SK70095A3 - Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers - Google Patents

Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers Download PDF

Info

Publication number
SK70095A3
SK70095A3 SK700-95A SK70095A SK70095A3 SK 70095 A3 SK70095 A3 SK 70095A3 SK 70095 A SK70095 A SK 70095A SK 70095 A3 SK70095 A3 SK 70095A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
message
radio search
search system
radio
receiver
Prior art date
Application number
SK700-95A
Other languages
English (en)
Other versions
SK280489B6 (sk
Inventor
Walter L Davis
Original Assignee
Motorola Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola Inc filed Critical Motorola Inc
Publication of SK70095A3 publication Critical patent/SK70095A3/sk
Publication of SK280489B6 publication Critical patent/SK280489B6/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W84/00Network topologies
    • H04W84/02Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
    • H04W84/022One-way selective calling networks, e.g. wide area paging

Description

SPÔSOB SIGNALIZÁCIE SO SELEKTÍVNYM VOLANÍM A ZARIADENIE
NA VYKONÁVANIE TOHTO SPÔSOBU
Oblasť techniky
Tento vynález sa všeobecne týka kombinácie rádiového vyhladávacieho systému a rádiotelefónneho systému a predovšetkým spôsobu a zariadenia na prenos príliš dlhých správ s vysokou dátovou rýchlosťou do prijímača rádiového vyhľadávania spojeného s rádiotelefónnym vysielačom s prijímačom.
Doterajší stav techniky
Signalizačné systémy so selektívnym volaním (napríklad rádiové vyhĺadávacie systémy) zaisťujú jednosmernú vysokofrekvenčnú komunikáciu pre správy selektívneho volania, nazývané pages od povodcu správy k prijímaču rádiového vyhľadávania. Pôvodca správy sa pripája k rádiovému vyhľadávaciemu systému prostredníctvom verejnej komutovanej
telefónnej siete alebo iného a dodáva obsah správy terminálu Obsah správy je zakódovaný do a namodulovaný na nosný signál prostriedku vstupného rozhrania rádiového vyhľadávacieho systému.
bežného signalizačného protokolu a prenášaný ako vysokofrekvenčný signál k prijímaču rádiového vyhladávacieho systému. Tento prijímač rádiového vyhladávacieho systému prijíma signál, demoduluje a dekóduje tento signál za účelom obnovenia správy a odovzdáva túto správu účastníkovi systému, ktorý je užívateľom prijímača.
Vysielací čas je v signalizačných systémoch so selektívnym volaním cenná komodita. Dodávate! služieb systému selektívneho volania si želá zabezpečovať služby pre veľké množstvo účastníkov (užívateľov prijímača), aby získal vysoké príjmy. U krátkych hlasových a číselných správ nemá dĺžka správy vplyv na priepustnosť správy, avšak alfanumerické správy môžu predstavovať problém. Zariadenie pre vstup správ rádiového vyhĺadávacieho systému obsahuje pre alfanumerické správy osobné počítače, ktoré môžu generovať extrémne dlhé správy. Okrem toho si pôvodcovia správ môžu želať poslať dlhšie hlasové správy, grafické obrázky a telefaxové správy.
Kvôli zvýšeniu priepustnosti dlhších správ musí byť zväčšená rýchlosť prenosu dát rádiového vyhladávacieho systému. Doteraz má rýchlosť prenosu dát obmedzenie dané vlastnosťami diaľkových rádiových vyhĺadávacích systémov. Napríklad medzisymbolové rušenie, generované skreslením viaccestným prenosom, sa stáva významným obmedzujúcim faktorom v rádiových vyhĺadávacích systémoch so súčasným vysielaním - to znamená vysielaním jednej správy viacerými vysielačmi - ak je rýchlosť prenosu dát zvýšená nad šesť kilobitov za sekundu.
Okrem toho má rýchlosť prenosu dát obmedzenie dané vládnymi regulačnými agentúrami, ako Communications Commission (FCC). môže byť generované signálmi s a FCC môže určiť maximálny výkon špecifikáciu maximálnej rýchlosti je United States Federal Napríklad medzikanálové rušenie vysokou rýchlosťou prenosu dát signálových emisií (prevedené na prenosu dát signálov), ak medzikanálové rušenie stúpne nad určitú úroveň.
Je teda, potrebná schéma prenosu dát s vysokou rýchlosťou pre spracovanie dlhých alfanumerických, hlasových, grafických a telefaxových správ selektívneho volania.
Podstata vynálezu
V jednej forme vyhotovenia vynálezu je zabezpečený spôsob na prenos správ v rádiovom vyhĺadávacom systéme obsahujúci kroky prijatia obsahu správy, určenia, či obsah správy obsahuje informáciu dlhšiu ako je vopred určená dĺžka správy, uloženia obsahu správy do pamäťového zariadenia, pokial je tento obsah správy dlhší ako vopred určená dĺžka správy, a prenos vopred určenej správy do prijímača rádiového vyhĺadávacieho systému prostredníctvom prvej komunikačnej cesty, kedy vopred určená správa indikuje, že obsah správy je uložený v pamäťovom zariadení. Spôsob ďalej obsahuje kroky spojenia s prijímačom rádiového vyhĺadávacieho systému prostredníctvom druhej komunikačnej cesty, vyhladanie obsahu správ v pamäťovom zariadení a prenos tohto obsahu správy do prijímača rádiového vyhĺadávacieho systému prostredníctvom druhej komunikačnej cesty.
V inej forme uskutočnenia je vytvorený prijímač selektívneho volania obsahujúci prijímací prostriedok na prijímanie signálov rádiového vyhľadávania z terminálu rádiového vyhĺadávacieho systému prostredníctvom prvej komunikačnej cesty, dekódovací prostriedok, pripojený k vysokofrekvenčnému prijímaciemu prostriedku na dekódovanie signálov rádiového vyhĺadávacieho systému za účelom obnovenia správy, určovací prostriedok na určenie, či správa je vopred určenou správou a riadiaci prostriedok na spojenie s terminálom rádiového vyhĺadávacieho systému prostredníctvom druhej komunikačnej cesty v odozve na určenie určovacieho prostriedku, že správa je vopred určenou správou.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 je schéma kombinácie rádiového vyhĺadávacieho systému a systému bezdrôtového telefónu podľa výhodného vyhotovenia uvedeného vynálezu.
