SK6331Y1 - Bioreactor for functional tissue engineering - Google Patents

Bioreactor for functional tissue engineering Download PDF

Info

Publication number
SK6331Y1
SK6331Y1 SK50097-2011U SK500972011U SK6331Y1 SK 6331 Y1 SK6331 Y1 SK 6331Y1 SK 500972011 U SK500972011 U SK 500972011U SK 6331 Y1 SK6331 Y1 SK 6331Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
indentor
bioreactor
tissue
cultivation
cultivation vessel
Prior art date
Application number
SK50097-2011U
Other languages
English (en)
Other versions
SK500972011U1 (sk
Inventor
Lukas Franta
Matej Daniel
Original Assignee
Ceske Vut V Praze Fakulta Strojni Ustav
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ceske Vut V Praze Fakulta Strojni Ustav filed Critical Ceske Vut V Praze Fakulta Strojni Ustav
Publication of SK500972011U1 publication Critical patent/SK500972011U1/sk
Publication of SK6331Y1 publication Critical patent/SK6331Y1/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12MAPPARATUS FOR ENZYMOLOGY OR MICROBIOLOGY; APPARATUS FOR CULTURING MICROORGANISMS FOR PRODUCING BIOMASS, FOR GROWING CELLS OR FOR OBTAINING FERMENTATION OR METABOLIC PRODUCTS, i.e. BIOREACTORS OR FERMENTERS
    • C12M35/00Means for application of stress for stimulating the growth of microorganisms or the generation of fermentation or metabolic products; Means for electroporation or cell fusion
    • C12M35/04Mechanical means, e.g. sonic waves, stretching forces, pressure or shear stimuli
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12MAPPARATUS FOR ENZYMOLOGY OR MICROBIOLOGY; APPARATUS FOR CULTURING MICROORGANISMS FOR PRODUCING BIOMASS, FOR GROWING CELLS OR FOR OBTAINING FERMENTATION OR METABOLIC PRODUCTS, i.e. BIOREACTORS OR FERMENTERS
    • C12M21/00Bioreactors or fermenters specially adapted for specific uses
    • C12M21/08Bioreactors or fermenters specially adapted for specific uses for producing artificial tissue or for ex-vivo cultivation of tissue

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Cell Biology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)
  • Immobilizing And Processing Of Enzymes And Microorganisms (AREA)
  • Breeding Of Plants And Reproduction By Means Of Culturing (AREA)
  • Prostheses (AREA)

Abstract

Bioreactor for the production of tissue substitutes, particularly cartilage consists from hermetically separated chamber in which is arranged the device for mechanical loads. Equipment consists from the cultivation vessel with a pad (8) arranged in its top part (6) and from at least one rotating pressure indenter (13) connected to a carrier (2). Carrier (2) associated with the linear motor (1) and is in view of the cultivation vessel (5) movably stored.

