UA120700U - Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності - Google Patents

Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності Download PDF

Info

Publication number
UA120700U
UA120700U UAU201705820U UAU201705820U UA120700U UA 120700 U UA120700 U UA 120700U UA U201705820 U UAU201705820 U UA U201705820U UA U201705820 U UAU201705820 U UA U201705820U UA 120700 U UA120700 U UA 120700U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
patients
indicators
correction
sps
mfs
Prior art date
Application number
UAU201705820U
Other languages
English (en)
Inventor
Євген Дмитрович Андросов
Марина Євгеніївна Жерновая
Галина Сергіївна Потапенко
Олена Василівна Коцар
Original Assignee
Харківський Національний Медичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Національний Медичний Університет filed Critical Харківський Національний Медичний Університет
Priority to UAU201705820U priority Critical patent/UA120700U/uk
Publication of UA120700U publication Critical patent/UA120700U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності включає введення імуноактивного препарату поліоксидонію.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до клінічної імунології, і може бути використана для корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності.
Актуальність предмету корисної моделі пов'язана зі значним розповсюдженням синдрому підвищеної стомлюваності (СПО) у сучасних умовах, який є наслідком екологічних негараздів і негативного впливу ксенобіотиків та інших факторів, що забруднюють довкілля, на стан імунної системи й організму в цілому. Встановлено, що в механізмах формування й подальшого прогресування СПС суттєву роль відіграють порушення з боку імунної системи, зокрема макрофагальної фагоцитуючої системи (МФО). Тому корекція показників МФС у хворих з СПС має самостійне значення при лікуванні й медичній реабілітації хворих з даною патологією.
Відомий спосіб корекції показників МФС у хворих з СПС шляхом призначення таким пацієнтам пиримідинових похідних, зокрема метилурацилу Фролов В.М., Дранник Г.Н. Влияниєе метилурацила на показатели фагоцитарной активности макрофагов у больньїх с синдромом повьішенной утомляемости // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: 36 наукових праць. - Київ; Луганськ; Харків, 1996. - Вип. З (9). - С 213-220).
Однак, при використанні вказаного способу майже в третини обстежених, особливо при наявності фонових соматичних захворювань, не відмічається повної нормалізації показників
МФе.
Існує також спосіб корекції показників МФС у хворих з СПС, який включає введення пацієнтам тималіну імуноактивного препарату, який виготовляють з тимусів великої рогатої худоби |Фролов В.М., Дранник Г.Н. Влияниє тималина на показатели макрофагальной фагоцитирующей системь! у больньїх с синдромом повьішенной утомляемости // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: 36 наукових праць. - Київ; Луганськ;
Харків, 1999. - Вин. 6 (26). - С 110-118).
Але, у частини хворих з СПС використання цього способу не забезпечує відновлення показників МФО.
У зв'язку з цим був запропонований спосіб корекції показників МФС у хворих з СПС, що включає введення таким пацієнтам імуноактивного препарату нуклеїнату, який також водночас має високу метаболічну активність й, виходячи з цього, суттєво покращує стан метаболізму
Зо моноцитів/макрофагів (Пат. 34796 ОО, ОА, МПК АбІК 36/06. / Фролов В.М., Пересадім М.О.,
Соцька Я.А., Шаповалова 1.0.-3. Мо и200803118, Заявл. 12.03.2008, Опубл. 26.08.2008. Спосіб корекції стану макрофагальної системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності).
Даний спосіб є найближчим аналогом.
До недоліків найближчого аналога є те, що в деяких хворих з СПС ще зберігаються зсуви з боку показників фагоцитарної активності моноцитів (ФАМ), які свідчать про пригнічення функціональної активності МФО.
Задачею корисної моделі було удосконалення способу-прототипу й поліпшення функціональної активності МФС у хворих з СПО.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності, що включає введення імуноактивних препаратів, згідно з корисною моделлю, як імуноактивний препарат вводять поліоксидоній.
Згідно з корисною моделлю, поліоксидоній вводять внутрішньом'язово по 6 мг 1 раз на день протягом 5 діб поспіль і потім здійснюють ще 5-7 ін'єкцій цього препарату по 6 мг через день.
