UA109201U - Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок - Google Patents

Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок Download PDF

Info

Publication number
UA109201U
UA109201U UAU201603355U UAU201603355U UA109201U UA 109201 U UA109201 U UA 109201U UA U201603355 U UAU201603355 U UA U201603355U UA U201603355 U UAU201603355 U UA U201603355U UA 109201 U UA109201 U UA 109201U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ligament
uterus
clips
round
uterine
Prior art date
Application number
UAU201603355U
Other languages
English (en)
Inventor
Анастасія Олексіївна Люлько
Олексій Олексійович Люлько
Юрій Петрович Вдовиченко
Original Assignee
Анастасія Олексіївна Люлько
Олексій Олексійович Люлько
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Анастасія Олексіївна Люлько, Олексій Олексійович Люлько filed Critical Анастасія Олексіївна Люлько
Priority to UAU201603355U priority Critical patent/UA109201U/uk
Publication of UA109201U publication Critical patent/UA109201U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Prostheses (AREA)

Abstract

Заявлений спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок шляхом проведення лапароскопічного втручання, фіксації матки за допомогою імплантату та виконання за необхідністю операції за Берч. Спочатку надсікають круглі зв'язки матки, відступаючи на 2- від місця входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бокових стінок малого тазу, далі в канал круглих зв'язок вводять зонд, по ньому проводять сечовідний катетер, який фіксують до круглої зв'язки кліпсами. Дві кліпси накладають на круглу зв'язку матки, відступаючи на 2- від відходження круглої зв'язки матки від тіла матки (проксимальний край зв'язки), і дві кліпси - на дистальний край круглої зв'язки матки, при необхідності зв'язку фіксують в середній третині.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме оперативної гінекології та урології, і може бути використана у хірургічному лікуванні пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок.
Згідно зі світовою статистикою, частота пролапсу органів малого тазу у жінок (ПОМТ) досягає 78 95, при цьому частота нетримання сечі (НС) має місце в 50-82 90 випадків. Зазначена патологія значно впливає на якість життя жінок та зазвичай потребує хірургічного втручання.
Основними способами хірургічного лікування ПОМТ і його ускладнення у вигляді НС є: 1) введення об'ємоутворюючих препаратів парауретрально, 2) операції з реконструктивною пластикою піхви (з втратою органу), 3) корекція шийки сечового міхура, 4) вентрофіксації, 5) одночасна фіксація матки і корекція шийки/уретри сечового міхура. Незважаючи на велику кількість методів хірургічного лікування, жоден з вищевказаних способів не вирішує цю патологію цілюом, а саме - усувається пролапс органів малого тазу, при цьому зберігається нетримання сечі; при корекції нетримання сечі не зникає його причина - пролапс органів малого тазу, що часто призводить до рецидиву нетримання.
У зв'язку з цим отримала розвиток тенденція лікування ПОМТ і НМ шляхом проведення симультанних операцій, які дозволяють вирішувати дану патологію патогенетично. Однак симультанні операції мають ряд недоліків: висока ціна за рахунок використання сіток, виникнення автоімунної реакції на чужорідне тіло з розвитком септичного стану, що вимагає повторної операції з видаленням сітки і пошуку нового методу лікування патології, короткочасна ефективність лікування, операції без збереження органу, які виключають подальшу можливість вагітності. Все вищевказане вимагає пошуку нового або вдосконалення вже відомих симультанних способів лікування пролапсу органів малого тазу і його ускладнення - нетримання сечі.
Одним із сучасних способів лікування пролапсу органів малого тазу і нетримання сечі є сакрокольпопексія. Дана операція може виконуватися як лапароскопічно, так і відкритим способом. При виконанні лапароскопічної вагінопексії може бути проведена ампутація або екстирпація матки, залонна кольпопексія за Вигсй (при нетриманні сечі при напрузі), зашивання паравагінальних дефектів. Сакрокольпопексія виконується з використанням тезвп-системи, яка являє собою поліпропіленову сітку.
Зо Відомий спосіб лапароскопічної сакрокольпопексії, який виконується наступним чином.
Під ендотрахеальним наркозом проводять лапароскопію з використанням трьох додаткових троакарів. Розкривають задній листок парієтальної очеревини над рівнем промонторіума.
Останній виділяють до чіткої візуалізації поперечної пресакральної зв'язки. Задній листок очеревини розкривають на всьому протязі від промонторіума до дугласова простору. Виділяють елементи ректовагінальної перегородки (передня стінка прямої кишки, задня стінка піхви) до рівня м'язів, що піднімають анальний отвір. Сітчастий протез З х 15 см (поліпропілен, індекс зо) фіксують швами, що не розсмоктуються, за леватори з обох сторін якомога дистальніше.
Далі двома ідентичними швами протез фіксують до шийки матки (або куполу піхви при виконанні гістеректомії).
На наступному етапі операції сітчастий протез З3х5 см з ідентичного матеріалу фіксують до заздалегідь мобілізованої передньої стінки піхви і зшивають з раніше встановленим протезом в ділянці купола піхви або кукси шийки матки. В умовах помірного натягу протез фіксують одним або двома швами, що не розсмоктуються, до поперечної пресакральної зв'язки. На останньому етапі виконують перитонізацію. За необхідністю також виконують операцію за Берч (Гинекология: нац. рук. Под ред. В.И. Кулакова, И.Б. Манухина, Г.М. Савельевой. - М.: "СЗОТАР
МЕДИА", 2011. - С. 869). Такий спосіб ми вважаємо за прототип.
Спільними суттєвими ознаками прототипу і корисної моделі, що заявляється, є такі: проведення лапароскопічного втручання; фіксація матки за допомогою імплантату, виконання за необхідністю операції за Берчем.
Однак такий спосіб лікування має певні недоліки.
