UA117285C2 - Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення - Google Patents

Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA117285C2
UA117285C2 UAA201609506A UAA201609506A UA117285C2 UA 117285 C2 UA117285 C2 UA 117285C2 UA A201609506 A UAA201609506 A UA A201609506A UA A201609506 A UAA201609506 A UA A201609506A UA 117285 C2 UA117285 C2 UA 117285C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shaker
cleaning
bodies
shaking
pile
Prior art date
Application number
UAA201609506A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Михайлович Булгаков
Валерій Васильович Адамчук
Христо Иванов Белоєв
Зденко Ткач
Володимир Крочко
Маріан Веселовські
Януш Новак
Гражина Езевська-Вітковська
Юри Ольт
Маргус Арак
Семенс Івановс
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAA201609506A priority Critical patent/UA117285C2/uk
Publication of UA117285C2 publication Critical patent/UA117285C2/uk

Links

Landscapes

  • Soil Working Implements (AREA)
  • Apparatuses For Bulk Treatment Of Fruits And Vegetables And Apparatuses For Preparing Feeds (AREA)

Abstract

1. Об'єкт винаходу: спосіб та пристрій. 2. Галузь застосування: механізація сільськогосподарського виробництва. 3. Суть винаходу: одночасно з перетрушуванням вороху коренебульбоплодів його додатково активують усередині перетрушувача, надаючи періодичні захоплюючі і очищаючі для тіл коренебульбоплодів зусилля, у напрямках, відмінних від напряму основного перетрушування, у змінних кутових напрямах, які здійснюються додатковим вібраційним активатором зсередини купи вороху, і які, крім цього, утворюють для тіл коренебульбоплодів подвійні вібраційні зусилля струшування донизу, що одночасно створюються перетрушувачем і активатором. Нижній вихідний кінець перетрушувача, що складається з пар привідних щіток з короткими еластичними лопатями, утворює додатковий вібраційний активатор, який складається з двох окремих поворотних частин, спрямованих одна до одної, зовнішні кінці яких знаходяться у шарнірах, встановлених у нижній частині перетрушувача, а внутрішні - зв'язані між собою загальним, плоским рухомим шарніром, який кінематично приєднаний до додаткового механізму вібраційної дії, що знаходиться назовні перетрушувача і забезпечує окремим частинам вихідного кінця перетрушувача вібраційні кутові рухи з певними амплітудами та частотами. 4. Технічний результат: збільшення якості (на 25…30 %) та продуктивності (в 1,5…2 рази) очищення коренебульбоплодів від домішок.

