UA105831U - Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором - Google Patents

Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором Download PDF

Info

Publication number
UA105831U
UA105831U UAU201508585U UAU201508585U UA105831U UA 105831 U UA105831 U UA 105831U UA U201508585 U UAU201508585 U UA U201508585U UA U201508585 U UAU201508585 U UA U201508585U UA 105831 U UA105831 U UA 105831U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
voltage
windings
generator
terminals
winding
Prior art date
Application number
UAU201508585U
Other languages
English (en)
Inventor
Леонід Іванович Мазуренко
Олександр Васильович Джура
Лариса Миколаївна Диннік
Original Assignee
Інститут Електродинаміки Нан України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Електродинаміки Нан України filed Critical Інститут Електродинаміки Нан України
Priority to UAU201508585U priority Critical patent/UA105831U/uk
Publication of UA105831U publication Critical patent/UA105831U/uk

Links

Landscapes

  • Control Of Eletrric Generators (AREA)

Abstract

Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором містить вітротурбіну або гідротурбіну, що обертає генератор з короткозамкненим ротором і двома або більше обмотками статора, кожна обмотка статора підключена до індивідуального багатофункціонального вентильного перетворювача, зібраного за схемою мостового інвертора, до кожного перетворювача підключено індивідуальний накопичувач енергії. До вихідних клем постійного струму багатофункціональних вентильних перетворювачів під'єднано інвертори напруги. До клем накопичувачів енергії під'єднано єдині для кожної пари "багатофункціональний вентильний перетворювач - інвертор напруги" блоки живлення їх систем керування, що живляться від багатофункціональних вентильних перетворювачів або від акумуляторних батарей. До вихідних клем інверторів напруги під'єднано виводи первинних обмоток підвищуючих трансформаторів, вторинні обмотки яких з'єднані послідовно і через комутатор підключено до чотирипровідної лінії електропередач. До послідовно з'єднаних вторинних обмоток трансформаторів підключено батарею фільтрових конденсаторів.