Obr. 2 a 3 sú vývojové diagramy činnosti terminálu rádiového vyhĺadávacieho systému v kombinácii rádiového vyhĺadávacieho systému a systému bezdrôtového telefónu z obr. 1 v súlade s výhodným vyhotovením uvádzaného vynálezu.
Obr. 4 je bloková schéma kombinácie prijímača rádiového vyhĺadávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu z obr. 1 podľa výhodného vyhotovenia uvádzaného vynálezu.
Obr. 5 je vývojový diagram činnosti procesoru správ rádiového vyhľadávacieho systému v kombinácii prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu v súlade s výhodným vyhotovením uvádzaného vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Signalizačný systém so selektívnym volaním podľa obr. 1 kombinujúci komunikáciu cez prvú komunikačnú cestu, ako je systém 10 diaľkového rádiového vyhľadávania, a druhú komunikačnú cestu, ako je systém bezdrôtového telefónu 15, používa pre vzájomnú komunikáciu medzi nimi verejnú komutovanú telefónnu sieť (PSTN) 20. Pôvodca správy využíva zariadenie 25 pre vstup správy prenášanej rádiovým vyhľadávacím systémom k vstupu obsahu správy prostredníctvom PSTN 20 za účelom jej prenosu k užívateľovi rádiového vyhľadávacieho systému 10.
Obvykle je pre vstup hlasovej či číselnej informácie zariadením 25 pre vstup správy telefón. Zariadenie 25 pre vstup správy môže rovnako obsahovať zariadenie na spracovanie dát, napríklad počítačový terminál pre generáciu informácie pre rádiový vyhľadávací systém, obsahujúci grafickú, telefaxovú alebo alfanumerickú informáciu.
Pôvodca zostavuje správu, ktorá má byť dodaná ako informácia rádiového vyhľadávacieho systému, na počítačovom termináli, a potom zavolá prostredníctvom modemu alebo iného zariadenia systémové prístupové číslo rádiového vyhľadávacieho systému 10, spájajúceho zariadenie 25 pre vstup správy s rozhraním 30. telefónnej siete rádiového vyhľadávacieho systému 10 prostredníctvom cesty 20a PSTN. Informácia rádiového vyhľadávania je potom odovzdaná zo zariadenia 25 pre vstup správy do rozhrania 30 telefónnej siete a odtiaľ do terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému, za účelom spracovania týmto terminálom
32. Terminál 3 2 rádiového vyhľadávacieho systému vstúpi do užívateľskej databázy 34 za účelom získania užívateľskej adresy na spojenie s informáciou rádiového vyhľadávania, za účelom vytvorenia správy rádiového vyhladávacieho systému. Terminál 32. potom umiestni správu do fronty 36 rádiového vyhladávacieho systému na neskorší prenos.
Správy uložené vo fronte 36 rádiového vyhladávacieho systému sú postupne vyberané týmto terminálom 32 rádiového vyhladávacieho systému a odovzdávané vysielačom 38 rádiového vyhladávacieho systému za účelom vysielania z týchto vysielačov 38 ako signály selektívneho volania. Diaľkový rádiový vyhľadávací systém zvyčajne zahrňuje niekoľko vysielačov, ktoré súčasne vysielajú signály selektívneho volania za účelom zvýšenia pravdepodobnosti príjmu správy. Na zamedzenie neprípustného medzisymbolového rušenia generovaného skreslením viaccestným prenosom je dátová rýchlosť signálov selektívneho volania udržiavaná menšia ako šesť kilobitov za sekundu.
Signály selektívneho volania vysielané z rádiového vyhladávacieho systému 10 sú prijímané kombináciou prijímača rádiového vyhladávacieho systému a rádiotelefónu, napríklad kombináciou 40 prijímača rádiového vyhladávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu. Prijímač rádiového vyhladávacieho systému prijíma signály selektívneho volania, zatiaľ čo vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu, napríklad vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu druhej generácie (CT-2), sa môže spájať za účelom vzájomnej komunikácie s PSTN 20 prostredníctvom systému 15 bezdrôtového telefónu.
Podľa predloženého vynálezu terminál 32 rádiového vyhladávacieho systému určuje, ktoré správy sú príliš dlhé správy. Tieto príliš dlhé správy sú ukladané v dočasnej pamäti správ, rádiového správa a rádiového vyhladávacieho aby mohli byť odtial neskôr vyhľadané, vyhladávacieho systému je generovaná následne je prenesená prostredníctvom vyhladávacieho systému do prijímača systému/vysielača s prijímačom
Terminálom 32 vopred určená vysielačov 38 rádiového bezdrôtového telefónu 40. Po prijatí vopred určenej správy sa vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu spoja s najbližšou základňovou stanicou systému bezdrôtového telefónu 15 vyslaním signalizácie do vysielača s prijímačom 50 základňovej stanice obsahujúcim prijímač 50a a vysielač 50b. Signály prijaté prijímačom 50a sú odovzdávané riadiacej jednotke 52 základňovej stanice na spracovanie základňovou touto jednotkou. Len čo stanicou, prijímač dôjde k spojeniu s touto rádiového vyhladávacieho systému/bezdrôtový telefón 40 signalizuje riadiacej jednotke základňovej stanice, aby sa pripojila k PSTN 20 prostredníctvom rozhrania 54 telefónnej siete a zavolala cestou 20b rádiový vyhľadávací systém 10. Len čo riadiaca jednotka 52 základňovej stanice zavolá terminál 32 rádiového vyhladávacieho systému, príliš dlhá správa je vyhľadaná v dočasnej pamäti 42 správ a prenesená do kombinácie 40 prijímača rádiového vyhladávacieho systému a bezdrôtového telefónu.
