріпки.
Заявлений винахід вирішує задачу створення надійного кліпсатора, що дозволяє використовувати скріпки з різними по висоті ніжками, і різні типи оболонок, що виключає несиметричне замикання скріпок, а також регулятора величини ходу верхнього затискного інструменту та механізму подачі скріпки для даного кліпсатора, що вирішують цю задачу.
Поставлена задача в кліпсаторі, що містить корпус, з укріпленим на ньому механізмом перетискання, виконаним у вигляді 2-х пар збіжних фасонних щік, механізм осьової протяжки щік, механізм скріпки в зону кліпсування і механізм затиску скріпки, виконаний у вигляді встановлених з можливістю руху відносно один одному між розкритим положенням та положенням замикання нижнього і верхнього затискних інструментів, причому нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за рахунок повороту навколо осі з радіусом повороту г, вирішена тим, що верхній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання по криволінійній траєкторії у вигляді ділянки кола з радіусом В, при цьому г««В, причому поверхня верхнього затискного інструмента в області сходження ніжок скріпки виконана з центруючим виступом, що являють собою в цілому рівнобедрений поперечний переріз, бічні сторони якого виконані похилими так, що точка їх перетину спрямована в бік нижнього затискного інструмента.
Кліпсатор переважно забезпечений верхніми криволінійними напрямними для руху по них зазначеного верхнього затискного інструмента по радіусу В.
Поперечний переріз центруючого виступу переважно виконано трикутним, з кутом при вершині, спрямованим у бік нижнього затискного інструмента.
Верхній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за вказаними криволінійними напрямними під впливом важеля, встановленого на першій осі, виконаної з можливістю зміни положення і пов'язаної додатковим важелем з регулятором величини ходу, що складається з: гвинта, з закріпленою на ньому поперечною траверсою, пов'язаного з вказаним додатковим важелем, за допомогою різьби, з регулювальною гайкою; опорної плити і кришки, причому регулятор величини ходу забезпечений керованим лінійним приводом, виконаним з можливістю передачі зусилля, спрямованого в бік дії робочого навантаження при кліпсуванні, на вказаний гвинт шляхом впливу на зазначену траверсу.
Зо Нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання під впливом важеля приводу нижнього затискного інструмента, пов'язаного з профільним кулачком приводу нижнього затискного інструмента, а механізм подачі скріпки забезпечений окремим профільним кулачком, пов'язаних з подавальною вилкою через важіль, для додання подавальній вилці зворотно-поступального руху у вертикальній площині, і керованим лінійним приводом для додання через другий важіль подавальній вилці зворотно-поворотного руху на вказаній другій осі, причому профіль кулачка механізму подачі скріпки і кулачка механізму привода матриці виконані для синхронізації рухів нижнього затискного інструмента і важеля приводу подачі скріпки.
Всі використовувані в заявлених пристроях лінійні приводи виконані переважно у вигляді пневмоциліндрів, керованих системою управління кліпсатора.
Приклади реалізації заявленого кліпсатора, що входять до нього елементів і порядок його дії показані на нижче наведених необмежених кресленнях.
Фіг. 1 - Схематичне зображення заявленого кліпсатора;
Фіг. 2 - Вигляд А на фіг. 1;
Фіг. З - Механізм подачі скріпки в положенні подачі скріпки;
Фіг. 4 - Область Б на фіг. 3, збільшено;
Фіг. 5 - Механізм подачі скріпки в положенні підготовки до подачі скріпки;
Фіг. 6 - Область В на фіг.5, збільшено;
Фіг. 7 - Регулятор величини ходу верхнього затискного інструмента в положенні регулювання;
Фіг. 8 - Регулятор величини ходу верхнього затискного інструмента в положенні фіксації;
Фіг. 9 - Принципова схема наповнювального вузла з кліпсатором в процесі роботи;
Фіг. 10 - Можливі положення скріпки різних залишкових деформацій ланцюжка скріпок після розмотування з котушки;
Фіг. 11 - Область Г на фіг. 10, збільшено;
Фіг. 12 - Рух затискних інструментів;
Фіг. 13 - Положення скріпки в момент початку дії верхнього затискного інструмента;
Фіг. 14 - Положення скріпки в момент зіткнення з ріжучою частиною верхнього затискного інструмента; 60 Фіг. 15 - Положення скріпки в момент поділу;
Фіг. 16 - Положення ніжок скріпки 6 точці замикання;
Фіг. 17 - Затиск скріпки в максимальній точці замикання затискних інструментів.
