SK7597A3 - Front positionable bar for the milking house - Google Patents

Front positionable bar for the milking house Download PDF

Info

Publication number
SK7597A3
SK7597A3 SK75-97A SK7597A SK7597A3 SK 7597 A3 SK7597 A3 SK 7597A3 SK 7597 A SK7597 A SK 7597A SK 7597 A3 SK7597 A3 SK 7597A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
cows
milking
rod
bar
hoops
Prior art date
Application number
SK75-97A
Other languages
English (en)
Inventor
Joseph R Moreau
Original Assignee
Norbco Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Norbco Inc filed Critical Norbco Inc
Publication of SK7597A3 publication Critical patent/SK7597A3/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K1/00Housing animals; Equipment therefor
    • A01K1/12Milking stations

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Housing For Livestock And Birds (AREA)

Description

Predná nastavovacia tyč pre dojáreň
Oblasť techniky
Vynález sa týka vo všeobecnosti stajní pre dobytok, napr. dojámi, a konkrétnejšie sa týka prednej nastavovacej vodiacej tyče pre diagonálnu dojáreň. Ešte konkrétnejšie sa vynález týka zlepšenej tyče, ktorá pomáha kravám, aby sa samy nastavili, a vyhovuje pre kravy rôznych dĺžok. Vynález sa ďalej týka hrudnej tyče, ktorá umožňuje indexovať alebo priviesť zadné nohy dobytka k zadnej stene alebo k ochrannému krytu dojáme, a ktorá sa ďalej pohybuje alebo zdvihne preč, aby umožnila kravám po podojení vystúpiť z dojáme.
Doterajší stav techniky
Dojáreň vo všeobecnosti pozostáva z radu individuálnych stajňových boxov (priestorov), z ktorých každý je navrhnutý tak, aby zadržal jednu kravu, ked' sa táto dojí. Kravy vojdú do dojáme cez vstupnú bránu a potom sa každá krava nasmeruje do jej stajňového boxu. Tam jej služba umyje vemeno, pripojí dojaciu jednotku, sleduje a dáva pozor na operáciu dojenia, odpojí dojaciu jednotku a uvoľní kravy, aby sa mohla podojiť ďalšia skupina kráv. V dojámach tohto typu kravy postupujú v jednom rade cez vstupnú bránu do dojáme a môžu vystúpiť buď tým istým spôsobom cez výstupnú bránu na druhom konci alebo skupinovým spôsobom cez bočnú stranu dojáme. Sú známe rôzne schémy dojámi, vrátane šípových (tzv. rybia kosť), diagonálnych a paralelných alebo vedľa seba. Operácia paralelného dojenia v dojámi je opísaná v U.S. patentoch č. 5 230 299 a 5 285 746.
Relatívne nový diagonálny návrh dojámi je hybridom paralelného a šípového usporiadania. Tieto dojáme umiestňujú kravy pod uhlom 50 až 70 stupňov vzhľadom k čiare obrubníka. V bežnej šípovej dojámi je krava pod uhlom 30 stupňov až 45 stupňov k čiare obrubníka, s medzerami 90 až 112 cm medzi kravami pozdĺž čiary obrubníka. Na rozdiel od toho dojáreň paralelná alebo vedľa seba dojáreň umiestňuje kravy pod uhlom 90 stupňov a vo vzdialenosti 68 cm až 64 cm pozdĺž čiary obrubníka, ale vyžaduje, aby sa kravy dojili medzi ich zadnými nohami. V hybridnom diagonálnom návrhu sú kravy umiestnené pod typickým uhlom 50 až 60 stupňov so vzdialenosťami
- 2 medzi kravami 67 cm. Dá sa dosiahnuť ostrejší uhol 70 stupňov a vzdialenosť len 68 cm pozdĺž obrubníka. Príkladom existujúcich dojámí diagonálnej konštrukcie je ParaBone^ dojáreň, ktorú predáva firma Germániá Daiiy Automation, Inc.. Príklad zariadenia s hrudnou tyčou na nastavenie kráv v šípovej i diagonálnej dojámi a na ich uvoľnenie po podojení je opísaný v U.S. patente č. 4 951 608.
