UA120606C2 - Ґрунтозачіпний ланцюг сільськогосподарського знаряддя - Google Patents

Ґрунтозачіпний ланцюг сільськогосподарського знаряддя Download PDF

Info

Publication number
UA120606C2
UA120606C2 UAA201608854A UAA201608854A UA120606C2 UA 120606 C2 UA120606 C2 UA 120606C2 UA A201608854 A UAA201608854 A UA A201608854A UA A201608854 A UAA201608854 A UA A201608854A UA 120606 C2 UA120606 C2 UA 120606C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
link
shi
section
harrow
clamping
Prior art date
Application number
UAA201608854A
Other languages
English (en)
Inventor
Стівен Чарлз Ейндж
Стивен Чарлз Эйндж
Original Assignee
Гард Металз Острейліа Пті Лімітед
Гард Металз Острейлиа Пти Лимитед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from AU2014900698A external-priority patent/AU2014900698A0/en
Application filed by Гард Металз Острейліа Пті Лімітед, Гард Металз Острейлиа Пти Лимитед filed Critical Гард Металз Острейліа Пті Лімітед
Publication of UA120606C2 publication Critical patent/UA120606C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01BSOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
    • A01B21/00Harrows with rotary non-driven tools
    • A01B21/08Harrows with rotary non-driven tools with disc-like tools
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01BSOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
    • A01B23/00Elements, tools, or details of harrows
    • A01B23/06Discs; Scrapers for cleaning discs; Sharpening attachments; Lubrication of bearings

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

Запропоновано монтажну ланку (3) для сільськогосподарського ґрунтозачіпного ланцюга (1), що містить множину зазначених монтажних ланок (3), яка містить: перший компонент (7), що має першу затискну ділянку (21) і першу ділянку (13) ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; другий компонент (9), що має другу затискну ділянку (27) і другу ділянку ланки (15) для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; пружний елемент (5) борони, який є пружно деформованим; і щонайменше одну кріпильну деталь (11). Коли монтажну ланку (3) змонтовано, пружний елемент (5) борони є затиснутим між першою затискною ділянкою (21) і другою затискною ділянкою (27) під прикладеним тиском, пружно деформуючись для забезпечення зчеплення щонайменше з однією кріпильною деталлю, завдяки чому після прикладеного тиску результуюча пружна напруга в елементі (5) борони змушує перший (7) і другий (9) компоненти тиснути на кріпильну деталь (11), щоб утримувати разом компоненти монтажної ланки (3).