Druhou komunikačnou cestou by mohol alternatívne byť bunkový telefónny systém zahrňujúci základne na spojenie bunkového mikrotelefónu s PSTN 20. Prijímač rádiového vyhladávacieho systému by mohol byť kombinovaný s bunkovým mikrotelefonom, za účelom umožnenia spojenia s terminálom 3 2 vyhladávacieho systému prostredníctvom tohto rádiového bunkového telefónneho systému.
Vývojový diagram činnosti terminálu 32 rádiového vyhladávacieho systému podlá obr. 2 zobrazuje rutinu vstupu správy. Po spustení 100 je monitorované rozhranie 30 telefónnej siete (obr. 1) a čaká sa na príjem prichádzajúceho volania 102 zo zariadenia 25 pre vstup dát (obr. 1). Keď je prichádzajúce volanie prijaté 102, terminál 32 rádiového vyhladávacieho systému generuje zvukovú návesť žiadajúcu volajúceho účastníka (t.j. pôvodcu správy) o vstup správy nasledovanej signálom koniec. Signál koniec indikuje koniec správy. Terminál 32 rádiového vyhladávacieho systému spracováva prichádzajúcu správu 106 až do doby príjmu 108 signálu koniec.
Ďalej je vyvolaný 110 z účastníckej databázy 34 (obr. 1) identifikačný kód (ID) účastníka. Je zmeraná 112 dĺžka správy a ak táto dĺžka nie je väčšia ako vopred určená dĺžka, je volanie spracované 144 použitím bežných protokolov rádiového vyhľadávania. Ďalej je správa privedená 118 do fronty 36 rádiového vyhĺadávacieho systému (obr. 1) a spracovanie sa vracia do počiatočnej pokojovej slučky, za účelom čakania za príjem ďalšieho prichádzajúceho volania 102.
Ak je dĺžka správy väčšia ako vopred určená dĺžka 112, je správa preverená 120, či je bezchybová. Pokiaí táto správa nie je bezchybová 120, spracovanie sa vracia k odovzdaniu 104 zvukového náznaku, žiadajúceho účastníka, aby správu znova vložil. Ak je správa bez chýb 120, je spolu s identifikačným kódom účastníka uložená 122 v dočasnej pamäti 2 správ (obr. 1). Terminál 32 rádiového vyhĺadávacieho systému generuje vopred určenú správu rádiového vyhĺadávacieho systému, obsahujúcu adresu, zodpovedajúcu zaznamenanému identifikačnému kódu účastníka a vopred určenú správu 124. Táto vopred určená správa rádiového vyhĺadávacieho systému, keď je prijatá prijímačom rádiového vyhĺadávacieho systému/vysielačom s prijímačom bezdrôtového telefónu 40 (obr. 1), indikuje, že príliš dlhá správa je uložená v dočasnej pamäti 42 správ. Alternatívne by mohla byt do vopred určenej správy začlenená adresa zodpovedajúca identifikačnému číslu účastníka a definovaná tak, že indikuje uloženie príliš dlhej správy. Vopred určená správa rádiového vyhĺadávacieho systému je potom odovzdaná 118 do fronty 36 rádiového vyhĺadávacieho systému (obr. 1) na následný prenos.
Na ďalšom obr. 3 je zobrazený vývojový diagram činnosti rutiny vyhľadávania správ v termináli 32 rádiového vyhĺadávacieho systému v súlade s výhodným vyhotovením uvádzaného vynálezu. Po spustení 150 monitoruje terminál 32 rádiového vyhĺadávacieho systému rozhranie 30 telefónnej siete (obr. 1) a čaká na príjem žiadosti o vyhľadanie správy 152. Keď je žiadosť o vyhľadanie správy detekovaná 152, je generovaný 154 tónový signál odpovede a prijatý signál je preverený, či bol prijatý 156 vopred určený zabezpečovací identifikačný (ID) kód.
Pokial nie je zabezpečovací ID kód prijatý 156 vo vopred určenom čase, terminál rádiového vyhladávacieho systému zavesí 158, a tým skončí volanie. Ak je zabezpečovací kód ID prijatý 156, je správa, ktorá má byť vyhľadaná v dočasnej pamäti 42 správ (obr. 1) identifikovaná 160 ID účastníka, prijatým so zabezpečovacím ID kódom. Identifikovaná správa je potom vyhľadaná 162 a prenesená telefónnymi vedeniami 164 k vysielaču s prijímačom bezdrôtového telefónu a odtiaľ do prijímača rádiového vyhladávacieho systému. Súčasne CT-2 spoje umožňujú duplexný prenos dát rýchlosťou tridsaťdva kilobitov za sekundu a v najbližšej dobe budú schopné prenášať jedným smerom šesťdesiatštyri kilobitov za sekundu. To dovoľuje prenos príliš dlhých správ s vysokou rýchlosťou prenosu dát ku kombinácii prijímača rádiového vyhladávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu použitím spoja bezdrôtovým telefónom.
Správa je prenášaná 164 až do doby, kedy je detekovaný 166 jej koniec. Keď je detekovaný 166 koniec tejto správy, spracovanie očakáva z bezdrôtového telefónu indikáciu, že správa bola prijatá bez chýb 168. Pokial správa nebola prijatá bez chýb 168, je opätovne vyslaná 164.
Pokiaľ je správa prijatá bez chýb 168, terminál 32 rádiového vyhladávacieho systému (obr. 1) vyšle ukončovací signál a zavesí 158. Terminál rádiového vyhladávacieho systému potom vymaže 172 správu z dočasnej pamäti 42 správ (obr. 1) a vráti sa k čakaniu na príjem 152 ďalšej žiadosti o vyhľadanie správy.
Podlá obr. 4 kombinácia 40 prijímača rádiového vyhladávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu (obr. 1) v súlade s výhodným vyhotovením predkladaného vynálezu obsahuje prijímaciu sekciu 200 rádiového vyhladávacieho systému, sekciu 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu a sekciu 210 riadiacej jednotky správ a displeja. Prijímacia sekcia 200 rádiového vyhľadávacieho systému zahrňuje anténu 212 pre príjem signálov selektívneho volania, vysokofrekvenčný prijímač 214 kanálu rádiového vyhľadávacieho systému pripojený k anténe za účelom demodulácie signálov selektívneho volania a dekodér 216 selektívnej signalizácie na dekódovanie demodulovaného signálu za účelom obnovenia prenášanej správy.