Заявлений кліпсатор містить корпус 1 (див. фіг. 1, 2), з укріпленим на ньому механізмом 2 перетискання, виконаним у вигляді 2-х пар збіжних фасонних щік З і 4 (див. фіг. 9), виконаних з можливістю їх осьової протяжки механізм 5 подачі скріпки 6 (див. фіг. 3-6) в зону кліпсування, і механізм затиску скріпки, виконаний у вигляді встановлених з можливістю руху відносно один одному між розкритим положенням та положенням замикання нижнього затискного інструмента (матриці 7) і верхнього затискного інструмента (пуансона 8).
На поверхні пуансона 8 (див. фіг. 11, 13-17) в області сходження ніжок скріпки 6 виконаний центруючий виступ 9, виконаний, в даному прикладі, з трикутним поперечним перерізом, з кутом при вершині, спрямованим у бік матриці 7. Форма виконання поперечного перерізу центруючого виступу може бути різною: трапецієподібною, напівкруглою або двояко увігнутою, головне, щоб бічні сторони його були рівні і виконані похилими так, що точка їх перетину була спрямована в бік матриці 7 для рівномірного складання ніжок скріпки 6 при кліпсуванні.
Кліпсатор забезпечений верхніми криволінійними напрямними 10 для руху по них зазначеного пуансона 8 по радіусу В під впливом важеля 11, встановленого на першій осі 12, виконаної з можливістю зміни положення. Вісь 12 пов'язана додатковим важелем 13 з регулятором величини ходу 14 верхнього затискного інструмента (далі - пуансона 8). Регулятор величини ходу 14 пуансона 8 (див. фіг. 7, 8) складається з: гвинта 15 з закріпленою на ньому поперечною траверсою 16, пов'язаного з вказаним додатковим важелем 13 ії, за допомогою різьби, з регулювальною гайкою 17; опорної плити 18 і кришки 19. Регулятор величини ходу 14 пуансона 8 забезпечений керованим лінійним приводом, виконаним, в даному прикладі, у вигляді пневмоциліндра 20 з можливістю передачі зусилля, спрямованого в бік дії робочого навантаження при кліпсуванні, на гвинт 15 шляхом впливу на траверсу 16.
Матриця 7 виконана з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання під впливом важеля 21 приводу матриці (див. фіг. 3-6), пов'язаного з профільним кулачком 22. (прим. - в соотв. с п. б формуль) Механізм 5 подачі скріпки б забезпечений окремим профільним кулачком 23, пов'язаним з подавальною вилкою 24 через важіль 25, для додання подавальній вилці 24 зворотно-поступального руху у вертикальній площині, і керованим лінійним приводом, в даному прикладі, у вигляді пневмоциліндра 26, керованого системою управління кліпсатора (на кресленні не показано), для додання через другий важіль 27 подавальній вилці 24 зворотно-поворотного руху на другій осі 28. Профілі кулачка 23 механізму подачі скріпки і кулачка 22 механізму привода матриці виконані для синхронізації рухів матриці 7 і важеля 25 механізму подачі скріпки.
До початку робочого циклу здійснюють регулювання величини затиску скріпки (тобто величини ходу пуансона).
Регулятор величини ходу 14 пуансона 8 додатково показано на фіг. 4 і 5 в крайньому верхньому та нижньому положеннях.
