UA112754C2 - Комбінована фармацевтична композиція та методи лікування хвороб або станів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями - Google Patents

Комбінована фармацевтична композиція та методи лікування хвороб або станів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями Download PDF

Info

Publication number
UA112754C2
UA112754C2 UAA201300113A UAA201300113A UA112754C2 UA 112754 C2 UA112754 C2 UA 112754C2 UA A201300113 A UAA201300113 A UA A201300113A UA A201300113 A UAA201300113 A UA A201300113A UA 112754 C2 UA112754 C2 UA 112754C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
antibodies
potentiated form
mixture
cough
bradykinin
Prior art date
Application number
UAA201300113A
Other languages
English (en)
Inventor
Олєг Ільіч Епштейн
Original Assignee
Олєг Ільіч Епштейн
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олєг Ільіч Епштейн filed Critical Олєг Ільіч Епштейн
Priority claimed from PCT/IB2011/002346 external-priority patent/WO2012010973A2/en
Publication of UA112754C2 publication Critical patent/UA112754C2/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Винахід стосується лікарського препарату для лікування респіраторних захворювань або станів та пов'язаних з ними симптомів, який включає розчини гомеопатично потенційованих форм а) антитіла до брадикініну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, б) антитіла до гістаміну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, та в) антитіла до морфіну у суміші трьох гомеопатичних розведень C12, С30 та С50.

Description

ГАЛУЗЬ ТЕХНІКИ
Комбінований лікарський засіб до складу якого входить а) активована потенційована форма антитіл до брадикініну, б) активована потенційована форма антитіл до гістаміну та в) активована потенційована форма антитіл до морфіну, включаючи методи лікування гострих та хронічних захворювань та станів дихальних шляхів, та симптоми кашлю.
РІВЕНЬ ТЕХНІКИ
Вже протягом багатьох століть люди страждають від інфекцій дихальних шляхів та кашлю.
Вважається, що ці інфекції, як правило, спричиняються дією мікроорганізмів, таких як бактерії і віруси, які можуть передаватися як повітряним шляхом, так і через прямий контакт. На ранніх стадіях, інфекції, як правило, характеризуються закладенням пазух, що часто супроводжується рясними слизовими виділеннями. Згодом інфекція може поширюватися вниз до горла, бронхів і легенів. Застуда, котра є одним з найбільш розповсюджених захворювань серед людей (котра також відома, як не алергічний риніт, вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів, ГРВІ) є інфекційним захворюванням, котре вже багато століть викликає певні страждання у людства та спричиняє великі часові та матеріальні витрати і є причиною частих візитів до лікарів.
Незважаючи на велику кількість процедур, котрі були запропоновані та використані для лікування та/або профілактики інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів і їх симптомів, їх ефективність та побічні дії залишали бажати кращого. Антибіотики, котрі так часто приписують лікарі, є неефективними як теоретично, так і на практиці, оскільки застуда є результатом дії вірусу, а не бактерій (Р. Гонсалес (Соплаієз В) та співав. "Призначення антибіотиків лікарями поліклінік дорослим із застудами, інфекціями верхніх дихальних шляхів та бронхітом", журнал Американської Медичної Асоціації "ДЖАМА" (ЧАМА) від 17 вересня 1997р.; 278 (11) 901-4; А.Г. Майнос (Маїпоиз А.С.) та співав., "Антибіотики та інфекції верхніх дихальних шляхів: чи справді деякі люди вважають, що існують ліки від застуди" журнал "Гат Ргасі", квітень 1996р.; 42 (4);. 357-61). Безрецептурні засоби від застуди мають локальну дію, діючи проти таких агентів як гістамін (група антигістамінових препаратів, наприклад, Бенадрил (ВепайдгуЇ) або впливаючи на вегетативну нервову систему (препарати, типу Ефедрин (Ерпеаігіпе).
Сам кашель є захисним рефлексом. Тим не менш, постійний кашель є ненормальним
Зо явищем, і часто його причиною є ГРВІ. Кашель може суттєво погіршити якість життя будь-якої людини, особливо коли він є дуже сильним та/або глибоким. Було доведено, що безрецептурні засоби від кашлю та відхаркувальні препарати є не ефективними. Крім того, більшість таких препаратів мали суттєві побічні ефекти, особливо у дітей. Єдиним рецептурним лікарським засобом від кашлю, ефективність якого була доведена у Американському коледжі пульмонологів, є кодеїн. Однак, також, документально було підтверджено, що похідні кодеїну пригнічують кашель лише при таких дозах, котрі викликають побічні ефекти, такі, наприклад, як шлунково-кишковий запор, седативний ефект та недостатність дихання. Існує лише кілька, фармацевтичних продуктів, котрі діють безпосередньо на збудники кашлю.
Таким чином, існує гостра необхідність у створені агента, який був би більш ефективним у профілактиці та/або лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів, в тому числі застуди і її симптомів. Даний винахід відноситься саме до таких агентів та методів профілактики та/або лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, пов'язаних з цим захворюванням станів та симптомів.
Терапевтичний ефект надзвичайно розведеної форми (або ультра слабкий розчин) антитіл підсилених гомеопатичною технологією (активована потенційована форма) був винайдений лікарем Олегом І. Епштейном, був виявлений автором даного винаходу. Патент США Мо 7,582,294 на лікарський засіб для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози, або простатиту шляхом введення активованої гомеопатичної форми антитіл до простатоспецифічного антигену (ПСА).
Кініни - це низькомолекулярні пептиди, котрі беруть участь в запальних процесах в силу їх здатності активувати ендотеліальні клітини і, як наслідок, призводити до розширення судин, підвищеної проникності судин, продукування окису азоту, і мобілізації арахідонової кислоти.
Брадикінін є одним з найбільш характерних представників цієї групи вазоактивних речовин. А.П.
Каплан (Каріап А.Р.), Джозеф К (Чозері К), М. Сілверберг (5іїметбегд М.) "Шляхи утворення брадикініну та запальні захворювання". Журнал "АйПегау Сіїп Іттипо!". Лютий 2002р. 109 (2) хтор. 195-209.
Брадикінін продукується при запаленнях, травмах, опіках, під дією шокового стану, при алергії і певних серцево-судинних захворюваннях. При вивільненні, брадикінін ініціює або підвищує секрецію медіатора з лейкоцитів, який стимулює сенсорні аферентні нервові бо закінчення.
Рецептори брадикініну грають важливу роль в індукції кашлю. Брадикінін має вазоактивні властивості і викликає кашель, впливаючи на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів.
Епштейн та співавт., "Наднизькі дози антитіл до медіаторів запалення: Протикашльові властивості антитіл до брадикініну, гістаміну та серотоніну", Бюлетень з Експериментальної
Біології та Медицини, Додаток 1, 2003Зр., стор. 146-149. Відомі наднизькі дози антитіл до брадикініну. Епштейн та співавт., 2003р.
Гістаміни причетні до ряду захворювань, у тому числі запалення, бронхіальної астми, алергії, атопічного дерматиту і хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Гістамін впливає безпосередньо на специфічні рецептори гістаміну, які бувають чотирьох основних типів, НІ, Н2, НЗ та Н4і4. Підтипи специфічних рецепторів гістаміну приймають участь у специфічних медичних станах. Антагоністи рецептора НІ (антигістамінні препарати) широко використовуються при лікуванні алергічних реакцій, в тому числі алергічного риніту (сінної лихоманки), кропив'янки, укусів комах та гіперчутливості до медичних препаратів. Антагоністи рецептора Н2 часто використовуються як інгібітори секреції шлункової кислоти. Вони використовуються в якості препаратів вибору при лікуванні виразкової хвороби, а препаратами другого ряду - при лікуванні Синдрому Золлінгера-Еллісона та для лікування рефлюксного езофагіту. Рецептор НЗ є регулятором вестибулярного апарату (Чавес (Спаме) 2005р.), а рецептор НА -бере участь у запальних процесах.
Наднизькі дози антитіл до гістаміну виявилися ефективними при лікуванні виразкової хвороби, Крилова та співав., "Противиразкова дія наднизьких доз антитіл до гістаміну в експериментальних умовах", Бюлетень з Експериментальної Біології та Медицини, січень 2003р.; 135 Доповнення 7:80-2.
Морфін - це потужний наркотичний знеболюючий засіб, котрий використовується, переважно, для полегшення болю. Морфін використовується також для полегшення симптомів ускладненого дихання, зняття легеневого набряку та кашлю, як заспокійливе, і в боротьбі з діареєю. Морфін, у своїй найбільш значимій дії, є знеболювальним, гіпнотичним засобом, що використовується при дихальній недостатності, як заспокійливе та місцевий анестетик. Морфін вводять за допомогою ін'єкцій, але фармацевтично прийнятних засобів для введення морфіну перорально в якості знеболюючого засобу, як додатку до анестезії, як
Зо протикашльового та антидіарейного засобу, в фармацевтичній та медичній практиках не вистачає.
Відомі наднизькі дози антитіл до морфіну. Береговий та співавт., "Дія антитіл до морфіну в наднизьких дозах на індукцію довгострокового потенціювання в зрізі гіпокампу щурів з хронічною залежністю від морфіну" Бюлетень з Експериментальної Біології та Медицини, січень 2003Зр; 135 Доповнення 7:26-8.
Існує постійна потреба в нових засобах лікування гострих респіраторних захворювань та кашлю.
ОПИС РИСУНКІВ
Фіг. 1. - Відображає зміни у інтенсивності нічного кашлю, що вимірюється на основі Шкали інтенсивності кашлю, зміни у середніх показниках І групи (95).
Фіг. 2. - Відображає зміни у інтенсивності денного кашлю, що вимірюється на основі Шкали інтенсивності кашлю, зміни у середніх показниках І групи (95).
СТИСЛИЙ ОПИС ВИНАХОДУ
Даний винахід відноситься до лікарських засобі та методів лікування та профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів та пов'язаних з цим захворюванням станів та симптомів.