Zoraďujúce brány, ktoré sa vyžadujú pri paralelných dojárňach alebo pri dojárňach vedľa seba, sa pri diagonálnej dojámi vynechávajú. To zjednodušuje montáž a tiež pomáha vstupu kráv, pretože vytvára pre kravy širší pruh. Avšak ak sa uhol dojáme zvyšuje k 90 stupňom, vznikne problém s otáčaním kráv. Pri 90 stupňoch alebo inom vysokom uhle sa kravy môžu pohybovať doľava alebo doprava, ak tam nie sú žiadne zoraďovacie brány. V štandardnej paralelnej dojámi slúžia zoraďovacie brány účelu obmedziť kravy na pravouhlé nastavenie sa, a pôsobia ako bariéra pre kravy, pohybujúce sa preč zo svojich miest (stanovíšť). V druhom extréme, pri šípovom usporiadaní, t.zn. pod uhlami 30 stupňov, kravy nemajú priestor na to, aby sa otočili. Avšak pri zväčšovaní uhla, napr. na 55 stupňov až 70 stupňov, kravy majú dosť miesta na otočenie, ak sú vyrušené alebo vyľakané.
v
Ďalšia nevýhoda diagonálnej dojáme - keď sa použije bežná predná tyč - spočíva vo vymedzení vhodnej dojacej alebo stajňovej polohy pre kravy. Ak niet jasne definovanej polohy pre kravu, ktorú má zaujať pri prednej nastavovacej tyči, často dochádza k preplneniu alebo neobsadeniu dojáme. Kravy sa môžu nakopiť alebo nastaviť riedko pozdĺž tyče. To je samozrejme problémom, pretože pre danú dojáreň je definovaný počet dojacích jednotiek, napr. osem jednotiek. Neobsadenie znamená, že sa nevyužije kapacita dojáme, a preplnenie znamená, že najmenej jedna krava sa musí podojiť prenosnou dojacou jednotkou, ktorá tiež znižuje efektivitu dojáme. Na zadnej strane dojáme môže mať ochranný alebo hnojový kryt usporiadanie serpentínového tvaru alebo tvaru S, ale toto je bokom od hlavy kravy. Kravy nemôžu jednoducho sledovať, a často ani nesledujú S usporiadanie, kde by mali umiestniť svoje zadky (zadné časti). Samozrejme tam, kde dojáreň má rovný ochranný kryt, nie je nič, čo by určovalo, kde má byť umiestnená zadná časť kravy. Pretože viaceré dojacie jednotky a automatické zariadenie sú fixné, a pretože tieto jednotky sú umiestnené na zadnej strane stajní pre určitý počet kráv a v relatívne fixnej polohe, kravy, ktoré sú
- 3 umiestnené v dojámi chybne - alebo kravy naviac - predstavujú prekážku efektívnemu dojeniu.
Ďalšou nevýhodou štandardnej alebo bežnej prednej tyče je, že kravy indexuje, t.zn. privádza ich do vhodnej polohy na dojenie s ich zadnými nohami pri zadnej tyči alebo ochrannom kryte. Tam, kde je predná tyč pohyblivá, je táto tyč v prednej polohe, ked' kravy vstúpia do dojáme. Po vstupe kráv do dojáme sa zostava prednej tyče môže posunúť dozadu proti kravám, napr. činnosťou pneumatického valca. To skracuje vzdialenosť od prednej tyče k zadnému ochrannému krytu. Kravy môžu tento pohyb kompenzovať dvoma spôsobmi, t.zn. buď cúvnutím k ochrannému krytu (žiaduca činnosť) alebo posunutím sa dopredu pozdĺž prednej tyče a zmenením uhla (čo je nežiaduce). Keď sa kravy len pohnú pozdĺž prednej tyče, budú v horšej polohe na dojenie, t.zn. v horšej polohe pre prístup operátora. Pri dlhších kravách je určitá zmena uhla prijateľná, pokiaľ najprv polili svoje zadné nohy k ochrannému krytu. Táto činnosť v skutočnosti len poskytne dlhšej krave viac priestoru a nezachytí ju vnútri. Tiež keď sa dlhšie kravy mierne pootočia, predná tyč môže pokračovať v spätnom pohybe a indexovať kratšie kravy, ako aj dlhšie kravy proti ochrannému krytu. V ideálnej zostave prednej nastavovacej tyče je určité obmedzené posúvanie pozdĺž tyče žiaduce pre dlhšie kravy, ale malo by sa mu zabrániť, pokiaľ nie sú všetky kravy úplne vzadu pri ochrannom kryte.
V súlade s tým je cieľom tohto vynálezu poskytnúť prednú nastavovaciu tyč pre diagonálnu dojáreň, v ktorej je dobytok orientovaný pod uhlom do asi 70 stupňov, kde tyč určuje prednú polohu pre kravy a kde tyč odrádza kravy od otáčania sa, dokonca i bez zoraďovacích brán.