Description

Галузь техніки, якої стосується винахід
Цей винахід у цілому стосується сільськогосподарського знаряддя й, зокрема, борони для підготовки грунту в сільському господарстві Цей винахід зокрема стосується сільськогосподарського знаряддя типу, що містить ланцюг зв'язаних елементів борони.
Рівень техніки
Борони використовують фермери для сприяння в підготовці грунту в процесі землеробства.
Це може охоплювати розпушування грунту, нарізування борозен і укладання розпушеного матеріалу в грунт. Це також може охоплювати викорчовування й подрібнення стебел від попереднього врожаю або іншого рослинного матеріалу, такого як бур'яни.
Відоме створення борін, що містять безліч дисків (елементів борони), зв'язаних один з одним, утворюючи ланцюг. Ланцюг тягнуть по поверхні грунту, при цьому диски котяться й зчіплюються із грунтом для дроблення грунту й іншого матеріалу в ньому. Зазвичай, поверхні дисків перебувають під кутом до напрямку руху для створення кута атаки між дисками й грунтом.
Такі борони можуть бути механізованими, з ланцюгом дисків, що проходить між двома боками рами, з рамою, буксируваною трактором або іншим фермерським знаряддям. Подібний відомий тип борони описаний у патенті Австралії Ме 2007216912. У даному документі кожна ланка в ланцюзі містить диск борони і пари ділянок ланки, таких як ділянка гака й ділянка петлі, розташовані по обидва боки від диска борони. Для утворення ланцюга гак причіпляють до петлі сусідньої ланки, і ланцюг натягають для запобігання розчіплюванню й відділенню ланок. Для відділення ланок натяг послабляють, так що ланки можуть бути розчеплені.
Відомі системи, такі як описані в патенті АО 2007216912, мають ланцюг, утворений із ланок, де гак, петля й диск є суцільними. Наприклад, наявний диск, ділянку гака й ділянку петлі зварено один з одним. В іншій формі гак, петля й диск ланки можуть бути утворені суцільним литвом, куванням або іншим способом формування як суцільні. Це виконують для сприяння складанню й розбиранню користувачем, оскільки необхідно тільки зчіплювати й розчіплювати ланки.
Однак, якщо ланки є суцільними, обслуговування або ремонт окремих ланок, які зношені або ушкоджені, може виявитися неможливим. Наприклад, якщо ділянку гака зламано або ушкоджено, може знадобитися вибракування цілої ланки, навіть якщо ділянка петлі й диск борони усе ще придатні до експлуатації. Аналогічно, якщо диск борони зношений або ушкоджений під час експлуатації, може знадобитися вибракування ланки, навіть якщо ділянка петлі й ділянка гака усе ще придатні до експлуатації.
Крім того, суцільні ланки можуть спричиняти обмеження способів виготовлення й властивостей матеріалу ланок. Це також може призводити до відхилення від необхідних властивостей диска й матеріалів. Наприклад, ділянка петлі й гака має основну функцію з'єднання ланки, тоді як диск борони має функцію зіткнення й зчеплення із грунтом. Таким чином, диск борони може зношуватися зі швидкістю, набагато більшою за петлю гака, і вимагає більшої зносостійкості й міцності/твердості, ніж інші ділянки. Таким чином, суцільна ланка або ланка, сформована як суцільна, може містити відхилення від властивостей матеріалу. Також можуть виникати фінансові витрати, оскільки ділянки ланки можуть, отже, виготовлятися з матеріалів або формуватися за допомогою процесу, що виходить за межі практичних вимог.
Наприклад, відоме виготовлення ланки з диском борони, ділянкою петлі й ділянкою гака у вигляді суцільного литва. Литво компонента може створювати ослаблений компонент у порівнянні з іншими (і зазвичай більш дорогими) способами. У результаті, для одержання прийнятної міцності для диска борони, ланка, виконана як суцільна, виготовлена з литва, може потребувати, аби диск борони був товстіше й важче в порівнянні, тільки як приклад, з кованим диском борони. Однак через технічні та фінансові міркування для ділянок петлі й гака може виявитися прийнятним формування у вигляді литва.
Посилання на будь-який попередній рівень техніки в описі не є визнанням або підтвердженням того, що даний відомий рівень є частиною загальновідомого знання в будь-якій юрисдикції, або що обгрунтовано очікується, що даний відомий рівень може бути зрозумілим, розглянутим як релевантний, і/або таким, що сполучається з іншими частинами відомого рівня техніки, для фахівця в даній галузі.
Сутність винаходу
Згідно з першим аспектом у цьому винаході запропонована монтажна ланка для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, що містить безліч зазначених монтажних ланок, причому монтажна ланка містить: - перший компонент, що має першу затискну ділянку й першу ділянку ланки для зв'язування 60 з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки;
- другий компонент, що має другу затискну ділянку й другу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; - пружний елемент борони, який є пружно деформовуваним, і - щонайменше один кріпильний елемент; - при цьому, коли ланку змонтовано: - пружний елемент борони затиснутий між першою затискною ділянкою й другою затискною ділянкою під прикладеним тиском, пружно деформуючись для забезпечення зчеплення щонайменше з одним кріпильним елементом, у силу чого після зняття прикладеного тиску вислідне пружне напруження в елементі борони підтискає перший і другий компоненти до упирання в кріпильний елемент, щоб утримувати разом компоненти монтажної ланки.
Елемент борони діє, як пружина стискання, упираючись у відповідні компоненти, для перешкоджання зсуву зі свого місця кріпильного елемента під впливом обертання елемента борони при обробці грунту.
Згідно із другим аспектом у цьому винаході запропонована монтажна ланка для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, що містить безліч зазначених монтажних ланок, при цьому монтажна ланка містить: - перший компонент, який має щонайменше один перший приймальний канал кріпильної деталі, першу затискну ділянку й першу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; - другий компонент, що має щонайменше один другий приймальний канал кріпильної деталі, другу затискну ділянку й другу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки іншої суміжної монтажної ланки; - пружний елемент борони, який є пружно деформовуваним, і - щонайменше одну кріпильну деталь, яка має стрижень, що проходить уздовж центральної осі стрижня; - при цьому, коли монтажна ланка змонтована: - стрижень проходить щонайменше частково, через перший і другий приймальні канали кріпильної деталі, і - пружний елемент борони є пружно деформованим між затискними ділянками першого й другого компонентів таким чином, що вислідне пружне напруження в елементі борони примушує ділянки стінки кожного з першого й другого приймальних каналів кріпильної деталі упиратися в стрижень у напрямку вісі стрижня для збільшення максимальної сили тертя спокою між ділянками стінки першого й другого приймальних каналів кріпильної деталі й стрижнем.
Переважно, елемент борони має перший бік й протилежний другий бік, причому, коли монтажна ланка змонтована, перший бік звернений до затискної ділянки першого компонента, а другий бік звернений до затискної ділянки другого компонента.
Переважно, перша ділянка ланки й друга ділянка ланки розташовані поруч із відповідними першим й другим боками елемента борони.
Елемент борони може бути, по суті, у формі тарілки, з першим боком, який має ввігнуту поверхню, і другим боком, який має опуклу поверхню. Маточина елемента борони або диска діє як пружина стискання, так що може бути деформована під впливом прикладеного тиску, а після зняття (тиску) підтискається назад у вихідне положення.
Переважно, перша затискна ділянка має опуклу поверхню, щоб входити в увігнуту поверхню першого боку елемента борони, а друга затискна ділянка має ввігнуту поверхню, щоб входити в опуклу поверхню другого боку елемента борони.
Відповідно до одного варіанта здійснення, радіус кривизни (К1) опуклої поверхні першої затискної ділянки більший за радіус кривизни (г1) увігнутої поверхні першого боку елемента борони, а радіус кривизни (К2) увігнутої поверхні другої затискної ділянки більший за радіус кривизни (12) опуклої поверхні другого боку елемента борони.
Згідно з альтернативним варіантом здійснення, радіус кривизни (К1) опуклої поверхні першої затискної ділянки менший за радіус кривизни (г1) увігнутої поверхні першого боку елемента борони, а радіус кривизни (К2) увігнутої поверхні другої затискної ділянки менший за радіус кривизни (г2) опуклої поверхні другого боку елемента борони.
Елемент борони в одному варіанті здійснення є, по суті, дископодібним. Перша затискна ділянка може мати опуклу поверхню для встановлення лицем до першого боку елемента борони, а друга затискна ділянка може мати ввігнуту поверхню для встановлення лицем до другого боку елемента борони.
Елемент борони переважно містить один або більше рельєфних вирізів для сприяння деформуванню елемента борони. Рельєфні вирізи можуть бути виконані у формі 60 хрестоподібного щілинного отвору, що проходить від першого боку до другого боку елемента борони. Альтернативно, рельєфні вирізи можуть називатися щілинними отворами, які проходять від центрального отвору. Рельєфні вирізи можуть також бути лініями надрізу.
Переважно, перший компонент містить виступну ділянку, протилежну першій ділянці ланки, при цьому перший приймальний канал кріпильної деталі розташований у виступній ділянці, а елемент борони може містити отвір, причому, коли монтажна ланка змонтована, перший компонент проходить через отвір борони, а виступна ділянка й перший приймальний канал кріпильної деталі розташовані поруч із другим боком елемента борони.
Переважно, другий компонент містить гніздо, протилежне другій ділянці ланки, причому гніздо виконане з можливістю приймання щонайменше частини виступної ділянки, при цьому, коли монтажна ланка змонтована, щонайменше частина виступної ділянки розташована в гнізді, з першим і другим приймальними каналами кріпильної деталі, вирівняними для розміщення стрижня.
Перша і друга ділянки ланки переважно утворені з ділянки гака або ділянки петлі.
Переважно, перша ділянка ланки є ділянкою гака, а друга ділянка ланки є ділянкою петлі.
Ділянка гака може додатково містити отвір для приймання фіксуючого штиря, при цьому, коли монтажна ланка змонтована, перша частина фіксуючого штиря розташована в отворі, а друга частина фіксуючого штиря виступає з отвору для зменшення або замикання зазору гака.
Згідно із третім аспектом у цьому винаході запропонований пружний елемент борони, використовуваний у монтажній ланці для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, відповідно до будь-якого одного з попередніх аспектів винаходу.
Згідно із четвертим аспектом передбачений пружний елемент борони для використання в сільськогосподарському грунтозачіпному ланцюзі, який має центральний отвір і безліч щілинних отворів, що проходять радіально від центрального отвору, для збільшення здатності до пружної деформації елемента борони.
Згідно з п'ятим аспектом передбачений сільськогосподарський грунтозачіпний ланцюг, який містить безліч монтажних ланок, відповідно до будь-якого одного з попередніх аспектів винаходу.
Як використовується у цьому документі, за винятком випадку, коли за контекстом потрібно інше, термін "містити" і його варіанти, такі як "утримуючий", "містить" і ", що втримується", не призначені для виключення додаткових додатків, компонентів, цілих або етапів.
Додаткові аспекти цього винаходу й додаткові варіанти втілення аспектів, описані в попередніх абзацах, стануть очевидними при ознайомленні з наступним описом, наведеним як приклад, і з посиланнями на додані креслення.
Короткий опис креслень
Далі винахід буде описаний, тільки в якості посилання, щодо доданих креслень, на яких: на фім. 1 наведений вид у перспективі варіанта втілення сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга; на фіг. 2 наведений інший вид у перспективі сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга за фіг. 1; на фіг. З наведений вид збоку сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга за фіг. 1; на фіг. 4 наведений вид у перспективі спереду монтажної ланки сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга за фіг. 1; на фіг. 5 наведений вид ззаду в перспективі монтажної ланки за фіг. 4; на фіг. ба наведений вид зверху монтажної ланки за фіг. 4; на фіг. 665 наведений вид збоку монтажної ланки за фіг. 4; на фіг. 7 наведений вид спереду монтажної ланки за фіг. 4; на фіг. ва наведений вид збоку монтажної ланки; на фіг. 85 наведений поперечний розріз виду зверху вздовж лінії А-А монтажної ланки за фіг. ва; на фіг. вс наведений вид спереду монтажної ланки за фіг. ва; на фіг. ва наведений вид спереду в перспективі монтажної ланки за фіг. ва; на фіг. 9 наведений покомпонентний вид у перспективі монтажної ланки за фіг. 4; на фіг. 10а-10е наведені види збоку, що показують послідовність складання ланки сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга; на фіг. 11а наведений поперечний розріз на виді збоку (не в масштабі) варіанта втілення, на якому радіус кривизни затискних ділянок більший за радіус кривизни елемента борони; на фіг. 115 наведений поперечний розріз на виді збоку (не в масштабі) іншого варіанта втілення, на якому радіус кривизни затискних ділянок менший за радіус кривизни елемента борони;
