UA119239C2 - Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання - Google Patents

Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання Download PDF

Info

Publication number
UA119239C2
UA119239C2 UAA201600529A UAA201600529A UA119239C2 UA 119239 C2 UA119239 C2 UA 119239C2 UA A201600529 A UAA201600529 A UA A201600529A UA A201600529 A UAA201600529 A UA A201600529A UA 119239 C2 UA119239 C2 UA 119239C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
filter
gas
pumping device
cavity
disk
Prior art date
Application number
UAA201600529A
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Анатолійович Кириченко
Original Assignee
Олексій Анатолійович Кириченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олексій Анатолійович Кириченко filed Critical Олексій Анатолійович Кириченко
Priority to UAA201600529A priority Critical patent/UA119239C2/uk
Priority to EA201692113A priority patent/EA033133B1/ru
Publication of UA119239C2 publication Critical patent/UA119239C2/uk

Links

Landscapes

  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)
  • Cooling, Air Intake And Gas Exhaust, And Fuel Tank Arrangements In Propulsion Units (AREA)

Abstract

Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання містить ємність (1) для зберігання газу та перекачувальний пристрій (4), вихід якого підключений через магістраль (5) подачі газу до впускного колектора (6) двигуна внутрішнього згорання (7) через паливну рамку (8) та форсунки (9). Перекачувальний пристрій (4) містить герметичний циліндричний корпус (10) із вхідним та вихідним отворами, в порожнині якого встановлений гвинтовий насос (11) з електродвигуном (12), вхідний отвір циліндричного корпуса підключений до магістралі подачі газу із ємності для зберігання газу. Новим є те, що пристрій додатково містить магнітний фільтр (14), що встановлений в порожнині перекачувального пристрою (4), поверхні металевих (мідних) ламелей (23) якоря електродвигуна, які не мають контакту із щітками статора, та зазори (25) між ламелями мають покриття (26) у вигляді електроізоляційного вологозахисного шару з епоксидної смоли або лаку. Обойма (27) гвинтового насоса (11) виготовлена із твердого антифрикційного матеріалу - металокераміки. Магнітний фільтр (14) має зовнішній сталевий циліндр (28), в порожнині якого коаксіально встановлений внутрішній циліндр (29), на боковій поверхні якого виконані отвори (30), між цими циліндрами розміщені у три горизонтальні яруси послідовно перший фільтрувальний диск (31), магнітний диск (32), другий фільтрувальний диск (33). Фільтрувальні диски (31, 33) заповнені сталевими волокнами, що розміщені паралельно поверхні магнітного диска (32). Винахід забезпечує підвищення експлуатаційних характеристик пристрою, а саме його надійність та довговічність.

