SK8243Y1 - Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu - Google Patents

Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu Download PDF

Info

Publication number
SK8243Y1
SK8243Y1 SK50034-2017U SK500342017U SK8243Y1 SK 8243 Y1 SK8243 Y1 SK 8243Y1 SK 500342017 U SK500342017 U SK 500342017U SK 8243 Y1 SK8243 Y1 SK 8243Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
hollow profile
exercise
traction hook
long hollow
hook according
Prior art date
Application number
SK50034-2017U
Other languages
English (en)
Other versions
SK500342017U1 (sk
Inventor
Peter Janiga
Original Assignee
Peter Janiga
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Peter Janiga filed Critical Peter Janiga
Priority to SK50034-2017U priority Critical patent/SK8243Y1/sk
Publication of SK500342017U1 publication Critical patent/SK500342017U1/sk
Publication of SK8243Y1 publication Critical patent/SK8243Y1/sk

Links

Landscapes

  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Abstract

Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu sa skladá z hlavného dielu (1) a pohyblivej časti (2), ktorá je nasunutá na jednom konci hlavného dielu (1); hlavný diel (1) je vytvorený z dlhého dutého profilu, aspoň jedného závesného oka (6) a prvej priečnej časti (3.1), pričom pohyblivá časť (2) sa skladá z krátkeho dutého profilu, upevňovacieho prostriedku (9) na upevnenie na hlavný diel (1) a druhej priečnej časti (3.2), ktorá je ku krátkemu dutému profilu kolmo nepohyblivo pripojená.