на фіг. 11с наведений поперечний розріз на виді збоку (не в масштабі) іншого варіанта втілення, на якому елемент борони не має кривизни, що збігається із кривизною елементів борони; на фіг. 114 наведений поперечний розріз на виді збоку (не в масштабі) іншого варіанта втілення, на якому затискні ділянки й елемент борони не мають увігнутих або опуклих поверхонь; на фіг 12 наведений вид зверху сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, буксируваного за трактором; на фіг. 13а наведений вид попереду варіанта втілення пружного елемента борони; на фіг. 136 наведений вид збоку пружного елемента борони за фіг. 1За; на фіг. 13с наведений вид зверху пружного елемента борони за фіг. 13За; на фіг. 134 наведений вид позад пружного елемента борони за фіг. 1За; на фіг. 13е наведений вид збоку в розрізі пружного елемента борони за фіг. 134 уздовж лінії розрізу А-А; на фіг. 137 наведений інший вид збоку пружного елемента борони за фіг. 1За; на фіг. 13д наведений вид зверху пружного елемента борони за фіг. 13За; на фіг. 13п наведений вид ззаду в перспективі елемента борони за фіг. 13За; на фіг. 13і наведений вид спереду в перспективі елемента борони за фіг. 13За; на фіг. 14а наведений вид зверху варіанта втілення першого компонента; на фіг. 145 наведений вид збоку першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 14с наведений вид спереду першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 144 наведений вид попереду першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 14е наведений поперечний розріз на виді зверху першого компонента за фіг. 14с уздовж лінії розрізу А-А; на фіг. 147 наведений вид збоку першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 149 наведений вид у перспективі першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 14п наведений вид спереду в перспективі першого компонента за фіг. 14а; на фіг. 152 наведений вид збоку варіанта втілення другого компонента; на фіг. 1565 наведений вид спереду другого компонента за фіг. 15а;
Зо на фіг. 15с наведений вид зверху другого компонента за фіг. 15а; на фіг. 154 наведений поперечний розріз на виді зверху другого компонента за фіг. 15а уздовж лінії розрізу А-А; на фіг. 15е наведений інший вид збоку другого компонента за фіг. 15а; на фіг. 157 наведений інший вид спереду другого компонента за фіг. 15а; на фіг. 159 наведений вид у перспективі другого компонента за фіг. 15а; на фіг. 151 наведений інший вид у перспективі другого компонента за фіг. 15а; на фіг. 1б6а наведений вид збоку варіанта втілення кріпильної деталі; на фіг. 165 наведений вид позад кріпильної деталі за фіг. 16ба; на фіг. 16с наведений вид зверху кріпильної деталі за фіг. 16ба; на фіг. 164 наведений вид зверху в перспективі позад кріпильної деталі за фіг. 1ба; на фіг. 1бе наведений вид зверху в перспективі попереду кріпильної деталі за фіг. 1ба; на фіг. 17 наведений вид спереду в перспективі монтажної ланки сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга згідно з іншим варіантом втілення; на фіг. 18 наведений альтернативний вид монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 19а наведений вид зверху монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 1965 наведений вид попереду монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 20а наведений вид збоку монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 2065 наведений поперечний розріз виду зверху уздовж лінії А-А монтажної ланки за фіг. 20а; на фіг. 21 наведений розібраний вид монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 22а наведений вид спереду пружного елемента борони монтажної ланки, показаного на фіг. 17; на фіг. 226 наведений вид у перспективі пружного елемента борони за фіг. 22а; на фіг. 23а наведений вид зверху підкомпонента гака першого компонента монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 236 наведений вид збоку підкомпонента гака за фіг. 23а; на фіг. 23с наведений вид спереду підкомпонента гака за фіг. 2За; на фіг. 230 наведений поперечний розріз на виді зверху підкомпонента гака за фіг. 23с уздовж лінії розрізу А-А; 60 на фіг. 23е наведений вид у перспективі підкомпонента гака за фіг. 23а;
на фіг. 237ї наведений альтернативний вид у перспективі підкомпонента гака за фіг. 23а; на фіг. 24а наведений вид спереду затискного підкомпонента першого компонента монтажної ланки за фіг. 17; на фіг. 240 наведений вид збоку затискного підкомпонента за фіг. 24а; на фіг. 24с наведений поперечний розріз на виді збоку затискного підкомпонента за фіг. 24а уздовж лінії розрізу А-А; на фіг. 244 наведений вид у перспективі затискного підкомпонента за фіг. 24а; на фіг. 25а наведений вид спереду другого компонента монтажної ланки за фіг. 17а; на фіг. 2565 наведений вид зверху другого компонента за фіг. 25а; на фіг. 25с наведений вид збоку другого компонента за фіг. 25а; на фіг. 254 наведений вид зверху поперечного розрізу другого компонента за фіг. 25а; на фіг. 25е наведений вид у перспективі позад другого компонента за фіг. 25а; на фіг. 257 наведений вид у перспективі спереду другого компонента за фіг. 25а; і на фіг. 26 наведений вид у перспективі кріпильної деталі монтажної ланки за фіг. 17.
Докладний опис варіантів втілення
На фіг. 1, 2 ї З показаний сільськогосподарський грунтозачіпний ланцюг 1 відповідно до одного варіанта втілення цього винаходу. Ланцюг 1 містить безліч монтажних ланок 3, кожну з яких обладнано пружним елементом 5 борони, першим компонентом 7, другим компонентом 9, і кріпильним елементом (таким як кріпильна деталь 11) для сприяння закріпленню або утриманню інших компонентів монтажної ланки З разом. Перший компонент 7 містить першу ділянку ланки, яка в даному варіанті втілення має форму гака 13. Другий компонент 9 містить другу ділянку ланки, виконану у вигляді петлі 15. Гак 13 ї петля 15 кожної монтажної ланки З забезпечує зв'язування з можливістю роз'єднання з відповідними гаками 13 і петлями 15 суміжних монтажних ланок З для утворення ланцюга 1.
Як показано на фіг. 12, сільськогосподарський грунтозачіпний ланцюг 1 прикріплено до рами 100, яка, у свою чергу, буксирується трактором 110. Кінці грунтозачіпного ланцюга 1 прикріплено до осей 112, які вільно обертаються, таким чином, дозволяючи ланцюгу 1 вільно обертатися, коли елементи 5 борони рухаються по грунту.
Ланцюг 1 може бути утворений шляхом зачіплювання, і, якщо потрібно, розчіплювання монтажних ланок З для досягнення необхідної довжини. Після досягнення необхідної довжини ланцюг 1 може бути натягнутий таким чином, щоб гаки 13 були натягнуті відповідно до петель 15, для запобігання розчіплюванню гаків 13. За необхідності штир 37, що фіксує, може бути введено в отвір 35, щоб закривати або зменшувати зазор у гаку 13, для запобігання розчіплюванню (як показано на фіг. 660).
Щоб розібрати ланцюг 1 для обслуговування окремої монтажної ланки 3, натяг ланцюга 1 ослаблюють. При його наявності штир 37, що фіксує, спочатку видаляють із окремої монтажної ланки З (а також із гака суміжної монтажної ланки, зчепленого з петлею 15), тим самим, відкриваючи зазори гаків 13. Монтажну ланку З потім видаляють для обслуговування, і за необхідності на місце приєднують змінну монтажну ланку 3.
На фіг. 4-8 показана змонтована монтажна ланка З згідно з першим варіантом втілення.
Перший компонент 7, на додаток до першої ділянки 13 ланки, містить у собі першу затискну ділянку 21 і перший приймальний канал 23 кріпильної деталі, розташований у виступній ділянці 25. Другий компонент 9, на додаток до другої ділянки 15 ланки, містить у собі другу затискну ділянку 27 і другий приймальний канал 29 кріпильної деталі. Елемент 5 борони містить у собі перший бік 17 і протилежний другий бік 19. Як краще показано на фіг. 85, перший і другий боки 17, 19 затиснуті між відповідними першою і другою затискними ділянками 21, 27. Кріпильна деталь 11, що має ділянку 12 стрижня із центральною віссю стрижня, розташована всередині першого й другого приймальних каналів 23, 25 кріпильної деталі, щоб сприяти втримуванню компонентів монтажної ланки З разом.
Коли монтажна ланка З змонтована, пружний елемент 5 борони є пружно деформованим під впливом прикладеного тиску між першою і другою затискними ділянками 21, 27. У результаті пружне напруження в маточині елемента 5 борони підтискає перший бік 17 до першої затискної ділянки 21 у напрямку А, а другий бік 19 до другої затискної ділянки 27 у напрямку В. Після зняття тиску дане вислідне пружне напруження підтискає перший компонент 7 і другий компонент 9 у протилежних напрямках, один від одного, з упиранням у кріпильну деталь 11 для втримання компонентів монтажної ланки З разом. Розведення першого й другого компонентів, у свою чергу, примушує ділянку 24 стінки першого приймального каналу 23 кріпильної деталі підтискатися до ділянки 12 стрижня в напрямку до осі стрижня, і примушує ділянку 30 стінки другого прийомного каналу 29 кріпильної деталі також підтискатися до ділянки 12 стрижня в бо напрямку до осі стрижня (яка в даному варіанті втілення перпендикулярна напрямку А і В).
Тобто таке розташування забезпечує щонайменше компонент нормальної сили між поверхнею ділянки 12 стрижня й відповідними ділянками стінки першого й другого приймальних каналів 23, 25 кріпильної деталі. Ефект полягає в збільшенні максимальної сили тертя спокою між ділянками стінки першого й другого приймальних каналів 23, 25 кріпильної деталі й ділянкою 12 стрижня, у такий спосіб допомагаючи втримувати кріпильну деталь 11 у приймальних каналах 23, 25 кріпильної деталі та утримувати інші компоненти монтажної ланки З разом.
Опис компонентів
На фіг. 9 наведені компоненти в розібраному вигляді монтажної ланки за фіг. 3. Хоча в даному варіанті втілення показано чотири головні компоненти, слід ураховувати, що варіанти можуть містити більше або менше окремих компонентів, без відхилення від принципів цього винаходу. Наприклад, перший компонент 7 може бути виготовлений більш ніж з однієї деталі, які, установлені разом, утворюють складальний вузол першого компонента 7. Як варіант, безліч деталей може бути з'єднано одну з одною, наприклад, шляхом зварювання деталей одна з одною для утворення першого компонента. В іншому варіанті перший компонент 7 може бути виконаний суцільним у вигляді однієї деталі. Природно, такі варіанти можуть бути застосовані до інших головних компонентів.
Пружний елемент борони
Як показано на фіг. 13а-13і, елемент 5 борони має, по суті, форму диска, із круговою кромкою по периметру. Дана форма забезпечує повертання (тобто обертання) елемента 5 борони, коли ланцюг 1 тягнуть по поверхні грунту.
Елемент 5 борони в даному варіанті втілення також має форму тарілки, з першим боком 17, що має ввігнуту поверхню з радіусом кривизни (1), і другим боком 19, що має опуклу поверхню з радіусом кривизни (2). Така загальна форма може сприяти зчепленню й обробці грунту. Така форма може також сприяти пружній деформації елемента 5 борони, що буде більш докладно описане нижче.
Пружний елемент 5 борони є пружно деформовуваним під тиском з боку затискних ділянок 21, 27. Відповідно, він виконаний з можливістю прогину разом з конструкцією інших компонентів, і за допомогою вислідного пружного напруження створює силу/тиск, що повертає, щодо затискних ділянок 21, 27. Тобто пружний елемент 5 борони діє подібно пружині щодо затискних ділянок 21, 27.
В одному варіанті втілення пружний елемент 5 борони виконаний із пружинної сталі.
Підходящий матеріал може охоплювати вуглецеву сталь та інші легувальні елементи при невеликому процентному вмісті, такі як нікель (Мі), хром (Сг) і молібден (Мо). В іншому варіанті втілення елемент 5 борони виготовлений шляхом пресування. Для збільшення зносостійкості елемент 5 борони також може піддаватися термообробці, у тому числі, поверхневому загартуванню. Термообробка може бути обмежена певними зонами елемента 5 борони.
Наприклад, термообробка може бути виконана по круговому периметру елемента 5 борони, на якому диск, імовірно, буде випробовувати вплив грунту, каменів і т. п. під час експлуатації. В одному варіанті втілення центральна зона елемента 5 борони, така як ділянки першого і другого боків 17, 19, що прилягають до затискних ділянок 21, 27 і звернені до них, можуть бути не обробленими або можуть мати скорочену обробку, або інший тип обробки, для збереження або підтримання пружних властивостей. До того ж бажано, щоб ця вимога не була обов'язковою для успішного застосування винаходу.