Після сакрокольпопексії можуть виникнути достатньо серйозні ускладнення: автоіїмунна реакція з розвитком гнійно-септичного процесу внаслідок відторгнення сітки, виражений спайковий процес. Частота формування цістоцеле в післяопераційному періоді у пацієнток після сакрокольпопексії те5п-системою в різних дослідженнях має широкий діапазон (від 1,3 до 92 95) (М. Непі, М. Оієї7, 2008), що часто призводить до рецидиву нетримання сечі. Крім цього, сама тезвп-система є достатньо дорогою.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок шляхом зміни етапів оперативного втручання та виду імплантату, що дозволить значно підвищити ефективність хірургічного лікування та уникнути ускладнень.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі, який полягає у проведенні лапароскопічного втручання, фіксації матки за допомогою імплантату та виконанні за необхідністю операції за Берч новим є те, що спочатку надсікають круглі зв'язки матки, відступаючи на 2-5 мм від місця входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бокових стінок малого тазу, далі в канал круглих зв'язок вводять зонд, по ньому проводять сечовідний катетер, який фіксують до круглої зв'язки кліпсами, при цьому дві кліпси накладають на круглу зв'язку матки, відступаючи на 2-5 мм від відходження круглої зв'язки матки від тіла матки (проксимальний край зв'язки), і дві кліпси - на дистальний край круглої зв'язки матки, при необхідності зв'язку фіксують в середній третині.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак, що заявляються, та технічним результатом полягає у такому.
Пропонований спосіб лікування є малотравматичним, що проявляється у вигляді невеликої крововтрати, мінімальних післяопераційних болів і швидкого (1-2 діб) відновлення фізіологічних функцій. Внаслідок цього скорочується термін перебування пацієнток в стаціонарі.
Спосіб є економічно ефективним (лікування виходить дешевше за рахунок невисокої вартості матеріалу для фіксації лігаментарного апарату, економії медикаментів, зменшення тривалості госпітального періоду і термінів реабілітації самого пацієнта).
Оперативне лікування за пропонованим способом дає змогу комбінувати його з багатьма урологічними операціями, що також робить лікування пацієнток зі сполучними захворюваннями менш травматичним.
При пропонованому способі відсутня автоїмунна реакція (а в подальшому гнійно-септичного процесу) на чужорідний матеріал. Спосіб здійснюють таким чином.
Під ендотрахеальним наркозом проводять лапароскопію з використанням камери і 2-3 додаткових троакарів.
Перший етап: круглі зв'язки матки надсікаються, відступаючи на 2-5 мм від місця входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бічних стінок малого тазу. У канал круглих зв'язок вводиться зонд. По зонду проводять сечовідний катетер, який фіксують до круглої зв'язки кліпсами. Дві кліпси накладаються, на 2-5 мм відступаючи від відходження круглої зв'язки матки від тіла матки (проксимальний край зв'язки), і дві кліпси - на її дистальний край (місце входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бічних стінок малого тазу). При необхідності зв'язка фіксується в середній третині. За необхідністю другим етапом виконується операція за Берч. Операція за Берч (кольпосуспензія) включає фіксацію парауретральної фасції і стінки піхви до Куперові зв'язки з використанням шовного матеріалу, який не розсмоктується.
Приклад.
Хвора Б., 1971 р.н., надійшла зі скаргами на підтікання сечі при сміху, чиханні, кашлю, при фізичному навантаженні; відчуття стороннього тіла в піхві. Проведено обстеження в повному обсязі. Встановлено діагноз: Функціональне нетримання сечі 2-3 ступеня. Опущення органів малого тазу. Цістоцеле 2 ступеня. Під наркозом (ШВЛяев/в) виконана симультанна операція наступним чином. Перший етап - круглі зв'язки матки надсічено, відступаючи від місця входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бічних стінок малого таза на 2-5 мм. У канал круглих зв'язок ввели зонд. По зонду провели сечовідний катетер, який зафіксували до круглої зв'язки кліпсами. Дві кліпси наклали в місці відходження круглої зв'язки матки від тіла матки (проксимальний край зв'язки), і дві кліпси наклали на її дистальний край. Другим етапом виконали операцію за бБерч. Було встановлено сечовий катетер. Стан пацієнтки в післяопераційну періоді був стабільним. Катетер Фолея був видалений на 2 добу післяопераційного періоду. Пацієнтка мочилася вільно, сеча світла, в достатній кількості, відзначала незначні болі при сечовипусканні, які не вимагали знеболювання, перестала відчувати наявність стороннього тіла. При чиханні, кашлі, сміху, ходінні сечу утримує, білизна суха. На 3-4 добу сечовипускання стало безболісним. Виписана в задовільному стабільному стані. Через З місяці рекомендований контрольний огляд. За даними контрольного огляду: при чиханні, кашлі, сміху, тривалій ходьбі, підйомі по сходах, піднятті важких предметів - білизна суха.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок шляхом проведення бо лапароскопічного втручання, фіксації матки за допомогою імплантату та виконання за необхідністю операції за Берч, який відрізняється тим, що спочатку надсікають круглі зв'язки матки, відступаючи на 2-5 мм від місця входження круглої зв'язки матки в листки пристінної очеревини бокових стінок малого тазу, далі в канал круглих зв'язок вводять зонд, по ньому проводять сечовідний катетер, який фіксують до круглої зв'язки кліпсами, при цьому дві кліпси накладають на круглу зв'язку матки, відступаючи на 2-5 мм від відходження круглої зв'язки матки від тіла матки (проксимальний край зв'язки), і дві кліпси - на дистальний край круглої зв'язки матки, при необхідності зв'язку фіксують в середній третині.
UAU201603355U 2016-03-31 2016-03-31 Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок UA109201U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603355U UA109201U (uk) 2016-03-31 2016-03-31 Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201603355U UA109201U (uk) 2016-03-31 2016-03-31 Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA109201U true UA109201U (uk) 2016-08-10