v
Ďalším cieľom tohto vynálezu je poskytnúť prednú nastavovaciu tyč pre dojáreň, ktorá odrádza kravy od zmeny uhla, t.zn. od skĺznutia (vyšmyknutia), keď sa tyč pohybuje dozadu na indexovanie kráv, ktorá ale dovoľuje určité šikmé nastavenie dlhších kráv, takže všetky kravy budú rovnomerne zarovnané (indexované) v najzadnejšej polohe proti ochrannému krytu.
v
Ďalším cieľom je poskytnúť dojáreň, kde kravy možno rozostaviť tesne (t.zn. vo vzdialenosti poriadku asi 27 palcov - 68 cm), ale bez zoraďovacích brán.
- 4 Podstata vynálezu
V súlade s jedným aspektom tohto vynálezu je predná nastavovacia tyč skonštruovaná pre dojáreň, v ktorej kravy stoja jedna vedľa druhej. Predná nastavovacia tyč sa pohybuje medzi polohou na dojenie a uvoľňovacou polohou. V polohe na dojenie tyč obmedzuje kravy s ich hlavami, prečnievajúcimi nad tyčou a s tyčou, dotýkajúcou sa hrudí kráv nad ich prednými nohami a pod ich hlavami. Predná nastavovacia tyč obsahuje predĺžený tyčový člen, ktorý prebieha bočné, priečne cez prednú časť dojáme a má proximálnu, vo všeobecnosti zvislú stranu a vodorovný horný okraj. Aby sa dosiahli vyššie uvedené ciele, nad horný okraj tyčového člena vystupujú viaceré zvislé nastavovacie obruče a určujú polohy hláv kráv. Nastavovacie obruče majú ľavé a pravé okraje a sú od seba vzdialené o vopred stanovenú vzdialenosť.
Vo výhodnej konštrukcii má proximálna strana tyčového člena hornú, zužujúcu sa časť, ktorá je zošikmená distálne nahor, aby vo všeobecnosti zodpovedala tvaru hrude kravy. Iným riešením by mohla byť kruhová alebo polkruhová rúrka s priemerom približne tri až šesť palcov. Nastavovacie obruče môžu mať vo všeobecnosti trojuholníkový tvar, takže jedna z ich strán vystupuje v podstate zvisle, a druhá strana je zošikmená diagonálne. Obniče s výhodou majú vo svojom vnútri pripevnený plechový klin, aby sa kravám zabránilo prestrčiť cez obruč kopytá.
Zostava tyče sa s výhodou vytáča nahor okolo horného čapu nad tyčou, aby sa kravy po podojení uvoľnili. V takom prípade sú vytvorené vytáčacie oporné členy, podopierajúce tyčový člen. Tyč je spojená s horným čapom pomocou ložiskového člena, napr. objímky. Ložiskový Člen môže obsahovať prostriedky, ktoré umožnia proximálne-distálnu vôľu niekoľkých palcov, keď je tyč v polohe na dojenie, aby sa dosiahlo gravitačné indexovanie. Oporné členy pre tyč môžu zahrnovať viaceré členy tvaru U, spájajúce ložiskový člen alebo členy s členom prednej tyče.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vyššie uvedené a mnohé ďalšie ciele, znaky a výhody tohto vynálezu sa stanú zrejmými z nasledujúceho podrobného opisu výhodného uskutočnenia, ktorý by sa mal čítať v spojitosti so sprievodnými obrázkami.
- 5 Obr.l je pohľad, znázorňujúci diagonálnu dojáreň, ktorá zahrnuje prednú nastavovaciu tyč podľa jedného uskutočnenia tohto vynálezu.
Obr. IA je pohľad v priečnom reze podľa IA - IA z obr.2.
Obr.2 je perspektívny pohľad na diagonálnu dojáreň podľa tohto uskutočnenia.
Obr. 3 je čiastočný perspektívny pohľad, znázorňujúci prednú nastavovaciu tyč v jej zodvihnutej alebo uvoľňovacej polohe.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Teraz s odkazom na obrázok, a najprv na obr.l, dojáreň 10 (z ktorej je znázornená len časť) zahrnuje stanovište alebo plošinu 12 pre kravu, ktorá je vytvorená z liateho betónu, s obrubníkom 14 na jednom okraji, ktorý je tu znázornený vľavo. Obrubník 14 je umiestnený v susedstve dojacej šachty, ktorá je pracovným miestom pre dojiča alebo operátora. Zvislé kovové stĺpiky alebo stojany 16 vystupujú z plošiny 12 a podopierajú horné oporné trámy 18. Plochá tyč alebo ochranný kryt 20 prechádzajú priečne dojárňou 10 nad obrubníkom 14. a prechádzajú po celej dĺžke Stanovišťa 12 kravy. Toto určuje zadnú stranu polôh kráv na plošine, t.zn. kravy stoja svojimi zadnými stranami alebo zadkami proti ochrannému krytu 20.