Dekódovaná správa je vedená k procesoru správ a displejovej riadiacej jednotke 220, kde je spracovaná. V súlade s bežnými činnosťami rádiového vyhľadávania je dekódovaná správa uložená v pamäti 222 správ a užívateľ (účastník) je upozornený prostredníctvom návestného zariadenia 224, že bola prijatá správa. Užívateľ môže aktivovať užívateľské a displejové ovládače 226 za účelom vybrania správy z pamäti 222 správ a zobrazenie tejto správy na displeji správ 228. Ovládače 226 môžu ovládať displej správ 228 alebo zmeniť prijímacie parametre spôsobom dobre známym v tejto oblasti techniky.
Činnosť sekcie 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu je riadená zariadením 230 telefónnej riadiacej logiky. Anténa 232 je využívaná na vysielanie a príjem signálov pri bežných vysielacích a prijímacích činnostiach. Táto anténa 232 je pripojená k prepínaču vysielanie - príjem 234, ktorý je pri práci riadený telefónnou riadiacou
- príjem 234 v jednej k vysokofrekvenčnému prijímaču logikou 230. Prepínač vysielanie polohe pripája anténu 232 236 telefónneho kanálu za účelom spracovania prijatých vysokofrekvenčných signálov a zaistenie týchto signálov pre telefónnu riadiacu logiku 230. V druhej polohe pripája prepínač vysielanie - príjem 234 anténu 232 k vysielaču 240 telefónneho kanálu, ktorý spracováva signály prijaté z telefónnej riadiacej logiky 230 za účelom ich vyslania vo forme vysokofrekvenčného signálu z tejto antény 232.
V alternatívnom vyhotovení môže byť pre bežnú činnosť bezdrôtového telefónu k prijímaču 236 pripojený reproduktor a k vysielaču 240 môže byť pripojený mikrofón 242. V tomto alternatívnom vyhotovení by mohol prijímač 236 poskytovať zvukové časti signálov reproduktoru 238 a digitálne časti signálov telefónnej riadiacej logike 230. Vysielač 240 by mohol spracovávať zvukové signály prijaté z mikrofónu 242 a digitálne signály prijaté z telefónnej riadiacej logiky 230 za účelom vysielania z antény 232.
V súlade s predkladaným vynálezom je logika 230 pripojená k procesoru 220 zdokonaleného príjmu príliš dlhých správ. Keď detekuje vopred určenú dekódovanú správu, telefónnej riadiacej rádiového vyhĺadávacieho s prijímačom základňovej riadiaca logika 230 telefónna riadiaca správ za účelom procesor 220 správ je logike 230, aby zavolala systému prenosom signálov stanice daný signál terminál 32 do spoj í vyhĺadávacieho systému (obr. terminálom 32 rádiového (obr. 1). Len čo s terminálom 32 sa vysielača telefónna je príliš dlhá správa systému, vysokofrekvenčným prijímačom procesoru 220 správ cez príliš dlhá správa je potom i je upozornený návestím 224 i
D , vyhĺadávacieho
236 telefónneho kanálu a rádiového vyhladaná prijatá odovzdaná
230. Táto telefónnu riadiacu logiku uložená v pamäti 222 správ a užívate! na prijatie správy. Odovzdanie správy spojom bezdrôtového telefónu môže tiež byť automatické a transparentné pre užívateľa. Alternatívne by mohol procesor 220 správ upozorniť užívatela, keď je prijatá vopred určená správa, indikujúca, že užívate! by sa mal premiestniť smerom k základňovej stanici bezdrôtového telefónu za účelom prijatia správy.
Na obr. 5 je ukázaný vývojový diagram činnosti procesoru správ a displejovej riadiacej jednotky 220 (obr. 4) v súlade s výhodným vyhotovením predkladaného vynálezu. Po spustení 300 očakáva procesor 220 správ príjem dekódovanej správy 302 selektívneho volania prichádzajúce z dekodéru 216 selektívnej signalizácie (obr. 4). Keď je správa selektívneho volania prijatá 302, určuje sa, či je prijatá správa vopred určenou správou 304 indikujúcou, že v dočasnej pamäti 42 správ je uložená príliš dlhá správa (obr. 1).
Pokiaľ dekódovaná správa nie je vopred určenou správou 304 prenášanou rádiovým vyhiadávacím systémom, je táto správa uložená 206 v pamäti 222 správ a užívate! je upozornený pomocou návestného zariadenia 224 (obr. 4) spôsobom dobre známym v tejto oblasti techniky. Pokial, na druhej strane, je vopred určená správa dekódovaná 304, procesor 220 správ v súlade s výhodným vyhotovením predkladaného vynálezu komunikuje so sekciou 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu (obr. 4), aby určil, či je kombinácia 40 prijímač rádiového vyhĺadávacieho systému a vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu v dosahu základňovej stanice 50 bezdrôtového telefónu (obr. 1).
Výhodné vyhotovenie predkladaného vynálezu pracuje automaticky a je transparentný pre užívateľa. Príliš dlhá správa je odovzdaná rádiovým vyhiadávacím systémom a uložená v pamäti 222 správ (obr. 4) predtým, ako je užívatelovi oznámené, že správa bola poslaná.
Alternatívne môže byť užívate! upozornený 307, že správa čaká na odovzdanie a že sa užívate! potrebuje dostať k najbližšej základňovej stanici bezdrôtového telefónu.
Keď je 308 užívateľ v dosahu základňovej stanice bezdrôtového telefónu, procesor 220 správ signalizuje 310 telefónnej riadiacej logike 230 (obr. 4), aby zavolala terminál 32 rádiového vyhĺadávacieho signálu (obr. 1). Ak nie je zvukový signál odpovede prijatý 312 vo vopred určenom čase po zavolaní 310 terminálu 32 rádiového vyhĺadávacieho systému (obr. 1), spracovanie sa vracia na určenie, či je prijímač rádiového vyhĺadávacieho systému/bezdrôtový telefón 40 stále ešte v dosahu základňovej stanice 308 bezdrôtového telefónu.