Елемент 5 борони має центральний отвір 41, що проходить між першим боком 17 і другим боком 19. Елемент 5 борони також може бути споряджений рельєфними вирізами 43 для зменшення напружень в елементі 5 борони, коли монтажну ланку З змонтовано. Таким чином, рельєфні вирізи 43 можуть зменшувати необхідне зусилля/тиск для деформації елемента 5 борони, так що перший і другий приймальні канали 23, 29 можуть бути вирівняні для наскрізного проходу стрижня 12 кріпильної деталі 11. У показаному варіанті втілення рельєфні вирізи 43 проходять від першого боку 17 до другого боку 19 елемента 5 борони. Чотири рельєфні вирізи 43 розташовані у вигляді хреста й проходять радіально від центрального отвору 41. Слід ураховувати, що для зміни жорсткості елемента борони може бути виконано більше або менше рельєфних вирізів 43. Також слід розуміти, що рельєфні вирізи в деяких варіантах втілення можуть не повністю проходити через елемент 5 борони, і, наприклад, можуть бути лініями надрізу.
В одному варіанті втілення елемент 5 борони має приблизно 335 мм у діаметрі, з радіусом кривизни (г1) першого боку 17, рівним приблизно 540 мм, і радіусом кривизни (2) другого боку 19, рівним приблизно 544 мм. Елемент 5 борони має товщину приблизно 4 мм. Рельєфні вирізи 43 проходять приблизно на 65 мм від центру диска, із шириною приблизно 2 мм. Центральний 60 отвір 41 має радіус приблизно 26,7 мм.
Однак очевидним є те, що елемент 5 борони може бути виконаний з іншими габаритами й розмірами. В одному варіанті втілення компоненти монтажної ланки З можуть бути сумісними з елементами 5 борони різних розмірів. Це може бути перевагою, оскільки перший компонент 7, другий компонент 9, і кріпильна деталь 11 можуть бути стандартизовані, але мають можливість використання з різними елементами борони, за потреби користувача. Це може спрощувати виробництво, логістику й знижувати витрати.
У вищеописаному варіанті втілення елемент 5 борони є диском, виконаним у формі тарілки.
Однак слід розуміти, що можуть бути використані інші підходящі форми. Важливо, що функція елемента борони полягає у взаємодії з поверхнею грунту при експлуатації ланцюга 1. Отже, також можуть бути використані інші конструктивні деталі, що досягають такого ефекту, такі як шипи, виступи, леза й т. п.
Перший компонент
Як показано на фіг. 14а-14п, перший компонент 7 містить гак 13 для з'єднання з петлею 15 іншої монтажної ланки 3. Відкритий гак 13 починається з вістря 31, що розширюється до дугоподібного вигину 33, який проходить у напрямку першої затискної ділянки 21. Поблизу вістря 31 гака 13 перебуває отвір 35, з віссю отвору, головним чином, що проходить у напрямку зазору гака 13. Отвір 35 виконаний з можливістю приймання штиря 37, що фіксує, такого як циліндричний штир, який при введенні проходить щонайменше через частину зазору гака 13.
Коли гак 13 з'єднано з петлею 15, штир, що фіксує, 37 може бути вставлений, щоб закривати або по суті закривати зазор гака 13. Переважно, це може перешкоджати відділенню гака 13 і приєднаної петлі 15, навіть якщо натяг ланцюга 1 ослаблено.
Перша затискна ділянка 21 розташована у центральній зоні першого компонента 7, з виступною ділянкою 25, що проходить від затискної ділянки 21 на протилежному боці до гака. У цьому варіанті втілення перша затискна ділянка 21 має опуклу поверхню 39 на боці, зверненому від гака 13. Опукла поверхня 39 має радіус кривизни (К1). Опукла поверхня 39 першої затискної ділянки 21, яка при монтажі повернена в напрямку до відповідної ввігнутої поверхні першого боку 17 елемента 5 борони, щонайменше частково примикає до неї.
У показаному варіанті втілення виступна ділянка 25 виступає, головним чином, із квадратним (прямокутним) перерізом. Виступну ділянку 25 виконано з можливістю проходження
Зо через центральний отвір 41 елемента 5 борони й розміщення в другому компоненті 9, як буде докладно описане нижче. Перший приймальний канал 23 кріпильної деталі проходить через виступну ділянку 25. У даному варіанті втілення перший приймальний канал 23 кріпильної деталі проходить у напрямку, по суті, перпендикулярному до напрямку, у якому проходить виступна ділянка 25. Приймальний канал 23 кріпильної деталі має поперечний переріз у вигляді стадіону (тобто дві паралельні сторони з'єднані напівкруглими кінцями), який відповідає формі поперечного перерізу стрижня 12 кріпильної деталі 11.
В одному варіанті втілення опукла поверхня 39 має радіус кривизни (К1) приблизно 792 мм, а затискна ділянка 21 має діаметр приблизно 180 мм.
Другий компонент
Як показано на фіг. 152-151, другий компонент 9 містить петлю 15 для з'єднання з гаком 13 іншої монтажної ланки 3. Петля 15 є по суті круглим замкненим кільцем, з кільцевим отвором 45, підібраним за розмірами для розміщення гака 13.
У центральній області другого компонента 9 перебуває ділянка 47 корпусу. Друга затискна ділянка 27 розташована поруч із центральною ділянкою 47 корпусу, напроти петлі 15. У цьому варіанті втілення друга затискна ділянка 27 має ввігнуту поверхню 49. Увігнута поверхня 49 має радіус кривизни (К2). Увігнута поверхня 49 другої затискної ділянки 27, яка при монтажі повернена в напрямку до відповідної опуклої поверхні другого боку 19 елемента 5 борони, щонайменше частково примикає до неї.
Канал або гніздо 51 проходить у другий компонент 9 від увігнутої поверхні 49. Гніздо 51 виконано з можливістю розміщення виступної ділянки 25 першого компонента 7. Гніздо проходить від увігнутої поверхні 49 у центральну ділянку 47 корпусу, як показано на фіг. 86.
Таким чином, другий приймальний канал 29 кріпильної деталі проходить щонайменше від одного боку ділянки 47 корпусу через гніздо 51. Другий приймальний канал 29 кріпильної деталі проходить через центральну ділянку 47 корпусу в напрямку, перпендикулярному напрямку А і В (як зазначено, коли монтажна ланка змонтована). Важливо, що це дозволяє при складанні вирівнювати перший приймальний канал 23 кріпильної деталі виступної ділянки 25 із другим приймальним каналом 29 кріпильної деталі центральної ділянки 47 корпусу, так що стрижень 12 кріпильної деталі 11 може проходити через обидва канали 23, 29.
Другий приймальний канал 29 кріпильної деталі має поперечний переріз у вигляді стадіону (тобто два паралельні боки з'єднані напівкруглими кінцями), який відповідає формі поперечного перерізу стрижня 12 кріпильної деталі 11.
Гніздо 51 має профіль для доповнення форми виступної ділянки 25. Наприклад, воно може мати квадратний профіль, щоб відповідати виступній ділянці 25 аналогічної форми, для сприяння вирівнюванню першого й другого приймального каналу 23, 29 кріпильної деталі. В іншому варіанті втілення виступна ділянка 25 і гніздо 51 можуть мати поперечний переріз прямокутної форми, так що виступна ділянка 25 може бути вставлена в гніздо 51 тільки в правильній орієнтації. Має бути зрозуміло, що також можуть бути використані інші форми й типи, такі як круглий поперечний переріз, еліптичний поперечний переріз, поперечний переріз під шпонку, круговий поперечний переріз із вилученим сегментом і т. п.
Кільцевий фланець 28 проходить від другої затискної ділянки 27, на протилежному боці до ввігнутої поверхні 49, як краще показано на фіг. 159 і 15П. Кільцевий фланець 28 проходить по зовнішній периферії другої затискної ділянки 27. Виріз 32 виконано в кільцевому фланці 28 для створення вільного проходу для кріпильної деталі 11, що вставляється в приймальні канали 23, 29 кріпильної деталі. Виріз 32 також може забезпечувати вільний прохід для пристосувань, таких як вибивач, для доступу до кріпильної деталі 11.
В одному з варіантів втілення ввігнута поверхня 49 має радіус кривизни (К2) приблизно 796 мм, а затискна ділянка 21 має діаметр приблизно 250 мм.
Кріпильна деталь
Як показано на фіг. 1ба-16е, кріпильна деталь 11 може бути зрізним штифтом, і містить у собі ділянку 12 стрижня й голівку 14. В одному варіанті втілення ділянка 12 стрижня проходить по суті за прямою віссю стрижня, і є, по суті, гладкою для сприяння введенню через перший і другий приймальні канали 23, 25 кріпильної деталі. Голівка 14 може бути більшою в поперечному перерізі, ніж ділянка 12 стрижня, для обмеження введення кріпильної деталі 11 через приймальні канали 23, 25 кріпильної деталі. Стрижень 12 кріпильної деталі 11 має поперечний переріз у вигляді стадіону (тобто дві паралельні сторони з'єднані напівкруглими кінцями), який аналогічний формі приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі. В одному варіанті втілення паралельні сторони "стадіону" мають довжину З мм, а радіус напівкруглих
Зо кінців становить 8 мм.
В одному варіанті втілення кріпильна деталь має загальну довжину приблизно 100 мм при довжині стрижня 12 приблизно 92 мм.
Складання й розбирання монтажної ланки
Складання й розбирання монтажної ланки З далі буде описано з посиланнями на фіг. 1ба- 106.
Складання
Слід розуміти, що можуть бути виконані різні способи складання монтажної ланки 3,|і в деяких випадках порядок етапів може бути змінено. Далі описано один зі способів складання монтажної ланки 3.
Як показано на фіг. їО0а, установлюють елемент 5 борони. Потім другий компонент 9 розташовують таким чином, що друга затискна ділянка 27 перебуває поблизу або примикає до другого боку 19 і гнізда 51, вирівняного з центральним отвором 41, як показано на фіг. 1060.
Виступну ділянку 25 першого компонента 7 потім уводять через центральний отвір 41 елемента 5 борони, і в гніздо 51. В одному варіанті втілення виступна ділянка 25 і гніздо 51 мають комплементарну форму, так, щоб мати квадратний профіль, для сприяння введенню й вирівнюванню першого й другого приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі. В альтернативних варіантах втілення користувачеві може бути необхідно повертати перший компонент 7 щодо другого компонента 9 навколо осі виступної ділянки 25 для вирівнювання приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі.
Коли виступну ділянку 25 уведено в гніздо 51, перший компонент 7 пересувають до елемента 5 борони, допоки перша затискна ділянка 21 не наблизиться або не буде примикати до першого боку 17 елемента борони, як показано на фіг. 10с. При даному розташуванні перша затискна ділянка 21 перебуває в контакті з першою боком 17, а друга затискна ділянка 27 перебуває в контакті із другою боком 19, але на елемент 5 борони не впливає зусилля/тиск, і він перебуває в природньому ненапруженому стані У даному ненапруженому стані перший приймальний канал 23 кріпильної деталі й другий приймальний канал 29 кріпильної деталі будуть трохи не збігатися за віссю, так що пряму стрижневу ділянку 12 кріпильної деталі буде неможливо вільно ввести через обидва, перший і другий приймальні канали 23, 29 кріпильної деталі.
Як показано на фіг. 10а, перший і другий компоненти 7, 9 притискають один до одного, як правило, під механічним тиском, так що відповідні затискні ділянки 21, 27 притискають і пружно деформують елемент 5 борони. Така деформація елемента 5 борони дозволяє першому й другому компонентам 2, 9 додатково пересуватися ближче один до одного, так що перший і другий приймальні канали 23, 29 кріпильної деталі вирівняні за віссю. Це дозволяє стрижню 12 кріпильної деталі 11 проходити як через перший, так і через другий приймальний канал 23, 29 кріпильної деталі, як показано на фіг. 104-106.
В одному варіанті втілення сюди входить використання гідравлічного або пневматичного домкрата або підйомника для створення зовнішнього зусилля, щоб пересувати перший і другий компоненти 7, 9 один щодо одного. Наприклад, другий компонент 9 може бути утримуваним у стаціонарній колисці, а підйомник може бути використаний для пересування першого компонента 7 стосовно другого компонента 9 у напрямку В. Альтернативно перший компонент 7 може бути утримуваним у стаціонарній колисці, а підйомник може бути використаний для пересування другого компонента 9 стосовно першого компонента 7 у напрямку А. У ще одному варіанті зовнішній затиск може пересувати як перший компонент 7, так і другий компонент 9 один щодо одного у напрямках А і В, відповідно.
Після того як стрижень 12 кріпильної деталі 11 установлено на місце, як показано на фіг. 1бе, може бути зняте зовнішнє зусилля на першому й другому компонентах 7, 9. Так, загалом, закінчується складання монтажної ланки 3.