Description

Корисна модель належить до енергетики, зокрема до машино-вентильних генеруючих комплексів, і може знайти застосування в системах розподіленої генерації.
Відома система живлення |1| на основі асинхронного генератора (АГ) і керованого мостового випрямляча, де струми статора і вихідна потужність генератора контролюються ключовими елементами напівпровідникового перетворювача.
Схема, за якою виконана система живлення, містить асинхронний генератор з короткозамкненим ротором і однією статорною обмоткою, який обертається від турбіни чи дизельного двигуна. До обмотки статора підключений вентильний перетворювач, вихідні клеми постійного струму якого шунтовано конденсатором. Від клем постійного струму живиться автономне навантаження. Система керування генератором здійснює амплітудно-фазове регулювання струмів АГ виходячи з виміряних значень струмів статора та вихідної напруги вентильного перетворювача.
До недоліків даної схеми можна віднести складність виконання та високу вартість вентильного перетворювача в разі живлення віддалених споживачів великої потужності (від 1-2
МВт і більше) внаслідок того, що для зменшення втрат в лінії статорну обмотку необхідно виконувати високовольтною, що потребує виконання вентильного перетворювача на високовольтних напівпровідникових елементах високої вартості. Крім цього, якщо навантаження є навантаженням змінного струму, то зазначені недоліки будуть ще більш посилені через використання високовольтного інвертора великої потужності.
Найбільш близьким до корисної моделі за технічною суттю є установка з вироблення електричної енергії |21, яка містить вітротурбіну або гідротурбіну, що обертає генератор з двома або більш обмотками статора. Кожна обмотка статора підключена до індивідуального випрямляча. До кожного випрямляча підключено індивідуальний накопичувач енергії. Усі накопичувачі енергії з'єднані послідовно, що забезпечує підвищену вихідну напругу без використання підвищуючого трансформатора.
До недоліків прототипу слід віднести те, що, по-перше, для отримання високого рівня напруги, що зазвичай використовується при транспортуванні електроенергії від ВЕС чи малих
ГЕС (близько 30-35 кВ) за стандартної напруги обмотки статора (690 В) генератор повинен виконуватись з великою кількістю обмоток статора і відповідною кількістю низьковольтних пасивних або активних випрямлячів, і, по-друге, на підстанції необхідно встановлювати додаткове обладнання для перетворення постійного струму в змінний, що є ознакою складності технічного обслуговування і невисокої надійності установки.
Задачею корисної моделі є створення електрогенеруючої установки з багатообмотковим асинхронним генератором, в якій за рахунок використання в кожному каналі відбору потужності інверторів напруги (ІН), що підключаються до багатофункціональних вентильних перетворювачів (БВП) зібраних за схемою мостового інвертора, трансформаторів (Тр), вторинні обмотки яких з'єднано послідовно, єдиних для кожної пари "БВП - ІН" блоків живлення їх систем керування, вихідного фільтра на стороні вторинних обмоток трансформаторів, буде за меншої кількості статорних обмоток стандартної напруги і меншої кількості БВП, ніж в разі відбору потужності до підстанції від послідовно з'єднаних випрямлячів чи БВП, вироблятись електрична енергія високої напруги, що може з малими втратами транспортуватись високовольтною лінією передач від ВЕС чи малих ГЕС до підстанції без додаткового обладнання для перетворення постійного струму в змінний на стороні підстанції, в результаті чого досягається новий технічний результат: спрощення технічного обслуговування і підвищення надійності установки.
Поставлена задача вирішується таким чином.
Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором, яка містить вітротурбіну або гідротурбіну, що обертає генератор з короткозамкненим ротором і двома або більше обмотками статора, кожна обмотка статора підключена до індивідуального багатофункціонального вентильного перетворювача, зібраного за схемою мостового інвертора, до кожного перетворювача підключено індивідуальний накопичувач енергії, відрізняється тим, що до вихідних клем постійного струму багатофункціональних вентильних перетворювачів під'єднанні інвертори напруги, до клем накопичувачів енергії під'єднанні єдині для кожної пари "багатофункціональний вентильний перетворювач - інвертор напруги" блоки живлення їх систем керування, що живляться від багатофункціональних вентильних перетворювачів або від акумуляторних батарей, до вихідних клем інверторів напруги під'єднанні виводи первинних обмоток підвищуючих трансформаторів, вторинні обмотки яких з'єднані послідовно і через комутатор підключено до чотирипровідної лінії електропередач, до послідовно з'єднаних вторинних обмоток трансформаторів підключено батарею фільтрових конденсаторів.
БВП працюють синхронно і виконують функції активного випрямляча і регулятора бо реактивної потужності АГ. Інвертори напруги також працюють синхронно і відбирають активну потужність від БВП, яка надалі через трансформатори і вихідний комутатор (ВК) віддається в енергосистему.
