UA108591U - Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників - Google Patents

Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників Download PDF

Info

Publication number
UA108591U
UA108591U UAU201600237U UAU201600237U UA108591U UA 108591 U UA108591 U UA 108591U UA U201600237 U UAU201600237 U UA U201600237U UA U201600237 U UAU201600237 U UA U201600237U UA 108591 U UA108591 U UA 108591U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
microprocessor unit
warning
mode
temperature
alarm
Prior art date
Application number
UAU201600237U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Юрійович Огурцов
Сергій Дмитрович Кухарішин
Олександр Миколайович Крикун
Original Assignee
Український Науково-Дослідний Інститут Цивільного Захисту
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Український Науково-Дослідний Інститут Цивільного Захисту filed Critical Український Науково-Дослідний Інститут Цивільного Захисту
Priority to UAU201600237U priority Critical patent/UA108591U/uk
Publication of UA108591U publication Critical patent/UA108591U/uk

Links

Landscapes

  • Emergency Alarm Devices (AREA)
  • Fire Alarms (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)

Abstract

Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників містить корпус, датчики температури та руху, мікропроцесорний блок, блок живлення, пристроєм оповіщення є звуковий індикатор, кнопки, приймально-передавальний пристрій, тактильний попереджувальний сигналізатор та світлові попереджувальні сигналізатори. Виходи датчиків температури навколишнього середовища та руху з'єднані з входами мікропроцесорного блока, виходи мікропроцесорного блока з'єднані з входами пристроїв оповіщення та приймально-передавальним пристроєм.

