UA112221C2 - Пристрій обробки логічних сигналів - Google Patents

Пристрій обробки логічних сигналів Download PDF

Info

Publication number
UA112221C2
UA112221C2 UAA201410730A UAA201410730A UA112221C2 UA 112221 C2 UA112221 C2 UA 112221C2 UA A201410730 A UAA201410730 A UA A201410730A UA A201410730 A UAA201410730 A UA A201410730A UA 112221 C2 UA112221 C2 UA 112221C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
node
nodes
signal processing
communication
independent
Prior art date
Application number
UAA201410730A
Other languages
English (en)
Inventor
Євгеній Степанович Бахмач
Original Assignee
Євгеній Степанович Бахмач
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Євгеній Степанович Бахмач filed Critical Євгеній Степанович Бахмач
Priority to UAA201410730A priority Critical patent/UA112221C2/uk
Publication of UA112221C2 publication Critical patent/UA112221C2/uk

Links

Landscapes

  • Safety Devices In Control Systems (AREA)
  • Testing And Monitoring For Control Systems (AREA)
  • Monitoring And Testing Of Nuclear Reactors (AREA)

Abstract

Винахід належить до пристроїв для забезпечення логіки алгоритмів і призначений для вирішення логічних задач і виконання різних керуючих функцій при взаємодії з іншими пристроями платформи (системи, шафи, крейту та ін.) і використовується для побудови надійних одно- та багатоканальних критично важливих систем контролю безпеки, в тому числі систем керування і захисту атомних станцій. Пристрій логічної обробки сигналів містить множину незалежних вузлів 1 LVDS послідовного приймання/передачі даних, множину незалежних швидкодіючих вузлів 2 оптичних приймання-передачі, множину незалежних швидкодіючих вузлів 3 приймання/передачі промислової мережі Ethernet, незалежний вузол 4 зв'язку з переносним (бортовим) персональним комп'ютером RS-232, множину незалежних швидкодіючих вузлів 5 приймання дискретних сигналів, вузол 6 синхронізації єдиного часу зовнішнього джерела, FPGA 7, вузол 8 логіки, вузол 9 діагностики, вузол 10 індикації, вузол 11 комунікації, елемент 12 безперервної роботи FPGA, множину незалежних швидкодіючих вузлів 13 передавання дискретних сигналів, вузол 14 живлення. Вузол 10 індикації містить вузол 15 відображення внутрішнього стану блоків і кодів помилок та вузол 16 керування параметрами відображення. Технічний результат полягає у забезпеченні паралельної обробки всіх алгоритмів з одночасною самодіагностикою та діагностикою пристроїв та програмних засобів системи (платформи, шафи, крейту та ін. (покриття діагностикою >99,5 %)), підвищенні швидкодії, точності і надійності приймання і обробки інформації, спрощенні структури схеми пристрою, розширенні функціональних можливостей.