Description

до одної, зовнішні кінці яких знаходяться у шарнірах, встановлених у нижній частині перетрушувача, а внутрішні - зв'язані між собою загальним, плоским рухомим шарніром, який кінематично приєднаний до додаткового механізму вібраційної дії, що знаходиться назовні перетрушувача і забезпечує окремим частинам вихідного кінця перетрушувача вібраційні кутові рухи з певними амплітудами та частотами. 4. Технічний результат: збільшення якості (на 25...30 95) та продуктивності (в 1,5...2 рази) очищення коренебульбоплодів від домішок.
З че їй т В
Ох я й КК хх
З ше па ІОНИ ех ЯКИМ АСУ х ре й ї Ї Її дю не лак жах КО
Код КВ ; х з АК. КОТ сек м Ше ї | о. і Я фе Е ЕЕ с ки ще я М я ши га МИ. х ї КЕЙ о й г З х Ки кашу в. жк ж о вер доню у є я Ж і зе ее ких ох, п г
Ж ее Кі з Же і с та і г: з о Ки м, Же - че ше ї ши я х ою, Ше Ша пори ен и шо кож я й шу Ше а г ее еще яку о, не теку К. 43 ж Кия х я жене « х ї ИН НКУ і І цу ще й У -- й зни пи: зни пи зани пик ва (Ж
Фіг, Тізагальний внд збоку
Винахід належить до механізації сільськогосподарського виробництва, зокрема до способів, які використовуються при транспортуванні коренебульбоплодів і забезпечують одночасно їх очищення від грунтових домішок та рослинних решток.
Відомі способи транспортування та очищення коренебульбоплодів, які реалізуються коренезбиральними машинами, і які вміщують операції: подавання вороху викопаних коренебульбоплодів на сепаруючі робочі органи, транспортування вороху по робочих органах, що сепарують його від домішок та вивантаження в транспортний засіб (книга: Аванесов Ю.Б. и др. "Свеклоуборочнье машинь!". - М: Колос, 1979 г.).
Недоліком таких способів є невисока якість та продуктивність очищення коренебульбоплодів. Незважаючи на те, що ворох досить довго (іноді до 30 сек.) знаходиться на різних за принципом дії сепаруючих робочих органах, коренебульбоплоди рухаються по них хаотично і безпосередня взаємодія кожного коренебульбоплоду з очисним робочим органом не завжди забезпечується через значний шар грунту та рослинних решток, тому їх очищення найчастіше є дуже нерівномірним, в інших випадках частина з них травмується через надмірне контактування з очисними робочими органами.
Найбільш близьким до запропонованого є спосіб, суть якого розкрита у деклараційному патенті на корисну модель Мо 4953, АОТО 91/02, опубл. 15.02.2005 р., Бюл. Мо 2 - найближчий аналог - і який включає подачу вороху коренебульбоплодів у зону очищення та його взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів, вібраційне перетрушування вороху та подальше вивантаження.
Недоліком цього способу залишається невисока якість очищення вороху коренебульбоплодів, у складі якого багато рослинних решток, міцних грунтових домішок різного розміру та налиплого на бічні поверхні тіл коренебульбоплодів грунту. При цьому зв'язаний грунт, міцні грунтові домішки, та скупчення рослинних решток не в змозі ефективно розділитися на окремі компоненти і вони поступово накопичуються усередині перетрушувача. Все це викликає необхідність періодично позбавлятись від найбільшого скупчення рослинних решток та міцних грунтових домішок усередині перетрушувача вібраційної дії. Проведеними нами експериментальними дослідженнями встановлено, що перетрушування вороху коренебульбоплодів вібраційним перетрушувачем, навіть при завданні широкого діапазону частот коливань, призводить до незначної висоти підстрибування складових елементів вороху.
Найбільш близьким до запропонованого пристрою для транспортування і очищення коренебульбоплодів є пристрій, що наведений у деклараційному патенті на корисну модель Мо 4953, АО10 91/02, опубл. 15.02.2005 р., Бюл. Мо 2 - найближчий аналог - і який складається з подавального транспортера, перетрушувача вороху вібраційної дії, що виконаний у вигляді опуклої порожнини, що встановлена на пружних опорах і кінематично приєднана до механізму коливальних рухів, при цьому її нижня вихідна частина має дугоподібну форму, що утворена парами привідних щіток з короткими еластичними прутками, а також, встановлених знизу перетрушувача, очисних робочих органів у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера.
Працює найближчий аналог таким чином, що ворох коренебульбоплодів, що очищується, подається подавальним транспортером усередину порожнини перетрушувача вібраційної дії.
