UA119665C2 - Система і спосіб гідравлічного видалення гнізда з головного вала гіраційної дробарки - Google Patents

Система і спосіб гідравлічного видалення гнізда з головного вала гіраційної дробарки Download PDF

Info

Publication number
UA119665C2
UA119665C2 UAA201609046A UAA201609046A UA119665C2 UA 119665 C2 UA119665 C2 UA 119665C2 UA A201609046 A UAA201609046 A UA A201609046A UA A201609046 A UAA201609046 A UA A201609046A UA 119665 C2 UA119665 C2 UA 119665C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
main shaft
hydraulic
socket
wall
annular
Prior art date
Application number
UAA201609046A
Other languages
English (en)
Inventor
Девід Френсіс Біггін
Дэвид Фрэнсис БИГГИН
Original Assignee
Метсо Мінералз Індастріз, Інк.
Метсо Минералз Индастриз, Инк.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Метсо Мінералз Індастріз, Інк., Метсо Минералз Индастриз, Инк. filed Critical Метсо Мінералз Індастріз, Інк.
Publication of UA119665C2 publication Critical patent/UA119665C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C2/00Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers
    • B02C2/02Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved
    • B02C2/04Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved with vertical axis
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C2/00Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers
    • B02C2/02Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T29/00Metal working
    • Y10T29/53Means to assemble or disassemble
    • Y10T29/53683Spreading parts apart or separating them from face to face engagement

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)

Abstract

Гідравлічна розділювальна система для використання в гіраційній дробарці для від'єднання гнізда (50) дробарки від головного вала (34). Гідравлічна розділювальна система включає в себе один або декілька гідравлічних жолобків (64, 66), утворених в області контакту гнізда і головного вала. Кожний гідравлічний жолобок забезпечується підведенням гідравлічного текучого середовища під тиском для допомоги у від'єднанні гнізда від головного вала. Внутрішня контактна поверхня (78) гнізда є звужуваною і зачіплює звужувану зовнішню поверхню (92) головного вала. Зв'язані звужувані поверхні додатково допомагають у від'єднанні гнізда від головного вала при застосуванні гідравлічного текучого середовища під тиском.