За допомогою регулювального воротка (на кресленні не показаний), який встановлюється в отвір 29, обертають гайку 17. Лінійне осьове переміщення гайки 17 обмежене торцевими поверхнями кришки 19 і опорної плити 18. Гайка 17 за рахунок різьбового з'єднання передає обертаючий момент гвинта 15. Траверса 16 жорстко з'єднана з гвинтом 15. Так як гвинт 15 від обертання зафіксований важелем 13 і першою віссю 12, відбувається осьове лінійне переміщення гвинта 15. Кроком різьби між гвинтом 15 і гайкою 17 визначається величина затиску скріпки. Переважний напрямок навивки різьби - правий. Тому, обертаючи гайку 17 за годинниковою стрілкою, здійснюють підйом гвинта 15, і, відповідно, зменшення величини затиснення скріпки б, вісь 12 переміщується і вгору, хід пуансона 8 зменшується, висота затиснутої скріпки 6 збільшується. Обертаючи гайку 17 проти годинникової стрілки, здійснюють опускання гвинта 15 і збільшення величини затиснення скріпки 6, вісь 12 переміщується вниз, хід пуансона 8 збільшується, висота затиснутої скріпки 6 зменшується.
Після подачі керуючого сигналу на пневмоциліндр 20, він передає своє зусилля, спрямоване в бік дії робочого навантаження при кліпсуванні, на гвинт 15 через траверсу 16. В результаті чого вибираються зазори в різьбі між гвинтом 16 і гайкою 17, а так само зазори між гайкою 17 і кришкою 19. В цьому робочому положенні мускульної сили оператора недостатньо, щоб за допомогою воротка провернути гайку 17. В різьбовому з'єднанні між гвинтом 15 і гайкою 17 відсутній зазор. Відсутність зазорів позитивно відбивається на висоті затиснутої скріпки.
Коливання і ударні навантаження не впливають на різьбове з'єднання між гвинтом 15 і гайкою 17 ї не призводять до відкручування гайки 17. Як наслідок, зміна висоти затиснутої скріпки в процесі роботи виключено. бо Заявлений кліпсатор працює, як показано на фіг. 9.
На наповнювальну трубку 30 надягають рукавну оболонку 31.
На трубку 30 з одягненою оболонкою 31 встановлюють гальмівний пристрій 32. Гальмівний пристрій 32 створює необхідне зусилля утримання оболонки 31 при її наповненні продуктом і запобігає потраплянню повітря у внутрішню частину оболонки з продуктом (батона 33).
Виконують перетискання оболонки 31, при цьому щоки З і 4 механізму перетискання 2 зближуються радіально відносно кліпсованої оболонки з продуктом. Відбувається перетискання оболонки 31. Після цього, щоки З вчиняють осьове зміщення в напрямку батона 33, створюючи при цьому, натягнутий джгутик 34 оболонки 31. Для формування джгутика 34 оболонку 31 витягають через щоки 4 і гальмівний пристрій 32, використовуючи запас оболонки 31, що знаходиться на наповнювальній трубці 30.
Подачу скріпки здійснюють наступним чином (див. фіг. 3-6).
Механізм 5 подачі скріпки 6 і важіль 21 привода матриці розділені, як два незалежних механізми, кожен з яких приводиться в дію за допомогою свого профілю кулачків 23 і 22 відповідно. Вхід в зачеплення і вихід із зачеплення подає вилки 24 і ланцюжка скріпок 6 здійснюється за рахунок синхронізації руху важеля 21 привода матриці 7 і важеля 25 механізму
Б5-подачі скріпки 6. Взаємний рух важеля 21 привода матриці і важеля 25 механізму 5 подачі скріпки 6 досягається за рахунок взаємного узгодження керуючих профілів кулачків 22 і 23 цих механізмів відповідно.
Важіль 21 привода матриці, важіль 25 механізму 5 подачі скріпки б, а також притискна планка 35 мають загальну вісь обертання, тому зачеплення подавальної вилки 24 і ланцюжка скріпок 6 можливо на будь-якому з кутів траєкторії руху важелів 25 і 21. Подавальна вилка 24 здійснює коливальний рух навколо осі 28, забезпечуючи підйом ланцюжка скріпок б над матрицею 7 і подачу скріпки на потрібний крок "Н". Рушійну силу вилки 24 отримує від повороту вала-ексцентрика 36, що має ексцентриситет "С" на куті "Х"", який в свою чергу приводиться в дію через важіль 27 від керованого пневмоциліндра 26. Пневмоциліндр 26 закріплений на важелі 27 механізму 5 подачі скріпки 6 з шарнірним з'єднанням в точці "Р". Момент включення пневмоциліндра 26 можна коригувати з запізненням або з випередженням часу циклу, використовуючи систему управління кліпсатора (на кресленні не показано).
