UA119436U - Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії - Google Patents

Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії Download PDF

Info

Publication number
UA119436U
UA119436U UAU201703374U UAU201703374U UA119436U UA 119436 U UA119436 U UA 119436U UA U201703374 U UAU201703374 U UA U201703374U UA U201703374 U UAU201703374 U UA U201703374U UA 119436 U UA119436 U UA 119436U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oil
cream
cosmetic
sodium alginate
emulsifier
Prior art date
Application number
UAU201703374U
Other languages
English (en)
Inventor
Мар'яна Іванівна Федоровська
Марія Андріївна Коваль
Микола Петрович Матківський
Original Assignee
Мар'яна Іванівна Федоровська
Марія Андріївна Коваль
Микола Петрович Матківський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мар'яна Іванівна Федоровська, Марія Андріївна Коваль, Микола Петрович Матківський filed Critical Мар'яна Іванівна Федоровська
Priority to UAU201703374U priority Critical patent/UA119436U/uk
Publication of UA119436U publication Critical patent/UA119436U/uk

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії складається з олійної фази, а саме олії мигдалевої рафінованої, масла каріте, воску рисових висівок; водної фази, а саме натрію альгінату, гліцерину і води очищеної. Додатково крем має емульгатор рослинного походження Planta М (полігліцерил-3 метилглюкози дистеарат), консервант рослинного походження - сорбінову кислоту, екстракт календули лікарської сухий, олію конопляну нерафіновану та ароматизатор (ефірну олію).

Description

Корисна модель належить до косметології і фармації, а саме до лікувально-косметичних кремів, призначених для живлення і регенерації шкіри обличчя, і може бути використана для індивідуального чи малосерійного виготовлення у виробничих аптеках чи косметичних салонах.
Живильні косметичні креми (ЖКК) належить до засобів гігієнічної косметики, що застосовуються на ніч. Основна мета їх призначення - насичення структур шкіри живильними речовинами (жирними кислотами, амінокислотами, цукрами, фосфоліпідами, стеринами, вітамінами, мікроелементами) і стимуляція регенеративних процесів. Важливою ознакою ЖКК є здатність їх компонентів проникати через епідермальний бар'єр та вступати в біохімічні процеси у всіх структурах шкіри. Тому до складу основи-носія крему повинні входити тільки природні жири рослинного і тваринного походження, які спорідненні зі шкірою та легко нею всмоктуються.
Природні ліпіди, крім транспортної функції, також забезпечують живильну дію, оскільки вміщують комплекс поліненасичених жирних кислот, вітаміни (А, Е, С та ін.), лецитин, фітостерини тощо. Недоліком природних жирів є їх низька хімічна стабільність через окиснення ненасичених сполук; для продовження терміну придатності природні ліпіди потребують додаткової стабілізації антиоксидантами. З метою підвищення в'язкості і консистентних властивостей ЖКК допускається застосування в їх складі природних восків (бджолиний, спермацет, канделінський, карнаубський, трояндовий тощо), важливою ознакою яких є вища хімічна стабільність та здатність не перешкоджати шкірному диханню і виділенню. За типом дисперсної системи ЖКК - це, переважно, емульсії вода/олія, олія/вода, чи множинні емульсії, які повинні містити "лагідні" емульгатори, що не руйнують шкірного бар'єру при тривалому застосуванні (1, 21.
У складі ЖКК промислового виробництва часто використовують продукти переробки нафти (вазелінове чи парфумерне масло, вазелін, парафін), які хімічно стабільні, не піддаються мікробній контамінації і значно дешевші за природні жири. З іншого боку, вуглеводні не всмоктуються шкірою і створюють на поверхні плівку, що перешкоджає обмінним процесам. В рецептурі ЖКК нерідко застосовують агресивні емульгатори (натрію лаурилсульфат, натрію саркозинат тощо), що підвищують колоїдну стабільність емульсійної системи, проте руйнують водно-ліпідний бар'єр шкіри. Обов'язковими компонентами ЖКК є консерванти, переважно синтетичного походження (парабени, галогеновмісні сполуки), які застосовують у високих
Зо концентраціях для підвищення мікробіологічної стабільності і, відповідно, продовження терміну придатності засобу. Такі консерванти при тривалому застосуванні можуть негативно впливати на природну мікрофлору шкіри. Для покращення споживчих властивостей, таких як легкість нанесення і зменшення відчуття стягнутої шкіри, застосовують синтетичні кремнійорганічні сполуки (диметикон, циклометикон). Дані речовини є гідрофобними плівкоутворювачами з великою молекулярною масою, які майже або зовсім не всмоктуються шкірою, тому перешкоджають всмоктуванню жиророзчинних вітамінів та інших біологічно активних речовин (БАР). При поєднанні всіх вищезгаданих компонентів в ЖКК промислового виробництва майже повністю нівелюється їх основне функціональне призначення на користь споживчих характеристик; додатково, такі ЖКК здатні виявляти побічні ефекти при тривалому застосуванні.
