UA118409U - Спосіб годівлі поросних свиноматок - Google Patents

Спосіб годівлі поросних свиноматок Download PDF

Info

Publication number
UA118409U
UA118409U UAU201701054U UAU201701054U UA118409U UA 118409 U UA118409 U UA 118409U UA U201701054 U UAU201701054 U UA U201701054U UA U201701054 U UAU201701054 U UA U201701054U UA 118409 U UA118409 U UA 118409U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sows
feeding
feed
probiotic
piglets
Prior art date
Application number
UAU201701054U
Other languages
English (en)
Inventor
Іванна Миколаївна Блайда
Ярослав Іванович Півторак
Original Assignee
Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Гжицького
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Гжицького filed Critical Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Гжицького
Priority to UAU201701054U priority Critical patent/UA118409U/uk
Publication of UA118409U publication Critical patent/UA118409U/uk

Links

Landscapes

  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб годівлі поросних свиноматок включає використання основного раціону, до якого додають пробіотичний препарат. При цьому свиноматкам згодовують пробіотик "ПРОПІГплв" на тлі концентратного типу годівлі у кількості 5 г на голову на добу.

Description

Корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема до годівлі свиней, а саме до способів годівлі поросних свиноматок на тлі концентратного типу годівлі, і може бути застосована у свинарських господарствах різних форм власності, які утримують свиноматок, займаються розведенням та вирощуванням свиней, для підвищення ефективності галузі.
Підвищення ефективності такої тваринницької галузі як свинарство значною мірою залежить від впливу багатьох факторів, але найголовнішим із них є годівельний. Цей фактор має безпосередній вплив на обмін речовин в організмі тварин, забезпечує нормоване живлення та прирости живої маси.
У даний час значна частина продукції свинарства виробляється в господарствах різних організаційних форм переважно на кормах власного виробництва. При цьому виникає ряд проблем, від вирішення яких залежить кількість, якість і вартість виробленої продукції. Про те, що характер годівлі тварин має значний вплив на морфологічні особливості їх шлунково- кишкового тракту, свідчать наукові дослідження, які пов'язують структурні зміни в організмі тварин з формуванням продуктивних та репродуктивних якостей. Особливо це важливо при використанні у раціонах тварин кормових добавок. При тому, що основною тенденцією вирощування свиноматок у багатьох країнах є зменшення в складі раціонів неорганічних добавок, замінюючи їх органічними біологічно активними добавками природна субстанція яких без шкоди для здоров'я тварин позитивно впливає на травні процеси у шлунково-кишковому тракті.
Відомі способи (патент України Мо 35928, 40049, 49881, патент НВО Мо 2490874) передбачають використання кормових добавок, які містять лізопротеїн, лецитин, наночастинки біогенних металів, а також зеленого гідропонного корму.
Недоліками відомих способів є те, що вони не покращують перетравність та засвоєння кормів основного раціону.
У відомих способах (патент України Мо 24596, 35203 та 84848) для кращого використання тваринами кормів основного раціону як добавки використовують ферментні препарати.
Недоліками відомих способів є достатньо висока ціна препаратів, зважаючи на те, що ферменти необхідно постійно додавати до кормів, окрім того, тривале їх використання може призвести до порушень в роботі системи травлення організму свиней.
Зо Найближчим аналогом до способу, що заявляється, є спосіб функціональної годівлі свиноматок і поросят (патент ВО Мо 2484642), який включає використання в основному раціоні тварин молочнокислої кормової добавки. Молочнокислу кормову добавку свиноматкам на весь період поросності вводять з розрахунку 0,1 мл/кг живої маси, а поросятам з 14 днів і до 35 днів віку - 0,2 мл/кг живої маси на добу. Молочнокисла кормова добавка являє собою комплекс молочнокислих бактерій, що покращують функцію травлення тварин і підвищують імунітет.
Використання даного способу дозволяє підвищити імунітет тварин, а також зберегти поголів'я та збільшити живу масу поросят.
Заявлений спосіб і найближчий аналог мають спільні суттєві ознаки, а саме: включає використання основного раціону, до якого додають пробіотичний препарат.