Description

Винахід належить до пристроїв для забезпечення логіки алгоритмів і призначений для вирішення логічних задач і виконання різних керуючих функцій при взаємодії з іншими пристроями платформи (системи, шафи, крейту та ін.) і використовується для побудови надійних одно- та багатоканальних критично важливих систем контролю безпеки, в тому числі систем керування і захисту атомних станцій.
Відомий критичний керуючий модуль (ССМ) 5ІМАТІС фірми біетепе5 (каталог продукції фірми бієтепе), який належить до сімейства критичних модулів ОШАОІОС, який використовується для побудови надійних і безпечних систем протиаварійного захисту і критичного керування і призначений для вирішення логічних задач та виконання різних керуючих функцій при взаємодії з іншими модулями для роботи в одно- та резервованих критичних системах керування. Критичний керуючий модуль містить центральний мікропроцесор, периферійний контролер, контролер мережної шини, булівській співпроцесор, модеми та драйвери, пристрій живлення, засоби діагностики власних технічних засобів, таймер.
До недоліків модуля належать: використання комп'ютерної мережі на основі мережі загального доступу з розподілюваним середовищем, яка використовується для зв'язку з модулями вводу/виводу; використання інтерфейсу зв'язку з модулями вводу/виводу - МОВБИ! ВО5 (середньої швидкості, із середнім споживанням електроенергії); логіка роботи - використання послідовної обробки вхідних даних і формування вихідних сигналів по циклічній програмі як наслідок використання мікропроцесорних складових у технічних рішеннях.
Відомий також модуль головного процесора системи "Тгісоп" компанії ІММЕМЗУ5 5УЗТЕМ5
ІМС, технічні умови 2007 р., який призначений для забезпечення логіки алгоритмів систем безпеки керування технологічними процесами для використання в одно-, дво-, триканальних системах. Модуль головного процесора (МГП) містить комунікаційний процесор вводу/виводу, головний процесор (мікропроцесор), пам'ять, інтерфейс зв'язку з модулями вводу/виводу
МоавВивх, інтерфейс синхронізації з іншими МГП ТгіВиб5, годинник, пам'ять, стабілізатор подвійного живлення, шину ТгіВив5 для з'єднання з іншими МГП, потроєну шину вводу/виводу, засоби діагностики власних технічних засобів, виділений комунікаційний процесор вводу/виводу. Головний процесор виконує програму керування паралельно з іншими МГП у відповідності до встановлених користувачем правилами, вбудованими в програму керування.
Зо Комунікаційний процесор вводу/виводу керує обміном даними між головним процесором і комунікаційними модулями, використовуючи комунікаційну шину. До недоліків даного МГП належать: послідовна обробка логіки алгоритмів внаслідок побудови на типових засобах обчислювальної техніки - мікропроцесори, пам'ять, контролери, шини, тобто використання вбудованих програм, які визначають роботу пристрою; використання для зв'язку з модулями вводу/виводу комп'ютерної мережі на основі мережі загального доступу з розподілюваним середовищем; інтерфейс зв'язку з модулями вводу/виводу - Мо4Виб5 з низькою швидкістю та великим споживанням енергії; інтерфейс синхронізації з іншими МГП - ТгіВив - спеціалізований, високошвидкісний, вита (кручена) пара, що піддається впливу електромагнітних перешкод; логіка роботи - послідовна обробка вхідних даних і формування вихідних сигналів по циклічній програмі.
Найбільш близьким аналогом є головний процесор (ГП), патент О5 Мо 8554953 МПК
СЮОбЕЗ/00, який призначений для вирішення логічних задач і виконання різних керуючих функцій при взаємодії з іншими модулями платформи і використовується для побудови одно-, дво-, і триканальних критично важливих систем контролю безпеки, в тому числі систем захисту атомних станцій. Головний процесор містить ЕРА, інтерфейс стандарту Н5-485, енергонезалежну пам'ять, ланцюг аварійного зв'язку, світлодіод, пристрій логіки, пристрій діагностики, контролер уставок, контролер енергонезалежної пам'яті, світлодіодний контролер, комунікаційні модулі зв'язку, шина зв'язку, планувальник.
До недоліків відомого пристрою належать: - побудова на ПЛІС лише базових алгоритмів, при цьому використовуючи ПЛІС малого (середнього) ступеня інтеграції спричиняє до необхідності застосування додаткових електричних елементів комутації приймання/передавання сигналів між ними, що в свою чергу призводить до зниження надійності в цілому та збільшенню вартості, а також ускладнення структури пристрою; - використання мікроконтролерів та мікропроцесорів, що використовують вбудовані програми, які визначають їх роботу (контролери шин для засобів обслуговування, комунікації, контролю, діагностики та ін.); - використання для контролю ПЛІС та забезпечення переводу вихідних даних у безпечний режим, при виявленні несправностей, двох ядер (дублюючих одне одного) з розпаралелюванням даних на обидва ядра працюючих на одній логіці, що вдвічі збільшує кількість технічних засобів у блоках (модулях); - використання для зв'язку з модулями вводу/виводу комп'ютерної шини на основі мережі загального доступу з розподілюваним середовищем (ЕІА-485 або ЕІА-422), які мають низьку (невелику) швидкість передачі даних і велике споживання електричної енергії; - ймовірність встановлення модулів не на свої місця, що може бути виявлено лише системою контролю конфігурації при подачі напруги; - використання однієї шини для передачі діагностичної та реєстраційної інформації в систему реєстрації; - відсутність цифрового дисплею на передній лицьовій панелі пристрою; - відсутні елементи і програмне забезпечення синхронізації єдиного часу з зовнішнім джерелом.