Keď je zvukový signál odpovede prijatý 312, generuje 314 procesor 220 správ žiadosť o vyhľadanie správy, zahrňujúci zabezpečovací ID kód a účastnícky ID zodpovedajúci prijímaču rádiového vyhĺadávacieho systému, ktorý zaisťuje žiadosť o vyhľadanie správy sekcii 205 bezdrôtového telefónu, za účelom vyslania z tejto sekcie. Zabezpečovací ID kód zabraňuje neoprávnenému prístupu k správam uloženým v dočasnej pamäti 42 správ (obr. 1). Procesor správ potom prijme správu 316 vyhladanú v dočasnej pamäti 42 správ terminálom 32 rádiového vyhladávacieho systému a prenesenú k prijímaču rádiového vyhladávacieho systému/vysielaču s prijímačom bezdrôtového telefónu 40 cez pozemný telefónny systém (PSTN) 20 a systém 15 bezdrôtového telefónu s vysokou rýchlosťou prenosu dát (napríklad tridsaťdva alebo šesťdesiatštyri kilobitov za sekundu). Takto, v čase ovela kratšom ako je vysielací čas požadovaný rádiovým vyhladávacím systémom 10 na poslanie tejto príliš správa prijatá 316 so signálom koniec, tejto správy.
dlhej správy, môže byť indikujúcim 318 koniec
Uvedený vynález umožňuje procesoru taktiež poskytuje ďalšiu výhodu tým, že
220 správ použitie bežných postupov predchádzajúcej korekcie a detekcie chýb na určenie toho, či je správa prijatá 3 20 bez chýb a signalizáciu terminálu 32 rádiového vyhladávacieho systému, aby opätovne vyslal správu alebo jej časti, pokiaľ je detekované 320 poškodenie dát alebo chyby. Keď je správa prijatá 320 bez chýb, je táto správa uložená 306 v pamäti 222 správ a užívateľ je upozornený, že správa je prijatá.
Malo by sa oceniť, že tu bol vytvorený spolupracujúci rádiový vyhladávací systém a systém bezdrôtového telefónu, ktorý kombinuje najlepšie vlastnosti týchto dvoch systémov pre zaistenie zlepšenia priepustnosti rádiového vyhľadávania tým, že umožňuje posielanie dlhších správ týmto systémom bez prílišného zaťaženia kapacity rádiového vyhladávacieho systému. Rádiový vyhladávací systém zaisťuje normálnu činnosť rádiového vyhľadávania a odovzdáva krátke správy prijímaču rádiového vyhladávacieho systému, zatiaľ čo spoj bezdrôtovým telefónom (ktorý pracuje s vyššou rýchlosťou prenosu dát) je používaný na dodávanie rozsiahlych dátových správ do prijímača rádiového vyhladávacieho systému spôsobom, ktorý je pre užívateľa transparentný.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob na prenos správ v rádiovom vyhladávacom systéme, vyznačujci sa krokmi (a) príjem obsahu správy, (b) určenie, či obsah správy obsahuje informáciu dlhšiu ako vopred určená dĺžka správy, (c) uloženie obsahu správy do pamäťového zariadenia (42), pokiaľ je obsah správy dlhší ako vopred určená dĺžka správy, (d) prenos vopred určenej správy do prijímača rádiového vyhladávacieho systému (40) prostredníctvom prvej komunikačnej cesty, kde vopred určená správa indikuje, že obsah správy je uložený v pamäťovom zariadení (42), (e) automatické spojenie s prijímačom rádiového vyhladávacieho systému (40) prostredníctvom druhej, bezdrôtovej komunikačnej cesty v odozve na vopred určenú správu, (f) vyhľadanie obsahu správy v pamäťovom zariadení, a (g) prenos obsahu správy do prijímača rádiového vyhladávacieho systému (40) prostredníctvom druhej komunikačnej cesty.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, ďalej sa vyznačujúci tým, že po kroku (b) určenia nasleduje krok (bl) prenosu správy rádiového vyhladávacieho systému, zahrňujúci obsah správy, do prijímača rádiového vyhladávacieho systému (40) prostredníctvom prvej komunikačnej cesty, ak obsah správy nie je dlhší ako vopred určená dĺžka správy.
  3. 3. Spôsob podlá nároku 2, vyznačujúci sa tým, že krok (bl) obsahuje krok prenosu správy rádiového vyhladávacieho systému, zahrňujúci obsah správy, prostredníctvom prvej komunikačnej cesty prvou rýchlosťou prenosu dát do prijímača rádiového vyhladávacieho systému (40), a kde krok (g) zahrňuje krok prenosu tohto obsahu správy do prijímača rádiového vyhladávacieho systému prostredníctvom druhej komunikačnej cesty druhou rýchlosťou prenosu dát.
  4. 4. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že druhá komunikačná cesta ďalej obsahuje bunkový telefónny systém (15) spojený s telefónnou sieťou (20).
  5. 5. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že druhá komunikačná cesta ďalej obsahuje systém bezdrôtového telefónu (15) spojený s telefónnou sieťou (20).
  6. 6. Signalizačný systém so množinu prijimačových jednotiek selektívnym volaním, ktorý má selektívneho volania, schopných vysielania žiadosti o vyhľadanie správy, vyznačujúci sa prostriedkom telefónneho rozhrania (30) na prijímanie správ rádiového vyhľadávania vrátane príliš dlhých správ, terminálovým prostriedkom rádiového vyhľadávacieho systému (32), spojeným s prostriedkom telefónneho rozhrania (30) za účelom určenia, či správy rádiového vyhľadávacieho systému sú príliš dlhé správy a za účelom generovania vopred určenej správy selektívneho volania, ak správa rádiového vyhľadávania je príliš dlhou správou, prostriedkom dočasnej pamäti (42) pripojeným k terminálovému prostriedku rádiového vyhľadávacieho systému (32) na ukladanie príliš dlhých správ rádiového vyhľadávania, prvým vysielacím prostriedkom (38) pripojeným k uvedenému terminálovému prostriedku rádiového vyhľadávacieho systému (32) pre bezdrôtové vysielanie signálov selektívneho volania, ktoré nie sú príliš dlhými správami rádiového vyhľadávania vrátane uvedenej vopred určenej vysielacím prostriedkom dlhých správ rádiového správy selektívneho volania, a druhým (38) pre bezdrôtové vysielanie príliš vyhľadávania, kde uvedený terminálový prostriedok rádiového vyhľadávacieho systému (32) vyhľadá jednu z uvedených príliš dlhých správ uloženú v uvedenom dočasnom pamäťovom prostriedku (42) v odozve na príjem žiadosti o vyhľadanie správy z prijímača selektívneho volania terminálovým prostriedkom rádiového vyhľadávacieho systému (32).