Vytáčacia zostava 22 prednej tyče je umiestnená distálne, t.zn. napravo na tomto obrázku, aby určila prednú stranu polôh kráv. Oporné členy 24 visia z horných oporných trámov 18 a nesú hornú priečnu otočnú tyč 26. Tyčový člen 28 na obmedzenie kráv má rad nastavovacích obručí 30, ktoré vyčnievajú nahor z horného okraja tyčového člena 28. Viaceré oporné rúrky 32, vo všeobecnosti tvaru C, sú pripevnené svojimi spodnými koncami k tyčovému členu 28 a hornými koncami k otočnej tyči 26. Horné konce zasahujú do objímok 34. ktoré obopínajú otočnú tyč 26, ako je vo všeobecnosti znázornené na obr.lA. Tieto objímky 34 môžu dovoliť obmedzenú vôľu, aby sa umožnilo gravitačné indexovanie, ako bude ďalej uvedené. Pneumatický valec 36 je tiež pripevnený k horným oporným tyčiam 18 a má svoju tyč spojenú s vytáčacím ramenom 38 na otáčanie zostavy 22 prednej tyče. S valcom v zatiahnutej polohe, ako je znázornené spojitými čiarami, je zostava prednej nastavovacej tyče vo svojej spustenej polohe alebo polohe na dojenie. V tejto polohe tyč 28 obmedzuje kravy na plošine, takže ich možno podojiť. Keď sa valec 36 uvedie do činnosti, aby vysunul tyč, ako je znázornené prerušovane, zostava 22 nastavovacej
- 6 tyče sa zdvihne do uvoľňovacej polohy, takže po podojení kravy môžu opustiť plošinu 12 a postupovať von z dojáme 10. Zostava 22 prednej nastavovacej tyče sa potom opäť spustí predtým, než ďalšia skupina kráv, ktoré sa majú podojiť, vstúpi do dojáme.
Na obr.l je krava C znázornená prerušovanými čiarami, aby sa znázornila poloha kravy na dojenie. Krava C stojí pod určitým uhlom k obrubníku 14 a k tyči 28, svojím zadným koncom k plochej tyči 20 a s hlavou prečnievajúcou cez vrch hrudnej tyče 28. Ako je tu znázornené, tyčový člen 28 má mierne skosený prierez so zošikmeným povrchom 40. ktorý zodpovedá hrudi kravy C. to znamená časti predku kravy nad jej prednými nohami a pod jej krkom. Tento zošikmený povrch 40 vo všeobecnosti zodpovedá tvaru hrude kravy.
Ako je znázornené na obr.2, nastavovacie obruče 30 sú čiastočne trojuholníkového tvaru, a sú umiestnené tak, že medzi obručami 30 je priestor 42 asi šesť palcov (15 cm). Každá obruč má šikmú stranu 44 a zvislú stranu 46. pričom zvislá strana je na strane, odvrátenej od vstupu kravy. Plechový klin 48 vyplňuje vnútro každej obruče 30. aby sa zabránilo krave v pokuse prestrčiť predné kopytá cez obruče.
V alternatívnom uskutočnení (neznázomené) môže predná nastavovacia tyč využiť nezužujúce sa nastavovače alebo obruče. Táto alternatíva dosiahne podobné výhody bočného nastavovania, hoci výhodné uskutočnenie tiež dosiahne indexovanie kráv zmiešaných dĺžok.
Ako bolo práve uvedené, medzi obručami 30 je šesťpalcový (pätnásťcentimetrový) priestor 42. Kravy C s výhodou umiestnia svoje hlavy do tejto polohy, to znamená priamo na vrch tyčového člena 28. pretože toto je najpohodlnejšia poloha pre kravu. V praxi je táto vzdialenosť asi tridsaťštyri palcov nad plošinou 12. Keď sa kravy pohnú z tejto polohy vpred, zošikmená strana 44 dopredu sklonenej obruče narazí krave C na jej krčnú časť. To dovolí, aby sa krava posunula vpred, ale odradí ju od toho. Spôsobí to určité nepohodlie, ktoré sa zosilňuje pri jej ďalšom posúvaní sa po tyči. Tento znak povzbudí kravu, aby najskôr cúvla proti ochrannému krytu 20. a potom sa posunula po tyči 28 len tak, ako je potrebné. Väčšie kravy a tie, ktoré sa musia pohnúť pozdĺž tyče po tom, keď cúvli do ochranného krytu, sú vo všeobecnosti tiež vyššie. Teda tieto kravy budú menej obmedzené zošikmenou obručou 30. Na druhej strane menšie kravy sú vo všeobecnosti kratšie a v dôsledku toho sú viac