Недоліком найближчого аналога є те, що використовується пробіотичний препарат, біологічна дія якого на організм свиней недостатньо перевірена.
Запропонований спосіб усуває недоліки найближчого аналога та підвищує ефективність розщеплення та засвоєння поживних речовин кормів, запобігає розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту за рахунок пригнічення пробіотиком патогенної мікрофлори та посилює імунологічну відповідь організму, що позитивно впливає на репродуктивність свиноматок, народжуваність, збереженість та продуктивність отриманих від них поросят.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити новий, ефективний спосіб годівлі поросних свиноматок, який забезпечує оптимальне використання кормів основного раціону, покращує репродуктивні якості та позитивно впливає на здоров'я отриманих від них поросят.
Поставлена задача вирішується тим, що свиноматкам згодовують пробіотик "ПРОПІГплв" на тлі концентратного типу годівлі у кількості 5 г на голову на добу.
Технічний результат обумовлений застосуванням пробіотичної кормової добавки у раціоні свиноматок в підібраній експериментальним шляхом оптимальній дозі.
Відомо, що для інтенсифікації обмінних процесів в організмі свиней до складу кормосумішей включають пробіотичні препарати, які містять різні штами мікроорганізмів та мають антагоністичні властивості до шкідливої мікрофлори і сприяють розвитку корисної мікрофлори.
Використання в раціонах різних за складом пробіотичних добавок дозволяє підвищити перетравність поживних речовин раціонів та збільшити прирости живої маси свиней.
Пробіотики - це живі мікробні добавки, які сприятливо діють на організм шляхом покращення 60 кишкового мікробного балансу, стимулюють обмінні та імунні процеси. Застосування пробіотиків пов'язують з вирішенням різних проблем зі здоров'ям, підвищенням ефективності травлення, стимуляцією росту і розвитку. Зокрема, введення пробіотиків викликає протиінфекційну та імуномоделюючу дію на організм, підвищує бар'єрні властивості, стимулює моторику і екскреторну функції кишечнику.
Кормова добавка "ПРОПІГплв" виробництва Інтернешнл Пробіотик Компані, Словаччина, отримала технічні умови і дозвіл на використання в Україні. Пробіотичний компонент добавки представлений І асіобасіїи5 ріапіагит ССМ 7102, штамом, ізольованим з вмісту кишок здорових сисунів. Урівноважуючи сполучені органи своїм високим приєднанням до кишкового епітелію та формуванням лактобацилової плівки на кишечнику, виробляючи молочну кислоту, яка підтримує сприятливий для організму тварини рН, продукуючи ферменти, вітаміни і бактеріоцини. Досягає стійкості до хвороб і зоогігієнічного стресу.
Як потенціюючий компонент "ПРОПІГплв" містить Мальто декстрин, фрукто-олігосахарид в 1 95 концентрованого препарату.
Мальтодекстрин - вуглевод, що складається з молекул глюкози, мальтози, мальтотриози і декстрину, що сприяє профілактиці дисбактеріозу.
Фрукто-олігосахариди - низькомолекулярні вуглеводи, що складаються з моносахаридів та містять фруктозу і викликають більш ніж 10-ти кратне підвищення біфідобактерій і лактобактерій, які здатні пригнічувати розвиток сальмонел, лістерій, вібріонів.
Таким чином, високо ефективна потенціюючи пробіотична кормова добавка забезпечує швидке заселення і ріст корисної мікрофлори в шлунково-кишковому тракті, знищує патогенні мікроорганізми та оптимізує процеси травлення і стимулює імунну систему. Зокрема, в проведеному науковому експерименті встановлено позитивний вплив застосування "ПРОПІГплв" на перетравність та засвоєння кормів, репродуктивність поросних свиноматок, народжуваність, збереженість та продуктивність отриманих від них поросят.
Отже, наведені інформаційні відомості пояснюють одержання технічного результату заявленого способу.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку авторами і заявником знайдено технічне рішення (Способ функционального кормления свиноматок и поросят, патент ВО Мо 2484642), що містить найбільшу кількість суттєвих ознак, спільних із заявленим і включає використання
Зо основного раціону до якого додають пробіотичний препарат.
Однак, наявність зазначених, спільних з прототипом ознак недостатня для отримання технічного результату, який забезпечує заявлений спосіб. Технічних рішень, які за сукупністю ознак повністю співпадають із заявленим способом, заявником не виявлено.