ПО - це високомолекулярна фізіологічно активна сполука, що виявляє виражену імунотропну активність. Встановлено, що ПО чинить позитивний вплив на всі ланки захисту організму від чужорідних агентів антигенної природи, підвищуючи знижені й знижуючи підвищені показники імунітету, тобто є істинним імуномодулятором. Мішенями для фармакологічної дії ПО є, перш за все, клітини фагоцитарної системи й природні кілери, тобто МК-клітини. ПО чинить стимулюючий ефект на продукцію клітинами макрофагально-моноцитарного ряду низки цитокінів, зокрема ІС -1р, 1-6, ТМЕРо; й а-інтерферону. При недостатності гуморального імунітету
ПО також суттєво посилює антитілоутворення. Важливо, щоо крім імуномодулюючого ефекту,
ПО характеризується також наявністю детоксикуючої, антиоксидантної й мембраностабілізуючої активності, що робить його ефективним препаратом у комплексному лікуванні гострих і хронічних інфекцій будь-якої етіології. ПО зареєстрований в Україні як лікарський препарат
Іреєстраційне посвідчення Ме ОА/3344/02/01| й дозволений до клінічного застосування Наказом
МОЗ України від 26.01.15 р.
Технічний результат способу базується на вперше встановленій в експериментальних умовах і потім підтвердженій в клініці закономірності, що саме ПО забезпечує нормалізацію бо функціональної активності фагоцитуючих макрофагів при даній патології. Раніше ПО при лікуванні хворих з СПС не використовувався. Оптимальна добова й курсова дози ПО при введенні хворим з СПС встановлені дослідним шляхом.
Заявлений спосіб здійснюють таким чином. Хворому з СПС проводиться імунологічне дослідження з метою вивчення стану МФС. При цьому в клінічній практиці для аналізу функціонального стану МФС використовують метод вивчення ФАМ периферичної крові в модифікації Фролова В.М. і співавт. (1990). При наявності суттєвих порушень основних фагоцитарних показників ФАМ, а саме зниження фагоцитарного індексу (ФІ) до 16 95 ії нижче, фагоцитарного числа (ФЧ) до 3,0 і нижче й індексу перетравлення (ІП) до 1495 ї нижче, констатують наявність вираженого пригнічення стану МФС (І або І ступеня) і тому призначають проведення корекції її показників за допомогою заявленого способу, а саме введення ПО внутрішньом'язово по 6 мг 1 раз на день протягом 5 діб поспіль і потім здійснюють ще 5-7 ін'єкцій цього препарату по 6 мг через день, у залежності від досягнутого ефекту. При цьому критеріями ефективності заявленого способу в лабораторному (імунологічному) плані слід вважати нормалізацію показників ФАМ, а в клінічному відношенні - поліпшення загального стану хворих з СПС і, поперед усього, ліквідацію або зниження інтенсивності симптомів астенічного, астено-невротичного й астено-депресивного регістрів.
При створенні корисної моделі було обстежено дві групи хворих зі встановленим експертним шляхом діагнозом СПО. Основна група включала 53 пацієнта й група зіставлення - 78 хворих.
Як фонова соматична патологія у хворих обох груп виявлена наявність хронічного некалькульозного холециститу (ХНХ) поза фазою загострення й стеатозу печінки або хронічного гастродуоденіту поза фазою загострення патологічного процесу. У всіх хворих, що знаходилися під наглядом, встановлена наявність СПС ІІ ступеня. Обидві групи були рандомізовані за віком, статтю та характером фонової соматичної патології. До початку корекції показників МФС у всіх хворих було здійснено дослідження ФАМ за допомогою вищевказаного модифікованого чашечкового методу. Отримані при цьому результати узагальнені в таблиці 1.
Таблиця 1
ФАМ в обстежених хворих з СПС до початку проведення корекції показників МФС (Мат)
Р:«0,001 Рі«0,001
Р.«0,001 Рі«0,001
Р.«0,001 Рі«0,001
Примітки: у табл. 1 і 2 Рі віддзеркалює розбіжності між показниками норми й значеннями фагоцитарних індексів в обстежених групах, а Р» - між відповідними показниками в основній групі й групі зіставлення.
З таблиці 17 видно, що до початку корекції ФІ був знижений в основній групі хворих у середньому в 1,80 рази стосовно норми, а в групі зіставлення - в 1,88 рази, ФЧ - в 1,82 і 2,00 рази, ПІ - в 1,99 і 2,09 рази відповідно.
Отже, отримані дані свідчать, що до початку проведення корекції показників МФС в обох групах обстежених хворих з СПС мали місце практично однакові зсуви з боку показників ФАМ, які свідчили про недосконалість усіх фаз фагоцитозу. Між цими показниками у хворих основної групи й групи зіставлення не виявлено розбіжностей (Р»0,1), що свідчить про однотипність вивчених груп у патогенетичному (імунологічному) плані.
Після виявлення порушень з боку ФАМ, що свідчило про пригнічення функціональної активності МФС, було здійснено корекцію показників МФС у хворих основної групи за допомогою заявленого способу й в групі зіставлення - за допомогою способу-прототипу. Дані щодо стану ФАМ після завершення корекції показників МФС узагальнені в таблиці 2.