Для догляду за шкірою обличчя і тіла відомий засіб (патент України Мо 6788), що є емульсійним кремом з живильними та вологоутримуючими властивостями, який призначений для всіх типів шкіри. Як живильні компоненти засіб містить масло какао і кокосу, олії волоського горіха і зародків пшениці, ланолін; як зволожуючі добавки крем містить алантоїн та сечовину.
Недоліком засобу є використання емульгуючого воску, що є комплексним емульгатором, який містить агресивні аніоноактивні поверхнево-активні речовини (ПАР) - натрію лаурилсульфат та натрію цетилсульфат. Також містить силком (суміш диметикону і циклометикону), що зменшує всмоктування БАР рослинних олій крему; триетаноламін (загусник карбополу, регулятор рН) виявляє подразнюючу дію на шкіру; ланолін (вовняний віск) є в'язкою, липкою масою жовто- коричневого кольору специфічного запаху, що понижує органолептичні властивості крему, а також при тривалому застосуванні може викликати алергічні реакції (51.
Відомий косметичний препарат (патент України 66332) у формі крему, що призначений для стимулювання функціонування шкіри з одночасною протизапальною, регенеруючою та бактерицидною дією. Як БАР пропонуються олійні екстракти різних рослин (кропиви, деревію, петрушки, каштану та ін.) та водний розчин мінералу бішофіту. Недоліком засобу є відсутність даних про сировину (корені, листя, насіння, квіти) олійних рослинних екстрактів, виробника чи метод їх одержання. В засобі пропонуються як емульгатори жирні спирти й ефіри гліцерину і жирних кислот, які при зазначеній кількості водної фази можуть не забезпечити належну колоїдну стабільність емульсійній системі б).
Відомий косметичний крем (патент України 83294) для в'ялої старіючої шкіри, що містить бо низькомолекулярні рослинні пептиди та емульсійну основу з допоміжними речовинами,
переважно, природного походження. Недоліком крему є відсутність даних про консервант та мікробіологічну стабільність засобу |Г71.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії шляхом науково-обгрунтованого підбору інгредієнтів для його рецептури та забезпечити належну проникність в структури шкіри, безпечність при застосуванні та стабільність при зберіганні.
Поставлена задача вирішується тим, що живильний крем складається з олійної фази, а саме олії мигдалевої рафінованої, масла каріте, воску рисових висівок; водної фази, а саме натрію альгінату, гліцерину і води очищеної, згідно до корисною моделлю, крем додатково містить емульгатор рослинного походження Ріапіа М (полігліцерил-3 метилглюкози дистеарат), консервант рослинного походження - сорбінову кислоту. Для забезпечення регенеруючого ефекту додатково містить сухий екстракт календули лікарської та олію конопляну нерафіновану та ароматизатор. Живильний крем включає діючі і допоміжні речовини в наступному співвідношенні:
Склад крему Кількість, г
Олія мигдалева рафінована 10,0-25,0
Олія | конопляна 50-80 нерафінована
Масло каріте 3,0-10,0
Віск рисових висівок 2,0-4,0
Емульгатор Ріапіа М 2,0-4,0
Натрію альгінат 0,8-12
Гліцерин 4,0-6,0
Сорбінова кислота 0,15-0,25
Календули Й лікарської 0,5-3,0 екстракт сухий
Ароматизатор (ефірна олія) 0,2-0,3
Вода очищена до 100,0
Мигдалева олія (Оієут Атудааїагит, АІтопа ої) - жирна олія, що складається головним чином з гліцеридів лінолевої, олеїнової та пальмітинової кислот. Це прозора жирна рідина, безбарвна або блідо-жовтого кольору, без запаху, приємного олійного (горіхового) смаку; не висихає на повітрі. Застосування для всіх типів шкіри.