Description

Technické riešenie s a týka trakčného háka, ktorý predstavuje rehabilitačno-cvičebnú pomôcku.
Doterajší stav techniky
Medzi najpoužívanejšie zariadenia v tejto oblasti techniky patria tzv. trakčné lavice. Patentový spis CZ 274709 opisuje zariadenie, pri ktorom sa osoba zafixuje za členky na nohách v zvislej respektíve stojacej polohe a postupne sa preklápa zo zvislej polohy s celou lavicou, na ktorej leží, okolo pohyblivého čapu v strede ťažiska tela, do vodorovnej polohy až obrátene zvislej polohy, pri ktorej dôjde ku natiahnutiu - trakcii celého tela. Nevýhodou tohto riešenia je, že pri preklápaní osoby do obrátenej - zvislej polohy, dolu hlavou dochádza k podvedomému napnutiu svalov z dôvodu pocitu straty rovnováhy, a tým s a znižuje význam úplného uvoľnenia svalov, kĺbov a natiahnutia chrbtice. Tým, že osoba leží na pevnej lavici a jej pohyb je obmedzený na priamočiary, respektívne zvislý, nie je možné rotovať telom - panvou, chrbticou, do strán a dosiahnuť tak efektívnejší účinok. Pri väčšom uhle preklopenia osoby do obrátenej polohy dochádza pri niektorých osobách s vy š š im krvným tlakom ku krvácaniu z nosa alebo nevoľnosti.
Taktiež sa používajú trakčné pomôcky - zariadenia, medzi ktoré patria tzv. trakčné stoly, kde sa pomocou rôznych upevňovacích pásov a navijakov naťahuje telo - chrbtica pacienta. Nevýhodou týchto zariadení je cena, rozmery a potreba prítomnosti osoby obsluhujúcej trakčný stôl. Trakcia sa vykonáva spôsobom zafixovania osoby na jednej strane a naťahovaním špeciálnym navijakom na strane druhej, pričom dochádza k opätovnému podvedomému napnutiu svalov, nakoľko trakcia nie je samovoľná, ale pomocou pevnej fixácie ošetrovanej osoby. Rovnako pri tejto metóde osoba leží na stole vo vodorovnej polohe, bez možnosti ďalšieho pohybu, napríklad rotačného, alebo pohybu do strán, ktorý by zefektívnil požadované uvoľnenie.
Ďalším technickým riešením je trakčná lavica ORTHOSPINE, ktorá ponúka kombináciu čiastočnej trakcie, vibrácií a tepla. Trakciu zabezpečuje výsuvné zariadenie, na ktorom sú upevnené nohy, konkrétne predkolenie. Vibráciu a teplo časť pod chrbticou pacienta, na ktorej leží. Nevýhodou je vysoká cena, rozmery a trakcia je obmedzená výškou vysunutia podstavca na nohy a bez žiadnej možnosti rotačného pohybu do strán, pri ktorom by došlo k zintenzívneniu uvoľnenia osôb trpiacich bolesťami krížovej, lumbálnej oblasti chrbta, panvy a pod.
Úlohou tohto technického riešenia je odstránenie nedostatkov - obmedzení z doteraz známy c li zariadení a ponúknutie riešenia, ktoré bude cenovo dostupné širokému spektru záujemcov a nahradí súčasné drahé komplikované zariadenia čo najjednoduchším a efektívnejším zariadením, ktoré je možné ovládať jednoduchým spôsobom.
Podstata technického riešenia
Uvedenú úlohu rieši rehabilitačno-cvičebné zariadenie - trakčný hák, ktorého podstata spočíva v tom, že sa skladá z hlavného dielu a pohyblivej časti, ktorá je nasunutá na jednom konci hlavného dielu, ktorý sa skladá z dlhého dutého profilu, aspoň jedného závesného oka a prvej priečnej časti, ktorá je kolmo nepohyblivo pripojená k dlhému dutému profilu bližšie k opačnému koncu, ako je nasunutá pohyblivá časť, pričom pohyblivá časť sa skladá z krátkeho dutého profilu, upevňovacieho prostriedku na upevnenie na hlavný diel a druhej priečnej časti, ktorá je ku krátkemu dutému profilu kolmo nepohyblivo pripojená, pričom krátky dutý profil má rovnaký tvar prierezu, ako má dlhý dutý profil a jeho veľkosť je prispôsobená na nasunutie krátkeho dutého profilu na dlhý dutý profil.
Podľa výhodného uskutočnenia prvá priečna časť hlavného dielu ako aj druhá priečna časť pohyblivej časti sa skladajú z rúrky v strednej časti nepohyblivo upevnenej na dlhom dutom profile a na krátkom dutom profile každá samostatne, pričom všetky štyri vyčnievajúce rúrky po oboch stranách dlhého dutého profilu sú obalené obalom z mäkkého penového plastu a ukončené koncovkou.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia dlhý dutý profil a krátky dutý profil môžu mať štvorcový prierez.
Prvá priečna časť hlavného dielu môže byť upevnená v dlhom dutom pro filé cez otvor v jeho bočných stenách privarením
Podľa ďalšieho uskutočnenia druhá priečna časť pohyblivej časti je upevnená privarenímna spodnú stranu krátkeho dutého profilu. V určitých prípadoch je možné opačné nasunutie pohyblivej časti na hlavný die 1 tak, že druhá priečna časť pohyblivej časti bude na vrchnej ploche pohyblivej časti, teda nad hlavným dielom