У патентній і науково-технічній інформації не знайдено технічних рішень, в яких були б описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений від прототипу і забезпечують досягнення технічного результату тим, що свиноматкам згодовують пробіотик "ПРОПІГплв" на тлі концентратного типу годівлі у кількості 5 г на голову на добу.
Заявлена корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема до годівлі свиней, а саме до способів годівлі поросних свиноматок на тлі концентратного типу годівлі і може бути застосована у свинарських господарствах різних форм власності, які утримують свиноматок, займаються розведенням та вирощуванням свиней, для підвищення ефективності галузі.
Заявлений спосіб виконують наступним чином: 1. У свинарських господарствах з різною формою власності, які утримують поросних свиноматок заздалегідь приймають заходи щодо придбання пробіотичної кормової добавки "ПРОПІГплв" (виробництва Інтернешнл Пробіотик Компані, Словаччина). 2. Поросним свиноматкам додають "ПРОПІГплв" до корму із розрахунку 5 г на гол/добу.
Ефективність заявленого способу та його переваги перед прототипом підтверджені прикладом конкретного використання.
Дослід проведено в умовах СВК "Правда" Дубенського району Рівненської області на чотирьох групах поросних свиноматок за схемою, наведеною у таблиці 1.
Таблиця 1
Схема науково-виробничого досліду, тривалість 114 діб піддослідних ||тварин у групі, о вирощування, 90 тварин гол.
ОР (основний раціон) - дерть зерна, 95 (ячменю - 0,50, пшениці 1 (контрольна) 10 - 0,50, кукурудзи - 0,30, макуха соєва - 0,45), дріжджі кормові - 0,05, сироватка молока - 1,0, премікс
ОР - дерть зерна, 95 (ячменю - 20, пшениці - 20, кукурудзи - 30, 2 (дослідна) 10 макуха соєва - 19), дріжджі кормові - 1, молоко збиране сухе - 10 ї- "ПРОПІГплв" - 2 г на гол./добу
Групи маток були сформовані методом аналогів за походженням, живою масою і віком.
Утримувались піддослідні тварини в індивідуальних станках від початку парування і до відлучення поросят.
Репродуктивні якості піддослідних свиноматок визначали за багатоплідністю, молочністю, кількістю поросят і живою масою гнізда в 2-х місячному віці, збереженістю поросят, а також шляхом визначення комплексного показника відтворюваних якостей (КПВЯ) за формулою запропонованою В.А. Коваленко (1986).
КПВЯ-1,1х1--0,Зх2--3,Зх3з--0,1З5Бха де: хі - багатоплідність (гол), х - молочність (кг), хз - кількість поросят при відлученні в 2-х міс. віці (гол), ха - маса гнізда при відлученні в 2-х міс. віці (гол).
Годівлю свиноматок проводили два рази на добу сухими збалансованими за поживністю концкормами з вільним доступом до води. Годівлю підсисних свиноматок проводили з врахуванням їх вгодованості і кількості поросят у гнізді із розрахунку 2-3 кг основного корму з добавкою 0,3 кг на порося на добу. Утримання свиней відповідно зоогігієнічним нормам.
Статистична обробка даних результатів проводилась за допомогою програми, яка створена в середовищі електронних таблиць М5Ехсеї, пакету М5ОНІСсех Р.
Аналіз динаміки живої маси піддослідних свиней свідчить про те, що додавання до раціону різної кількості кормової добавки зумовило відмінності у її показниках між дослідними і контрольною групами тварин (табл. 2).
Таблиця 2
Динаміка живої маси у піддослідних свиноматок (Мет, п--3)
Показники
Жива маса свинок перед
Жива маса свинок у кінці 1 вдоконтролюд 77777171 82 | на
Приріст свинок за 1-й період вдоконтролюїд///777771Ї711111 11114973 1820 вдоконтролю 77777771 | я58,3 | 86,9 | 976 уд -1111Ї1-зи | о -еб | 2209
Так, у результаті введення кормової добавки "ПРОПІГплв" у раціон свиноматок дослідних груп упродовж 84 діб першого періоду поросності середньодобові прирости живої маси контрольної групи складали 442,8 г, а в 2,3 і 4 дослідних групах, відповідно - 501,1; 529,7,7 і 540,4 г, що на 58,3; 86,9 та 97,6 г, або на 13,1; 19,6 і 22,0 95, більше, тим самим підкреслюється позитивна дія кормової добавки на процеси травлення в шлунково-кишковому тракті свиноматок. При цьому, вищими були показники в 3-ї та 4-ї дослідних груп, яким задавали "ПРОПІГплв" у кількості 4 та 6 г на гол/добу, тобто, середня доза, яку можна рекомендувати складає 5 г на гол/добу (заявлений спосіб).