Description

ГАЛУЗЬ ТЕХНІКИ
Даний винахід, загалом, стосується гіраційного каменедробильного обладнання.
Конкретніше, даний винахід стосується системи і способу для гідравлічного видалення гнізда з головного вала конусної дробарки.
Каменедробильні системи такі, як системи, які називаються конусними дробарками, звичайно розбивають скельні породи, каміння й інші матеріали в дробильному зазорі між стаціонарним елементом і рухомим елементом. Наприклад, конічна каменедробарка складається з вузла дробильного конуса, що включає в себе дробильний конус, який здійснює гіраційний рух навколо вертикальної осі всередині стаціонарної чаші, розміщеної всередині станини каменедробарки. Дробильний конус зібраний з можливістю оточення ексцентрика, який обертається навколо фіксованого головного вала для сполучення гіраційного руху дробильного конусу, яке забезпечує дроблення скельної породи, каміння або іншого матеріалу в дробильному зазорі між дробильним конусом і чашею. Ексцентрик може приводитися в дію за допомогою різноманітних силових приводів, наприклад, прикріпленого зубчатого колеса, що приводиться в дію вузлом з ведучої шестерні і проміжного вала, і різними джерелами механічної потужності, наприклад електричними двигунами або двигунами внутрішнього згоряння.
Дробильний конус великих конусних дробарок спирається з можливістю обертання на стаціонарний головний вал. Стаціонарний головний вал включає в себе гніздо, яке жорстко прикріплене до головного вала. Гніздо має пресову посадку з головним валом, яка необхідна для того, щоб гніздо залишалося приєднаним до головного вала під час дроблення для можливості запобігання переміщенню між цими двома компонентами. У цей час, коли конусна дробарка розбирається для технічного обслуговування, гніздо повинне видалятися з верхнього кінця головного вала. Звичайно під час процесу видалення гніздо нагрівають, що спричиняє теплове розширення гнізда відносно головного вала, що тимчасово утворює зазор між двома компонентами в області поєднання. Після того, як гніздо було нагріте, використовуються гвинтові домкрати для виштовхування гнізда з головного вала, і використовується мостовий підіймальний кран для повного видалення гнізда з головного вала.
Існують проблеми з даним способом нагрівання гнізда і використанням гвинтових домкратів для відділення гнізда від головного вала. Ці проблеми включають в себе відносно велику кількість роботи і часу, необхідних для нагрівання гнізда і швидкого використання гвинтових домкратів для переміщення гнізда відносно головного вала. Конкретно, якщо гніздо не видалене досить швидко, тепло від гнізда передається на головний вал, що спричиняє розширення головного вала, і зазор між гніздом і головним валом, необхідний для розбирання з використанням гвинтових домкратів, більше не існує. Коли це відбувається, повинне бути забезпечене охолоджування головного вала і гнізда, і процес повторюється. Крім того, під час процесу видалення, гніздо може тягнути за собою головний вал, що примушує контактну поверхню ставати шорсткуватою, тим самим знижуючи термін ефективного використання як гнізда, так і головного вала. Процес видалення, описаний вище, вимагає кваліфікований персонал і значну кількість часу для видалення гнізда без пошкодження, або гнізда або головного вала.
Оскільки гніздо повинно видалятися кожний раз, коли ексцентрик від'єднується від дробарки, було б корисне яке-небудь удосконалення відносно процесу від'єднання гнізда по зниженню кількості часу і практичних навичок, необхідних під час процесу технічного обслуговування.
СУТЬ ВИНАХОДУ
Дане розкриття стосується гідравлічної розділювальної системи для використання з конусною дробаркою. Гідравлічна розділювальна система допомагає у видаленні гнізда з головного вала конусної дробарки.
Конусна дробарка включає в себе стаціонарну чашу і вузол дробильного конуса, який виконаний з можливістю переміщення всередині стаціонарної чаші для створення дробильного зазору між стаціонарною чашею і вузлом дробильного конуса. Головний вал, що має верхній кінець і зовнішню поверхню, розміщений таким чином, щоб вузол дробильного конуса обертався відносно головного вала. Конкретно, ексцентрик виконаний з можливістю обертання навколо головного вала для надання гіраційного руху вузла дробильного конуса всередині чаші.
Крім того, конусна дробарка включає в себе гніздо, яке встановлене на верхньому кінці головного вала. Звичайно гніздо підтримує броню гнізда, яка, в свою чергу, вміщує шар вузла дробильного конуса з можливістю забезпечення гіраційного руху вузла дробильного конуса.
Гніздо жорстко прикріплене до верхнього кінця головного вала за допомогою пресової посадки і ряду з'єднувачів.
Гіраційна дробарка, згідно з даним розкриттям, включає в себе гідравлічну розділювальну 60 систему, яка виконана з можливістю сприяння у від'єднанні гнізда від верхнього кінця головного вала, як, наприклад, під час технічного обслуговування гіраційної дробарки. Гідравлічна розділювальна система використовує подачу гідравлічного текучого середовища під тиском для забезпечення роз'єднання між гніздом і зовнішньою поверхнею головного вала.
В одному варіанті здійснення даного винаходу, гідравлічна розділювальна система включає в себе один або декілька гідравлічних жолобків, утворених між головним валом і гніздом. У доповнення до гідравлічних жолобків, гідравлічна розділювальна система може включати в себе звужені контактні поверхні, виконані як на внутрішній контактній поверхні, так і на зовнішній поверхні головного вала. Використання, як звужених контактних поверхонь, так і гідравлічних жолобків дозволяє подачу гідравлічного текучого середовища під тиском для допомоги у відділенні гнізда від головного вала.
В одному варіанті здійснення даного винаходу вздовж внутрішньої контактної поверхні гнізда виконані один або декілька гідравлічних жолобків. Кожний з гідравлічних жолобків знаходиться в сполученні по текучому середовищу з гідравлічним живильним каналом, виконаним на зовнішній стінці гнізда. Гідравлічне текуче середовище під тиском проходить через кільцеву стінку гнізда з можливістю подачі гідравлічного текучого середовища під тиском в гідравлічні жолобки.