Завдяки тому, що перетрушувач вібраційної дії встановлений на двох пружних опорах і кінематично приєднаний до механізму коливальних рухів, він здійснює інтенсивні коливання, перетрушування частин вороху і вони потрапляючи донизу, як окремі компоненти, проходять крізь пари привідних щіток з короткими еластичними прутками, внаслідок чого ще більше розосереджуються, а з бічних поверхонь тіл коренебульбоплодів відокремлюється налиплий грунт. Далі потрапляючи на, розташовані знизу перетрушувача, очисні робочі органи у вигляді очисної гірки тіла коренебульбоплодів остаточно позбавляються усіх домішок, скочуються (як круглі тіла) донизу і за допомогою вивантажувального транспортера завантажуються у бункер або у транспортний засіб.
Недоліками цього пристрою є також низька якість очистки коренебульбоплодів від домішок та невисока продуктивність очищення, яка обумовлена тим, що ворох коренебульбоплодів, який містить багато грунтових домішок і рослинних решток, не може бути ефективно зруйнованим усередині самого перетрушувача. А тому, у більшості випадків, перетрушувач не може від них позбавитись і вони разом з тілами коренебульбоплодів продовжують знаходитись у його середині. Це виникає завдяки тому, що фактично грунтові домішки можуть руйнуватись тільки унизу перетрушувача і їх руйнування можливе тільки на парах привідних щіток з короткими еластичними прутками (завдяки ударам по щітках), чого явно недостатньо.
В основу винаходу поставлена задача забезпечення якісного та продуктивного очищення 60 коренебульбоплодів від домішок.
Для досягнення цього пропонується спосіб транспортування та очищення коренебульбоплодів, який передбачає транспортування вороху, вібраційне перетрушування, подачу в зону очищення та взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів та подальше вивантаження, згідно винаходу одночасно з перетрушуванням вороху коренебульбоплодів його додатково активують усередині перетрушувача надаючи періодичні захоплюючі і очищаючі для тіл коренебульбоплодів зусилля, у напрямках, відмінних від напряму основного перетрушування, у змінних кутових напрямах, які здійснюються додатковим вібраційним активатором зсередини купи вороху, які, крім цього, утворюють для тіл коренебульбоплодів подвійні вібраційні зусилля струшування донизу, що одночасно створюються перетрушувачем і активатором.
У пристрої для здійснення даного способу, який включає раму, подавальний транспортер, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідними отвором, утвореним щітками з короткими еластичними прутками і з попарно зустрічно-обертальним рухом, очисні органи у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера, згідно винаходу, нижній вихідний кінець перетрушувача, що складається з пар привідних щіток з короткими еластичними лопатями, утворює додатковий вібраційний активатор, який складається з двох окремих поворотних частин, спрямованих одна до одної, зовнішні кінці яких знаходяться у шарнірах, встановлених у нижній частині перетрушувача, а внутрішні зв'язані між собою загальним плоским рухомим шарніром, який кінематично приєднаний до додаткового механізму вібраційної дії що знаходиться назовні перетрушувача і забезпечує окремим частинам вихідного кінця перетрушувача вібраційні кутові рухи з певними амплітудами та частотами.
Таким чином, до існуючої сукупності операцій транспортування і очищення вороху коренебульбоплодів від рослинних решток та грунтових домішок вводиться принципово нова операція по наданню вороху коренебульбоплодів, одночасно з вібраційним його перетрушуванням, значної додаткової активації усередині самого перетрушувача шляхом надання додаткових періодичних захоплюючих і очищаючих для тіл коренебульбоплодів зусиль.
Причому додатково надаються періодичні захоплюючі і очищаючі для тіл коренебульбоплодів зусилля. Крім цього, для вороху коренебульбоплодів, який вже знаходиться усередині перетрушувача, надаються руйнуючі зусилля, спрямовані догори. Ці зусилля здійснюються у