Description

диска (32). Винахід забезпечує підвищення експлуатаційних характеристик пристрою, а саме його надійність та довговічність. 13 З 02 І її х х і У У ї ее и о о Ми дев ан М нн с - и с | в ек В ВК ск ВО В ПОВ
Янг Я
Технічне рішення, що пропонується, належить до пристроїв для подачі зрідженого нафтового газу (наприклад пропану) у двигун внутрішнього згорання (ДВЗ) і може бути використане у автомобільному машинобудуванні.
Відоме технічне рішення |1|, що містить балон із зрідженим газом, з'єднаний трубопроводом через електроклапан з редуктором, підключеним до ДВЗ.
Для запуску двигуна при наявності описаної системи подачі газу на борту транспортного засобу повинна бути встановлена і система подачі бензину в ДВЗ, тобто система живлення двигуна включає як канал подачі зрідженого газу, так і канал подачі бензину до його камери згорання. При цьому токсичність вихлопних газів двигуна залишається на рівні токсичності вихлопних газів від згорання бензину.
Цей недолік відсутній у іншому відомому рішенні (21), яке включає балон із зрідженим газом, в порожнині якого встановлений насос (перекачувальний пристрій), який з'єднаний з входом регулятора тиску та має електроклапан. Далі вихід регулятора тиску підключений за допомогою магістралі подачі газу до впускного колектора двигуна через паливну рампу та форсунки.
Надлишок поданого газу повертається по трубопроводу до балона.
Така система може обійтися без попереднього розігріву двигуна за допомогою бензину, оскільки вона дозволяє уприскувати газ у рідкій фазі до камери згорання, що забезпечило зменшення токсичності вихлопних газів.
Але, при цьому і це технічне рішення має недоліки, які обумовлені розміщенням в ємності із зрідженим газом перекачувального пристрою, а саме: металева ємність посилює шум працюючого перекачувального пристрою, який при обладнанні автомобіля паливовприскувальною апаратурою утворює дискомфортні умови для водія та пасажирів; під час експлуатації пристрою виникає посилена електрокорозія металевої внутрішньої поверхні ємності, в результаті чого утворюється іржа та підвищений знос ємності, форсунок та фільтрів;
Ці недоліки різко погіршують експлуатаційні характеристики пристрою, а також ускладнюють проведення технічного обслуговування (зміни фільтра) перекачувального пристрою, коли треба виконати такі операції, як демонтаж ємності, стравлювання залишків газу з нього та витягування
Зо перекачувального пристрою.
Відоме також технічне рішення |З), що містить ємність для зберігання газу та перекачувальний пристрій, вихід якого підключений через магістраль подачі газу до впускного колектора двигуна через паливну рамку та форсунки, в якому перекачувальний пристрій містить герметичний циліндричний корпус із вхідним та вихідним отворами, в порожнині якого встановлений гвинтовий насос з електродвигуном, на вході якого розміщені послідовно фільтр грубого очищення газу та фільтр тонкого очищення газу, на виході насоса встановлений зворотний клапан, при цьому між внутрішньою поверхнею корпуса та зовнішньою поверхнею насоса розміщена теплошумова ізоляція, а вхідний отвір циліндричного корпуса підключений до магістралі подачі газу із ємності для зберігання газу.
В цьому відомому технічному рішенні покращена ціла низка експлуатаційних характеристик пристрою, а саме використана нова конструкція перекачувального пристрою, спрощена операція його технічного обслуговування за рахунок розміщення його поза ємністю для зберігання газу.
Але, як показала практика використання відомого винаходу, експлуатація гвинтового насоса для перекачування зрідженого газу (пропан бутан) має свої особливості, які обумовлені властивостями зрідженого газу.
По-перше, до складу насоса входить колекторний електродвигун, мідні ламелі якоря якого через деякий час пробігу автомобіля, наприклад через 30000 км, окисляються з утворенням електропровідного шару. Наявність цього шару між ламелями якоря приводить до короткого замикання, яке веде до збільшення споживання струму електродвигуном з наступним його перегрівом та поломкою.
По-друге, оскільки зріджений газ (пропан бутан) не має змащувальних властивостей, то обертання перекачувальних гвинтів в його середовищі призводить до передчасного зносу обойми, в якій вони обертаються.
По-третє, ємність для зрідженого газу виконана із металу, який реагує із зрідженим газом з утворенням окислу (іржі). В результаті дрібні частинки іржі разом з газом попадають до насоса і пошкоджують його внутрішні вузли та деталі
Перелічені недоліки у сукупності різко знижають експлуатаційні характеристики пристрою, а саме надійність довговічність всього пристрою в цілому.
В основу технічного рішення, що заявляється, поставлена задача підвищити його експлуатаційні характеристики, а саме надійність та довговічність.