У другому, альтернативному, варіанті здійснення, зовнішня поверхня головного вала включає в себе один або декілька гідравлічних жолобків. Кожний з гідравлічних жолобків знаходиться в сполученні по текучому середовищу з гідравлічним живильним каналом, який продовжується через головний вал від верхньої поверхні головного вала. Гідравлічне текуче середовище під тиском протікає через кожний з гідравлічних живильних каналів і в гідравлічний жолобок.
У ще іншому альтернативному варіанті здійснення, гідравлічна розділювальна система включає в себе один або більше гідравлічних жолобків, виконаних вздовж внутрішньої контактної поверхні гнізда, при цьому в головному валу виконані гідравлічні живильні канали.
Коли гніздо встановлене в головному валу, гідравлічні живильні канали, утворені в головному валу, знаходяться в сполученні по текучому середовищу з гідравлічними жолобками, виконаними в гнізді. Таким чином, гідравлічне текуче середовище під тиском може пройти через головний вал і в гідравлічні жолобки, виконані в гнізді, з можливістю забезпечення роз'єднання між гніздом і головним валом.
Багато які інші ознаки, цілі і переваги даного винаходу стануть очевидними з наступного опису, наведеного разом з кресленнями.
КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ
Креслення ілюструють найкращий в цей час варіант передбачуваного здійснення винаходу.
На кресленнях: фіг. 1 являє собою ізометричне зображення конусної дробарки, що містить гідравлічну демонтажну систему для видалення гнізда з головного вала конусної дробарки; фіг. 2 являє собою вигляд в розрізі конусної дробарки, показаної на фіг. 1; фіг. З являє собою збільшений вигляд, взятий по лінії 3-3, згідно з фіг. 2, що показує взаємодію між гніздом і верхнім кінцем головного вала; фіг. 4 являє собою вигляд в розрізі гнізда згідно з першим варіантом здійснення; фіг. 5 являє собою вигляд в розрізі гнізда, прикріпленого до верхнього кінця основного вала; фіг. 6 являє собою збільшений вигляд, що зображує гідравлічні жолобки, виконані в гнізді; фіг. 7(а) являє собою збільшений вигляд в частковому розрізі гнізда, що зображує звужену внутрішню контактну поверхню; фіг. 7(5) являє собою збільшений вигляд в частковому розрізі головного вала, що зображує звужену зовнішню поверхню; фіг. 8 являє собою вигляд в розрізі альтернативного варіанту здійснення гнізда і головного вала; фіг. 9 являє собою частковий ізометричний вигляд, що зображує верхній кінець головного вала згідно з другим варіантом здійснення; фіг. 10 являє собою вигляд в розрізі, взятий по лінії 10-10 згідно з фіг. 9; фіг. 11 являє собою вигляд в розрізі іншого альтернативного варіанту здійснення гнізда і верхнього кінця головного вала; фіг. 12 являє собою збільшений вигляд, виконаний по лінії 12-12 згідно з фіг. 11; і фіг. 13 являє собою вигляд в розрізі, подібний фіг. 12, що зображує переміщення гнізда відносно верхнього кінця головного вала.
ДОКЛАДНИЙ ОПИС
Фіг. 1 зображує гіраційну дробарку, таку як конусна дробарка 10, яка виконана з можливістю 60 дроблення матеріалу, такого, як скельна порода, каміння, руда, мінерали або інші матеріали.
Конусна дробарка 10, показана на фіг. 1, має досить великий розмір, так, що основна станина 12 розділяється на дві окремі частини, виходячи з обмежень виготовлення і транспортування.
Основна станина 12 включає в себе нижню станину 14 і верхню станину 16, які приєднані одна до одної за допомогою ряду кріплень 18. Верхня станина 16 вміщує і підтримує регулювальне кільце 20. Як показано на фіг. 1, ряд пальців 22 використовуються для вирівнювання регулювального кільця 20 відносно верхньої станини 16 і запобігання обертанню між ними.
Далі, з посиланням на фіг. 2, регулювальне кільце 20 вміщує і частково підтримує чашу 24, яка, в свою чергу, підтримує броню 26 чаші. Броня 26 чаші комбінується з бронею 28 для визначення дробильного зазору 30. Броня 28 прикріплена до вузла 32 дробильного конуса, який спирається на головний вал 34. Головний вал 34, в свою чергу, прикріплений до втулки 33 основної станини, яка приєднана до зовнішнього циліндричного корпусу (циліндру) основної станини. Ексцентрик 36 обертається навколо стаціонарного головного вала 34, тим самим примушуючи вузол 32 дробильного конуса здійснювати гіраційний рух всередині конусної дробарки 10. Гіраційний рух вузла 32 дробильного конуса всередині стаціонарної чаші 24, що підтримується регулювальним кільцем 20, дозволяє скельній породі, камінню, руді, мінералам або іншим матеріалам дробитися між бронею 28 і бронею 26 чаші.
Як може бути зрозуміло на фіг. 2, коли конусна дробарка 10 працює, привідний проміжний вал 35 обертає ексцентрик 36. Оскільки зовнішній діаметр ексцентрика 36 зміщений відносно від внутрішнього діаметра, обертання ексцентрика 36 веде до гіраційного руху вузла 32 дробильного конуса всередині стаціонарної чаші 24. Гіраційний рух вузла 32 дробильного конуса змінює розмір дробильного зазору 30 дробарки, що дозволяє дробильному матеріалу увійти в дробильний зазор дробарки. Подальше обертання ексцентрика 36 утворює дробильне зусилля всередині дробильного зазору 30 дробарки з можливістю зменшення розміру частинок, які дробляться, конусної дробаркою 10. Конусна дробарка 10 може бути конусною дробаркою одного з багатьох різних типів, що пропонуються різними виробниками, такими як компанія
Меїзо Міпегаіє з Воукеша, штат Вісконсин. Приклад конусної дробарки 10, показаної на фіг. 1, може бути дробаркою серії МРФ такий, як дробаркою МР 2500, що пропонується компанією
Меїзо МіпегаІє. Однак можуть використовуватися інші типи конусних дробарок, забезпечуючи функціонування при цьому в межах об'єму даного розкриття.
Зо Як показано на фіг. 2 і 3, вузол 32 дробильного конуса включає в себе дробильний конус 38, який міцно прикріплений до кульового елемента 40 дробильного конуса за допомогою ряду з'єднувальних пальців 42. Кульовий елемент 40 дробильного конуса має сферичну нижню поверхню 44, яка контактує з увігнутою верхньою поверхнею 46 броні 48 гнізда. Взаємодія між кульовим елементом 40 дробильного конуса і бронею 48 гнізда забезпечує гіраційний рух вузла 32 дробильного конуса.