  7. 7. Signalizačný systém so selektívnym volaním podľa nároku
    6, vyznačujúci sa tým, že prostriedok telefónneho rozhrania (30) ?V Τοο-κ
    - 3 ďalej obsahuje prostriedok na prijímanie správ rádiového vyhľadávania (200) a prostriedok na prijímanie žiadostí o vyhľadanie správy.
  8. 8. Prijímač selektívneho volania, vyznačujúci sa prijímacím prostriedkom (236) na prijímanie signálov rádiového vyhľadávania z terminálu rádiového vyhľadávacieho systému (32) prostredníctvom prvej komunikačnej cesty, dekódovacim prostriedkom (216) pripojeným k vysokofrekvenčnému prijímaciemu prostriedku (200) na dekódovanie signálov rádiového vyhľadávania za účelom obnovenia správy rádiového vyhľadávacieho systému, určovacím prostriedkom (220) na určenie, či táto správa je vopred určenou správou a riadiacim prostriedkom (52) pre automatické spojenie s terminálom rádiového vyhľadávacieho systému (32) prostredníctvom druhej, bezdrôtovej komunikačnej cesty v odozve na určenie určovacieho prostriedku (220), že správa je vopred určenou správou.
  9. 9. Prijímač selektívneho volania podľa nároku 8, vyznačujúci sa tým, že druhá komunikačná cesta pozostáva z rádiotelefónneho systému (15) a kde riadiaci prostriedok (52) obsahuje spojovací prostriedok pre spojenie s rádiotelefónnym systémom (15) a volací prostriedok (54) pre spojenie rádiotelefónneho systému s terminálom rádiového vyhľadávacieho systému (32).
  10. 10. Prijímač selektívneho volania podľa nároku 8 v kombinácii s prostriedkom vysielača s prijímačom (40), pre pripojenie k vysielaču s prijímačom (50) základňovej stanice systému bezdrôtového telefónu za účelom komunikácie týmto systémom, kde je riadiaci prostriedok (52) spojený s určujúcim prostriedkom (220) a prostriedkom vysielača s prijímačom (40) za účelom spojenia prostriedku vysielača s prijímačom (40) s vysielačom s prijímačom (50) základňovej stanice pre komunikáciu s terminálom rádiového vyhľadávacieho systému (32) v odozve na určenie určujúceho prostriedku (220), že správa rádiového vyhľadávacieho systému je vopred určená správa.
SK700-95A 1992-11-27 1993-11-23 Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systé SK280489B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/982,341 US5392452A (en) 1992-11-27 1992-11-27 Selective call signaling system with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers
PCT/US1993/011398 WO1994013070A1 (en) 1992-11-27 1993-11-23 Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK70095A3 true SK70095A3 (en) 1998-05-06
SK280489B6 SK280489B6 (sk) 2000-02-14

Family

ID=25529063

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK700-95A SK280489B6 (sk) 1992-11-27 1993-11-23 Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systé

Country Status (23)

Country Link
US (1) US5392452A (sk)
EP (1) EP0671084B1 (sk)
JP (1) JPH08504068A (sk)
KR (1) KR0149947B1 (sk)
CN (1) CN1044545C (sk)
AT (1) ATE231665T1 (sk)
AU (1) AU673221B2 (sk)
BG (1) BG62346B1 (sk)
BR (1) BR9307540A (sk)
CA (1) CA2149880C (sk)
CZ (1) CZ286671B6 (sk)
DE (1) DE69332656T2 (sk)
DK (1) DK0671084T3 (sk)
ES (1) ES2191026T3 (sk)
FI (1) FI952577A (sk)
HU (1) HUT73106A (sk)
NO (1) NO952099L (sk)
NZ (1) NZ258484A (sk)
PL (1) PL173833B1 (sk)
RU (1) RU2110152C1 (sk)
SK (1) SK280489B6 (sk)
TW (1) TW235391B (sk)
WO (1) WO1994013070A1 (sk)

Families Citing this family (68)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5388101A (en) * 1992-10-26 1995-02-07 Eon Corporation Interactive nationwide data service communication system for stationary and mobile battery operated subscriber units
US5590403A (en) * 1992-11-12 1996-12-31 Destineer Corporation Method and system for efficiently providing two way communication between a central network and mobile unit
WO1994013102A1 (en) * 1992-11-27 1994-06-09 Io Research Pty. Limited Distributed database system and database receiver therefor
US5845202A (en) * 1992-11-27 1998-12-01 Motorola, Inc. Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
US6009309A (en) * 1993-05-04 1999-12-28 Motorola, Inc. Method of operation a combination radiotelephone and paging device and method of operation
US5526398A (en) * 1993-05-04 1996-06-11 Motorola, Inc. Method of operating a combination radiotelephone and paging device
JP2731711B2 (ja) * 1993-11-19 1998-03-25 日本電気株式会社 無線選択呼出機能付き携帯電話機
US6427064B1 (en) 1994-01-05 2002-07-30 Daniel A. Henderson Method and apparatus for maintaining a database in a portable communication device
US6278862B1 (en) 1994-01-05 2001-08-21 Daniel A. Henderson Method and apparatus for enhancing the efficient communication of information in an alphanumeric paging network
AU1995495A (en) * 1994-03-22 1995-10-09 Mobile Telecommunication Technologies Data transmission in a mixed mobile cellular/paging radio system
US5933478A (en) * 1994-09-28 1999-08-03 Hitachi, Ltd. Data transfer system and handheld terminal device used therefor
US5537415A (en) * 1994-11-08 1996-07-16 Microsoft Corporation Multi-channel personal messaging unit
FI100444B (fi) * 1995-02-20 1997-11-28 Nokia Mobile Phones Ltd Tiedonsiirtomenetelmä ja -järjestelmä
US5715243A (en) * 1995-03-27 1998-02-03 Hewlett-Packard Company Information service provider for transmitting multiple rate wireless information