Означена задача вирішується тим, що у пристрої для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання, який містить ємність для зберігання газу та перекачувальний пристрій, вихід якого підключений через магістраль подачі газу до впускного колектора двигуна внутрішнього згорання через паливну рамку та форсунки, а перекачувальний пристрій містить герметичний циліндричний корпус із вхідним та вихідним отворами, в порожнині якого встановлений гвинтовий насос з електродвигуном, вхідний отвір циліндричного корпуса підключений до магістралі подачі газу із ємності для зберігання газу, згідно з винаходом, пристрій додатково містить магнітний фільтр, що встановлений в порожнині перекачувального пристрою, поверхні металевих (мідних) ламелів якоря електродвигуна, які не мають контакту із щітками статора, та зазори між ламелями мають покриття у вигляді електроїзоляційного вологозахисного шару, наприклад з епоксидної смоли або лаку, обойма гвинтового насоса виготовлена із твердого антифрикційного матеріалу, наприклад металокераміки, при цьому магнітний фільтр являє собою зовнішній сталевий циліндр, в порожнині якого коаксіально встановлений внутрішній циліндр, на боковій поверхні якого виконані отвори, між цими циліндрами розміщені у три горизонтальні яруси послідовно перший фільтрувальний диск, магнітний диск, другий фільтрувальний диск, крім цього, фільтрувальні диски заповнені сталевими волокнами, що розміщені паралельно поверхні магнітного диска.
На фіг. 1 наведено схему побудови пристрою, що заявляється.
На фіг. 2 наведене креслення перекачувального пристрою 4 у розрізі.
На фіг. З наведена поз. 23 фіг. 2 у аксонометрії.
На фіг. 4 наведена поз. 14 фіг. 2 схематично.
Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання містить ємність 1, в порожнині якої розміщена заспокоювальна ємність 2.
Вихід ємності 1 підключений до магістралі 3, пов'язаної з входом перекачувального пристрою 4, вихід якого через магістраль 5 подачі газу підключений до впускного колектора 6 ДВЗ 7 через паливну рамку 8 та форсунки 9.
Перекачувальний пристрій 4 містить герметичний циліндричний корпус 10, усередині якого
Зо горизонтально встановлений гвинтовий насос 11 з колекторним електродвигуном 12. У вхідному відсіку 13 корпуса 10 встановлений магнітний фільтр 14 для очищення зрідженого газу від феромагнітних домішок, що утворюються в ємності 1 в процесі експлуатації, фільтр 15 грубого очищення газу, фільтр 16 тонкого очищення газу, тобто фільтри встановлені послідовно по ходу прямування газу. На виході гвинтового насоса 11 встановлений зворотний клапан 17. Між внутрішньою поверхнею корпуса 10 та зовнішньою поверхнею насоса 11 розміщена теплошумова ізоляція 18, наприклад ізолон. Вхід ємності 1 підключений до зовнішнього заправочного пристрою 19 через попередній фільтр 20. Паливна рамка 8 обладнана зворотним клапаном 21, який поєднаний з магістраллю 22, що підключена до ємності 1. Ламелі 23 якоря електродвигуна 12, а саме на ті їх поверхні, що не контактують із щітками 24 статора електродвигуна 12, а також зазори 25 між ламелями 23 покриті вологозахисним шаром 26. Як покриття використана епоксидна смола або лак, властивості яких надійно захищають якір електродвигуна 12 від агресивної дії зрідженого газу. Крім цього, це покриття має високу адгезію до металів, стійкість до зношення, що важливо в процесі експлуатації, та не надає пилу.
Гвинтовий насос 11 розміщений в обоймі 27, що виконана із металокераміки.
Магнітний фільтр 14, який виконує функцію магнітопроводу, являє собою зовнішній сталевий циліндр 28, в порожнині якого коаксіально встановлений внутрішній циліндр 29, на боковій поверхні якого виконані отвори 30. Між цими циліндрами розміщені у три горизонтальні яруси послідовно перший фільтрувальний диск 31, магнітний диск 32, другий фільтрувальний диск 33.
Крім цього, фільтрувальні диски заповнені сталевими волокнами, що розміщені паралельно поверхні магнітного диска 32.
Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання здійснює свою роботу наступним чином.
Ємність 1 заправляють зрідженим газом (наприклад пропаном-бутаном) від зовнішнього пристрою 19 через фільтр 20, який очищує газ від механічних домішок. Газ в ємності 1 постійно знаходиться в зрідженому стані. При включенні пристрою газ по магістралі З надходить до перекачувального пристрою 4 скрізь магнітний фільтр 14, за допомогою отворів 30. В першому фільтрувальному диску 31 зріджений газ залишає більшу частину феромагнітних домішок, які за рахунок магнітних властивостей сталевих волокон об'єднуються у конгломерати і рівномірно розміщуються на сталевих волокнах. В другому фільтрувальному диску 33 затримуються бо феромагнітні частинки малих розмірів - близько 0,5 мкм. На практиці зі всього об'єму забруднень, що знаходяться в зрідженому газі, 80 95 затримуються в магнітному фільтрі 14 і 20 95 це - абразиви, що не є феромагнітним матеріалом, проходять та утримуються у фільтрі 15 грубого очищення, що сформований із скловолокна, та у фільтрі 16 тонкого очищення. Після фільтра 16 зріджений газ надходить в порожнину гвинтового насоса 11, який працює від електродвигуна 12.
