UA120050U - Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу - Google Patents

Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу Download PDF

Info

Publication number
UA120050U
UA120050U UAU201702908U UAU201702908U UA120050U UA 120050 U UA120050 U UA 120050U UA U201702908 U UAU201702908 U UA U201702908U UA U201702908 U UAU201702908 U UA U201702908U UA 120050 U UA120050 U UA 120050U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
patients
creatine phosphate
speed
effectiveness
Prior art date
Application number
UAU201702908U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Васильович Бичко
Олена Василівна Устич
Микола Васильович Рішко
Ярослав Михайлович Бичка
Олександр Олександрович Куцин
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority to UAU201702908U priority Critical patent/UA120050U/uk
Publication of UA120050U publication Critical patent/UA120050U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб оцінки ефективності лікування креатинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу включає порівняння стану хворих до і після лікування. До лікування креатифосфатом у хворого в стані спокою проводять доплер-ехокардіографію і визначають трансмітральний кровотік шляхом вимірювання швидкості раннього діастолічного наповнення, далі після лікування креатинфосфатом проводять аналогічне дослідження, при цьому якщо швидкість раннього діастолічного наповнення лівого шлуночка збільшиться на 10,0 % і більше в порівнянні з швидкістю до лікування, то гемодинамічний результат та антиангінальний ефект оцінюють як позитивні.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема до кардіології і може використовуватись для об'єктивної оцінки антиангінального ефекту креатинфосфату у хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу.
Ішемічна хвороба серця в Україні займає провідні позиції в структурі причин смертності від захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (2005 р.) серед країн
Європейського Союзу, країн СНД, та інших європейських країн - Україна посідає одне з перших місць серед смертності населення від ІХС. Так, наприклад, за показником Раптової серцевої смертності від ІХС у віці від 0 до 64 років на 100 000 населення - Україна посідає перше місце серед цих країн (143,78/100 000 населення).
Найбільш близьким аналогом є спосіб оцінки ефективності лікування хворих ІХС з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка (ДФЛШ) по "гіпертрофічному" типу різними препаратами, в тому числі креатинфосфатом, який полягає в порівнянні даних проб із дозованим фізичним навантаженням до і після лікування (11 - прототип. Спосіб оцінки ефективності лікування проводять за допомогою велоергометра в лежачому або сидячому положенні, або стоячи наступним чином: на велоергометрі проводиться ступенево-наростаюче навантаження 5-6 хв. для кожного ступеня. На кожному наступному ступені навантаження збільшують на 150 кГм хв. і, визначають у скільки разів збільшується потреба в кисні в порівнянні з вихідними даними, обчислюють величину і оцінюють функціональний стан серця. Недоліком способу є те, що він не забезпечує достовірну інформацію дієвості антиангінального ефекту застосування препарату креатинфосфату, так як приріст потужності порогового навантаження може бути лімітований підйомом артеріального тиску (АТ) (проба неадекватна), або може бути зовсім відсутнім при наявності позитивного антиангінального ефекту по суб'єктивних ознаках (тобто зникнення стенокардії - больових відчуттів).
В основу корисної моделі поставлена задача в об'єктивізації антиангінального ефекту креатинфосфату у хворих ІХС з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням
ДФЛШ по "тіпертрофічному" типу.
Поставлена задача вирішується таким чином, що у способі оцінки ефективності лікування
Зо креатинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу, який включає порівняння стану хворих до і після лікування, згідно з корисною моделлю, до лікування креатинфосфатом у хворого в стані спокою проводять доплер-ехокардіографію і визначають трансмітральний кровотік шляхом вимірювання швидкості раннього діастолічного наповнення, далі після лікування креатинфосфатом проводять аналогічне дослідження, при цьому якщо швидкість раннього діастолічного наповнення лівого шлуночка збільшиться на 10,0 95 і більше в порівнянні з швидкістю до лікування, то гемодинамічний результат та антиангінальний ефект оцінюють як позитивні.
Запропонований спосіб оцінки ефективності лікування креатинфосфатом хворих на ІХС з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням ДФЛШ по "гіпертрофічному" типу має суттєві переваги над способом - аналогом, а саме в дослідженні встановлено, що позитивний антиангінальний ефект креатинфосфату по суб'єктивній ознаці завжди поєднується з позитивним гемодинамічним результатом лікування, при цьому підвищення потужності порогового навантаження може і не бути.
Спосіб здійснюють наступним чином:
Приклад 1. У пацієнта Р. у висхідному стані відмічалось б нападів стенокардії на добу, висхідна потужність порогового навантаження (50 Вт) - сумнівна із-за значного підйому АТ, швидкість раннього діастолічного наповнення (Е) складала 59,0 см/с. Після застосування лікування креатинфосфатом напади стенокардії зникли. Але потужність порогового навантаження залишилась попередньою -- 50 Вт, тобто вона не стала відображенням клінічного покращення стану хворого. При цьому швидкість Е збільшилась до 85,0 см/с, тобто відмічалось співпадіння клінічного та гемодинамічного результатів лікування.
Приклад 2. У пацієнта Н. у висхідному стані відмічалось 5 нападів стенокардії на добу, потужність порогового навантаження 50 Вт поєднувалась з суттєвим підйомом АТ, швидкість Е складала 58,1 см/с. Після лікування креатинфосфатом напади стенокардії зникли, потужність порогового навантаження не змінилась, швидкість Е збільшилась до 80,1 см/с.
Приклад 3. У пацієнта В. у висхідному стані відмічалось 4 напади стенокардії на добу, потужність порогового навантаження 50 Вт. Швидкість раннього діастолічного наповнення Е складала 54,2 мс/с. Після лікування креатинфосфатом напади стенокардії зменшились до 1, 60 потужність порогового навантаження не змінилась, швидкість Е збільшилась до 82,2 см/с.
У вказаних прикладах клінічний ефект підтверджується гемодинамічним.
Запропонований спосіб достовірно об'єктивізує клінічне покращення стану хворих ІХС з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням ДФЛШ по "гіпертрофічному" типу після проведеного лікування креатинфосфатом, зменшує кількість ускладнень, так як відпадає необхідність проведення хворому проби з дозованим фізичним навантаженням, що особливо небезпечно у хворих з аритміями, недостатністю кровообігу, артеріальною гіпертензією.
Корисна модель може використовуватись у кардіологічних відділеннях лікувальних закладів, кардіологічних центрах тощо.
Джерела інформації: 1. Бичко М.В. / Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування антагоністами кальцію хворих на артеріальну гіпертензію, асоційовану із ішемічною хворобою серця: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2009. - 43 с. ША 37037 Ш, 10.11.200805 20070276050 А1, 29.11.2007. 2. ЖМапу УУ, Ма 2У, Кап ХН, Пи ЕЕ, Гі С, 2папд У. / А55зе55ітепі ої тапіаіріпе оп Іей мепійсшаг їШпсіоп іп СБпіпезе Ппурепепвзіме раїйєпів ивіпуд а їієвце ЮОорріег ітадіпу (ТОЇ) Теї іпадех. //
Віотедісіпе « Рпаптасоїпегару. - 2010. - Мом 5 дої: 10.1016/.Біотад.2010.10.001. 3. З,Ббгіпа дезтіп, Миїсні Нашйогі, Іспіго Закита, Спізпітра М. Моуа апа АкКіга Кітараїаке / Воїе ої АМа Ії іп согопагу саріПагу апдіодепезвів аї Те іпвиїїп-гтевівіапі 5іаде ої а МІООМ гаї тодеї! // Ат
У Ріузіо! Неап Сігс РНузіо!. - 2002. - Мої. 283, Мо.4. - Р. НІ387-НІ1397. 4. Д.М. Аронов и соавт. Терапевтический архив. - 1980. - Т. 52. - С. 19-22. - Прототип.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб оцінки ефективності лікування креатинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу, який включає порівняння стану хворих до і після лікування, який відрізняється тим, що до лікування креатифосфатом у хворого в стані спокою проводять доплер-ехокардіографію і визначають трансмітральний кровотік шляхом вимірювання швидкості раннього діастолічного наповнення, далі після лікування креатинфосфатом проводять аналогічне дослідження, при цьому якщо швидкість раннього діастолічного наповнення лівого шлуночка збільшиться на 10,095 і більше в порівнянні з швидкістю до лікування, то гемодинамічний результат та антиангінальний ефект оцінюють як позитивні. 0 КомпютернаверсткаА.
    Крижанівськийд (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201702908U 2017-03-27 2017-03-27 Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу UA120050U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201702908U UA120050U (uk) 2017-03-27 2017-03-27 Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201702908U UA120050U (uk) 2017-03-27 2017-03-27 Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120050U true UA120050U (uk) 2017-10-25