Description

SK 6331 Υ1
Oblasť techniky
Technické riešenie sa týka bioreaktora pre funkčné tkanivové inžinierstvo pozostávajúceho z hermeticky oddelenej komory, v ktorej je umiestené zariadenie na mechanické zaťažovanie, predovšetkým tkanivových náhrad chrupavky.
Doterajší stav techniky
Pre úspešné vytváranie tkanivových náhrad chrupavky je nutné jednotlivé tkanivové preparáty po osadení bunkami mechanicky zaťažovať. Zároveň je nutné zabezpečiť prostredie, v ktorom sa dané bunky môžu ďalej rozvíjať. Pri splnení týchto požiadaviek dochádza k vytvoreniu funkčného tkanivového implantátu, ktorý je pripravený na implantáciu do prostredia biologickej záťaže. Na simuláciu zaťažujúcich cyklov v procese zrenia chrupavky sa využívajú tkanivové bioreaktory.
Zmyslom súčasných zariadení určených na kultiváciu tkanív je napodobenie podmienok prostredia in vivo a to najmä z chemického a biologického hľadiska. Toto prostredie je tvorené v súčasných typoch bioreaktorov v závislosti od typu požadovaného tkaniva. Všeobecne je možné konštatovať, že ide o zariadenie, kde je zabezpečená chemická a biologická stálosť vyživovacieho média, kde je regulovaná a monitorovaná inkubačná teplota kultivačného priestoru a kde je zabezpečený požadovaný tlak a koncentrácie zmesí prevádzkových a kultivačných médií. Ale na to, aby mohlo rásť životaschopné tkanivo, musí zariadenie spĺňať požiadavky kladené na ľahkú sterilizáciu, jednoduchý prístup vyživovacieho média ku kultivovaným bunkám a jeho obmenu.
Jedným z najzákladnejších vyhotovení je tzv. Flask (banka) systém, ktorý obsahuje kultivačné médium a môže obsahovať i niekoľko podporných scaffoldov v závislosti od veľkosti. Banka (y) sú prevádzkované buď staticky, alebo miešané.
Špeciálnym prípadom môžu byť bioreaktory na rast kardiálnych tkanív, ktoré sú uspôsobené pulzačnému jedno aj obojsmernému toku rastového média cez konštrukciu podporných scaffoldov. Sú teda uspôsobené tak, aby simulovali srdcovo-cievne prostredie. Predstaviteľmi týchto bioreaktorov sú systémy HARV (High Aspect Ratio Vessels) a STLV (Slow Tuming Lateral Vessels). STLV je konfigurovaný ako prstencový priestor medzi dvomi sústrednými valcami, z ktorých vnútorný je membránou na výmenu plynov, zatiaľ čo HARV je valcová nádoba s membránou na výmenu plynov vo svojom dne. Obe nádoby sú v prevádzke v horizontálnej rovine a navzájom sa otáčajú.
Ďalším používaným je systém RWPV (Rotating Wall Perfúsed Vessels), ktorý bol vyvinutý NASA a okrem iného bol používaný na kultiváciu chrupavky v priestore mikrogravitácie aj v bežných podmienkach. Médium priebežne obieha v perfúndovaných stĺpcoch. Perfúndované komory sú navrhnuté tak, aby médium priebežne prechádzalo medzi komorou a vonkajšou membránou.
Dosiaľ nebola dostatočne vyriešená konštrukcia bioreaktora na rast náhrad chrupavky a to predovšetkým v oblasti simulácie realistických záťažových podmienok. Doterajšie reaktory chrupavky zaťažujú jednotlivé implantáty jednoduchým zaťažením typu tlak alebo šmyk. Pri chrupavke in vivo dochádza vždy ku kombinácii týchto zaťažení v dôsledku špecifickej geometrie, kinematiky a vlastností kontaktných plôch.
Nevýhodou doterajších riešení je nepriama mechanická stimulácia tkaniva, ktorá sa javí ako zásadná pre vhodný rast pestovaného tkaniva.
Podstata technického riešenia
Uvedené nedostatky sú do značnej miery odstránené bioreaktorom pre funkčné tkanivové inžinierstvo pozostávajúcim z hermeticky oddelenej komory, v ktorej je umiestené zariadenie na mechanické zaťažovanie, predovšetkým tkanivových náhrad chrupavky, podľa tohto technického riešenia. Jeho podstatou je to, že zariadenie je tvorené kultivačnou nádobou s podložkou na uloženie kultivačných vzoriek a aspoň jedným prítlačným rotačným indentorom pripojeným k unášaču, pričom unášač je uložený posuvne proti kultivačnej nádobe.
Zariadenie je výhodne tvorené lineárnym motorom, ku ktorého statoru je pripojený spodný diel kultivačnej nádoby a horný diel kultivačnej nádoby a k pohyblivej časti lineárneho motora je pripojený unášač aspoň s jedným rotačným indentorom valivo uloženým na osi. Os je posuvne uložená vo vertikálnom smere vo vedení zvislých stojín na rovnomerné cyklické zaťažovanie kutivačných vzoriek indentorom.