Конопляна олія (Саппабрів Заїїма 5еей ОЇ) - жирна олія, що містить у оптимальному (3:1) співвідношенні лінолеву (0-6) та а-ліноленову (0-3) кислоти, необхідні для збереження й захисту функцій різних клітин організму людини. Це прозора жирна рідина, зеленувато-жовтого кольору, легкого специфічного запаху. Нерафінована олія містить інші БАР (фітостероли, фосфоліпіди, мінеральні речовин, вітаміни А, В:, Ве, Вз, Вє, С, 0, і ЕЕ, каротин, хлорофіл), які посилюють її живильну та регенеруючу функцію.
Масло каріте чи ши (З5пєа Вицег, Вшугозрегптит раїкії оїїЇ) - мазеподібна чи тверда маса білого кольору з кремовим відтінком, яку одержують з насіння рослини Ши (синонім Каріте чи
Вітеларія прекрасна); лат. назва - Вшугозрегит раїкії, МіейПапа рагадоха, родини Зароїасеа.
Масло складається в основному з тригліцеридів олеїнової, стеаринової, пальмітинової кислот та неомилених жирів. Надає необхідної консистенції крему та здатності глибоко проникати в
Зо шкіру і доставляти в її шари різні БАР. Також виявляє пом'якшуючу та регенеруючу дію.
Віск рисових висівок (Огула Заїїма бгап угах) - тверда крихка маса світло-жовтого кольору з високою температурою плавлення 77-85"С, тому забезпечує належну консистенцію крему.
Вміщує вільні жирні кислоти (пальмітинову, бегенову, лігноцеринову), ефіри вищих спиртів (цириловий, мірициловий та ін.) та інші ліпоїди (сквален, фітостерини и фосфоліпіди).
Відповідно виявляє зволожуючу, регенеруючу та антиоксиданту дію.
Натрію альгінат - полісахарид, який отримують із бурих водоростей родів ламінарія (Іатіпапа) і макроцистис (Масгосувіїв); білий порошок з жовтуватим відтінком, утворює прозорі світло-жовті гелі різної в'язкості зі специфічним запахом у широкому діапазоні рН (від 4 до 10).
Розчинність натрію альгінату у воді практично не залежить від температури; сумісний зі значною кількістю речовин. Виявляє функцію стабілізатора-загусника, який додатково забезпечує належну колоїдну стабільність емульсійному крему при низькій концентрації емульгатора.
Гліцерин (СПіусегої) - в'язка прозора безбарвна, дуже гігроскопічна рідина, без запаху, солодкуватого смаку; змішується в будь-яких співвідношеннях з водою. Використовується для покращення і прискорення розчинення натрію альгінату, також надає зволожуючу дію крему за рахунок високої гігроскопічності.
Ріапіа М (Роїудіусегу!І-З3 Меїпуїдіисозе бБівівєагаїе - полігліцерил-3 метилглюкози дистеарат) - неіоногенний емульгатор і емолент натурального рослинного походження, що утворює прямі емульсії типу олія/вода; виглядає як кремово-білі пластинки, гідрофільно-ліпофільний баланс (ГЛБ) дорівнює 12, рН - 4,5-8,5, температура плавлення - 70 "С, рекомендована концентрація -
З3-5596.
Кислота сорбінова (Асідит зогфрісит, Зогбіс асід) широко використовується у фармацевтичній, косметичній та харчовій промисловості як антимікробний консервант.
Проявляє протигрибкову та антибактеріальну активність у концентрації 0,05-0,2 965. Отримують екстрагуванням плодів горобини звичайної (5огрив айсирагіа І.) або синтетичним шляхом |81.
Екстракт нагідок лікарських сухий - порошок жовтого-оранжевого кольору, який отримують шляхом екстракції квітів з подальшим видаленням екстрагенту. Квіти календули вміщують комплекс БАР у високій концентрації, (каротиноїди до З 96, флавоноїди до 0,895, дубильні речовини до 6 95 та інші), які забезпечують регенеруючі, в'яжучі, протизапальні, антимікробні та ін. властивості.
