SK8385Y1 - Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy - Google Patents
Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy Download PDFInfo
- Publication number
- SK8385Y1 SK8385Y1 SK50052-2018U SK500522018U SK8385Y1 SK 8385 Y1 SK8385 Y1 SK 8385Y1 SK 500522018 U SK500522018 U SK 500522018U SK 8385 Y1 SK8385 Y1 SK 8385Y1
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- working units
- frames
- distance
- frame
- working
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01B—SOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
- A01B73/00—Means or arrangements to facilitate transportation of agricultural machines or implements, e.g. folding frames to reduce overall width
- A01B73/02—Folding frames
- A01B73/04—Folding frames foldable about a horizontal axis
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01B—SOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
- A01B73/00—Means or arrangements to facilitate transportation of agricultural machines or implements, e.g. folding frames to reduce overall width
- A01B73/02—Folding frames
- A01B73/04—Folding frames foldable about a horizontal axis
- A01B73/044—Folding frames foldable about a horizontal axis the axis being oriented in a longitudinal direction
- A01B73/046—Folding frames foldable about a horizontal axis the axis being oriented in a longitudinal direction each folding frame part being foldable in itself
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Soil Sciences (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Agricultural Machines (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
- Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
Abstract
Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy, najmä poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy obsahuje rámovú konštrukciu, na ktorej je usporiadaných viac pracovných jednotiek, kde rámová konštrukcia obsahujúci jeden stredný rám (1), tvoriaci spolu s pracovnými jednotkami (2), na ňom pripevnenými, prvú priestorovú hmotu (3) a na strednom ráme (1) dva otočne uložené bočné rámy (4, 5), ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami (2), na nich pripevnenými, druhé priestorové hmoty (6, 7) a na bočných rámoch (4, 5) dva ďalšie otočne uložené krajné rámy (8, 9), ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami (2), na nich pripevnenými, tretie priestorové hmoty (10, 11). V prepravnej polohe sú bočné rámy (4, 5) usporiadané v podstate kolmo hore a krajné rámy (8, 9) sú usporiadané v podstate kolmo dolu, pričom sú krajné rámy (8, 9) v prepravnej polohe usporiadané tak, že ich tretie priestorové hmoty (10, 11) sa vzájomne prestupujú a vytvárajú prienikový priestor (12).
Description
Technické riešenie sa týka poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy, najmä poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy obsahujúceho rámovú konštrukciu, na ktorej je usporiadaných viac pracovných jednotiek, pričom rámová konštrukcia obsahuje jeden stredný rám, na ňom dva otočné uložené bočné rámy a na nich dva ďalšie otočné uložené krajné rámy.
Doterajší stav techniky
V súčasnej dobe je známy poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy, ktorý obsahuje rámovú konštrukciu rozdelenú do piatich sekcií, na ktorej je usporiadaných viac pracovných jednotiek Rámová konštrukcia je obvykle rozdelená podľa sekcií tak, že každá sekcia obsahuje jednu časť rámovej konštrukcie, ktoré sú proti sebe pri preprave vzájomne sklopné. Rámová konštrukcia potom obsahuje jeden stredný rám, na ktorom sú usporiadané dva otočné uložené bočné rámy a na ktorých sú usporiadané dva ďalšie otočné uložené krajné rámy. V prepravnej polohe sú bočné rámy usporiadané v podstate kolmo nahor a krajné rámy sú usporiadané v podstate kolmo dolu. Toto usporiadanie umožňuje zložiť stroj s veľkým pracovným záberom do kompaktných rozmerov, ktoré umožňujú jeho transport po pozemných komunikáciách. Nevýhodou tohto konštrukčného usporiadania je to, že maximálna možná výška rámu, vrátane na ňom upevnených pracovných jednotiek, je priamo úmerná šírke stredného rámu, a to v pomere šírka stredného rámu delená štyrmi. Napríklad, ak je stredný rám široký 3000 mm, tak maximálna možná výška jednotlivých rámov je 750 mm. V realite potom je možné dosiahnuť, pri šírke stredného rámu 3000 mm, maximálne možné výšky jednotlivých rámov s veľkosťou 735 mm Podstatné je to, že nižšia výška rámu znamená jeho nižšiu svetlosť, čo prináša zásadnú nevýhodu v tom, že je výrazne obmedzená hĺbka záberu pracovných nástrojov, pretože platí, že čím je väčšia výška rámu, vrátane jeho pracovných jednotiek, tým do väčšej hĺbky môžu tieto pracovné jednotky na pôdu pôsobiť.