Після складання пружно деформований елемент 5 борони під впливом пружного напруження впирається в поверхні затискних ділянок 21, 27. У результаті першу сторону 17 елемента 5 борони буде притиснуто до опуклої поверхні 39 першої затискної ділянки 21, в основному, у напрямку А. Другу сторону 19 елемента 5 борони буде притиснуто до ввігнутої поверхні 49 другої затискної ділянки 27 у напрямку В. Тобто, перший і другий компоненти 3, 9 будуть відтиснуті один від одного. Як показано на фіг. 85, це також призводить до того, що ділянку 24 стінки першого приймального каналу 23 кріпильної деталі притиснуто у напрямку А до стрижня 12 кріпильної деталі 11. Крім того, це також призводить до того, що ділянку 30 стінки другого приймального каналу 29 кріпильної деталі притиснуто у напрямку В до стрижня 12 кріпильної деталі 11. Вислідне зусилля, що містить компоненту, яка спрямована
Зо перпендикулярно до частини контактних поверхонь, спричиняє збільшення максимальної сили тертя спокою між ділянками стінок першого й другого приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі й стрижня. Таке збільшення максимальної сили тертя спокою допомагає втриманню кріпильної деталі 11 на місці. Дві ділянки 24, 30 стінок ефективно затискають кріпильну деталь 11 у потрібному положенні, так що її не можна буде витягнути без зусиль.
Розбирання
Аналогічно способу складання монтажної ланки можуть бути виконані різні способи розбирання монтажної ланки 3. Один варіант втілення способу буде описаний далі.
При розбиранні монтажної ланки 3, краще спочатку відокремити монтажну ланку З від ланцюга 1, способом, який описаний вище. Як показано на фіг. 10е, виконується розбирання однієї монтажної ланки 3. Щоб сприяти видаленню кріпильної деталі 11, краще звести до мінімуму тертя між стрижнем 12 кріпильної деталі 11 і ділянками стінок першого й другого приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі. Для досягнення цього нормальне зусилля/тиск, прикладений до поверхонь стрижня 12 і приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі, зменшують шляхом докладання зовнішнього зусилля/тиску до першого й другого компонентів 7, 9, щоб протидіяти зсуву за рахунок пружно деформованого елемента 5 борони.
Цього можна досягти шляхом, аналогічним докладанню зусилля/тиску до першого й другого компонентів 7, 9 під час складання. Наприклад, другий компонент 9 може бути встановлений у стаціонарній колисці, а підйомник може бути використаний для докладання зусилля в напрямку
В для врівноважування зусиль з боку пружно напруженого елемента 5 борони. Після додавання даного зусилля силу тертя на стрижні 12 буде зменшено, і кріпильна деталь може бути виведена за допомогою вибивача або іншого підходящого пристосування. В інших варіантах зусилля може бути прикладене за допомогою підйомника до другого компонента 9, або як до першого, так і до другого компонентів 7, 9.
У ще одному варіанті втілення кріпильна деталь 11 може бути виведена без докладання зусилля/тиску до першого й/або другого компонентів 7, У для зменшення тертя. В одному варіанті вибивач, переважно, вибивач із механічним приводом, може виводити стрижень 12 шляхом докладання достатнього зусилля для подолання максимальної сили тертя спокою. В одному варіанті втілення кріпильна деталь 11, після видалення може бути використана повторно для наступного складання монтажної ланки 3. У ще одному альтернативному способі розбирання кріпильна деталь 11 може бути вилучена шляхом руйнування, наприклад, висвердлювання.
Після видалення кріпильної деталі 11 інші компоненти можуть бути відділені один від одного безперешкодно, шляхом витягування виступної ділянки 25 із гнізда 51.
Деформація елемента борони щодо затискних ділянок
Механізм деформації елемента 5 борони та взаємодії із затискними ділянками 21, 27 далі буде описаний більш докладно з посиланнями на фіг. 11а-114, на яких показано чотири варіанти. На цих кресленнях показані спрощені частини елемента 5 борони й затискних ділянок 21, 27, і для простоти показані не всі частини. Крім того, дані креслення наведені не в масштабі, а деякі розміри можуть бути спотворені з метою полегшення розуміння описуваних принципів.
У деяких варіантах втілення пружний елемент 5 борони пружно деформований за допомогою вигину. У деяких окремих варіантах втілення елемент 5 борони є диском і/або виконаний у формі тарілки, яка більш-менш нагадує форму пластини. Таким чином, пружна деформація елемента 5 борони може бути змодельована як вигин пластини. У варіантах втілення, показаних на фіг. 11а-114, дана пружна деформація викликана шляхом докладання зусилля до першого боку 17 елемента 5 борони за допомогою першої затискної ділянки 21 у напрямку В, і докладання протилежно спрямованого зусилля до другого боку 19 елемента 5 борони за допомогою першої затискної ділянки 27 у напрямку А. Конструктивна форма й розташування цих компонентів призводить до пружної деформації (тобто вигину) елемента 5 борони. Вислідне пружне напруження в елементі 5 борони створює протилежно спрямовані зусилля, прикладені до першої й другої затискних ділянок 21, 27.
Далі будуть більш докладно описані окремі варіанти втілення.
Радіус кривизни затискних ділянок більший за радіус кривизни елемента борони
Як показано на фіг. 11а, на даному кресленні зображено варіант втілення, у якому під час складання елемент 5 борони починається з форми тарілки (у ненапруженому стані), що підлягає деформації до форми тарілки з меншою глибиною. Це відбувається, коли загальна кривизна елемента 5 борони зменшується.
Перша затискна ділянка 21 має опуклу поверхню 39 з радіусом кривизни К1. Друга затискна ділянка 27 має ввігнуту поверхню 49 з радіусом кривизни К2. Елемент 5 борони має радіус
Зо кривизни гі на першому боці 17, і радіус кривизни г2 на протилежному другому боці 19, коли елемент 5 борони перебуває у вихідному стані (тобто, коли він не підданий впливу зовнішніх зусиль). Таким чином, перший і другий боки 17, 19 мають, загалом, аналогічні або збіжні форми (але не обов'язково однакові розміри або точну кривизну) для відповідних поверхонь затискних ділянок 21, 23.
У даному варіанті втілення радіус кривизни К1 більший за радіус кривизни /1, коли елемент 5 борони перебуває у вихідному стані. Таким чином, коли першу затискну ділянку 21 пересувають у напрямку В до першого боку 17, опукла поверхня 39 спочатку примикає до першого боку 17 кільцеподібно в місці, віддаленому від центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку В до першого боку 17, елемент 5 борони деформується таким чином, що радіус кривизни першого боку 17 буде деформуватися, аби наближуватися до радіуса кривизни К1. У деяких варіантах втілення, коли монтажну ланку З змонтовано, деформований елемент 5 борони буде мати такий радіус кривизни першого боку 17, що він по суті дорівнює радіусу кривизни К1 опуклої поверхні 39.
Радіус кривизни К2 більший за радіус кривизни гі, коли елемент 5 борони перебуває у вихідному стані. Таким чином, коли другу затискну ділянку 27 пересувають у напрямку А до другого боку 19, увігнута поверхня 49 спочатку примикає до другого боку 19 у місці, близькому до центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку А до другого боку 19, елемент 5 борони деформується таким чином, що радіус кривизни другого боку 19 буде деформуватися, щоб наближуватися до радіуса кривизни К2. У деяких варіантах втілення, коли монтажну ланку З змонтовано, деформований елемент 5 борони буде мати такий радіус кривизни другого боку 19, що він по суті дорівнює радіусу кривизни Ка увігнутої поверхні 49.
У деяких варіантах втілення підходящий радіус кривизни при затискуванні, тобто радіус кривизни К2 становить 796 мм, деформуючи елемент 5 борони від вихідного радіуса кривизни г2 544 мм. Це буде призводити приблизно до З мм стискання елемента 5 борони під навантаженням.
Радіус кривизни затискних ділянок менший за радіус кривизни елемента борони
Як показано на фіг. 116, на даному кресленні зображено варіант втілення, у якому під час складання елемент 5 борони починається з форми тарілки (у ненапруженому стані), що підлягає деформації до форми тарілки з більшою глибиною. Це відбувається, коли загальна 60 кривизна елемента 5 борони збільшується.
Як у вищезгаданому варіанті втілення, перша затискна ділянка 21 має опуклу поверхню 39 з радіусом кривизни К7, а друга затискна ділянка 27 має ввігнуту поверхню 49 з радіусом кривизни К2. Елемент 5 борони має радіус кривизни г1 на першому боці 17, і радіус кривизни г2 на протилежному другому боці 19 у вихідному стані.
У даному варіанті втілення радіус кривизни К"1 менший за радіус кривизни /1, коли елемент 5 борони перебуває у вихідному стані. Таким чином, коли першу затискну ділянку 21 пересувають у напрямку В до першого боку 17, опукла поверхня 39 спочатку примикає до першого боку 17 у місці, близькому до центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку В до першого боку 17, елемент 5 борони деформується таким чином, що радіус кривизни першого боку 17 буде деформуватися, аби наближуватися до радіуса кривизни КК.
Радіус кривизни К2 менший за радіус кривизни г1, коли елемент 5 борони перебуває у вихідному стані. Таким чином, коли другу затискну ділянку 27 пересувають у напрямку А до другого боку 19, увігнута поверхня 49 спочатку примикає до другого боку 19 кільцеподібно в місці, віддаленому від центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку А до другого боку 19, елемент 5 борони деформується таким чином, що радіус кривизни другого боку 19 буде деформуватися, аби наближуватися до радіуса кривизни К2.
У деяких варіантах втілення, коли монтажну ланку З змонтовано, деформований елемент 5 борони буде мати радіус кривизни першого боку 17, який по суті дорівнює радіусу кривизни К"7 опуклої поверхні 39, і радіус кривизни другого боку 19, який по суті дорівнює радіусу кривизни
К2 увігнутої поверхні 49.
У деяких варіантах втілення підходящий радіус кривизни КІ і К2 може становити приблизно 500 мм для диска борони, що має радіус кривизни г2 близько 544 мм у вихідному стані.
Елемент борони без збіжної кривизни із затискними ділянками у вихідному стані
Як показано на фіг. 11с, на даному кресленні зображений варіант втілення, у якому елемент 5 борони має форму диска (у ненапруженому стані), яка не точно відповідає кривизні опуклої й увігнутої поверхонь затискних ділянок 21, 27. У даному показаному варіанті втілення перший та другий боки 17, 19 є порівняно плоскими й паралельними один одному. Однак слід мати на
Зо увазі, що в деяких варіантах втілення перший та другий боки 17, 19 можуть мати деяку кривизну.
У даному варіанті втілення під час складання елемент 5 борони починається з форми диска (у ненапруженому стані), що підлягає деформації до форми тарілки. Тобто плоску пластинчасту форму елемента 5 борони згинають, щоб мати кривизну тарілки.
Як і у вищезгаданих варіантах втілення, перша затискна ділянка 21 має опуклу поверхню 39 з радіусом кривизни К"1, а друга затискна ділянка 27 має ввігнуту поверхню 49 з радіусом кривизни К"2. Однак у даному варіанті втілення елемент 5 борони має, по суті, паралельні перший та другий боки 17, 19 у вихідному стані.
Коли першу затискну ділянку 21 пересувають у напрямку В до першого боку 17, опукла поверхня 39 спочатку примикає до першого боку 17 у місці, близькому до центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку В до першої поверхні 17, елемент 5 борони деформується таким чином, що перший бік 17 буде деформуватися в напрямку радіуса кривизни К"1 першої затискної ділянки 21.
Коли другу затискну ділянку 27 пересувають у напрямку А до другого боку 19, увігнута поверхня 49 спочатку примикає до другого боку 19 кільцеподібно в місці, віддаленому від центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають у напрямку А до другої поверхні 19, елемент 5 борони деформується таким чином, що другий бік 19 буде деформуватися в напрямку радіуса кривизни К"2 другої затискної ділянки 27.
У деяких варіантах втілення, коли монтажна ланка З змонтована, деформований елемент 5 борони буде мати радіус кривизни першого боку 17, який, по суті, дорівнює радіусу кривизни
Е"1 опуклої поверхні 39, і радіус кривизни другого боку 19, який, по суті, дорівнює радіусу кривизни К"2 увігнутої поверхні 49.
Затискні ділянки, які мають конструкцію, що викликає вигин елемента борони
Як показано на фіг. 114, на даному кресленні зображений варіант втілення, у якому затискні ділянки 17, 19 мають конструктивне розташування, що викликає вигин елемента 5 борони, без обов'язкової наявності відповідних увігнутих і опуклих поверхонь.
Перша затискна ділянка 21 має центральний виступ 61, виконаний так, щоб бути поверненим і примикати до центральної зони першого боку 17. Друга затискна ділянка 27 містить кільцевий фланець 63, виконаний так, щоб бути поверненим і примикати до ділянки 60 другого боку 19, віддаленому від центральної зони другого боку 19. У даному варіанті втілення центральний виступ 61 є круглим і має зовнішній радіус від центру, який менше, ніж внутрішній радіус кільцевого фланця 63. Однак слід мати на увазі, що також можуть бути підходящими інші форми й конструкції.