Family

ID=56707497

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201603355U UA109201U (uk) 2016-03-31 2016-03-31 Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA109201U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT526632A3 (de) * 2019-03-11 2024-04-15 Lyulko Anastasiya Verfahren zur Behandlung von Beckenorganprolaps und Harninkontinenz bei Frauen

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT526632A3 (de) * 2019-03-11 2024-04-15 Lyulko Anastasiya Verfahren zur Behandlung von Beckenorganprolaps und Harninkontinenz bei Frauen

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2538796C2 (ru) Способ вагинальной экстраперитонеальной кольпопексии перфорированным полипропиленовым имплантатом
JP2006525097A (ja) 泌尿生殖器の脱出及び女性の尿失禁の外科的処置に使用されるプロテーゼ
RU2446750C2 (ru) Способ лечения и профилактики постгистерэктомического пролапса у ранее оперированных женщин
RU2468759C1 (ru) Способ лечения нарушений анатомических соотношений органов малого таза у женщин с атрофией мышц, поднимающих задний проход, и/или множественными дефектами ректо-вагинальной фасции
RU2522399C1 (ru) Способ фиксации купола влагалища к крестцово-маточным связкам при хирургическом лечении выпадения половых органов после вагинальной гистерэктомии
UA109201U (uk) Спосіб лікування пролапсу органів малого тазу та нетримання сечі у жінок
RU2597409C2 (ru) Способ хирургического лечения влагалищного энтероцеле, ректоцеле
RU2727758C1 (ru) Способ хирургического лечения передне-апикального пролапса гениталий
RU2661042C1 (ru) Способ хирургической реконструкции тазового дна
RU2654683C2 (ru) Способ одновременной двухуровневой коррекции энтероцеле лапаровагинальным доступом (варианты)
RU2675352C1 (ru) Способ лечения синдрома опущения промежности (ликвидации ректоцеле)
RU2794819C1 (ru) Способ хирургической реконструкции тазового дна при опущении и выпадении культи шейки матки после субтотальной гистерэктомии
RU2791400C1 (ru) Способ лечения апикального энтероцеле с использованием полипропиленового имплантата
RU2808371C1 (ru) Способ лечения постгистерэктомического пролапса влагалищным передним доступом с использованием полипропиленового имплантата с восстановлением ректовагинальной и пубоцервикальной фасций
RU2826837C1 (ru) Способ лечения гистероптоза с использованием сетчатого полипропиленового имплантата
RU2810407C1 (ru) Способ хирургического лечения постгистерэктомического пролапса
RU2823976C1 (ru) Способ коррекции стрессового недержания мочи (варианты)
RU2803229C2 (ru) Способ хирургического лапароскопического лечения пролапса тазовых органов у женщин репродуктивного возраста
RU2821561C1 (ru) Способ лечения гистероптоза и ректоцеле с использованием сетчатого полипропиленового имплантата и собственных тканей
RU2499569C2 (ru) Способ хирургического лечения опущения задней стенки влагалища у женщин, живущих половой жизнью
RU2780143C1 (ru) Способ лечения передне-апикального пролапса с гистероптозом 3-4 степени и цистоцеле 2-3 степени с использованием полипропиленового имплантата и собственных тканей
RU2780142C1 (ru) Способ лечения передне-апикального пролапса 3-4 степеней с использованием полипропиленового имплантата и собственных тканей
RU2766667C1 (ru) Способ хирургической коррекции опущения матки
RU2534837C1 (ru) Способ хирургического лечения ректоцеле
RU2752027C1 (ru) Способ хирургического лечения ректоцеле с использованием лобково-прямокишечной мышцы