За одним аспектом, цей винахід представляє комбінований лікарський засіб до складу якого входить а) активована потенційована форма антитіл до брадикініну, б) активована потенційована форма антитіл до гістаміну та в) активована потенційована форма антитіл до морфіну.
У іншому варіанті, цей винахід представляє комбінований лікарський засіб до складу якого входить а) активована потенційована форма антитіл до брадикініну, б) активована потенційована форма антитіл до гістаміну та в) активована потенційована форма антитіл до морфіну, де антитіло відноситься до всього брадикініну або його фрагментів.
У іншому варіанті, цей винахід представляє комбінований лікарський засіб до складу якого входить а) активована потенційована форма антитіл до брадикініну, б) активована потенційована форма антитіл до гістаміну та в) активована потенційована форма антитіл до морфіну, де антитіло відноситься до всього гістаміну або його фрагментів.
У одному варіанті комбінований лікарський засіб даного аспекту винаходу включає активовану потенційовану форму антитіл до брадикініну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та С200), імпрегнованих у твердий носій. Відповідно, активована потенційована форма антитіл до гістаміну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та С200), може також бути імпрегнована у твердий носій. Так само, імпрегнується активована потенційована форма антитіл до морфіну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та
С200).
У іншому варіанті комбінований лікарський засіб даного аспекту винаходу включає активовану потенційовану форму антитіл до гістаміну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та С200), імпрегнованих у твердий носій. Відповідно, активована потенційована форма антитіл до брадикініну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та С200), може також бути імпрегнована у твердий носій. Так само, імпрегнується активована потенційована форма антитіл до морфіну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (С12, С30 та С200).
За ще одним варіантом комбінований лікарський засіб даного аспекту винаходу включає активовану потенційовану форму антитіл до морфіну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, СЗО та С50) або (С12, С30 та С200), імпрегнованих у твердий носій. Відповідно, активована потенційована форма антитіл до брадикініну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, С30 та С50) або (СІ2, С30 та С200), може також бути імпрегнована у твердий носій. Так само, імпрегнується активована потенційована форма антитіл до гістаміну у формі суміші гомеопатичних розведень (С12, СЗ30 та С50) або (С12, С30 та С200).
Активована потенційована форма антитіл до брадикініну, переважно, є моноклональним, поліклональним або природним антитілом, серед типів якого, більша перевага надається поліклональному антитілу. У одному варіанті даного аспекту винаходу, активована потенційована форма антитіл до брадикініну готується шляхом здійснення послідовних сотенних розведень, що супроводжуються струшуванням кожного розведення.
Активована потенційована форма антитіл до гістаміну, переважно, є мноклональним, поліклональним або природним антитілом, серед типів якого, більша перевага надається поліклональному антитілу. У одному варіанті даного аспекту винаходу, активована
Зо потенційована форма антитіл до гістаміну готується шляхом здійснення послідовних сотенних розведень, що супроводжуються струшуванням кожного розведення.
Активована потенційована форма антитіл до морфіну, переважно, є мноклональним, поліклональним або природним антитілом, серед типів якого, більша перевага надається поліклональному антитілу. У одному варіанті даного аспекту винаходу, активована потенційована форма антитіл до морфіну готується шляхом здійснення послідовних сотенних розведень, що супроводжуються струшуванням кожного розведення.
За іншим аспектом, даний винахід відноситься до методу лікування респіраторних захворювань або станів. За цим методом відповідним пацієнтам вводять а) активовану потенційовану форму антитіл до брадикініну, б) активовану потенційовану форму антитіл до гістаміну та в) активовану потенційовану форму антитіл до морфіну. Ці форми антитіл, переважно, вводяться у формі комбінованого лікарського засобу.
За іншим аспектом, даний винахід відноситься до методу лікування пацієнтів, що страждають від респіраторних захворювань або станів, за яким вводять комбінований лікарський засіб, котрий складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну.
У одному варіанті респіраторним захворюванням або станом є вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
У іншому варіанті респіраторним захворюванням або станом є гостра вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
За ще одним варіантом респіраторним захворюванням або станом є хронічна вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
За ще одним аспектом, даний винахід відноситься до методу лікування пацієнтів, що страждають від симптомів респіраторних захворювань або станів, за яким вводять комбінований лікарський засіб, котрий складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну.
У одному варіанті симптомом респіраторного захворювання є кашель.
Інший варіант винаходу передбачає введення від однієї до двох лікарських форм бо активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, від однієї до двох лікарських форм активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та від однієї до двох лікарських форм активованої потенційованої форми антитіл до морфіну, кожна з яких вводиться від одного до чотирьох разів на день. Кожна форма антитіл від однієї до двох лікарських форм, вводиться, переважно, два рази на день.
У переважному варіанті даного аспекту винаходу передбачається введення від однієї до двох лікарських форм комбінованого лікарського засобу, що складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну, кожна з яких вводиться від одного до чотирьох разів на день. Кожна форма антитіл від однієї до двох лікарських форм, вводиться, переважно, два рази на день.
За іншим варіантом даного аспекту винаходу, котрому надається більша перевага, комбінований лікарського засіб вводиться у єдиній лікарській формі, що складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну, переважно, два рази на день.
ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС
Даний винахід буде продемонстровано з посиланням на формулу винаходу. Нижче, у глосарії, будуть наведені тлумачення понять використаних у таблицях.
Термін "антитіло", у тому, значені, у якому він використовується у цьому документі, означає імуноглобулін, який специфічно прив'язується до, і таким чином визначається як зв'язаний з, певною просторовою і полярною організацією іншої молекули. Як зазначено у переліку, антитіла можуть включати в себе повний імуноглобулін або його фрагмент, можуть бути природними, поліклональними або моноклональними, та можуть включати в себе різні класи та ізотипи, такі як ІдА, ІдО, ІЧЕ, да, 4даКега, дае та ІдаЗ, ІдМ. Тоді як їх фрагменти можуть включати в себе
Еаб, Ем та Е (аб)»г, Раб" і т.і. Форма однини "антитіло", означає також форму множини цього терміну - "антитіла".
Термін "активована потенційована форма" або "потенційована форма" відповідно, що використовується у цьому документі по відношенню до антитіл означає продукт гомеопатичного потенціювання будь-якого базового розчину антитіл. "ЧОГомеопатичне потенціювання" означає
Зо використання методу гомеопатії задля наділення відповідної субстанції базового розчину терапевтичною дією гомеопатичного препарату. "Гомеопатичне потенціювання" може включати в себе, здійснення послідовних повторюваних розведень, поєднаних з зовнішніми методами обробки, такими, наприклад, як вертикальне (механічне) струшування. Іншими словами, відповідно до технології виготовлення гомеопатичних препаратів, базовий розчин антитіла піддають здійсненню послідовних повторюваних розведень та багаторазовому вертикальному струшуванню кожного отриманого розчину. Бажана концентрація базового розчину антитіл в розчиннику, що, як правило, складається з води або суміші води та етилового спирту, складає приблизно від 0,5 до 5,0 мг/мл. Процедура підготовки кожного компонента, тобто розчину антитіла, передбачає використання суміші трьох водних або водно-спиртових розведень базового матричного розчину (матричної настоянки) антитіл розведених у 10072, 10090 та 100200 разів відповідно, що еквівалентно сотенним гомеопатичним розведенням (С12, СЗ30 та С200) або використання суміші трьох водних або водно-спиртових розведень базового матричного розчину (матричної настоянки) антитіл розведених у 100712, 10030 та 10059 разів відповідно, що еквівалентно сотенним гомеопатичним розведенням (С12, С30 та С50). Приклади гомеопатичного потенціювання описані в патентах США Мо 7,572,441 та 7,582,294, котрі у повній формі та з визначеною цим документом метою, зазначаються у цій заявці у якості посилань. У той час, коли термін "активована потенційована форма" використовується у патентних формулах винаходу, термін "наднизькі дози (ННД)» використовується в прикладах. Термін "наднизькі дози" став професійним терміном в даній області шляхом дослідження та використання гомеопатично розведених та потенційованих форм речовини. Термін "наднизька доза" або "наднизькі дози" є взаємозамінними і, в першу чергу, є синонімами терміну "активована потенційована форма", що використовується у патентних формулах винаходу.
Іншими словами, антитіло вважається таким, що представлено у "активованій потенційований формі" або у "потенційованій формі" за умови наявності трьох факторів. По- перше, "активована потенційована" форма антитіла є продуктом процесу підготовки, прийнятого у сфері виготовлення гомеопатичних препаратів. По-друге, "активована потенційована" форма антитіла повинна мати біологічну активність, визначену методами, прийнятими у сучасній фармакології. І, по-третє, біологічна активність, продемонстрована "активованою потенційованою формою антитіла" не може бути обумовлена наявністю молекулярної форми бо антитіл у кінцевому продукті гомеопатичного процесу.
Наприклад, активована потенційована форма антитіла може бути отримана шляхом піддавання базових, ізольованих антитіл в молекулярній формі низці послідовних розведень у поєднанні з зовнішніми впливом, таким як механічне струшування. При зменшенні концентрації, зовнішня обробка, може також супроводжуватися такими процесами, як, вплив ультразвукових, електромагнітних або інших фізичних факторів. В. Швабе (М. 5спуаре) "Гомеопатичні препарати", М., 1967 р. Патенти США Мо 7,229,648 та Мо 4,311,897, котрі у повній формі та з визначеною цим документом метою, зазначаються у ньому у якості посилань, описують ті процеси, котрі є прийнятними методами гомеопатичного потенціювання в області виготовлення гомеопатичних препаратів. Результатом цієї процедури є рівномірне зменшення базової молекулярної форми антитіл у концентрації молекул.
Процедура повторюється до тих пір поки не буде отримана бажана гомеопатична потенція. Для окремого виду антитіла, необхідні гомеопатичні потенції можна визначити шляхом піддавання проміжних розведень біологічним тестам за відповідною фармакологічною моделлю. "Гомеопатичне потенціювання" може включати в себе, здійснення послідовних повторюваних розведень, поєднаних з зовнішніми методами обробки, такими, наприклад, як (механічне) струшування. Іншими словами, відповідно до технології виготовлення гомеопатичних препаратів, базовий розчин антитіла піддають здійсненню послідовних повторюваних розведень та багаторазовому вертикальному струшуванню кожного отриманого розчину.