Uvedené, teda obmedzená možnosť hĺbkového spracovania pôdy, predstavuje hlavnú nevýhodu súčasného stavu techniky.
Cieľom technického riešenia je konštrukcia poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy, ktorý bude umožňovať hĺbkové spracovanie pôdy podstatne hlbšie, ako je známe zo súčasného stavu techniky. Ďalším cieľom technického riešenia je zväčšenie priestoru medzi spodnou časťou rámu a povrchompôdy, presnejšie jeho svetlosti.
Podstata technického riešenia
Uvedené nedostatky do značnej miery odstraňuje a ciele technického riešenia napĺňa poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy, najmä poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy obsahujúci rámovú konštrukciu, na ktorej je usporiadaných viac pracovných jednotiek, pričom rámová konštrukcia obsahuje jeden stredný rám, tvoriaci spolu s pracovnými jednotkami, na ňom pripevnenými, prvú priestorovú hmotu a na strednom ráme dva otočné uložené bočné rámy, ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami, na nich pripevnenými, druhé priestorové hmoty a na bočných rámoch dva ďalšie otočné uložené krajné rámy, ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami, na nich pripevnenými, tretie priestorové hmoty, pričom v prepravnej polohe sú bočné rámy usporiadané v podstate kolmo nahor a krajné rámy sú usporiadané v podstate kolmo dolu, podľa technického riešenia, ktorého podstata spočíva v tom, že v prepravnej polohe sú krajné rámy usporiadané tak, že ich tretie priestorové hmoty sa vzájomne prestupujú, pričom vytvárajú prienikový priestor. Výhodou je to, že sa hĺbka záberu, prípadne svetlosť rámu alebo zvyšková svetlosť do pôdy, môže zväčšiť minimálne o 1/4 výšky (B) prienikového priestoru.
V prienikovom priestore sú výhodne jednotlivé pracovné jednotky, pripevnené na jednom z krajných rámov, usporiadané vždy vo voľnom priestore medzi pracovnými jednotkami pripevnenými na druhom krajnom ráme.
Výhodné tiež je, keď sú bočné rámy a krajné rámy otočné usporiadané tak, že tak osi otáčania bočných rámov, ako i osi otáčania krajných rámov sú umiestnené v podstate symetricky k stredovej osi celého stroja. To je výhodné vzhľadom na rovnomerné vyváženie hmoty celého stroja a ďalej to umožňuje dosiahnutie maximálnej pracovnej šírky pri zachovaní prijateľnej transportnej šírky a výšky stroja.
Ďalej je výhodné, keď sú jednotlivé pracovné jednotky v pracovnej polohe upevnené ku krajným rámom usporiadané vzhľadom na stredovú os celého stroja vzájomne nesymetricky, pričom najvýhodnejšie sú v pracovnej polohe pracovné jednotky upevnené ku krajným rámom a umiestnené v jednom rade, usporiadané v/h ľadom na stredovú os celého stroja vzájomne nesymetricky tak, že vzdialenosť (Y) pracovnej jednotky pripevnenej v rade na jednom krajnom ráme, merané od stredovej osi stroja, je minimálne o jednu vzdiale
S K 8385 Υί nosť (X) dlhšia alebo kratšia, ako je vzdialenosť zodpovedajúca pracovnej jednotky upevnenej v rovnakom rade na druhom krajnom ráme, kde vzdialenosť (X) zodpovedá najmenšej vzájomnej vzdialenosti dvoch pracovných jednotiek usporiadaných v smere pohybu stroja v rôznych radoch za sebou.
Výhodné je, keď vzájomná vzdialenosť (Z) pracovných jednotiek, pripevnených v jednom rade, zodpovedá minimálne dvojnásobku vzdialenosti (X).