Коли першу затискну ділянку 21 пересувають у напрямку В до першого боку 17, виступ 61 примикає до першого боку 17 у місці, близькому до центру елемента 5 борони. Коли другу затискну ділянку 27 пересувають у напрямку А до другого боку 19, фланець 63 примикає до другого боку 19 кільцеподібно в місці, віддаленому від центру елемента 5 борони. Коли додаткове зусилля докладають як до першої, так і до другої затискних ділянок 21, 27, це викликає пружну деформацію (тобто вигин) елемента 5 борони до форми тарілки, із зовнішньою периферією елемента 5 борони, зміщеною відносно в напрямку А, і центральною ділянкою елемента 5 борони, зміщеною відносно в напрямку В. Дана деформація пружного елемента 5 борони приводить до пружного напруження, яке створює протилежно спрямовані зусилля, докладені до першої та другої затискних ділянок 21, 27, як описано вище. Дане зусилля, у свою чергу, збільшує максимальну силу тертя спокою між стрижнем і першим і другим приймальними каналами 23, 29 кріпильної деталі.
У даному показаному варіанті втілення перший і другий боки 17, 19 є порівняно плоскими й паралельними один одному. Однак слід розуміти, що в деяких варіантах втілення перший і другий боки 17, 19 можуть бути зігненими. Як приклад, сюди може входити форма й профіль зігненого елемента 5 борони, описані вище в першому варіанті втілення.
Переваги
Переваги цього винаходу описані вище. В одному з варіантів втілення цей винахід дозволяє користувачеві розбирати монтажну ланки 3, таким чином, щоб можна було обслуговувати, ремонтувати або заміняти окремі компоненти. Наприклад, якщо елемент 5 борони ушкоджений, ушкоджений елемент 5 борони може бути замінений без заміни інших компонентів. Це може заощадити витрати.
Цей винахід також дозволяє складати елемент 5 борони різних розмірів, форм або типів з іншими звичайними частинами монтажної ланки 3. Це збільшує пристосовуваність системи ланцюга 1 і може призводити до економії логістичних й інших витрат.
Цей винахід також може дозволяти виготовлення різних компонентів монтажної ланки З за допомогою різних процесів, найбільш підходящих і економічних за технічними вимогами до даного компонента, замість відхилень від технологій виготовлення й матеріалів, що підходять для всіх компонентів у ланці, виконаній як суцільна. Наприклад, елемент 5 борони може бути виготовлений зі штампованої сталі, а не шляхом лиття. В одному виді штампована сталь може мати кращі властивості, ніж литво, наприклад, забезпечуючи більшу міцність при заданій товщині. Таким чином, в одному виді елементи 5 борони можуть бути виготовлені так, щоб мати більш тонкий профіль поперечного перерізу для даної номінальної міцності.
Альтернативний варіант втілення монтажної ланки сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга
Альтернативний варіант втілення монтажної ланки 103 для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга 1 далі буде описаний з посиланнями на фіг. 17-26. Деталі даного альтернативного варіанта втілення, які є такими ж або аналогічними деталям, описаним у варіантах втілення вище, мають ті ж номери посилань.
Монтажна ланка 103, схожа на раніше описану монтажну ланку 3, може бути зчеплена для утворення сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга 1 і використання для обробки грунту способом, подібним або аналогічним описаному вище. Крім того, монтажні ланки 103 можуть бути зібрані й розібрані способом, аналогічним описаному вище для монтажних ланок 3, за винятком відмінностей, описаних нижче.
Як показано на фіг. 21, на якій зображена монтажна ланка 103 у розібраному вигляді, однієї помітною особливістю є те, що перший компонент 107 містить у собі підкомпонент 113 гака й затискний підкомпонент 121. Інші компоненти монтажної ланки 103 містять у собі пружний елемент 105 борони, другий компонент 109 і кріпильну деталь 111.
Пружний елемент борони
Як показано на фіг. 22а і 220, пружний елемент борони 105, по суті, має форму тарілки, з першим боком 17, що має ввігнуту поверхню, і другим боком 19, що має опуклу поверхню.
Радіус кривизни ввігнутої й опуклої поверхні може відрізнятися для опуклої поверхні 39 і ввігнутої поверхні 49 першого компонента 107 і другого компонента 109, як описано вище.
Пружний елемент 105 борони також має центральний отвір 41 з рельєфними вирізами 43, що проходять від нього, як описано у варіантах втілення пружного елемента 105 борони, описаних вище. Крім того, пружний елемент борони містить рельєфні отвори 144, виконані на бо радіально віддаленому кінці рельєфних вирізів 43. Рельєфні отвори 144, які є, по суті, круглими або еліптичними, можуть переважно знижувати ймовірність утворення або поширення тріщин на кінці рельєфних вирізів 43. Це відбувається завдяки рельєфним отворам 144, що створюють криволінійний край для зниження концентрації напружень, які можуть утворюватися на гострому кінці або кінці, що різко обривається, рельєфних вирізів 43.
Перший компонент, що містить підкомпонент гака й затискний підкомпонент
Як зазначено вище, перший компонент 107 у даному варіанті втілення виконано у вигляді двох підкомпонентів 113, 121. Будучи змонтованими, підкомпоненти 113, 121, що утворюють перший компонент 107, функціонують таким же або аналогічним способом, що й перший компонент 7, описаний вище.
Як показано на фіг. 23а-23ї, підкомпонент 113 гака містить у собі гак 13, який містить вістря
З1 і дугоподібний вигин 33, для створення першої ділянки ланки. Отвір 35 виконано для розміщення штиря 37, який фіксує, щоб запобігати відділенню гака 13 від приєднаної петлі 15 другого компонента 109.
Виступна ділянка 125, що має в основному циліндричну форму, проходить від гака 13 підкомпонента 113 гака. На віддаленому кінці виступної ділянки 125 виконаний виступ 122 для вирівнювання. Виступ 122 входить у комплементарно сформований приймальний пристрій 152 другого компонента 109 для відносного вирівнювання підкомпонента 113 гака із другим компонентом 109. Форма виступу 122 і комплементарно сформованого приймального пристрою 152 у даному варіанті втілення мають форму поперечного перерізу у вигляді "стадіону". Однак слід розуміти, що можуть бути використані різні комплементарні форми, наприклад, кубічна форма, пірамідальна форма, поперечний переріз у формі зірки й т. п.
Проміжною ділянкою підкомпонента 113 гака є буртик 126. Будучи змонтованим, буртик 126 примикає до відповідної опорної поверхні 140 на затискному підкомпоненті 121 для збереження зусилля затиску затискного підкомпонента 121 на пружному елементі 105 борони.
Перший приймальний канал 23 кріпильної деталі проходить через виступну ділянку 125 для розміщення кріпильної деталі 111. Перший приймальний канал 23 кріпильної деталі має поперечний переріз, по суті, круглий або альтернативно має форму стадіону, еліпса й т. п.
Як показано на фіг. 24а-24й, затискний підкомпонент 121 містить опуклу поверхню 39, яка, коли монтажна ланка 103 змонтована, створює поверхню, що примикає до ввігнутої поверхні
Зо першого боку 17 елемента 105 борони, для створення першої затискної ділянки. Затискний підкомпонент 121 містить центральний отвір 142 для забезпечення наскрізного проходу циліндричної виступної ділянки 125 підкомпонента 113 гака.
Опорна поверхня 140, яку виконано на полиці в центральному отворі 142, дозволяє переносити зусилля з буртика 125 підкомпонента 113 гака на затискний підкомпонент 121, який, у свою чергу, переносить зусилля з опуклої поверхні 39 на перший бік елемента 105 борони.
Таке розташування дозволяє першому компоненту 107 діяти подібно першому компоненту 7, описаному вище. Однак утворення першого компонента 107 з підкомпонентів 113, 121 може бути простіше або дешевше при виготовленні в порівнянні з формуванням першого компонента 7 як однієї суцільної деталі.
Другий компонент
Як показано на фіг. 25а-25Її, другий компонент 109 містить у собі петлю 15 з кільцевим отвором 45 для утворення другої ділянки ланки для з'єднання з гаком 13 іншої монтажної ланки 103. Центральна зона другого компонента 109 містить ділянку 47 корпусу. Напроти петлі 15 перебуває друга затискна ділянка 27, що має ввігнуту поверхню 49. Будучи змонтованою, увігнута поверхня 49 примикає до відповідної ввігнутої поверхні другого боку 19 пружного елемента 105 борони.
У другий компонент 109 від увігнутої поверхні 49 проходить гніздо 151 із круглим поперечним перерізом для розміщення циліндричної виступної ділянки 125 першого компонента 107. На одному кінці гнізда 151 перебуває приймальний пристрій 152 вирівнювання, який, як описано вище, має форму, комплементарну до виступу 122, щоб сприяти відносному вирівнюванню між опідкомпонентом 113 гака й другим компонентом 109. Зокрема, комплементарна форма сприяє кутовому вирівнюванню навколо загальної осі циліндричної виступної ділянки 125 і гнізда 151.
Пари других приймальних каналів 29 кріпильної деталі виконано в ділянці 47 корпусу для розміщення кріпильної деталі 111. У даному варіанті втілення другі приймальні канали 29 кріпильної деталі мають поперечний переріз у формі стадіону. Поперечний переріз у вигляді стадіону може сприяти складанню й розбиранню, забезпечуючи певний допуск у вирівнюванні першого й другого приймальних каналів 23, 29 кріпильної деталі під час складання й розбирання. Однак слід розуміти, що інші варіанти втілення других приймальних каналів 29 бо кріпильної деталі можуть мати круглу форму, еліптичну форму й т. п.
Кріпильна деталь
Як показано на фіг. 26, кріпильна деталь 111 має форму штиря, який має стрижень із, по суті, круглим поперечним перерізом. Кріпильна деталь 111 має центральну ділянку 112 стрижня з діаметром, порівняно більшим, ніж протилежні кінцеві ділянки 116 стрижня, які мають менший діаметр. Будучи змонтованою, центральна ділянка 112 стрижня, по суті, розташована в першому приймальному каналі 23 кріпильної деталі, а протилежні кінцеві ділянки 116, по суті, розташовано в других приймальних каналах 29 кріпильної деталі.
Як описано вище, сила тертя спокою між ділянками стінки першого й другого каналів 23, 29 і кріпильною деталлю 111 може сприяти утримуванню кріпильної деталі 111 на місці. Крім того, щабель 114 між більшим діаметром центральної ділянки 112 стрижня й кінцевими ділянками 116 меншого діаметра також може сприяти утримуванню кріпильної деталі 111. Будучи змонтованим, пружний елемент 105 борони відтискає перший і другий компоненти 107, 109 один від одного, які, у свою чергу, відтискають перший і другий канали 23, 29, щоб вони не збігалися по осі один з одним. Це викликає невеликий зсув по осі першого й другого каналів 23, 29 таким чином, що щаблі 114 уловлюються зміщеними ділянками стінки других каналів 29. Це припиняє або перешкоджає виходу кріпильної деталі 111 з каналів 23, 29. Під час розбирання до першого й другого компонентів 107, 109 може бути докладене зусилля/тиск для вирівнювання першого й другого каналів 23, 29 таким чином, щоб вони мали загальну вісь, аби щаблі 114 не вловлюються ділянкою стінки других каналів 29, тим самим полегшуючи видалення кріпильної деталі 111.
Кінцеві ділянки 116 також можуть містити скошену кромку 118, щоб сприяти введенню кріпильної деталі 111 у канали 23, 29.
Інші варіанти
У вищеописаному варіанті втілення ланцюг 1 був описаний, як такий, що містить монтажні ланки 3, кожна з яких має гак 13 і петлю 15. Однак слід розуміти, що в альтернативному варіанті втілення ланцюг 1 може бути утворено двома типами монтажних ланок. Перший тип монтажної ланки (петля й монтажна ланка петлі) може містити першу ділянку ланки й другу ділянку ланки у вигляді петель. Другий тип монтажної ланки (гак і монтажна ланка гака) може містити першу ділянку ланки й другу ділянку ланки у вигляді гаків. Таким чином, ланцюг 1 може бути утворений
Зо шляхом з'єднання, у порядку, що чергується, монтажних ланок першого й другого типів. Тобто петля й монтажна ланка петлі з'єднані з гаком і монтажною ланкою гака, які, у свою чергу, з'єднані з петлею й монтажною ланкою петлі, і т. д.
Також слід розуміти, що ввігнуті й опуклі поверхні, як описано у вищезгаданих варіантах втілення, не є обмежуючими, і можуть бути використані інші розташування й варіанти. В інших варіантах втілення, як зазначено вище, для пружної деформації елемента 5 борони можуть бути використані конструкції й розміщення, що відрізняються від зігнених поверхонь.
Слід мати на увазі, що винахід, розкритий і визначений в цьому описі, поширюється на всі альтернативні комбінації двох або більш окремих деталей, згаданих або очевидних з тексту або креслень. Усі ці різні комбінації утворюють різні альтернативні аспекти цього винаходу.