Бажана концентрація базового розчину антитіл в розчиннику, що, як правило, складається з води або суміші води та етилового спирту, складає приблизно від 0,5 до 5,0 мг/мл. Процедура підготовки кожного компонента, тобто розчину антитіла, передбачає використання суміші трьох водних або водно-спиртових розведень базового матричного розчину (матричної настоянки) антитіл розведених у 100712, 10090 та 100200 разів відповідно, що еквівалентно гомеопатичним розведенням С12, СЗ30 та С200 або використання суміші трьох водних або водно-спиртових розведень базового матричного розчину (матричної настоянки) антитіл розведених у 100172, 10039 та 10059 разів відповідно, що еквівалентно сотенним гомеопатичним розведенням (С12,
СЗ30 та С50). Приклади отримання бажаної потенції також наведені у патентах США Мо 7,229,648 та 4,311,897, котрі у повній формі та з визначеною цим документом метою, зазначаються у ньому у якості посилань. Процедура, що застосовується по відношенню до
Зо "активованих потенційованих" форм антитіл та описується в цьому документі, більш детально представлена далі.
Існувало дуже багато протиріч щодо лікування суб'єктів дослідження гомеопатичними препаратами. Хоча даний винахід і оснований на застосуванні прийнятих гомеопатичних процесів для отримання "активованих потенційованих" форм антитіл, з точки зору дії, на суб'єктів дослідження, даний винахід посилається не лише на гомеопатію. Винахідником цього способу застосування було несподівано виявлено і, у прийнятій фармакологічній моделі, в повній мірі продемонстровано, що розчинник, у кінцевому рахунку, отриманий в результаті здійснення декількох послідовних розведень базової молекулярної форми антитіла, має чітко встановлену дію, котра жодним чином не пов'язана з наявністю слідів молекулярної форми антитіл у цільовому розведені. "Активована потенційована" форма антитіл, мова про яку іде у цьому документі, була перевірена на біологічну активність за допомогою прийнятних фармакологічних моделей, а саме експерименту у пробірці ("п міо") або експерименту на живих організмах ("іп мімо"), використовуючи придатну тваринницьку модель. Експерименти зазначені нижче демонструють біологічну активність за обраними моделями. Окрім цього, результати клінічних досліджень на людях, котрі представлені у цьому документі нижче, також містять докази, що свідчать про те, що дія, що спостерігалася у тваринницькій моделі може бути легко перенесена на терапію, призначену для застосування у людей. Дослідження людського організму також свідчать про наявність "активованих-потеційованих форм", що описуються у цьому документі, для лікування зазначених вище захворювань та розладів, котрі у медичній практиці відносяться до патологічних станів людського організму.
Крім того, заявлена "активована потенційована" форма антитіла включає тільки ті розчини або тверді лікарські засоби, біологічну активність котрих не можна пояснити наявністю молекулярної форми антитіл, що залишилися від базового розчину. Іншими словами, хоча і передбачається, що "активована потенційована" форма антитіл може містити сліди базової молекулярної форми антитіла, кваліфікований фахівець в цій області, з будь-якою долею вірогідності, не може записати виявлену у фармакологічних моделях біологічну активність на залишки молекулярної форми антитіл, оскільки концентрація молекулярної форми антитіл, що залишається після здійснення послідовних розведень, є вкрай низькою. Оскільки винахід не бо обмежений будь-якою конкретною теорією, біологічна активність "активованої потенційованої"
форми антитіл даного винаходу, не можна віднести на рахунок базової молекулярної форми антитіла. Перевага надається "активованій потенційованій формі антитіла" у рідкій чи твердій формі, в котрих концентрація молекулярної форми антитіла нижча за ліміт виявлення при застосуванні прийнятних аналітичних методик таких, наприклад, як капілярний електрофорез та
Високоефективна Рідинна Хроматографія (ВЕРХ). Особлива перевага надається "активованій потенційованій формі антитіла" у рідкій чи твердій формі, в котрих концентрація молекулярної форми антитіла нижча числа Авогадро. У фармакології молекулярних форм терапевтичних речовин, звичайною практикою є створення кривої "доза-реакція", у якій рівень фармакологічної відповіді відображається в залежності від концентрації препарату з активним компонентом, що вводиться суб'єкту дослідження або перевіряється іп мій. Мінімальний рівень препарату, котрий продукує будь-яку видиму реакцію, називається пороговою дозою. Особливо передбачено, що "активована потенційована" форма антитіл містить молекулярне антитіло, якщо таке передбачено, у концентрації, що нижча за порогову дозу, визначену для молекулярної форми антитіла для даної біологічної моделі.
Термін "Шкала інтенсивності кашлю" уособлює анкету, котра використовується для суб'єктивного оцінювання інтенсивності кашлю у денний та нічний періоди пацієнтами, і містить наступні питання, що оцінюються за п'яти бальною шкалою від 0 до 5:
Денний кашель:
О балів - кашель відсутній; 1 бал - короткотривалий кашель; 2 бали - кашель, що триває упродовж двох короткотривалих періодів;
З бали - частий кашель, який не заважає щоденній діяльності; 4 бали - частий кашель, який заважає щоденній діяльності; 5 балів - постійний кашель упродовж більшої частини дня. Нічний кашель:
О балів - кашель відсутній; 1 бал - кашель лише коли прокидаєшся/коли лягаєш спати; 2 бали - кашель, що будить серед ночі один раз або рано в ранці;
З бали - часті пробудження через кашель; 4 біли - частий кашель упродовж більшої частини ночі;
Зо 5 балів - постійний кашель.
Даний винахід представляє комбінований лікарський засіб до складу якого входить а) активована потенційована форма антитіл до брадикініну, б) активована потенційована форма антитіл до гістаміну та в) активована потенційована форма антитіл до морфіну. Як вже було зазначено у цьому документі, кожен окремий компонент даної комбінації, відомий своєю медикаментозною дією. Однак, винахідниками даного лікарського засобу, було несподівано, виявлено, що застосування саме комбінації зазначених форм антитіл суттєво знижує симптоми кашлю та допомагає при лікуванні респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів.
Відповідно до цього аспекту винаходу, комбінований лікарський засіб може бути як у рідкій, так і у твердій формі. Кожна активована потенційована форма антитіл, що входить до складу лікарського засобу, виготовляється з базової молекулярної форми антитіла шляхом застосування процесів, прийнятих у гомеопатичній практиці. Базові антитіла можуть бути моноклональними або поліклональними антитілами, отриманими за результатами знаних та використовуваних процесів таких, наприклад, як ті, що описані в Імунотехнологіях,
Г. Фрімель (0. Нгітеї!), М., "Медицина" (Медайзупа), 1987 р., стор. 9-33; "Людські антитіла" "Моноклональні та рекомбіновані антитіла, ЗО років потому" Е. Лаффлі (ану Е.), Р. Содойер (бБодоуеєг В.) - 2005 р. - Том 14. - Мо 1-2, стор. 33-55, що зазначаються у цьому документі у якості посилань.
Моноклональні антитіла можна отримати, наприклад, за допомогою технології гібридоми (моноклонування). Початкова стадія процесу включає імунізацію, що основана на принципах, що розвиваються вже під час виготовлення поліклональних антисироваток. На подальших етапах роботи здійснюється продукування гібридних клітин, що генерують клони антитіл однакової структури. їх індивідуальне виведення здійснюється з використанням тих же методів, що і у випадку підготовки поліклональної сироватки.
Поліклональні антитіла можна отримати за допомогою активної імунізації тварин. Для цього, відповідним тваринам (наприклад, кролям) проводять серію ін'єкцій відповідного антигену, будь- то брадикініну, гістаміну чи морфіну. Імунна система тварин генерує відповідні антитіла, які збираються у тварин відомим всім способом. Ця процедура дозволяє виготовити моноспецифічну сироватку багату антитілами.
За бажанням, сироватку, що містить антитіла можна очистити, наприклад, за допомогою бо афінної хроматографії, фракціонування шляхом осаджування солей або іонно-обмінної хроматографії. В результаті, очищена, збагачена антитілами сироватка може бути використана в якості базового матеріалу для виготовлення активованої потенційованої форми антитіл.
Бажана концентрація базового розчину антитіл в розчиннику, що, як правило, складається з води або суміші води та етилового спирту, складає приблизно від 0,5 до 5,0 мг/мл.
Процедура підготовки кожного компоненту комбінованого препарату передбачає використання суміші трьох водних або водно-спиртових розведень базового матричного розчину антитіл розведених у 10072, 10030 та 10050 раз відповідно, що еквівалентно гомеопатичним розведенням С12, СЗ30О та С50 або у 100712, 10039 та 100200 раз відповідно, що еквівалентно гомеопатичним розведенням С12, СЗ30 та С200. Для підготовки твердої лікарської форми, твердий носій обробляється необхідним розведенням, отриманим за допомогою відповідного гомеопатичного процесу. Для отримання єдиного блоку лікарського засобу, що складається з комбінації винаходу, масу носія імпрегнують з кожним окремим розведенням. Для підготовки бажаної комбінації лікарського засобу, підходять обидва способи імпрегнації.
За обраною модифікацією, базовим матеріалом, що використовується для виготовлення активованої потенційованої форми, котра входить до складу комбінованого лікарського засобу даного винаходу, є поліклональне, отримане з тваринної моделі антитіло до відповідного антигену, а саме, брадикініну, гістаміну або морфіну. Для отримання активованої потенційованої форми поліклональних антитіл до брадикініну, обраний антиген може бути введений в якості іммуногена лабораторним тваринам, бажано, кролям. Наступна Послідовність
Мо 1 брадикініну розглядається як прийнятий антиген:
Послідовність Ме1ї (5ЕО 10 МО 1).