Ďalej je výhodné, keď sú jednotlivé pracovné jednotky, umiestnené v jednom rade v smere jazdy, vzájomne posunuté až o vzdialenosť (W) zodpovedajúcu plus mínus dvojnásobku vzdialenosti (X). Výhodou je optimalizácia vyplnenia prienikového priestoru, kde sú proti sebe v prepravnej polohe usporiadané pracovné jednotky krajných rámov.
Z pohľadu jednoduchosti celkového konštrukčného usporiadania je výhodné, ak výška (C) jednotlivých priestorových hmôt je v podstate rovnaká. Výška jednotlivých rámov sa môže mieme líšiť, napríklad s ohľadom na kinematiku ich sklápania alebo s ohľadom na odlišnú dimenziu jednotlivých rámov. Presnejšie sa dá povedať, že rovnaká by pri všetkých rámoch mala byť svetlosť pod rámom, teda výška od spodnej časti rámu k špici pracovnej jednotky. Z pohľadu kvality práce, presnejšie rovnomernosti práce, je výhodné, keď sú spodné častirámových konštrukcií na jednotlivých rámoch v podstate v rovine.
S ohľadom na uvedené je zrejmé, že výhodou konštrukčného riešenia podľa technického riešenia je to, že maximálna možná výška rámu, vrátane na ňom upevnených pracovných jednotiek, presnejšie jeho priestorovej hmoty, sa zväčší o 1/4 výšky (B) prienikového priestoru. To znamená výrazne väčšiu hĺbku záberu pracovných nástrojov v pôde, a tým aj jej lepšie a hlavne efektívnejšie spracovanie. Veľmi výhodné je ďalej výrazné navýšenie svetlosti medzi rámom a povrchom pôdy, a tým aj výrazné zvýšenie priechodnosti zeminy a organických zvyškov, teda zvýšenie odolnostiproti upchávaniu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Technické riešenie je bližšie vysvetlené pomocou výkresov, na ktorých obr. 1 znázorňuje priestorový pohľad na celkové usporiadanie poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy v prepravnom stave, obr. 2 znázorňuje priestorový pohľad na celkové usporiadanie poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy v pracovnom stave a obr. 3 znázorňuje schematické usporiadanie priestorových hmôt jednotlivých rámov v prepravnom stave poľnohospodárskeho stroja na spracovanie pôdy.
Príkladý uskutočnenia
Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy (obr. 1) obsahuje rámovú konštrukciu, na ktorej sú usporiadané v štyroch radoch 13 pracovné jednotky 2.
Rámová konštrukcia (obr. 2) obsahuje jeden stredný rám 1, tvoriaci spolu s pracovnými jednotkami 2, na ňom pripevnenými, prvú priestorovú hmotu 3 a na strednom ráme 1 dva otočné uložené bočné rámy 4, 5, ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami 2, na nich pripevnenými, druhé priestorové hmoty 6, 7 a na bočných rámoch 4, 5 dva ďalšie otočné uložené krajné rámy 8, 9, ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami 2, na nich pripevnenými, tretie priestorové hmoty 10, 11, pričom v prepravnej polohe sú bočné rámy 4, 5 usporiadané v podstate kolmo nahora krajné rámy 8, 9 sú usporiadané v podstate kolmo dolu.
V prepravnej polohe sú krajné rámy 8, 9 usporiadané tak, že ich tretie priestorové hmoty 10, 11 sa vzájomne prestupujú (obr. 3), pričom vytvárajú prienikový priestor 12.
V prienikovom priestore 12 sú jednotlivé pracovné jednotky 2, pripevnené na jednom z krajných rámov 8, 9, usporiadané vždy vo voľnom priestore medzi pracovnými jednotkami 2 pripevnenými na druhom krajnom ráme 8, 9.
Bočné rámy 4, 5 a krajné rámy 8, 9 sú otočné usporiadané tak, že tak osi 14 otáčania bočných rámov 4, 5, ako aj osi 15 otáčania krajných rámov 8, 9 sú umiestnené v podstate symetricky k stredovej osi 16 celého stroja.
V pracovnej polohe sú jednotlivé pracovné jednotky 2, upevnené ku krajným rámom 8, 9, usporiadané vzhľadom na stredovú os 16 celého stroja vzájomne nesymetricky.