Конкретно спосіб здійснювали таким чином.
Приготування олійної фази
В фарфоровій тарі на водяній бані сплавляють компоненти в порядку зменшення температури плавлення: віск рисових висівок, емульгатор, масло каріте, олія мигдалева.
Приготування водної фази
Натрію альгінат розтирають з гліцерином, додають воду, розчиняють. Тоді нагрівають до 80 "С і додають консервант.
Змішування фаз
Метод зворотного емульгування (дисперсне водне середовище додають до дисперсної олійної фази) - до олійного сплаву додають гарячий гель у декілька прийомів при інтенсивному перемішуванні за допомогою електричного змішувача.
Введення БАР та ароматизатора
Екстракт календули перемішують з конопляною олією та вносять до складу основи крему при температурі не вище 45 "С; вкінці додають ефірну олію герані (або іланг-ілангу, троянди чи ін.) та перемішують крем до повного охолодження.
Зо Фасування та оформлення крему
Готовий крем переносять у баночку, оформляють етикеткою. Зберігають в прохолодному місці протягом 6 місяців.
Лікувально-косметичний крем, який пропонується, є білого з жовтувато-зеленуватим відтінком кольору, приємного запаху, ніжної консистенції, без видимих включень. За показниками якості відповідає вимогам ДФУ 2-го видання; зберігає свої властивості протягом 6 місяців.
Приклад 1
Рецептура модельних основ живильного крему
У ході експерименту нами було приготовано 9 модельних прописів емульсійних основ крему, які містили 25 95 мигдалевої олії, 7 95 масла каріте, З 95 воску рисових висівок (табл. 1).
Таблиця 1
Рецептура модельних основ живильного крему (на 100 г) 1! 21314516 | 7 | 8 9 2 |МашемМмиве | 3 | з | з | !/! / | її
З |ІРалаМмМ 7 ЇЇ 7 ЇЇ 17 з з | 31 1 1 4 фЕркаланПЕГ-75 | | !/ / ї/! / |з з з 5 |Гуаровакамедь./..// | 1 | | | 1 ЇЇ / 6 |Ксантановакамедьї | | 1 | | | | 171 7 |Натрюальїнат// | | | 1 /! |: 17 8 |Маслокарте | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 71 7. 9 |Віскрисовихвисівок | З | З | З | З | З | З | З | З | З
Для одержання стабільної емульсійної системи обрані емульгатори природнього чи напівсинтетичного походження: Ріапіа М; МаїштемМиїзе - суміш ПАР гліцерил стеарат і цетариловий спирт (2-го роду), натрію стеарил лактилат (1-го роду); Еркалан ПЕГ-75 (сухий ланолін) поліетиленгліколевий ефір ланоліну. Для підвищення стабільності емульсій і одночасного зменшення концентрації емульгаторів (не вище 3 95) обрані гелеутворювачі рослинного (натрію альгінат, гуарова камедь) і біотехнологічного (ксантанова камедь) походження в концентрації 1 95.
Приклад 2
Параметри, що вивчались у модельних зразків.
Приготовлені основи оцінювали за органолептичними й споживчими властивостями, визначали колоїдну та термостабільність, рН, в'язкість, дисперсність і ступінь пенетрації в агаровий гель.
Визначення термо- та колоїдної стабільності здійснювали за методиками, описаними в (ДСТУ 4765:2007) |ІЗЇ. Рівень рН досліджуваних зразків визначали потенціометрично за допомогою універсального іонометра ЕВ-74 при 20 "С (ДФУ 2 вид., том 1, 2.2.3). Вимірювання в'язкості модельних зразків основ проводили на ротаційному віскозиметрі "Муг 3000 Мав" (Мізсоїесі, Іспанія) при температурі 20ж20,1 С. Температуру вимірювали лабораторним термометром з ціною поділки від 0,1 "С до 0,5 "С. Наважку зразка (50,0 г) поміщали в камеру й опускали туди шпиндель 5504-21. Після цього надавали шпинделю руху з швидкістю деформації 20 об./хв. й фіксували показники віскозиметра (ДФУ 2 вид., том 1., 2.2.10). Дисперсність часток олійної фази емульсійної системи проводили за допомогою електронного мікроскопа "Оена
Оріїса! Сепеїйс Рго" з вмонтованою камерою (об'єктив 40/0,65 160/0.17; окуляр М/Е 10/18) (ДФУ 2 вид., том 1., 2.9.37) (21.