Ага Рго Рго Сіу Рпе Зег Рго Рпє Аг9 1 5 9
Прикладом процедури підготовки стартових поліклональних антитіл до брадикініну може слугувати процедура описана далі. За 7-9 днів до забору крові, кролям проводять від 1 до Зх внутрішньовенних ін'єкцій потрібного антигену, щоб збільшити рівень поліклональних антитіл в системі кровообігу. При імунізації, беруться зразки крові для перевірки рівня антитіл. Як правило, максимальний рівень імунної реакції розчинного антигену досягається протягом 40-60 днів після першої ін'єкції антигену. По закінченні першого циклу імунізації, у кролів починається
З0О-денний реабілітаційний період, після якого проводиться повторна імунізація ще 1-3
Зо внутрішньовенними ін'єкціями.
Для отримання антисироватки, що містить потрібні антитіла, кров імунізованих кролів збирають та поміщають в 50 мл центрифужні пробірки. Згустки продукту, що утворюються на стінках пробірок видаляються дерев'яною лопаткою, і стрижень поміщають в згусток по центру пробірки. Потім, кров на одну ніч поміщають в холодильну камеру при температурі близько "С. Наступного дня, згусток на лопатці видаляють, а рідину, що залишилася, центрифугують протягом 10 хвилин при 13000 обертів за хвилину. Надосадова рідина є цільовою антисироваткою. Отримана антисироватка, як правило, жовтого кольору. 20 95 Мам3 (вагова концентрація) додається до антисироватки до кінцевої концентрації 0,02 95 і, до використання, зберігається в замороженому стані при температурі -207 С або без МамМм3З - при температурі - 40 70"С. Для сепарації цільових антитіл до брадикініну з антисироватки, використовується наступна послідовність твердофазної абсорбції: 10 мл антисироватки кролів двічі розбавляють 0,15 М масі, після чого додають 6,26 г Ма2504, перемішують і витримують протягом 12-16 годин при температурі 4 "С.
Осад видаляється центрифугуванням, розводять в 10 мл фосфатного буферного розчину і діалізують у тому ж розчині протягом ночі при кімнатній температурі. Після видалення осаду, розчин наноситься на стовпчик ДЕАЕ-целюлози збалансований фосфатним буферним розчином. Фракція антитіла визначається шляхом вимірювання оптичної щільності елюату при 280 нм.
Виділені неочищені антитіла очищають за допомогою афінної хроматографії додаючи отримані антитіла брадикініну, розташовані на нерозчинній матриці хроматографічного носія, з подальшим вивільненням концентрованими водними розчинами солей.
Отриманий, в результаті, буферний розчин використовується в якості стартового розчину для процесу гомеопатичних розведень, який використовується для підготовки активованих потенційованих форм антитіл. Переважна концентрація стартового матричного розчину антигенно-очищених поліклональних антитіл кролика до брадикініну становить 0,5-5,0 мг/мл, бажано 2,0-3,0 мг/мл.
Поліклональні антитіла морфіну можна також отримати за допомогою вище описаної методології по отриманню антитіл брадикініну, використовуючи, для цього, гемісукцинат кон'югований з гемоцианіном лімфи равлика (КІ Н) у якості імуногенна.
Поліклональні антитіла гістаміну, котрий є біогенним аміном (4-(2-аміноетил)-імідазол або бета-імідазоліл етиламін хімічної формули С5НОМЗ) можна також отримати за допомогою вище описаної методології використовуючи ад'ювант та дигідрохлорид гістаміну, що використовується для масового виробництва.
Активовану потенційовану форму антитіл даного винаходу можна отримати шляхом гомеопатичного потенціювання використовуючи базовий розчин. Як правило, застосовується метод пропорційного пониження концентрації, котрий передбачає серійне розведення 1 частини кожного попереднього розчину (починаючи з базового) в 9 частинах (для десяткового розведення), або в 99 частинах (для сотенного розведення), або в 999 частинах (для тисячних розведень) нейтрального розчинника, починаючи з концентрації базового розчину антитіл в розчиннику, переважно, водної чи водно-спиртової суміші, в об'ємі від 0,5 до приблизно 5,0 мг/мл, в поєднанні з зовнішнім впливом. Як правило, під зовнішнім впливом розуміють багаторазове вертикальне струшування (динамізацію) кожного розведення. Для кожного подальшого розведення до моменту досягнення необхідного рівня активності, або фактору розведення, використовуються окремі контейнери. Цей метод є загальноприйнятим у гомеопатичній практиці. Для прикладу, дивіться, В. Швабе (У. Зспугабе) "Гомеопатичні лікарські засоби", М., 1967 р., стор. 14-29, що зазначається у цьому документі у якості посилання.
Наприклад, для приготування 12-сотенного розведення (позначається С12), одну частину базового матричного розчину антитіл до брадикініну концентрацією 3,0 мг/мл розбавляють в 99 частинах нейтрального водного або водно-спиртового розчину (переважно, 15 95 етилового спирту), а потім багато разів (10 і більше) струшують у вертикальному положенні, щоб створити перше сотенне розведення (позначається як С1). Друге сотенне розведення (С2) отримують з 1- го сотенного розведення С1. Для підготовки 12-го сотенного розведення (С12) ця процедура повторюється 11 разів. Таким чином, 12-е сотенне розведення (С12) - це розчин отриманий у результаті 12 серійних розведень однієї частини базового матричного розчину антитіл до брадикініну концентрацією 3,0 мг/мл у 99 частинах нейтрального розчинника в різних
Зо контейнерах, що еквівалентний сотенному гомеопатичному розведенню С12. Аналогічні процедури з відповідним коефіцієнтом розбавлення проводяться для отримання розведень
С30, С50 її С200. Для перевірки активності проміжні розведення можна перевірити використовуючи будь-яку, необхідну вам, біологічну модель. Переважними активованими потенційованими формами для обох антитіл, що входять до складу комбінації винаходу, є суміш розведень С12, СЗ30 та С50 або С12, С30 та С200. При використанні суміші різних гомеопатичних розведень (в основному сотенних) активної речовини у якості біологічно активних рідких компонентів, кожен компонент лікарського засобу (наприклад, С12, С30, С50,
С200) готується окремо відповідно до вище згаданої процедури до моменту отримання від наступного до останнього розведення (наприклад, до моменту отримання С11, С29 та С199 відповідно), а потім по одній частині кожного компоненту додають до контейнерів, дотримуючись складу суміші, і змішують з необхідною кількістю розчинника (наприклад, з 97 частинами для сотенного розведення).
Можна використовувати активну речовину як суміш різних гомеопатичних розведень, наприклад, десяткових та/або сотенних (020, С30, С100 або С12, С30, С50 або С12, С30, С200 і т.д), ефективність яких визначається експериментально, шляхом тестування розведення у відповідній біологічній моделі, наприклад, у тих моделях, котрі описані у розділі "Приклади" цього документу.
В ході зниження потенціювання та концентрації, вертикальне струшування може бути замінено зовнішнім впливом ультразвуку, електромагнітних полів або будь-якого аналогічного зовнішнього чинника, прийнятного до використання у гомеопатичній практиці.
Як правило, лікарський засіб, передбачений цим винаходом, може бути як у рідкій, такі у твердій формі. Переважно, рідка форма лікарського засобу є сумішшю активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та активованої потенційованої форми антитіл до морфіну у співвідношенні 1-1.
Кращим рідким носієм є вода або водно-спиртова суміші.
Як правило, лікарський засіб у твердій формі готується з гранул фармацевтично прийнятного носія, який попередньо був насичений водним або водно-спиртовим розведенням активованої потенційованої форми антитіл. Тверда лікарська форма може бути в будь-якій формі, відомій у фармацевтичній галузі, а саме, у формі таблеток, капсул, пастилок і т.д. У бо якості неактивних фармацевтичних інгредієнтів можна використовувати глюкозу, сахарозу,
мальтозу, крохмаль, ізомальтозу, ізомальт та інші моно-оліго-і полісахариди, використовувані при виробництві фармацевтичних препаратів, а також технологічні суміші зазначених вище неактивних фармацевтичних інгредієнтів з іншими фармацевтично прийнятними наповнювачами, такими, наприклад, як ізомальт, кросповідон, цикламат натрію, натрію сахарин, безводна лимонна кислота і т.д., у тому числі мастильні матеріали, розпушувачі, сполучні речовини і барвники. Переважними носіями є лактоза та ізомальт. До складу фармацевтичної лікарської форми можуть додатково входити стандартні фармацевтичні наповнювачі такі, наприклад, як мікрокристалічна целюлоза, стеарат магнію та лимонна кислота.
Як правило, лікарський засіб у твердій формі готується з гранул фармацевтично прийнятного носія, який попередньо був насичений водним або водно-спиртовим розведенням активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та активованої потенційованої форми антитіл до морфіну. Переважним носієм є ізомальт. До складу фармацевтичної лікарської форми можуть додатково входити стандартні фармацевтичні наповнювачі такі, наприклад, як мікрокристалічна целюлоза, стеарат магнію та кросповідон.
Приклад отримання стандартної твердої лікарської форми представлено нижче.
Для підготовки твердої форми для перорального застосування, гранули ізомату імпрегнують з водними або водно-спиртовими розчинами активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та активованої потенційованої форми антитіл до морфіну у співвідношенні 1 кг розчину антитіл на 5 або 10 кг лактози (від 1:5 до 1:10). Щоб здійснити імпрегнування, гранули ізомату піддають насиченню зрошенням в псевдозрідженій киплячій бані (наприклад, "Ниціїп Ріовнар", виробництва компанії Наніп стрН) з наступним сушінням за допомогою нагрітого потоку повітря при температурі нижче 40 "с.
Певна вирахувана кількість висушених гранул (від 9,5 до 98 вагових частин), насичених активованою потенційованою формою антитіл поміщають в змішувач їі змішують з від 2 до 88 ваговими частинами "ненасиченого" чистого ізомату (використовується в цілях скорочення витрат, спрощення і прискорення технологічного процесу без зниження ефективності лікування), разом з від 0,5 до 0,7 вагових частин цикламат натрію, від 0,1 до1,5 вагових частин стеарат магнію, від 0,05 до 0,07 вагових частин натрію сахарид та від 1 до 1,5 вагових частин лимонної кислоти. Отриману таблетовану масу рівномірно змішують та таблетують методом прямого напівсухого пресування (наприклад, під пресом для таблетування Корша - Хі 400), щоб сформувати від 150 до 500 мг пігулок круглої форми, масою переважно 250 мг. Після таблетування, отримуємо 250 мг таблетки насичені водно-спиртовим розчином (3,0-6,0 мг/таблетка) у поєднанні з активованою потенційованою формою антитіл до брадикініну, активованою потенційованою формою антитіл до гістаміну та активованою потенційованою формою антитіл до морфіну. Кожен компонент комбінації, що використовується для імпрегнування носія представлений у формі суміші сотенних гомеопатичних розведень С12,
С30 та С50 або суміші сотенних гомеопатичних розведень С12, С та С200.
За іншим варіантом, для підготовки твердої форми для перорального застосування, 100-300 мкм гранули лактози імпрегнують з водними або водно-спиртовими розчинами активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та активованої потенційованої форми антитіл до морфіну у співвідношенні 1 кг розчину антитіл на 5 або 10 кг лактози (від 1:5 до 1:10). Щоб здійснити імпрегнування, гранули лактози піддають насиченню зрошенням в псевдозрідженій киплячій бані (наприклад, "Нийіїп Ріїоймар", виробництва компанії Нишіп СбтрН) з наступним сушінням за допомогою нагрітого потоку повітря при температурі нижче 40 "С. Певна вирахувана кількість висушених гранул (від 10 до 34 вагових частин), насичених активованою потенційованою формою антитіл поміщають в змішувач і змішують 3 25-45 ваговими частинами "ненасиченої" чистої лактози (використовується в цілях скорочення витрат, спрощення і прискорення технологічного процесу без зниження ефективності лікування), разом з 0,1-1 вагових частин стеарат магнію, і від З до 10 вагових частин мікрокристалічної целюлози. Отриману таблетовану масу рівномірно змішують та таблетують методом прямого напівсухого пресування (наприклад, під пресом для таблетування Корша - Хі 400), щоб сформувати від 150 до 500 мг пігулок круглої форми, масою переважно 300 мг. Після таблетування, отримуємо 300 мг таблетки насичені водно-спиртовим розчином (3,0-6,0 мг/таблетка) у поєднанні з активованою потенційованою формою антитіл до брадикініну, активованою потенційованою формою антитіл до гістаміну та активованою потенційованою формою антитіл до морфіну. Кожен компонент комбінації, що використовується для імпрегнування носія представлений у формі суміші сотенних гомеопатичних розведень С12, С30 та С50 або суміші сотенних гомеопатичних розведень С12, С30 та С200.
Оскільки винахід не обмежується будь-якою конкретною теорією, вважається, що активована потенційована форма антитіл, описана у цьому документі, не містить молекулярної форми антитіл в кількості, достатній для біологічної активності, котра є характерною для такої молекулярної форми. Біологічна активність комбінованого препарату (комбінованого лікарського засобу), представленого цим винаходом, та його комбінацій наочно продемонстрована в доданих до цього документу прикладах.
За однією з модифікацій, даний винахід відноситься до методу лікування пацієнтів, що страждають від респіраторних захворювань або станів, за яким вводять комбінований лікарський засіб, котрий складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну.
За переважною модифікацією респіраторним захворюванням або станом є вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
За іншою переважною модифікацією респіраторним захворюванням або станом є гостра вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
За ще однією з переважних модифікацій респіраторним захворюванням або станом є хронічна вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів.
За другою модифікацією, даний винахід відноситься до методу лікування пацієнтів, що страждають від симптомів респіраторних захворювань або станів, за яким вводять комбінований лікарський засіб, котрий складається з а) активованої потенційованої форми антитіл до брадикініну, б) активованої потенційованої форми антитіл до гістаміну та в) активованої потенційованої форми антитіл до морфіну.
За переважною модифікацією симптомом респіраторного захворювання є кашель.
У лікувальних цілях, комбінований препарат вводять від одного до чотирьох разів на день, переважно, два рази на день за умови, що кожне введення включає одну або дві лікарські форми комбінованого препарату. Далі винахід ілюструється на прикладах.
ПРИКЛАДИ Приклад 1.
Зо У дослідженні було використано тридцять самців морських свинок вагою 350-400 г. Кашель було викликано інгаляцією ЗО мкм капсаїцину з використанням розпилювача протягом 5 хвилин. Кількість епізодів кашлю була підрахована протягом 15 хвилин. Кашель індукували двічі - один раз до введення препарату (базового) і другий раз після введення препарату. У контрольній групі (120 мкл /морську свинку), вводили дистильовану воду. Другій групі (40 мкл/морську свинку) вводили ННД антитіл до морфіну. Третій групі (120 мкл/морську свинку) вводили комбінацію з ННД антитіл до брадикініну (ННДБ), ННД антитіл до гістаміну (ННДГ) і
ННД антитіл до морфіну (ННДМ. Препарат вводився перорально (крапельним шляхом) З рази з інтервалом у 120-хвилин, в останній раз - за 15 хвилин до капсаїцин-індукованого кашлю.
Дослідження показало, що комплексний комбінований препарат з ННДБ ж ННДГ ї- ННДМ має більш ефективну протикашльову дію, ніж ННДМ окремо. Препарати зуміли придушити кашель на 55,2 95 та 21,5 95, відповідно (р «0,05) (див. Таблицю 1).
Таблиця 1
Дія досліджуваних препаратів на кількість епізодів кашлю, Мам (05 від базового показника)
Контрольна група (введення дистильованої 9,6-1,2 8,409 11,253,1 95 води)
Статистично значна різниця у порівнянні з базовими показниками: ххх. р«0.001
Статистично значна різниця у порівнянні з показниками контрольної групи:
Я -р«0.05Я рео.01
Приклад 2.
У дослідженні були використані 300 мг таблетки насичені лікарським засобом, що містив водно-спиртовий розчин (6 мг / таблетку) активованої - потенційованої форми поліклональних афіно очищених кролячих наднизьких доз антитіл до брадикініну (ННДБ), наднизьких доз антитіл до гістаміну (ННДГ) та наднизьких доз антитіл до морфіну (ННДМ), отриманих в результаті гіперрозведення базового складу розчину у 10072, 10099, 10050 разів, що еквівалентно суміші гомеопатичних розведень С12, С30, С50.
Ефективність та безпека застосування складної комбінації ННДБ ї- ННДГ ї- ННДМ були оцінені за результатами відкритого, наглядового клінічного дослідження, що включало 107 суб'єктів дослідження віком від 19 до 82 років (середній вік 47,60--1,56 років), що перебували на амбулаторному лікуванні вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів (гострого фарингіту/ринофарингіту, гострого ларингіту/ ларинготрахеїту) та/або інфекції нижніх дихальних шляхів (гострого бронхіту). Основним симптомом вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів даної локалізації, окрім лихоманки, інтоксикації та катаральних симптомів, є кашель, котрий на початку захворювання був сухим (непродуктивним) і спостерігався у 10095 суб'єктів дослідження. Переважна більшість пацієнтів (п - 101; 94 95) була зарахована в дослідження протягом першого дня захворювання на вірусну інфекцію верхніх дихальних шляхів. 43 95 серед суб'єктів дослідження складали чоловіки (п - 46), 57 95 - жінки (п - 61). Майже половина хворих (п - 46; 43 95) перебувала у стані середньої тяжкості, З (2,8 95) - у важкому стані і у 58 (54 б) стан залишався незмінним. Середня частота серцевих скорочень становила78,40:0,27 ударів в хвилину, частота дихання - 20,40-0,14 за хвилину. У всіх учасників дослідження була зафіксована підвищена температура тіла у межах від 37.0 до 38.5 "С (у 91 905) і від 38.6 до 39.07 (у 995). На початку дослідження всі пацієнти скаржилися на астенічні симптоми (нездужання, поганий апетит, біль у м'язах), а деякі з них - на головний біль (5,6 95), запаморочення (2,8 95), адинамію (5,6 95). Відповідно до базових показників, середня кількість епізодів кашлю складала 5,5020,06 епізодів, кожен з яких складався з 4,3020,13 кашлів. У більшості суб'єктів дослідження кашель супроводжувався зміною кольору шкіри (п - 107; 100 95), здуттям яремних вен (п - 107; 100 95), зміною положення тіла (п - 104; 97 90). Серед інших катаральних симптомів спостерігалося утруднене носове дихання (п - 107; 100 Фо), рясні виділення з носа (п - 19; 18 95). У ході об'єктивного огляду, були виявлені утруднені вдих (п - З,
Зо З 96) або видих (п - 23; 22 95), дифузні сухі хрипи в легенях (п - 33; 31 95) та спостерігалася загальна мозкова симптоматика (п - 2,2 95). Проведені додаткові обстеження підтвердили наявність інфекційно-запального процесу дихальних шляхів, що став причини кашлю у пацієнтів, включених у дослідження. Зокрема, при ЛоОР-огляді у більшості пацієнтів локалізували ушкодження верхніх дихальних шляхів, а радіологічні дослідження (при бронхіті) виявили зміни у картині легень за відсутності інфільтративних та вогнищевих уражень легенів.
Аналіз крові всіх суб'єктів дослідження показав нормальні або незначні збільшення числа лейкоцитів, іноді спостерігалася незначна лейкопенія (п - 9; 8 90), лімфоцитоз - п - 12; 11 Ор), моноцитоз (п - 7, 6 95); РОЕ у більшості пацієнтів залишився без змін (п - 103; 96 95). Окрім ротавірусних, жарознижувальних, дезінтоксикаційних та місцевих (протизастійних) препаратів, 91 таблетка), всім пацієнтам надавалася комплексна терапія ННДБ, ННДГ і ННДМ, котру проводили 4 рази на день. Інші протикашльові, відхаркувальні та муколітичні засоби не допускалися. Огляд пацієнтів здійснювався щоденно упродовж 7 днів, а на початку ії у кінці дослідження порівнювалися дані лабораторних тестів. До критеріїв оцінки протикашльової ефективності комплексного комбінованого препарату ННДБ «з ННДГ «т ННДМ входили загальна тривалість кашлю, включаючи тривалість сухого кашлю, кількість епізодів кашлю протягом години і середнє число кашлів протягом одного епізоду кашлю. Додаткові критерії оцінки включали тривалість інших катаральних явищ, лихоманки та інтоксикації, а також порушеннями сну.
Отримані результати показали позитивні зміни у характері кашлю вже з 1 -го дня початку введення комбінації ННДБ ї- ННДГ ж ННДМ. Під час лікування спостерігалася позитивна динаміка як у інтенсивності кашлю, у кількості епізодів кашлю, так і у кількості кашлів в одному епізоді. Кількість епізодів кашлю протягом однієї години скоротилася з 5,5020,06 у 1-й день до 3,720,15 на 2-й день; до 2,4:20,12 на 3-й день; до 1,5:2-0,08 на 4-й день; до 0,9-4-0,07 на 5-й день і до 0,4240,02 на 6-й день спостереження. Середня кількість імпульсів кашлю за один епізод у відповідні дні становила 4,30:20,13; 4,1020,30; 3,20:50,15; 2,60:50,12; 1,40:20,06 і 0,3050,01. Сухий кашель вдалося вилікувати упродовж 4,20:0,19 днів, наприкінці яких він перейшов у вологий кашель, що тривав не більше ніж до 7-го дня (середня тривалість кашлю складала 6,605-0,05 днів).
Порівняння результатів лікування з тими, які були отримані упродовж попередніх бо опублікованих досліджень (див. Таблицю 2), продемонструвало більш очевидну ефективність застосування комбінації ННДБ я ННДГ «т ННДМ в порівнянні зі Стоптусином? та ЕреспаломФ), при лікуванні вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів у дорослих. При прийомі Стоптусину?є сухий кашель переходив у вологий в середньому упродовж 6,2 дня (проти 4,20:50,19 днів при використанні комбінації ННДБ ї- ННДГ ї- ННДМ). Загальна тривалість кашлю при прийомі
СтоптусинуФф складала 8,8 днів, при прийомі Ереспалуф більш ніж 7 днів (проти 6,6050,05 днів - при використанні комбінації ННДБ я ННДГ-- ННДМ).
Інші симптоми, які супроводжують кашель, зникали на ЗЙ-4Й дні лікування комбінацією
ННДБ «т ННДГ.- ННДМ. Зміна кольору шкіри під час кашлю зберігалася до дня 2,8:0,1, набряк яремної вени - до дня 3,70,09, зміна положення тіла - до дня 2,750,11.
Протизапальна дія компонентів, що входять до складу комбінованого препарату ННДБ
УННДГ «ННДМ, спричинила позитивні зміни у інтоксикації та катаральних симптомах вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів (Табл. 3). Постійна лихоманка, в залежності від тяжкості захворювання, спостерігалася упродовж 2,90520,08 днів, в окремих випадках - з періодичним підвищенням температури тіла на 4-й день хвороби (4,0020,08). Полегшення носового дихання спостерігалося до кінця 4-го дня (4,3:0,12) лікування, риніту - на день (2,2:30,1). Повне усунення катаральних симптомів на слизовій оболонці ротової порожнини спостерігалося упродовж 6,9:20,08 днів. Час, необхідний для усунення ознак інтоксикації складав близько 4 днів; астенія, в середньому, продовжувалася протягом 3,6020,09 днів; поганий апетит - 3,00-0,07 днів; а загальні мозкові симптоми - 3,00:50,01 днів. Сон, як правило, нормалізувався протягом 3,8050,09 днів.
Отримані результати були порівняні з даними по ефективності лікування вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів за допомогою інших препаратів проти кашлю. СтоптусинФ знижував тяжкість інтоксикації та полегшував катаральні симптоми на 5-й день лікування (Є.В. Сиротіна, 2009р.); ЕреспалФ - значно зменшував клінічні ознаки вірусних інфекцій верхніх дихальних протягом 7 днів, однак, деякі симптоми, такі, наприклад, як закладеність носа, зберігалися і після лікування, у більш ніж 20 95 суб'єктів дослідження (Т. Плюса, Д. Навацька, 2000р.).
До аналізу безпеки були включені дані всіх 107 пацієнтів, які брали участь у дослідженні і завершили лікування в терміни, встановлені протоколом. Жоден суб'єкт дослідження не був виведений з нього достроково. Упродовж всього періоду дослідження, спостерігалася гарна
Зо переносимість препарату. Жодних несприятливих явищ, пов'язаних з введенням комбінації
ННДБ ж ННДГ- ННДМ зареєстровано не було. Також не було зафіксовано і жодного випадку відмови від прийому даної комбінації. Результати аналізів крові, проведених наприкінці лікування, не містили жодних ознак патологічних відхилень (Табл. 4). Аналіз сечі, у перший та останній дні лікування, також не містили жодних ознак патологічних відхилень у пацієнтів.
Таким чином, результати дослідження підтвердили ефективність комплексу ННДБ
У«ННДГАННДМ при лікуванні кашлю у дорослих пацієнтів з вірусними інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Протикашльова ефективність була підтверджена зниженням інтенсивності кашлю (кількості епізодів на годину і кількості кашлів за один епізод), починаючи з перших днів лікування. Середня тривалість сухого (непродуктивного) і вологого (продуктивного) кашлю була коротшою в порівнянні з іншими протикашльовими препаратами.
Комплексна комбінація ННДБ ї- ННДГ- ННДМ, придушувала кашльовий рефлекс і знижувала тяжкість інфекційного запалення дихальних шляхів (що є причиною кашлю при вірусних інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів), що, у свою чергу, сприяло швидким позитивним змінам у інтоксикації і катаральних симптомах. Клінічні прояви захворювання регресували в основному протягом перших 3-4 днів. Відсутність побічних ефектів і патологічних відхилень лабораторних показників, пов'язаних з використанням комбінації ННДБ я«ННДГ
ННДМ, свідчить про безпеку даного лікарського засобу.
Таблиця 2
Порівняльні дані ефективності засобів проти кашлю ванни 1 Гн
Препарат й і кашлю (Дні) вологого кашлю (Дні) (Ереспале(І. Плюса, Д.Навацька, 2000р)|ЇЙ./:(Х 7... Її
Таблиця З
Тривалість дихальних шляхів клінічних симптомів вірусної інфекції верхніх
Катаральні симптоми ротової порожнини симптоми інтоксикації
Таблиця 4
Показники: дослідження загального аналізу крові проведеного під час
Приклад 3.
У дослідженні були використані 300 мг таблетки насичені лікарським засобом, що містив водно-спиртовий розчин (6 мг / таблетку) активованої - потенційованої форми поліклональних, афіно очищених кролячих наднизьких доз антитіл до брадикініну (ННДБ), наднизьких доз антитіл до гістаміну (ННДГ) та наднизьких доз антитіл до морфіну (ННДМ), отриманих в результаті надвисокого розведення матричних розчинів у 10072, 10090, 10059 разів, що еквівалентно суміші гомеопатичних розведень С12, С30, С50.
Оцінка ефективності та безпеки комплексного лікарського засобу ННДБ ї- ННДГ- ННДМ проводиться на базі багатоцентрового відкритого порівняльного клінічного дослідження, котре ще триває. На сьогоднішній день, є дані по 20 пацієнтам, котрі завершили лікування.
Чотирнадцять пацієнтів отримували комплексний препарат ННДБ я ННДГ-- ННДМ в дозі по 2 таблетки З рази на день протягом перших З днів та по 1 таблетці З рази на день протягом наступних 4-х днів. Шість пацієнтів приймали Коделакф (кодеїн ж натрію гідрокарбонат «ж корінь солодки ж трави термопсису ланцетного) у таблетках (АТ "Фармстандарт -Лексредства", Росія) в дозі 1 таблетка З рази на день. В обох групах курс лікування тривав 7 днів.
У досліджені брали участь чоловіки та жінки старше 18 років, котрі перебували на амбулаторному лікуванні та котрим була діагностована вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів, котра супроводжувалася вологим кашлем 12 годин на день упродовж 7 днів, та на фоні якої розвивався гострий фарингіт, ларингіт, ларинготрахеїт, трахеїт, трахеобронхіт та бронхіт.
До проведення будь-яких процедур суб'єкти дослідження підписали форму інформованої згоди на участь у дослідженні. Був проведений комплексний огляд пацієнтів та взяті зразки крові і сечі для контролю безпеки лікування.
Аналіз терапевтичної ефективності препарату базувався на наявності кашлю та його типів прояву, що спостерігалися при кожному візиті (на початку процесу лікування та на 2-й, 4-й і 7-й дні лікування), а також на основі даних, що були внесені до карток пацієнтів.
Під час кожного візиту на базі Шкали інтенсивності кашлю порівнювалися дані по кількості пацієнтів, у котрих був зафіксований перехід з сухого на вологий кашель, а також дані по інтенсивності денного та нічного кашлів, що заносилися у персональні картки всіх пацієнтів. В обох групах симптоми полегшення кашлю були зафіксовані лише під час останнього візиту (день 751 лікування). У групі КоделакфФ кількість таких пацієнтів становила 83,3 95, а у групі комплексного засобу ННДБ ї- ННДГ-- ННДМ - 73,8 95; ніяких істотних відмінностей між групами відмічено не було.
Частка пацієнтів, у котрих був зафіксований перехід сухого кашлю у вологий при прийомі комплексного засобу ННДБ ї ННДГ-- ННДМ становила 28,6 95, а у групі Коделакф - 20,0 95. На 4- й і 7-й дні ці показники становили 35,7 та 16,7 95 відповідно; ніяких істотних відмінностей між групами відмічено не було.
Відомості про зміни в інтенсивності кашлю представлені на Фіг. 1 і 2. Слід зазначити, що 2 - кратне зниження денної і нічної інтенсивності кашлю було зафіксовано в обох групах - на 4-й день лікування, зменшилася інтенсивність нічного кашлю, а на 5-й день лікування - зменшилась інтенсивність денного кашлю.
Отримані результати показують, що протикашльова дія комплексного лікарського засобу
ННДБ х ННДГ.- ННДМ може бути порівняна з протикашльовою дією препарату Коделакф).
Відсутність побічних ефектів, пов'язаних з використанням комплексного лікарського засобу
ННДБ -- ННДГ-- ННДМ і відсутність патологічних відхилень у лабораторних параметрах свідчать про безпечність цього лікарського засобу.
Приклад 4.
У дослідженні були використані 300 мг таблетки насичені лікарським засобом, що містив розчини (6 мг / таблетку) активованої - потенційованої форми поліклональних афіно очищених кролячих наднизьких доз антитіл до брадикініну (ННДБ), наднизьких доз антитіл до гістаміну (ННДГ) та наднизьких доз антитіл до морфіну (ННДМ), отриманих в результаті надвисокого розведення матричних розчинів у 10072, 10099, 10059 раз, що еквівалентні суміші гомеопатичних розведень С12, С30, С50.
Ефективність та безпека застосування комплексної комбінації ННДБ ї- ННДГ «я ННДМ при лікуванні кашлю у дітей були оцінені за результатами відкритого, наглядового клінічного дослідження, що включало 100 суб'єктів дослідження віком від 1 до З років, що перебували на амбулаторному та стаціонарному лікуванні гострого ларингіту/ларинготрахеїту, що були спричинені діагностованою вірусною інфекцією верхніх дихальних шляхів. Середній вік пацієнтів складав 1,4-0,1 років, серед який хлопчики налічували 57 95 від загальної кількості суб'єктів дослідження. Всі пацієнти були зараховані в дослідження протягом першого (57 95) дня захворювання або, у рідкісних випадках, на другий (43 95) день захворювання на вірусну інфекцію верхніх дихальних шляхів. У 9095 учасників дослідження температура тіла не піднімалася вище 38.5 "С. Частий сухий (не продуктивний) кашель був основним симптомом початку захворювання у більшості пацієнтів; у більшості дітей з сухим кашлем були зафіксовані випадки, коли частий сухий кашель викликав у дітей блювоту, що заважало дітям спати.
Середня початкова частота кашлю становила 2,90:20,27 епізодів на годину, а середня кількість кашлів у одному епізоді - 4,8020,28. У більшості дітей (97 95) спостерігалося ускладнене носове дихання та незначні серозні виділення з носа (90 95). У 60 95 було зафіксовано порушення сну через часті нічні позиви до кашлю. Окрім ротавірусних, жарознижувальних, дезінтоксикаційних та місцевих (протизастійних) препаратів, до складу комплексної терапії також входила комбінація ННДБ- ННДГ- ННДМ (по 1 таблетці розчиненій у чайній ложці води кімнатної температури 4 рази на день). Інші протикашльові, відхаркувальні та муколітичні засоби не використовувалися. Огляд пацієнтів здійснювався щоденно упродовж 7 днів, а на початку і у кінці дослідження порівнювалися дані лабораторних тестів. До критеріїв оцінки ефективності лікування входили загальна тривалість кашлю, включаючи тривалість сухого кашлю та строки його переходу у вологий (продуктивний) кашель, кількість епізодів кашлю протягом години і середнє число кашлів протягом одного епізоду. Окрім цього, оцінювалися і зміни у інших симптомах вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів, а саме катаральних симптомах, що проявлялися у дихальних шляхах, загальних симптомах інтоксикації, а також порушення сну.
Отримані результати введення комбінації ННДБ «ї ННДГ « ННДМ показали позитивні зміни у характері кашлю, його тривалості та інтенсивності. Загальна тривалість кашлю становила 4,4020,28 днів, включаючи тривалість сухого кашлю, котра становила 4,150, 27 днів. Перші 60 епізоди продуктивного кашлю були зафіксовані на день 2,40-0,05. Показники інтенсивності кашлю, а саме кількість епізодів кашлю на годину та кількість кашлів за один епізод, потерпіли значних змін упродовж курсу лікування. Кількість епізодів кашлю змінювалася у такій послідовності: 2,9050,27 - у 1-й день лікування; 2,30:50,12 - на 2-й день лікування; 1,70:20,12 - на
З-й день лікування; 0,8020,01 - на 4-й день лікування; 0,40240,01 - на 5-й день лікування; 0,20:0,01 - на 6-й день лікування та 0,10:50,01 - на 7-й день лікування. Кількість імпульсів кашлю за один епізод у відповідні дні становила 5,00520,22; 4,5020,20; 3,60:50,30; 2,60:50,13; 1,80:50,12; 0,9050,07; 0,2050,01.
Порівняння отриманих результатів лікування з літературними даними (див. Таблицю 5), показало, що дія комплексного лікарського засобу ННДБ ї- ННДГ ї- ННДМ на загальну тривалість кашлю та час переходу сухого кашлю у вологий можна порівняти з такими ж показниками дії інших засобів проти кашлю, котрі використовуються у педіатрії, такими як
Коделак фіто? (виробництва компанії "Фармстандарт", Росія) та ПроспанФ (виробництва німецько-російської компанії "КАРЛ ЕНГЕЛЬХАРД ГмбХ і Ко.» (КАВІ ЕМСОСЕЇ НАКО Сітрьн 4. Со.).
Терапевтичні ефективність комбінації ННДБ ї- ННДГ ї- ННДМ була також підтверджена усуненням симптомів порушення сну у дітей. Загалом, порушення сну тривало упродовж 1,80-0,18 днів (1-2 дні). Для порівняння, слід зазначити, що застосування комплексного препарату Доктор МомФ при лікуванні кашлю у дітей, сприяло нормалізації сну вже на 4 день лікування у 63 95 пацієнтів.
Оцінка інших клінічних показників показала швидкий розвиток основних симптомів вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів, але вже у зворотному напрямку. Нормалізація температури тіла спостерігалася вже на день 2,7520,19; стан загального нездужання тривав упродовж 1,70520,08 днів; поганий апетит-2,10:0,16; дратівливість/капризність - 2,00:50,13 днів. Катаральні симптоми верхніх дихальних шляхів були повністю усунені у всіх пацієнтів упродовж перших 7 днів після захворювання. При цьому хрипкий голос та ускладнене носове дихання (обидва симптоми трималися в середньому упродовж 1,040,00 дня) були першими, котрих вдалося позбутися, однак запалення носоглотки спостерігалося довше (6,40:0,19 днів). Не зважаючи на це, порівняння результатів лікування з літературними даними показало, що дія комплексного лікарського засобу ННДБ « ННДГ « ННДМ мала суттєвіший вплив на основні клінічні симптоми вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів. Зокрема, відповідно до досліджень, проведених 0.
Зо Зайцевою (2008 р.), при комплексному лікуванні вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів у дітей із застосуванням Коделаку, одужання наставало на день 7,750,3, в той час як інші муколітичні засоби, забезпечували одужання на 8,9:0,3 день. Застосування комбінації ННДБ
ННДГ ї ННДМ у комплексному лікуванні сприяло зменшенню тривалості захворювання на вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів до 6,40:-0,19 днів.
До аналізу безпеки були включені дані всіх пацієнтів, які брали участь у дослідженні (п-100).
Жодних несприятливих явищ, пов'язаних з введенням комбінації ННДБ ї- ННДГ- ННДМ зареєстровано не було. Результати дослідження лабораторних параметрів таких як загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові та аналізи сечі, не містили жодних ознак відхилень від норми.
Таким чином, результати дослідження підтвердили ефективність комплексу ННДБ
У«ННДГАННДМ при лікуванні кашлю у дітей з вірусними інфекціями верхніх дихальних шляхів.
Протикашльова ефективність була підтверджена зниженням тривалості та інтенсивності сухого (не продуктивного) кашлю та вологого (продуктивного) кашлю у порівнянні з цими ж показниками при застосуванні інших муколітичних засобів.
Ефективність комбінації ННДБ ї- ННДГ- ННДМ обумовлена її здатністю придушувати кашльовий рефлекс та знижувати тяжкість інфекційного запалення дихальних шляхів, що призводить до появи кашлю, була підтверджена швидкими позитивними змінами у показниках основних клінічних симптомів, а саме: загальному нездужанні та катаральних симптомах, котрих вдалося позбутися у всіх пацієнтів упродовж 7 днів з початку захворювання. Моніторинг можливих несприятливих явищ упродовж всього курсу лікування та неодноразові проведення лабораторних досліджень засвідчили безпечність даного лікарського засобу.
Таблиця 5
Порівняльні дані ефективності засобів проти кашлю
Час до полегшення Час появи перших епізодів
Препарат й і кашлю (Дні) вологого кашлю (Дні)
Комбінація ННДБАННДГАННДМ 4,4-0,28 2,4020,05
Коделак фітоф (Т.Н. Елкіна, 2006р.) День 5 День З
Проспанф (О.В. Зайцева та співав., 2006р.; р (С Цев , Р. День 5 День 5
Є.М, Овсяннікова та співав., 2007 р.) список паслІДОВНОСТЕЙ «110» ЕЙПШТЕЙК Олек їЛЬїч (Евзвсеїпй, бів ТІ1іоб) «Т2О5 КОМБІНОВАНА ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПОЗИЦІЯ ТтлОМЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ХВОРОВ АБО
СТАНІВ, ПОВ'ЯЗАНИХ ЕЕСПІРАТОВНИМИ ААНОКОМАННЯМИ «Ебр «170» візшдЕ 1.5 кіп 1 «пі1 8 «2125 ТЕТ «138» Ноте есзрівне
АЮ ЖН кт» ДЖЕРЕЛО ПОХОДЖЕННЯ «ие и ОЗ «тя тов герезчпротейня гбоганішет"Пощо Варівав" «пп» акт ВкО вва слу вве Бек РЕВ РН ВЕ 1 КІ

Claims (25)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Лікарський препарат для лікування респіраторних захворювань або станів та пов'язаних з ними симптомів, який включає розчини гомеопатично потенційованих форм а) антитіла до брадикініну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, б) антитіла до гістаміну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, та в) антитіла до морфіну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50.
2. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі є антитілами до брадикініну з послідовністю ЗЕО ІЮ МО:1.
З. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну представлені у формі суміші гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, імпрегнованих у твердий носій, а антитіла в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну та антитіла в гомеопатично потенційованій формі до морфіну представлені у формі суміші гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, імпрегнованих у зазначений твердий носій.
4. Лікарський препарат за п. 3, який відрізняється тим, що зазначений носій імпрегнують сумішшю вказаних розведень.
5. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну є моноклональними, поліклональними або природними антитілами.
б. Лікарський препарат за п. 5, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну є поліклональними антитілами.
7. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну є моноклональними, поліклональними або природними антитілами.
8. Лікарський препарат за п. 7, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну є поліклональними антитілами.
9. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до морфіну є моноклональними, поліклональними або природними антитілами.
10. Лікарський препарат за п. 7, який відрізняється тим, що антитіла в гомеопатично потенційованій формі до морфіну є поліклональними антитілами.
11. Лікарський препарат за п. 1, який відрізняється тим, що зазначені антитіла в гомеопатично потенційованій формі отримані шляхом здійснення послідовних сотенних розведень, поєднаних зі струшуванням кожного розведення.
12. Метод лікування респіраторних захворювань або станів, де вказаний метод включає введення пацієнтам, які цього потребують, одночасно а) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, СЗ30 та С50, б) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, та в) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до морфіну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50.
13. Метод лікування за п. 12, який відрізняється тим, що зазначені антитіла в гомеопатично потенційованій формі вводять у формі комбінованої фармацевтичної композиції.
14. Метод лікування за п. 13, який відрізняється тим, що зазначене респіраторне захворювання або стан є гострим.
15. Метод лікування за п. 13, який відрізняється тим, що зазначене респіраторне захворювання або стан є хронічним.
16. Метод лікування за п. 13, який відрізняється тим, що зазначене респіраторне захворювання або стан є респіраторною інфекцією.
17. Метод лікування за п. 16, який відрізняється тим, що зазначена інфекція є вірусною респіраторною інфекцією.
18. Метод лікування за п. 13, який відрізняється тим, що вводять від однієї до двох лікарських форм зазначеної комбінованої фармацевтичної композиції, кожна з яких вводиться від одного до чотирьох разів на день.
19. Метод лікування за п. 13, який відрізняється тим, що вводять від однієї до двох лікарських форм зазначеного комбінованого лікарського засобу, кожна з яких вводиться двічі на день.
20. Метод лікування пацієнтів, що страждають від симптомів респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів або станів, який полягає у введенні комбінованої фармацевтичної композиції, котра складається з а) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, б) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, та в) антитіл в гомеопатично потенційованій формі до морфіну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50.
21. Метод лікування за п. 20, який відрізняється тим, що симптомом респіраторного захворювання або стану є кашлем.
22. Метод лікування за п. 21, який відрізняється тим, що кашель зменшується у відповідності до показників шкали інтенсивності кашлю.
23. Метод лікування за п. 21, який відрізняється тим, що вводять від однієї до двох лікарських форм зазначеної комбінованої фармацевтичної композиції, кожна з яких вводиться від одного до чотирьох разів на день.
24. Метод лікування за п. 21, який відрізняється тим, що вводять від однієї до двох лікарських форм зазначеної комбінованої фармацевтичної композиції, кожна з яких вводиться двічі на день.
25. Лікарський засіб, що використовується для лікування пацієнтів, які страждають на респіраторні захворювання або стани, який включає: а) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, б) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, та в) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до морфіну у суміші трьох гомеопатичних розведень С12, С30 та С50, де а) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до брадикініну, б) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до гістаміну та в) антитіла в гомеопатично потенційованій формі до морфіну були приготовані шляхом здійснення послідовних повторюваних розведень та багаторазового струшування кожного отриманого розчину у відповідності до технології виготовлення гомеопатичних препаратів, а потім, поєднані їх змішуванням, або, як альтернатива, 60 імпрегнуванням носія зазначеним розчином або кожним розчином окремо.
Бихі й Відень 1доба 2доба Здоба 4доба бдоба бдоба 7 доба ря ай пн нин пн пн п нн й я 14,3 00 -- афнтня Дуда риє Коделаке
«76.8 ; х ; ФО (діння пня в ! : ; ее Комбінована і Ма компазиціа гав! тки 0 й й 500 фено ду ня 5 і йо ще дон З свое Енн нн нн ння хе Ин ин ш Е: см Ху -по І пет нот нт ення я Оті сл рю си пжккжи онс ВВ рт й Ва "ШІ Мел н АСК ЕТ рн Вихідний з доб доби Здоби доби БД бдіб 7діб рівень по 7 й Ду три т пон пили кн сп по поволі зійнін в иою вові 3 ак і шо В ще пе т ПОВ ВВ о 10,0 | КЕ под фея тенет нні фо НОдБЯВН я - по дет ннтеют тт потіння потіння тт петтуттете плете тот В с птн кт пе попит ження пісне тую же ж кт кпк ож ження ж ЗОВ ; 345 о Й комоінсяана Б ЙО дреннтннннтттесттнннненню Вя шин компюзиція Ж й 43
Ж. ве. гЗ ЛОВ ронних тю інж нов пет синя ін ютіятж ненні Водостік ніж одн жететентітения я Е - ре Ф Ко нн ренти питне Фо | Ка ка р (нн чнвцн сн чн кчнчнечня Н ; 833 ЕК рення пейфониннннян рі ва. -у8,3 ей 853 -30,0 М ння піітатятюнчжентю чення тут ні тенти тжттт ниття нити тя жетон нти тн тю Фіг?
UAA201300113A 2010-07-21 2011-07-15 Комбінована фармацевтична композиція та методи лікування хвороб або станів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями UA112754C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2010130352/15A RU2528093C2 (ru) 2010-07-21 2010-07-21 Фармацевтическая композиция и способ лечения острых и хронических заболевания дыхательной системы и синдрома кашля
PCT/IB2011/002346 WO2012010973A2 (en) 2010-07-21 2011-07-15 Combination pharmaceutical composition and methods of treating diseases or conditions associated with respiratory disease or condition

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112754C2 true UA112754C2 (uk) 2016-10-25

Family

ID=45786200

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201300113A UA112754C2 (uk) 2010-07-21 2011-07-15 Комбінована фармацевтична композиція та методи лікування хвороб або станів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2528093C2 (uk)
UA (1) UA112754C2 (uk)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5690910A (en) * 1995-08-18 1997-11-25 Baker Norton Pharmaceuticals, Inc. Method for treating asthma
RU2181297C2 (ru) * 2000-06-20 2002-04-20 Эпштейн Олег Ильич Способ лечения патологического синдрома и лекарственное средство
RU2191602C1 (ru) * 2001-06-01 2002-10-27 Эпштейн Олег Ильич Лекарственное средство и способ лечения аллергических и псевдоаллергических реакций
RU2201254C1 (ru) * 2001-09-25 2003-03-27 Эпштейн Олег Ильич Способ лечения патологического синдрома и лекарственное средство
RU2199344C1 (ru) * 2001-12-07 2003-02-27 Эпштейн Олег Ильич Лекарственное средство и способ лечения синдрома кашля
RU2201255C1 (ru) * 2001-12-26 2003-03-27 Эпштейн Олег Ильич Лекарственное средство и способ регуляции сосудистого тонуса
RU2309732C1 (ru) * 2006-03-13 2007-11-10 Олег Ильич Эпштейн Спрессованная твердая оральная форма лекарственного препарата и способ получения твердой оральной формы лекарственного препарата

Also Published As

Publication number Publication date
RU2010130352A (ru) 2012-01-27
RU2528093C2 (ru) 2014-09-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8795657B2 (en) Combination pharmaceutical composition and methods of treating diseases or conditions associated with respiratory disease or condition
US8617555B2 (en) Pharmaceutical compositions comprising activated-potentiated antibodies to human insulin receptor and endothelial nitric oxide (NO) synthase
US8987206B2 (en) Method of treating attention deficit hyperactivity disorder
US8703124B2 (en) Combination pharmaceutical composition and methods of treating diseases or conditions associated with the cardiovascular system
US20160251448A1 (en) Method of increasing the effect of an activated-potentiated form of an antibody
EA029399B1 (ru) Комбинированная фармацевтическая композиция для лечения болезни альцгеймера и способ лечения болезни альцгеймера
UA112754C2 (uk) Комбінована фармацевтична композиція та методи лікування хвороб або станів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями
RU2529783C2 (ru) Лекарственное средство для лечения патологического синдрома и способ лечения острых и хронических заболеваний дыхательноый системы и синдрома кашля
RU2536232C2 (ru) Лекарственное средство для лечения болезни альцгеймера и способ лечения болезни альцгеймера
JPH0390036A (ja) スギ及びヒノキ花粉症用ワクチン
RU2651005C2 (ru) Способ повышения фармакологической активности активированной-потенцированной формы антител к простатоспецифическому антигену и фармацевтическая композиция
RU2531049C2 (ru) Лекарственное средство для лечения заболеваний предстательной железы и способ лечения заболеваний предстательной железы
RU2533224C2 (ru) Способ лечения зависимости от психоактивных веществ, алкоголизма и табакокурения и лекарственное средство для лечения зависимости от психоактивных веществ, алкоголизма и табакокурения
RU2542414C2 (ru) Лекарственное средство для лечения эректильных дисфункций и способ лечения эректильных дисфункций