Броня 48 гнізда, в свою чергу, прикріплена і підтримується гніздом 50. Гніздо 50 міцно прикріплене до верхнього кінця 52 головного вала 34 за допомогою ряду з'єднувачів 54, які, кожен, вміщений всередині нарізного отвору 56, що продовжується всередину головного вала 34 від верхньої поверхні 58. Як показано найкращим чином на фіг. 3, кільцева нижня поверхня 60 гнізда 50 розміщена над верхнім кінцем 61 ексцентрика 36. Гніздо 50 прикріплене до броні 48 гнізда за допомогою ряду пальців 62, які запобігають відносному обертальному переміщенню між бронею 48 гнізда і гніздом 50.
Фіг. 5 зображує ряд розташованих з інтервалами з'єднувачів 54, які використовуються для прикріплення гнізда 50 до верхнього кінця 52 головного вала 34, а також ряд розташованих з інтервалами пальців 62, які використовуються для запобігання обертальному переміщенню між гніздом 50 і бронею 48 гнізда (не показано).
Під час технічного обслуговування конусної дробарки 10, гніздо 50 повинне бути демонтоване з верхнього кінця 52 головного вала 34 перед тим, як ексцентрик 36 може бути демонтований, як може бути зрозуміло на фіг. 3. У попередніх системах конусного дроблення, гніздо 50 нагрівається з можливістю забезпечення розширення металевого матеріалу, що використовується для утворення гнізда. Розширення гнізда 50 використовувалося разом з рядом гвинтових домкратів для підйому гнізда 50 від верхнього кінця 52 головного вала 34.
Відповідно до даного розкриття, використана гідравлічна розділювальна система для відділення гнізда 50 від верхнього кінця 52 головного вала 34.
Відповідно до даного розкриття, гніздо 50, показане на фіг. 4, піддане механічній обробці з можливість вміщування одного або декількох гідравлічних жолобків. У варіанті здійснення, показаному на фіг. 4, гніздо 50 включає в себе верхній гідравлічний жолобок 64 і нижній гідравлічний жолобок 66. Хоча у варіанті здійснення, згідно з фіг. 4, показані верхній і нижній гідравлічні жолобки 64, 66, потрібно розуміти, що пара гідравлічних жолобків може бути бо замінена одним гідравлічним жолобком, забезпечуючи функціонування при цьому в межах об'єму даного розкриття.
Гніздо 50 включає в себе кільцеву зовнішню стінку 68, яка продовжується від кільцевої верхньої поверхні 70 до кільцевої нижньої поверхні 60. Крім того, гніздо 50 включає в себе верхню стінку 72. Верхня стінка 72 звичайно є круглою і продовжується вздовж центрального отвору 74, утвореного кільцевою зовнішньою стінкою 68. У варіанті здійснення, показаному на фіг. 4, верхня стінка 72 розміщена нижче кільцевої верхньої поверхні 70 з можливістю визначення приймальної області 76. Як показано на фіг. 3, приймальна область вміщує нижню ділянку футерівки 48 гнізда. Знову з посиланням на фіг. 4, комбінація верхньої стінки 72 і внутрішньої контактної поверхні 78 визначає нижню приймальну порожнину 80. Коли гніздо 50 встановлене на верхньому кінці головного вала 34, як показано на фіг. 5, верхній кінець 52 вміщений і утримується всередині приймальної порожнини, обмеженої гніздом 50.
Знову з посиланням на фіг. 4, як верхній гідравлічний жолобок 64, так і нижній гідравлічний жолобок 66 проточені у внутрішній контактній поверхні 78 гнізда 50. Обидва гідравлічні жолобки 64, 66 являють собою безперервні кільцеві жолобки, які є заглибленими з боку внутрішньої контактної поверхні 78.
Як показано на фіг. 4, нижній гідравлічний жолобок 66 знаходиться в сполученні по текучому середовищу з першим гідравлічним каналом 82, при цьому верхній гідравлічний жолобок 64 знаходиться в сполученні по текучому середовищу з другим гідравлічним каналом 84. У показаному варіанті здійснення, перший і другий гідравлічні канали 82, 84, кожний, забезпечує шлях сполучення по текучому середовищу від кільцевої верхньої поверхні 70 до відповідного гідравлічного жолобка. Як альтернатива, перший і другий гідравлічні канали 82, 84 можуть виходити через нижню поверхню 60 або навіть виходити через зовнішню циліндричну поверхню кільцевої зовнішньої стінки 68. Було виявлено, що отвір до верхньої поверхні 70 є більш зручним, оскільки броня гнізда захищає цю область і повинна бути видалена перед видаленням гнізда 50.
Кожен, з першого і другого гідравлічних каналів 82, 84, включає в себе вертикальну ділянку 86 і нижню ділянку 88. Під час утворення гнізда 50, вертикальну ділянку 86 просвердлюють всередину кільцевої зовнішньої стінки 68 від кільцевої верхньої поверхні 70. Зона контакту між вертикальною ділянкою 86 і верхньою поверхнею 70 включає в себе відвідний пристрій 90,
Зо показаний на фіг. 5, який спеціально виконаний з можливістю вміщення гідравлічного фітинга (не показаний). Гідравлічний фітинг, в свою чергу, вміщує лінію гідроживлення таку, при якій гідравлічне текуче середовище під тиском може подаватися в перший і другий гідравлічні канали 82, 84.
Знову з посиланням на фіг. 4, нижня ділянка 88 кожного з гідравлічних каналів просвердлена вгору під кутом до внутрішньої контактної поверхні 78. Кут нижньої ділянки 88 допомагає ріжучому інструменту добратися до цієї області, але кут нижньої ділянки 88 не є необхідним.
Нижня ділянка 88 проходить через вертикальну ділянку 86 таким чином, щоб вертикальна ділянка 86 і нижня ділянка 88 визначали безперервний канал для текучого середовища від кільцевої верхньої поверхні 70 до відповідного гідравлічного жолобка 64 або 66.
Як показано на фіг. 6, коли гніздо 50 встановлене біля верхнього кінця 52 головного вала 34, перший і другий гідравлічні жолобки 64, 66, кожний, визначають відкритий канал для текучого середовища між зовнішньою поверхнею 92 головного вала і внутрішньою контактною поверхнею 78 гнізда 50.
Як показано на фіг. 5, коли бажано видалити гніздо 50 з головного вала 34, з'єднувачі 54 спочатку досить послаблюються, щоб дозволити гнізду 50 ставати повністю від'єднаним від головного вала, але не видаляються. Передбачається, що з'єднувачі 54 будуть послаблені, а не повністю видалені, для попередження надмірного переміщення гнізда при застосуванні гідравлічного текучого середовища під тиском, який може викликати пошкодження компонентів.