V pracovnej polohe (obr. 2) sú pracovné jednotky 2, upevnené ku krajným rámom 8, 9, usporiadané v jednom rade 13, usporiadané vzhľadom na stredovú os 16 celého stroja vzájomne nesymetricky tak, že vzdialenosť (Y) pracovnej jednotky 2 pripevnenej v rade 13 na jednom krajnom ráme 8, merané od stredovej osi stroja 16, je minimálne o jednu vzdialenosť (X) dlhšia alebo kratšia, ako je vzdialenosť zodpovedajúcej pracovnej jednotky 2 upevnenej v rovnakom rade 13 na druhom krajnom ráme 9, kde vzdialenosť (X) zod
S K 8385 Υί povedá najkratšej vzájomnej vzdialenosti dvoch pracovných jednotiek 2 usporiadaných v smere pohybu stroja v rôznych radoch 13 za sebou.
Vzájomná vzdialenosť (Z) pracovných jednotiek 2 pripevnených v jednom rade 13 zodpovedá minimálne dvojnásobku vzdialenosti (X).
Jednotlivé pracovné jednotky 2, pripevnené v jednom rade 13, sú v smere jazdy vzájomne posunuté až o vzdialenosť (W) zodpovedajúcu plus mínus dvojnásobku vzdialenosti (X).
Výška (C) jednotlivých priestorových hmôt 3, 6, 7, 10, 11 je v podstate rovnaká.
Ak je šírka stredného rámu 1 A = 3000 mm a prienikový priestor 12 má výšku B = 400 mm, tak je výška jednotlivých priestorových hmôt 3, 6, 7, 10, 11 jednotlivých rámov 1, 4, 5, 8, 9 C = 840 mm.
Priemyselná 'využiteľnosť
Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa technického riešenia možno využiť na efektívnejšie 15 spracovanie pôdy a na bezpečnú prepravu po bežnej komunikácii.
S K 8385 Υ1
Zoznam vzťahových značiek stredný rám pracovné jednotky
3 prvá priestorová hmota bočný rám I bočný rám Π druhá priestorová hmota I druhá priestorová hmota II
8 krajný rám I krajný rám II tretia priestorová hmota I tretia priestorová hmota II prienikový priestor
13 rad os otáčania bočného rámu I os otáčania bočného rámu I stredová os celého stroja
S K 8385 ΥΙ
NÁROKY NA OCHRANU
Claims (8)
1. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy, najmä poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy obsahujúci rámovú konštrukciu, na ktorej je usporiadaných viac pracovných jednotiek, kde rámová konštrukcia obsahuje jeden stredný rám (1), tvoriaci spolu s pracovnými jednotkami (2), na ňom pripevnenými, prvú priestorovú hmotu (3), a na strednom ráme (1) dva otočné uložené bočné rámy (4, 5), ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami (2), na nich pripevnenými, druhé priestorové hmoty (6, 7), a na bočných rámoch (4, 5) dva ďalšie otočné uložené krajné rámy (8, 9), ktoré tvoria spolu s pracovnými jednotkami (2), na nich pripevnenými, tretie priestorové hmoty (10, 11), pričom v prepravnej polohe sú bočné rámy (4, 5) usporiadané v podstate kolmo hore a krajné rámy (8, 9) sú usporiadané v podstate kolmo dolu, vyznačujúci sa tým, že v prepravnej polohe sú krajné rámy (8, 9) usporiadané tak, že ich tretie priestorové hmoty (10, 11) sa vzájomne prestupujú,pričom vytvárajú prienikový priestor (12).
2. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že v prienikovom priestore (12) sú jednotlivé pracovné jednotky (2), pripevnené na jednom z krajných rámov (8, 9), usporiadané vždy vo voľnom priestore medzi pracovnými jednotkami (2) pripevnenými na druhom krajnom ráme (8,9).
3. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že bočné rámy (4, 5) a krajné rámy (8, 9) sú otočné usporiadané tak, že tak osi (14) otáčania bočných rámov (4, 5), ako aj osi (15) otáčania krajných rámov (8, 9) sú umiestnené v podstate symetricky k stredovej osi (16) celého stroja.
4. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vy značujúci sa tým, žev pracovnej polohe sú jednotlivé pracovné jednotky (2), upevnené ku krajným rámom (8, 9), usporiadané vzhľadom na stredovú os (16) celého stroja vzájomne nesymetricky.
5. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vy značujúci sa tým, žev pracovnej polohe sú pracovné jednotky (2), upevnené ku krajným rámom (8, 9), usporiadané v jednom rade (13) usporiadané vzhľadom na stredovú os (16) celého stroja vzájomne nesymetricky tak, že vzdialenosť (Y) pracovnej jednotky (2) pripevnenej v rade (13) na jednom krajnom ráme (8), merané od stredovej osi stroja (16), je minimálne o jednu vzdialenosť (X) dlhšia alebo kratšia, ako je vzdialenosť zodpovedajúca pracovnej jednotke (2) upevnenej v rovnakom rade (13) na druhom krajnom ráme (9), kde vzdialenosť (X) zodpovedá najkratšej vzájomnej vzdialenosti dvoch pracovných jednotiek (2) usporiadaných v smere pohybu stroja v rôznych radoch (13) za sebou.
6. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vy značujúci sa tým, že vzájomná vzdialenosť (Z) pracovných jednotiek (2) pripevnených v jednomrade(13) zodpovedá minimálne dvojnásobku vzdialenosti (X).
7. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vy značujúci sa tým, že jednotlivé pracovné jednotky (2) umiestnené v jednom rade (13) sú v smere jazdy vzájomne posunuté až o vzdialenosť (W) zodpovedajúcu plus mínus dvojnásobku vzdialenosti (X).
8. Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vy značujúci sa tým, že výška (C) jednotlivých priestorových hmôt (3, 6, 7,10, 11) je v podstate rovnaká.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2015-796A CZ308271B6 (cs) | 2015-11-07 | 2015-11-07 | Zemědělský stroj na zpracování půdy |
PCT/CZ2016/000118 WO2017076376A1 (en) | 2015-11-07 | 2016-10-26 | Agricultural machine for soil cultivation |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK500522018U1 SK500522018U1 (sk) | 2018-10-01 |
SK8385Y1 true SK8385Y1 (sk) | 2019-03-01 |
Family
ID=58661890
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK50052-2018U SK8385Y1 (sk) | 2015-11-07 | 2016-10-26 | Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy |
Country Status (7)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ308271B6 (sk) |
DE (1) | DE212016000223U1 (sk) |
PL (1) | PL71695Y1 (sk) |
RU (1) | RU192572U1 (sk) |
SK (1) | SK8385Y1 (sk) |
UA (1) | UA131137U (sk) |
WO (1) | WO2017076376A1 (sk) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
PL244499B1 (pl) * | 2021-05-26 | 2024-02-05 | Samasz Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia | Mechanizm zabezpieczenia transportowego |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2797542A (en) * | 1953-03-20 | 1957-07-02 | Sears Roebuck & Co | Adjustable wheeled support and hitch for disk harrows |
US4204575A (en) * | 1976-08-24 | 1980-05-27 | Richardson Manufacturing Company, Inc. | Method of folding a plurality of wing sections of an articulated implement |
US4178998A (en) * | 1978-04-17 | 1979-12-18 | Allis-Chalmers Corporation | Folding mechanism for a multiple section agricultural implement |
US4700784A (en) * | 1986-01-31 | 1987-10-20 | J. I. Case Company | Combined depth-control and wing-lift hydraulic circuit |
US4867245A (en) * | 1988-08-15 | 1989-09-19 | Deere & Company | Wing fold implement with latching structure |
US4974684A (en) * | 1990-02-26 | 1990-12-04 | Deere & Company | Walking beam retainer |