Таблиця 2
ФАМ в обстежених хворих з СПС після завершення корекції показників МФС (Мат)
Р:і»0,05 Р.-0,05
Р:і»0,05 Р.-0,05
Р:і»0,05 Р.-0,05
З цієї таблиці видно, що на момент завершення лікування у хворих основної групи практично всі вивчені показники ФАМ були в межах норми. У групі зіставлення була також відмічена їх позитивна динаміка, але суттєво менш виражена. Тому на момент завершення корекції в пацієнтів групи зіставлення показники ФАМ залишалися вірогідно нижче норми, а саме: ФІ - в 1,35 рази, ФЧ - в 1,25 рази й ІП - в 1,36 рази. Крім цього вони залишалися вірогідно нижче й відповідних показників у хворих основної групи: Фі - в 1,32 рази, ФУ -в 1,19 рази й НІ -в 1,35 рази.
Таким чином, отримані дані свідчать про ефективність заявленого способу корекції показників МФС у хворих з СПС та його переваги стосовно способу-прототипу. У клінічному плані застосування заявленого способу сприяло суттєвому зниженню вираженості симптомів астенічного, астено-невротичного й астено-депресивного регістрів, які були характерні для хворих з СМС до початку проведення корекції.
Приводимо конкретні приклади використання заявленого способу.
Приклад 1. Хворий У., 42 роки. Страждає на СПС протягом останніх З років, неодноразово лікувався амбулаторно й в стаціонарі, переважно в лікаря-невролога. Два роки тому в зв'язку зі скаргами на тяжкість у правому підребер'ї й гіркоту в роті обстежений лікарем- гастроентерологом, встановлений діагноз ХНХ, лікувався в денному стаціонарі. Загострення
СПС відмічає останній тиждень, коли посилилася слабкість і нездужання, знизилася працездатність і водночас виник субфебрилітет увечері. Обстежений неврологом і потім клінічним імунологом. Встановлений діагноз загострення СПО.
При здійсненні лабораторного обстеження встановлені такі показники ФАМ: ФІ - 14,8 95, ФУ - 2,2, ІП - 12,995. Хворий проконсультований клінічним імунологом і гастроентерологом.
Враховуючи результати клініко-лабораторного обстеження, був поставлений діагноз СПС ІІ стадії (субкомпенсованої) на тлі ХНХ у фазі нестійкої ремісії. У зв'язку з цим хворому була призначена корекція показників МФС відповідно до заявленого способу, а саме - введення ПО внутрішньом'язово по 6 мг 1 раз на день протягом 5 діб поспіль і потім ще 5 ін'єкцій ПО по 6 мг через день.
Зо Через 15 діб від початку проведення корекції стану МФС при повторному вивченні вказаних показників ФАМ відмічено підвищення ФІ до 26,3 95, ФЧ - до 3,9 та ІП - до 25,2 Об.
Отже, проведення корекції МФС у хворого за допомогою заявленого способу забезпечило практично повну нормалізацію вивчених показників ФАМ. Самопочуття й загальний стан хворого після завершення корекції були задовільними. Диспансерний нагляд протягом 1 року дозволив встановити відсутність загострень ХНХ і подальшого прогресування СПС за цей період. Показники, що характеризують стан ФАМ, залишалися в межах норми. Це свідчить про високу ефективність заявленого способу корекції показників МФС у хворого з СПС. При застосуванні заявленого способу у хворого були відсутні будь-які побічні реакції на введення по.
Приклад 2. Хвора Ж., 54 років. Протягом останніх 4 років страждає на СПС, неодноразово лікувалася амбулаторно й в стаціонарі, переважно в лікаря-невролога. Три роки тому в зв'язку зі скаргами на біль у правому підребер'ї обстежена лікарем-гастроентерологом. Був виставлений діагноз ХНХ, лікувалася амбулаторно. Останнє загострення СПС виникло біля 4 діб тому, коли після емоційного стресу посилилися слабкість і нездужання, знизилася працездатність. Хвора проконсультована клінічним імунологом і гастроентерологом. Виходячи з даних анамнезу, клінічної картини захворювання й даних лабораторного обстеження встановлений діагноз СПС
ЇЇ стадії на тлі ХНХ у фазі нестійкої ремісії.
При лабораторному обстеженні у хворої встановлена наявність суттєвих порушень з боку
МФО, а саме зниження ФІ в крові до 13,2 95, ФУ - до 2,0 та ПІ - до 11,4 95. У зв'язку з виявленими імунологічними порушеннями хворій була призначена корекція показників МФС відповідно до заявленого способу, а саме - введення ПО внутрішньом'язово по 6 мг 1 раз на день протягом 5 діб поспіль і потім ще 7 ін'єкцій ПО по 6 мг через день.