Отже, структура побудови головного процесора складна та недосконала. Навіть при реалізації окремих елементів в ПЛІС, обробка сигналів логічними пристроями виконується послідовно по циклічних програмах, отже низька швидкодія, недостатня точність та надійність.
Решта пристроїв описані в патенті ША 54870 опублікований Мо 3/2003, в патенті ОА 54753 опублікований Мо 3/2003, в патенті ША Мо 99807 опублікований Мо 18/2012, заявка СА Мо 2707373.
В основу винаходу поставлена задача створення пристрою логічної обробки сигналів шляхом використання "жорсткої" логіки ПЛІС та використання малопотужного низьковольтного з більш високою швидкістю приймання/передачі інтерфейсу І МО5, цифрової внутрішньої мережі "гочка-точка" (роіпі-ю-роіпі), елементів безперервного вводу сигналів, інтерфейсу синхронізації з іншими пристроями логічної обробки сигналів - шини Радіс5, дубльованих оптичних каналів прямої передачі діагностичної і реєстраційної інформації в дубльований сервер збору інформації, забезпечити паралельну обробку логіки всіх алгоритмів з паралельною та одночасною обробкою діагностичної інформації від усіх пристроїв системи, підвищення швидкодії, точності і надійності приймання і обробки інформації, підтримання режиму елементів самодіагностики ЕМЕА, спрощення структурної схеми пристрою, розширення функціональних можливостей.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що пристрій логічної обробки сигналів містить програмовану логічну матрицю ЕРА, вузол логіки, вузол діагностики, вузли комунікації, інтерфейс зв'язку, вузол живлення, внутрішній таймер, вузол індикації, вузол синхронізації єдиного часу, елемент перевірки безперервної роботи ЕРСА, інтерфейс синхронізації з іншими пристроями логічної обробки сигналів, дубльовані незалежні канали прямої передачі діагностичної інформації, дубльовані незалежні канали прямої передачі реєстраційної інформації, інтерфейс зв'язку містить швидкодіючі шини І!МО5, множину незалежних гальванічно розділених вузлів Ї МО5 приймання/передачі, множину незалежних вузлів оптичних приймання-передачі, множину незалежних вузлів приймання/передачі промислової мережі
ЕШегпеї, множину незалежних вхідних вузлів приймання дискретних сигналів, множину незалежних вихідних вузлів дискретних сигналів, незалежний вузол зв'язку з переносним персональним комп'ютером. Кожен з вузлів інтерфейсу містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з ЕРСА, вузол логіки містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з вузлами діагностики і комунікації, вузол діагностики містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з вузлом комунікації, вузлом індикації і вузлом синхронізації єдиного часу, ЕРСА з'єднана з елементом перевірки безперервної роботи ЕРА і вузлом живлення. Вузол логіки, вузол діагностики, вузол комунікації і вузол індикації реалізовані в одній ЕРСА. В іншому варіанті вузол логіки реалізований в одній ЕРСА, а вузол діагностики, вузол комунікації і вузол індикації в іншій ЕРСА. Інтерфейс синхронізації з іншими пристроями обробки логічних сигналів використовують шину Вадіс5. І МО5 використовує індивідуальні лінії цифрового зв'язку "точка- точка" (роіпі-ю-роіпі!). Вузол індикації містить вузол відображення внутрішнього стану пристрою і кодів помилок і вузол керування параметрами відображення від кнопок на лицьовій панелі.
Пристрій також містить механічні штифти кодування типів пристроїв.
Порівняльний аналіз з відомими технічними рішеннями показав, що пристрій логічної обробки сигналів, який пропонується, відрізняється наявністю нового складу елементів та зв'язків між ними, нових засобів зв'язку, тобто має нову сукупність ознак, які забезпечують нові технічні властивості пристрою. Технічний результат - забезпечення паралельної обробки всіх алгоритмів з одночасною самодіагностикою та діагностикою пристроїв та програмних засобів системи (платформи, шафи, крейту та ін. (покриття діагностикою 299,5 95)), підвищення швидкодії, точності і надійності приймання і обробки інформації, спрощення структури схеми бо пристрою, розширення функціональних можливостей.
Реалізація вузлів логіки, діагностики, комунікації та індикації в ЕРСА дозволяє значно підвищити точність обробки сигналів і швидкодію та одночасно спростити структуру пристрою, тобто підвищити надійність пристрою в цілому та розширити функціональні можливості, зокрема виконувати діагностику всіх пристроїв і програмного забезпечення системи (платформи, шафи, крейту та ін.)
Реалізація алгоритмів в ЕРСА, яка дозволяє в своїй структурі "жорстко" зафіксувати необхідні елементи схемотехніки для одночасної і паралельної обробки всіх необхідних алгоритмів та діагностичної інформації за один цикл роботи та на декілька порядків швидше виконувати будь-які алгоритми з одночасним виконанням самодіагностики пристрою та за необхідності діагностики інших пристроїв і програмного забезпечення всієї системи (платформи, шафи, крейду та ін). Отже, в ЕРА для кожного із закладених алгоритмів, враховуючи діагностику всієї системи, існують свої окремі технічні засоби. В той час, коли в мікроконтролері (мікропроцесорі) всі алгоритми повинні послідовно пройти через один і той же апаратний засіб, а діагностику всієї системи виконує пристрій діагностики.