Завдяки наявності послідовно з'єднаних БВП, ІН ії підвищуючих трансформаторів замість випрямлячів і накопичувачів енергії, які встановлені в прототипі в каналах відбору потужності кожної статорної обмотки, в установці за однакової з прототипом величини фазної напруги і однакових напруг на елементах БВП установки та випрямлячів прототипу, та меншої кількості обмоток статора і меншої кількості БВП, ніж кількість випрямлячів в прототипі, отримується вихідна високовольтна напруга, що підвищує надійність роботи установки і спрощує її обслуговування. Блоки живлення з АБ на виході БВП, що містить установка і не передбачені в прототипі, дозволяють за короткочасних аварійних ситуацій в мережі і за роботи на швидкостях вітру, що перевищують робочий діапазон, безперебійно живити БВП, ІН та, в разі потреби, інше допоміжне обладнання, що сприяє підвищенню надійності роботи установки.
За даними науково-технічної і патентної літератури авторам не відома заявлена сукупність ознак, направлена на вирішення поставленої задачі.
Таким чином, всі заявлені ознаки технічного рішення електрогенеруючої установки з багатообмотковим асинхронним генератором є суттєвими і в своїй сукупності є необхідними і достатніми для досягнення технічного результату, який забезпечується корисною моделлю, а саме - спрощення технічного обслуговування і підвищення надійності установки.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де зображено функціональну схему установки.
Установка складається з приводної турбіни 1, асинхронного генератора, що містить короткозамкнений або фазний ротор 2 і дві або більш статорних обмоток 3, багатофункціональних вентильних перетворювачів 4 на повністю керованих вентилях, які підключені до виводів статорних обмоток, інверторів напруги 6 та накопичувачів енергії 5, що живляться від БВП 4, трифазних трансформаторів 7, первинні обмотки яких підключені до ІН 6, а вторинні з'єднані послідовно за схемою "зірка", батареї конденсаторів 8 і вихідного комутатора 9, які підключені до послідовно з'єднаних вторинних обмоток трансформаторів 7, та з блоків живлення 10 систем керування БВП 4 і ІН 6, що підключені до накопичувачів енергії 5 та АБ 11 малої ємності.
Зо Установка працює наступним чином.
Якщо приводна турбіна 1 не обертається або частота обертання ротора 2 АГ нижча за мінімально допустиму робочу частоту обертання, то АГ незбуджений, БЖ 10 живляться від АБ 11, ключі вихідного комутатора 9 розімкнуті. Якщо частота обертання ротора 2 АГ стає вищою за мінімально допустиму робочу частоту обертання, то БВП 4 збуджують АГ і стабілізують напругу на клемах накопичувачів енергії 5 на заданому рівні, БЖ 10 починають живитись від
БВП 4. Безпосередньо після цього починають перемикатись ключі ІН б таким чином, щоб зрівняти амплітуди і синхронізувати напруги на клемах БК 8 і виході комутатора 9. Після вирівнювання частот, фаз і амплітуд напруг на вході і виході комутатора 9 його ключі замикаються.
БВП 4 після замикання ключів комутатора 9, крім регулювання насичення в машині, відбирають від АГ активну потужність, величина якої задається оператором або визначається системою керування установки за певним алгоритмом. ІН 6 відбирають активну потужність від
БВП 4 в такій кількості, щоб напруга на накопичувачах енергії 5 підтримувалась сталою.
Викликані роботою ІН б вищі гармоніки струму вторинних обмоток трансформаторів 7 замикаються через БК 8, а на виході комутатора 9 формується трифазна напруга з відповідним до норм значенням коефіцієнта нелінійних спотворень.
Таким чином, в порівнянні з прототипом електрогенеруюча установка має інвертори напруги, під'єднанні до клем постійного струму багатоканальних вентильних перетворювачів, зібраних за схемою мостового інвертора, підвищуючи трансформатори, первинні обмотки яких під'єднані до вихідних клем інверторів напруги, а вторинні обмотки включені послідовно і через комутатор підключені до чотирипровідної лінії електропередач, єдині блоки живлення систем керування кожної пари "багатофункціональний вентильний перетворювач - інвертор напруги", які живляться від багатофункціональних вентильних перетворювачів або від АБ, до послідовно з'єднаних вторинних обмоток трансформаторів підключено батарею фільтрових конденсаторів, через що установка за таких же величин сумарної площі перерізу проводів високовольтного кабелю і вихідної потужності, та за значно меншої кількості обмоток статора стандартної напруги (690 В) і багатофункціональних вентильних перетворювачів чи випрямлячів, ніж у випадку відбору потужності до енергосистеми від послідовно з'єднаних по колам постійного струму багатофункціональних вентильних перетворювачів чи випрямлячів, буде виробляти 60 електричну енергію високої напруги, що може з малими втратами транспортуватись високовольтною лінією передач від ВЕС чи малих ГЕС до підстанції без додаткового обладнання для перетворення постійного струму в змінний на стороні підстанції, що дозволяє застосовувати її в системах розподіленої генерації.
Джерела інформації: 1. Опней 5іагез5 Раїепі 5483435 С1, НО2М 7/04, НО2М 7/219, 14.03.1994. 2. Патент Российской Федерации ВО 2499156 Сб2, РОЗО 9/02, РОЗВ 13/10, НО2М 7/00,