При русі важеля 21 привода матриці 7 в точку кліпсування (див. фіг. 5, 6), важіль 25
Зо механізму 5 подачі скріпки 6 рухається в тому ж напрямку, але із запізненням. В момент, коли важіль 21, несучий матрицю 7, досягає точки кліпсування, подавальна вилка 24 вже повністю виходить із зачеплення з ланцюжком скріпок б. Скріпка б встановлюється в необхідне для кліпсування місце і притискається планкою 35. Планка 35 підпружинена відносно важеля 21 за допомогою пружного елемента 37, забезпечуючи надійну фіксацію ланцюжка скріпок б на кліпсуючому інструменті (матриці 7). По команді системи управління кліпсатора пневмоциліндр 26 здійснює зворотний хід, змушуючи подавальну вилку 24 повернутися в початковий стан (положення зачеплення при подачі показано на фіг. б пунктиром). Таким чином, синхронізація рухів матриці 7 і важеля 25 механізму 5 подачі скріпки б виконана таким чином, що вхід в зачеплення подавальної вилки 24 і ланцюжка скріпок 6 здійснюється в кінці циклу кліпсування (важіль привода матриці 7 знаходиться в крайньому нижньому положенні (див. фіг. 4).
Фіксація ланцюжка скріпок 6 на матриці 7 відбувається за двома останніми скріпками. Після того, як остання скріпка відділяється при кліпсуванні, наступна за нею скріпка, залишається надійно зафіксованою в своєму установчому місці 38. При поверненні важеля 21 привода матриці в нижнє положення (див. фіг. 2) зберігається крокова прив'язка ланцюжка скріпок 6, подавальної вилки 24 і матриці 7.
В автоматичному режимі цикл повторюється багаторазово.
Матриця 7 виконана з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за рахунок повороту навколо осі з радіусом повороту г, пуансон 8 виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання по криволінійній траєкторії у вигляді ділянки кола з радіусом Н, при цьому г«« НА (див. фіг. 1 і 12).
Скріпки б подають описаним чином в зону кліпсування (див. фіг. 9), вже попередньо встановленими і зафіксованими на матриці 7. При зближенні пуансона 8 і матриці 7, відбувається відділення з ланцюжка скріпок по одній скріпці 6 і одночасний затискач їх навколо сформованого з оболонки 31 джгутика 34. Слід зазначити, що на сформований джгутик 34 накладають дві скріпки 6 з двох паралельних ланцюжків. Одну скріпку б накладають на кінець попереднього батона 33, іншу - на початок наступного.
Пуансон 8 рухається в напрямних 10 по криволінійній траєкторії (див. фіг. 12), впливаючи спочатку на вільну ніжку скріпки б (див. фіг. 13), встановлюючись в потрібне положення в матриці 7 (див. фіг. 14). Радіус В зближення пуансона 8 значно більше радіуса г руху матриці 7, бо тому установка скріпки 6 відбувається без додаткових деформацій вільної ніжки. Після цього,
відбувається відділення з'єднаної ніжки і одночасно початок загину вільної ніжки. Момент відділення скріпки 6 від ланцюжка скріпок і момент початку деформації скріпки 6 суміщені. При такому одночасному впливі на обидві ніжки, існує ймовірність, що одна з ніжок може досягти місця закриття раніше, внаслідок неоднакових силових впливів з боку пуансона 8 на обидві ніжки скріпки 6. Але для правильного замикання ніжки скріпки б повинні зійтися симетрично щодо осі симетрії скріпки.