Claims (19)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Монтажна ланка для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, який містить множину монтажних ланок, яка містить: - перший компонент, що має першу затискну ділянку й першу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; - другий компонент, що має другу затискну ділянку й другу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; - пружний елемент борони, який є пружно деформованим; і - щонайменше одну кріпильну деталь; - при цьому, коли ланку змонтовано: - пружний елемент борони є затиснутим між першою затискною ділянкою й другою затискною ділянкою під прикладеним тиском, пружно деформуючись для забезпечення зчеплення щонайменше з однією кріпильною деталлю, завдяки чому після зняття прикладеного тиску результуюча пружна напруга в елементі борони змушує перший і другий компоненти тиснути на кріпильну деталь, щоб утримувати разом компоненти монтажної ланки.
2. Монтажна ланка для сільськогосподарського грунтозачіпного ланцюга, що містить множину монтажних ланок, яка містить:
- перший компонент, що має щонайменше один перший канал для приймання кріпильної деталі, першу затискну ділянку й першу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки суміжної монтажної ланки; - другий компонент, що має щонайменше один другий канал для приймання кріпильної деталі, другу затискну ділянку й другу ділянку ланки для зв'язування з ділянкою ланки іншої суміжної монтажної ланки; - пружний елемент борони, який є пружно деформованим; і - щонайменше одну кріпильну деталь, що має стрижень, який простягається уздовж центральної осі стрижня; при цьому, коли монтажну ланку змонтовано: - стрижень знаходиться, щонайменше частково, у першому та другому каналах для приймання кріпильної деталі; і - пружний елемент борони є пружно деформованим між затискними ділянками першого й другого компонентів таким чином, що результуюча пружна напруга в елементі борони примушує ділянки стінки кожного з першого й другого приймальних каналів кріпильної деталі впиратися в стрижень у напрямку осі стрижня для збільшення максимального значення статичної сили тертя між ділянками стінки першого й другого каналів для приймання кріпильної деталі й стрижнем.
3. Монтажна ланка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що елемент борони має перший бік та протилежний другий бік, причому, коли монтажну ланку змонтовано, перший бік звернено до затискної ділянки першого компонента, а другий бік звернено до затискної ділянки другого компонента.
4. Монтажна ланка за п. 3, яка відрізняється тим, що першу ділянку ланки й другу ділянку ланки розташовано поруч із відповідними першим й другим боками елемента борони.
5. Монтажна ланка за п. З або 4, яка відрізняється тим, що елемент борони, має суттєво тарілчасту форму з першим боком, що має увігнуту поверхню, і другим боком, що має опуклу поверхню.
6. Монтажна ланка за п. 5, яка відрізняється тим, що перша затискна ділянка має опуклу поверхню, щоб входити в увігнуту поверхню першого боку елемента борони, а друга затискна ділянка має ввігнуту поверхню, щоб приймати в опуклу поверхню другого боку елемента Зо борони.
7. Монтажна ланка за п. 6, яка відрізняється тим, що радіус кривизни (Кі) опуклої поверхні першої затискної ділянки більший, ніж радіус кривизни (ії) увігнутої поверхні першого боку елемента борони, а радіус кривизни (Рг) увігнутої поверхні другої затискної ділянки більший, ніж радіус кривизни (12) опуклої поверхні другого боку елемента борони.
8. Монтажна ланка за п. 6, яка відрізняється тим, що радіус кривизни (В) опуклої поверхні першої затискної ділянки менший, ніж радіус кривизни (г) увігнутої поверхні першого боку елемента борони, а радіус кривизни (В':) увігнутої поверхні другої затискної ділянки менший, ніж радіус кривизни (г2) опуклої поверхні другого боку елемента борони.
9. Монтажна ланка за п. З або 4, яка відрізняється тим, що елемент борони є суттєво дископодібним.
10. Монтажна ланка за п. 9, яка відрізняється тим, що перша затискна ділянка має опуклу поверхню, щоб бути зверненою до першого боку елемента борони, а друга затискна ділянка має увігнуту поверхню, щоб бути зверненою до другого боку елемента борони.
11. Монтажна ланка за будь-яким із пп. 3-10, яка відрізняється тим, що елемент борони має один або більше вирізів релаксації напруги для сприяння деформації елемента борони.
12. Монтажна ланка за п. 11, яка відрізняється тим, що вирізи релаксації напруги мають на своїх радіально периферичних кінцях отвори релаксації напруги, причому ці отвори виконано суттєво круглими або еліптичними.
13. Монтажна ланка за п. 11, яка відрізняється тим, що вирізи релаксації напруги виконано у формі хрестоподібного отвору, що простягається від першого боку до другого боку елемента борони.
14. Монтажна ланка за п. 2, яка відрізняється тим, що: перший компонент має виступаючу частину, протилежну першій ділянці ланки, при цьому перший канал для приймання кріпильної деталі розташовано у виступаючій частині, елемент борони має отвір, причому, коли монтажну ланку змонтовано, перший компонент проходить у отвір елемента борони, а виступаюча частина й перший канал для приймання кріпильної деталі розташовано поруч із другим боком елемента борони.
15. Монтажна ланка за п. 14, яка відрізняється тим, що:
другий компонент має гніздо, протилежне другій ділянці ланки й виконане з можливістю приймання щонайменше частини виступаючої частини, причому, коли монтажну ланку змонтовано, щонайменше частина виступаючої частини розташовується в гнізді з першим і другим каналами для приймання кріпильної деталі, встановленими коаксіально для розміщення стрижня.
16. Монтажна ланка за п. 1, яка відрізняється тим, що перша і друга ділянки ланки утворено з ділянки гака або ділянки петлі.
17. Монтажна ланка за п. 16, яка відрізняється тим, що перша ділянка ланки є ділянкою гака, а друга ділянка ланки є ділянкою петлі.
18. Монтажна ланка за п. 16, яка відрізняється тим, що ділянка гака має отвір для приймання утримуючого штифта, при цьому, коли монтажну ланку змонтовано, першу частину утримуючого штифта розташовано в отворі, а друга частина утримуючого штифта виступає з отвору для зменшення або замикання зазору гака.
19. Сільськогосподарський грунтозачіпний ланцюг, що містить множину монтажних ланок за будь-яким з пунктів 1-18.
Б. у Б й 5 ря ; гай ше я ЕЗ КОМИ й ся Я у у Дефо Я І С ау у х : й Ї я Щи І Но Й їй Е: я Кі ї ех ть шк ги ше шов КУ р ее Й мож жа ві З М вчя х скани У ГУ а доня ле м г й ; її ан ї Сай ; ї ден З Е й КЗ Я ох РАЙ: Кен Косий х Ж І ! 7 Б. о г Ку ми 5 Я - ! щи й і Й ії и ша іш ау й Ши ря ши и ши іще ке 5 я КЯЩЕІ в Кй і у З с У Ж ДК ї і ї з ШИ: и бен й : Е ще яв У де шик Я ще ша ке ії їх 7 х й хо ія ши і
! | ! я ШЕ . І за с : ї з: Б М | а У С) ще ч5- ех й ек ще І щи я ща с шо сх Тех Де з 5 о ХХ чий ен «її й за КК і. й вх А й те - Ка | З КУХ в і Ко й Ж 7 і дв ЧИ би ВН о и У АЙ вбой З а У ве у т чиї З З ма я ге т В Е 1 ж і КІ жа й й У ї нин ши ши ши ши шина : ше ше ши | 1 В ї ше В з щ НК сн ОВ КІ шо р в Їж ран Мей и ТЕ Ц, 7 | цл ! у 7 ще щі фік а
З же Ж й
1. А, и Ех й - У ни ши ші
І. Є; / й я: ск і! х ж ;
Янг. й м пише ня Ба ММ, Я ях їй о ше ся я че «АК пах ій У х Що шо и Ге ува ик | зок ше ще сіг. В о-ви вк, сш. що ке Фіг. ба ще!
з З Й Й «ВЕ - Ж я ; щи а и й їн ик в НЕ ге ї Не ія щас Х кош хо шен І ге ГАК ув С : | | Гори у ! ше і | сов ! Е т й Ж х і гі ; ІВ З я й / як Е х днини Я Оу я я Е в | дк
Фіг. 65 в. З щи оп БІ я г роту у Уаженй Шен Я Я-їств) ЕЕ Є ох і ше КА ші ке ше ке ин шо Й -
«г. Ва кріт. но з ЖК т "і з Ка их і в же Із ех їх ГК, їх х і ще БМ АХ» еще шк Х Анну я 7 в В х а М нн сс й я У В Ах ши це ши що Б 45 нен, Ах х х ї шо А ее? га А В З «З
Фіг. З х у ; чі яння У / «па ше: Шк щ о із Ж " х Е За й Я Щй Йо І ще же ? Ме Ле: Є Же м а ве я ше я Кшеає ФК - есе тя ве ех В і Я ше шо УА Зо ! же Мр в Я С теку Я Ме ву 14 Ж І р 4 вх ; че що у іх - х а ! а з мо ШЕ м; і х і: й рненнйює зро ДЕ явік. їх Фіг. з06 фіг. 305 Фі. 0 тріг. 30 Б а Ж. ещІ НЕ й ; і шли і: сш ШИ Еш ! пл ШИ ШИ А М в . чі ; о 5 її Е : з. 55 5 ї з ше ин рин о В пранні ; Ка ЯК жесту у Е Я ьч хв вх ра у у ше шт с т ї6 ж Кк йо 5 КУ «г Донна офюннннннннь В дрон 4 -В
ПУ ння В шин ше и шу сш шше щчше ШИ
КЗ. в Фіг ме Дон пеня В ЇЇ в і 4 ще оч ! 53 п Фіг 114
Е в Ї з і Що ї | ІН (г) я ші : ще | ї З ше : у Х ря а я й шини: уеетнн С ч Й У и ск С / ї з. Й ще а 5 ших й х у оо ще Ка то 5. ше х 4 з ча Фяг, 1 їх шк ж як а у й й х І . Же їв Кай х Не | | й токар в яоЯ здатя кіоски » І Є ше Ше Ше і ва ще с я ії зе . ї Й ше М ха 7 В. ле фіг ї3е а і жк ше щу ех ; т й ПИ ее - Я пи: НН «Фіг 13 : А мАЦШ Я Що ан Кт, - х 5 й рани: , ще | мч т к-т І ен КЕ Ах її се ач ни Тен г і | С | шк ШИ я. НЕ ! У дентин. - Щивана і Її йно ї ух ви я / | | Шк ї Ах Її ееютлкм У пр овен ц. ; не: нш ше ДІ йо вивалодя З ЧК Щ і : М Аку зві. З і Фіг 15е і Фіг, 1е Б че ж уже з ї Ще Я Пр -й, м, ! ше я і У Е Ян я. ен я А их Ї -е / : я в ; Мк, ; М ннй ЧК 5 5 ж шк ДЕЕЛЕТ з рені вк М це «є У Ко кі й | х М : хх / І М г. б й Я Я ретонннюстню ге ц В са Я СЕ іх / й с 2; Ж з г аг зі я 7 зь із й о, я й МИ им І ХГ я ш ше | Дня З м Фе. їз шо Фіг мь я КІ вн Я їй Кх Й зни з . у, ч р - і т о вкляє о зе у 5 ті ше Я З йо то х її ШИ я с т й ДЕ п пла и с І ВН ши Ши шу ! й ; Ше й ? Фіг, 14 їх Ще КОД . . ІЗ Ко 5 я о 7 їни їй н. в и Я ще с.
Є 3 ї ЕЙ Сай а я и к Шик пи нн ши ш щ і ше й ее ж а ; о ВН МЕ Е я р ери Є БК 2 Н шн | : с.
КЗ о Й сне ву З ЕЕ ї ї З в киця а КОВО 3 Жов ддкнкнкккккекк кс кс юссвккний ї і ж шк : й ес ще в До оноо т ооо " і Ти А са ШИЯ КО пра нене ШЕ ше НЕ ши ши В 0000 розвайока | й шо Її МАабштАВяВ т " ех се фіг е Фі
7 що а ув і: і Ж й соми й и кит «кі Еш а кі і й йх 1-й ак З Ще. і" і с щі мини ши не Бон, і Кк, Фі ниш ду ! зе ие ОД - я КУ і о Ї Я х х ей й Ко Й й я
К с. ше й КАШ Ши а ан Шк й шк Фіг. 46 : азот в Баш І дя ст | | ІЙ Щі ' р х ние и ня. і -к ; Ї ша ше ій 3 шо Її ЗВ - б хріг. ї5а Я ня Фиг. 156
| - , и ет | Кк Е жк ї В ї - , шк пили чи й | Фіг. 1бе сн рн ЩЕ. с ї сх ой ж М. щи ж ! Е ШЕ іо» ша інн ШК се я Еш й ше! Шин ! Р ших у вен ши. ї зр Ії ВОЗ поле ОоОщ шк ЗБ оонолайй. 0 ЗК. ВИ ЗУ Те ков КК йнюртя» йо Я Белсния і рми КК ун чт ГУ її я й ше Е ех - ой х | що ше ех в СИ т а вес: 5 ; Ж т я дк не кві ; й ПО БАСГ г ЩІ а а я ! З. шо сн ! г . о, ш Ї дення НН. | : х, й ї я с Ш нн ще щи ; ; я о ЩО Я и кН з же й ФК. 15. ян и ши іс. й о ї / і ей Бе са х з ГА ОКХ кт і КЕ Що коди | ух х р ща ша ши ан А , ж й. їш й 4 й шеке и кшй ЕЙ У ХЕ лк Янг, їВа й с 8 - Дн я у е а ай й В я їй хо кребокх, зе Я с о Ж са А я ї Е г ше й 00 - // в-- р уняя З шк Ї І свв. се їх. й чі їх ж. ери
ЯК. БИ а нн сх ї. чи шин й одна х ; Ка 7 г нн що ПЕ ! Сл я що І Фіг. 185
" Б ч ий Шейк и в-са- Я . я й фіг. їве І ши ч ; й її яку щ пк І ще дат Ме З ше ше і Ж 7 я, я що : А Фі їва Од " а М ж ж С НЯ ж й й с р Я Ка я а Й я я я Й р ка ка я - й я Кк й й Кк й - й а и й . рр а а зе В й й й й б щея я ж й й Ка ра сг. 1Бе іо іш Ї а чи ж ве ЦИ ИН Ши Й ча чек ча ен у че ах х ; х ке У п-- х Дани КАШІ 4 13 че іх и і шій я ї Фи її виз че певна, ! ри и" / ; міння Ку ве фе Шк. ше я х. ра / Й, ой 5 Би ще ГК сік. й чаз кв ж Ш- щі чя3 х ! і вс а Е о НЯ Е: ох коса - виш ї с | їх в м Шок ХЕ х х Ко Я вки й 1 с Закнкюмня, 38 Хо «Фіг. За з ке ро ! я че яз | Ши й ! і й ;
г. 18ь Зо за ; я т г; Ше й х Ії щ за ж У зш--й ї ШЕ; се ит" ша: /х, А ИЙ осн А т щ- і ден З г чо У «віг. ба їв ках ж й зе у я ще Еш
ОА. м ше. ан о і дово ж. я Ко що й и денне ТЯ и жк че ж Со Кй ях Вся Ей і во ді ши да й М 00 - іх. ев в 1 мч їх Фіг; ап ща Я М тов х ча ПК дн ях хм | сш ан же Кк у му - ва: т ; | ке і у -8К при, ї пн С с тоже ; Х її ї пкруелннняя м оллорнвнняк мін фени пиллллттяф - Ше Соя че ми Кк діння х а те ЗХ Й Кк "х хх я я ш- шен Фі ї. яа с - , Ж ; Я і й й | хз з пий со я й У що й і. и ко ди ши , Ка Й а Фіг. 21 Й т шо х я 5 соя лов арочних -к-е й Фіг. дв ах в - у М | на ри Я нн ча с | Ж Ж СА 4 віт В) шо Як у Я о сннняеюн віт. я ий би жи К «їз «і м ш, ївіг. 238 Ж, чаш ши ! х АЖ М А ТЕ чо чнг. 23е т і 3 ЗЕ , В зх я З ри с Мак я є с схе 4 і КИ К и кій Ж Ії Я Тв Я і от к в х ї р. и ж о в и им, 4 ж й й й, де КУ ї5 се нн л МЕ І К-т ни Тр че ке ання ! ета ; - як но хо рт з З ї Ж нка я ії Яке ( Н З й рі Я Й ше ші Віка ; й Фо жа шк Фіг. 2
Є. ча 155 х Сава: - ше й М, сит 77 -З4Е ; оз й ях шо не Ки зв Даний нет ї й Х С Ж Я їх у . Ше Кз ж вия й. же ит АВ Кг Ку сін нн ШИ и ж А ШЕ х і: Я Шк з ни нн ШІ нн ж гЯ ої Бе; рун кое ЩІ У ро шк її и ши ї ше. т Е: у НЕ її НЕ х ци ї й з І. го | . у Ко я Ї о шен ше, Св х од сані й Ки и К о Вени Кі о МИ У 4 пек КЗ З Є и Я - лі кеш ши ше коні Фіг. Зае Ж Я но -345 ІЙ ан ШИ з їх шк хх й Ь її ве з і й і. СОУ Ше Ж а М сини ши ми и Пен и - - АОС ЧО А и Кен Коток око ту ка ШЕ: чу ра ше й Й нн нами нн ни и пенежня я дк. За г, чаї
1 зве | «оо к З у Ко Коко - Ка ях В я Ї Бо А Е ї в Ка г Я он скит Я
Е К. в і З х З ж ; і Є т й шини о косо ок ме тев нн ей Ж ХЕ Я Ше: ше Ж р о Е ни в ни зе : З а : т | | УСТ . к шк Фіг. БВ ж аї на О000одейнк ; че
1. Ж и ВИ ! я ВЕ і м-н ї і ї й М дае ої фіг. 25 що ік чав ха є за Й ! Я В її ХЕКК Ко Вех р я КО те ок р ше. ши ШЕ ібн ШЕ шк зх ше му ни ч.ч ї п Ії ЗВ ша ще ; М ї Є нн й а ШЕ Зо, І. їх й ч х днк фл Ж пн й а ра З і: кс 5 мВ. : шия Ка 1 ї З і и шин ше и а ее ЦК | шо ши Он ме рух Я в ї й лаки ! і ж ї і і. мли иа 7, ке гои еще і! еВ ше ца 7 ЗК їі п Е он а ХЕ 5 її З Кх ХУ зу Ой мк і зй Е 3 не ще: ях ее М Ї ї ІЗ їх. а і У а 4 дерен х 41 і Е в ше он я Я хе і З Я КК й ех, ке реє | с за : і фіг. 258 роб в х БІ
UAA201608854A 2014-03-03 2015-03-03 Ґрунтозачіпний ланцюг сільськогосподарського знаряддя UA120606C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AU2014900698A AU2014900698A0 (en) 2014-03-03 Agricultural ground engaging chain
PCT/AU2015/050086 WO2015131246A1 (en) 2014-03-03 2015-03-03 Agricultural ground engaging chain

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120606C2 true UA120606C2 (uk) 2020-01-10

Family

ID=54054276

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201608854A UA120606C2 (uk) 2014-03-03 2015-03-03 Ґрунтозачіпний ланцюг сільськогосподарського знаряддя

Country Status (13)

Country Link
US (1) US10405472B2 (uk)
EP (1) EP3113595B1 (uk)
CN (1) CN106061237B (uk)
AU (1) AU2015226843B2 (uk)
CA (1) CA2941267C (uk)
DK (1) DK3113595T3 (uk)
ES (1) ES2739627T3 (uk)
PL (1) PL3113595T3 (uk)
RU (1) RU2683728C2 (uk)
TR (1) TR201910838T4 (uk)
UA (1) UA120606C2 (uk)
WO (1) WO2015131246A1 (uk)
ZA (1) ZA201606079B (uk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP3672387A4 (en) * 2017-08-24 2021-05-05 K S Paterson Nominees Pty Ltd AGRICULTURAL TILLAGE ARRANGEMENT AND COMPONENTS
CA180877S (en) * 2017-10-19 2019-02-11 Hard Metals Australia Pty Ltd Socket of an agricultural ground engaging chain
CA180878S (en) * 2017-10-19 2019-02-11 Hard Metals Australia Pty Ltd Link assembly of an agricultural ground engaging chain
CA180876S (en) * 2017-10-19 2019-02-11 Hard Metals Australia Pty Ltd Knob of an agricultural ground engaging chain
CA3089514A1 (en) * 2018-01-31 2019-08-08 Hard Metals Australia Pty Limited Agricultural ground engaging chain and link system
USD864258S1 (en) * 2018-03-12 2019-10-22 K S Paterson Nominees Pty Ltd Ground engaging element for agricultural tillage apparatus
USD933717S1 (en) * 2018-03-12 2021-10-19 K S Paterson Nominees Pty Ltd Mounting hub for an agricultural tillage chain
USD915471S1 (en) * 2019-03-07 2021-04-06 K S Paterson Nominees Pty Ltd Harrow chain assembly
US11582892B2 (en) * 2019-12-06 2023-02-21 Nury Jafar Abboud Formations to plow the surface land using modular agricultural draw implement and their components
WO2022047529A1 (en) * 2020-09-04 2022-03-10 Iron Grip Holdings Pty Limited Agricultural ground engaging chain and link system
USD949209S1 (en) * 2020-10-15 2022-04-19 Ingersoll Argentina S.A. Tillage disc
USD949210S1 (en) * 2020-10-15 2022-04-19 Ingersoll Argentina S.A. Tillage implement
USD991289S1 (en) * 2020-10-15 2023-07-04 Ingersoll Argentina S.A. Tillage implement

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3123154A (en) * 1964-03-03 Tool bar and clamp unit for spring-tooth harrow shanks
US358246A (en) * 1887-02-22 Cutting-disk for seeding-machines
US3576216A (en) * 1969-03-21 1971-04-27 Allis Chalmers Mfg Co Spring mounting for disc harrow blades
GB1248550A (en) * 1969-09-09 1971-10-06 Stanley Marian Weiss Improvements in and relating to cultivating implements
SU982551A2 (ru) * 1981-04-10 1982-12-23 Всероссийский Ордена Трудового Красного Знамени Научно-Исследовательский И Проектно-Технологический Институт Механизации И Электрификации Сельского Хозяйства Гибка борона дл поверхностной обработки почвы
US4577699A (en) * 1984-03-13 1986-03-25 Rottinghaus Robert B Cushion mounted disc with interconnecting spool assembly
AU2007216912B2 (en) * 2006-09-21 2013-03-07 Haidnay Innovation Company Pty Ltd An agricultural ground engaging chain and an agricultural implement
US7607489B2 (en) * 2007-06-19 2009-10-27 Kelly Shane P Disc harrow agricultural implement
UA35117U (en) * 2008-07-07 2008-08-26 Владимир Владимирович Журбенко Harrow
DK2160936T3 (da) * 2008-09-05 2012-05-07 Kelly Shane Kelly Engineering Landbrugsredskab
US7963345B1 (en) * 2009-12-04 2011-06-21 Donnie Wayne Hicks Apparatus and method for adjusting tension of a harrowing chain
US8662195B2 (en) * 2009-12-04 2014-03-04 HHP Engineering Solutions International, Inc. Apparatus for adjusting tension and positioning of a harrowing chain
US20110220375A1 (en) 2010-03-12 2011-09-15 Connell Jr Richard Joseph Shaft Alighment And Anti-Corrosion Liner For A Disk Gang
US8672046B2 (en) * 2011-09-09 2014-03-18 Deere & Company Disk gang bolt tensioning structure
CN102379170A (zh) * 2011-11-24 2012-03-21 新疆农垦科学院 一种整地机械的新型耙组

Also Published As

Publication number Publication date
DK3113595T3 (da) 2019-07-29
CA2941267A1 (en) 2015-09-11
RU2016136641A (ru) 2018-04-04
PL3113595T3 (pl) 2019-10-31
EP3113595A1 (en) 2017-01-11
CA2941267C (en) 2022-05-03
EP3113595A4 (en) 2018-02-21
ES2739627T3 (es) 2020-02-03
WO2015131246A1 (en) 2015-09-11
CN106061237B (zh) 2019-05-03
AU2015226843A1 (en) 2016-09-15
US20170013770A1 (en) 2017-01-19
EP3113595B1 (en) 2019-05-15
CN106061237A (zh) 2016-10-26
AU2015226843B2 (en) 2018-10-18
TR201910838T4 (tr) 2019-08-21
RU2683728C2 (ru) 2019-04-01
US10405472B2 (en) 2019-09-10
ZA201606079B (en) 2018-12-19
RU2016136641A3 (uk) 2018-08-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA120606C2 (uk) Ґрунтозачіпний ланцюг сільськогосподарського знаряддя
US20120318114A1 (en) Cutting device for sugar cane harvester
US11337353B2 (en) Agricultural ground engaging chain and link system
CN109249749A (zh) 两件式轮圈和轮胎连接式组件
AU2022100173A4 (en) Agricultural Tilling Assembly and Components
US8714278B2 (en) Soil treatment apparatus, a soil treatment component and a method of assembling a soil treatment apparatus
DE202017003358U1 (de) Flexibles Befestigungs-Element für Lochwandsysteme
US20230309430A1 (en) Agricultural ground engaging chain and link system
HUE034197T2 (en) Wheel rim with hub
DE102015121942A1 (de) Scheibenbremse für ein Nutzfahrzeug sowie Bremsbelag für eine Scheibenbremse
DE202015103530U1 (de) Schmuckanhänger
US20220159892A1 (en) Utensil for agricultural working
DE102012108880A1 (de) Bodenwalze
US411009A (en) callander
DE102008043779A1 (de) Reibbelag