- 7 obmedzené nastavovacou obručou 30. keď postúpia dopredu. Preto kratšie kravy budú nútené ustúpiť späť k ochrannému krytu 20.
Pri danej polohe tyčového člena 28 budú aj väčšie kravy, aj menšie kravy nastavené zadnými časťami proti ochrannému krytu. Menšie, t.zn. kratšie kravy budú nastavené v nižšej časti zošikmenej strany 44 nastavovacej obruče, zatiaľ čo väčšie alebo vyššie kravy budú v polohe o niečo vpredu alebo vyššie na zošikmenej strane 44 príslušnej nastavovacej obruče 30. To znamená, že dlhšie a kratšie kravy budú pod mierne odlišnými uhlami, ale všetky kravy budú v najzadnejšej polohe proti ochrannému krytu s optimálnym prístupom na dojenie.
Naviac, trojuholníkový tvar nastavovacích obručí 30 odrádza kravy od otáčania, pretože aby tak urobili, museli by ostro zdvihnúť hlavy o asi dvanásť palcov (30 cm), t.zn. do výšky asi štyridsaťšesť palcov (116 cm). To je pre kravu nepohodlné a odrádza ju to od otočenia sa do smeru vstupu. Je možné ju však vylákať dopredu, aj keď s malým nepohodlím, ak spustí hlavu do polohy pred pohybom do najprednejšej možnej polohy pri vstupe do dojáme.
Keď kravy vojdú do dojáme 10. tyčový člen 28 možno jemne pohnúť dozadu podľa potreby, aby sa kravy indexovali a pohli svojimi zadnými časťami k ochrannému krytu 20 na dojenie. To sa dá urobiť použitím dvojčinného pneumatického valca alebo použitím gravitačného indexovacieho systému, podobného tomu, ktorý je opísaný v U.S. patente č. 5 285 746, vydanom 15. februára 1994. Kravy sa samy rozmiestnia vo všeobecnosti rovnomerne na zadnom konci v polohách, ktoré zodpovedajú vopred umiestneným automatickým zariadeniam na dojenie. Kravy nastavia svoje uhly a polohy hláv, ako bolo opísané. Obsluha alebo operátor potom môže očistiť vemená kráv a napojiť dojacie zariadenie s prístupom zboku alebo zozadu ku krave. Keď je dojenie skončené, obsluha odstráni dojacie zariadenie a uvedie do činnosti valec 36. Tento zodvihne zostavu 22 prednej nastavovacej tyče do zodvihnutej alebo uvoľňovacej polohy, ako je vo všeobecnosti znázornené na obr.3, a kravy vyjdú pod zodvflmutým predným tyčovým členom 28. Potom sa zostava 22 zníži do spustenej polohy a nasledujúca skupina kráv, ktoré sa majú podojiť, vojde do dojáme 10. kde sa postupnosť dojenia opakuje.
Pri gravitačnom indexovaní objímky 34 môžu dovoliť, aby zostava 22 tyče mala proximálne-distálnu vôľu niekoľko centimetrov (palcov), keď sa tyč spustí do polohy
- 8 na dojenie. Gravitácia privedie tyč jemne späť proti kravám, aby ich zatlačila k ochrannému krytu.
V tu opísanom a znázornenom uskutočnení sa kravy môžu rozostaviť pod uhlom do asi 70 stupňov. Kravy sú odradené od otočenia sa v dojámi, alebo sa im v ňom zabraňuje, dokonca i keď nie sú prítomné zorad’ovacie brány alebo podobné zariadenia. Člen 28 prednej nastavovacej tyče určuje prednú polohu pre kravy a nastavovacie obruče 30 určujú polohy hláv na optimálne a efektívne rozostavenie kráv. Súčasne tvar obručí 30 dovoľuje väčším kravám, aby sa posunuli mierne dopredu, takže aj dlhé, aj krátke kravy sú príslušne indexované proti ochrannému krytu na najlepší prístup k vemenám. Obruče 30 odrádzajú kravy od zmeny uhla, kým kravy necúvnu k ochrannému krytu.