Claims (1)

  1. 26.02.2009. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором, яка містить вітротурбіну або гідротурбіну, що обертає генератор з короткозамкненим ротором і двома або більше обмотками статора, кожна обмотка статора підключена до індивідуального багатофункціонального вентильного перетворювача, зібраного за схемою мостового інвертора, до кожного перетворювача підключено індивідуальний накопичувач енергії, яка відрізняється тим, що до вихідних клем постійного струму багатофункціональних вентильних перетворювачів під'єднано інвертори напруги, до клем накопичувачів енергії під'єднано єдині для кожної пари "багатофункціональний вентильний перетворювач - інвертор напруги" блоки живлення їх систем керування, що живляться від багатофункціональних вентильних перетворювачів або від акумуляторних батарей, до вихідних клем інверторів напруги під'єднано виводи первинних обмоток підвищуючих трансформаторів, вторинні обмотки яких з'єднані послідовно і через комутатор підключено до чотирипровідної лінії електропередач, до послідовно з'єднаних вторинних обмоток трансформаторів підключено батарею фільтрових конденсаторів.
UAU201508585U 2015-09-04 2015-09-04 Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором UA105831U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201508585U UA105831U (uk) 2015-09-04 2015-09-04 Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201508585U UA105831U (uk) 2015-09-04 2015-09-04 Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA105831U true UA105831U (uk) 2016-04-11

Family

ID=55862162

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201508585U UA105831U (uk) 2015-09-04 2015-09-04 Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA105831U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9525284B2 (en) Medium voltage DC collection system with power electronics
US9577557B2 (en) Turbine-generator system with DC output
US9683540B2 (en) Electric unit for a pumped-storage power plant having components within and outside of an underground cavern
Wei et al. Power balancing investigation of grid-side series-connected current source inverters in wind conversion systems
Sahoo et al. High frequency link multi-winding power electronic transformer using modular multilevel converter for renewable energy integration
RU157368U1 (ru) Система электродвижения судов
CN106356889A (zh) 永磁风力发电机组
Zine et al. Smart current control of the wind energy conversion system based permanent magnet synchronous generator using predictive and hysteresis model
Wei et al. Overview of offshore wind farm configurations
Avdeev et al. The use of solid-state transformers as part of smart grids
Cheng et al. Enhanced diode-rectifier HVDC for offshore wind power transmission
Beik et al. Comparison of active and passive 9-phase wind turbine conversion system for an all DC grid
Vekhande et al. Modulation of Indirect Matrix Converter under unbalanced source voltage condition
UA105831U (uk) Електрогенеруюча установка з багатообмотковим асинхронним генератором
Garces et al. Power collection array for improved wave farm output based on reduced matrix converters
Tarıq et al. Simulink based modeling, analysis and simulation of self excited induction generator for use in remote areas
RU2652286C1 (ru) Электроэнергетическая система морской буровой платформы
Stumpf et al. Dynamics of DFIG controlled by rotor side converter in wind energy
Sathya et al. Enhancement of low voltage ride through capability for PMSG based wind energy conversion system with super capacitor
RU2758793C1 (ru) Адаптивная стартер-генераторная система
WO2016167816A1 (en) Dynamic wind turbine energy storage device
Singh et al. Design and implementation of PMSG based stand-alone wind energy system for three-phase four-wire loads
Singh et al. Voltage control and load leveling of synchronous reluctance generator based DG set
UA105830U (uk) Електрогенеруюча установка з регулятором напруги внутрішньої мережі
RU2505918C2 (ru) Высоковольтный частотно-регулируемый электропривод