Dlhý dutý profil môže byť z estetických dôvodov na oboch koncoch vybavený plastovými koncovkami.
S K 8243 Υί
Podľa ďalšieho uskutočnenia dlhý dutý profil je na konci vzdialenejšom od pohyblivej časti vybavený 2 až 6 otvormi na upevnenie závesného oka.
Podľa ďalšieho uskutočnenia dlhý dutý profil môže byť na konci vzdialenejšom od pohyblivej časti vybavený 2 až 6 závesnými okami.
Aby nedošlo k vysunutiu pohyblivej časti mimo dlhého dutého profilu, je tento dlhý dutý profil na konci bližšom k pohyblivej časti vybavený poistkou.
Podľa ďalšieho uskutočnenia na zariadenie podľa tohto technického riešenia možno pripevniť mikrovibrátor nadoplnkové ošetrenie nôh alebo chrbta.
Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu, podľa toho úžitkového vzoru, umožňuje veľmi jednoduchú a účinnú trakciu chrbtice osoby, ktorá leží na mäkkej podložke, tým že si osoba zasunie nohy v oblasti podkolenia a priehlavku - členkov do prvej a druhej priečnej časti zariadenia. Trakcia vzniká tým, že zavesená osoba na trakčnom háku sa nechá zdvihnúť prostredníctvom elektrického navijaka do potrebnej výšky, pri ktorej dochádza k uvoľneniu svalov, stavcov a kĺbov. Tým, že je trakčný hák zavesený na oceľovom lanku navijaka s elektromotorom, zavesená osoba má po celý čas trakcie možnosť rotácie v tvare polkruhu do strán samovoľne, čím dochádza k podstatne účinnejšiemu uvoľneniu, čo doteraz nebolo možné. Ošetrovaná osoba po celý čas trakcie leží na podložke a zdvihnuté sú len nohy, panva a časť chrbtice, tým nevzniká problém stuhnutia svalov z dôvodu pocitu straty rovnováhy a ošetrovaná osoba má po celý čas trakciu pod kontrolou. Keďže sa trakcia vykonáva postupným zdvíhaním osoby z ležiacej polohy do polohy zvislej, vzniknutý priestor zo strany chrbta ošetrovanej osoby dáva priestor terapeutovi na vykonanie terapie v prípade potreby (masáž s vibračným prístrojom, bankovanie, pripadne manipulácia s ošetrovanou osobou), čo doteraz nebolo možné ani pri jednom zo súčasných spôsobov trakcie.
Veľkou výhodou je, že pacient pri zavesení - trakcii môže rotovať so zavesenou časťou tela (panva, chrbtica) v tvare polkruhu do strán.
V konečnom dôsledku je možné pri zavesení osoby v niektorých prípadoch pozorovať vychýlenie trakčného háka z horizontálnej roviny a teda je tu predpoklad posunutia panvy, čo poukazuje na možnosť diagnostiky pohybového aparátu prostredníctvom trakčného háka. V prípade potreby sa na zariadenie podľa tohto technického riešenia pripevní mikrovibrátor ovládaný frekvenčným meničom, aby sa dala nastaviť potrebná frekvencia a zabezpečiť tak počas trakcie aj vibračný účinok. Tým, že mikrovibrátor je upevnený priamo na trakčnom háku, vibrácie sa prenášajú od kolien cez stehná, bedrové kĺby, panvu, krížovú kosť na chrbticu, čo spôsobuje v spojení s rotáciou do strán, že účinok je intenzívnejší ako pri iných riešeniach, kde vibrácie pôsobia najmä na chrbticu. Používanie zariadenia podľa tohto technického riešenia výrazne zmierňuje bolesti chrbta a pohybového aparátu. Pomáha dostať svaly, kosti, kĺby a vnútorné orgány do rovnováhy vďaka zavesenej polohe tela.
V zavesenej polohe, za nohy, na trakčnom háku sa ľudské svaly rýchlo uvoľňujú. Chrbtica sa značne natiahne už po pár minútach. Uvoľnením medzistavcových tlakov na platničky pri natiahnutí sa umožní prísun výživnej tekutiny do jadra platničky, ktoré vyživuje chrupavku.
Pri pravidelnom naťahovaní tela, zavesením na trakčný hák, dochádza k regenerácii medzistavcových platničiek, kostí, svalov,väzov afascií.
Vďaka zavesenej polohe na trakčnom háku dochádza k výraznej úľave od chronických bolestí chrbta, bedrových kĺbov, kolien a k zlepšeniu chybného držania tela.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Na obr. 1 je znázornený pohľad zhora na zariadenie, trakčný hák, podľa tohto úžitkového vzoru; na obr. 2 je zobrazené zariadenie podľa tohto úžitkového vzoru zboku; na obr. 3 je znázornené zariadenie podľa tohto úžitkového vzoru v perspektíve s vyznačenými jednotlivými súčiastkami; na obr. 4 je znázornený hlavný diel zariadenia v rozloženom stave a na obr. 5 je znázornená pohyblivá časť zariadenia v rozloženom stave. Na obr. 6.1 až 6.3 je znázornené zariadenie podľa tohto technického riešenia pri používaní a na obr. 6.4 a 6.5 sú schematicky znázornené možné výkyvy zariadenia pri používaní.
Príkladý uskutočnenia