CN1043116C (zh) * 1995-05-08 1999-04-21 北京海淀三足通讯技术公司 双向文字移动通讯系统及通讯方法
CN1047275C (zh) * 1995-05-08 1999-12-08 北京三足通讯技术公司 双向文字移动通信终端
AU705213B2 (en) * 1995-06-06 1999-05-20 Terion, Inc. Determining propagating and clear frequency in wireless data communications network
US5734963A (en) * 1995-06-06 1998-03-31 Flash Comm, Inc. Remote initiated messaging apparatus and method in a two way wireless data communications network
US5765112A (en) * 1995-06-06 1998-06-09 Flash Comm. Inc. Low cost wide area network for data communication using outbound message specifying inbound message time and frequency
US5659891A (en) * 1995-06-07 1997-08-19 Mobile Telecommunication Technologies Multicarrier techniques in bandlimited channels
KR0165210B1 (ko) * 1995-06-26 1999-02-01 김광호 무선호출수신기의 음성호출장치 및 방법
US5706331A (en) * 1995-08-22 1998-01-06 Motorola, Inc. System and method for selecting a subsystem for message traffic in an integrated communication network
US5850517A (en) * 1995-08-31 1998-12-15 Oracle Corporation Communication link for client-server having agent which sends plurality of requests independent of client and receives information from the server independent of the server
US5898904A (en) * 1995-10-13 1999-04-27 General Wireless Communications, Inc. Two-way wireless data network having a transmitter having a range greater than portions of the service areas
US5701337A (en) * 1995-12-27 1997-12-23 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) System and method for implementing a combined mobile phone and pager in a telecommunications network
US5828949A (en) * 1995-12-27 1998-10-27 Telefonaktiebologet Lm Ericsson (Publ) Radio telecommunications network and method of supporting operation of a combined mobile telephone and pager
US7035914B1 (en) 1996-01-26 2006-04-25 Simpleair Holdings, Inc. System and method for transmission of data
FI102346B1 (fi) 1996-02-05 1998-11-13 Nokia Telecommunications Oy Lyhytsanomien jonotusmekanismi
FI102343B (fi) 1996-02-20 1998-11-13 Sonera Oyj Järjestelmä ja menetelmä datan lähettämiseksi
US7088990B1 (en) * 1996-02-26 2006-08-08 Nokia Mobile Phones, Ltd. Communication network terminal supporting a plurality of applications
SG76492A1 (en) * 1996-03-01 2000-11-21 Motorola Inc Selective call receiver and system
US5822700A (en) * 1996-04-18 1998-10-13 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Flow control of short message service messages in a cellular telephone network
US5890063A (en) * 1996-06-03 1999-03-30 Ericsson Inc. Downloading of routing numbers to donor switches within a telecommunications network
FI103546B1 (fi) * 1996-09-16 1999-07-15 Nokia Telecommunications Oy Datapalvelu matkaviestinverkossa
US6646542B1 (en) 1996-11-19 2003-11-11 Technology Patents, Llc Global paging system using packet-switched digital data network and remote country designation
JP2842422B2 (ja) * 1996-12-11 1999-01-06 日本電気株式会社 移動体通信システム及び移動通信装置
US6230009B1 (en) * 1996-12-27 2001-05-08 At&T Wireless Services, Inc. Method and apparatus for alerting a station in one network of a requested communication from a second network
FI102994B (fi) * 1997-01-07 1999-03-31 Nokia Telecommunications Oy Voimakkaasti läpäisevä hakusanoma tietoliikennejärjestelmässä
US6374101B1 (en) 1997-01-24 2002-04-16 Keyspan Technologies, Inc. Pager-based controller
US6829476B1 (en) 1997-01-24 2004-12-07 Lawrence J. Gelbein Pager-based gas valve controller
US5991633A (en) * 1997-02-07 1999-11-23 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Method of dynamically controlling the length of a R-- DATA messages on a random access channel
US6628630B1 (en) * 1997-04-15 2003-09-30 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Spread spectrum communication method
US7005963B1 (en) 1997-05-21 2006-02-28 Scalisi Joseph F Call receiving method and apparatus having two-way text messaging and automatic retrieval of call numbers making calls to apparatus
CN1261498A (zh) 1997-05-21 2000-07-26 E·S·P·通讯股份有限公司 呼叫者产生记费的“仅由呼叫者”启动的双向无线通信的系统、方法和装置
PL206000B1 (pl) * 1997-05-30 2010-06-30 Qualcomm Inc Sposób powiadamiania terminala bezprzewodowego w systemie telekomunikacyjnym bezprzewodowym
US6111865A (en) * 1997-05-30 2000-08-29 Qualcomm Incorporated Dual channel slotted paging
US7047012B1 (en) * 1997-06-03 2006-05-16 Cingular Wireless Ii, Llc Method and system for providing access to a telecommunications network
US6061574A (en) * 1997-10-28 2000-05-09 Motorola, Inc. Method and apparatus in a wireless communication system for reducing errors caused by intersymbol interference during a simulcast transmission
US6081202A (en) * 1997-12-17 2000-06-27 Motorola, Inc. Method and apparatus for scheduling a message for a first messaging system and informing a subscriber unit about the message through a second messaging system
KR100275469B1 (ko) * 1998-01-12 2000-12-15 조정남 이동통신 단말기 및 무선호출 단말기사이의 단전문 서비스 방법
US5940756A (en) * 1998-02-27 1999-08-17 Motorola, Inc. Method for transmitting paging communication on a cellular communication system
WO1999044376A1 (en) * 1998-02-27 1999-09-02 Motorola Inc. Communication system and method for selecting alternative frequencies
US5940757A (en) * 1998-02-27 1999-08-17 Motorola, Inc. Communication system and method for selecting alternative frequencies