Приклад З
Для виявлення здатності емульсійних носіїв протидіяти руйнуванню під впливом високих чи низьких температур, а також механічних чинників, було здійснено визначення їх колоїдної та термостабільності. Результати дослідження, що представлені в таблиці 2, свідчать, що основи, які містили емульгатор еркалан ПЕГ-75 (Мо 7-9), не витримали випробування. Інші носії з емульгаторами Майте Миїве й Ріапіа М мали належну термо- та колоїдну стабільність.
Коо)
Таблиця 2
Колоїдна та термостабільність досліджуваних основ
Ме 11111117 стабільна. | 0 | стабільна. | 0 71717172 17111111стабльна.ї/// | 0 | стабільна. | 0 71717178... 171 стабільна. | 0 | стабільна. | 0 77717174 171 стабільна. | 0 | стабільна. | 0 711715 17 стабільна. | 0 | стабільна. | 0 71717176 17 стабільна. | 0 | стабільна. | 0 77171178... 17 нестабільна. | 025 | нестабільна. | 008 71179 | нестабльна. | 01 | нестабільна. | 005
Приклад 4
Результати визначення рн і структурної в'язкості кремових основ представлені в таблиці 3.
Всі зразки характеризувались значенням рН, що відповідали вимогам до засобів для дерматологічного застосування, і були в межах від 6,3 до 7,1. Для основи Мо 6 показник рн 6,3 був найближчим до показника поверхні шкіри 4,5-5,5.
Таблиця З
Показники рН і в'язкості кремових основ
Мме1 | Ме2 | Мез | Ме4 | Ме5 | Меб
Структурна в'язкість основ (Мо 2 і 5) із гелеутворювачем ксантановою камеддю була вищою за 20000 мПа-с. Дані основи за органолептичними показниками були надто густими, нерівномірно намащувались на шкірі, надавали відчуття липкості. Відповідно ці зразки були вилучені з наступних випробувань. Основи з загусником натрію альгінатом характеризувались в'язкістю 9100 мПа-с (Мо 6) і 11650 мПа.-с (Ме 3) і переважали інші носії за органолептичними відчуттями.
Отже, в наступному експерименті були використані чотири основи крему (Мо 1, 3, 4, б), які переважали за фізико-хімічними показниками.
Приклад 5
При проведенні мікроскопічних досліджень виявили, що зразки Мо 1, 4 (загусник гуарова камедь) є неоднорідними за дисперсністю, оскільки значний відсоток становлять великі фракції (7-8 мкм). Зразок Ме З і 6 (загусник натрію альгінат) характеризуються меншими розмірами та розбіжностями в діаметрі частинок олії. Найменший середній розмір (2,6 мкм) та однорідність часток дисперсної фази характерні для зразок Ме 6 (емульгатор Ріапіа М).
Для вивчення впливу виду основи крему на ефективність вивільнення БАР екстракту календули застосовували метод "агарових пластинок" іп міо. Відповідно із дослідженням, основа Ме 6 характеризується найвищою пенетруючою здатністю.
Отже, за результатами фізико-хімічних (колоїдна і термостабільність, рнН, в'язкість, дисперсність частинок олійної фази) та біофармацевтичних досліджень носієм діючих речовин екстракту календули була обрана основа Моб, що містила поєднання емульгатора Ріапіа М та загусника натрію альгінату.
Джерела інформації: 1. Аркт Я. Основа косметических средств как система доставки активньїх ингредиентов//
Косметика и медицина. - 2001. - Мо 6. - С. 23-29. 2. Державна Фармакопея України: в З т. / Державне підприємство "Український науковий
Зо фармакопейний центр якості лікарських засобів". - 2-е вид. - Харків: Державне підприємство "Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів", 2014. - Т. 1. - 1127 с.; т. 2-124 с.; Т. 3-732 б. 3. Креми косметичні. Загальні технічні умови: ДСТУ 4765:2007. - (Чинний від 2009-01-01 - К.:
Держспоживстандарт України, 2008. - 7 с. 4. Косметические кремьі и змульсии: Состав. Получение. Методь испьітаний / Г. Кутц, С.