Claims (11)

1. Predná nastavovacia tyč pre dojáreň, v ktorej kravy stoja jedna vedľa druhej, kde uvedená predná nastavovacia tyč je pohyblivá medzi polohou na dojenie a uvoľňovacou polohou, pričom v polohe na dojenie tyč obmedzuje uvedené kravy s ich hlavami, prečnievajúcimi cez tyč a s tyčou, dotýkajúcou sa ich hrudí nad ich prednými nohami a pod ich hlavami, pričom predĺžený tyčový člen (28) prebieha bočné, s proximálnou, vo všeobecnosti zvislou stranou a s vodorovným horným okrajom, vyznačujúca sa tým, že viaceré zvislé nastavovacie obruče * (30) vystupujú nad horný okraj a určujú polohy hláv pre uvedené kravy medzi následnými uvedenými obručami, pričom nastavovacie obruče majú ľavé a pravé okraje (44, 46) a sú od seba odsadené vo vopred stanovenej vzdialenosti (42), pričom uvedené vzdialenosti (42) medzi obručami určujú uvedené polohy hláv; a tyčový člen (28) je pohyblivý medzi polohou na dojenie a uvoľňovacou polohou, takže kravy môžu vyjsť z uvedenej dojáme.
2. Predná nastavovacia tyč podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že proximálna strana tyčového člena má hornú, zužujúcu sa časť (40), ktorá je zošikmená distálne nahor, aby zodpovedala vo všeobecnosti tvaru hrude kravy.
3. Predná nastavovacia tyč podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že každá z obručí (30) má najmenej jednu z uvedených ľavých a pravých strán (44 . resp. 46) zošikmenú diagonálne nahor.
*
4. Predná nastavovacia tyč podľa nároku 1, 2 alebo 3, vyznačujúca sa tým, že každá z obručí má jednu z uvedených ľavých a pravých strán (46), vystupujúcu v podstate zvisle, a druhú z uvedených ľavých a pravých strán (44), zošikmenú diagonálne nahor.
5. Predná nastavovacia tyč podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že každá z obručí (30) obsahuje klin (48), pripevnený vo vnútri obruče, aby sa kravám zabránilo vsunúť do obruče kopytá.
6. Predná nastavovacia tyč podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa tým, že horný čap (34) tyče je umiestnený nad uvedenou tyčou a vytáčací oporný člen (32) podopiera tyčový člen na uvedenom hornom čape.
7. Predná nastavovacia tyč podľa nároku 6, vyznačujúca sa tým, že horný čap (34) umožňuje niekoľkocentimetrovú proximálne-distálnu vôľu, keď je tyč v polohe na dojenie.
8. Predná nastavovacia tyč podľa nároku 6, vyznačujúca sa tým, že oporný člen obsahuje viaceré členy (32) tvaru U, spájajúce horný čap s tyčovým členom.
9. Dojáreň na dojenie dojníc, obsahujúca plošinu (12) pre kravy, na ktorej sú uvedené zvieratá umiestnené na dojenie medzi ochranným krytom (20) a prednou nastavovacou tyčou (22), pričom tyč je pohyblivá medzi polohou na dojenie a uvoľňovacou polohou a pričom tyč v polohe na dojenie obmedzuje zvieratá s ich hlavami, prečnievajúcimi nad tyčou a s tyčou, dotýkajúcou sa hrudí zvierat nad ich prednými nohami a pod ich hlavami, pričom predĺžený tyčový člen (28) prebieha bočné a tyč má proximálnu, vo všeobecnosti zvislú stranu a vodorovný horný okraj, vyznačujúca sa tým, že viaceré zvislé nastavovacie obruče (30) vystupujú nad uvedený homý okraj tyčového člena (28) a určujú polohy hláv pre 4 uvedené kravy medzi následnými uvedenými obručami, pričom nastavovacie obruče majú ľavé a pravé okraje a sú od seba odsadené o vopred stanovenú vzdialenosť; a • že tyčový člen (28) je pohyblivý medzi polohou na dojenie a uvoľňovacou polohou, takže zvieratá môžu vyjsť z uvedeného stanovišťa pre kravu.
10. Dojáreň podľa nároku 9, vyznačujúca sa tým, že každá z obručí (30) má jednu z uvedených ľavých a pravých strán (46), vystupujúcu v podstate zvisle, a druhú z uvedených ľavých a pravých strán (44), zošikmenú diagonálne nahor.
11. Dojáreň podľa nároku 9 alebo 10, vyznačujúca sa tým, že obruče (30) majú vo všeobecnosti trojuholníkový tvar.
SK75-97A 1996-01-19 1997-01-17 Front positionable bar for the milking house SK7597A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/588,635 US5638768A (en) 1996-01-19 1996-01-19 Front positioning rail for milking parlor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK7597A3 true SK7597A3 (en) 1998-02-04