На профілі пуансона 8, в точці, де має відбуватися замикання ніжок скріпки б, виконаний центруючий виступ 9 (див. фіг. 11,13-17), який зупиняє "перебіг" будь-якої з ніжок щодо осі симетрії скріпки 6 і в який впирається ніжка нерівно покладеної скріпки 6, зрушуючи Її і надаючи правильне положення. Подальший рух пуансона 8 приводить до симетричного відносно осі симетрії скріпки 6 відома її ніжок (див. фіг. 13-17), і замикання скріпки 6.
Потім здійснюються поділ джгутика 34 між скріпками, відрізним ножем 39 (див. фіг. 9).
Під час іншої частини циклу роботи всі механізми повертаються в початковий стан. В кінці циклу роботи відбувається одночасна подача двох скріпок. Закліпсований батон 33 видаляють із зони кліпсування за допомогою вивантажувального лотка.
Через внутрішню частину трубки 30 відбувається наповнення продуктом оболонки 31 для наступної порції. Наповнення відбувається за допомогою нагнітаючого пристрою, що не входить у дану технічну систему.
Після наповнення потрібної порції оператор запускає заявлений кліпсатор в автоматичний режим роботи. При цьому циклічно виконуються всі раніше перераховані операції, поки не витратиться весь запас оболонки 31, що знаходиться на наповнювальній трубці 30.
Таким чином, поставлена задача в заявленому кліпсаторі вирішена за рахунок наступних технічних результатів: - момент відділення скріпки вісь ланцюжка скріпок і момент початку деформації скріпки поєднані, а пуансон при цьому рухається в криволінійних напрямних, що мають радіус кривизни значно більший, ніж радіус руху нижнього затискного інструмента (матриці); - на профілі пуансона, в точці, де має відбуватися замикання ніжок, виконаний виступ заявленої форми, що компенсує несиметричне розміщення скріпки і забезпечує її симетричне замикання;
Зо - виключені зазори в рухомих елементах регулятора величини ходу верхнього затискного інструменту (пуансона), які негативно позначаються на висоті стисної скріпки; - забезпечена зручність регулювання величини затиску скріпки; - використання самостійного лінійного приводу механізму подачі скріпки дозволяє прикладати до ланцюжка скріпок необхідне і достатнє зусилля. У разі порушення кроку скріпок в ланцюжку, з якихось причин, відсутня імовірність виходу з ладу механізму подачі скріпки з причини зайвого прикладеного зусилля.
Застосування керованого за часом механізму подачі скріпки, дозволяє здійснювати подачу скріпки в автоматичному режимі послідовно на кілька кроків вперед, не здійснюючи при цьому повного циклу кліпсування. За допомогою системи управління можна виконувати половину циклу роботи і повертатися у вихідне положення, при цьому відділення і деформація скріпки відбуватися не буде. Така можливість затребувана при налагоджувальних процедурах або в разі, коли необхідно просунути ланцюжок із скріпок на кілька кроків вперед при виявленні порушень геометрії скріпок, не виконуючи повних робочих циклів (витяг дефектної ділянки скріпок).
Застосування пневмоциліндрів як всіх зазначених лінійних приводів покращує умови санітарної обробки, а так само умови обслуговування і наладки. Для налагодження кроку подачі скріпки достатньо відрегулювати довжину штока лінійного приводу і в ручному режимі проконтролювати хід подавальної вилки. У вже відомих конструкціях з ланцюговим приводом, для перевірки правильності налаштування кроку, необхідно виконувати повний робочий цикл, так як подавальна вилка виконує подачу скріпки тільки в певний момент циклу кліпсування. При русі у зворотний бік відбувається подача ланцюжка скріпок в протилежному напрямку.
Джерела інформації: 1 Європейський патент ЕР 1428760, публ.17.01.2007. 2. Патент Росії ВО 2386573, публ. 20.04.2010 (прототип).
З. Сайт компанії Роїу-сіїр:пНрз //дгме.доодіе.сот/агімеЛоїІдег5/ОВІ- с2УпрівбагрукюМмМОпиркКо. 4. Європейський патент ЕР1731432, публ.17.06.2009.