US6285873B1 (en) 1998-03-09 2001-09-04 Qualcomm Incorporated Method for generating a broadcast challenge value
US6240088B1 (en) * 1998-06-02 2001-05-29 Glenayre Electronics, Inc. Method for two-stage data transmission
US6308060B2 (en) 1998-06-15 2001-10-23 @Track Communications, Inc. Method and apparatus for providing a communication path using a paging network
US6449722B1 (en) * 1998-07-08 2002-09-10 Intel Corporation System and method for maintaining a virtual connection to a network node
US6678258B1 (en) * 1998-11-30 2004-01-13 Motorola, Inc. Method and apparatus for paging a communication unit in a packet data communication system
US6687285B1 (en) 1999-03-19 2004-02-03 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for supervising the performance of a quick paging channel in a dual event slotted paging system
EP1059816B1 (en) * 1999-06-08 2004-11-17 Lucent Technologies Inc. Signalling radio service requirements
US6549769B1 (en) * 1999-10-29 2003-04-15 Concerto Software, Inc. System and method for integrating text messaging to an outbound call system
US6470180B1 (en) * 2000-07-31 2002-10-22 Motorola, Inc. Exploiting a broadcast system to enhance a wireless gaming experience
US6453160B1 (en) * 2000-07-31 2002-09-17 Motorola, Inc. Exploiting a broadcast system to enhance a wireless gaming experience using position holders to replace data
GB2366949B (en) * 2000-09-15 2003-03-12 Motorola Inc Communication system and method for delivering control signalling and/or data messages
US7068610B2 (en) 2002-02-26 2006-06-27 Unruh Lincoln J System and method for reliable communications over multiple packet RF networks
US8629758B2 (en) 2011-01-04 2014-01-14 Critical Alert Systems, LLC System and method for transmitting messages received from a paging network on a paging device to electronic devices
US8831661B2 (en) * 2011-02-18 2014-09-09 Futurewei Technologies, Inc. Method, system and apparatus for contacting a target mobile station using a secondary connection
US8331960B1 (en) 2011-06-08 2012-12-11 Critical Alert Systems Llc Systems and methods for communicating with a paging network operations center through wireless cellular devices

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4490579A (en) * 1983-04-15 1984-12-25 Vanig Godoshian Auto-dialing pager receiver
GB8419003D0 (en) * 1984-07-25 1984-08-30 Racal Res Ltd Portable telephones
US4661972A (en) * 1985-02-18 1987-04-28 Nec Corporation Mobile telephone system for automatically paging absent mobile subscriber
GB2179823A (en) * 1985-08-28 1987-03-11 Philips Electronic Associated Communications system
JPS6392132A (ja) * 1986-10-06 1988-04-22 Toshiba Corp コ−ドレス電話装置
US4747122A (en) * 1986-10-27 1988-05-24 Mobile Communications Corporation Of America Mobile paging call back system and related method
JP2555054B2 (ja) * 1987-03-13 1996-11-20 株式会社日立製作所 移動通信用複合端末
US5249302A (en) * 1987-10-09 1993-09-28 Motorola, Inc. Mixed-mode transceiver system
US4885577A (en) * 1988-03-02 1989-12-05 Motorola, Inc. Paging system for providing a data message and a voice message to a unique address of a paging receiver
US5144648A (en) * 1989-08-30 1992-09-01 Mobile Telecommunication Technologies Method and apparatus for processing pages
GB9020964D0 (en) * 1990-09-26 1990-11-07 Plessey Telecomm Communication system
US5148473A (en) * 1991-08-30 1992-09-15 Motorola, Inc. Pager and radiotelephone apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
SK280489B6 (sk) 2000-02-14
CZ133695A3 (en) 1997-01-15
NZ258484A (en) 1995-10-26
HU9501551D0 (en) 1995-07-28
BG99745A (bg) 1995-12-29
HUT73106A (en) 1996-06-28
FI952577A0 (fi) 1995-05-26
DE69332656D1 (de) 2003-02-27
US5392452A (en) 1995-02-21
CA2149880A1 (en) 1994-06-09
NO952099D0 (no) 1995-05-29
PL173833B1 (pl) 1998-05-29
ATE231665T1 (de) 2003-02-15
CZ286671B6 (en) 2000-06-14
BR9307540A (pt) 1999-06-01
CN1095881A (zh) 1994-11-30
AU673221B2 (en) 1996-10-31
CA2149880C (en) 1999-04-13
AU5617794A (en) 1994-06-22
ES2191026T3 (es) 2003-09-01
TW235391B (sk) 1994-12-01
PL309247A1 (en) 1995-10-02
JPH08504068A (ja) 1996-04-30
BG62346B1 (bg) 1999-08-31
CN1044545C (zh) 1999-08-04
EP0671084A1 (en) 1995-09-13
KR0149947B1 (ko) 1999-05-15
EP0671084B1 (en) 2003-01-22
EP0671084A4 (en) 1999-04-21
NO952099L (no) 1995-05-29
RU2110152C1 (ru) 1998-04-27
WO1994013070A1 (en) 1994-06-09
FI952577A (fi) 1995-05-26
DE69332656T2 (de) 2003-09-25
DK0671084T3 (da) 2003-05-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK70095A3 (en) Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers
US6070072A (en) Method and apparatus for intelligently generating an error report in a radio communication system
US5845202A (en) Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
EP0660624A1 (en) Wide area paging system having automatic service area log-in
US6801754B2 (en) Intelligent repeater and method to provide increased signaling
JP2765246B2 (ja) ページングシステムの制御方法
KR100257138B1 (ko) 무선 전화 시스템을 이용하여 응답-확인 신호를 송신하는 페이징 시스템 및 방법
JPH06268586A (ja) 無線通信装置
JPH01240051A (ja) ファクシミリ蓄積交換装置
JP2000023224A (ja) 無線呼出受信機の呼び出し方法、無線基地局及び無線呼出受信機
WO1996035297A1 (en) A radio communication system for delivering a message
JPH0736541B2 (ja) 無線通信方式