Зо напрямках, відмінних від напряму основного перетрушування, у змінних кутових напрямах, які здійснюються додатковим вібраційним активатором. Ці зусилля надаються зсередини купи вороху і, крім цього, утворюють для тіл коренебульбоплодів подвійні вібраційні зусилля струшування донизу, що одночасно створюються перетрушувачем і активатором. Крім цього, вводиться принципово нова операція по утворенню для тіл коренебульбоплодів подвійних вібраційних зусиль по їх струшуванню донизу. І цю операцію одночасно створюють і перетрушувач і активатор. Таке об'єднання подвійних вібраційних зусиль гарантує при рухові тіл коренебульбоплодів донизу дуже ефективне очищення їх бічних поверхонь від налиплого грунту. В цілому введення двох принципово нових операцій, коли саме зсередини купи вороху утворюються додаткові руйнуючі, захоплюючі та очищуючі зусилля з напрямами, які відмінні від напряму основного перетрушування, тобто у змінних кутових напрямах, що утворюються для тіл коренебульбоплодів, а також об'єднання періодичних подвійних вібраційних зусиль по струшуванню тіл коренебульбоплодів донизу дозволяє суттєво підвищити якісне та продуктивне очищення коренебульбоплодів від домішок. Крім того підбір відповідних амплітуд та частот вібраційної дії активатора дозволяє змінювати у широких межах напрями і кути вказаного захоплювання і очистки тіл коренебульбоплодів від домішок та налиплого грунту.
На кресленні схематично зображений пристрій (загальний вигляд збоку), за допомогою якого пропонується здійснити даний спосіб.
Пристрій має раму 1, подавальний транспортер 2, встановлену над його вихідним кінцем відбивну щітку З з довгими еластичними прутками, перетрушувач вороху 4 вібраційної дії, один кінець якого встановлений на пружині 5, а інший - кінематично зв'язаний з механізмом б його коливальних рухів. В нижньому вихідному кінці перетрушувача 4 встановлений додатковий вібраційний активатор, що складається з двох окремих поворотних частин 7, зовнішні кінці яких знаходяться у шарнірах 8, встановлених у нижній частині перетрушувача 4, а внутрішні його кінці зв'язані між собою загальним, плоским рухомим шарніром 9. Дві окремі поворотні частини 7 містять привідні (привід не показаний) щітки 10, що мають попарно зустрічно-обертальний рух і короткі еластичні лопаті. Плоский рухомий шарнір 9 кінематично приєднаний за допомогою кінематичної тяги до додаткового механізму 11 вібраційної дії, що знаходиться назовні перетрушувача 4 і забезпечує окремим поворотним частинам 7 вихідного кінця перетрушувача 4 вібраційні рухи з певними амплітудами та частотами. На Фіг. 1 плоскі поворотні частини 7, бо разом зі парами привідних щіток 10 показано в двох крайніх положеннях: максимально нижньому, коли частини 7 утворюють собою суцільну пряму і коли механізм 11 повернув частини 7 у шарнірах 8 (за загальний плоский рухомий шарнір 9) до максимально верхнього положення, при якому кожна з частин 7 повернулась у шарнірах 8 на максимальний кут у. Знизу під перетрушувачем 4 вібраційної дії, тобто під його нижньою вихідною частиною похило встановлена пальчаста очисна гірка 12, а під її нижній кінець підведений вивантажувальний транспортер 13. Навпроти подавального транспортера 2 усередину порожнини перетрушувача 4 встановлений напрямний лоток 14 дугоподібної форми. Напрями коливальних рухів перетрушувача 4 вібраційної дії, що створюються механізмом 6, а також додаткового механізму 11 вібраційної дії, та обертальних і поступальних рухів робочих органів показано стрілками.
Працює пристрій таким чином. Під час роботи подавальний транспортер 2 безперервно подає ворох коренебульбоплодів, що очищуються, всередину перетрушувача вібраційної дії 4.
При цьому, завдяки тому, що над його вихідним кінцем встановлено відбивну щітку 3, суцільний потік вороху коренебульбоплодів захоплюються її довгими еластичними прутками, подрібнюється, розділяючись на окремі компоненти і з прискоренням спрямовуються на дугоподібний напрямний лоток 14. В наслідок пружних ударів об напрямний лоток 14 частини вороху коренебульбоплодів ще більше розділяються на окремі компоненті і гарантовано потрапляють усередину порожнини перетрушувача 4 вібраційної дії. Завдяки тому, що нижній вихідний кінець перетрушувача 4 містить додатковий вібраційний активатор, утворений двома окремими поворотними частинами 7 і складається з пар привідних щіток 10, що мають зустрічно-обертальний рух і короткі еластичні лопаті, то частини вороху падають зверху безпосередньо на щітки 10, руйнуються і ще більше розділяються на окремі компоненти. Пари привідних щіток 10 захоплюють тіла коренебульбоплодів, грунтові домішки й рослинні рештки і виносять їх за межі перетрушувача 4. Але, оскільки, перетрушувач вороху 4 вібраційної дії має один кінець встановлений на пружині 5, а інший кінематично зв'язаний з механізмом б його коливальних рухів, то здійснюючи коливання у повздовжньо-вертикальній площині з певними амплітудою та частотою, він значно активізує процес руйнування частин вороху і захоплення та транспортування донизу тіл коренебульбоплодів. При цьому, оскільки зовнішні кінці окремих частин 7 знаходяться у шарнірах 8, встановлених у нижній частині перетрушувача 4, а внутрішні зв'язані між собою загальним, плоским рухомим шарніром 9, який кінематично приєднаний до
