UA117515C2 - Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення - Google Patents

Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA117515C2
UA117515C2 UAA201609507A UAA201609507A UA117515C2 UA 117515 C2 UA117515 C2 UA 117515C2 UA A201609507 A UAA201609507 A UA A201609507A UA A201609507 A UAA201609507 A UA A201609507A UA 117515 C2 UA117515 C2 UA 117515C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cleaning
brushes
root
pile
shaking
Prior art date
Application number
UAA201609507A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Михайлович Булгаков
Валерій Васильович Адамчук
Христо Иванов Белоєв
Зденко Ткач
Володимир Крочко
Маріан Веселовскі
Януш Новак
Гражина Езевська-Вітковська
Юри Ольт
Маргус Арак
Семенс Івановс
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAA201609507A priority Critical patent/UA117515C2/uk
Publication of UA117515C2 publication Critical patent/UA117515C2/uk

Links

Landscapes

  • Harvesting Machines For Root Crops (AREA)

Abstract

Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів включає транспортування вороху, його вібраційне перетрушування, подачу в зону очищення та взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів та подальшого вивантаження. Для підвищення якості та продуктивності очищення коренебульбоплодів після основного вібраційного перетрушування вороху тіла коренебульбоплодів подають на повторне перетрушування і очищення бічних поверхонь від налиплого ґрунту в іншому напрямі за допомогою додаткового нижнього вібраційного перетрушувача, який здійснює це з іншою частотою коливальних рухів. При цьому основне перетрушування вороху здійснюється при постійному захопленні і примусовому відведенні назовні рослинних решток крізь бічний отвір і прутковий уловлювач. Винаходом передбачено пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів, який включає раму, подавальний транспортер, відбивну щітку, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідними отвором, сепаруючі органи. Під нижньою частиною перетрушувача вібраційної дії похило розташований до горизонту додатковий вібраційний перетрушувач, що складається з прямолінійної балки, зі встановленими на ній парами привідних щіток з короткими еластичними прутками. Кінці балки розташовані у прямолінійних напрямних. При цьому основний перетрушувач має бічний наскрізний отвір певної висоти, розташований на рівні його щіток, що складається з бокової дугоподібної частини, усередині якої з зовнішньої сторони встановлений прутковий уловлювач у вигляді привідної щітки з довгими еластичними прутками.

Description

включає раму, подавальний транспортер, відбивну щітку, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідними отвором, сепаруючі органи. Під нижньою частиною перетрушувача вібраційної дії похило розташований до горизонту додатковий вібраційний перетрушувач, що складається з прямолінійної балки, зі встановленими на ній парами привідних щіток з короткими еластичними прутками. Кінці балки розташовані у прямолінійних напрямних. При цьому основний перетрушувач має бічний наскрізний отвір певної висоти, розташований на рівні його щіток, що складається з бокової дугоподібної частини, усередині якої з зовнішньої сторони встановлений прутковий уловлювач у вигляді привідної щітки з довгими еластичними прутками. коки гля Ша
Сови 3 ою
Во ве се дит ше ЛШ Ше - шк є і пери нн Я ож Же. сй ве ії і я | щі з
В К; з - і В Що ще т - іч 5 Я жекте о й | | | й
Кон Я ко вегекно В ей и ас ; т ре с З я ІЗ сі Е ней я ся : гани іє в
ХХ / а 5 с, Б я ;
Ши ц - ї | Е й
Кі че Бе іх я І 4 ; ри - ТЕО г М ОКУ сн м зак штук / ак ето НН ех зі о 15 «о Коиннох же ; Еш а НИ я І; дих ре: В ШЕ лі веге К я Б Ії. о соду. 4 - дивне од й М є пи у со ши р й й ак ях. НЕ Я і що їа Е Б ПД Бе. у т й шо вн нн ЗІ ФВ ЧИНИ 15. не нн нн ні ку
А ше ана хх х то ей ша х тю ше є п на ше
Ах «В М ші х: Ї3 їх ІЗ м ай вику о я
Дня о х жокічу, х іх
НК х Ще гай і й. му я их дофетоореетр рн ізагальний вяВ зи
Янг. 1
Винахід належить до механізації сільськогосподарського виробництва, зокрема до способів, які використовуються при транспортуванні коренебульбоплодів і забезпечують одночасно їх очищення від грунтових домішок та рослинних решток.
Відомі способи транспортування та очищення коренебульбоплодів, які реалізуються коренезбиральними машинами, які вміщують операції подавання вороху викопаних коренебульбоплодів на сепаруючі робочі органи, транспортування вороху по робочих органах, що сепарують його від домішок та вивантаження в транспортний засіб (книга: Аванесов Ю.Б. и др. "Свеклоуборочнье машинь!". - М.: Колос, 1979 г.).
Недоліком таких способів є невисока якість та продуктивність очищення коренебульбоплодів. Незважаючи на те, що ворох досить довго (іноді до 30 сек.) знаходиться на різних за принципом дії сепаруючих робочих органах, коренебульбоплоди рухаються по них хаотично і безпосередня взаємодія кожного коренебульбоплоду з очисним робочим органом не завжди забезпечується через значний шар грунту та рослинних решток, тому їх очищення найчастіше є дуже нерівномірним, в інших випадках частина з них травмується через надмірне контактування з очисними робочими органами.
Найбільш близьким до запропонованого є спосіб, суть якого знаходиться у деклараційному патенті на корисну модель Мо 4953, АОТО 91/02, опубл. 15.02.2005 р., Бюл. Мо 2 - найближчий аналог і який включає подачу вороху коренебульбоплодів у зону очищення та його взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів, вібраційне перетрушування вороху та подальшого вивантаження.
Недоліком цього способу залишається невисока якість очищення вороху коренебульбоплодів, у складі якого багато рослинних решток, міцних грунтових домішок різного розміру та налиплого на бічні поверхні тіл коренебульбоплодів грунту. При цьому зв'язаний грунт, міцні грунтові домішки та скупчення рослинних решток не в змозі ефективно розділитися на окремі компоненти і вони поступово накопичуються усередині перетрушувача. Все це викликає необхідність періодично позбавлятись від найбільшого скупчення рослинних решток та міцних грунтових домішок усередині перетрушувача вібраційної дії. Проведеними нами експериментальними дослідженнями встановлено, що перетрушування вороху коренебульбоплодів вібраційним перетрушувачем, навіть при завданні широкого діапазону частот коливань, призводить до незначної висоти підстрибування складових елементів вороху.
Найбільш близьким до пристрою для транспортування і очищення коренебульбоплодів є пристрій, що наведений у деклараційному патенті на корисну модель Мо 4953, А0О10О 91/02, опубл. 15.02.2005 р., Бюл. Ме 2 - найближчий аналог, який складається з подавального транспортера, перетрушувача вороху вібраційної дії що виконаний у вигляді опуклої порожнини, що встановлена на пружних опорах і кінематично приєднана до механізму коливальних рухів, при цьому її нижня вихідна частина має дугоподібну форму, що утворена парами привідних щіток з короткими еластичними прутками, а також, встановлених знизу перетрушувача, очисних робочих органів у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера.
Працює найближчий аналог таким чином, що ворох коренебульбоплодів, що очищується, подається подавальним транспортером усередину порожнини перетрушувача вібраційної дії.
Завдяки тому, що перетрушувач вібраційної дії встановлений на двох пружних опорах і кінематично приєднаний до механізму коливальних рухів, він здійснює інтенсивні коливання, перетрушування частин вороху і вони потрапляючи донизу, як окремі компоненти, проходять крізь пари привідних щіток з короткими еластичними прутками, внаслідок чого ще більше розосереджуються, а з бічних поверхонь тіл коренебульбоплодів відокремлюється налиплий грунт. Далі потрапляючи на розташовані знизу перетрушувача, очисні робочі органи у вигляді очисної гірки тіла коренебульбоплодів остаточно позбавляються усіх домішок, скочуються (як круглі тіла) донизу і за допомогою вивантажувального транспортера завантажуються у бункер або у транспортний засіб.
Недоліками цього пристрою є також низька якість очистки коренебульбоплодів від домішок та невисока продуктивність очищення, які обумовлена тим, що ворох коренебульбоплодів який містить багато грунтових домішок і рослинних решток не може бути ефективно зруйнованим усередині самого перетрушувача. А тому, у більшості випадків, перетрушувач не може від них позбавитись і вони разом з тілами коренебульбоплодів продовжують знаходитись у його середині. Це виникає завдяки тому, що фактично грунтові домішки можуть руйнуватись тільки унизу перетрушувача і їх руйнування можливе тільки на парах привідних щіток з короткими еластичними прутками (завдяки ударам по щітках), чого явно недостатньо.
В основу винаходу поставлена задача забезпечення якісного та продуктивного очищення 60 коренебульбоплодів від домішок.
Для досягнення цього пропонується спосіб транспортування та очищення коренебульбоплодів, який передбачає транспортування вороху, вібраційне перетрушування, подачу в зону очищення та взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів та подальшого вивантаження, згідно з винаходом, після основного вібраційного перетрушування вороху тіла коренебульбоплодів подають на повторне перетрушування і очищення бічних поверхонь від налиплого грунту в іншому напрямі за допомогою додаткового нижнього вібраційного перетрушувача, який здійснюю це з іншою частотою коливальних рухів, при цьому основне перетрушування вороху здійснюється при постійному захопленні і примусовому відведенні назовні рослинних решток крізь бічний отвір і прутковий уловлювач.
У пристрої для здійснення даного способу, який включає раму, подавальний транспортер, над вихідним кінцем якого встановлено відбивну щітку, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідними отвором, утвореним щітками з короткими еластичними прутками і з попарно зустрічно-обертальним рухом, очисні органи у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера з розташованим зверху поперечним шнеком, згідно з винаходом, під нижньою частиною перетрушувача вібраційної дії похило розташований до горизонту додатковий вібраційний перетрушувач, що складається з прямолінійної балки, зі встановленими на ній парами привідних щіток з короткими еластичними прутками, що попарно мають зустрічно обертальні рухи, кінці балки розташовані у прямолінійних напрямних, один з кінців встановлений між двох пружин розтягу, а інший кінематично приєднаний до механізму вібраційної дії, при цьому основний перетрушувач має бічний наскрізний отвір певної висоти, розташований на рівні його щіток, що складається з бокової дугоподібної частини, усередині якої з зовнішньої сторони встановлений прутковий уловлювач у вигляді привідної щітки з довгими еластичними прутками, кінці якої знаходяться усередині отвору, а відстані між осями щіток у парах нижнього додаткового перетрушувача менші, ніж аналогічні відстані між осями щіток у верхньому перетрушуваці.
Таким чином, до існуючої сукупності операцій транспортування і очищення вороху коренебульбоплодів від рослинних решток та грунтових домішок вводиться принципово нова операція суть якої полягає у тому, що після основного вібраційного перетрушування вороху тіла коренебульбоплодів безпосередньо подають на повторне перетрушування і очищення бічних
Зо поверхонь від налиплого грунту. Це відбувається в іншому напрямі, що суттєво підвищує якість очищення коренебульбоплодів від домішок. При цьому повторне перетрушування вороху відбувається за допомогою додаткового нижнього вібраційного перетрушувача, який здійснює це не тільки в іншому напрямі, а й з іншою частотою коливальних рухів. Зміна напрямів вібраційного перетрушування, а також зміна параметрів коливальних рухів значно активує як процес руйнування частин вороху і ефективне його розділення на окремі компоненти, так і сприяє гарантованому захопленню тільки тіл коренебульбоплодів, якісному очищенню їх бічних поверхонь від налиплого грунту, та їх транспортуванню, після очищення, з більшою швидкістю.
Відбувається це завдяки тому, що фактично на повторне перетрушування тіла коренебульбоплодів потрапляють вже позбавленими від зв'язаного грунту і домішок, які вже є вільними і залучаються у вказаний коливальний процес повторного перетрушування фактично окремо і самостійно. Оскільки тіла коренебульбоплодів мають більшу вагу, ніж грунтові домішки й рослинні рештки, то вони по різному реагують на надання їм коливальних рухів. Саме в цьому разі і виникає необхідність відбирання з усієї купи вороху тільки тіл коренебульбоплодів. Далі, в даному способі транспортування і очищення вороху коренебульбоплодів від рослинних решток та грунтових домішок застосовується принципово нова операція по примусовому, постійному відведенні рослинних решток з зони першого перетрушування назовні, що здійснюється крізь спеціальний бічний отвір і спеціальний прутковий уловлювач. Таким чином, ця нова операція фактично розмикає замкнутий простір основного перетрушувача і дає, крім нижнього вихідного отвору, ще й додатковий отвір, саме для захоплення і відведення тільки рослинних решток.
Процес відведення компонентів сепарації в даному способі фактично здійснюється у двох різних напрямах. При цьому наявність цього додаткового отвору обумовлена саме бічним місцем, де й збирається максимальна кількість тільки рослинних решток. Ця нова операція фактично розділяє операцію перетрушування на дві окремі операції: безпосередньо перетрушування вороху (основна операція) - здійснюється в одному напрямі і операція по примусовому захопленню і відведенню назовні у іншому напрямі тільки рослинних решток (додаткова операція) - здійснюється в іншому напрямі. Вказані операції здійснюються одночасно і незалежно одна від одної що значно підвищує якість очищення коренебульбоплодів від домішок (оскільки потоки не перемикаються) і значно збільшує продуктивність очистки.
Пристрій, за допомогою якого пропонується здійснити даний спосіб схематично зображений на кресленні - загальний вигляд збоку.
Пристрій, за допомогою якого пропонується здійснити даний спосіб має раму 1, подавальний транспортер 2, над вихідним кінцем якого встановлено відбивну щітку 3, що складається з довгих еластичних прутків, перетрушувач вороху 4 вібраційної дії, який встановлений на пружних опорах 5 і кінематично зв'язаний з механізмом б його коливальних рухів. Механізм 6 забезпечує перетрушувачу вороху 4 коливальні рухи з частотою Ут, Нижня, вихідна частина перетрушувача 4 має прямолінійну форму, бічний напрям розташування і утворена привідними (привід не показаний) парами щіток 7, що мають попарно зустрічно- обертальний рух і короткі еластичні прутки. Відстані між осями щіток 7 у їх парах дорівнюють Лі.
Сама нижня бічна частина перетрушувача 4 (нижня права його частина) має інший, окремий вихідний отвір, який складається з похило розташованої короткої нижньої прямолінійної основи, що знаходиться на рівні осей щіток 7 (тобто на рівні прямої, вздовж якої встановлені пари привідних щіток 7), і верхню зігнуту криволінійну частину (у вигляді форми частини кола, розташованого вже назовні самого корпуса перетрушувача 4), всередині якої встановлений прутковий уловлювач, у вигляді розміщеної у вказаній криволінійній частині привідної (привід не показаний) щітки 8 з довгими прямолінійними еластичними прутками, кінці яких безпосередньо розміщені над нижньою короткою прямолінійною частиною вказаного бічного отвору. При цьому між нижнім кінцем зігнутої криволінійної частини перетрушувача 4 і нижньою короткою прямолінійною основою даного бічного отвору є зазор, що має розмір ї. Під нижньою частиною перетрушувача 4 вібраційної дії похило розташований до горизонту додатковий вібраційний перетрушувач, що складається з прямолінійної балки 9, зі встановленими на ній парами привідних (привід не показаний) щіток 10 з короткими еластичними прутками, що попарно мають зустрічно обертальні рухи. Прямолінійна балка 9 має нахил під кутом ос до горизонту (вона фактично паралельна прямій, на якій розміщені пари щіток 7), а відстані між осями привідних щіток 10 у їх парах дорівнюють Л2. При цьому відстані АЛ? між осями щіток 10 у їх парах нижнього додаткового перетрушувача менші, ніж аналогічні відстані Аї між осями щіток 7 у парах верхнього перетрушувача 4, тобто Ао«л:ї. Розмір А2 повинен враховувати середні розміри тіл коренебульбоплодів, які подаються на очищення. Зовнішні кінці прямолінійної балки
Зо 9 розташовані у прямолінійних напрямних 11, один з її кінців встановлений між двох пружин розтягу 12, а інший кінематично приєднаний до механізму 13 вібраційної дії. Механізм вібраційної дії 13 забезпечує прямолінійній балці 9, а відповідно й парам щіток 10, коливальні рухи з частотою уг. При цьому частота уг коливальних рухів прямолінійної балки 9, що створюється механізмом 13, більша, ніж аналогічна чистота »уї коливальних рухів перетрушувача 4, що створюється механізмом 6, тобто уг»уї. Бічний простір між парами щіток 7 і парами щіток 10 обмежується з обох сторін захисними екранами 14 дугоподібної форми. Знизу під додатковим перетрушувачем, утвореним прямолінійною балкою 9 і парами щіток 10, похило встановлена пальчаста очисна гірка 15, а під її нижній кінець підведений вивантажувальний транспортер 16. Напроти вихідного кінця подавального транспортера 2 встановлений напрямний екран 17 дугоподібної форми. Напрями коливальних рухів перетрушувача 4 вібраційної дії, додаткового перетрушувача, утвореного прямолінійною балкою 9 і парами щіток 10.,та обертальних і поступальних рухів інших робочих органів пристрою показано стрілками.
Працює пристрій, за допомогою якого пропонується здійснити даний спосіб, таким чином.
Під час роботи подавальний транспортер 2 подає ворох коренебульбоплодів, що очищуються, безперервним потоком всередину перетрушувача вібраційної дії 4. При цьому завдяки тому, що над його вихідним кінцем встановлено відбивну щітку 3, потік вороху коренебульбоплодів дискретно захоплюються її довгими еластичними прутками, подрібнюється, розділяючись на окремі компоненти і з прискоренням спрямовуються на дугоподібний напрямний екран 17.
Внаслідок пружних ударів об напрямний екран 17 дугоподібної форми частини вороху коренебульбоплодів ще більше розділяються на окремі компоненти і гарантовано потрапляють (падають або скочуються по внутрішній поверхні бічної частини перетрушувача 4) усередину порожнини перетрушувача 4 вібраційної дії. Потрапив усередину перетрушувача 4 частини вороху коренебульбоплодів опиняються у нижній його частині на поверхні, що утворена парами привідних щіток 7 з короткими еластичними прутками. Завдяки тому, що перетрушувач 4 встановлений на пружинах 5 і кінематично приєднаний до механізму 6, останній забезпечує перетрушувачу вороху 4 коливальні рухи з частотою уї у повздовжньо-вертикальній площині.
Таким чином, частини вороху коренебульбоплодів у розосередженому вигляді залучаються у коливальні рухи з заданою кінематичною характеристикою (частотою коливань у) і заданим напрямом дії, перетрушуються і остаточно розділяються на окремі незв'язані між собою компоненти. Однак тіла коренебульбоплодів, як у переважній більшості круглі тіла, мають здатність до кочення донизу вздовж прямої, на якій розташовані пари щіток 7 і, відповідно, крізь відстані між щітками 7, розмірами г, внаслідок чого вони обов'язково захоплюються короткими прутками привідних щіток 7 і транспортуються з внутрішній порожнині перетрушувача 4 донизу.
Розміри А: між осями привідних щіток 7 у їх парах такі (а вони є навмисно збільшеними), що у даний простір обов'язково потраплять усі тіла коренебульбоплодів, що знаходяться у купі вороху, який безперервно подається зверху і одночасно перетрушується. При цьому це гарантовано відбудеться і вони потраплять, якщо не у першу пару щіток 7, то обов'язково у другу пару щіток 7 і так далі, оскільки сила тяжіння тіл коренебульбоплодів обов'язково буде сприяти їх спрямованому рухові у нижньому і бічному напрямах. Завдяки тому, що тіла коренебульбоплодів мають більшу питому вагу, а тому, де б першопочатково вони не знаходились, поступово переходять у нижні частини купи вороху, тобто безпосередньо до щіток 7, а дрібні домішки, й особливо рослинні рештки, внаслідок вказаних коливальних рухів перетрушувача 4 з частотою уї і саме у повздовжньо-вертикальному напрямі, обов'язково накопичуються у верхніх частинах купи вороху і також поступово транспортуються вздовж похило розташованої поверхні, утвореної парами привідних щіток 7, у саму нижню, праву частину перетрушувача 4. А тіла коренебульбоплодів, як було сказано вище, при аналогічному русі донизу обов'язково уловлюються парами щіток 7 і транспортуються ними донизу. При цьому уловлювання і транспортування донизу тіл коренебульбоплодів короткими еластичними прутками пар щіток 7 супроводжується ефективним очищуванням налиплого на тіла коренебульбоплодів грунту. А рослинні рештки при цьому досягають самої нижньої бічної частини перетрушувача 4, яка має другий вихідний отвір і потрапляють у зону дії пруткового уловлювача. Завдяки тому, що цей окремий вихідний отвір складається з похило розташованої нижньої короткої прямолінійної основи, що знаходиться на рівні осей щіток 7 і верхньої зігнутої криволінійної частини, всередині якої розміщена привідна щітка 8 з довгими прямолінійними прутками, кінці яких розміщені саме над нижньою прямолінійною частиною вказаного отвору, то всі рослинні решки ефективно захоплюються кінцями довгих прутків щітки 8 і крізь зазор ї гарантовано виносяться за межі перетрушувача 4, тобто за межі зони очистки. Розміри зазору ї такі, що крізь нього не можуть проходити навіть самі найменші за розмірами тіла коренебульбоплодів. Завдяки тому, що даний додатковий вихідний отвір, який складається з похило розташованої нижньої прямолінійної основи і верхньої зігнутої криволінійної частини корпуса перетрушувача 4, з внутрішньої порожнини перетрушувача 4 фактично має конічну форму, тобто таку, яка поступово звужується і, крім того, має нахил донизу, то у зазор розміром
Її потрапляють не тільки всі рослинні рештки, а й більшість дрібних грунтових утворень. При цьому дрібні грунтові домішки гарантовано, швидко і самостійно проходять донизу крізь вказаний зазор, а більш крупні грунтові утворення, опинившись у вказаному звуженому руслі, обов'язково будуть захоплені кінцями еластичних прутків щітки 8, у подальшому будуть зруйновані ними і також виведені через вказаний додатковий отвір за межі перетрушувача 4.
Таким чином, зовнішні кінці еластичних прутків щітки 8 сприяють гарантованому захопленню і виведенню з внутрішньої порожнини перетрушувача 4 значної кількості грунтових домішок й рослинних решток. Тіла ж коренебульбоплодів після проходження пар щіток 7 опиняються унизу і відразу потрапляють на поверхню додаткового вібраційного перетрушувача, що складається з прямолінійної балки 9, зі встановленими на ній парами привідних щіток 10 з короткими еластичними прутками, що попарно мають зустрічно обертальні рухи. Захисні екрани 14 дугоподібної форми, що закривають бічний простір між парами щіток 7 і парами щіток 10, при цьому запобігають втратам коренебульбоплодів. Оскільки прямолінійна балка 9 має нахил до горизонту під кутом а і вона фактично паралельна прямій, на якій розміщені пари щіток 7, то після спрямованих коливаннями перетрушувача 4 тіла коренебульбоплодів починають кочення донизу, вздовж балки 9. Однак, завдяки тому, що зовнішні кінці прямолінійної балки 9 розташовані у прямолінійних напрямних 11, один з її кінців встановлений між двох пружин розтягу 12, а інший кінематично приєднаний до механізму 13 вібраційної дії, то тіла коренебульбоплодів залучаються вже в інший коливальний процес, який відбувається вже в іншому напрямі. Такий складний характер початку руху тіл коренебульбоплодів усередині додаткового перетрушувача сприяє деякій затримці рухових тіл коренебульбоплодів донизу, внаслідок чого пари привідних щіток 10 ефективно захоплюють тіла коренебульбоплодів.
Завдяки тому, що механізм вібраційної дії 13 забезпечує прямолінійній балці 9, а відповідно й парам щіток 10 коливальні рухи з більшою частотою уг, то тіла коренебульбоплодів більш рівномірно розподіляються на поверхні пар іщіток 10. Крім цього, оскільки частота уг коливальних рухів прямолінійної балки 9, що створюється механізмом 13 більша, ніж аналогічна бо чистота уї коливальних рухів перетрушувача 4, що створюється механізмом б, то тіла коренебульбоплодів опинившись на поверхнях щіток 10 мають більші підстрибування, що гарантовано й ефективно відокремлює налиплий, на їх бічних поверхнях, грунт. Оскільки відстані між осями у парах привідних щіток 10, що дорівнюють лг, нижнього додаткового перетрушувача менші, ніж аналогічні відстані Аї між осями щіток 7 у верхньому перетрушувачі 4, то крізь вказаний розмір А» тіла коренебульбоплодів проходять за умови більшого їх стискання, внаслідок чого, короткі еластичні прутки щіток 10 згинаються, діють на тіла коренебульбоплодів з відповідними зусиллями і повністю очищають з поверхонь коренеплодів налиплий грунт, навіть у згинах їх бічних поверхонь і невеликих впадинах. Це буде сприяти тому, що з тіл коренебульбоплодів будуть ефективно відокремлюватись ростки гички. Однак, завдяки тому, що розміри Аг враховують середні розміри тіл коренебульбоплодів, які подаються на очищення, то всі тіла коренебульбоплодів гарантовано пройдуть крізь даний розмір Аг між осями у парах щіток 10. Коливальні рухи зі збільшеною частотою уг, що утворюються механізмом 13 для прямолінійної балки 9 разом з парами привідних щіток 10 і їх зустрічно обертальні рухи з певною частотою обертання обов'язково струсять тіла коренебульбоплодів та інші компоненти вороху на полотно пальчастої очисної гірки 15. Ці спрямовані рухи тіл коренебульбоплодів будуть вже з більшою швидкістю руху, а тому остаточно тіла коренебульбоплодів будуть мати відповідні пружні удари об полотно пальчастої очисної гірки 15, що буде сприяти ще більш якісному очищенню їх бічних поверхонь від налиплого грунту.