Програмою проведення досліджень було передбачено визначення впливу кормової добавки "ПРОПІГплв" у раціонах поросних свиноматок на показники репродуктивних якостей. Відомо, що в оцінці цих показників велике значення має ряд ознак, такі як багатоплідність, великоплідність, молочність, кількість поросят та маса гнізда при відлученні, збереженість поросят та інші. Всі ці показники значною мірою залежать від багатьох факторів породи, віку, індивідуальних особливостей та найважливіше, нормованої годівлі тварин. Отриманні результати досліджень наведені у таблиці 3.
Таблиця З
Середні показники репродуктивності свиноматок (Мет, п--3)
Показники народженні, кг місячному віці місячному віці, кг місячному віці, кг
Аналіз отриманих результатів показав, що найвищими репродуктивними показниками характеризуються свиноматки третьої та четвертої груп у раціоні яких включали кормову добавку "ПРОПІГплв" 4-6г на гол/добу. Так, багатоплідність в цих групах відповідно становила 10,9 поросяти на свиноматку, що на 12,3 95 більше у порівняні до контрольної групи. Аналогічна картина спостерігається і за великоплідністю. Підвищення рівня кормової добавки у раціоні позитивно впливало і на молочність свиноматок, яка знаходилася на рівні 53,8-53,5 кг, або була відповідно вищою на 26,5-25,8 95. Вища молочність свиноматок в цих групах сприяла інтенсивному росту поросят в підсисний період, кращій їх збереженості, що в цілому позитивно вплинуло на массу гнізда при відлученні в 2-місячному віці. Маса гнізда в цих групах в середньому становила 161,7 кг, або 24,2 кг перевищувала масу гнізда контрольної групи, що підтверджується вищими відсотком збереженості молодняку.
При визначенні комплексного показника відтворювальних якостей свиноматок (КПВЯ)
Зо виявлено, що свиноматки третьої та четвертої груп характеризуються кращими материнськими якостями: шкала бальної оцінки знаходилася нарівні 91,5 бала.
Отже, найвищими показниками росту і репродукції характеризуються свиноматки третьої і четвертої груп в раціон яких включали кормову пробіотичну добавку в кількості 4-6 г на гол/добу, або середня доза, яку можна рекомендувати складає 5 г на гол/добу (заявлений спосіб).
Заключним елементом кожної наукової розробки пов'язаної з сільськогосподарським виробництвом є економічна оцінка отриманих результатів. Розрахунок економічної ефективності продуктивних якостей свиноматок наведені у таблиці 4.
Таблиця 4
Економічна оцінка продуктивних якостей свиноматок
Показники 1 контрольна дослідні й
Свиноматок в групі, гол.
Одержано поросят на 1 свиноматку за рік відлучених у 2- 19,4 19,6 23,8 23,2 міс. віці, гол.
Одержано поросят всього, гол.
Реалізовано поросят населенню гол.
Собівартість 1-го поросяти при обівартіс о пор й 593 БОЇ 5БА 557 відлученні у 2-міс. грн
Реалізаційна ціна 1-го поросяти у 1005 2-міс. віці, грн
Чистий прибуток від реалізації 1- рисуток від реалізац 412 414 451 448 го поросяти у 2-міс. віці, грн.
Рентабельність, 95
Проведена грошова оцінка ефективності використання у раціонах свиноматок кормової пробіотичної добавки підтвердила очікувані результати. Дещо знижується собівартість одного поросяти при відлученні у 2-місячному віці, за рахунок вищої збереженості молодняку в дослідних групах, особливо в 3-ї та 4-ї, що забезпечує одержання вищого чистого прибутку.
Рентабельність в середньому по дослідних 3-й та 4-й групах у порівнянні до контрольної є на 12 та 11 95 вищою.
Таким чином, за результатами проведеного наукового експерименту визначено позитивний вплив пробіотику "ПРОПІГплв" на показники динаміки живої маси та репродуктивності свиноматок, а також встановлено оптимальну дозу добавки у кількості 5 г на гол/добу, яка є економічно обгрунтована.
Отже, результати досліджень одержані у прикладі конкретного виконання способу підтверджують його ефективність.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб годівлі поросних свиноматок, що включає використання основного раціону, до якого додають пробіотичний препарат, який відрізняється тим, що свиноматкам згодовують пробіотик "ПРОПІГплв" на тлі концентратного типу годівлі у кількості 5 г на голову на добу.
UAU201701054U 2017-02-06 2017-02-06 Спосіб годівлі поросних свиноматок UA118409U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201701054U UA118409U (uk) 2017-02-06 2017-02-06 Спосіб годівлі поросних свиноматок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201701054U UA118409U (uk) 2017-02-06 2017-02-06 Спосіб годівлі поросних свиноматок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA118409U true UA118409U (uk) 2017-08-10