Гвинтовий насос 11 прокачує газ по магістралі 5 до паливної рамки 8, а звідти за допомогою форсунок 9 газ надходить до впускного колектора 6, а потім - в ДВЗ 7, де змішується з повітрям і згоряє. Залишки газу із системи скидаються у ємність 1 через клапан 21 по магістралі 22. Цикл роботи повторюється.
В момент відключення ДВЗ 7 подача газу припиняється, а в магістралі 5 між паливною рамкою 8 і насосом 11 за рахунок присутності зворотного клапана 17 газ утримується в зрідженому стані.
Гвинтовий насос 11 в умовах експлуатації з використанням таких видів пального як бензин, солярка веде себе як високонадійний пристрій і не потребує додаткових заходів щодо його надійної роботи. Але у середовищі зрідженого газу (пропан бутан) перекачувальні гвинти не отримують змащувальних речовин, які необхідні для надійного обертання їх у обоймі 27, оскільки зріджений газ не має змащувальних властивостей. Виготовлення обойми 27 із металокераміки з коефіцієнтом тертя без змащування складає 0,23, а мікротвердість - знаходиться у межах 17000-21000 МПА. При таких фізико-механічних властивостях ресурс обойми 27 значно підвищується.
При перекачуванні газу скрізь порожнину гвинтового насоса 11 що працює від колекторного електродвигуна 12, обертання якого здійснюється від бортової електричної мережі транспортного засобу, електродвигун знаходиться у середовищі зрідженого газу, тобто елементи його конструкції підпадають під вплив агресивної дії, яка ініціює процес окислення мідних ламелей 23 якоря електродвигуна 12. Але на поверхнях ламелей 23 та у зазорах 25 нанесений захисний шар 26 епоксидної смоли у зонах, які не контактують із щітками 24. Цей шар 26 захищає мідні елементи двигуна від утворення оксидного нальоту, що запобігає короткому замиканню між ламелями.
При наступному включенні ДВЗ 7 наявність об'єму газу у магістралі 5 зменшує час
Зо заповнення перекачувального пристрою 4 зрідженим газом.
Пристрій, що заявляється, за рахунок введення додаткового магнітного фільтра практично звільнився від механічних пошкоджень внутрішніх вузлів та деталей насоса. На досягнення рішення по зменшенню тертя спрямовано виконання обойми насоса із металокераміки.
Наявність на електричних контактах (ламелях) електродвигуна вологозахисного покриття забезпечило його надійну роботу.
Як показали випробування пристрою, що заявляється, в умовах експлуатації автомобілів, в яких встановлені ємності для зберігання газу, що мають вже строк експлуатації, магнітний фільтр практично на 100 95 очищає зріджений газ від іржі.
Пристрій, що заявляється, у порівнянні із відомими системами подачі зрідженого газу має більший термін служби всіх вузлів та деталей конструкції.
Джерела інформації: 1. пр. ехреп-дазги/іпаех. рпр"раде-53 2. пнр//міаіе.сот.ца/іпдех.піт!і?10-1007 3. Патент України на винахід Мо 109085 опублікований у бюлетені Мо 13 від 10.07.2015р.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання, який містить ємність для зберігання газу та перекачувальний пристрій, вихід якого підключений через магістраль подачі газу до впускного колектора двигуна внутрішнього згорання через паливну рамку та форсунки, а перекачувальний пристрій містить герметичний циліндричний корпус із вхідним та вихідним отворами, в порожнині якого встановлений гвинтовий насос з електродвигуном, вхідний отвір циліндричного корпуса підключений до магістралі подачі газу із ємності для зберігання газу, який відрізняється тим, що пристрій додатково містить магнітний фільтр, що встановлений в порожнині перекачувального пристрою, поверхні металевих (мідних) ламелей якоря електродвигуна, які не мають контакту із щітками статора, та зазори між ламелями мають покриття у вигляді електроізоляційного вологозахисного шару, наприклад з епоксидної смоли або лаку, обойма гвинтового насоса виготовлена із твердого антифрикційного матеріалу, наприклад металокераміки, при цьому бо магнітний фільтр являє собою зовнішній сталевий циліндр, в порожнині якого коаксіально встановлений внутрішній циліндр, на боковій поверхні якого виконані отвори, між цими циліндрами розміщені у три горизонтальні яруси послідовно перший фільтрувальний диск, магнітний диск, другий фільтрувальний диск, крім цього, фільтрувальні диски заповнені сталевими волокнами, що розміщені паралельно поверхні магнітного диска. Я ро а . нена я шк ння ; ПН Як ! ! ГДК ДЦИ НИ : ї вва і У Я : й нення ! З Ях о МИ ШЕ ЕХ ння Я щ Х о т 7 З де з ше й о
    Фе. 1
    15. їе 2? її ЕХ х хх х у х ї о: сн НН ек нен ЕЕ і ії ет о щі. Манн о с Бо . зе фе оо ОО а. ! хх я ЕК ОрК ПЕ я що . о: . З г й пе КЕНЕ к ЕВ о. 0 5 В ЗХ КО МВ Кк оо шен СО НК В В о Ли и Е -і 53 Каши ЛЕ м 16 їв 1 оз її 8
    Янг. 2
UAA201600529A 2016-01-22 2016-01-22 Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання UA119239C2 (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201600529A UA119239C2 (uk) 2016-01-22 2016-01-22 Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання
EA201692113A EA033133B1 (ru) 2016-01-22 2016-11-17 Устройство для подачи сжиженного газа в топливную впрыскивающую аппаратуру двигателя внутреннего сгорания