Відсутність збоїв та "зависань" роботи ЕРА забезпечується елементом перевірки безперервної роботи ЕРСА, який при перевищенні тайм-ауту виконує перезавантаження ЕРСОА.
Використання множини незалежних гальванічно розділених один від одного та інших ланцюгів і елементів пристрою вузлів ЇМО послідовного приймання/передачі даних та швидкодіючого малопотужного низьковольтного інтерфейсу І МО5, а також внутрішньої мережі "гочка-точка" забезпечує індивідуальний зв'язок пристрою з іншими пристроями системи (платформи, шафи, крейту та ін.), тобто повна відсутність впливу пристроїв один на одного.
Використання вузла синхронізації єдиного часу дозволяє забезпечити синхронний хід внутрішнього таймера пристрою з сигналами єдиного часу які надходять від зовнішнього джерела єдиного часу.
Використання в якості інтерфейсу синхронізації з іншими пристроями обробки логічних сигналів спеціалізованої швидкодіючої з оптичними каналами "точка-точка" (роіпі-ю-роіп) шини
ВадіС5 забезпечує гарантовану доставку інформації за мінімальний час, перевірку цілісності пакетів даних, корекцію помилок (протокол з гарантованою доставкою даних).
Використання дубльованих оптичних каналів прямої передачі діагностичної інформації і
Зо дубльованих оптичних каналів прямої передачі реєстраційної інформації в дубльований сервер збору інформації дає можливість пристрою одночасно виконувати основні логічні Функції і функції діагностики системи.
Діагностичні технічні і програмні засоби підтримують режим самодіагностики ЕМЕА (діагностичне покриття - 99,5 95 технічних і програмних засобів пристрою).
Наявність інформаційного дисплею на передній лицьовій панелі дає можливість для оперативного відображення стану внутрішньої логіки, сформованих команд, а також кодів несправностей кожного пристрою.
Використання механічних штифтів кодування типів пристроїв забезпечує їх встановлення на відповідне місце.
Пристрій відповідає вимогам 5/3 по стандарту ІЕ5 61508 в одноканальній системі, підтримує роботу дво -, три - і чотириканальних керуючих систем безпеки.
Суть винаходу пояснюють креслення.
На фіг. 1 зображена структурна схему пристрою логічної обробки сигналів з однією ЕРСА;
На фіг. 2 - структурна схема пристрою логічної обробки сигналів з двома ЕРСА.
Пристрій містить множину незалежних вузлів 17 ЇМО5 послідовного приймання/передачі даних, множину незалежних швидкодіючих вузлів 2 оптичних приймання-передачі, множину незалежних швидкодіючих вузлів З приймання/передачі промислової мережі Ефетгпеї, незалежний вузол 4 зв'язку з переносним (бортовим) персональним комп'ютером Но5-232, множину незалежних швидкодіючих вузлів 5 приймання дискретних сигналів, вузол 6 синхронізації єдиного часу зовнішнього джерела, ЕРСА 7, вузол 8 логіки, вузол 9 діагностики, вузол 10 індикації, вузол 11 комунікації елемент 12 безперервної роботи ЕРСА, множину незалежних швидкодіючих вузлів 13 передавання дискретних сигналів, вузол 14 живлення.
Вузол 10 індикації містить вузол 15 відображення внутрішнього стану блоків і кодів помилок та вузол 16 керування параметрами відображення.
Незалежні вузли 1 ЇМО5 послідовного приймання/передачі даних гальванічно розділені один від одного та інших ланцюгів і елементів пристрою приймають/передають пакети даних по швидкодіючій шині ЇМО5 від/в інших пристроїв кожного окремого шасі (крейту) системи (платформи, шафи та ін.) для подальшої обробки. Незалежні вузли 1 І! МО5 послідовного приймання/передачі даних забезпечують зв'язок логічного пристрою 3:
- пристроями вводу вхідних сигналів кожного окремого шасі (крейту) системи (платформи та ін.) для отримання пакетів вхідної інформації; - пристроями передачі вихідних сигналів кожного окремого шасі (крейту), системи (платформи та ін.) для передачі пакетів вихідної інформації; - пристроями оптичного зв'язку для розширення кожного окремого шасі (крейту).
Незалежні швидкодіючі вузли 2 оптичних приймання-передачі гальванічно розділені один від одного та інших ланцюгів і елементів пристрою. Кожен з вузлів 2 оптичних приймання-передачі з'єднаний з пристроєм 11 комунікації і має оптичний рознімач на лицьовій панелі пристрою для оперативного підключення/відключення зовнішніх оптичних ліній зв'язку. Незалежні швидкодіючі вузли 2 оптичних приймання-передачі забезпечують зв'язок пристрою: - з метою синхронізації з іншими пристроями логічної обробки сигналів системи (платформи, шафи та ін.) при побудові дво-, три- та чотириканальних систем; - 3 іншими пристроями логічної обробки сигналів у віддалених шафах (крейтах та ін.) розподіленої системи (в тому числі багатоканальної).
Незалежні швидкодіючі вузли З приймання/передачі промислової мережі ЕПНегпеї гальванічно розділені один від одного та інших ланцюгів і елементів пристрою. Кожен з вузлів З з'єднаний з пристроєм 11 комунікації і має рознімач оптичної мережі ЕШПе"пеї на лицьовій панелі пристрою для оперативного підключення зовнішніх ліній зв'язку. Незалежні швидкодіючі вузли З приймання/передачі забезпечують зв'язок пристрою: - 3 комп'ютерною системою (оптичними кросами) збору реєстраційної та діагностичної інформації з метою архівування і відображення.
Незалежний вузол 4 зв'язку з переносним (бортовим) персональним комп'ютером Н5-232 гальванічно розділений від інших елементів пристрою.