Family

ID=24354670

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK75-97A SK7597A3 (en) 1996-01-19 1997-01-17 Front positionable bar for the milking house

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5638768A (sk)
EP (1) EP0784927B1 (sk)
CZ (1) CZ291920B6 (sk)
DE (1) DE69700157T2 (sk)
HU (1) HU216785B (sk)
SK (1) SK7597A3 (sk)
UA (1) UA45344C2 (sk)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6707421B1 (en) * 1997-08-19 2004-03-16 Siemens Vdo Automotive Corporation Driver information system
US6216633B1 (en) * 1998-02-19 2001-04-17 Blue Diamond Manufacturing Co. Brisket rail assemblies and methods
US6394027B2 (en) * 1998-06-16 2002-05-28 Blue Diamond Manufacturing Co. Milking parlor systems and methods
US5970920A (en) * 1998-07-09 1999-10-26 P.B.I. Parlor Systems Brisket barrier for milking parlors
AU768983B2 (en) * 1999-02-12 2004-01-15 Christopher Dairy Bails Pty. Limited Improvements in dairy bails
SE514896C2 (sv) * 1999-09-01 2001-05-14 Delaval Holding Ab Arrangemang för inställning av djur
US6637375B2 (en) 2000-06-06 2003-10-28 Dewaard Dave Cow indexing and positioning method and apparatus
US6481371B1 (en) * 2001-06-13 2002-11-19 Dec International, Inc. Gutter and flushing system for milking parlors
US20020189547A1 (en) * 2001-06-13 2002-12-19 Eppers Paul A. Illuminated milking parlor stalls and method
US7055458B2 (en) * 2002-01-31 2006-06-06 Fangjiang Guo System for the presentation of animals to be milked and method
US7086348B2 (en) * 2002-07-17 2006-08-08 Fangjiang Guo Milking parlor for the forward straight line animal ambulation and individual presentation of an animal to be milked in a milking stall located intermediate a holding area and a release area
US6814026B2 (en) * 2002-08-02 2004-11-09 Fangjiang Guo Milking parlor and method for individually presenting animals to be milked via a translating shuttle stall
US7530332B2 (en) * 2004-09-29 2009-05-12 Arlen May Livestock restraining gate
US7644681B2 (en) * 2006-02-14 2010-01-12 Norbco, Inc. Exit gate with cow push bar for milking parlor
EP2328406A1 (en) * 2008-06-13 2011-06-08 DeLaval Holding AB An arrangement for positioning milking animals in a milking parlour
US9215861B2 (en) * 2011-04-28 2015-12-22 Technologies Holdings Corp. Milking box with robotic attacher and backplane for tracking movements of a dairy animal
RU2523501C2 (ru) * 2012-10-17 2014-07-20 Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт электрификации сельского хозяйства Российской академии сельскохозяйственных наук (ГНУ ВИЭСХ Россельхозакадемии) Способ и устройство усовершенствованной ускоренной фиксации идентифицированных коров
RU2727536C2 (ru) * 2016-04-01 2020-07-22 Делаваль Холдинг Аб Доильный модуль, доильное устройство и способ доения группы животных
US20170360000A1 (en) * 2016-06-20 2017-12-21 Tommie C. Gipson Squeeze chute with livestock restraints