Konštrukčné riešenie technického riešenia je bližšie opísané a znázornené na uvedených obrázkoch. Na obr. 1 je vidieť, že zariadenie, podľa tohto úžitkového vzoru, pri pohľade zhora má tvar štylizovaného písmena H. Zariadenie - trakčný hák sa skladá z hlavného dielu I podrobnejšie znázorneného na obr. 4 a pohyblivého dielu 2, podrobnejšie znázorneného na obr. 5. Dve rovnobežné časti podľa obr. 1 sú priečne časti a to prvá priečna časť 3.1 a druhá priečna časť 3.2, z ktorých prvá je súčasťou hlavného dielu 1 a druhá je súčas3
S K 8243 Υί ťou pohyblivého dielu 2. Na obr. 2 je vidieť výškové usporiadanie oboch priečnych častí 3.1 a 3.2 a umiestnenie ďalších pomocných zariadení, ako je napríklad mikrovibrátor 11.
Hlavný diel 1, ktorý je znázornený na obr. 4, sa skladá z dlhého dutého profilu, na ktorom sú na jednom konci vytvorené otvory 7 na upevnenie závesného oka 6. Závesné oko 6 je možné upevniť v hociktorom otvore 7 v závislosti od hmotnosti pacienta. Ďalej hlavný diel 1 obsahuje priečnu časť 3, ktorá je nepohyblivo pripojená k dlhému dutému profilu. V tomto prípade je v dlhom dutom profile na príslušnom mieste zboku vytvorený otvor, v ktorom je navarená kovová rúrka, ktorej obe vyčnievajúce časti z dlhého dutého profilu sú obalené molitanom alebo iným mäkkým penovým plastom - obalom 4, aby vnútorná kovová rúrka netlačila pod kolenom a oba konce rúrky sú ukončené koncovkami 5. Dlhý dutý profil je na oboch koncoch vybavený plastovými koncovkami 10. ktoré majú tvar prierezu dlhého dutého profilu, ktorým je v tomto uskutočnení štvorec. Opačný koniec dlhého dutého profilu je vybavený poistkou 8. Poistka 8 slúži ako ochrana proti náhodnému úplnému vysunutiu pohyblivej čas ti 2 z dlhého dutého profilu.
Pohyblivá časť 2 znázornená na obr. 5 sa skladá z krátkeho dutého profilu s rovnakým tvarom prierezu, ako má dlhý dutý profil, ale s prierezovou plochou o niečo väčšou, aby bolo možné navliecť krátky dutý profil na dlhý dutý profil tak, aby bol krátky dutý profil pohyblivý na povrchu dlhého dutého profilu. Krátky dutý profil je vybavený jednak upevňovacím prostriedkom 9 na jeho upevnenie v danom mieste dlhého dutého profilu v závislosti od dĺžky nôh osoby a jednak druhou priečnou časťou 3.2 s rovnakou konštrukciou, ako je prvá priečna časť 3.1 hlavného dielu 1. Podľa tohto uskutočnenia rozdiel je len v tom, že priečna časť 3 je pripojená k spodnej časti krátkeho dutého profilu zváraním Upevňovacím prostriedkom 9 podľa tohto uskutočnenia je upevňovacia skrutka, ktorá sa zaskrutkuje do matice znázornenej na krátkom dutom profile pohyblivej časti 2 na upevnenie tejto časti na dlhom dutom profile hlavného dielu h
Podľa iného uskutočnenia (neznázomeného na obrázkoch ) môže byť druhá priečna časť 3.2 pohyblivej časti 2 vytvorená cez dlhý dutý profil, v ktorom sú vytvorené v oboch bočných plochách podlhovasté otvory alebo drážky po časti dĺžky dlhého dutého profilu v mieste krátkeho dutého profilu a poloha druhej priečnej časti 3.2 sazabezpečí upevňovacímprostriedkom 9.
Obe priečne časti 3.1 a 3.2 sú rozdelené na pravú a ľavú polovicu a tieto sú vybavené obalom 4 z mäkkého penového plastu. Oba konce prvej priečnej časti 3.1 a druhej priečnej časti 3.2 sú vybavené koncovkami 5, ktoré slúžia aj na upevnenie obalu 4 z mäkkého penového plastu.
Na obr. 3 je axonometricky znázornené zariadenie podľa tohto technického riešenia. Čiarkovanými čiarami sú znázornené vnútorné časti trakčného háka podľa tohto úžitkového vzoru.
Podľa ďalšieho uskutočnenia, ktoré nie je znázornené na priložených obrázkoch, dlhý dutý profil hlavného dielu j, môže obsahovať namiesto otvorov 7 pripevnené viaceré závesné oká 6, pričom pri terapii sa vždy použije len jedno vyhovujúce závesné oko 6 zodpovedajúce ťažisku.
Na obr. 6.1 až 6.5 sú znázornené možnosti použitia trakčného háka, a jeho možné výkyvy zo základnej polohy.
Na obr. 6. 1 vidieť, ako si pacient upevní nohy na trakčný hák, ktorý je spustený v dolnej polohe. Na obr. 6.2 je trakčný hák vytiahnutý do hornej polohy, ktorá mu umožňuje výkyvy trakčného háka znázornené na obr. 6.4 a 6.5. Výšku vytiahnutia určuje pacient sám alebo fýzioterapeut. Na obr. 6.3 je znázornená možnosť ďalšieho ošetrenia chrbta osoby fyzioterapeutom použitím mikrovibrátora _H alebo masážneho prístroja.