Незалежні швидкодіючі вузли 5 приймання дискретних сигналів гальванічно розділені один від одного та інших ланцюгів і елементів пристрою. Кожен з яких містить два індивідуальних джерела струму, швидкодіючий мультиплексор, пристрій дискретного вводу гальванічного розділення і передачі цифрових сигналів в вузол логіки. Вузли 5 приймання дискретних сигналів забезпечують можливість пристрою: - ідентифікувати власне місцезнаходження в системі (платформі, шафі та ін.) по перемичкам на відповідній стороні рознімача, які кодують його ІР-адресу; - забезпечити незалежний від шини І МО5 канал приймання дискретних даних для керування режимами роботи пристрою.
Вузол 6 синхронізації єдиного часу забезпечує синхронний хід внутрішнього таймеру пристрою з сигналами єдиного часу які надходять із: - мережі єдиного часу (наприклад, енергоблока); - ЧРА5 - приймача супутникових сигналів єдиного часу.
Елемент 12 безперервної роботи ЕРСА виконує перезавантаження ЕРСА при перевищенні тайм-ауту.
Вузол 8 логіки забезпечує: - прийом від вузла 11 комунікації вхідних даних про технологічні параметри об'єкта керування, які надходять від пристроїв входів та сигнали про стан виконавчих механізмів об'єкта від пристроїв керування виконавчими механізмами; - обробку прийнятих сигналів у відповідності до алгоритмів захисту блокувань і функціонування об'єкта; - формування керуючих інформаційних пакетів та передачу їх у вузол 11 комунікації для подальшої передачі на вихідні пристрої для впливу на виконавчі механізми; - формування швидкодіючих ініціативних (ініціюючих) сигналів для запуску систем захисту за допомогою вузлів 13 передавання дискретних сигналів; - ідентифікацію місця знаходження пристрою в системі (платформі, шафі та ін.) та діагностичній та реєстраційній мережах при побудові багатоканальних розподільних систем; - прямий прийом дискретних сигналів з метою керування режимами роботи пристрою.
Цикл виконання усіх завдань пристроєм встановлюється на етапі робочого проекту в межах від 1 до 10 мс.
Вузол 11 комунікації кожні 10 мс по сигналах від вузла 8 логіки приймає і передає в послідовному коді пакети цифрових даних через вузли гальванічної приймання-передачі до/від оптичних, І МО5, ЕІШПегпеї приймання-передачі.
Вузол 9 діагностики по однонаправлених лініях передає отриману від вбудованих технічних засобів діагностики інформацію про стан кожного з вузлів пристрою.
Множина незалежних швидкодіючих вузлів 13 передавання дискретних сигналів гальванічно 60 розділені один від одного і від інших елементів пристрою і кожен з яких містить:
- елементи керування станом і контролю стану твердотілого реле; - твердотіле реле, контакти якого є вихідними елементами.
Пристрій виконує функції. - приймання сигналів від пристроїв збору вхідної інформації про технологічні параметри об'єкта керування; - приймання сигналів стану виконавчих механізмів об'єкта від пристрою функціонального керування виконавчими механізмами; - обробка прийнятих сигналів у відповідності до алгоритмів захисту блокувань і функціонування об'єкта; - формування керуючих інформаційних пакетів для вихідних блоків з метою дії на виконавчі механізми об'єкта; - формування швидкодіючих ініціативних керуючих дискретних сигналів для запуску системи захисту; - виконання функцій безперервної діагностики власних технічних засобів і програмного забезпечення; - виконання функцій безперервної діагностики технічних засобів і програмного забезпечення системи (платформи, шафи та ін.); - синхронізація внутрішнього годинника пристрою з сигналами єдиного часу від зовнішнього джерела.
Пристрій працює наступним чином.
Пристрій виконаний в двох модифікаціях: - вузли логіки, діагностики, комунікації і індикації реалізовані в єдиній (загальній) ЕРСОА, розділення і незалежність яких забезпечується засобами розробки проекту; - вузол логіки реалізований в одній ЕРСА, а вузли діагностики, комунікації і індикації в іншій
ЕРОА.
В кожному циклі виконання задач (кожні 1-10 мс) пристрій приймає вхідні сигнали, які надходять від усіх джерел, обробляє їх у відповідності до закладених алгоритмів, формує і передає вихідні ініціюючі (ініціативні) сигнали для усіх приймачів у відповідності до проекту; приймає сигнали керування режимами роботи і виконує відповідні переключення внутрішньої
Зо структури; виконує функції безперервної діагностики власних технічних засобів і програмного забезпечення; забезпечує синхронізацію внутрішнього таймеру пристрою з сигналами єдиного часу.
Діагностична інформація про стан всіх внутрішніх елементів пристрою надходить у вузол діагностики. Вузол діагностики упаковує діагностичні дані отримані від всіх вбудованих в пристрій елементів діагностики в стандартні пакети. Пакети даних по дубльованих оптичних каналах передачі діагностичної інформації від усіх пристроїв системи (платформи, шафи та ін.) передаються в сервер збору інформації. По дубльованих оптичних каналах прямої передачі реєстраційна інформація передається в сервер збору інформації.
В процесі роботи пристрою на цифрових індикаторах на лицьовій панелі безперервно відображається внутрішній стан пристрою (справність або код помилки, яка виникла у випадку несправності). Кнопками керування відображенням на індикатори можна визвати більш докладну інформацію, що дозволить встановити несправність не вдаючись до послуг розширеної діагностики робочого стану на моніторах відображення системи реєстрації.
Додатково два світлодіодні індикатори відображають стан "Робота" або "Несправність".
Цикл роботи пристрою встановлюється на стадії проектування системи (платформи, шафи та ін.) в межах від 1 до 10 мс, що гарантує швидкодію роботи пристрою від 100 до 1000 циклів за секунду.

Claims (7)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 50
1. Пристрій логічної обробки сигналів, який містить програмовану логічну матрицю ЕРСА, вузол логіки, вузол діагностики, вузли комунікації, інтерфейс зв'язку, вузол живлення, внутрішній таймер, який відрізняється тим, що пристрій містить вузол індикації, вузол синхронізації єдиного часу, елемент перевірки безперервної роботи ЕРСА, інтерфейс синхронізації з іншими 55 пристроями логічної обробки сигналів, дубльовані незалежні канали прямої передачі діагностичної інформації, дубльовані незалежні канали прямої передачі реєстраційної інформації, інтерфейс зв'язку містить швидкодіючі шини І!МО5, множину незалежних гальванічно розділених вузлів Ї МО5 приймання/передачі, множину незалежних вузлів оптичних приймання-передачі, множину незалежних вузлів приймання/передачі промислової мережі бо ЕШегпеї, множину незалежних вхідних вузлів приймання дискретних сигналів, множину незалежних вихідних вузлів дискретних сигналів, незалежний вузол зв'язку з переносним персональним комп'ютером, при цьому кожен з вузлів інтерфейсу містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з ЕРСА, вузол логіки містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з вузлами діагностики і комунікації, вузол діагностики містить щонайменше один цифровий канал зв'язку з вузлом комунікації, вузлом індикації і вузлом синхронізації єдиного часу, ЕРА з'єднана з елементом перевірки безперервної роботи ЕРСА і вузлом живлення.
2. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що вузол логіки, вузол діагностики, вузол комунікації і вузол індикації реалізовані в ЕРСА.
З. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що вузол логіки реалізований в одній ЕРСА, вузол діагностики, вузол комунікації і вузол індикації реалізовані в іншій ЕРСА.
4. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що інтерфейс синхронізації з іншими пристроями обробки логічних сигналів використовує шину ВНадісС5.
5. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що ЇЇ МО5 використовує індивідуальні лінії цифрового зв'язку "точка-точка".
6. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що вузол індикації містить вузол відображення внутрішнього стану пристрою і кодів помилок і вузол керування параметрами відображення від кнопок на лицьовій панелі.
7. Пристрій логічної обробки сигналів за п. 1, який відрізняється тим, що містить механічні штифти кодування типів модулів.
UAA201410730A 2014-10-01 2014-10-01 Пристрій обробки логічних сигналів UA112221C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201410730A UA112221C2 (uk) 2014-10-01 2014-10-01 Пристрій обробки логічних сигналів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201410730A UA112221C2 (uk) 2014-10-01 2014-10-01 Пристрій обробки логічних сигналів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA112221C2 true UA112221C2 (uk) 2016-08-10