Після ослаблення з'єднувачів 54, гідравлічне текуче середовище подається як в перший, так і в другий гідравлічні канали 82, 84. Як описано раніше, кожний з гідравлічних каналів 82, 84 включає в себе гідравлічний фітинг, який розміщений на кільцевій верхній поверхні 70. Після подачі гідравлічного текучого середовища під тиском в гідравлічні канали 82, 84, гідравлічного текучого середовища втікає у верхній і нижній гідравлічні жолобки 64, 66. Коли гідравлічні жолобки 64, 66 наповнені маслом, круглі жолобки починають утворювати гідравлічний тиск, який утворює невеликий зазор між внутрішньою контактною поверхнею 78 і зовнішньою поверхнею 92 головного вала 34. Таким чином, гідравлічне текуче середовище буде значно розклинювати компоненти, в припущенні, що тиск гідравлічного текучого середовища більший, ніж контактний тиск в зоні з'єднання між двома компонентами.
У доповнення до гідравлічних жолобків 64 і 66, гідравлічна демонтажна система може бути бо виконана таким чином, щоб і гніздо 50 і верхній кінець 52 головного вала 34 могли включати в себе стикувальні звужені контактні поверхні. Стикувальні звужені контактні поверхні будуть допомагати у від'єднанні гнізда 50 від головного вала 34, як буде описано нижче.
Фіг. 7(а) являє собою збільшений вигляд в частковому розрізі, який показує звуження, утворене на внутрішній контактній поверхні 78, яке включає в себе обидва з гідравлічних жолобків 64 і 66. У переважному варіанті здійснення даного розкриття, діаметр вміщувальної порожнини 80, обмеженої контактною поверхнею 78 і верхньою стінкою 72, зменшується від кільцевої нижньої поверхні 60 до верхньої стінки 72. Кут звуження А становить приблизно 1" відносно вертикалі.
Фіг. 7(5) зображує збільшений вигляд в частковому розрізі верхнього кінця 52 головного вала 34. У переважному варіанті здійснення даного розкриття, зовнішній діаметр головного вала 34 зменшується щонайменше на ділянці верхнього кінця 52, яка вміщена вміщувальною порожниною гнізда. Звужений верхній кінець 52 визначає кут звуження В відносно вертикальної осі 94. Кут звуження В становить приблизно 1" відносно вертикалі. Кути звуження А їі В не обов'язково повинен відповідати один одному і можуть змінюватися залежно від конструктивних вимог, які можуть впливати на контактний тиск в зоні з'єднання.
Як може бути зрозуміло за допомогою креслень на фіг. 7а і 70, звужена внутрішня контактна поверхня 78, утворена на гнізді 50, а також звужена зовнішня поверхня 92, утворена на верхньому кінці 52 головного вала 34, зменшує величину взаємодії, що має місце між гніздом 50 і головним валом 34, оскільки гніздо 50 підняте вгору і розміщене на відстані від верхнього кінця 52 головного вала 34. Звуження дозволяє розділення компонентів набагато швидше, оскільки гніздо підведене відносно головного вала.
Далі, знову з посиланням на фіг. 5 і 6, коли гідравлічний тиск текучого середовища, що міститься у верхньому і нижньому гідравлічних жолобках 64, 66, перевищує контактний тиск в зоні з'єднання між гніздом 50 і головним валом 34, гідравлічний тиск, вздовж звужених стикувальних поверхонь, буде утворювати протидіючі вертикальні сили на кожен з компонентів таким чином, щоб гніздо "виштовхувалося" або "підстрибувало" вгору на деяку відстань від стаціонарного головного вала 34. Як вказувалося раніше, ослаблення з'єднувачів 54 буде використане як зупиняюче пристосування для обмеження роз'єднання між гніздом 50 і головним валом 34.
У варіанті здійснення, показаному на фіг. 5 і б, два окремих гідравлічних жолобки 64, 66 забезпечуються гідравлічним текучим середовищем під тиском. Передбачається, що кожний з гідравлічних жолобків може вимагати різну величину гідравлічного тиску для допомоги у відділенні гнізда 50 від головного вала 34. Один зі способів досягнення різного гідравлічного тиску складається в розділенні потоку гідравлічного текучого середовища після джерела тиску і розміщенні голчатих вентилів в кожній лінії гідроживлення для розділення гідравлічних каналів 82, 84. Голчаті вентилі дозволяють обслуговуючому персоналу змінювати тиск в кожному з гідравлічних жолобків для додаткової допомоги у відділенні гнізда 50 від головного вала 34.
Крім того, якщо один з гідравлічних жолобків 64 або 66 протікає і не дозволяє підвищення тиску в іншому жолобку, подача текучого середовища в підтікаючому жолобку може бути зменшена або припинена, дозволяючи іншому жолобку знову підвищити тиск.
Хоча гідравлічні жолобки 64 і 6б показані, як такі, що мають оброблену зігнуту назад поверхню, альтернативний варіант здійснення може включати в себе гідравлічні жолобки прямокутної форми або інших бажаних форм. Крім того, кількість гідравлічних жолобків може бути модифікована з можливістю дорівнювати або одному, або трьом або більше, залежно від фактичної конструкції.
В іншій передбачуваній, альтернативній конструкції, може бути передбачене гніздо 50, яке має циліндричну внутрішню контактну поверхню 78, при цьому головний вал 34 включає в себе звужену зовнішню поверхню 92, показану на фіг. 7(5). Подібним чином, може бути передбачена зовнішня поверхня 92 головного вала 34, яка має постійний зовнішній діаметр, при цьому гніздо 50, показане на фіг. 7(а), може включати в себе звужену внутрішню контактну поверхню 78.
У ще іншій передбачуваній, альтернативній конструкції, ущільнювальні кільця, такі, як кільцеве ущільнення, можуть бути розміщені на одній або обох сторонах гідравлічних жолобків 64, 66, показаних на фіг. 7(а). Використання ущільнювальних кілець на одній або обох сторонах гідравлічних жолобків буде попереджати витікання гідравлічного текучого середовища після ущільнювального кінця. Використання ущільнювальних кілець може допомагати в підвищенні гідравлічного тиску, яке може збільшуватися між гніздом 50 і головним валом 34 шляхом усунення витікання. У варіанті здійснення, в якому використовуються ущільнювальні кільця, передбачається, що жолобки ущільнювальних кілець будуть приточені до контактної поверхні 78 гнізда 50, одне над верхнім гідравлічним жолобком 64 і одне під нижнім гідравлічним 60 жолобком 66.