Na druhú priečnu časť 3.2 pohyblivej časti 2 si osoba prostredníctvom priehlavkov nôh upevní členky, pričom prvá priečna časť 3.1 na hlavnom diele 1 je pod kolenami zavesenej osoby. Polohu pohyblivej časti 2 možno nastaviť v závislosti od dĺžky nôh osoby. Prvá priečna časť 3.1 pod kolenami zavesenej osoby súčasne pôsobí aj ako ťažisko trakčného háka. Vyvažovanie trakčného háka, pri rozdielnych hmotnostiach zavesených osôb, sa zabezpečuje prostredníctvom premiestňovania závesného oka 6 smeromod ťažiska alebo smerom k ťažisku prostredníctvomna to určených otvorov 7 podľa potreby.
Výroba zariadenia podľa tohto technického riešenia je nasledujúca: hlavný diel 1 trakčného háka sa skladá z dlhého oceľového profilu štvorcového prierezu, do ktorého sa na príslušnommieste vyvŕta otvor, do ktorého sa vloží a v mieste spojenia s otvorom v profile privarí oceľová rúrka. Keďže táto časť trakčného háka oceľová rúrka bude umiestená v podkolení zavesenej osoby, súčasne pôsobí aj ako ťažisko trakčného háka. Na uvedenú privarenú oceľovú rúrku sa natiahnu molitanové valce, aby plnili tlmiacu funkciu pri zavesení osoby a aby konštrukcia v mieste podkolenia netlačila, následne sa na konce oceľovej rúrky nasadia koncovky 5 a na konce oceľového profilu sa tiež nasadia plastové koncovky 10 štvorcového tvaru. Do oceľového profilu sa na jednom konci vyvŕtajú otvory 7, ktoré prechádzajú vrchnou aj spodnou plochou a sú od seba vzdialené napríklad 1 cm Každý z týchto otvorov 7 je vhodný na upevnenie závesného oka 6. Podľa tohto uskutočnenia je závesné oko 6 upevnené na dlhý oceľový profil maticou. Vyvažovanie trakčného háka, pri rozdielnych hmotnostiach zavesených osôb, sa zabezpečuje prostredníctvom posúvania závesného oka 6 smerom od ťažiska alebo smerom k ťažisku prostredníctvomna to určených otvorov 7.
Pohyblivá časť 2 trakčného háka, znázornená na obr. 5, sa vyrobí z oceľového profilu, na ktorého jednu stranu sa privarí oceľová rúrka. Oceľová rúrka je privarená tak, aby po nasunutí profilu na hlavný diel I bola rovnobežná s oceľovou rúrkou hlavného dielu L Na oba konce oceľovej rúrky sa nasunú molitanové valce,
S K 8243 Υ1 ktoré majú rovnako tlmiacu fúnkciu, aby rúrka pri zavesení osoby netlačila na priehlavky nôh. Súčasťou pohyblivej časti 2 sú aj koncovky 5 na rúrku. Upevňovacím prostriedkom 9 je matica privarená k oceľovému profilu pohyblivého dielu 2 na protiľahlej strane, ako je privarená oceľová rúrka. Do tejto matice sa naskrutkuje upevňovací prostriedok 9 vo forme skrutky na upevnenie a zaistenie nastavenej polohy pohyblivého dielu 2 počas zavesenia osoby, ktorá by sa ináč mohla vyšmyknúť ztrakčného háka. Rozmery profilu pri pohyblivej časti 2 sú o niečo väčšie, ako pri profile hlavného dielu 1 trakčného háka, aby sa dal nasunúť na hlavný diel a mohol s a po ňom pohybovať.
Trakcia a relaxácia osoby na trakčnom háku prebieha takto:
Osoba si ľahne na mäkkú podložku na zemi a vyloží si nohy na trakčný hák, obr. 6.1, tak, že pod kolenami má prvú priečnu časť 3.1 vo forme oceľovej rúrky obalenej mäkkým obalom 4 vo forme molitanu a stredový profil je medzi kolenami. Pohyblivá časť 2 sa prispôsobí podľa dĺžky nôh a druhá priečna časť 3.2 sa zahákne o členky - priehlavky nôh. Keď je pohyblivá časť 2 správne nastavená podľa dĺžky nôh, zaistí sa upevňovacím prostriedkom 9 proti posunutiu. Teraz, keď je trakčný hák správne nastavený, pomaly sa dvíha vertikálnym smerom prostredníctvom elektromotora s navijakom, ktorého oceľové lanko je upevnené o závesné oko 6 a ťahá nohy, ktoré sú zaháknuté do trakčného háka, čím dochádza k postupnému dvíhaniu trakcii celého tela, obr. 6.2.
Pacient pri zavesení - trakcii môže rotovať so zavesenou časťou tela (panva, chrbtica) v tvare polkruhu do strán. Pohyb zariadenia je znázornený na obr. 6.4.
Sila trakcie závisí od výšky zdvihnutia, ktorá môže prejsť až do úplného zvislého zavesenia osoby. Tým, že je celá konštrukcia trakčného háka, zavesená na jednom oceľovom lanku, je veľmi pohyblivá a umožňuje zavesenej osobe pri ležaní rotácie celou konštrukciou do strán a uvoľňovanie svalov, kĺbov, stavcov a pod. Na začiatku, pri zoznamovaní sa s trakčným hákom, nie je dôležité sa ihneď zavesiť dolu hlavou. Oveľa dôležitejšie je si nastaviť takú výšku zdvihnutia, aby to nebolo nepríjemné, aby sa cítil účinok trakcie, uvoľnenia a relaxácie.
Priemyselná využiteľnosť
Rehabilitačno-cvičebné zariadenie - trakčný hák podľa tohto úžitkového vzoru možno používať v rehabilitačných strediskách a terapeutických strediskách. Sú vhodné aj na domáce použite, na pracoviskách, vo fitnes centrách aj ako doplnok k špeciálnym nemocničným lôžkam