Фрисс, С. Хеннинг, Н. Люнц. Под общ. ред. Плетнева М.Ю., 2004. - 272 с. 5. Патент України Мо 6788 "Крем для догляду за шкірою" (16.05.2005 р.). б. Патент України Ме 66332 "Косметичний препарат" (15.04.2004 р.). 7. Патент України Мо 83294 "Косметичний крем" (27.08.2013 р.). 8. ммли.рпагптепсусіоредіа.сот. ца.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії, який складається з олійної фази, а 45 саме олії мигдалевої рафінованої, масла каріте, воску рисових висівок; водної фази, а саме натрію альгінату, гліцерину і води очищеної, який відрізняється тим, що додатково містить емульгатор рослинного походження Ріапіа М (полігліцерил-3 метилглюкози дистеарат),
    консервант рослинного походження сорбінову кислоту, екстракт календули лікарської сухий,
    ароматизатор (ефірну олію) та олію конопляну нерафіновану для забезпечення регенеруючого 50 ефекту, у наступному складі, г:
    олія мигдалева рафінована 10,0-25,0 олія конопляна нерафінована 5,0-8,0 масло каріте 3,0-10,0 віск рисових висівок 2,0-4,0 емульгатор Ріапіа М 2,0-4,0 натрію альгінат 0,8-12 гліцерин 4,0-6,0 сорбінова кислота 0,15-0,25 ароматизатор (ефірна олія) 0,2-0,3 календули лікарської екстракт нду й ракто,в-3,0 сухий вода очищена до 100,0.
UAU201703374U 2017-04-07 2017-04-07 Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії UA119436U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201703374U UA119436U (uk) 2017-04-07 2017-04-07 Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201703374U UA119436U (uk) 2017-04-07 2017-04-07 Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119436U true UA119436U (uk) 2017-09-25

Family

ID=59894643

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201703374U UA119436U (uk) 2017-04-07 2017-04-07 Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119436U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2014330911B2 (en) Composition
KR102652363B1 (ko) 조성물
CN102048724A (zh) 用于治疗皮肤的过氧化苯甲酰组合物
CN111643376A (zh) 一种纳米乳液组合物及其应用
CN108852865A (zh) 一种富勒烯外用组合物
EP3653196A1 (en) Cosmetic mask for application to the skin, and method for applying same
Budiasih et al. Formulation and characterization of cosmetic serum containing argan oil as moisturizing agent
TW201244746A (en) Water in oil type emulsified cosmetic material
TWI671080B (zh) 摻混神經醯胺之外用劑組成物
TR202008828A2 (tr) Kozmeti̇k formüllerde kullanmak üzere li̇pozomal teknoloji̇ i̇le enkapsüle edi̇lmi̇ş yabani̇ i̇ğde (hippophae rhamnoides) ekstresi̇ni̇n elde edi̇lme yöntemi̇
JP2009007307A (ja) 化粧料又は皮膚外用剤
JP2010270067A (ja) 乳化組成物
KR101675062B1 (ko) 멜라토닌을 이용한 이중 코팅된 순수 비타민 c 및 이를 함유하는 화장료 조성물
UA119436U (uk) Лікувально-косметичний крем живильної та регенеруючої дії
Kala et al. Formulation and invitro evaluation of poly herbal anti aging face cream
PA et al. Cosmeceutical masks using therapeutic mud of akhtala (Georgia) and products from plant materials
RU2241440C2 (ru) Косметическое средство для ухода за проблемной кожей и способ его получения
BR102012019583A2 (pt) composições para máscara capilar.
DĂNILĂ et al. Obtaining and characterization of some emulsions based on collagen hydrolysate and natural extracts with a potential anticellulitic action
RU2200001C2 (ru) Крем для кожи
RU2491911C1 (ru) Увлажняющий крем с твердыми липидными наночастицами
RU2460513C2 (ru) Масляное косметическое средство для ухода за сухой кожей
RU2635524C1 (ru) Крем косметический
RU2146123C1 (ru) Крем косметический
RU2236842C1 (ru) Крем для век "диамант"