Description

Корисна модель належить до контрольно-вимірювальної техніки і може бути використана для контролю температури оточуючого середовища та оповіщення про досягнення її граничних значень на поверхні захисного одягу пожежного-рятувальника в умовах пожежі, а також для визначення стану нерухомості або втрати свідомості пожежним-рятувальником.
Відомий патент Сполучених Штатів Америки О5 5 635 909 А, де об'єктом винаходу є система контролю температури з функцією попередження, що інтегрована в захисний одяг пожежного-рятувальника та складається безпосередньо з самого одягу, який забезпечує захист тіла людини та в нього вбудовано датчики температури та звуковий сповіщувач. До складу системи входить електронний модуль, що містить блок живлення та мікропроцесор й куди надходить сигнал від датчика температури, який залежно від отриманої інформації надає сигнал тривоги за допомогою пристрою сигналізації; електроживлення датчиків температури та світлових сповіщувачів здійснюється від блока живлення; електроз'єднання датчика температури, звукового сповіщувача та електронного модуля здійснюється за допомогою дротів, що вмонтовані в тканину (текстиль).
Недоліками зазначеної корисної моделі можна назвати змонтованість його елементів безпосередньо в текстильні матеріали одягу, а саме: датчиків температури, звукових попереджувальних сигналізаторів тощо й в разі пошкодження одягу вони утилізуються разом з одягом. Окрім того відсутня у зазначеного приладу функції визначення нерухомості пожежного- рятувальника у випадку його знепритомлення та світлового і вібраційного попереджувальних сигналів, а також приймально-передавального пристрою.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення приладу безпеки, який зможе визначати граничні значення температури на поверхні захисного одягу пожежного-рятувальника в умовах пожежі, відсутність у людини руху та забезпечувати подачу відповідних попереджувальних та тривожних сигналів (звукового, світлового та тактильного) про небезпеку, а також радіопередачу відповідного повідомлення.
Поставлена задача вирішується тим, що індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників, складовими елементами якого є корпус, датчики температури та руху, мікропроцесорний блок, блок живлення, пристрої оповіщення та кнопки керування, згідно з корисною моделлю, додатково обладнаний приймально-передавальним пристроєм, а
Зо пристроями оповіщення є звуковий індикатор, тактильний попереджувальний сигналізатор, світлові попереджувальні сигналізатори, виходи датчиків температури навколишнього середовища та руху з'єднані з входами мікропроцесорного блока, виходи мікропроцесорного блока з'єднані з входами пристроїв оповіщення та приймально-передавальним пристроєм.
Запропонований прилад дає можливість визначати стан пожежного-рятувальника в умовах пожежі за рахунок того, що обладнаний приймально-передавальним пристроєм та пристроями оповіщення - звуковим індикатором, тактильним попереджувальним сигналізатором, світловими попереджувальними сигналізаторами.
Застосування приймально-передавального пристрою для двохстороннього зв'язку з пультом керування для отримання, передачі і відображення усіх сигналів тривоги, забезпечує безперервний контроль і відображення стану кожного окремого пожежного-рятувальника, що знаходиться в зоні, де проводяться роботи за призначенням, допомагає при організації пошуку та виявлення особового складу пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних підрозділів, що потрапили в екстремальну ситуацію внаслідок чого втратили можливість подальшого самостійного руху. За необхідності з пульту керування може бути надана команда на евакуацію з небезпечного місця
Суть запропонованої корисної моделі пояснюється кресленням, на якому зображено блок- схему індивідуального електронного приладу безпеки для пожежних-рятувальників.
Пристрій містить корпус 1, з розміщеними на ньому кнопками керування 2 і З та пристроями оповіщення - пристроєм світлової індикації температури оточуючого середовища 9, пристроєм світлової індикації стану блока живлення 10, пристроєм світлової індикації стану нерухомості 11, всередині корпусу 1 розміщені датчик температури навколишнього середовища 4, датчик руху 5, приймально-передавальний пристрій 6, мікропроцесорний блок 7, блок живлення 8, пристрій звукової індикації 12, вібраційний пристрій 13, виходи датчиків температури навколишнього середовища 4 та руху 5 з'єднані з входами мікропроцесорного блока 7, виходи мікропроцесорного блока 7 з'єднані з входами пристроїв оповіщення 9-13 та приймально- передавальним пристроєм 6.
Прилад працює таким чином.
Прилад активують і розміщують на одязі пожежного-рятувальника. Датчики температури оточуючого середовища 4 та руху 5 фіксують температуру оточуючого середовища і стан руху бо пожежного-рятувальника, подаючи дані на мікропроцесорний блок 7, мікропроцесорний блок 7 обробляє отримані дані, передає дані на приймально-передавальний пристрій б та активує пристрої індикації 9-13.
Під час оперативного застосування за відсутності у пожежника або рятувальника руху більше 25 с прилад переходить в режим "ПОПЕРЕДЖЕННЯ", мікропроцесорний блок 7 активує пристрої світлової індикації стану нерухомості 11 (режим мерехтіння), звукової індикації 12 (переривчастий режим) та вібраційний пристрій 13, ще через 10 с нерухомості прилад переходить в режим "ТРИВОГА" з подаванням попереджувальних сигналів більшої інтенсивності.
При фіксації датчиком температури оточуючого середовища 4 температури, яка перевищує допустимі значення, мікропроцесорний блок 7 переводить прилад в режим "ПОПЕРЕДЖЕННЯ" та активує пристрої світлової індикації температури оточуючого середовища 9 (режим мерехтіння), звукової індикації 12 (переривчастий режим) та вібраційний пристрій 13. При досягненні критичної температури оточуючого середовища мікропроцесорний блок 7 переводить прилад в режим "ТРИВОГА" та активує пристрої світлової індикації температури оточуючого середовища 9 (режим постійного світіння), звукової індикації 12 (переривчастий режим) та вібраційний пристрій 13.
Прилад може бути переведений в режим "ТРИВОГА" одночасним натисканням кнопок 2 та 3. У режимі " ТРИВОГА " прилад видає світлові сигнали в режимі миготіння та звуковий сигнал.
Пошук особового складу здійснюється за світловим та звуковим сигналами.
Скидання режиму "ТРИВОГА" здійснюється повторним одночасним натисканням на кнопки 2 та 3.
Мікропроцесорний блок 7 в реальному часі передає та отримує дані від приймально- передавального пристрою 6.
Також мікропроцесорний блок контролює стан блока живлення 8 та подає сигнал на світловий індикатор блока живлення 10. Світловий індикатор блока живлення включений зеленим кольором безперервно - акумуляторна батарея (АКБ) заряджена; періодичні спалахи світлового індикатора блока живлення зеленим кольором - АКБ вимагає зарядки.
Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників пройшов апробацію на пожежно-випробувальному полігоні Українського науково-дослідного інституту
Зо цивільного захисту.
Під час апробації досліджувались такі параметри та режими роботи приладу: - режим визначення нерухомості. Досліджувався цей режим роботи як на окремому приладі, так й прикріпленого його до захисного одягу пожежника, коли пожежник виконує різні рухи імітуючи роботу з різними видами пожежно-технічного оснащення (ПТО) та займає різні положення свого тіла; - режим тривога в ручному режимі; - режим контролю температури навколишнього середовища; - дальність дії приймально-передавального пристрою; - тривалість роботи приладу.
За результатами досліджень встановлено: - прилад працездатний за різних положень у просторі; - середній час спрацювання попереджувального сигналу в стані нерухомості складає 24,9 с; - середній час спрацювання тривожного сигналу в стані нерухомості складає 34,9 с; - середній час спрацювання попереджувального сигналу в стані нерухомості за різних позицій пожежника складає 25,5 с; - середній час спрацювання тривожного сигналу в стані нерухомості за різних позицій пожежника складає 35,5 с; - середній час спрацювання тривожного сигналу в ручному режимі складає 2,2 с; - середній час спрацювання тривожного сигналу, що передається з пульта керування складає 1,0 с; - середній час спрацювання попереджувального сигналу в режимі контролю температури навколишнього середовища складає 72,0 с; - середній час спрацювання тривожного сигналу в режимі контролю температури навколишнього середовища складає 85,6 с; - середній час тривалості роботи в нормальному режимі складає 15,0 год.; - середній час тривалості роботи в режимі тривоги у стані нерухомості складає 6,1 год.; - середній час тривалості роботи в режимі тривоги у стані перевищення температури складає 8,9 год.; - середній час тривалості роботи в режимі тривоги у стані нерухомості та перевищення 60 температури складає 5,0 год.
Корпус 1 приладу надійно захищає складові частини та елементи приладу від дії зовнішніх чинників, а саме: ударів, вологи, пилу, підвищених температур тощо.
Запропонований індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників може бути використаний в умовах пожежі чи інших надзвичайних ситуацій, забезпечить своєчасне інформування про критичний стан і допоможе зберегти життя і здоров'я пожежним і рятувальникам. Прилад закріплюють на захисному одязі пожежного-рятувальника спереду в області грудей або на пожежному поясі.
Джерела інформації: 1. Патент 05 5635909; МПК Аб62817/00, 508821/18; Тетрегайште топійогіпуд азбзетбріу іпсогрогаїйейд іпіо а ргоїесіїме даппепі; опубл. 03.06.1997.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників, складовими елементами якого є корпус, датчики температури та руху, мікропроцесорний блок, блок живлення, пристрої оповіщення та кнопки, який відрізняється тим, що додатково обладнаний приймально-передавальним пристроєм, причому пристроями оповіщення є звуковий індикатор, тактильний попереджувальний сигналізатор, світлові попереджувальні сигналізатори, виходи датчиків температури навколишнього середовища та руху з'єднані з входами мікропроцесорного блока, виходи мікропроцесорного блока з'єднані з входами пристроїв оповіщення та приймально-передавальним пристроєм.
UAU201600237U 2016-01-12 2016-01-12 Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників UA108591U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201600237U UA108591U (uk) 2016-01-12 2016-01-12 Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201600237U UA108591U (uk) 2016-01-12 2016-01-12 Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA108591U true UA108591U (uk) 2016-07-25