Family

ID=56707113

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201410730A UA112221C2 (uk) 2014-10-01 2014-10-01 Пристрій обробки логічних сигналів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA112221C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8156251B1 (en) Advanced logic system
EP3045987B1 (en) Control device and control method
CN201740999U (zh) 用于自动化设备的输入和/或输出安全模块
US8554953B1 (en) Advanced logic system diagnostics and monitoring
CN104169822B (zh) 控制装置以及控制方法
CN104516306B (zh) 冗余的自动化系统
JP2011257889A (ja) 安全制御システム
RU2665890C2 (ru) Система управления и передачи данных, шлюзовой модуль, модуль ввода/вывода и способ управления процессами
CN102981431B (zh) 基于fpga的核电站多样性保护系统硬件架构
KR20170095183A (ko) 2채널 아키텍처
CN108255123B (zh) 基于三取二软硬件表决的列车lcu控制设备
US20130315362A1 (en) Nuclear digital instrumentation and control system
CN104579791A (zh) 一种实现k-db主备自动切换容灾集群的方法
RU2431174C1 (ru) Комплекс резервируемых программно-аппаратных средств автоматизации контроля и управления
RU2439674C1 (ru) Способ формирования отказоустойчивой вычислительной системы и отказоустойчивая вычислительная система
JP6556373B2 (ja) フォールトトレラントシステム
CN103513596B (zh) 基于arm的mvb总线管理功能实现系统
UA112221C2 (uk) Пристрій обробки логічних сигналів
CN110114805B (zh) 防火控制单元
JP2016103110A (ja) 多重化制御装置
RU2430400C1 (ru) Комплекс резервируемых программно-аппаратных средств автоматизации контроля и управления
KR101379818B1 (ko) 자기진단 기능을 포함하는 fpga에 기반한 이중화 제어장치 및 이중화 절체 방법
RU180923U1 (ru) Модуль ввода дискретных сигналов
KR101310100B1 (ko) Can통신을 이용한 병렬 제어기
JP5402035B2 (ja) ネットワーク構成の変更検出/復帰方式