Claims (12)

1. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu, vyznačujúci sa tým, žesa skladá z hlavného dielu (1) a pohyblivej časti (2), ktorá je nasunutá na jednom konci hlavného dielu (1), hlavný diel (1) je vytvorený z dlhého dutého profilu, aspoň jedného závesného oka (6) a prvej priečnej časti (3,1), ktorá je kolmo nepohyblivo pripojená k dlhému dutému profilu bližšie k opačnému koncu, ako je nasunutá pohyblivá časť (2), pričom pohyblivá časť (2) je vytvorená z krátkeho dutého profilu, upevňovacieho prostriedku (9), na upevnenie na hlavný diel (1) a druhej priečnej časti (3.2), ktorá je ku krátkemu dutému profilu kolmo nepohyblivo pripojená, pričom krátky dutý profil má rovnaký tvar prierezu, ako má dlhý dutý profil s veľkosťou prierezu prispôsobenou na nasunutie krátkeho dutého profilu na dlhý dutý profil.
2. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že prvá priečna časť (3.1) hlavného dielu (1) ako aj druhá priečna časť (3.2) pohyblivej časti (2) sa skladajú z rúrky v strednej časti nepohyblivo upevnenej na dlhom dutom profile a na krátkom dutom profile každá samostatne, pričom všetky štyri vyčnievajúce rúrky po oboch stranách dlhého dutého profilu sú obalené obalom (4) z mäkkého penového plastu a ukončené koncovkou (5).
3. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa nárokov 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že dlhý dutý profil a krátky dutý profil majú štvorcový prierez.
4. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že prvá priečna časť (3.1) hlavného dielu (1) je upevnená v dlhom dutom profile cez otvor v bočných stenách privarením
5. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že druhá priečna časť (3.2) pohyblivej časti (2) je upevnená privarením na spodnú stranu krátkeho dutého profilu.
6. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že dlhý dutý profil je na oboch koncoch vybavený plastovými koncovkami (10).
7. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že dlhý dutý profil je na konci vzdialenejšom od pohyblivej časti (2) vybavený 2 až 6 otvormi (7) na upevnenie závesného oka (6).
8. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z nárokov lažó, vyznačujúci sa tým, že dlhý dutý profil je na konci vzdialenejšom od pohyblivej časti (2) vybavený 2 až 6 závesnými okami (6).
9. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že dlhý dutý profil je na konci bližšom k pohyblivej časti (2) vybavený poistkou (8) proti vysunutiu pohyblivej časti (2) mimo dlhého dutého profilu.
10. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že ďalej obsahuje mikrovibrátor (11) na doplnkové ošetrenienôh alebo chrbta.
11. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že je zdvíhateľne a spúšťateľne zavesený na oceľovom lanku prostredníctvom jedného závesného oka (6) na umožnenie rotovania do polkruhu so zavesenou časťou tela.
12. Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu podľa nároku 11, vyznačujúci sa tým, že obsahuje elektromotor s navijakom a ovládaním na zdvíhanie a spúšťanie pri použití.
6 výkresov
SK50034-2017U 2017-03-29 2017-03-29 Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu SK8243Y1 (sk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK50034-2017U SK8243Y1 (sk) 2017-03-29 2017-03-29 Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK50034-2017U SK8243Y1 (sk) 2017-03-29 2017-03-29 Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK500342017U1 SK500342017U1 (sk) 2018-05-02
SK8243Y1 true SK8243Y1 (sk) 2018-10-01