Family

ID=60118625

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201702908U UA120050U (uk) 2017-03-27 2017-03-27 Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120050U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2738571C1 (ru) Способ послеоперационной физической реабилитации пациентов с ишемической болезнью сердца после коронарного шунтирования
Spira et al. Angiotensin-converting enzyme inhibitors and parameters of sarcopenia: relation to muscle mass, strength and function: data from the Berlin Aging Study-II (BASE-II)
Fu et al. Lyme carditis: Early occurrence and prolonged recovery
Gardner et al. Exercise performance in patients with peripheral arterial disease who have different types of exertional leg pain
Mackenzie et al. Principles of diagnosis and treatment in heart affections
Spierer et al. Exercise training improves cardiovascular and autonomic profiles in HIV
RU2398507C1 (ru) Способ прогнозирования степени риска развития рестенозов в коронарном стенте
Masriadi Effectiveness of foot soak therapy with warm water on decreasing blood pressure in patients with stage one hypertension, Indonesia
RU2329780C2 (ru) Способ физической реабилитации больных, перенесших инфаркт миокарда в пожилом возрасте на санаторном этапе реабилитации
CN104519881A (zh) 使用no(一氧化氮)供体诱导动脉生成
UA120050U (uk) Спосіб оцінки ефективності лікування кретинфосфатом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу
UA131194U (uk) Спосіб оцінки ефективності лікування ріодипіном хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу
Kaufman et al. Treatment of refractory angina pectoris with nitroglycerin and graded exercise
UA120581U (uk) Спосіб оцінки ефективності лікування аденозинтрифосфорною кислотою хворих на ішемічну хворобу серця зі стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу
Visogortseva et al. Physical activity of the elderly as the most important factor of active longevity
Turner et al. Altered left ventricular performance in aging physically active mice with an ankle sprain injury
Sarkar Bedside Cardiology
Roza et al. Physiology of aging
Kaydalova et al. The importance of the individual approach to the patient on the example of clinical case
Ira et al. Syncope with complete heart block: Differentiation of real and simulated Adams-Stokes seizures by radiotelemetry
Crane et al. Cardiac patient care: coronary artery disease (CAD)
UA139268U (uk) Спосіб оцінки ефективності лікування нівалдипіном хворих на ішемічну хворобу серця зі стенокардією та артеріальною гіпертензією з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка по "гіпертрофічному" типу
Large Acute care physical therapy for a patient following aortic valve replacement and coronary artery bypass grafting
El Bakkali et al. Autonomic dysregulation in primary hypertension
UA133770U (uk) Спосіб оцінки ефективності лікування сулодексидом хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією на фоні цукрового діабету