Зо додаткового механізму 11 вібраційної дії, то відбувається ще й окремий кутовий коливальний процес частин 7 і самих пар привідних щіток 10. Таким чином, має місце накладання (подвоєння) вібраційних зусиль по захопленню тіл коренебульбоплодів короткими еластичними лопатями пар щіток 10, їх транспортуванню, очищенню від налиплого гнуту і остаточному струшуванню донизу. Вказане об'єднання подвійних вібраційних зусиль гарантує при рухові тіл коренебульбоплодів донизу дуже ефективне розділення компонентів вороху і виділення з нього тіл коренебульбоплодів. Вказане об'єднання вібраційних зусиль одночасно створюють механізм вібраційної дії б для перетрушувача 4 і додатковий механізм вібраційної дії 11 для кожної з окремих частин 7 з парами щіток 10. Саме таке об'єднання подвійних вібраційних зусиль гарантує при рухові тіл коренебульбоплодів донизу дуже ефективне очищення їх бічних поверхонь від налиплого грунту, ще більшого подрібнення частин вороху і розділення його на окремі компоненти, які потім буде значно легко і ефективне відсепарувати. Але для усієї купи вороху коренебульбоплодів, що безперервно потрапляє усередину перетрушувача 4, коливальні кутові рухи окремих частин 7, які здійснюються шляхом надання додаткових періодичних руйнуючих, захоплюючих і очищаючих для тіл коренебульбоплодів зусиль, в даному випадку вони прикладаються у напрямах, які відмінні від напряму основного перетрушування, тобто у змінних кутових напрямах, оскільки змінюються кути у нахилу окремих частин 7. Таким чином, пари щіток 10 контактують з купою вороху і з тілами коренебульбоплодів не тільки зсередини, а й при постійному зміненні кутів нахилу у, яке здійснюються механізмом 11. При максимальному піднятті, додатковим механізмом 11 вібраційної дії за загальний плоский рухомий шарнір 9, окремих частин 7 при їх поворотах у шарнірах 8, тобто до максимально верхнього положення, при якому кожна з частин 7 повернулась у шарнірах 8 на максимальний кут у, купа зв'язаного вороху (у складі вологого грунту, переплетених кореневищ, та рослинних залишків) руйнується зсередини (знизу) і фактично поділяється навпіл, тіла ж коренебульбоплодів захоплюються парами щіток 10 вже з обох його нахилених боків поділеної навпіл купи вороху. При максимально нижньому положенні, коли частини 7 утворюють собою суцільну пряму (тобто коли кути у-0) захоплення тіл коренебульбоплодів відбувається вже зверху. При проміжних кутах нахилу у захоплення тіл коренебульбоплодів відбувається вже з іншими умовами, які швидко змінюються. Це значно активує процес прикладання до тіл коренебульбоплодів захоплюючих і очисних зусиль, коли ці зусилля прикладаються за бо напрямами, які відмінні від напряму основного перетрушування, тобто у змінних кутових напрямах безпосередньо зсередини купи вороху. Якщо врахувати, що при цьому для тіл коренебульбоплодів утворюються подвійні вібраційні зусилля струшування донизу, що одночасно створюються перетрушувачем 4 і додатковим механізмом вібраційної дії 11, то це забезпечує значне підвищення якісного та продуктивного очищення коренебульбоплодів від домішок. Після проходження перетрушувача 4 вібраційної дії крізь пари привідних щіток 10 з короткими еластичними лопатями тіла коренебульбоплодів і деякі дрібні грунтові домішки й рослинні рештки потрапляють на пальчасту очисну гірку 12. Оскільки пальчаста очисна гірка 12 встановлена з нахилом під кутом до горизонту, то коренебульбоплоди (як круглі тіла) скочуються по її робочий поверхні донизу, а інші компоненти вороху (дрібні грунтові домішки й рослинні рештки) захоплюються її пальцями, піднімаються угору і через верхній кінець остаточно покидають зону очищення. Коренебульбоплоди далі потрапляють на полотно вивантажувального транспортера 13, транспортуються ним у бункер або у транспортний засіб.