Family

ID=56562946

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201600237U UA108591U (uk) 2016-01-12 2016-01-12 Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA108591U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2665333T3 (es) Equipo de seguridad
KR101595850B1 (ko) 안전 경보 기능이 구비된 개인용 공기호흡기
CN104886858B (zh) 一种矿井作业人员危险运动状态报警安全帽
US20180109740A1 (en) Thermal imaging system
KR100931137B1 (ko) 소방관용 생체인식 위치추적 단말기 및 그 제어방법
EP2591826B1 (en) Monitoring apparatus
CN104602140A (zh) 应用于救援的移动终端及系统
US10328292B2 (en) Multi-sensor based motion sensing in SCBA
KR101513896B1 (ko) 위급 상황 판별 장치 및 그 관리 시스템
US8264365B2 (en) Motion sensing remote microphone
CN109833047A (zh) 信息采集终端、系统及头盔
CN214512311U (zh) 一种智能消防战斗服及其智能指挥系统
KR102296382B1 (ko) 위험 감지 기능을 갖는 소방관용 보호장비
US11857339B2 (en) Headgear-type device for hazardous air quality warning and air quality improvement
KR200314946Y1 (ko) 공기호흡기용 개인안전 경보시스템
KR101751960B1 (ko) 소방관용 개인 안전 알람장치
CN204733959U (zh) 一种矿井作业人员危险运动状态报警安全帽
UA108591U (uk) Індивідуальний електронний прилад безпеки для пожежних-рятувальників
CN215691153U (zh) 一种智能消防灭火防护服
CN102750801A (zh) 一种智能消防员呼救器
CN113854692A (zh) 一种安全帽的安全报警装置
US20170110002A1 (en) System and method for firefighters imminent warning
KR101393894B1 (ko) 선박의 휴대형 데드맨 알람 시스템 및 방법
US11798389B2 (en) Portable monitoring unit
US10252089B2 (en) Monitoring apparatus