DE19856907A1 (de) * | 1998-12-10 | 2000-06-15 | Amazonen Werke Dreyer H | Werkzeugträger |
DE19920755A1 (de) * | 1999-05-05 | 2000-11-09 | Claas Saulgau Gmbh | Heuwerbungsmaschine |
US6089329A (en) * | 1999-11-29 | 2000-07-18 | Unverferth Manufacturing Company, Inc. | Implement wing weight transfer apparatus |
US6220366B1 (en) * | 2000-08-09 | 2001-04-24 | Deere & Company | Wheel control structure for a folding implement |
FR2882218B1 (fr) * | 2005-02-23 | 2007-04-06 | Gregoire Besson Et Cie Sa Ets | Machine pour le travail ou le traitement d'une grande largeur de terrain |
US20100314144A1 (en) * | 2009-06-10 | 2010-12-16 | Mark Hennes | Blade arrangement for disk harrows |
RU2449523C1 (ru) * | 2010-11-26 | 2012-05-10 | Федеральное государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Азово-Черноморская государственная агроинженерная академия" (ФГОУ ВПО АЧГАА) | Широкозахватное почвообрабатывающее орудие |
US9521800B2 (en) * | 2013-11-13 | 2016-12-20 | Cnh Industrial America Llc | Triple-fold tillage implement with transport ready frontal profile |
-
2015
- 2015-11-07 CZ CZ2015-796A patent/CZ308271B6/cs unknown
-
2016
- 2016-10-26 WO PCT/CZ2016/000118 patent/WO2017076376A1/en active Application Filing
- 2016-10-26 UA UAU201806517U patent/UA131137U/uk unknown
- 2016-10-26 RU RU2018120195U patent/RU192572U1/ru active
- 2016-10-26 DE DE212016000223.6U patent/DE212016000223U1/de active Active
- 2016-10-26 SK SK50052-2018U patent/SK8385Y1/sk unknown
- 2016-10-26 PL PL127333U patent/PL71695Y1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2017076376A1 (en) | 2017-05-11 |
CZ308271B6 (cs) | 2020-04-08 |
PL127333U1 (sk) | 2019-02-11 |
UA131137U (uk) | 2019-01-10 |
CZ2015796A3 (cs) | 2017-05-31 |
RU192572U1 (ru) | 2019-09-23 |
SK500522018U1 (sk) | 2018-10-01 |
PL71695Y1 (pl) | 2020-12-14 |
DE212016000223U1 (de) | 2018-06-13 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CO2017009050A2 (es) | Máquina de arrastre para la nivelación de suelos y caminos | |
DE602007013925D1 (de) | Zelleneinschlusssysteme | |
SE0502296L (sv) | Lantbruksmaskin för jordbearbetning | |
UA113534C2 (xx) | Сільськогосподарська машина з покращеним проходженням робочих знарядь профілю поля | |
SK8385Y1 (sk) | Poľnohospodársky stroj na spracovanie pôdy | |
US9303471B2 (en) | Rod magazine | |
CN104381238A (zh) | 自走式打药机喷杆自平衡结构 | |
CZ33597U1 (cs) | Zemědělský stroj na zpracování půdy | |
RU2014144628A (ru) | Почвообрабатыващее орудие тройного сложения с готовым для транспортировки фронтальным профилем | |
BR112014031620A2 (pt) | máquina agrícola com um chassi aperfeiçoado. | |
WO2011082701A3 (en) | Mobile sports goal | |
CN204598810U (zh) | 一种能够与播种机配合使用、且便于移栽的育苗盘 | |
ES2392932T3 (es) | Bastidor de soporte para uno o más medios de alojamiento de carga | |
RU142923U1 (ru) | Глубокорыхлитель навесной | |
DE202013007270U1 (de) | Arbeitsleuchte mit verschiedenen Abstrahlwinkeln | |
CN216820586U (zh) | 分流式平土框及新型联合整地机 | |
USD984243S1 (en) | Brazed rebar gabion façade | |
ATE540569T1 (de) | Landwirtschaftliches gerät | |
ITMI20121700A1 (it) | Macchina agricola | |
PL400906A1 (pl) | Belka herbicydowa | |
JP4132065B2 (ja) | 沈床 | |
ITMI20121826A1 (it) | Macchina agricola per effettuare lavorazioni sul terreno | |
Ersson et al. | THE FEASIBILITY OF CRANE-MOUNTED TREE PLANTING DEVICES WITH MORE THAN TWO HEADS | |
PL226227B1 (pl) | Rama pielnika rzedowego | |
JP1717619S (ja) | 仮設足場用支保工 |