Кінематичні характеристики вібраційних рухів перетрушувача 4, що створюються механізмом 6, а також кінематичні характеристики додаткового вібраційного активатора, що створюється механізмом 11 вібраційної дії, повинні враховувати ступінь забрудненості домішками вороху коренебульбоплодів, який подається на очищення. Так в разі сепарування важкого вороху коренебульбоплодів, тобто вороху, у складі якого багато вологого, важкого (чорнозем, суглинок) грунту, великих грунтових грудок, каміння, є наявність великої купи кореневищ, гички, інших рослинних решток, вказані параметри коливальних рухів повинні бути збільшеними.
Застосування запропонованого способу дозволить збільшити якість очищення коренебульбоплодів на 25...30 95 та підвищити продуктивність очищення в 1,5...2 рази.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів, що включає транспортування вороху, його вібраційне перетрушування, подачу в зону очищення та взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів та подальше вивантаження, який відрізняється тим, що одночасно з перетрушуванням вороху коренебульбоплодів його додатково активують усередині перетрушувача, надаючи періодичні захоплюючі і очищаючі для Зо тіл коренебульбоплодів зусилля, у напрямках, відмінних від напряму основного перетрушування, у змінних кутових напрямах, які здійснюються додатковим вібраційним активатором зсередини купи вороху, які, крім цього, утворюють для тіл коренебульбоплодів подвійні вібраційні зусилля струшування донизу, що одночасно створюються перетрушувачем і активатором.
2. Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів, який включає раму, подавальний транспортер, встановлену над його вихідним кінцем відбивну щітку, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідним отвором, утвореним щітками з короткими еластичними лопатями і з попарно зустрічно-обертальним рухом, сепаруючі органи у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера, який відрізняється тим, що нижній вихідний кінець перетрушувача, що складається з пар привідних щіток з короткими еластичними лопатями, утворює додатковий активатор, який складається з двох окремих поворотних частин, спрямованих одна до одної, зовнішні кінці яких знаходяться у шарнірах, встановлених у нижній частині перетрушувача, а внутрішні зв'язані між собою загальним, плоским рухомим шарніром, який кінематично приєднаний до додаткового механізму вібраційної дії, що знаходиться назовні перетрушувача і забезпечує окремим частинам вихідного кінця перетрушувача вібраційні кутові рухи.
UAA201609506A 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення UA117285C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201609506A UA117285C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201609506A UA117285C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA117285C2 true UA117285C2 (uk) 2018-07-10

Family

ID=62814203

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201609506A UA117285C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA117285C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA117285C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117284C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116712C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116834C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117613C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117516C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116832C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA127818C2 (uk) Спосіб транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA128022C2 (uk) Спосіб вібраційного транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA128506C2 (uk) Спосіб вібраційного транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117085C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA116713C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117612C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117515C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA119211C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA117212C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
RU2290778C2 (ru) Способ транспортировки и очистки корнеклубнеплодов
UA113920C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA117853C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116833C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
RU2297753C1 (ru) Способ транспортировки и очистки корнеклубнеплодов
UA113694C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA119407C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA79168C2 (en) Method and device for transporting and cleaning roots and tubers
UA118499C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів