UA115480C2 - Вулик - Google Patents

Вулик Download PDF

Info

Publication number
UA115480C2
UA115480C2 UAA201512510A UAA201512510A UA115480C2 UA 115480 C2 UA115480 C2 UA 115480C2 UA A201512510 A UAA201512510 A UA A201512510A UA A201512510 A UAA201512510 A UA A201512510A UA 115480 C2 UA115480 C2 UA 115480C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bees
space
latch
transverse
fly
Prior art date
Application number
UAA201512510A
Other languages
English (en)
Inventor
Тодор Добрев Тодоров
Original Assignee
Тодор Добрев Тодоров
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тодор Добрев Тодоров filed Critical Тодор Добрев Тодоров
Publication of UA115480C2 publication Critical patent/UA115480C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K47/00Beehives
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K47/00Beehives
    • A01K47/06Other details of beehives, e.g. ventilating devices, entrances to hives, guards, partitions or bee escapes

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Feeding And Watering For Cattle Raising And Animal Husbandry (AREA)
  • Jellies, Jams, And Syrups (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Devices For Dispensing Beverages (AREA)

Abstract

Вулик містить стільникові рамки, розташовані на декількох ярусах у загальному корпусі. Загальний внутрішній простір розділений вертикально на кожному ярусі на рамковий простір (20) з рамками (15), згрупованими в секції; між ярусами, один поперечний рамковий простір (12) для системи перенаправлення бджіл між всіма відділами; і один поперечний відділ для поїлки/годівниці (32). Очищені від бджіл рамки після їхнього перенаправлення в інші відділи можна витягати збоку. Матку можна направити з будь-якого рамкового простору (20) на спеціально передбачену єдину рамку (10) у поперечному рамковому відділі (12), щоб потім знайти її на ній. До кожного внутрішнього відділу передбачений автономний доступ: у відділи верхнього ярусу - через зовнішню кришку, що зрушується вбік (21), у відділи інших ярусів - збоку через окремі знімні зовнішні стінки (8). Подача води/корму здійснюється через дві паралельні функціонально незалежні системи з лійок (25), з'єднаних за рахунок сили тяжіння.

Description

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ ВІДНОСИТЬСЯ ВИНАХІД
Винахід відноситься до вуликів і може бути застосований в бджільництві.
ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ВИНАХОДУ
У сучасних вуликах бджолина сім'я живе і розмножується на стільниках, які закріплені на рамках, завдяки чому стільники можна витягати.
Стільникові рамки можуть бути закріплені на одному або декількох ярусах.
Вулики, рамки в яких розташовані на декількох ярусах, можуть бути двох видів - 3 одним загальним корпусом або з декількома різними корпусами. Завдяки декільком різним корпусам, можна регулювати і змінювати внутрішній об'єм вулика, розділяючи простір для заготівлі меду і для розплоду. Можуть застосовуватися різні методи розподілу бджіл між верхнім і з'єднаним з ним нижнім корпусом. Очищені від бджіл рамки можна вставляти і витягати разом із внутрішнім корпусом.
Однак, оскільки в таких вуликах корпуси стоять один на одному, будь-яка операція: підгодівля, інспекція, перерозподіл бджіл і відкачка меду - може виконуватись автономно від інших корпусів тільки для верхнього корпуса. | хоча матку можна ізолювати в нижньому корпусі, щоб її знайти, необхідно забрати верхній корпус і перевірити весь внутрішній простір вулика.
У відомих вуликах, в яких рамки, що розташовані на декількох ярусах, знаходяться в загальному корпусі, неможливо функціонально розподілити внутрішній простір, перенаправити бджіл або витягнути рамки групами. У такому вулику матка може перебувати на будь-якій рамці і на будь-якому рівні.
В обох типах вуликів не можна автономно збирати пилок на різних ярусах. Збір пилка можливий за допомогою пилкозбирачів, які складаються із двох елементів: перший елемент знімає крупинки пилка, а другий збирає їх. Обидва елементи зазвичай розташовані поряд біля нижнього летка. І навіть якщо летки є на кожному ярусі, збір пилка буде відбуватися тільки на нижньому ярусі. З цієї причини бджоли змішують пилок з медом в стільниках верхніх ярусів.
Штучне роїння відбувається шляхом струшування бджіл (відводків) з стільникових рамок у спеціальний контейнер за допомогою обкурювання.
Одержання бджолиної отрути здійснюється за допомогою пристроїв, розташованих біля летків вуликів. Запах отриманої отрути біля летка дратує не тільки всю бджолину сім'ю, але й сусідні сім'ї.
В обох типах вуликів неможливо утримувати кілька окремих бджолиних сімей на різних ярусах вулика, працювати з якими можна було б окремо і які можна було б об'єднати після відокремлення матки.
Внутрішній простір відомих вуликів з'єднується із зовнішнім середовищем за допомогою одного або декількох летків. Розмір летка можна регулювати за допомогою леткової засувки.
Леткова засувка являє собою брусок у вигляді прямокутної призми з виїмками на окремих гранях. Засувка знаходиться в щілинній ніші, яка являє собою горизонтальний отвір в області дна в стіні вулика та відповідає формі і розмірам самої леткової засувки. Після встановлення леткової засувки в летковій ніші так, щоб стінка з потрібною виїмкою була внизу, ця виїмка стає горизонтальним проходом, що виконує функцію летка.
СУТЬ ВИНАХОДУ
Мета винаходу - створити вулик, у якому рамки будуть розташовані на декількох ярусах у загальному корпусі, при цьому внутрішній простір корпуса на кожному ярусі буде розділено на незалежні внутрішні простори з рамками, об'єднаними в секції, з окремим доступом. Такий розподіл на секції зі згрупованими рамками дозволяє робити незалежне обслуговування, інспекцію, підгодівлю, заготівлю меду та пилка, при цьому бджіл і матку можна окремо один від одного направляти з однієї секції в іншу.
Створення різних функціонально незалежних просторів на кожному окремому ярусі досягається за рахунок сполучення внутрішніх горизонтальних частково розділових перегородок, вертикальних перегородок з додатковими розділовими напрямними перегородками збоку.
Горизонтальні частково розділові перегородки разом з додатковими розділовими напрямними перегородками ділять загальний внутрішній простір між ярусами.
Вертикальні перегородки розташовані паралельно або перпендикулярно до об'єднаних в групи рамок. Вертикальні поперечні перегородки міцно зафіксовані і є частиною каркаса вулика.
На кожному ярусі висота перегородки разом з опорними планками дорівнює висоті стільникової рамки. Поперечні вертикальні перегородки разом з опорними планками ділять внутрішній простір вулика на окремі ізольовані внутрішні відділи: один внутрішній простір, основна функція якого - забезпечити рамковий простір (для заготівлі меду і розплоду), у якому розташовані дві бо секції із групами паралельних рамок, і два поперечних допоміжних відділи розташовані перпендикулярно до рамок у секціях. Один з таких поперечних відділів - поперечний рамковий відділ для перенаправлення бджіл. На кожному ярусі в ньому знаходиться тільки одна рамка, яка розташована перпендикулярно до згрупованих в секції стільникових рамок. За допомогою системи перенаправлення цей відділ дозволяє регулювати рух бджіл. Також у цьому відділі знаходиться система для збору пилка, що з'єднана із системою перенаправлення бджіл.
В іншому поперечному просторі знаходиться поперечний відділ для поїлки/годівниці. У цьому відділі на кожному ярусі розташовані одна над одною дві поїлки/годівниці з воронками, кожна з яких може бути частиною двох паралельних і функціонально незалежних систем подачі води/підгодівлі, які проходять через всі яруси і забезпечують подачу води/підгодівлі бджолам у кожному окремому внутрішньому відділі незалежно від інших відділів.
Горизонтальні частково розділові перегородки закріплені між рамковими просторами, і по краях у них знаходяться два відкритих простори, площа Ігоризонтальної| поверхні яких дорівнює площі (горизонтальної| поверхні поперечного рамкового простору. Площа поверхні додаткових розділових напрямних перегородок також дорівнює площі (горизонтальної| поверхні поперечного рамкового простору, і також дорівнює площі поверхні відкритих ділянок між рамковими просторами. Ці перегородки можна встановити зовні через щілинну нішу для леткової засувки. Вони будуть розташовані з трьох сторін між летковою засувкою, яка має спеціальні ніші на кожному ярусі, і відповідною горизонтальною частково розділовою перегородкою. За рахунок одночасного розміщення горизонтальних частково розділових перегородок і трьох додаткових розділових напрямних перегородок по краях з трьох сторін досягається повне горизонтальне розділення внутрішнього простору вулика. Якщо одна з додаткових перегородок відсутня, то її місце стає єдиним проходом для бджіл між цими частково ізольованими внутрішніми відділами. Повне розділення (ізоляція) - одна із двох функцій додаткових розділових напрямних перегородок.
У додаткових розділових напрямних перегородках можуть бути просвердлені селективні отвори, через які можуть пройти тільки робочі бджоли, але не матка. Завдяки їхньому застосуванню пересування матки обмежене певною частиною внутрішнього простору.
Вище і нижче горизонтальних частково розділових перегородок з боку поперечного рамкового відділу є вільні проходи, через які цей поперечний рамковий відділ з'єднаний із
Зо двома відділами рамкового простору на тому ж ярусі. Розмір цих проходів виконує роль обмежувача: через нього можуть пройти тільки робочі бджоли, але не матки. Відділи рамкового простору з'єднані з поперечним відділом для поїлки/годівниці тільки за допомогою отворів, кожен з яких веде до окремої поїлки/годівниці.
Горизонтальні частково розділові перегородки можуть бути виконані у вигляді решіток для того, щоб сім'ї, які знаходяться одна над одною, могли звикнути одна до одної, і для того, щоб забезпечити вертикальну вентиляцію загального внутрішнього простору.
Проблема незалежного доступу до будь-якого функціонального відділу вулика - рамкового простору і допоміжних поперечних відділів - вирішується за рахунок комбінації знімних зовнішніх стінок, окремих для кожного ярусу і розміщених з трьох сторін. Поперечний відділ для поїлки/годівниці закритий ззаду загальною знімною стінкою. Розділені вертикальними перегородками функціональні відділи верхнього ярусу накриті зверху окремими внутрішніми кришками, а також зсувним зовнішнім дахом, через який можна одержати доступ у потрібний відділ.
Кожна зі знімних бічних стінок, розташованих з трьох сторін корпуса вулика, є збірною і має висувну панель, яку можна відсунути вбік За нею знаходиться вертикальна сітчаста перегородка, через яку можна заглянути всередину, попередньо забравши висувну панель.
Стінки, що закріплені на верхньому ярусі, мають аналогічну комбінацію засувних панелей і вертикальну сітчасту перегородку за ними з трьох сторін вулика за винятком стінки за відділом для поїлки/годівниці.
Між зовнішніми стінками кожного ярусу, розташованими з трьох сторін вулика, є проміжки, які служать щілинними нішами для відповідних леткових засувок. Кожна ніша утворена за рахунок того, що кромки сусідніх вертикальних стінок скошені під кутом 45 градусів так, щоб ніша звужувалася до центра. Таким чином, кожна з двох сторін вставленої в нішу леткової засувки також розташована під кутом 45 градусів відносно горизонтальної площини, проведеної через внутрішнє і зовнішнє ребро бруска.
Щілинна ніша, поперечний рамковий відділ, леткова засувка, вставлена в нішу і додаткова розділова напрямна перегородка знаходяться у різних позиціях по відношенню один до одного і є постійними елементами системи незалежного перенаправлення бджіл між окремими рамковими просторами, в яких знаходяться згруповані в секції рамки. До цієї системи також можна додати грати для штучного роїння, які можна встановити в рамковий простір замість секцій з рамками і використовувати для відлову перенаправлених бджіл.
За допомогою системи автономного перенаправлення літаючих бджіл між функціонально незалежними внутрішніми відділами можна вибірково з'єднати будь-який внутрішній відділ із прилітними планками біля летків, до яких звикли бджоли.
Леткова засувка являє собою брусок у формі правильної чотирикутної призми, на двох ідентичних, взаємно перпендикулярних гранях якої розташовані виїмки. При цьому виїмки розташовані симетрично відносно центра для кожної сторони. Засувка щільно входить у щілинну нішу під певним кутом відносно горизонтальної площини, проведеної через внутрішнє і зовнішнє ребро бруска. Цей кут входу визначений заздалегідь і дорівнює куту (45 градусів), під яким скошені кромки примикаючих одна до одної вертикальних стінок, які формують відповідну нішу для леткової засувки. Коли внутрішнє ребро леткової засувки, встановленої в нішу, сформовано двома сторонами з виїмками, ці виїмки утворять прохід, що з'єднує поперечний рамковий відділ із зовнішнім середовищем. При цьому ці проходи знаходяться під кутом 45 градусів відносно горизонталі, проведеної через кінці обох граней, до яких кріпляться додаткові розділові напрямні перегородки.
Якщо леткова засувка в ніші встановлена так, що її внутрішнє ребро сформоване двома гранями без виїмок, прохід ззовні всередину відсутній, а значить вхід через летковий отвір у ніші закритий.
Коли леткова засувка перебуває в такому положенні, що її внутрішнє ребро є ребром, сформованим гранню з виїмками і гранню без них, єдиним проходом стає прохід, утворений єдиною гранню з виїмками. Тільки вони з'єднують внутрішній і зовнішній простори. Бджоли будуть влітати і вилітати через них, напрацьовуючи рефлекс розрізняти ці проходи і місце для приземлення та зльоту.
Якщо єдина грань з виїмками встановлена в ніші так, що всередині вона формує перевернену поверхню, яка йде донизу під кутом 45 градусів, місцем для посадки та зльоту бджіл буде служити стінка вулика, що знаходиться нижче леткового отвору (щілини). Така прилітна площадка вважається більш зручною для приземлення бджіл у порівнянні з описаним вище варіантом, так як навантажені бджоли будуть сідати нижче від входу. Тому в момент
Зо вироблення у бджіл звикання до летка, вхід всередину повинен знаходитись трохи нижче леткового отвору (щілини).
Потім, після того, як бджоли звикли використовувати сформований у такий спосіб прохід, леткову засувку встановлюють у нове положення так, щоб виїмки, розташовані на гранях бруска і утворюючий прохід тільки в одному напрямку, до якого звикли бджоли, незалежно від їхньої кількості, поміняли своє положення. Одночасно із цим внутрішнє ребро стає ребром загальним для двох граней з виїмками. Потім виїмки з першої грані, симетричні відносно центра засувки, утворюють проходи, розташовані на тому ж місці, що й ті, до яких звикли бджоли, отже бджоли будуть продовжувати приземлятися під ними і входити всередину через них. Одночасно виїмки на другій грані повинні сформувати нові проходи, які з'єднають внутрішній простір із зовнішнім простором. Зсередини вони будуть знаходитись на тому ж рівні, що і проходи на першій стороні, до якої звикли бджоли. Якщо з якої-небудь причини бджолам закритий вихід назовні через знайомі проходи, вони без проблем вийдуть через проходи, сформовані виїмками на другій грані, які будуть знаходитись на тому ж рівні, але під кутом 90 градусів до попереднього проходу, направленому вгору. У цьому випадку летковою площадкою служить зовнішня стінка вулика, розташована над летковою нішею і летковою засувкою.
У випадку, якщо леткова засувка міняє своє положення і одночасно з цим перегородка розділяє напрямок, у якому бджоли влітають і вилітають таким чином, що для прилітаючих бджіл закриваються проходи в певні відділи внутрішнього простору (у цьому випадку у верхній відділ), то бджоли, які вилітають з цього відділу, змушені виходити через нові проходи, сформовані виїмками на другій грані, і з нового місця, що є площадкою верхньої кромки стіни.
Одразу після першого польоту бджоли не будуть входити через нове прилітне місце через те, що вони не звикли до нього, а будуть сідати на старе прилітне місце на нижній знімній стінці і проходити через знайомі нижні проходи, що розташовані нижче перегородки. Потім, після того як усі бджоли вилетять через нові проходи, внутрішній відділ вулика, де вони перебували, виявиться абсолютно порожнім. Повне розділення проходів для бджіл, які входять, і бджіл, які виходять із двох внутрішніх відділів, частково розділених внутрішніми вертикальними і горизонтальними частково розділовими перегородками, досягається за рахунок додаткової розділової напрямної перегородки. Вона виконує дві функції: перша - додатково розділяє внутрішній простір, який до цього моменту був лише частково обмеженим. Друга функція - бо перенаправляти бджіл |з одного відділу в інший| шляхом послідовного закриття з двох різних сторін у двох різних напрямках проходів, сформованих виїмками на двох гранях леткової засувки, після того як вона була встановлена в таке положення, коли вони мають загальне внутрішнє ребро. Положення виїмок двох прилягаючих граней змінюється по черзі - кожна виїмка на одній грані чергується з виїмкою на іншій грані, за рахунок чого проходи закриваються по черзі.
Додаткова розділова напрямна перегородка повністю виконує першу функцію за рахунок своєї внутрішньої частини. Ця внутрішня частина може бути плоскою, з виступом по всій довжині або на половині довжини. Від цього залежить як внутрішній простір, частково ізольований за рахунок внутрішніх перегородок, буде додатково ізольований після того, як ця внутрішня частина примкне до відповідної внутрішньої перегородки.
Свою другу функцію - перенаправлення - перегородка виконує за рахунок зовнішньої частини в районі леткової засувки. Ця зовнішня частина складається із зовнішніх виступів, що розходяться у двох різних напрямках під кутом 90 градусів один до одного і 45 градусів відносно горизонтальної лінії, перевіреної через точку їх розбіжності Кожний із цих виступів співвідноситься з однією із послідовних виїмок на двох сусідніх гранях леткової засувки. Виступи щільно входять між знімними стінками леткового отвору і виїмками засувки.
Кожний прохід, сформований за рахунок такої виїмки, можна перекрити або з одного, або з іншого боку, оскільки кожна така виїмка, розташована на двох гранях з виїмками, перетинає іншу грань із виїмками за рахунок того, що вона розташована на відстані від неї та перпендикулярно, за допомогою симетричних виступів, тому що кожний з них розташований під кутом 45 градусів. Саме тому перший виступ закриває першу виїмку на першій грані леткової засувки з боку другої грані, а другий виступ, що симетрично розташований відносно першого, повинен закрити наступну виїмку, що розташована на другій грані, але з боку першої грані.
Після цього, інші непарні виїмки як і перша будуть закриті першим виступом, а парні - як у випадку другої виїмки.
Таким чином, наприклад, коли внутрішній простір повністю розділений на верхній і нижній відділи внутрішньою плоскою горизонтальною частиною додаткової розділової перенаправляючої перегородки, розташованої біля горизонтальної частково розділової перегородки, бджоли, які потрапляють всередину через проходи знизу нагору упираються в
Зо непарні виступи додаткових розділових перегородок, які закривають ці проходи зверху, і їм доведеться направитися в нижній відділ. Після того, як вони відкладуть мед в стільники в цьому корпусі, вони вийдуть назовні через ті ж самі отвори, через які вони увійшли.
Бджоли, які в момент розділення знаходились у верхньому корпусі вулика, спробують вибратися назовні через відомі їм нижні отвори і наткнуться на ті ж самі непарні виступи, що перекрили зверху відомі їм виходи. Замість них бджоли направляться в сусідні отвори, які знаходяться на тому ж рівні збоку, і пройдуть через проходи, які разом з виїмками на першій грані під кутом 90 градусів ідуть нагору, і вилетять з нового місця на кромці стінки, розташованого вище леткової ніші. Ці інші летки перекриті знизу парними виступами, які закривають прохід між верхнім і нижнім відділом.
Коли бджоли повернуться назад, вони приземляться на знайоме місце над нижньою стінкою, до якого вони звикли, і пройдуть через знайомі їм проходи. Коли вони наткнуться на непарні виступи додаткової розділової напрямної перегородки, вони підуть у нижній ізольований відділ. Таким чином, верхній ізольований внутрішній простір звільниться одразу після першого вильоту бджіл.
Якщо леткова засувка розташована протилежною стороною до додаткової розділової перегородки, нижні виступи перекривають знизу нижні проходи, до яких бджоли звикли, а верхні виступи перекривають виходи, що ведуть нагору та назовні. У цьому випадку перенаправлення здійснюється у зворотну сторону, і нижній ізольований простір буде звільнено від бджіл, а самих бджіл направлять у верхній відділ.
Залежно від того, який із двох додатково ізольованих відділів за рахунок додаткової розділової напрямної перегородки буде селективно з'єднаний зі старими або новими проходами, сформованими в результаті зміни положення леткової засувки, можна визначити відділ, у якому немає бджіл. Відповідно, це буде відділ, з'єднаний з новими проходами, а бджоли будуть направлені у відділ, з'єднаний зі старими відомими їм проходами.
У випадку, якщо внутрішня частина додаткової розділової перегородки має бічний виступ по всій довжині, що примикає не тільки до горизонтальної часткової розділової перегородки, але й до вертикальної перегородки, яка також відділяє поперечний рамковий відділ, то цей відділ буде ізольований від двох рамкових відділів із секціями рамок, розміщених на тому ж ярусі, шляхом перекриття виступом селективних проходів у горизонтальній частково розділовій бо перегородці.
У випадку, якщо внутрішня частина додаткової розділової перегородки має бічний виступ на половину довжини, що примикає до вертикальної перегородки, яка відокремлює поперечний рамковий простір від рамкового простору із секціями, точка між вигнутою та рівною половинами упреться до точки, де вони упираються одна на одну, а горизонтальна, частково розділова перегородка знаходиться на тому ж рівні, що і вертикальна перегородка, що розділяє на цьому рівні рамки обох секцій, то поперечний рамковий простір буде з'єднано тільки з тим основним рамковим простором, вхід в який не перекритий бічним виступом додаткової розділової перегородки. Відповідно, тільки ця частина рамкового простору буде з'єднана із зовнішнім середовищем через поперечний рамковий відділ із проходами (летками), утвореними виїмками в летковій засувці.
Грати для штучного роїння можна встановити для відлову бджіл, яких направляють в обраний рамковий простір. Вони вважаються додатковим тимчасовим елементом системи перенаправлення бджіл. На всіх ярусах крім верхнього грати вставляють і витягають через бічну стінку так само, як і секцію з рамками. Для того, щоб грати можна було вставляти збоку, замість опорних планок вона має розширену верхню частину, яка виконує функцію планок.
Грати мають два отвори - верхній і нижній, але тільки з одного боку - з того, який знаходиться напроти поперечного рамкового відділу. Коли грати встановлюють у відповідний рамковий простір, ці два отвори виявляються саме напроти селективних проходів між верхніми і нижніми горизонтальними частковими перегородками, які разом оточують відповідний рамковий простір.
Таким чином, бджоли можуть тільки залітати всередину грат. Як тільки бджоли, що несуть нектар, залетять всередину і зрозуміють, що їм нікуди його покласти, вони залишаться там і сформують штучний рій.
Процедура відлову матки виконується шляхом її перенаправлення з основного рамкового простору, де вона зазвичай знаходиться на великій кількості рамок і її важко знайти, до єдиної рамки в поперечному рамковому відділі. З цією метою там передбачений спеціальний отвір, досить широкий для проходу матки. Отвір знаходиться у вертикальній перегородці, що розділяє два відділи на кожному рівні. До того моменту, поки не виникне необхідність перемістити матку, вона ізольована всередині основного рамкового простору, тому що вона не може покинути його і потрапити в поперечний рамковий відділ через селективні отвори у відповідній горизонтальній
Зо розділовій перегородці, через які можуть пройти тільки робочі бджоли. У матки є тільки один можливий вихід - через досить широкий отвір у вертикальній перегородці, що закритий декількома засувками або декількома селективними засувками, через які можуть пройти тільки робочі бджоли. Кожна селективна засувка вставляється і витягається збоку. Для одержання доступу до селективної засувки необхідно частково витягти відповідні знімні частини стінок.
Таким чином, у матки, яку підштовхує інстинкт знайти нове місце для відкладання яєць, з'являється доступ до єдиної рамки в поперечному рамковому відділі. Так як її пересування можна вгадати, її можна буде знайти на цій єдиній рамці. Присутність матки на такій рамці («у випадку, коли вона відкладає яйця з двох сторін), можна визначити не відкриваючи вулик.
Досить лише забрати висувний елемент зовнішньої стінки, за якою знаходиться вертикальна сітчаста перегородка, через яку можна оглянути рамку.
Коли дві бджолині матки перебувають у двох рамкових відділах одного корпуса, розділених перегородкою, з однієї сторони можна витягти тільки одну засувку із двох засувок, розташованих напроти. Таким чином, тільки у однієї матки буде доступ до поперечного рамкового відділу.
Рамки в рамкових просторах згруповані у дві секції. Кожна секція складається із групи рамок і двох опорних планок, розташованих перпендикулярно до групи рамок. Опорні планки служать для утримання рамок. Рамки висять на планках за рахунок бічних плічок у верхній частині рамки. Таким чином, рамки закріплені на опорних планках, які можна рухати вперед і назад по закріплених вертикальних перегородках, розташованих перпендикулярно до рамок у секціях.
Так як товщина закріплених вертикальних перегородок менша за товщину опорних планок, між закріпленими вертикальними перегородками і бічними планками рамок утвориться простір, що служить проходом (вуличкою) для бджіл і забезпечує вільний рух секції. Загальна висота опорних планок і закріплених вертикальних перегородок дорівнює висоті рамок і одній зі знімних бічних стінок вулика, так що кожна закріплена вертикальна перегородка і лежачі на ній опорні планки, за рахунок яких секції з рамками можна висувати у двох протилежних напрямках, формують внутрішню перегородку, що відокремлює на певному ярусі поперечний рамковий відділ від двох прилягаючих внутрішніх рамкових просторів.
Дві секції, розташовані у верхньому рамковому просторі, витягають після того, як буде відсунутий вбік загальний дах, який встановлюється на відповідний корпус і сітку-перегородку. бо Секцію рамок витягають, піднімаючи її за опорні планки. Секції, які знаходяться у нижніх корпусах, витягаються збоку - кожна зі своєї сторони - після того, як попередньо знімуть загальну знімну бічну стінку.
У поперечному відділі для поїлки/годівниці розташована система для незалежної подачі води/підгодівлі бджіл, що може бути розділена на дві незалежні паралельно працюючі системи подачі води/підгодівлі.
Вона складається з жолоба для захоплення природної води, що стікає з даху, годівниць з воронками, водопровідної трубки і зливальної трубки для зливу води із системи подачі води.
Через систему воронок кожна поїлка/годівниця з'єднана з нижньою поїлкою/годівницею за рахунок принципів гравітації. Коли основний резервуар поїлки/годівниці, з якого бджоли п'ють рідину, переповнюється, через воронку рідина стікає в: основний резервуар наступної поїлки/годівниці, розташованої нижче, у випадку якщо вона розташована напроти воронки; в розташовану нижче воронку, коли дві воронки розташовані з однієї сторони основного резервуара годівниці одна під одною; в окрему (від'єднану) водопровідну трубку, що відводить рідину в нижню годівницю, яка знаходиться в зрушеному положенні відносно верхньої годівниці, завдяки чому водопровідна трубка подає надлишкову рідину з воронки в основний резервуар третьої годівниці, яка знаходиться під другою годівницею.
В кінці системи знаходиться зливальна трубка, через яку використана рідина виводиться з вулика. Таким чином, вода потрапляє, проходить по всіх годівницях і виводиться з вулика без втручання бджоляра.
У випадках, коли зверху необхідно влити підгодівлю, для того, щоб одержати доступ до системи, необхідно спочатку зрушити вбік зовнішній дах. Налита рідина також досягне нижньої годівниці за рахунок сили тяжіння.
Якщо потрібно підгодувати бджіл твердим кормом, то одну систему можна використовувати як поїлку, а другу як годівницю, причому резервуари годівниць цього разу не з'єднані між собою.
Для того, щоб покласти корм у годівниці другої системи, необхідно зняти загальну рухому стінку поперечного відділу для поїлки/годівниці і покласти твердий корм окремо в кожну годівницю.
У поперечному рамковому відділі також розташована система для незалежного збору пилка.
Тому вона прямо з'єднана із системою перенаправлення бджіл. Вона складається із двох елементів - витягаємих капсул з пилком, які можуть бути розташовані незалежно одна від одної
Зо на кожному ярусі, і одного загального пилкозбирача.
Витягаємі капсули з пилком являють собою капсули з отворами для витягання пилка. При зміні положення леткової засувки, що при цьому міняє внутрішнє ребро, яке має одну грань із виїмками, на ребро, загальні для двох граней з виїмками, встановлюють капсули для витягання пилка саме за летковими проходами, до яких звикли бджоли. Так як одночасно відкриті старий і новий проходи, які знаходяться зовні на тому ж рівні, бджоли, які заходять у вулик з пилком, будуть входити через знайомі проходи, звідти вони потрапляють у капсули, де з них буде зібраний пилок. Та коли бджоли захочуть вилетіти з вулика, вони можуть вибрати нові проходи, що відкрилися, щоб не проходити через вузькі отвори в капсулах, які тривожать їх, і де вони будуть заважати бджолам, які входять до вулику.
Для всіх капсул для витягання пилка використовується один загальний пилкозбирач. Це коробка, що розташована в районі глибокого дна.
Запропонований вулик відповідно до винаходу має наступні переваги: 1. У вулику передбачені окремі внутрішні простори з незалежним доступом, в яких можна незалежно один від одного вирощувати і об'єднувати різні бджолині сім'ї їх можна окремо оглядати, підгодовувати, а за рахунок їхнього об'єднання в активну фазу медозбору - об'єднувати їх сили (збільшувати їхню продуктивність). 2. Літаючих бджіл можна незалежно перерозподіляти між різними відсіками на всіх ярусах, так що мед з кожного окремого ярусу можна витягати в момент відсутності бджіл. Літаючих бджіл можна направити на грати, розміщені в потрібному відділі для того, щоб сформувати штучний рій. Бджолиних маток можна якщо буде потреба направити на певну рамку - єдину, яка знаходиться в поперечному рамковому відділі, після чого матку буде легко знайти. Операції здійснюються за допомогою рамок, згрупованих у секції. 3. Пилок можна збирати окремо на кожному ярусі.
ОПИС ФІГУР
Приклад варіанта реалізації винаходу показаний на Фіг. 1, що являє собою схематичне зображення вулика у вертикальному розрізі.
ОПИС КРАЩИХ ВАРІАНТІВ РЕАЛІЗАЦІЇ
Наведений як приклад вулик складається із пилкозбирача 1, щілинної ніші для леткової засувки 2, капсул для витягання пилка 3, вертикальної сітчастої перегородки 4, отвору для 60 проходу бджолиної матки 5, додаткової розділової напрямної перегородки 6, леткової засувки 7, (с;
окремої знімної зовнішньої стінки 8, висувного елемента стінки 9, єдиної рамки (у поперечному рамковому відділі) 10, додаткової розділової напрямної перегородки (має всередині виступ) 11, поперечного рамкового відділу 12, селективної засувки 13, вертикальної перегородки 14, стільникової рамки 15, опорної планки для групи рамок 16, селективного проходу 17, внутрішньої кришки над поперечним рамковим простором 18, внутрішньої кришки над верхнім рамковим простором 19, верхнього рамкового простору 20, зовнішньої кришки, що зрушується вбік 21, внутрішньої кришки над відділом для поїлки/годівниці 22, жолоба для збору природних опадів 23, основного резервуара поїлки/годівниці 24, воронки поїлки/годівниці 25, зовнішніх виступів, що послідовно чергуються (додаткової розділової напрямної перегородки) 26, загальної знімної стінки поперечного відділу для поїлки/годівниці 27, водопровідної трубки 28, грат для штучного роїння 29, центрального рамкового простору 30, горизонтальної частково розділової перегородки 31, поперечного відділу для поїлки/годівниці 32, нижнього рамкового простору 33, зливальної трубки для води 34, глибокого дна 35.
ПРИКЛАДИ ВАРІАНТІВ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИНАХОДУ
Як приклад варіанта реалізації розглядається вулик з рамками, розташованими на трьох ярусах.
У кожному внутрішньому просторі цих трьох корпусів - верхньому рамковому просторі 20, центральному рамковому просторі 30 і нижньому рамковому просторі 33 - знаходяться дві секції, які являють собою групу стільникових рамок 15 з опорними планками 16, на яких вони висять. Кількість рамок у секції залежить від довжини поперечного рамкового відділу 12, призначеного для єдиної рамки (у поперечному рамковому відділі) 10, яка знаходиться на кожному ярусі у відповідному відділі.
На кожному ярусі в поперечному відділі для поїлки/годівниці 32 розташовані дві поїлки/годівниці, кожна з яких складається з основного резервуара (24) і воронки (25). Кожна з поїлок/годівниць є частиною однієї із двох автономних систем подачі води/підгодівлі, які працюють паралельно.
Під час зимівлі, на кожному ярусі знаходиться одна бджолина сім'я, що займає обидві секції з рамками у відповідному рамковому просторі. Рамкові простори на різних ярусах повністю відділені один від одного горизонтальними розділовими перегородками (31) і додатковими
Зо розділовими напрямними перегородками (6), розташованими збоку.
Поперечний рамковий відділ 12 розділений між ярусами додатковою розділовою напрямною перегородкою 6. Ці перегородки встановлені разом з відповідними летковими засувками 7 таким чином, що внизу кожної леткової засувки 7 знаходяться одна або дві грані з виїмками, що дотикаються до внутрішньої грані. На іншій внутрішній грані леткової засувки 7, з якою перша грань має загальне внутрішнє ребро, відсутні виїмки, і один з рядів зовнішніх виступів, що послідовно чергуються, 26 додаткових розділових напрямних перегородок знаходиться під виїмками, які формують прохід. Завдяки такій будові, усі бджоли, які потрапляють всередину через такий леток, направляються вгору у верхній поперечний рамковий відділ 12, а звідти - через внутрішній селективний отвір 17, який знаходиться над горизонтальною частково розділовою перегородкою 31 - до двох з'єднаних відділів рамкового простору одного ярусу.
Під час неактивного періоду можна незалежно один від одного обслуговувати всі три бджолині сім'ї. Можна провести інспекцію окремої бджолиної сім'ї без додаткової підготовки.
Верхню сім'ю можна перевірити, зрушивши верхню кришку вбік, 21. Дві інші - через вертикальні сітчасті перегородки 4, які знаходяться за висувними елементами стінок 9. Кожну бджолину сім'ю можна окремо підгодувати або напоїти через основний резервуар 24 двох поїлок/годівниць на його ярусі. В одну з них можна покласти тверду підгодівлю, попередньо знявши загальну знімну стінку поперечного відділу для поїлки/годівниці 27. При цьому в другу систему подачі води/підгодівлі буде надходити дощова вода і розталий сніг, які будуть стікати в жолоб для збору природних опадів 23, проходити через систему воронок або водопровідну трубку 28.
При цьому отвори для проходу бджолиних маток закриті для них за рахунок решітчастих засувок 13, через які можуть пройти тільки робочі бджоли. Селективні проходи 17 також не пропускають бджолиних маток у поперечний рамковий відділ 12.
Після того, як під час огляду стільникові рамки 15 верхнього рамкового простору 20 і нижнього рамкового простору 33 виявляються заповненими розплодом, отвори для проходу матки 5 на цих двох ярусах відкривають шляхом зсуву вбік селективних засувок 13. Матки проходять через ці два відділи в поперечний рамковий відділ 12 і потрапляють на єдину в ньому рамку 10 (у поперечному рамковому відділі) на відповідному ярусі з метою знайти місце для відкладання яєць. У цьому місці матку легко знайти і немає необхідності її шукати.
Після витягання двох маток, витягають дві додаткові розділові напрямні перегородки 6, які ділять поперечний рамковий відділ 12 на три частини. Бджіл об'єднують у єдину сім'ю навколо матки в центральному рамковому просторі 30.
Після того, як верхній рамковий простір 20 буде заповнений медом, бджоли із цього відділу будуть перенаправлені в центральний рамковий простір 30 за рахунок зміни положення леткової засувки 7, яка розташована в летковій ніші між ярусами центрального рамкового простору 30 і верхнього рамкового простору 20 так, щоб внутрішнім ребром засувки було загальне ребро двох граней з виїмками. Потім положення симетричних виїмок першої грані змінюється, і за рахунок такої симетрії знайомі бджолам проходи залишаються на тому ж місці.
Разом зі зміною положення леткової засувки 7 в цій же летковій ніші встановлюється додаткова розділова напрямна перегородка б так, щоб один ряд її зовнішніх виступів, які послідовно чергуються, 26 перекрив зверху старі проходи першої грані засувки, що ведуть у верхній рамковий простір 20, а виступи наступного ряду перекривали внизу нові проходи в центральний рамковий простір 30 через виїмки в іншій грані, яка стає внутрішньою. Усі бджоли, які виходять із верхнього рамкового простору 20, проходять через поперечний рамковий відділ 12, звідки вони вилітають через нові проходи (летки). Коли бджоли повертаються, вони входять через знайомі їм нижні летки, після чого вони потрапляють у поперечний рамковий відділ 12, відгороджений додатковою розділовою напрямною перегородкою 6, звідки їх направляють у центральний рамковий простір 30. Потім зі звільненого від бджіл верхнього рамкового простору 20 виймають заповнені рамки для відкачки меду.
Одночасно бджіл з нижнього рамкового простору 33 направляють через поперечний рамковий відділ 12 у центральний рамковий простір 30 і глибоке дно 35 за рахунок зміни взаємного положення відповідних леткових засувок 7 і додаткових розділових напрямних перегородок 6, які знаходяться між ярусами відповідних рамкових просторів. Перекриття проходів у нижній летковій ніші 2 відбувається в такий же спосіб, як описано вище, для верхньої леткової ніші - у зворотному порядку.
Очищені від бджіл рамки витягають із нижнього рамкового простору 33 шляхом висування, після чого їх поміщають у порожній верхній рамковий простір 20, щоб матка на них відклала яйця, а бджоли заповнили їх медом.
Зо Після того, як із рамок з верхнього рамкового простору 20 відкачали мед, їх одразу ж встановлюють у порожній нижній рамковий простір 33, де немає бджіл.
Потім на кілька днів виймають одну з двох додаткових розділових напрямних перегородок 6, що знаходяться з двох сторін горизонтальної часткової розділової перегородки 31, встановленої між середнім рамковим простором 30 і нижнім рамковим простором 33, щоб матка потрапила в нижній рамковий простір. Після цього перегородку 6 встановлюють назад. Таким чином, матка виявляється закритою в нижньому рамковому просторі 33.
Після того, як змінилося положення леткових засувок 7 у летковій ніші 2 з метою відкрити інші виходи назовні з поперечного рамкового простору 12 на всіх ярусах крім нижнього за рахунок того, що всередині ніші знаходиться загальне для двох граней з виїмками ребро, у знайомі бджолам проходи леткових засувок 7 (у зміненому положенні) встановлюють капсули для витягання пилка 3. Вони знімають пилок із бджіл, які входять у вулик на двох верхніх ярусах, після чого пилок падає вниз через поперечний рамковий відділ 12 у пилкозбирач 1, який розташований на рівні глибокого дна 35. Бджоли, які вилітають із вулика, зіштовхуються з такою перешкодою як вузькі проходи капсул для витягання пилка 3. Останні встановлені тільки в районі відомих бджолам старих проходів. Бджоли обходять їх і вилітають через нові проходи, які були сформовані за рахунок зміни положення леткової засувки 7. При цьому бджоли не травмуються у вузьких проходах капсул для витягання пилка З і не заважають бджолам, які входять у вулик через ці отвори.
Завдяки цьому стільники у верхніх рамкових просторах заповнюються чистим медом без домішок пилка. У нижньому рамковому просторі 33 пилок необхідний для розплоду, що сім'я там вирощує.
Однобічні проходи леткових засувок 7 повертають у вихідне положення в тих місцях, де в майбутньому необхідно перенаправляти рух бджіл, щоб у бджіл не пропав рефлекс користуватися знайомими проходами.
Після того, як у центральному рамковому просторі 30 матка відклала яйця, а бджоли заповнили рамки медом, бджіл із цього відділу перенаправляють у верхній рамковий простір 20.
Для цього між двома ярусами встановлюють додаткову розділову напрямну перегородку 6 з одним рядом зовнішніх виступів, що послідовно чергуються, 26 під проходами, які знайомі бджолам. При цьому виступи іншого ряду, що стирчать в іншому напрямку, виявляються над 60 новими проходами, сформованими після зміни положення леткової засувки 7, яка знаходиться між корпусами із центральним рамковим простором 30 і верхнім рамковим простором 20.
Одночасно бджіл із центрального рамкового простору 30 направляють у нижній рамковий простір 33 за рахунок зміни положення леткової засувки 7 і відкриття інших проходів, так як інший ряд зовнішніх виступів, які послідовно чергуються, 26 знаходиться над старими проходами, а зовнішні виступи, що послідовно чергуються, 26 іншого ряду - під утвореними новими проходами.
Групу рамок, які завдяки цій процедурі звільняються від бджіл у центральному рамковому просторі 30, витягають збоку, висуваючи опорні планки 16, на яких вона висить, для відкачки меду.
На їхнє місце встановлюють для штучного роїння 29.
Комбінації взаємних положень леткових засувок 7 і додаткових розділових напрямних перегородок б на обох рівнях - вище і нижче центрального рамкового простору 30 - можна поміняти у зворотному порядку, за рахунок чого бджіл з верхнього рамкового простору 20 і нижнього рамкового простору 33 направляють на для штучного роїння 29, встановлених в центральному рамковому просторі 30.
Якщо єдину матку попередньо заманити в поперечний рамковий відділ 12 на єдину рамку 10, то її можна витягнути і разом з рамкою поставити на для штучного роїння 29 до того, як туди направлять бджіл. На для штучного роїння 20 також можна підсадити іншу ізольовану матку або помістити туди зрілі личинки маток.
Якщо мета штучного роїння - одержати бджолину отруту, матку не підсаджують. У цьому випадку для штучного роїння 29 витягають і переносять на невелику відстань, аби випущені бджоли могли повернутися у свій вулик, але досить далеко, аби бджоли не передали своє бажання роїться бджолам інших сімей на пасіці.
Після того, як бджіл з верхнього рамкового простору 20 перенаправляли в центральний рамковий простір 30, медоносні рамки, очищені від бджіл, витягають групою з верхнього рамкового простору 20 через верх за рахунок підняття опорних планок 16, на яких висить група рамок, і несуть для відкачки меду. На їхнє місце встановлюють рамки без меду із центрального рамкового простору 30. Рамки з верхнього рамкового простору 20, з яких був відкачаний мед, встановлюють у центральний рамковий простір, звідки попередньо забрали для штучного
Зо роїння 29.
Завдяки цьому можна зібрати мед із всіх груп рамок. Після завершення повного циклу відновлюють положення секцій на всіх трьох рівнях для нового сезону і підсаджують нових маток.
Для того, щоб підсадження маток або маткового розплоду відбувалося спокійно, рамки з ними встановлюють у поперечний рамковий відділ 12.
ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНАХОДУ
Вулик відповідно до винаходу готовий до промислового серійного виробництва і застосування у бджільництві.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    1. Вулик із стільниковими рамками, розташованими на декількох ярусах в одному загальному корпусі, який відрізняється тим, що додатково містить горизонтальні частково розділові перегородки (31), закріплені між рамковими просторами, на поперечних частинах котрих знаходяться два відкриті простори для утворення поперечного рамкового простору вулика, та додаткові розділові напрямні перегородки (б) і вертикальні перегородки (14), що примикають до них і що разом з опорними планками (16) утворюють на кожному ярусі додаткові поперечні відділи і таким чином розділяють групи рамок у внутрішньому загальному просторі вулика на окремі функціонально незалежні внутрішні простори, кожний з яких має своє функціональне призначення та автономний доступ ззовні, а саме: рамковий простір (20) для двох секцій згрупованих рамок (15) і двох допоміжних відділів, розташованих перпендикулярно секціям згрупованих рамок (15): перший - поперечний рамковий відділ (12), передбачений для розміщення одинарної рамки (10) для ізолювання на ній матки та елементів функціонально незалежної системи перенаправлення робочих бджіл, крім того, цей відділ є частиною функціонально незалежної системи збору пилка на кожному ярусі; а другий поперечний відділ для поїлки/годівниці (32), передбачений для розміщення системи подачі води/корму.
    2. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що автономний доступ до кожного внутрішнього простору забезпечено за рахунок окремих знімних зовнішніх стінок (8), що уможливлює автономний доступ з боку до поперечного рамкового відділу (12) і до обох відділів кожного бо рамкового простору (33); загальної знімної стінки (27) поперечного відділу для поїлки/годівниці
    (32), що уможливлює доступ збоку; зовнішньої кришки, що зсувається у бік (21), що уможливлює автономний доступ згори до усіх функціонально розділених внутрішніх відділів верхнього ярусу вулику.
    З. Вулик за п. 2, який відрізняється тим, що окремі знімні зовнішні стінки (8), як ї сусідні стаціонарні вертикальні стінки корпуса вулика, мають кромку, скошену під кутом 45 градусів до горизонтальної площини, проведеної між ними, внаслідок чого між двома сусідніми вертикальними стінками утворено щілинну нішу (2) для леткової засувки (7), яка являє собою брусок у формі правильної чотирикутної призми; при цьому леткова засувка (7) при вставлянні у щілинну нішу (2) займає положення так, що два її ребра (внутрішнє і зовнішнє) знаходяться на одній горизонтальній площині, а кожна із граней, що примикають до внутрішнього ребра, знаходиться під кутом 45 градусів до горизонтальної площини, яка проходить через обидва ребра засувки.
    4. Вулик за п. 2, який відрізняється тим, що його стінки (8) є збірними з декількох елементів і мають висувний елемент (9) з розташованою за ним вертикальною сітчастою перегородкою (4), при цьому цей елемент, виконаний з можливістю застосування також на стаціонарних стінках верхнього ярусу.
    5. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що у поперечному рамковому відділі (12) передбачена система для перенаправлення бджіл, яка складається з: поперечного простору; леткової засувки (7), що являє собою брусок у вигляді правильної чотирикутної призми з виїмками на двох однакових взаємно перпендикулярних сусідніх гранях, при цьому виїмки розташовані симетрично відносно центра кожної грані, а леткова засувка (7) примикає до стінок щілинної ніші (2), кромки котрої скошені під кутом 45 градусів і знаходяться у положенні, коли два ребра леткової засувки (7) - внутрішнє і зовнішнє відносно вулика, перебувають на одній горизонтальній площині, і кожна із граней, що примикає до внутрішнього ребра, знаходиться під кутом 45 градусів до горизонтальної площини, що проходить через обидва ребра засувки; додаткової розділової напрямної перегородки (6), внутрішня частина якої виконана пласкою, з виступом по всій довжині або на половину довжини і за рахунок якої додатково розмежовано частково ізольовані внутрішні функціонально різні простори, при цьому назовні вулика виходить зовнішня частина додаткової розділової напрямної перегородки (б), яка являє собою зовнішні Зо виступи, що послідовно чергуються (26) та розходяться у двох різних напрямках під кутом 45 градусів до горизонтальної площини і 90 градусів один відносно одного в такій послідовності, яка відповідає послідовності виїмок на двох сусідніх взаємно перпендикулярних гранях льоткової засувки (7) з виїмками, при цьому, коли ці виїмки примикають до щілинної ніші (2), вони формують проходи, що з'єднують внутрішній простір вулика із зовнішнім середовищем таким чином, щоб зовнішні виступи, що послідовно чергуються (26), додаткової розділової напрямної перегородки разом з виїмками льоткової засувки (7) могли забезпечити різні комбінації взаємних положень, коли одні проходи перекриті, а інші ведуть у додаткові ізольовані внутрішні відділи вулика; клітки для штучного роїння (29), виконані з можливістю встановлення по завершенні циклу у вибраний рамковий простір для відлову перенаправлених бджіл.
    6. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що рамковий простір (20) згрупованих рамок (15) виконаний так, що згруповані рамки (15) мають можливість витягатися збоку за допомогою пари опорних планок (16) шляхом їхнього висування вздовж вертикальних перегородок (14) на кожному окремому ярусі через окрему знімну зовнішню стінку (8) або зверху через верхній рамковий простір (20).
    7. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що наступні елементи системи подачі води/корму взаємопов'язані між собою так, щоб проводити рідину за рахунок гравітації: жолоб для збору природних опадів (23); поїлки/годівниці, кожна з яких складається із резервуара (24) і лійки (25); водопровідна (28) і зливна (34) трубки, при цьому система подачі води/підгодівлі являє собою дві незалежні системи, виконані з можливістю паралельної роботи та окремої підгодівлі бджіл.
    8. Вулик за п. 3, який відрізняється тим, що функціонально незалежна система збору пилка на кожному ярусі складається з капсул для витягання пилка (3) на кожному ярусі та загального пилкозбирача (1), розташованого під ними на рівні глибокого дна (35), при цьому всі ці елементи знаходяться у поперечному рамковому відділі (12), а капсули для витягання пилка з'єднані з льотковими засувками (7) так, щоб бджоли могли через них тільки влітати до вулика, проте не вилітати з нього.
    9. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що в додаткових розділових напрямних перегородках (6) виконані селективні отвори, придатні для проходження тільки робочих бджіл, але не матки.
    10. Вулик за п. 1, який відрізняється тим, що з'єднання між рамковим простором (20) і поперечним рамковим відділом (12) має систему селективних проходів (17) в області бо горизонтальних часткових перегородок (31) і отвір для проходу матки (5) зі встановленими у
UAA201512510A 2013-05-22 2014-05-20 Вулик UA115480C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG10111478A BG111478A (en) 2013-05-22 2013-05-22 BEEHIVE
PCT/BG2014/000021 WO2014186848A1 (en) 2013-05-22 2014-05-20 Beehive

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA115480C2 true UA115480C2 (uk) 2017-11-10

Family

ID=49487129

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201512510A UA115480C2 (uk) 2013-05-22 2014-05-20 Вулик

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP2999328B1 (uk)
BG (1) BG111478A (uk)
EA (1) EA030819B1 (uk)
HR (1) HRP20171830T1 (uk)
RS (1) RS56706B1 (uk)
UA (1) UA115480C2 (uk)
WO (1) WO2014186848A1 (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN111418526B (zh) * 2020-05-13 2021-11-30 王明生 一种中蜂蜂箱、割蜜刀及巢脾过箱条
CN111642423A (zh) * 2020-07-10 2020-09-11 黄山鑫海蜂业有限公司 蜂箱新型取胶器
CN112042601B (zh) * 2020-09-17 2022-03-04 龙陵县黄氏蜂业有限公司 一种人工诱导胡蜂除虫的装置及方法
CN112088773A (zh) * 2020-10-26 2020-12-18 贵州省畜禽遗传资源管理站 一种蜜蜂携粉授粉装置
CN112450157B (zh) * 2020-12-09 2022-11-11 昆明学院 一种胡蜂与蝗虫联合反季养殖大棚及其养殖方法
CN112868573B (zh) * 2021-04-19 2022-04-12 浙江机电职业技术学院 一种便于运输的蜂箱及其使用方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US35426A (en) * 1862-05-27 Improvement in bee-hives
US470789A (en) * 1892-03-15 Bee-hive
US4133065A (en) * 1976-10-15 1979-01-09 Hogg John A Modular beehive construction and component therefor
US4367563A (en) * 1979-08-06 1983-01-11 Ferguson William M Combination bee pollen trap and hive containment apparatus
NL8101797A (nl) * 1981-04-13 1982-11-01 Willem George Frederik Van Muy Bijenwoning.

Also Published As

Publication number Publication date
WO2014186848A1 (en) 2014-11-27
EA030819B1 (ru) 2018-10-31
BG111478A (en) 2013-09-30
RS56706B1 (sr) 2018-03-30
EP2999328B1 (en) 2017-08-30
EA201592220A1 (ru) 2016-12-30
EP2999328A1 (en) 2016-03-30
HRP20171830T1 (hr) 2017-12-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA115480C2 (uk) Вулик
CN107094715B (zh) 一种中蜂的养殖方法
KR102125495B1 (ko) 꿀 및 벌집꿀 채집을 위한 벌통
US10813344B2 (en) Box-less beehive
EP3250028A2 (en) Device to manage honey bee's swarming
KR101365402B1 (ko) 벌집꿀 채집용 벌통 조립체 및 이를 이용한 양봉 방법
WO2016089980A1 (en) Comb formation guide for placement between beehive frames
WO2012011881A2 (en) A beehive base and roof for standard beehive body
CN103181341A (zh) 斜底方形自动恒温中蜂蜂箱
KR101203167B1 (ko) 응애 방제와 분봉 및 도봉 억제 기능을 갖는 벌통
KR101981895B1 (ko) 벌집틀의 상하 이동이 편리하여 천연벌꿀 생산이 용이한 다층 벌통
WO2018124321A1 (ko) 양봉용 소비와 이를 이용한 벌통
CN215957794U (zh) 用于诱捕马蜂的蜂箱
RU2431250C1 (ru) Станок для содержания свиней
CN112021263B (zh) 一种运用循环组合巢框蜂箱的养蜂方法
RU151532U1 (ru) Улей для содержания пчел
KR102108379B1 (ko) 꿀벌의 벌통에 설치되는 말벌 포획기
CN209995134U (zh) 一种蜜蜂自然分蜂或飞逃蜂群自动收捕装置
RU2081571C1 (ru) Способ в.а.петровского многоматочного содержания пчел и устройство для его осуществления
RU2415570C1 (ru) Искусственное роение и борьба с естественным роением пчелиных семей
CN215188823U (zh) 一种用于熊蜂为农作物授粉的蜂箱
KR20140047755A (ko) 분봉열 억제가 가능한 소상
US4435866A (en) Pollen trap for beehives with dual entranceways
CN212436926U (zh) 一种易清理粪便的吊装式鸽笼
RU115156U1 (ru) Многокорпусный улей