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3734059A (en) * 1971-03-04 1973-05-22 A Rodrigues Restraining device for quadrupeds
NL185053C (nl) * 1978-03-01 1990-01-16 Cornelis Leonardus Wilhelmus D Melkstalinrichting voor te melken dieren, in het bijzonder voor koeien.
US4432305A (en) * 1982-03-31 1984-02-21 Circle V, Inc. Adjustable livestock chute
SU1186172A1 (ru) * 1983-09-21 1985-10-23 Всесоюзный научно-исследовательский институт электрификации сельского хозяйства Устройство дл фиксации животных при доении
FR2565778B1 (fr) * 1984-06-14 1986-10-24 Thillement Gaston Installation de maintien des animaux pendant la traite
US4951608A (en) * 1989-05-15 1990-08-28 Reisgies Rolf W Brisket bar apparatus for controlling the positioning and movement of cows in a milking parlor
US5203280A (en) * 1991-12-23 1993-04-20 Dec International, Inc. Rapid exit herringbone stall
US5184567A (en) * 1992-02-10 1993-02-09 Peacock Steven N Automatic individual indexing apparatus for dairy parlor
US5230299A (en) * 1992-07-31 1993-07-27 Norbco Inc. Telescoping entry gate for milking parlor
US5441016A (en) * 1992-11-30 1995-08-15 Ricketts; Tod Giraffe handling chute
US5285746A (en) * 1993-02-05 1994-02-15 Norbco, Inc. Self-indexing exit gate for milking parlor
DE4405542C1 (de) * 1994-02-22 1995-03-30 Westfalia Separator Ag Melkstand

Also Published As

Publication number Publication date
US5638768A (en) 1997-06-17
UA45344C2 (uk) 2002-04-15
HUP9700156A3 (en) 1998-08-28
EP0784927A1 (en) 1997-07-23
DE69700157T2 (de) 1999-09-23
CZ291920B6 (cs) 2003-06-18
HUP9700156A2 (en) 1997-12-29
HU216785B (hu) 1999-08-30
CZ12497A3 (en) 1997-10-15
DE69700157D1 (de) 1999-05-06
HU9700156D0 (en) 1997-03-28
EP0784927B1 (en) 1999-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK7597A3 (en) Front positionable bar for the milking house
US5596945A (en) Construction for automatically milking animals
US5000119A (en) Wedge-shaped milking stall and parlor
EP0634097A1 (en) A construction for automatically milking animals
US10136615B2 (en) Milking stall
WO1998035547A1 (en) A method of milking animals
US4194467A (en) Cow milking system
US5230299A (en) Telescoping entry gate for milking parlor
AU2001290421B2 (en) A rotary parlour for milking of animals
AU676699B2 (en) A construction for automatically milking animals
EP0622019B1 (en) A construction for automatically milking animals
EP0090470B1 (en) A device for mews of cattle
CN216452560U (zh) 一种可调节的定位牛卧床
US3059616A (en) Stall structure
EP0635204B1 (en) A construction for automatically milking animals
SU1658936A1 (ru) Коровник
EP1505868B1 (en) Divider for neck rail
NL1008334C2 (nl) Inrichting voor het melken van dieren.
FI62929B (fi) Baos med fodergrind
RU2329641C1 (ru) Молочно-доильный комплекс
SU1130280A1 (ru) Устройство дл содержани животных
CS206883B1 (cs) Nevážné skupinové zábrany
NL7809623A (nl) Vanginrichting voor vee en vaste zij-aan-zij melkstal voorzien van de vanginrichting.
GB1582454A (en) Milking parlours