Claims (6)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Кліпсатор, що містить корпус з укріпленим на ньому механізмом перетискання, виконаним у вигляді 2-х пар збіжних фасонних щік, виконаних з можливістю їх осьової протяжки, механізм подачі скріпки в зону кліпсування і механізм затиску скріпки, виконаний у вигляді встановлених з можливістю руху відносно один одному між розкритим положенням та положенням замикання, нижнього і верхнього затискних інструментів, причому нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за рахунок повороту навколо осі з радіусом повороту г, який відрізняється тим, що верхній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання по криволінійній траєкторії у вигляді ділянки кола з радіусом В, при цьому г««В, причому поверхня верхнього затискного інструмента в області сходження ніжок скріпки виконана з центруючим виступом, що являють собою в цілому рівнобедрений поперечний переріз, бічні сторони якого виконані похилими так, що точка їх перетину спрямована в бік нижнього затискного інструмента.
2. Кліпсатор за п. 1, який відрізняється тим, що він забезпечений верхніми криволінійними напрямними для руху по них зазначеного верхнього затискного інструмента по радіусу В.
З. Кліпсатор за п. 1, який відрізняється тим, що поперечний переріз центруючого виступу виконано трикутним з кутом при вершині, спрямованим у бік нижнього затискного інструмента.
4. Кліпсатор за п. 2, який відрізняється тим, що верхній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання за вказаними криволінійним напрямним під впливом важеля, встановленого на першій осі, виконаній з можливістю зміни положення і пов'язаної додатковим важелем з регулятором величини ходу, що складається з: гвинта, з закріпленою на ньому поперечною траверсою, пов'язаного з вказаним додатковим важелем і, за допомогою різьби, з регулювальною гайкою; опорної плити і кришки, причому регулятор величини ходу забезпечений керованим лінійним приводом, виконаним з можливістю передачі зусилля, спрямованого в бік дії робочого навантаження при кліпсуванні, на вказаний гвинт шляхом впливу на зазначену траверсу.
5. Кліпсатор за п. 4, який відрізняється тим, що лінійний привід виконаний у вигляді Зо пневмоциліндра.
6. Кліпсатор за п. 1, який відрізняється тим, що нижній затискний інструмент виконаний з можливістю руху від розкритого положення до положення замикання під впливом важеля приводу нижнього затискного інструмента, пов'язаного з профільним кулачком, а механізм подачі скріпки забезпечений окремим профільним кулачком, пов'язаних з подавальною вилкою через важіль, для додання подавальній вилці зворотно-поступального руху у вертикальній площині, і керованим лінійним приводом для додання через другий важіль подавальній вилці зворотно-поворотного руху на вказаній другій осі, причому профіль кулачка механізму подачі скріпки і кулачка механізму привода матриці виконані для синхронізації рухів нижнього затискного інструмента і важеля механізму подачі скріпки.