Family

ID=59521901

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201701054U UA118409U (uk) 2017-02-06 2017-02-06 Спосіб годівлі поросних свиноматок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA118409U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101278705B (zh) 妊娠后期及哺乳期母猪饲料
WO2018049657A1 (zh) 动物健康营养饲料
CN102885202A (zh) 一种新型禽用微生态制剂及其制备方法
RU2366169C1 (ru) Способ выращивания ремонтного молодняка яичных кур
CN103005204B (zh) 猪用营养性抗应激与生物修复组合物及其制备方法
RU2402232C2 (ru) Биологически активная кормовая добавка для цыплят-бройлеров
CN102754733A (zh) 一种新型猪用微生态制剂及其制备方法
Lavrinenko et al. Meat Productivity of the Ross 308-Cross Roosters by the Adding in to a Diet of Organic Acids and their Salts
CN107960543A (zh) 一种乳仔猪用甘氨酸型添加剂预混合饲料
CN108041299B (zh) 一种无抗仔猪配合饲料
UA118409U (uk) Спосіб годівлі поросних свиноматок
US20210299152A1 (en) Oral compositions and methods for affecting mammalian offspring
RU2420089C2 (ru) Биологически активная кормовая добавка для цыплят бройлеров
RU2516787C1 (ru) Способ кормления телят с 20-го по 60-й день выращивания
RU2764917C1 (ru) Способ повышения продуктивности цыплят-бройлеров
Phondba et al. Effect of feeding probiotic feed supplement on yield and composition of milk in crossbred cows
RU2819790C1 (ru) Кормовая добавка для сельскохозяйственных животных и птиц
Kurchaeva et al. Influence of probiotic preparations on meat quality of farm animals
CN100506066C (zh) 农畜和家禽饲料添加剂
RU2819929C1 (ru) Способ повышения продуктивности цыплят-бройлеров
RU2821731C1 (ru) Способ повышения продуктивности утят
RU2809377C1 (ru) Способ применения пребиотической лактулозосодержащей кормовой добавки в рационах сельскохозяйственной птицы мясного и яичного направления
Dhuria et al. Effect of herbs as feed additives on nutrient utilization in rams
Alhidary et al. Effects of direct-fed microbial supplementation on growth performance and metabolic profile of newborn lambs weaned at different ages
CN108077593B (zh) 一种无抗乳仔猪浓缩饲料