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201600529A UA119239C2 (uk) 2016-01-22 2016-01-22 Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119239C2 true UA119239C2 (uk) 2019-05-27

Family

ID=67734964

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201600529A UA119239C2 (uk) 2016-01-22 2016-01-22 Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання

Country Status (2)

Country Link
EA (1) EA033133B1 (uk)
UA (1) UA119239C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN114871923B (zh) * 2022-05-25 2024-07-26 江门市谚立新材料有限公司 一种用于工件油漆的自动涂装设备

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU445754A1 (ru) * 1973-03-05 1974-10-05 Завод - Втуз При Ленинградском Металличесом Заводе Им. Ххп Съезда Кпсс Валоповоротное устройство паровой турбины
US5623907A (en) * 1995-06-09 1997-04-29 Walbro Corporation Liquid propane fuel delivery system
UA109085C2 (uk) * 2014-05-23 2015-07-10 Пристрій для подачі зрідженого газу у паливоуприскуючу апаратуру двигуна внутрішнього згорання

Also Published As

Publication number Publication date
EA033133B1 (ru) 2019-08-30
EA201692113A1 (ru) 2017-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101778662B (zh) 用于向车辆供应液体的系统以及整合的泵/过滤器模块
JP5629678B2 (ja) NOxの排気ガスを清浄化するためのSCRシステム
CN102187069B (zh) 用于车辆的旋转泵
JP2008101564A (ja) エンジンの排気浄化装置
EP0778649A1 (de) Pumpe-Motoreinheit
UA119239C2 (uk) Пристрій для подачі зрідженого газу у паливовприскувальну апаратуру двигуна внутрішнього згорання
CN201106462Y (zh) 发动机辅助润滑系统
KR101283122B1 (ko) 가스연료차량의 터빈형 연료펌프 모듈
Jocanović et al. Diesel fuel filtration problems with modern common rail injection systems
WO2000006888A1 (en) Submersed device for reducing the polluting emissions and saving energy in hydrocarbon combustion vehicles
US6253877B1 (en) Internal combustion engine pre-lubrication system
US1332970A (en) Lubricating-oil heater
US1603172A (en) Means to lubricate gas engines
US1383263A (en) Ignition-timer
CN214273845U (zh) 柴油机冷启动系统及车辆
RU2766651C1 (ru) Устройство для подогрева масла в редукторе грузового автомобиля
RU2107181C1 (ru) Устройство для электростатической обработки жидкого топлива
Bahrom Research of process of gumming of gasoline on surfaces of elements of a fuel supply system of engines
US6736868B2 (en) Method for imparting anti-static characteristics to non-conductive fluids
DE102013008103A1 (de) Motorantriebe und Generatoren mit efektiverem Kühlsystem
CN104358629A (zh) 节油净化器
KR100814123B1 (ko) 모터의 냉각 및 방폭을 위한 액상분사식 lpg 연료펌프
CN101086238A (zh) 量子机动车节油净化器
RU2363859C2 (ru) Устройство для создания магнитного поля
EP0465705A1 (en) Device for conditioning of liquid fuel and liquid coolant