Оскільки пальчаста очисна гірка 15 встановлена з нахилом під кутом до горизонту, то коренебульбоплоди, як тіла круглої форми, обов'язково скочуються по її робочій поверхні донизу, а інші компоненти вороху (дрібні грунтові домішки й рослинні рештки, які не здатні до кочення) захоплюються її пальцями і піднімаючись угору і через її верхній кінець остаточно покидають зону очищення. Коренебульбоплоди далі потрапляють на полотно вивантажувального транспортера 16, транспортуються ним в бункер або у транспортний засіб.
Кінематичні характеристики вібраційних рухів основного перетрушувача 4, що створюються механізмом б і додаткового перетрушувача, що створюються механізмом 13, повинні враховувати ступінь забрудненості домішками вороху коренебульбоплодів, який подається на очищення. В разі значного забруднення вороху коренебульбоплодів домішками вказані характеристики повинні бути збільшеними.
Зо Застосування запропонованого способу дозволить збільшити якість очищення коренебульбоплодів на 20...25 95 та підвищити продуктивність очищення в 1,5 разу.

Claims (2)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 35 1. Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів, що включає транспортування вороху, його вібраційне перетрушування, подачу в зону очищення та взаємодію з активними і пасивними елементами очисних робочих органів та подальшого вивантаження, який відрізняється тим, що після основного вібраційного перетрушування вороху тіла коренебульбоплодів подають на повторне перетрушування і очищення бічних поверхонь від 40 налиплого грунту в іншому напрямі за допомогою додаткового нижнього вібраційного перетрушувача, який здійснює це з іншою частотою коливальних рухів, при цьому основне перетрушування вороху здійснюється при постійному захопленні і примусовому відведенні назовні рослинних решток крізь бічний отвір і прутковий уловлювач.
  2. 2. Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів, який включає раму, 45 подавальний транспортер, встановлену над його вихідним кінцем відбивну щітку, перетрушувач вороху вібраційної дії з нижнім вихідними отвором, утвореним щітками з короткими еластичними прутками і з попарно зустрічно-обертальним рухом, сепаруючі органи у вигляді очисної гірки та вивантажувального транспортера, який відрізняється тим, що під нижньою частиною перетрушувача вібраційної дії похило розташований до горизонту додатковий вібраційний 50 перетрушувач, що складається з прямолінійної балки, зі встановленими на ній парами привідних щіток з короткими еластичними прутками, що попарно мають зустрічно обертальні рухи, кінці балки розташовані у прямолінійних напрямних, один з кінців встановлений між двох пружин розтягу, а інший кінематично приєднаний до механізму вібраційної дії, при цьому основний перетрушувач має бічний наскрізний отвір певної висоти, розташований на рівні його 55 щіток, що складається з бокової дугоподібної частини, усередині якої з зовнішньої сторони встановлений прутковий уловлювач у вигляді привідної щітки з довгими еластичними прутками, кінці якої знаходяться усередині отвору, а відстані між осями щіток у парах нижнього додаткового перетрушувача менші, ніж аналогічні відстані між осями щіток у верхньому перетрушувачі.
UAA201609507A 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення UA117515C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201609507A UA117515C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201609507A UA117515C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA117515C2 true UA117515C2 (uk) 2018-08-10

Family

ID=63080573

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201609507A UA117515C2 (uk) 2016-09-14 2016-09-14 Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA117515C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA117515C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117284C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116712C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116832C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116834C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117613C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117516C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117285C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA117853C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
RU2297753C1 (ru) Способ транспортировки и очистки корнеклубнеплодов
UA117612C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA116833C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA120011C2 (uk) Спосіб транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA79168C2 (en) Method and device for transporting and cleaning roots and tubers
UA116713C2 (uk) Спосіб транспортування і очищення коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA113920C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA113694C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
RU2290778C2 (ru) Способ транспортировки и очистки корнеклубнеплодов
UA113921C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA118499C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA117085C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA127671C2 (uk) Спосіб транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA120012C2 (uk) Спосіб транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його реалізації
UA114144C2 (xx) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA117213C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів