UA112511C2 - Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком - Google Patents

Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком Download PDF

Info

Publication number
UA112511C2
UA112511C2 UAA201602739A UAA201602739A UA112511C2 UA 112511 C2 UA112511 C2 UA 112511C2 UA A201602739 A UAA201602739 A UA A201602739A UA A201602739 A UAA201602739 A UA A201602739A UA 112511 C2 UA112511 C2 UA 112511C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rod
lock
bolt
security
door
Prior art date
Application number
UAA201602739A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Георгійович Харибін
Original Assignee
Олександр Георгійович Харибін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Георгійович Харибін filed Critical Олександр Георгійович Харибін
Priority to UAA201602739A priority Critical patent/UA112511C2/uk
Publication of UA112511C2 publication Critical patent/UA112511C2/uk

Links

Landscapes

  • Lock And Its Accessories (AREA)

Abstract

Винахід належить до охоронної галузі і може бути використаний, переважно, в системах охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, до складу яких (систем) входять прилади приймально-контрольні охоронні і пристрої для блокування ригеля замка. Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, містить запірну планку, на якій змонтовані пристрій для блокування ригеля замка, друкована плата, датчик крайнього висунутого положення ригеля і датчик крайнього верхнього положення штока і додатково містить пристрій для блокування ригеля замка, що дозволяє створити конструктивно простий, малогабаритний пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, який здатен у режимі охорони блокувати ригель замка, спрощує керування пристроєм, забезпечує розміщення всіх його частин всередині дверної коробки, що забезпечує скритність його розміщення та зменшує витрати на його монтаж і демонтаж.

Description

Винахід належить до охоронної галузі і може бути використаний, переважно, в системах охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, до складу яких (систем) входять прилади приймально-контрольні охоронні і пристрої для блокування ригеля замка.
З патенту України на корисну модель Мо 103835 (заявка Ме и 2015 09521 від 02.10.2015) опубл. 25.12.2015, бюл. Мо 24, МПК: ЕО5В 47/00 відомий пристрій для блокування ригеля замка, в ригелі якого виконана виїмка, який містить електромагніт, що включає котушку електромагніта і магнітокерований стрижень, який встановлений з можливістю поперечного переміщення щодо ригеля, електронний блок керування електромагнітом. При цьому пристрій для блокування ригеля замка змонтований на запірній планці і містить датчик крайнього висунутого положення ригеля, який увімкнений в контур електронного блока керування електромагнітом, при цьому електронний блок керування електромагнітом виконаний на друкованій платі, яка прикріплена до запірної планки замка, електромагніт містить прикріплений до запірної планки замка кожух електромагніта із феромагнітного матеріалу, який утворює зовнішній магнітопровід навколо розміщеної усередині кожуха котушки електромагніта, верхню і нижню кришку кожуха, які містять отвори, що служать направляючими елементами для магнітокерованого стрижня, магнітокерований стрижень виконаний як шток, який виготовлений з немагнітного матеріалу і має внутрішню порожнину, в якій встановлені і закріплені постійний магніт і блокуючий елемент, який розташований в нижній частині штока, а у верхній частині штока закріплена рукоятка штока, захватна частина якої виконана з можливістю її розміщення всередині приміщення, що замикається, за допомогою якої шток може бути переміщений уручну вибірково в його задане крайнє нижнє положення або його задане крайнє верхнє положення, при цьому верхня кришка кожуха виконана із феромагнітного матеріалу і/або споряджена постійним магнітом, а пристрій блокування ригеля замка виконаний таким чином, що в крайньому нижньому положенні штока його блокуючий елемент розташований у виїмці ригеля, коли той знаходиться у крайньому висунутому положенні, а в крайньому верхньому положенні штока його постійний магніт знаходиться у зоні, в якій забезпечується примагнічування цього постійного магніту до верхньої кришки кожуха і/або до постійного магніту, яким споряджена верхня кришка кожуха, з силою, що забезпечує надійне утримування штока в крайньому верхньому положенні.
Відомий пристрій для блокування ригеля замка має просту конструкцію і малі габарити, значно спрощує монтаж і демонтаж пристрою, дозволяє споряджати ним ригельні замки як нові, так і ті що вже знаходяться в експлуатації, дозволяє легко і швидко вручну блокувати і розблоковувати ригель замка зсередини приміщення без включення електромагніта, що важливо для дотримання норм пожежної безпеки, дозволяє легко і швидко відключати блокувальний пристрій, коли не потрібно або небажане блокування ригеля замка, наприклад, коли споживач тимчасово виходить із своєї квартири, щоб перевірити свою поштову скриньку тощо.
Ригельний замок, споряджений таким блокувальним пристроєм не може бути відкритий за допомогою відмичок, нештатного ключа або навіть штатного ключа без попереднього розблокування ригеля замка.
Зазначений пристрій для блокування ригеля замка має економічну, досить надійну в роботі і зручну в експлуатації конструкцію.
Ригель замка перебуває у незаблокованому стані, коли шток піднятий у крайнє верхнє положення і утримується в цьому положенні.
Розблокування ригеля замка, вказаним блокувальним пристроєм здійснюється за командним сигналом, що надходить від задавального пристрою до електронного блока керування, який подає напругу живлення на котушку електромагніта. При подаванні напруги живлення на котушку електромагніта, в котушці виникає магнітне поле, сили якого діють на постійний магніт штока, який передає зусилля на шток у напрямку середини котушки. Зазначені магнітні сили за величиною повинні перевищувати сили примагнічування, що утримують шток у крайньому верхньому положенні.
Таким чином, сили примагнічування повинні бути за величиною менше магнітних сил, які діють на магніт у штоку з боку котушки при її включенні. Враховуючи, що котушка електромагніта розміщена всередині кожуха електромагніту, що має малі розміри, тягове зусилля котушки електромагніту досить обмежено. Тому надійне утримання штока, коли він переміщений уручну у крайнє верхнє положення, може не забезпечуватись, наприклад, коли грюкають дверима при їх зачиненні. А якщо в цей час хазяїн квартири вийшов на нетривалий час з квартири, закривши двері на замок при розблокованому положенні ригеля і не взявши з собою наприклад, магнітну картку або ЮО5б-брелок для приведення у дію зовнішнього задавального пристрою, який надсилає командний сигнал до електронного блока керування, за бо яким останній включає котушку електромагніта, то після падіння штока униз, коли грюкнули дверима, він заблокує ригель замка, який хазяїн квартири у такому випадку не зможе ззовні розблокувати і відкрити двері своєї квартири.
З патенту України на корисну модель Мо 60174 І (заявка Ме и 2010 14487 від 03.12.2010), опубл. 10.06.2011, бюл. Мо 11, МПК: СО88В 13/08 відома система охоронної сигналізації дверей, що містить прилад приймально-контрольний охоронний (ППКО), до складу якого входить щонайменше один шлейф сигналізації в який підключений, щонайменше один датчик охоронної сигналізації, який виконаний як датчик контролю крайнього робочого положення ригеля замка і утворений мікроперемикачем, що розміщений в пазу дверної коробки і у крайньому робочому положенні ригеля замка контактує з крайньою торцевою поверхнею ригеля замка.
При відкриванні дверей після спрацьовування вище згаданого датчика ППКО починає відлік заданого на ньому часу затримки на вхід. Величину часу затримки задають на ППКО такою, щоб за цей час користувач встиг відкрити замок дверей штатним ключем, відчинити двері, зайти у приміщення, зачинити двері і зняти ППКО з охорони.
Відома система охоронної сигналізації передбачає установлення ППКО всередині приміщення у потаємному місці подалі від дверей, щоб зловмисник не зміг вимкнути систему охоронної сигналізації протягом часу затримки на вхід, після якого система охоронної сигналізації надсилає тривожне сповіщення.
Система передбачає її використання разом з декількома ригельними замками, що встановлені на дверях. У цьому випадку система містить декілька датчиків крайніх положень ригелів, які послідовно підключені у шлейф охоронної сигналізації.
Якщо ж відкривання замків в системі охоронної сигналізації буде здійснювати зловмисник за допомогою нештатних ключів або відмичок, то він не буде мати достатньо часу на відкривання замків, тим паче для зняття з охорони ППКО, що знаходиться у приміщенні, до моменту видачі
ППКО тривожного сповіщення, оскільки ППКО почне відлік часу затримки на вхід відразу, як тільки буде хоч трохи відведений ригель будь-якого замка від його крайнього робочого положення, що призведе до спрацювання відповідного датчика охоронної сигналізації і надходження аварійного сигналу до ППКО.
Відома система охоронної сигналізації не виключає можливість відкривання дверей деякими зловмисниками за допомогою нештатних ключів або відмичок та зняття з охорони ППКО за запрограмований проміжок часу затримки на вхід, особливо при використанні замків малої секретності або коли час затримки на вхід встановлений для користувача, який є людиною з обмеженими фізичними можливостями.
З патенту України на корисну модель Мо 61356 І (заявка Ме и 2011 05890 від 11.05.2011), опубл. 11.07.2011, бюл. Мо 13, МПК: СО88 13/00 відома система охоронної сигналізації дверей, що аналогічна системі охоронної сигналізації за патентом України на корисну модель Мо 60174
М, яка відрізняється від описаної вище системи за патентом України Мо 60174 ) тим, що датчик контролю крайнього робочого положення ригеля замка утворений герконом, що у крайньому висуненому положенню ригеля замка взаємодіє з постійним магнітом, встановленим в ригелі замка.
Система охоронної сигналізації за патентом Мо 61356 І має недоліки, аналогічні недолікам вищеописаної системи охоронної сигналізації. Крім того, в ригелі замка необхідно виконувати отвір для розміщення постійного магніту, що взаємодіє з геконом. А це значно ускладнюється, якщо він виконаний із феромагнітного матеріалу.
За найближчий аналог винаходу, що заявляється, вибрана система охоронної сигналізації дверей за патентом України на корисну модель Мо 60174 |.
Спільними ознаками найближчого аналога і винаходу, що заявляється, є наступна сукупність суттєвих ознак "Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, що містить прилад приймально-контрольний охоронний, до якого підключений датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка".
Задачею даного винаходу є створення конструктивно простого, малогабаритного пристрою для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, який здатен у режимі охорони блокувати ригель замка, що досягається завдяки використанню в пристрої, що заявляється, нового удосконаленого пристрою для блокування ригеля замка, що містить магнітокерований стрижень, а також датчика крайнього висунутого положення ригеля і датчика крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня, що з'єднані з приладом приймально-контрольним охоронним, який виконаний на друкованій платі, що змонтована разом з пристроєм для блокування ригеля замка і вказаними датчиками на єдиній запірній планці, що дозволяє монтувати запропонований пристрій охоронної сигналізації дверей бо всередині дверної коробки, що підвищує скритність його розміщення, спрощує керування ним при постановці його на охорону і зняття з охорони, забезпечує легке і швидке ручне блокування і розблокування ригеля замка із середини приміщення, зменшує витрати на монтаж і демонтаж запропонованого пристрою, а також зменшує загальні витрати на створення системи охоронної сигналізації дверей у порівнянні з відомою системою охоронної сигналізації дверей при спорядженні її відомим пристроєм для блокування ригеля замка.
Поставлена задача вирішується за допомогою пристрою для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, що містить прилад приймально-контрольний охоронний, до якого підключений датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка, в якому згідно з винаходом пристрій для охоронної сигналізації дверей змонтований на запірній планці і додатково містить пристрій для блокування ригеля замка, в ригелі якого виконана виїмка, при цьому пристрій для блокування ригеля замка містить прикріплений до запірної планки кожух із феромагнітного матеріалу, всередині якого розміщені котушка електромагніта, магнітокерований стрижень, верхня і нижня напрямні втулки для магнітокерованого стрижня і верхня кришка кожуха із феромагнітного матеріалу, магнітокерований стрижень встановлений в осьовому отворі котушки електромагніта і напрямних втулках з можливістю поперечного переміщення відносно ригеля і виконаний як шток із немагнітного матеріалу, який містить нижню блокуючу частину, призначену для введення у виїмку ригеля, рукоятку штока із захватною частиною, що призначена для осьового переміщення штока уручну зсередини приміщення, що охороняється, два постійних магніти усередині штока, один з яких встановлений у зоні розміщення котушки електромагніта з можливістю взаємодії з цією котушкою, а другий - поблизу верхнього краю штока з можливістю взаємодії з верхньою кришкою кожуха в крайньому верхньому положенні штока, при цьому кожух із феромагнітного матеріалу утворює зовнішній магнітопровід навколо котушки електромагніта і штока, крім того, пристрій для охоронної сигналізації дверей містить щонайменше одну друковану плату, яка містить прилад приймально-контрольний охоронний, що виконаний як блок охоронної сигналізації, блок керування електромагнітом та вводи для підключення до них зовнішніх пристроїв і, щонайменше одної, лінії зв'язку, і датчик крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня, який підключений до блока охоронної сигналізації, при цьому друкована плата, датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка і датчик крайнього верхнього
Зо положення магнітокерованого стрижня змонтовані на вказаній запірній планці.
Запропонований винахід відповідає критерію "новизна", так як з існуючого рівня техніки не відомі пристрої, що містять сукупність вище зазначених суттєвих ознак запропонованого винаходу.
Слід зазначити, що сукупність суттєвих ознак за першим пунктом формули запропонованого винаходу містять не тільки ознаки, які відомі з вище описаних аналогів, а також ряд інших ознак, які відсутні у відомих з існуючого рівня техніки аналогах пристрою, що заявляється. При цьому завдяки використанню зазначеної сукупності суттєвих ознак винаходу, що заявляється, досягається технічний результат, який перевищує суму технічних результатів, які досягаються у відомих аналогах за рахунок використання цих ознак. Завдяки зазначеній сукупності суттєвих ознак винаходу вдалося створити досить вдалий пристрій охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, що має значну кількість переваг у порівнянні з відомими пристроями і системами для охоронної сигналізації дверей.
Завдяки зазначеній сукупності суттєвих ознак запропонований пристрій для охоронної сигналізації дверей має просту, надійну в роботі і малогабаритну конструкцію, так як він монтується на запірній планці, на якій одночасно монтується друкована плата пристрою, що містить як блок керування електромагнітом, так і прилад приймально-контрольний, що виконаний як блок охоронної сигналізації, і датчик крайнього висунутого положення ригеля замка, що на відміну від найближчого аналога не потребує наявності зовнішніх з'єднуючих дротів між цим датчиком і зовнішнім приладом приймально-контрольним, а також між останнім і блоком керування електромагнітом, завдяки чому спрощується конструкція і підвищується надійність роботи запропонованого пристрою.
Крім того, завдяки розміщенню приладу приймально-контрольного всередині порожнини дверної коробки додатково підвищується скритність розміщення запропонованого пристрою у порівнянні з найближчим аналогом. Виконання магнітокерованого стрижня як штока із немагнітного матеріалу з двома постійними магнітами та наявність датчика крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня, який має рукоятку для його ручного переміщення, спрощує керування запропонованим пристроєм при його переведенні у режим охорони та при знятті з охорони зсередини приміщення, так як ці дії здійснюються уручну лише шляхом переміщення штока.
Наявність у запропонованому пристрої верхньої кришки кожуха електромагніта, що виконана із феромагнітного матеріалу, а також постачання штока постійним магнітом, розташованим біля верхнього краю штока забезпечує надійне утримання штока у крайньому верхньому положенні ригеля, коли пристрій для блокування ригеля замка знаходиться у вимкненому стані. Це також дозволяє досить швидко уручну зняти з охорони запропонований пристрій і розблокувати ригель замка в аварійній ситуації, наприклад пожежі, коли треба швидко вийти з приміщення через двері із заблокованим ригельним замком. Запропонований пристрій також забезпечує надійний контроль вхідної двері приміщення вже на початковій стадії несанкціонованого відкривання ригельного замка цих дверей, так як при спробі відкривання дверей, що споряджені запропонованим пристроєм, який знаходиться в режимі охорони, нижня частина штока надійно блокує ригель замка, а при переміщенні ригеля під час зламування замка відразу спрацьовує датчик крайнього висуненого положення ригеля і запропонований пристрій надсилає тривожне сповіщення. Наявність основної і додаткової ліній зв'язку дозволяє підключати до запропонованого пристрою різні зовнішні пристрої, що призначені як для приймання команд, що надходять на запропонований пристрій, так і для надсилання тривожних сповіщень, які передаються по основній лінії зв'язку через підключений до неї ОМ-модем на записані у його пам'ять номери телефонів. У випадку використання як одного із зовнішніх пристроїв тривожної кнопки, що підключена до запропонованого пристрою, останній дозволяє оперативно викликати допомогу тяжко хворому або інваліду, прикованому до ліжка, або хазяїну квартири, який піддався раптовому нападу некликаного "гостя".
З існуючого рівня техніки не відомі пристрої, в яких досягається зазначений сукупний технічний результат за рахунок використання вищезазначених суттєвих ознак запропонованого винаходу. Тому можна зробити висновок, що запропонований винахід відповідає критерію "винахідницький рівень".
Датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка може бути виконаний як мікроперемикач.
Використання мікроперемикача як датчика контролю крайнього висунутого положення ригеля є найбільш простим конструктивним рішенням.
Датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка встановлений з можливістю
Зо регулювання його положення відносно ригеля замка.
Це дозволяє встановлювати вказаний датчик таким чином, що він спрацьовує при мінімальному переміщенні ригеля замка при відкриванні чи спробі відкривання замка.
Датчик контролю крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня може бути утворений герконом, що встановлений в порожнині верхньої напрямної втулки з можливістю взаємодії з постійним магнітом магнітокерованого стрижня, встановленим поблизу верхнього краю штока.
Таке виконання є найбільш простим і надійним в роботі, так як для спрацьовування геркона служить один із постійних магнітів штока, який одночасно служить для надійного утримання штока у крайньому верхньому положенні.
Постійний магніт, який встановлений поблизу верхнього краю штока, виконаний з можливістю регулювання його положення відносно верхнього краю штока.
Це дозволяє в разі потреби регулювати сили примагнічування зазначеного магніту штока до верхньої кришки кожуха електромагніта із феромагнітного матеріалу і забезпечити надійне спрацьовування геркона при переведенні штока у крайнє верхнє положення.
Запірна планка і кожух електромагніта можуть бути виконані як одна деталь.
Таке виконання спрощує в цілому конструкцію пристрою, що заявляється, так як така деталь може бути виготовлена із стандартного квадратного трубчатого профілю.
Запірна планка може містити подовжні крайові ребра, які виконані на стороні, на якій розташований кожух електромагніта.
Наявність подовжніх крайових ребер збільшує міцність основної деталі, на якій монтується запропонований пристрій. У разі виготовлення такої запірної планки разом з кожухом електромагніта як одної деталі з квадратного трубчатого профілю така конструкція деталі є досить технологічна. Таку конструкцію доцільно використовувати у випадку монтування запропонованого пристрою в дерев'яній дверній коробці.
В кожусі електромагніта виконаний крізний вертикальний проріз, в який вставлено з можливістю вільного вертикального переміщення рукоятки штока, при цьому довжина крізного вертикального прорізу вибрана за умови, що при переміщенні рукоятки штока до верхнього краю прорізу шток займає задане крайнє верхнє положення, а при переміщенні рукоятки штока до нижнього краю цього прорізу шток займає задане крайнє нижнє положення.
Таке виконання кожуха електромагніта дозволяє встановлювати запропонований пристрій як на дверях, що відкриваються вліво, так і на дверях, що відкриваються вправо. На відміну від кожуха електромагніта за патентом України на корисну модель Мо 103835 для монтажу запропонованого пристрою на дверях, що відкриваються в інший бік, не треба переставляти кожух електромагніта на запірній планці, а достатньо лише вставити і закріпити в штоку його рукоятку через вікно крізного прорізу в кожусі електромагніта, що знаходиться на протилежному боці кожуха.
Рукоятка штока закріплена у штоку за допомогою різьбового з'єднання, яке утворене різьбовим отвором, виконаним у верхній частині штока, і різьбовою циліндричною частиною тіла рукоятки.
Таке виконання є найбільш технологічним для надійного закріплення рукоятки штока та для монтажу пристрою.
Пристрій для охоронної сигналізації дверей додатково містить захисну металеву пластину, що встановлена з боку кожуха електромагніта, протилежному розміщенню захватної частини рукоятки штока.
Використання захисної металевої пластини в запропонованому пристрої ускладнюю зловмиснику доступ до складових частин цього пристрою.
Далі винахід, що заявляється, більш детально описаний з посиланням на креслення, де показано: на фіг. 1 - загальний вигляд пристрою для охоронної сигналізації дверей у положенні блокування ригеля замка; на фіг. 2 - вигляд в аксонометрії пристрою для охоронної сигналізації дверей, запірна планка якого містить подовжні крайові ребра; на фіг. З - загальний вигляд аналогічний фіг. 1, на якому пристрій для охоронної сигналізації дверей містить захисну металеву пластину, що встановлена з боку кожуха електромагніта; на фіг 4 - вигляд справа пристрою для охоронної сигналізації дверей у положенні блокування ригеля замка; на фіг. 5 - розріз по А-А на фіг. 4; на фіг. б - вигляд спереду пристрою для охоронної сигналізації дверей у крайньому
Зо верхньому положенні рукоятки штока пристрою для блокування ригеля; на фіг. 7 - вигляд в аксонометрії пристрою для охоронної сигналізації дверей у крайньому верхньому положенні рукоятки штока пристрою для блокування ригеля; на фіг. 8 - вигляд справа пристрою для охоронної сигналізації дверей у крайньому верхньому положенні рукоятки штока пристрою для блокування ригеля; на фіг. 9 - розріз по А- на фіг. 8; на фіг. 10 - шток пристрою для блокування ригеля; на фіг. 11 - розріз по Б-Б на фіг. 10; на фіг. 12 - вигляд справа пристрою для охоронної сигналізації дверей у розблокованому положенні ригеля замка, коли шток пристрою для блокування ригеля знаходиться у середньому положенні; на фіг. 13 - розріз по А-А на фіг. 12; на фіг. 14 - частинний розріз верхньої частини пристрою для охоронної сигналізації дверей; на фіг. 15 - рронтальний переріз пристрою, зображеного на фіг. 3; на фіг. 16 - виносний елемент І на фіг. 15 у більшому масштабі; на фіг. 17 - блок-схема пристрою для охоронної сигналізації дверей без зовнішніх пристроїв; на фіг. 18 - блок-схема пристрою для охоронної сигналізації дверей із зовнішніми пристроями; на фіг. 19 - спрощена блок-схема пристрою для охоронної сигналізації дверей із зовнішніми пристроями;
Запропонований пристрій для охоронної сигналізації дверей 1 призначений для охорони дверей, що споряджені ригельним замком, в ригелі 2 якого зверху біля краю його виступаючої частини виконана виїмка З (фіг. 1, фіг. З і фіг. 5).
Пристрій для охоронної сигналізації дверей змонтований на запірній планці 4 (фіг. 1) або запірній планці 5 (фіг. 2) і містить кожух 6 електромагніта із феромагнітного матеріалу, який прикріплений до або виконаний як одна деталь із запірною планкою 4 або 5. На фігурах креслень, що додаються, зображені пристрої для охоронної сигналізації дверей, в яких запірна планка 4 або 5 і кожух 6 виконані як одна деталь (див., наприклад фіг. 1 і фіг. 2).
Запірна планка 5 містить подовжні крайові ребра 7, які виконані на стороні, на якій розташований кожух 6 електромагніта.
В запірній планці 5 і в запірній планці 4 виконаний щонайменше один крізний отвір 8 (фіг. 6 і 7) для введення ригеля 2 замка. Форма отвору 8 відповідає конфігурації поперечного перерізу ригеля 2 замка.
Всередині кожуха 6 розміщені котушка 9 електромагніта, магнітокерований стрижень, що виконаний як шток 10, верхня і нижня напрямні втулки 11 і 12, відповідно, для штока 10, що виконані із немагнітного матеріалу, і верхня кришка кожуха 13 із феромагнітного матеріалу (фіг. 5, фіг. 9 ії фіг. 13). При цьому кожух б із феромагнітного матеріалу утворює зовнішній магнітопровід навколо котушки 9 електромагніта і штока 10.
Шток 10 встановлений в осьовому отворі 14 котушки 9 електромагніта і напрямних втулках 11 ї 12 з можливістю поперечного переміщення відносно осі 15 отвору 8 (фіг. 5, фіг. 9) для введення ригеля 2.
Шток 10 виготовлений із немагнітного матеріалу, який містить нижню блокуючу частину 16, призначену для введення у виїмку З ригеля 2. Шток 10 також містить нижню порожнину 17 і верхню порожнину 18, в яких встановлені два постійних магніти 19 і 20, відповідно (фіг. 10, фіг. 11). Постійний магніт 19 встановлений у зоні розміщення котушки 9 електромагніта з можливістю взаємодії з цією котушкою (фіг. 13), а постійний магніт 20 - поблизу верхнього краю штока 10 з можливістю взаємодії з верхньою кришкою 13 кожуха б у крайньому верхньому положенні штока 10 (фіг. 9). Постійний магніт 20 встановлений у штоку 10 з можливістю осьового переміщення відносно верхнього краю штока за допомогою регулювального гвинта 21 із феромагнітного матеріалу, з яким він з'єднаний (фіг. 11).
У штоку 10 виконаний радіальний різьбовий отвір 22 (фіг. 10 ї фіг. 11), в якому закріплена рукоятка 23 штока за допомого своєї різьбової циліндричної частини 24. Рукоятка 23 містить захватну частину 25, що розташована зовні кожуха 6 і призначена для переміщення уручну штока 10 зсередини приміщення, що охороняється (фіг. 5).
Рукоятка 23 штока встановлена з можливістю вільного вертикального переміщення в крізному вертикальному прорізу 26, що виконаний у кожусі 6 і виходить зовні на обидва боки кожуха. Вісь 27 крізного прорізу 26 паралельна осі 28 штока 10 (фіг. 4 і фіг. 8). Довжина крізного вертикального прорізу 26 вибрана за умови, що при переміщенні рукоятки 23 до верхнього краю прорізу шток 10 займає задане крайнє верхнє положення (фіг. 7, фіг. 8 і фіг. 9), а при
Зо переміщенні тіла рукоятки 23 до нижнього краю цього прорізу шток 10 займає задане крайнє нижнє положення (фіг. 1, фіг. З, фіг. 4 і фіг. 5).
Верхня напрямна втулка 11 містить порожнину 29, в якій з можливістю взаємодії з постійним електромагнітом 20 штока 10 закріплений датчик крайнього верхнього положення штока 10, що утворений, наприклад, герконом 30 (фіг. 14, фіг. 16). Таким чином за допомогою верхньої напрямної втулки 11, що закріплена в кожусі 6, геркон 30 є змонтованим на запірній планці 4 або 5.
Пристрій 1 для охоронної сигналізації дверей може додатково містити захисну металеву пластину 31 підвищеної міцності (фіг. З, фіг. 15), яка встановлена з боку кожуха 6 електромагніта, протилежному розміщенню захватної частини 25 рукоятки 23 штока 10 (фіг. 3).
Пристрій 1 для охоронної сигналізації дверей містить щонайменше одну друковану плату 32 з крізними отворами 33 (фіг. 17), яка закріплена на запірній планці 4 або 5 позаду кожуха 6 за допомогою різьбових елементів 34 і 35 з можливістю її переустановлення відносно запірної планки 4 або 5 на різьбових елементах 34 (фіг. 2 і фіг. 8), що проходять через крізні отвори 33 друкованої плати.
На запірній планці 4 або 5 також змонтований датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля 2 замка, що виконаний, наприклад, як мікроперемикач 36, що містить кнопку 37, зверху якої встановлена пружна пластина 38, що обернена у бік до отвору 8 в запірній планці 4 або 5 і служить для взаємодії з зовнішньою торцевою поверхнею 39 ригеля 2. При цьому мікроперемикач 36 може бути закріплений на нижній частині друкованої плати 32 на стороні, що обернена до отвору 8 в запірній планці 4 або 5 (фіг. 8 і фіг. 15).
Завдяки закріпленню мікроперемикача 36 на друкованій платі 32, яка в свою чергу закріплена за допомогою різьбових елементів 34 і 35 з можливістю переустановлення відносно запірної планки 4 або 5, забезпечується можливість регулювання положення датчика контролю крайнього висунутого положення ригеля замка, яким служить мікроперемикач 36, відносно запірної планки 4 або 5, а отже відносно і торцевої поверхні 39 ригеля 2 замка при встановленні запропонованого пристрою в порожнині дверної коробки.
Шток 10 з розміщеними всередині нього постійними магнітами 19 і 20 та рукояткою 23 штока разом з котушкою 9 електромагніта, напрямними втулками 11 і 12, верхньою кришкою 13 та кожухом б утворюють пристрій для блокування ригеля 2 замка, в якому виконана виїмка 3. бо Виїмка З в ригелі 2 виконана таким чином, що у крайньому висунутому положенні ригеля нижня (с;
блокуюча частина 16 штока 10 може вільно входити у виїмку З із забезпеченням блокування ригеля 2 (фіг. З, фіг. 4 їі фіг. 5).
На фіг. 17 зображена блок-схема пристрою для охоронної сигналізації дверей, на якій умовно зображена друкована плата 32, що містить прилад приймально-контрольний охоронний, що виконаний як блок 40 охоронної сигналізації, і блок керування електромагнітом 41, які з'єднанні один з одним двосторонньою лінією зв'язку 42, вводи 43 і 44 на блоці охоронної сигналізації, з якими з'єднані мікроперемикач 36 і геркон 30, відповідно, ввід 45 на блоці керування електромагнітом, з яким з'єднана котушка 9 електромагніта.
Запропонований пристрій також містить вводи 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 і 54, що призначені для підключення до них зовнішніх пристроїв і ліній зв'язку, які зображені на блок- схемі пристрою для охоронної сигналізації дверей із зовнішніми пристроями (див. фіг. 18).
Як видно з блок-схеми пристрою на фіг. 18: до вводу 46 підключено джерело 55 безперервного живлення; до вводу 47 підключено додаткове джерело 56 живлення; до вводу 48 підключений звуковий сповіщувач 57; до вводу 49 підключений охоронний сповіщувач 58; до вводу 50 підключений світловий сповіщувач 59; до вводу 51підключа тривожна кнопка 60; до вводу 52 підключена основна ліня зв'язку 61; до вводу 53 підключена додаткова ліня зв'язку 62; до вводу 54 підключений клемний з'єднувач 63, що призначений для підключення аварійного джерела 64 живлення
Основна лінія 61 зв'язку призначена для підключення до пристрою охоронної сигналізації одного або декількох зовнішніх пристроїв 65, здатних на двосторонній обмін інформацією між собою та з пристроєм, що заявляється. Такими зовнішніми пристроями можуть бути, наприклад, а5мМ- і/або радіо-модеми, ПК тощо. При цьому, якщо зовнішнім пристроєм 65 є СЧЗМ-модем, його налоштовують на можливість зв'язку з мобільним телефоном користувача об'єкта охорони.
Додаткова лінія 62 зв'язку призначена для підключення до пристрою охоронної сигналізації дверей одного або декількох зовнішніх пристроїв 66, від яких на запропонований пристрій 1
Зо охоронної сигналізації надходять лише команди на тимчасове розблокування ригеля (на час затримки на вхід), або що підтверджують команду на тимчасове розблокування ригеля, яка прийшла від зовнішнього пристрою 65 по основній лінії 61 зв'язку. Такими зовнішніми пристроями 66 можуть бути, наприклад, Ю5- і/або ВРЇІО- зчитувачі, звичайні кнопки та інші пристрої, які не потребують двостороннього зв'язку з блоком 40 охоронної сигналізації.
Додаткове джерело живлення 56 доцільно підключати до запропонованого пристрою у випадку використання потужного звукового сповіщувача 57.
Блок-схема пристрою для охоронної сигналізації дверей із зовнішніми пристроями, що зображена на фіг. 18 пояснює можливість роботи цього пристрою з різними зовнішніми пристроями, наявність яких може вибиратися з урахуванням вимог користувача. Але у всіх випадках запропонований пристрій охоронної сигналізації буде містити у своєму складі пристрої і конструктивні елементи, що зазначені в першому пункті формули винаходу, що заявляється.
Так охоронний сповіщувач 58 використовується тоді, коли запропонований пристрій для охоронної сигналізації дверей повинен також контролювати територію усередині приміщення, яка є прилеглою до дверей, що охороняються.
У свою чергу, тривожна кнопка 60 призначена для формування запропонованим пристроєм тривожного сповіщення у разі потреби негайної допомоги для прикутого до ліжка інваліда або при раптовій появі некликаного "гостя".
Клемний з'єднувач 63 призначений для підключення до нього аварійного джерела 64 живлення, яким може бути, наприклад, акумулятор для мопеда або автомобіля.
Нижче буде описана робота запропонованого пристрою 1 в різних режимах з посиланням на креслення.
Під час використання запропонованого пристрою для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, шток 10 може займати наступні три основні положення: крайнє верхнє положення (фіг. 9), середнє положення (фіг. 13), крайнє нижнє положення (фіг. 5).
У крайнє верхнє положення шток 10 може бути переміщений уручну зсередини приміщення, що охороняється, з будь-якого іншого положення за допомогою рукоятки 23, що має захватну частину 25. При переміщенні штока 10 у крайнє верхнє положення спрацьовує геркон 30 під бо дією постійного магніту 20. При цьому геркон 30 надсилає сигнал на ввід 44 друкованої плати
32, за яким блок 40 охоронної сигналізації надсилає по двосторонній лінії зв'язку 42 на блок 41 команду на знеструмлення котушки 9 електромагніту.
У цьому положенні шток 10 утримується як завгодно довго за рахунок взаємодії магніту 20 з кришкою 13 із феромагнітного матеріалу. У крайньому верхньому положенні штока 10 (фіг. 9) ригель 2 замка завжди розблокований.
Вивести шток 10 із крайнього верхнього положення можливо лише уручну зсередини приміщення, що охороняється, за допомогою рукоятки 23. При цьому постійний магніт 20 віддаляється від геркона 30 і геркон переключається в інше положення, внаслідок чого на ввід 44 друкованої плати 32 надходить сигнал, за яким блок 40 надсилає до блоку 41 команду на включення котушки 9 електромагніту на певний час (час затримки на вихід).
Під час проходження електричного струму через котушку 9 шток 10, якщо він до цього не займав крайнього верхнього положення, переміщується у середнє положення (фіг. 13) за рахунок взаємодії електромагнітних сил котушки 9 з постійним магнітом 19. У середньому положенні ригель 2 замка завжди розблокований.
У крайньому нижньому положенні штока 10 його нижня блокуюча частина 16 може бути розташована всередині виїмки З ригеля 2, якщо замок повністю замкнений, або знаходитися за межами виїмки 3, якщо замок відкритий, або замкнений частково. У цьому положенні шток 10 буде знаходитись весь час поки котушка 9 електромагніту знеструмлена або поки він не буде переміщений уручну в інше положення.
Запропонований пристрій, що має блок-схему із зовнішніми пристроями, яка зображена на фіг. 18 і до складу якої входить охоронний сповіщувач 58, може працювати в наступних трьох основних режимах: у режимі "знятий з охорони", коли ригель 2 розблокований, а шток 10 утримується у його крайньому верхньому положенні (фіг. 9) за рахунок сил примагнічування, що діють між постійним магнітом 20 і верхньою кришкою 13 кожуха із феромагнітного матеріалу, або коли шток 10 знаходиться у нижньому положенні, але його блокуюча частина 16 розташована за межами виїмки З ригеля 2 (наприклад, коли замок відкритий чи закритий неповністю) і ригель 2 не тисне своєю торцевою поверхнею 39 на пружну пластину 38 мікроперемикача 36; у режимі "часткова охорона", коли ригель 2 знаходиться у крайньому висунутому положенні,
Зо він тисне своєю торцевою поверхнею 39 на пружну пластину 38 мікроперемикача 36 і блокується нижньою частиною 16 штока 10, яка розміщена у виїмці З ригеля 2, при цьому положення ригеля 2 безперервно контролюється за допомогою мікроперемикача 36. у режимі "повна охорона", який відрізняється від режиму "часткова охорона" тим, що запропонований пристрій 1 додатково контролює прилеглу до дверей територію усередині приміщення за допомогою охоронного сповіщувача 58.
Запропонований пристрій для охоронної сигналізації дверей переводять у режим "знятий з охорони" шляхом переміщення штока 10 уручну за допомогою рукоятки 23 у крайнє верхнє положення, як це описано вище. У цьому режимі закривання і відкривання ригельного замка здійснюють звичайним способом за допомогою його штатного ключа.
Переведення запропонованого пристрою в режим "часткова охорона" здійснюється простим переміщенням уручну штока 10 униз до упору за допомогою рукоятки 23. При цьому спрацьовує геркон 30, на який перестає діяти постійний магніт 20 штока 10, і за сигналом геркона 30 блок 40 охоронної сигналізації надсилає команду на блок 41 керування електромагнітом, який вмикає котушку 9 електромагніта на запрограмований проміжок часу "затримки на вихід". Внаслідок цього в котушці 9 виникає магнітне поле, що діє на постійний магніт 19, який закріплений у порожнині 17 штока 10, яке переміщує магніт 19 разом зі штоком 10 у середнє положення (фіг. 13), коли магніт 19 знаходиться у середній частині котушки 9, а нижня блокуюча частина 16 штока розташована зверху за межами ригеля 2. У цьому положенні шток 10 утримується в межах програмно заданого проміжку часу "затримки на вихід" (наприклад, 20-40 сек.), який є найбільш зручним для користувача.
Величину цього проміжку часу вибирають такою, щоб він був достатнім для відкривання ригельного замка, якщо він був закритий, відчинення дверей, виходу з приміщення, щільного зачинення дверей і закривання замка ззовні приміщення штатним ключем. Після повного закриття замка ще до закінчення часу затримки на вихід (коли ригель замка при зачинених дверях займе крайнє висунуте положення) спрацьовує мікроперемикач 36, який надсилає сигнал до блока 40, внаслідок чого останній надсилає до блока 41 сигнал на дострокове відключення котушки 9 електромагніта. Після знеструмлення котушки 9 шток 10 під дією власної ваги падає униз у крайнє нижнє положення, в якому нижня блокуюча частина 16 штока розміщується усередині виїмки З ригеля 2 і блокує останній від переміщення. Надійність блокування ригеля 2 замка можна перевірити за безуспішною спробою його відкривання штатним ключем замка.
Якщо упродовж часу затримки на вихід ригель 2 замка при закриванні дверей не був переміщений ключем у крайнє висунуте положення, то він залишиться незаблокованим, пристрій не буде переведено в режим "часткова охорона" і замок можна відкрити штатним ключем.
Для того щоб повторити спробу переведення запропонованого пристрою у режим "часткова охорона" треба ключем відкрити повністю замок, відчинити двері, зайти у приміщення, підняти шток 10 угору до упору, а потім знову перемістити його униз, після чого котушка 9 електромагніта буде увімкнена, підніме шток 10 у середнє положення і знову буде утримувати його у цьому положенні впродовж заданого проміжку часу "затримки на вихід".
При надходженні в режимі "часткова охорона" тривожного сповіщення від мікроперемикача 36 блок 40 вмикає звуковий сповіщувач 57 та світловий сповіщувач 59, та надсилає по основній лінії 61 зв'язку відповідне тривожне сповіщення на зовнішній пристрій 65. В той же час усі тривожні сповіщення від охоронного сповіщувача 58 (якщо він був підключений до вводу 49 блоку 40) у цьому режимі блоком 40 охоронної сигналізації ігноруються.
Переведення запропонованого пристрою в режим "повна охорона" забезпечує включення в роботу охоронного сповіщувача 58 і можливо тільки якщо пристрій 1 знаходився до цього в режимі "часткова охорона" та здійснюється шляхом надсилання відповідної команди від будь- якого із зовнішніх пристроїв 65 або 66 по основній 61 або додатковій 62 лінії зв'язку до блоку 40 охоронної сигналізації. Після надходження такої команди блок 40 запропонованого пристрою починає безперервно контролювати охоронний сповіщувач 58, який встановлений усередині приміщення, що охороняється.
Якщо при знаходженні запропонованого пристрою 1 в режимі "повна охорона" спрацьовує охоронний сповіщувач 58 або мікроперемикач 36, вони надсилюють тривожне сповіщення на блок 40, який вмикає звуковий сповіщувач 57 і світловий сповіщувач 59, та надсилає по основній лінії 61 зв'язку відповідне тривожне сповіщення на зовнішній пристрій 65.
Тривожна кнопка 60, (якщо вона була підключена до вводу 51 блок 40) контролюється запропонованим пристроєм цілодобово незалежно від режиму його роботи і у разі її натискання блок 40 надсилає по основній лінії 61 зв'язку відповідне тривожне сповіщення на зовнішній пристрій 65.
Зняття запропонованого пристрою з охорони починається з тимчасового розблокування ригеля 2 замка на час "затримки на вхід", термін якого призначається при програмуванні блока 40 охоронної сигналізації і може збігатися з терміном "затримки на вихід". Впродовж цього часу усі тривожні сповіщення від мікроперемикача 36 та охоронного сповіщувача 58 блоком 40 охоронної сигналізації ігноруються.
Команда на тимчасове розблокування ригеля 2 замка може надходити до блока 40 як по основній лінії 61 зв'язку, так і по додатковій лінії 62 зв'язку від підключених до них зовнішніх пристроїв 65 і/або 66 відповідно. По цій команді блок 40 формує і передає по внутрішній лінії зв'язку 42 до блока 41 команду на тимчасове (на термін "затримки на вхід") включення котушки 9 електромагніту, яка підіймає шток 10 у середнє положення і виводить його нижню блокуючу частину 16 з виїмки З ригеля 2.
Далі ще до закінчення терміну "затримки на вхід" треба відімкнути ключем замок, відчинити двері і уручну перевести рукоятку штоку 23 вгору до упору, що призведе до переходу пристрою 1 у режим "знятий з охорони".
Якщо до закінчення терміну "затримки на вхід" замок не було відчинено (наприклад, через непередбачувані обставини), або користувач увійшов у приміщення, зачинив двері і повністю закрив ключем замок, то ригель 2 замка буде знову заблокований блокуючим елементом 16 штока 10 у результаті його падіння униз після відключення блоком 41 котушки 10 електромагніта. У першому випадку треба знову активувати один із зовнішніх пристроїв 65 або 66, щоб він надіслав на блок 40 запропонованого пристрою повторну команду на тимчасове розблокування ригеля 2 замка.
Крім цього способу тимчасового розблокування ригеля 2 замка при переведенні пристрою з режиму "повна охорона" до режиму "знятий з охорони", що описаний вище, у разі наявності зовнішніх пристроїв 65 і 66, може бути назначений більш складний двоступеневий спосіб тимчасового розблокування ригеля 2 замка, що значно підвищує ефективну секретність замка у цілому.
За цим способом розблокування ригеля 2 замка можливе лише у випадку, коли на запропонований пристрій спочатку прийде команда на розблокування ригеля 2 замка по 60 основній лінії 61 зв'язку, а потім - підтверджувальна команда по додатковій лінії 62 зв'язку. Якщо підтверджувальна команда прийде вже після закінчення часу її очікування блоком 40, що запрограмований у цьому блоці, ригель 2 не буде розблоковано, пристрій 1 охоронної сигналізації залишиться у режимі "повна охорона" і блок 40 передає відповідне сповіщення про це в основну лінію 61 зв'язку.
Вибір першого чи другого способу тимчасового розблокування ригеля 2 замка здійснюється ще при переведенні пристрою в режим "повна охорона" шляхом надсилання користувачем відповідної команди на зовнішній пристрій 65, наприклад, у разі використання як цього пристрою с5М-модему - ОТМЕ-команди "1", або "2" відповідно, у той час як командою на тимчасове розблокування ригеля при знятті пристрою 1 з охорони може бути ОТМЕ- команда "0".
Використання двоступеневого способу тимчасового розблокування ригеля 2 у випадку, коли як зовнішній пристрій 65 використовують (45М-модем, що запрограмований на зв'язок зі смартфоном користувача, а у якості зовнішнього пристрою 66 використовується АРІО-зчитувач з Ріохітійу-картками, дозволяє забезпечити дуже високу секретність навіть самого простого ригельного замка.
У випадку відключення від пристрою 1 для охоронної сигналізації дверей як джерела 55 безперервного живлення, так і додаткового джерела 56 живлення, у разі потреби аварійного розблокування ригеля 2 до клемного з'єднувача 63 підключають аварійне джерело 64 живлення. У цьому випадку напруга живлення від аварійного джерела 64 подається безпосередньо на котушку 9 електромагніта, що приводить до підняття штока 10 і розблокування ригеля 2 замка. Але при появі напруги живлення від джерел 55 і/або 56 на вводах 46 і/або 47, відповідно, клемний з'єднувач 63 надійно відключається блоком 41 від котушки 9 електромагніта, що улоеможливлює розблокування ригеля 2 замка несанкціонованим підключенням джерела 64 живлення до клемного з'єднувача 63.
На фіг. 19 зображена спрощена блок-схема пристрою 1 для охоронної сигналізації дверей із зовнішніми пристроями, який може працювати лише в режимах "знятий з охорони" і "часткова охорона". Ця блок-схема містить мінімальну кількість зовнішніх пристроїв, а саме лише: клемний з'єднувач 63, джерело 55 безперервного живлення, звичайну кнопку 66, що підключена до вводу 53 через додаткову лінію 62 зв'язку, та світловий сповіщувач 59, що підключений до вводу 50. Цей випадок є прикладом найбільш простого використання запропонованого пристрою і може бути застосований, наприклад, для охорони вхідних дверей дачного будинку. У цьому випадку, як зовнішній пристрій 66, доцільно використовувати вологостійку кнопку, яку можна, наприклад, сховати під кущем недалеко від дачного будинку так, щоб її можна було непомітно активувати простим натисненням ногою. У цьому разі термін "затримки на вхід" треба програмувати з урахуванням не тільки часу відмикання дверей, але й підходу до них.
Переведення запропонованого пристрою 1, спрощена блок-схема із зовнішніми пристроями якого показана на фіг. 19, в режим як "знятий з охорони, " так і "часткова охорона" здійснюється аналогічно пристрою 1, блок-схема із зовнішніми пристроями якого показана на фіг. 18.
Заявником був виготовлений і випробуваний дослідний зразок пристрою для охоронної сигналізації згідно з винаходом, що заявляється. Випробування підтвердили високу надійність роботи пристрою згідно із запропонованим винаходом і досягнення вище описаних технічних результатів при використанні даного винаходу.

Claims (3)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    45 1. Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком, що містить прилад приймально-контрольний охоронний, до якого підключений датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка, який відрізняється тим, що пристрій для охоронної сигналізації дверей змонтований на запірній планці і додатково містить пристрій для блокування ригеля замка, в ригелі якого виконана виїмка, при цьому пристрій для блокування ригеля замка
    50 містить прикріплений до запірної планки кожух із феромагнітного матеріалу, всередині якого розміщені котушка електромагніта, магнітокерований стрижень, верхня і нижня напрямні втулки для магнітокерованого стрижня і верхня кришка кожуха із феромагнітного матеріалу, магнітокерований стрижень встановлений в осьовому отворі котушки електромагніта і напрямних втулках з можливістю поперечного переміщення відносно ригеля і виконаний як шток
    55 із немагнітного матеріалу, який містить нижню блокуючу частину, призначену для введення у виїмку ригеля, рукоятку штока із захватною частиною, що призначена для осьового переміщення штока уручну зсередини приміщення, що охороняється, два постійних магніти усередині штока, один з яких встановлений у зоні розміщення котушки електромагніта з можливістю взаємодії з цією котушкою, а другий - поблизу верхнього краю штока з можливістю
    60 взаємодії з верхньою кришкою кожуха в крайньому верхньому положенні штока, при цьому кожух із феромагнітного матеріалу утворює зовнішній магнітопровід навколо котушки електромагніта і штока, крім того, пристрій для охоронної сигналізації дверей містить щонайменше одну друковану плату, яка містить прилад приймально-контрольний охоронний, що виконаний як блок охоронної сигналізації, блок керування електромагнітом та вводи для підключення до них зовнішніх пристроїв і, щонайменше одної, лінії зв'язку, і датчик крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня, який підключений до блока охоронної сигналізації, при цьому друкована плата, датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка і датчик крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня змонтовані на вказаній запірній планці.
  2. 2. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за п. 1, який відрізняється тим, що датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка виконаний як мікроперемикач.
  3. 3. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що датчик контролю крайнього висунутого положення ригеля замка встановлений з можливістю регулювання його положення відносно ригеля замка.
    4. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-3, який відрізняється тим, що датчик контролю крайнього верхнього положення магнітокерованого стрижня утворений герконом, який встановлений у порожнині верхньої напрямної втулки з можливістю взаємодії з постійним магнітом магнітокерованого стрижня, встановленим поблизу верхнього краю штока.
    5. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-4, який відрізняється тим, що постійний магніт, який встановлений поблизу верхнього краю штока, виконаний з можливістю регулювання його положення відносно верхнього краю штока.
    б. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-5, який відрізняється тим, що запірна планка і кожух електромагніта виконані як одна деталь.
    7. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-6, який відрізняється тим, що запірна планка містить подовжні крайові ребра, які виконані на стороні, на якій розташований кожух електромагніта.
    8. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-7, який відрізняється тим, що в кожусі електромагніта виконаний крізний вертикальний проріз, в який Зо вставлено з можливістю вільного вертикального переміщення тіло рукоятки, при цьому довжина крізного вертикального прорізу вибрана за умови, що при переміщенні тіла рукоятки до верхнього краю прорізу шток займає задане крайнє верхнє положення, а при переміщенні тіла рукоятки до нижнього краю цього прорізу шток займає задане крайнє нижнє положення.
    9. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-8, який відрізняється тим, що рукоятка закріплена у штоку за допомогою різьбового з'єднання, яке утворене різьбовим отвором, виконаним у штоку і різьбовою циліндричною частиною тіла рукоятки.
    10. Пристрій для охоронної сигналізації дверей за одним із попередніх пп. 1-9, який відрізняється тим, що пристрій для охоронної сигналізації дверей додатково містить захисну металеву пластину, що встановлена з боку кожуха електромагніта, протилежному розміщенню захватної частини рукоятки штока.
    тт З п ЕНН Ж по 1Е Б х ТБ КЕ: НН я. шення МУ І НІ НЕ: КЕН Н Н з ТЕН Ні суту ія) СЕН НН -- ВИ ше ІщІК ПО рат хАДО АЖ нин тт й БО УК ке БОБ : я Н МІ 4 : зе сх й : ІК х ух ї ТІВ - Ї І Ж Ж стю, ї ГЕ БУ сії МОЖЕ Со НИ МИ ООН Ж де НИНІ ех нач НЕШЕ НН ти й еп НИМИ НН Ку УКВ м: МИНЕ ШИН ЗК днини я ГУ УНН НИ чНН дей Ж НИ НИНІ с НН а М ШЕ Іо лях БО. : НИЕ ї НЕ Н: І РО ї їх Ж ну ї КІТ По щі ї т ЕК тої ІІ Й з УМ "Е Бо НИМИ НН « ж НЕ ЕН КИ НЕ Н - Дора нн ша до ШИ ДН НВ НН Я ВНУ ОТ о ВІ о БО НН но ТЕ ТАН Кк ОІБе ЕНН Кк Ні ЖЕК снутиилтилнн МН ро т й Ні чі яко 2-14 с Що т ян ч От її о в БУ їх я І ЕН м У ІВ 1: ДУ хг ке КОРУ орд -я ОЗ к. г «5. п за ДУ ЕЕ френч КО гХ ОК хі
    8. ЇВ їх: ЕН хІ ї ТУ У ЕН її . ГНН ГЕН БЕН кї ' ЕН пі Ті Еш ГЕН Ті То Ті ЕНН її . пі о ТО! ЕН Бі 1: Бої ті
    ШІ. 4 я Її и НКУ ї й Ге ЧИН хе Бо: ОЇ Бо: НЕЗЕ НЕ НЕ НЕ НЕЗШН МЕ: НЯ ї НЕ НЕШ НЕ ПЕ НКУ Що ЕСЕ НЕННУ М її В «и шк і: КУ що о АВ с І змій ІН о 44 ве НЕ ій У г як УНН е БОЖЕ я ІЗ п ит ШЕЧНИ У я А Д НИ А - і 45 ЕН в я І НЕ НІС У ГИ Кая ії дк Ой С де -3 : х, ОО ї Н їв «ТИ ї І о ОН ролю : ї - іх ЕН ге и ВХ Вон Я з 5 7 цаегиу МН о ї ІК - а Н МАУ А, інн ЗБ Х Кая Ї хм ек я ко. щі ій і Не Еш А ши ШИ і БА 3 З З МЕ З КК : й 3 ши й в НЕ: : є І Н й 1 Й ї Н ц ї е І Н ро 3 т І ок З М Н НИ сок, : Н ЕН жд, ї І Кк с, ЯН КН ! А сх що і КИ БУ І КН й і БУК т» Н КА Я І ТОМ Н Зо : о ШИЯН Гн вар Н кр 0 а КОХ Тече й: а 85 Ж Ж 1; х 3 КОЖ Ок КЕ рОБОг ЕН їх НИ ЕН а Кон НН ОБОВ Ки Гоше Я КОБМР (ч ще ч Бо с Ко ЕЕ с Кв ОР ч ро фе . Кошо ч КоснАЇ ч ЕВ ко ННЯ чі Ко с цу І ч ГОРЕ о В Е ож р роко БЕ ри фе рок ПИШЕ ово І НН р КЕ Мр: БОР -- Б ше рі ш-- КБ Ме ТУ НН - ПИШЕ Не щт ве І От Ге ЯН ен Кр ГБ БОР роки ПИ НИ НН Бе БЕ б пяти КЕ ті ІН Мои ГО щ ІН ЗЕ г) ПЕ сх ЖЕ ЕНН ЖИ НН ІНШУ Н ЧНУ Мо: ї БИ НН ЧІ Н ко НН по. :
    15. КО з, ІНК : рн Мч То: Енея Зі Бе ЕД ЕЕ й ще ЖЕ І 2 Рон ик жіЇ Тк Я - ХУ ЖАХ У ТНИХ ху Я м ЕК СКУ ї зо ЕВ ТО: і те ЕН ТО: Н рт їх що: ї Кн, М ТОЩО: ї 28 НО У Е Ні А ту ТО СВ и: ВИН НЯ Х дням ще ВК ЯКО р хо о НН ник сі Той НУ Ї Кк Н т: Н з ОЩОоОЇ ії Ії Зк З ВАМИ їх. 3. БА З Не ЕНН ЕВ ВА : ЗКУ їх ОН ї о пе ї НУ Ї ї ! КЯ ЩІ 3 в З Н МІЖ ЕК а : ПН НА Я ЗНУ 3 КО Ес Зо ї ше ТБ ЖІН НІ де МАЯК ун ВМ ню 2 ОНИ ті з КУ ня ХНУ У: ХР ра кі Б рин я и І; у ск Са і Ех --. ІВ ТІ х, пе К че 1 ее Бк НЯ 1: ср ВИ п І їх: с я ЗОМ о одшннннчннн М Кр НН й З У НЕ пика ди ииим, ОМВНН ях ОТ її ше ТЕ 1 Кк ли 1: 11 ГКУ еВ У Же Котекс Б ої Трої ШУ ОЇ У НУ Трої пої ОЇ рої У ЕЕ пі ОЇ У 1 ЕН і тої У ЕН ЩЕ Щі У ЕН РН Щі Ті 1 1 ЕН
    1. ЕН ЕНН ЩЕ ЩЕ Щі 11 п: ЩЕ ОЇ
    12. ЗШ п. РН і 1: 4 ЩЕ ОЗ ГРН Що її Н ОЗ пі
    ЩІ.
    її. РУШ ПІ ж ОМ ВО шк
    Тв А щ-о : . З | ди ІН й НН ІН 1: Я ІН ЕЕ і НН ! ІН 1 ддтттсттно НН . |Хееенннннну «уху Н ЕН 2 Е ЩЕ ве ї КГ. -4 ВТ З ої ОК ни не ЧО ГНН й зн ОБ Зк пре кедн Ш Же зу З кн ва НА ЧЕ ин Істяч.. 3 1 НУ тА г Н Кн ЕН Н ее ОО «а і ЕН Н Рг 16 о : Ве сх 3 З ЗЕ. і . ї БЖ я Бе - 1 ВЕТО тує ВХ х зе Кен М НА К- Ек КО ше ча ік Ор ни М У ОО 1 ші МАО. СК. ЗОЇ С ЕН Ки її ТІ б 3 х не пи як 1ї Я « 1 : Кін зу х ЕЕ : вуж чи : беру з ; З? КО : Коля Ко отлллиллтих 1 7 1 ї Х т ї век : 1 Н Ух : ЕВ і 1: її 1: і: ЕН ВН кі 47 В В В ВН КН й 1 В ц п НЯ НН НЕ НН НЕ ц и А -й 13 Ше ко а Ми ан ч ее Я яка я ге І ї с я й А т ск я сечі ї. А ях : ка км че аб НО хе ї яка ПЕ із пече по Не че ТК? Ко я чо ІБ у Ка й й з. ККД в ї з. МКМ де Се ьо й г т, в х Мун в я т БО ння с х І Пе ЧЕ с реч КІМ 55 рон ав, НИЗУ о ІН ої і ТО СХ, для вка мік, і З В : Кука и КАМ п КОРОБ я а ва МЖНВКК ак ЗУ ВИ дик ВАК Го ї ш-т З с ї скрін
    Ів. и ІВ Б В ЗУ й шк о й щи ММК но Не 12 -- З гра ОК они з оо и ее нити ше а го; шити ЕЯ з: ЦЯ З Да мо вро НКУ Я а сх пови Е З й КОН кни в З ке Я мая Й х дркнєккстєниюєєктюєкт І о ІЗ х. Го І Н ск 3 Е ; : Н х т ГУ Ух І ї У І В В : Е я ї (Я Ка І Н Х Н Ох ЕЕ в ДА С СК Кье ОКОЮ ОМ : рен : нн І Ом 1 ї І В ІЗ ї ' Е 1 Н Е : : З Кз ка ЗВ НК 1 УЖ п дн, мас НЯ р ке ще НІ - Тк і ов ще - В с і 3 і Н о 3 А їі її й Її 3 ї щей То ект. і І В І Н І В і Н І І І Н В 3 І І І І Н Н ї Ї Н Н І І Н В В : Е н пи ЧНЕ Б ге В: В т З ! ШЕ і і БЕ: АК ши зе в ше ше: й СО Н дек В ТЕЖ / у їх Н Б і і Б г а З : К |; я ШЕ ші ОК ше нт ї с.
    Фіг. ї п а ек ЕН з п че б ВН Я КЕ хе фл Ко ям. і У й еко ІЕСНН я -н о ЗНОВ, ге Ко ГАК В ча НН їни В яв Н ВЕК Ж, ! НЕО ЗА з ! МОХ і ж т і го ту Н Н Не в У з о у А сни Я 12 с кн Жак т «М х : Кк Б Н ЇЯ 411 : Ко Денниннтяннї ї і Я НИ і Її її і: її М
    Фіг. В А -А ї3 щ пт Ша кА Ії Н 1 ї во і ї ї в | м ШЕ кі Н і Н чо | ! Е КАЗНИ Я, ве жук КК ж ми У Бех Й НЕК МКК Мен ЦЕ МУ ЗХ - ГЕН о и Зх
    25. 1 овен. В сет. сфери Кей ЕНН еВ ше ; у ще ок Й 14 Ку Кс. ТТ я КЕ я НО: я ОМ ща о щ-к - Не КИ У ие 0 я Ен Ко зе иа З нт КОКО шо М з Кон Ви овееей сот Кк в ї5 чн. З пре Волннно ї ї ї ГИНЕ її: ЕЕ Е ї ї ї ї Я ІЗ ї ї ОК ї : Я її Я : Ех т о її Ко 0-3 КО от ГЕ Я ї Я Я ї : Я їх: Н З Н ї : : ї ; Я її кі її Н ї ! Н ово ЕДНННЕ Ж ї : Я уж ї ж - Х ДАК нях хо АК УКІ ШЕ Пенні От
    КО. ши ВИН Ще ї і Н й ї рон рокі ї і за ї : В 15 Тднсттллиююй с г: ще х ї ї щи ї їх я ї сх Кор От їж 1 Ей ї В ЕЗ
    Фіг. 18
    Б-Б фужер ШК
    1. І не: ни ЕР Я ні ем» о тм тож, ОК - т Кк Н у. Шк ЕОЕЗ ЕК) дО 1 ет БО ун Ин ї8 я ще и 2 их Кан о ля пеки, м як зи с а Я Бо тв ІВ я ке я М Ши а | 1 ТЕ ії М УК Мох З Ши киш, т ще А о шк пикш, м Х ЕК й пранр я Кк при в я пе ен й а
    Фіг. 13
UAA201602739A 2016-03-18 2016-03-18 Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком UA112511C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201602739A UA112511C2 (uk) 2016-03-18 2016-03-18 Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201602739A UA112511C2 (uk) 2016-03-18 2016-03-18 Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112511C2 true UA112511C2 (uk) 2016-09-12

Family

ID=56921129

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201602739A UA112511C2 (uk) 2016-03-18 2016-03-18 Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA112511C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7355515B2 (en) Magnetic security device for securing doors
CA2529642C (en) Door security device for use in security systems
CA2284269C (en) Security door lock arrangement
KR101872136B1 (ko) 보안 시스템내에 통합시키기 위한 보안 장치
ES2317137T3 (es) Metodo de programar paneles de control de seguridad para compatibilidad con un dispositivo de entrada por puerta.
CN103774922B (zh) 包括警报器的圆柱锁
ES2346381T3 (es) Sistema de cierre que comprende un sensor de fuerza.
EP1898376A1 (en) Passive disarming transceiver for security systems
CA2459447A1 (en) Preventing unauthorized hoistway access
US20120038478A1 (en) Locking mechamism with sabbath control unit
US20210017789A1 (en) Door position sensor for an electromagnetic door lock
WO2006016826A2 (en) Electrical lock with status indicator
AU2007276702A1 (en) Magnetic lock means with auxiliary mechanical locking or resistance means
JPH02155095A (ja) ドアデッドボルトインタロック式安全システム
WO2001086097A2 (en) Wireless electromechanical lock
UA112511C2 (uk) Пристрій для охоронної сигналізації дверей, споряджених ригельним замком
ES2821777T3 (es) Dispositivo para el aseguramiento y/o supervisión de elementos de cierre
KR102547132B1 (ko) 스트라이킹 플레이트 조립체
RU222428U1 (ru) Замок с функцией раннего реагирования
RU103027U1 (ru) Магнитно-контактный извещатель и задорно-охранная система на его основе
RU180287U1 (ru) Замок врезной сувальдный с электромеханической блокировкой
WO2020222722A1 (ru) Сигнализационное устройство
US20200011091A1 (en) Magnetic anti-theft device
CN217631831U (zh) 一种具备语音提示和报警功能的智能电插锁
RU106014U1 (ru) Система охранной сигнализации двери