Фі. 8-10 зображують передбачувану альтернативну конструкцію для гідравлічної демонтажної системи, в якій гідравлічні жолобки видаляються з гнізда 50, як показано в першому варіанті здійснення згідно з фіг. 5-7, і замість цього містяться у зовнішній поверхні головного вала 34. Як показано на фіг. 9, звужений верхній кінець 52 головного вала 34 механічно оброблений з можливістю вмісту верхнього гідравлічного жолобка 96 і нижнього гідравлічного жолобка 98, заглибленого від зовнішньої поверхні 92. З посиланням на фіг. 10, нижній гідравлічний жолобок 98 знаходиться в сполученні по текучому середовищу з першим гідравлічним каналом 100, при цьому верхній гідравлічний жолобок 96 знаходиться в сполученні по текучому середовищу з другим гідравлічним каналом 102. Кожний з гідравлічних каналів 100, 102 включає в себе вертикальну ділянку 104 і нижню ділянку 106. Вертикальна ділянка 104 просвердлена у верхній поверхні 58 головного вала 34 і включає в себе відвідний пристрій 108, який виконаний з можливістю вміщення гідравлічного фітинга.
Знову з посиланням на фіг. 8, гніздо 50 виконане з можливістю вмісту пари оглядових отворів 110, які, кожен, розміщений на одній лінії з точкою доступу, відповідно, першого і другого гідравлічних каналів 100, 102, і зокрема з відвідним пристроєм 108. Таким чином, гідравлічний фітинг може бути введений у відвідний пристрій 108, коли гніздо 50 встановлене як показано на фіг. 8.
Фіг 11-43 зображають ще інший альтернативний передбачуваний варіант здійснення гідравлічної демонтажної системи згідно з даним розкриттям. У варіанті здійснення, показаному на фіг. 11-13, гніздо 50 виконане з верхнім гідравлічним жолобком 64 і нижнім гідравлічним жолобком 66. На відміну від першого варіанту здійснення, показаного на фіг. 5-7, гідравлічні канали виконані в головному валу 34. Конкретно, перший гідравлічний канал 100 виконаний у верхньому кінці 52 головного вала 34 і знаходиться в сполученні по текучому середовищу з нижнім гідравлічним жолобком 66. Другий гідравлічний канал 102 виконаний в головному валу 34 і знаходиться в сполученні по текучому середовищу з верхнім гідравлічним жолобком 64, утвореним в гнізді 50. Перший і другий гідравлічні канали 100, 102, кожний, включають в себе вертикальний канал 104 і відвідний пристрій 108, виконаний у верхній поверхні 58 головного вала. Гніздо 50 виконане з можливістю вмісту пари оглядових отворів 110, які дозволяють лінії гідроживлення подавати гідравлічне текуче середовище в кожний, перший і другий, гідравлічні канали 100, 102.
Як показано на фіг. 12, коли гніздо 50 повністю зібране на головному валу 34, нижня ділянка першого гідравлічного каналу 100 безпосередньо знаходиться на одній лінії з нижнім гідравлічним жолобком 66, виконаним в гнізді 50. Подібним чином, нижня ділянка другого гідравлічного каналу (не показана) знаходиться на одній лінії з верхнім гідравлічним жолобком 64.
Коли гніздо 50 видаляється з головного вала 34, як показано на фіг. 13, нижній гідравлічний жолобок 66 переміщується вгору і відходить від положення вирівнювання по одній лінії з першим гідравлічним каналом 100. Тільки коли гніздо 50 повністю встановлене в головному валу 34, як показано на фіг. 12, перший гідравлічний канал 100 знаходиться на одній лінії з нижнім гідравлічним жолобком 66.
У ще іншому передбачуваному варіанті здійснення, не показаному, кільцеві жолобки можуть бути виконані в головному валу 34, і гідравлічні канали можуть бути утворені в гнізді 50.
Хоча гідравлічна демонтажна система даного розкриття передбачена для видалення гнізда 50 з головного вала 34, передбачається, що спосіб попереднього рівня техніки, який включає в себе нагрівання гнізда 50 і використання гвинтових домкратів, може бути використаний для від'єднання гнізда 50 і головного вала 34, якщо що-небудь виявилося несправним з гідравлічною демонтажною системою, таким чином, що вона не може працювати. Також передбачається, що нагрівання може бути використане з гідравлічною системою, якщо внаслідок деякої однієї гідравлічної системи не достатньо для виштовхування гнізда, як такого.
Гідравлічна демонтажна система, зображена і описана на показаних кресленнях, може включати в себе обидва гідравлічних жолобки, виконаних між гніздом і головним валом, а також стикувальні звужені поверхні, виконані на одному або обох: гнізді і головному валу. Хоча комбінація гідравлічних жолобків і звужених стикувальних поверхонь передбачаються як такі, що є найбільш ефективним способом і системою для видалення гнізда з головного вала, передбачається, що гідравлічна демонтажна система може виключити звужені контактні поверхні, утворені між гніздом і головним валом. У такому варіанті здійснення, гідравлічне текуче середовище під тиском, що міститься в гідравлічних жолобках, буде допомагати в процесі від'єднання гнізда від головного вала, але додаткові механічні гвинтові домкрати будуть необхідні для від'єднання двох циліндричних поверхонь. Однак передбачається, що 60 використання як гідравлічних жолобків, так і звужених стикувальних контактних поверхонь буде значно полегшувати від'єднання гнізда від головного вала.
Цей написаний опис використовує приклади для розкриття даного винаходу, включаючи в себе найкращий варіант, і також для можливості полегшення будь-якому фахівцеві в даній галузі техніки виконувати і використовувати даний винахід. Патентоздатний об'єм даного винаходу визначений формулою винаходу і може включати в себе інші приклади, які виникнуть в задумах фахівців в даній галузі техніки. Передбачається, що такі інші приклади повинні знаходитися в рамках об'єму формули винаходу, якщо вони мають конструктивні елементи, які не відрізняються від буквального формулювання формули винаходу, або якщо вони включають в себе еквівалентні конструктивні елементи з незначними відмінностями від буквальних формулювань формули здійснення.