При повторному лабораторному обстеженні після завершення корекції МФС було встановлено, що під впливом заявленого способу корекції відмічена практично повна нормалізація вивчених показників ФАМ, а саме: підвищення ФІ крові до 25,9 95, ФУ - до 3,8 та ІІ - до 24,8 95, що було позитивно в патогенетичному плані. При диспансерному нагляді протягом 1 року встановлена відсутність загострень ХНХ і подальшого прогресування СПО.
Таким чином, отримані дані свідчать про високу ефективність заявленого способу корекції показників МФС у хворих з СПС, що підтверджується результатами як клінічного, так і лабораторного (імунологічного) обстеження пацієнтів, які знаходилися під наглядом, а тому й перспективність його використання. Заявлений спосіб добре переноситься хворими, не потребує коштовних і дефіцитних ліків. ПО - сучасний препарат, який в достатній кількості є в аптечній мережі України. Побічних ефектів на введення 110 відмічено не було. Заявлений спосіб корисний для практичної медицини й може бути рекомендований для поширеного використання в клінічній практиці.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності що включає введення імуноактивних препаратів, який відрізняється тим, що як імуноактивний препарат вводять поліоксидоній.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що поліоксидоній вводять внутрішньом'язово по б мг 1 раз на день протягом 5 діб поспіль і потім здійснюють ще 5-7 ін'єкцій цього препарату по 6 мг через день.
UAU201705820U 2017-06-12 2017-06-12 Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності UA120700U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201705820U UA120700U (uk) 2017-06-12 2017-06-12 Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201705820U UA120700U (uk) 2017-06-12 2017-06-12 Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120700U true UA120700U (uk) 2017-11-10

Family

ID=60258413

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201705820U UA120700U (uk) 2017-06-12 2017-06-12 Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120700U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Lee et al. Bee venom acupuncture alleviates experimental autoimmune encephalomyelitis by upregulating regulatory T cells and suppressing Th1 and Th17 responses
RU2016149316A (ru) Лечение ревматоидного артрита
JPWO2002074318A1 (ja) Il−12発現調節剤
Mauskop et al. Stem cells in the treatment of refractory chronic migraines
UA120700U (uk) Спосіб корекції показників макрофагальної фагоцитуючої системи у хворих з синдромом підвищеної стомлюваності
TW201733599A (zh) 以發炎性疾病為對象之醫藥
RU2437666C1 (ru) Способ лечения ревматоидного артрита
CN1215996A (zh) 减毒的非免疫原性痘病毒和副痘病毒衍生的多功能副痘病毒免疫诱导剂用作药物的新适应症
JPWO2016195086A1 (ja) アレルギー性疾患の治療薬
EP3621628A1 (en) Method for treating multiple sclerosis using arsenic trioxide
Gaydukova et al. AB0342 EFFICACY AND SAFETY OF TOFACITINIB MONOTHERAPY AND WITH METHOTREXATE COMBINATION. DATA FROM NATIONAL RHEUMATOID ARTHRITIS REGISTER
RU2585097C1 (ru) Способ лечения хронического панкреатита
EP3784243B1 (en) Methotrexate for use as a medicament
Jensen et al. Probenecid as an Adjuvant in the Treatment of Gonorrhoea with Penicillin
UA31531U (uk) Спосіб медичної реабілітації хворих із синдромом підвищеної стомлюваності на тлі хронічного тонзиліту
RU2220730C2 (ru) Способ лечения герпетического стоматита
US20220339158A1 (en) Combination Drugs of Hypoxanthine and Human Immunoglobulin
Gaydukova et al. AB0341 SURVIVAL OF REMISSION OR LOW DISEASE ACTIVITY IN RHEUMATOID ARTHRITIS PATIENTS TREATED WITH TOFACITINIB. RESULTS OF RUSSIAN NATIONAL REGISTER
Gridneva et al. FRI0151 THE RELATIONSHIP BETWEEN THE EFFECTIVENESS OF METHOTREXATE (MTX) IN RHEUMATOID ARTHRITIS (RA) AND MTX POLYGLUTAMATES LEVELS (MTXPGS) IN RED BLOOD CELLS BY TANDEM CHROMATOMASS SPECTROMETRY (PILOT STUDY)
Erez et al. AB1295 TREATMENT OUTCOMES OF ADULT-ONSET STILL’S DISEASE PATIENTS WITH BIOLOGICAL THERAPY
RU2391978C1 (ru) Способ лечения псориаза
Russu et al. Trâmbit, as
Satyawardhana A Classic Dermatomyositis: A Case Report of Rare Idiopathic Inflammatory Myopathy
Vyzhga EVALUATION OF THE MAIN DATA OF INFLAMMATORY RESPONSE TO THE BASE THERAPY OF THE JUVENILE IDIOPATHIC ARTHRITIS
RU2231356C1 (ru) Способ лечения анкилозирующего спондилоартрита