Family

ID=62025583

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK50034-2017U SK8243Y1 (sk) 2017-03-29 2017-03-29 Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu

Country Status (1)

Country Link
SK (1) SK8243Y1 (sk)

Also Published As

Publication number Publication date
SK500342017U1 (sk) 2018-05-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5156580A (en) Therapeutic traction apparatus and method
KR101110212B1 (ko) 억제, 재위치, 견인 및 운동 장치와 그 방법
KR101585110B1 (ko) 하지 근력을 이용한 자가 경추 견인 치료기
US20050181917A1 (en) Back traction and muscle stretching bench
US10391356B2 (en) Studios, devices and methods for exercising or improving posture
US3072400A (en) Therapeutic exercise chair
DE102014004997A1 (de) Körpergewichtsentlastungs-Vorrichtung mit Rumpfstabilisierung in Kombination mit Sturzsicherung und automatischer Laufgurt-Abschaltung sowie Patienten-Anhebung bei Sturz für die Laufbandergometer-Anwendung in Ergometrie, Therapie, Rehabilitation, kardiopulmonare Diagnostik, Gleichgewichtstraining, Orthopädie, Neurologie, Lauftraining, Bewegungsanalyse, Gangschule, Funktionstraining, Leistungsdiagnostik, Sprint-Training, Athletik, Sport und Fitness
RU163537U1 (ru) Тренажер кузнецова
KR100675104B1 (ko) 재활치료용 현수장치
CN204684093U (zh) 一种具有网架的训练康复系统
RU145508U1 (ru) Тренажер многофункциональный реабилитационный
RU152763U1 (ru) Многофункциональный тренажерный комплекс "agasa"
KR20180042820A (ko) 다양한 자세 또는 위치가 가능한 효과적인 도수치료장치
EP2181687B1 (en) Exercise apparatus
KR20190015122A (ko) 척수손상 장애인용 웨이트 트레이닝기구
SK8243Y1 (sk) Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu
EP2768462B1 (en) Upper body attachment apparatus for whole body vibration equipment
SK500242017A3 (sk) Trakčný hák na cvičenie a rehabilitáciu
KR200477537Y1 (ko) 휴대용 도수치료 보조기구
US10245200B2 (en) Traction device
CN206964708U (zh) 带有颈椎牵引的多功能悬垂式脊椎牵引康复治疗机
RU166876U1 (ru) Реабилитационный тренажер
CN206792530U (zh) 多功能悬垂式脊椎牵引康复治疗机
CN106726067B (zh) 多功能悬垂式脊椎牵引康复治疗机
KR200271305Y1 (ko) 척추 수직 반복견인 유산소 운동기