Claims (19)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Гіраційна дробарка, що містить: стаціонарну чашу; вузол дробильного конуса, встановлений для переміщення всередині стаціонарної чаші з можливістю утворення дробильного зазору між стаціонарною чашею і вузлом дробильного конуса; головний вал, що має верхній кінець і зовнішню поверхню, при цьому вузол дробильного конуса виконаний з можливістю здійснювати гіраційний рух відносно головного вала; ексцентрик, виконаний з можливістю обертання навколо головного вала для передання гіраційного руху вузлу дробильного конуса всередині чаші; гніздо, встановлене на верхньому кінці головного вала; і гідравлічну систему, що містить щонайменше один гідравлічний жолобок, розташований між головним валом та гніздом, і виконану з можливістю від'єднання гнізда від верхнього кінця головного вала.
2. Дробарка за п. 1, в якій гніздо містить кільцеву зовнішню стінку, що має внутрішню контактну поверхню, що продовжується між кільцевою нижньою поверхнею і кільцевою верхньою поверхнею, і круглу верхню стінку, в якій головний вал розміщений всередині вміщувальної Зо порожнини, обмеженої внутрішньою контактною поверхнею і верхньою опорною стінкою.
3. Гіраційпа дробарка, що містить: стаціонарну чашу; вузол дробильного конуса, встановлений для переміщення всередині стаціонарної чаші з можливістю утворення дробильного зазору між стаціонарною чашею і вузлом дробильного конуса; головний вал, що має верхній кінець і зовнішню поверхню, при цьому вузол дробильного конуса виконаний з можливістю здійснювати гіраційний рух відносно головного вала; ексцентрик, виконаний з можливістю обертання навколо головного вала для передання гіраційного руху вузлу дробильного конуса всередині чаші; гніздо, встановлене на верхньому кінці головного вала, при цьому гніздо містить кільцеву зовнішню стінку, що має внутрішню контактну поверхню, що продовжується між кільцевою нижньою поверхнею і кільцевою верхньою поверхнею, і круглу верхню стінку, в якій головний вал розміщений всередині вміщувальної порожнини, обмеженої внутрішньою контактною поверхнею і верхньою опорною стінкою, гідравлічну систему, виконану з можливістю від'єднання гнізда від верхнього кінця головного вала, при цьому гідравлічна розділювальна система включає в себе щонайменше один гідравлічний жолобок, виконаний у внутрішній контактній поверхні гнізда.
4. Дробарка за п. 3, що додатково містить гідравлічний живильний канал, що продовжується через кільцеву зовнішню стінку від кільцевої верхньої поверхні до гідравлічного жолобка.
5. Дробарка за п. 3, в якій внутрішня контактна поверхня гнізда включає в себе множину гідравлічних жолобків.
6. Дробарка за п. 5, що додатково містить множину гідравлічних живильних каналів, при цьому кожний канал продовжується через кільцеву зовнішню стінку до одного з множини гідравлічних жолобків.
7. Дробарка за п. 3, в якій гідравлічна розділювальна система включає в себе щонайменше один гідравлічний жолобок, виконаний у зовнішній поверхні головного вала.
8. Дробарка за п. 7, що додатково містить гідравлічний живильний канал, що продовжується через головний вал від верхнього кінця до гідравлічного жолобка.
9. Дробарка за п. 7, в якій верхній кінець головного вала включає в себе множину гідравлічних 60 жолобків.
10. Дробарка за п. 9, що додатково містить множину гідравлічних живильних каналів, при цьому кожний продовжується через головний вал від верхнього кінця головного вала до одного з множини гідравлічних жолобків.
11. Дробарка за п. 3, в якій зовнішня поверхня головного вала є звуженою і збільшується в діаметрі від верхнього кінця до положення під верхнім кінцем, і внутрішня контактна поверхня гнізда є звуженою і зменшується в діаметрі від нижньої поверхні до круглої верхньої опорної стінки.
12. Гіраційна дробарка, що має вузол дробильного конуса, встановлений для переміщення всередині стаціонарної чаші, ексцентрик, виконаний з можливістю обертання навколо головного вала для передання гіраційного руху вузлу дробильного конуса всередині чаші, при цьому головний вал має зовнішню поверхню і верхній кінець, гніздо, що включає в себе кільцеву зовнішню стінку, що продовжується від кільцевої верхньої поверхні до кільцевої нижньої поверхні, і верхню стінку, в якому кільцева зовнішня стінка і верхня опорна стінка визначають вміщувальну порожнину, яка вміщує верхній кінець головного вала; щонайменше один гідравлічний жолобок, виконаний між головним валом і гніздом; і щонайменше один гідравлічний живильний канал, що знаходиться в сполученні по текучому середовищу з гідравлічним жолобком для подачі гідравлічного текучого середовища під тиском в гідравлічний жолобок.
13. Дробарка за п. 12, в якій гідравлічний жолобок виконаний у внутрішній контактній поверхні на кільцевій зовнішній стінці гнізда.
14. Дробарка за п. 12, в якій гідравлічний живильний канал продовжується через кільцеву зовнішню стінку гнізда.
15. Дробарка за п. 12, в якій гідравлічний жолобок виконаний у зовнішній поверхні головного вала біля верхнього кінця.
16. Дробарка за п. 15, в якій гідравлічний живильний канал продовжується через головний вал.
17. Дробарка за п. 12, в якій ділянка зовнішньої поверхні головного вала є звуженою і внутрішня контактна поверхня гнізда є звуженою від кільцевої нижньої поверхні до верхньої опорної стінки.
18. Дробарка за п. 13, в якій гніздо включає в себе множину гідравлічних жолобків. Зо
19. Дробарка за п. 15, в якій головний вал включає в себе множину гідравлічних жолобків. с: нн в а и ПН ШИ ! Ши ОО ООН і ! й ме ї Сну І Ши В ї м 5 х, Я Е Ще й ше о ше ДОЛ еле Мо ВИНИ по МИ вве іш 0 вн, ши ше пошани ий ес а каша щини У 5-3 й Кі Ши п ! яЕ
Ше. в
Фіг.
UAA201609046A 2014-01-27 2014-11-19 Система і спосіб гідравлічного видалення гнізда з головного вала гіраційної дробарки UA119665C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US14/164,635 US9393567B2 (en) 2014-01-27 2014-01-27 System and method for hydraulically removing a socket from a mainshaft of a gyrational crusher
PCT/US2014/066401 WO2015112246A1 (en) 2014-01-27 2014-11-19 System and method for hydraulically removing a socket from a mainshaft of a gyrational crusher