мання ї Шк ва МИ ак КУ й, " Мажнвки й СТБ пу 2 й вес Ба Кк ск мя й Ши Н ех ме Ки ККУ Ка М хе чи й Ат» Др. ту х у яхт я с ЗЕ рашс: Я х х ха ХК сте і х х З манна й Кі дк їй а пит, 7 Ка ПЕ і х х М, ше КД Я в ки ! х х жк я Бе КЕ. Де КВ Й Я у с К- З о Є МКМ улжн і х, х р: на се нн ЕСЕ НН ; х х ра й ох р А МЕ і я ще й Е: ХХ Я Ще х ку Ж сш Кс) ШЕУ ШЕ КУ х «тА Се й тн: і М х Кз о ше х КІ ТД о ЩІ 7 и ї зай ха и с Ме х й ша Кі о я че і Є; - ЗЛ ох х У з Ко в А й ня Ге й У 7 х М я - о Н СЕ Б Пе»
їх . ке их сх КН 7 х - й т «Ех ; ей і А Мо Я ще х з м і Б і Вч о У я х й -х з НЯ Н вся пек т і хх (З х о сна си. Ой й / сс ж ую Шк Х З де ГЕ ОН і є о 7 хх ХО ту М ЩЕ і х «сх, К КМ пек ен, чі Ки х Б : є ЯКО пов БУ дани Рош М, о : а Ку х роса в А мес пах Я і Дь 7 5 мовне о М еВ хх ХЕ я Шк гі г й п дощі В ЩА вах ун У м З Н я в ак с о зк- терня У; х і МУ МК | ж Н ле са Фо ОА І Йо обов МИ 8 і й" мі шу в о х г А іч НЕТ ск З я ле кеш а м АХ Я й и рон і я КК ча ми ші шу ще Ах М Х щі ж СТ і Н с пе ке и рек а але МН ве: і АК ОНКО Й я 43 ХО 0 вх я і ОТ Оу БА ЧИ я : дерен, ще У її іч одуеноУ Я і Би У Н и ЕК Я С: У гони М Н й КО Боді в ДИ хо се і Рі Не пан ча х Оу темі 7 ГТРЕХ її; ХХХ і на ту Х Же ою р Ічня її ой Х хО, хх Ах МУ з й ет Си Ка БОМ ння -1й Я У ЧИ, БЕ й, С й ле : : Б схжмеЖхх й т, петня ох у; х чу І; і "Хр оюенннию ех Кі З ший КИ А снпреу, р у Н іх ТУ ч А ККУ 7 пе а че в М і я о З с ес Ш- і зі ! б ой Меч ІЗ шк КОТ а а : вон рі ШАНИ М ' Сожоюж дюни І аа а в Вк Я Н Пд и ри аа Мід я За ій Кий 1; 5,
Фіг. 1 р о : і І Е рт ; Бе ту в ре ооо ее Д жу утутхх ПА МИ шк Бе Да аа в й ее т М Година х Мі Н Но Пе ї | Мі т у Н Н К у сш М ей З їх Н Я г ї ї КУ Ех жан ан | й у в ї ше в Я щ Н Б; ГК. й с о КН КИ ни ен НИ НЕ Е БО КІ щ і Щ ЕП АТТЕ ТВ о ! Презни пе ШИН ТІ В ше еще ши и: Ше Ір НИ У а ва м НИ ВЕ : РЕНІ ее і КОНЕ РЕНО К Це і НН как ВЕ ЖК Е їх Н ; М ОпЕЯ : Н і Ї ОПЕК Н І | Ч ! ше вки ї І з х й у ! Н НУ УК Н ї ГЕ з : НН КН ї ТУ сш ишшешн ти х і і сне и ШК ШЕ, і ИН НШЕЄ аМН ЩЕ КІ. М Е ке ат Шо МІ ' 1 " 5 ' ШК М Я х Кк ІЗ г З Н : ше сш : М Н ЯН 4 їх м ' ОБ, Мі Н х НІ ЧЕ ДУМ МЕ і пен нан ТМ жання І Н ть з ЖЕННІ і ПК очи МАХОМ У По і З Е ві ї фен 35 Н о кни МНЕ і Ті я ОКР Енея по МЕЧ Се не Як кА и у ОК МИ МН КІ Ч Я ЯК ее ТЕ І В пре ! ОБ п ЩЕ Ів і ЗМІ гі 1 АЮ ЕК ЕМ. З ШЕ ДАНЕ. Кр їх і А) Н : Н п ЕЕ Ге УВІ Не
1. ше ОО се 15. гей ні іх МК і, ВКМ ІІ Неї : Я я Я. знайде ня мн 1 БОРОНИ ек сини Ши ШЕ ОМ, ке БР ик Ї КЗ рі ЯН Н Е Фоснех франко Ше. Аве ! Я Мехрефеурі: пжтодю ИЖ ня Не ЩЕНЯ, Не: й М НШШЕУ й І: мі : 55 Мі ці НИ ШК Я ! кУУ з. УНН Н У Я Е УМ нннннннннннннтннн З шин а Ж ше Шон я не НЕ І в- . Іо Е дллялай Ще посі В ті ГО Гі М їй у ау Кия жк з АК ЛСИ; МК з 7 ї Я Фіг: 2
UAA201708207A 2016-10-03 2017-08-07 Кліпсатор UA120711C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EA201650063A EA032817B1 (ru) 2016-10-03 2016-10-03 Клипсатор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120711C2 true UA120711C2 (uk) 2020-01-27

Family

ID=60676278

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201708207A UA120711C2 (uk) 2016-10-03 2017-08-07 Кліпсатор

Country Status (3)

Country Link
DE (1) DE202017105954U1 (uk)
EA (1) EA032817B1 (uk)
UA (1) UA120711C2 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108860796A (zh) * 2018-07-01 2018-11-23 曲靖凯利达工贸有限公司 一种气动打卡机
CN112167303A (zh) * 2020-10-19 2021-01-05 石家庄睿普雷健康科技有限公司 一种食品封装打卡机

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4675945A (en) * 1985-01-23 1987-06-30 Tipper Tie, Inc. Clipping apparatus
US4709450A (en) * 1987-01-13 1987-12-01 Teepak, Inc. Apparatus and methods of stuffing food casings to provide dimensionally uniform products
US4766713A (en) * 1987-07-27 1988-08-30 Delaware Capital Formation, Inc. Packaging device including dual clip attachment apparatus, a casing brake mechanism and gathering mechanism
CH698066B1 (de) 2002-12-11 2009-05-15 Tipper Tie Alpina Ag Verschliessanordnung für Verschlussclips.
DE102005026219B4 (de) 2005-06-07 2007-12-13 Poly-Clip System Gmbh & Co. Kg Clipmaschine und Verfahren zum Einrichten einer Clipmaschine
DE102005029227B4 (de) 2005-06-23 2007-11-08 Poly-Clip System Gmbh & Co. Kg Clipmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
DE202017105954U1 (de) 2017-12-04
EA032817B1 (ru) 2019-07-31
EA201650063A1 (ru) 2018-04-30
EA201650063A8 (ru) 2019-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA120711C2 (uk) Кліпсатор
US7451582B2 (en) Clip machine
US7575506B2 (en) Automatic spreading adjustment
DK2349606T3 (en) Drawing and / or straightening unit for elongated metal products, such as rods, round pieces or metal wire
US7654889B2 (en) Clip machine
US7549915B2 (en) Method of and apparatus for the controlled closure of at least one clip around a filling material-free plait portion between two filling material portions enclosed with a casing
RU2533898C2 (ru) Клипсатор с приводом, имеющим укороченный коленчатый вал
KR102333128B1 (ko) 피봇 가능 아암의 정확한 위치 선정을 위한 관절 레버 유형 또는 캠 유형의 작동 장치
EP2647291B1 (en) Clipping tool assembly with crank shaft
RU2391267C2 (ru) Задерживающее устройство с кривошипно-шатунным механизмом
WO2015117257A1 (de) Umreifungseinrichtung mit einer bandvorschubeinrichtung
CN114055981A (zh) 用于制造胶订的印刷产品的机器的夹打开系统
EA036019B1 (ru) Регулятор величины хода верхнего зажимного инструмента клипсатора
US7926689B2 (en) Adjustable clip advance
EA034665B1 (ru) Механизм подачи скрепки для клипсатора
EP1970311B1 (en) Welding head for strapping machines
US9265264B2 (en) Clipping machine with improved handling of suspension elements
US20200215782A1 (en) A creasing plate for creasing a sheet from paper, cardboard, carton, foil or a similar material
UA119382C2 (uk) Блок перетискання для кліпсатора (варіанти)
BR112021023773A2 (pt) Dispositivo de acionamento de atrito reduzido
US20140000216A1 (en) Clipping machine
US20170258100A1 (en) Method and machine for producing sausage-shaped products
US373891A (en) Charles hall
KR100970273B1 (ko) 프로그레시브 금형의 모재 절곡장치
DE102015008387B4 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Austrennen von Formteilen, die mit einer Thermoformmaschine aus thermoplastischer Kunststofffolie geformt wurden