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119665C2 true UA119665C2 (uk) 2019-07-25

Family

ID=52103004

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201609046A UA119665C2 (uk) 2014-01-27 2014-11-19 Система і спосіб гідравлічного видалення гнізда з головного вала гіраційної дробарки

Country Status (15)

Country Link
US (1) US9393567B2 (uk)
EP (1) EP3102330B1 (uk)
CN (1) CN105934278B (uk)
AP (1) AP2016009328A0 (uk)
AU (1) AU2014379504B2 (uk)
BR (1) BR112016017038B8 (uk)
CA (1) CA2937698C (uk)
CL (1) CL2016001894A1 (uk)
ES (1) ES2662819T3 (uk)
MX (1) MX2016009406A (uk)
PE (1) PE20161081A1 (uk)
RU (1) RU2650557C2 (uk)
UA (1) UA119665C2 (uk)
WO (1) WO2015112246A1 (uk)
ZA (1) ZA201605053B (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CL2021003287A1 (es) * 2021-12-09 2022-06-03 Dispositivo y sistema autónomo de corrección en tiempo real del posicionamiento de poste de chancador primario, en minería

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL257205A (uk) * 1959-10-26
DE2135272A1 (de) 1971-07-15 1973-01-25 Kloeckner Humboldt Deutz Ag Kreiselbrecher mit hydraulischer druckeinrichtung zum anheben des gehaeuseoberteiles
US4012000A (en) * 1975-05-27 1977-03-15 Rexnord Inc. Crushing machine clearing system
ZA772077B (en) 1976-04-07 1978-06-28 Barber Greene Co Gyratory crusher having an eccentric shaft supported by pairs of spaced bearing assemblies
US4027825A (en) 1976-06-08 1977-06-07 Allis-Chalmers Corporation Gyratory crusher eccentric assembly removal system
US4198003A (en) 1979-03-19 1980-04-15 Barber-Greene Company Quick release for gyratory crusher concave
SU1039555A1 (ru) * 1979-04-16 1983-09-07 Всесоюзный Ордена Трудового Красного Знамени Научно-Исследовательский И Проектный Институт Механической Обработки Полезных Ископаемых Конусна инерционна дробилка
JPS61157364A (ja) 1984-12-28 1986-07-17 株式会社 栗本鐵工所 旋動破砕機
US5163213A (en) 1991-11-01 1992-11-17 Brizendine Julian F Hydraulically retrofitting mechanically adjustable cone crushers
FI96924C (fi) 1994-01-17 1996-09-25 Nordberg Lokomo Oy Säätöjärjestelmä
FR2735402B1 (fr) * 1995-06-13 1997-08-14 Fcb Broyeur vibrant a cone
US5602945A (en) 1996-03-21 1997-02-11 Nordberg, Incorporated Thrust bearing for use in a conical crusher
US5996916A (en) 1996-10-15 1999-12-07 Cedarapids, Inc. Cone crusher having positive head hold-down mechanism
US6000648A (en) 1998-10-14 1999-12-14 Ani Mineral Processing, Inc. Cone crusher having integral socket and main frame
US6536693B2 (en) 2001-01-05 2003-03-25 Sandvik Ab Rock crusher seal
CN2619716Y (zh) * 2003-06-27 2004-06-09 沈阳工业学院 一种圆锥破碎机
BRPI0504725B1 (pt) * 2005-10-13 2019-05-21 Metso Brasil Indústria E Comércio Ltda Britador cônico
US8033491B2 (en) 2008-05-22 2011-10-11 Flsmidth A/S Top service gyratory crusher
BRPI0900587B1 (pt) 2009-03-19 2021-02-23 Metso Brasil Indústria E Comércio Ltda arranjo anti-giro para a cabeça de um britador cônico
SE533935C2 (sv) * 2009-07-07 2011-03-08 Sandvik Intellectual Property Gyratorisk kross
US8215576B2 (en) 2009-10-09 2012-07-10 Flsmidth A/S Crusher device
CN103998800B (zh) 2011-10-06 2016-09-14 特尔史密斯股份有限公司 轴承组件系统的装置和方法
CN202460705U (zh) * 2012-03-16 2012-10-03 肖为民 多缸液压圆锥破组合立轴

Also Published As

Publication number Publication date
ES2662819T3 (es) 2018-04-09
AP2016009328A0 (en) 2016-07-31
MX2016009406A (es) 2017-02-08
US9393567B2 (en) 2016-07-19
CA2937698A1 (en) 2015-07-30
ZA201605053B (en) 2017-08-30
CN105934278A (zh) 2016-09-07
CA2937698C (en) 2019-07-23
EP3102330A1 (en) 2016-12-14
US20150209791A1 (en) 2015-07-30
AU2014379504B2 (en) 2017-09-14
RU2016134728A (ru) 2018-03-05
RU2016134728A3 (uk) 2018-03-05
BR112016017038A2 (pt) 2017-08-08
BR112016017038B1 (pt) 2021-10-05
EP3102330B1 (en) 2017-12-27
AU2014379504A1 (en) 2016-08-11
PE20161081A1 (es) 2016-10-28
WO2015112246A1 (en) 2015-07-30
BR112016017038B8 (pt) 2023-03-07
CL2016001894A1 (es) 2016-12-09
RU2650557C2 (ru) 2018-04-16
CN105934278B (zh) 2018-11-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2928124C (en) Gyratory crusher main shaft and assembly
UA119665C2 (uk) Система і спосіб гідравлічного видалення гнізда з головного вала гіраційної дробарки
EP3183062B1 (en) Top service clamping cylinders for a gyratory crusher
RU2519954C2 (ru) Система очистки дробилки
EP2716365B1 (en) Gyratory crusher bearing
KR101198584B1 (ko) 콘형 크러셔
RU2704985C2 (ru) Система смазки
WO2023025982A1 (en) Dust sealing
KR20120117625A (ko) 콘형 크러셔