Na os je výhodne pripojená aspoň jedna nadľahčovacia ťažná pružina a/alebo tlačná pružina, pričom medzi osou a pružinami je vložený snímač napätia.
Okolo rotačného indentora môže byť opásaná dvojica brzdných pásov, pripevnených ku spojovaciemu profilu. K brzdným pásom je pripojené vahadlo na zabezpečenie symetrie ťažnej sily v pásoch na nastavenie
SK 6331 Υ1 odvaľovania, preklzu alebo úplného kĺzania indentora po podložke.
Horný diel kultivačnej nádoby je vo výhodnom vyhotovení členený pozdĺžnymi priečkami a priečnou priečkou na menšie kultivačné priestory pre podložku s otvormi na kultivačné vzorky. Podložka je z materiálu obdobných mechanických vlastností, ako sú mechanické vlastnosti budúceho požadovaného tkaniva na zabezpečenie stability a rovnomerného rozloženia zaťaženia na vzorkách.
Podstata technického riešenia spočíva v umiestení stola s rotačným indentorom do rastovej komory bioreaktora. Komora je od okolitého laboratórneho prostredia hermeticky oddelená a vnútri je udržovaná ochranná atmosféra. Komora bioreaktora prakticky predstavuje laboratórny laminámy box, ktorý je uspôsobený veľkosti kultivačnej vane so vzorkami. Oproti používaným technickým riešeniam dochádza k priamemu mechanickému stimulu pestovaného tkaniva rotačným indentorom, ktorý simuluje reálne zaťaženie kĺbu.
Rotačný indentor tvorí valec s rotačným uložením, ktorý s rôznou veľkosťou nastaveného prítlaku prechádza cez kultivované tkanivové vzorky. Ďalším dôležitým prínosom je možnosť odvaľovania, čiastočného sklzu alebo úplného šmyku, čím je docielená nielen stimulácia od normálového zaťaženia, ale uplatňuje sa aj zložka v dotyčnicovom smere od šmykového zaťaženia. Týmto riešením sa výrazne približujeme in vivo podmienkam rastu tkaniva v organizme. Vzorky kultivovaného tkaniva sú uložené v dierach valcového tvaru. Zvyšok kultivačného priestoru je vyplnený podložkou z materiálu obdobných mechanických vlastností, ako sú mechanické vlastnosti budúceho požadovaného tkaniva. Rotačný indentor sa pohybuje po podložke so vzorkami rovnomerným pohybom a konštantným prítlakom, pričom je možné jednotlivé parametre pohybu a prítlaku v priebehu kultivácie meniť a zaznamenávať. Vzorky a podložka sú uložené v temperovanej vaničke. Konštrukčné riešenie odstraňuje niektoré nedostatky jestvujúcich štandardne používaných zariadení.
Technické riešenie sa týka novej koncepcie zariadenia stimulujúceho tkanivo počas rastu. Bioreaktor s rotačným indentorom pre funkčné tkanivové inžinierstvo náhrad chrupavky a s kontinuálnym doplňovaním živín predstavuje trojfázové zariadenie, v ktorom je riadená vnútorná atmosféra, ďalej je regulovaný prívod živín a v neposlednom rade dochádza k mechanickému stimulu kultivovaných buniek rotačným indentorom.
Navrhnuté technické riešenie zvyšuje svojím usporiadaním účinnosť mechanickej stimulácie tkaniva. To spočíva hlavne v možnom zaťažení v šmyku za súčasne aplikovaného normálového prítlaku. Využitím dvoch valcov s piatimi funkčnými plochami umožňuje súčasne vykonávať kultiváciu až 50 vzoriek súčasne, čo znamená ekonomický prínos a značnú úsporu času.
Oproti jednoduchším typom zariadení, ktoré predstavuje uvedený systém „Flask“, predstavuje navrhované riešenie ekonomicky a technicky náročnejšie zariadenie, ktoré je z pohľadu technickej náročnosti ovládania vo svojom dôsledku pre obsluhu pohodlnejšie. Celý systém je vybavený množstvom kontrolných a riadiacich prvkov, ktoré umožňujú lepšie sledovať deje vnútri zariadenia a presnejšie nastavenie prevádzkových parametrov. Oproti zložitejším a špeciálnym systémom je vzájomné porovnanie zložitejšie v tom, že zmieňované systémy „HARV, STLV a RWPV“ sú primáme určené na kultiváciu iných typov tkanív než nami navrhnutý bioreaktor. Ale je možné predpokladať, že vzhľadom na konštrukciu je výsledný mechanický efekt na mechanickú stimuláciu nižší než pri priamom kontakte valca a tkaniva.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Bioreaktor podľa tohto technického riešenia bude podrobnejšie opísaný na konkrétnom príklade uskutočnenia pomocou priložených výkresov, kde na obr. 1 je znázornený schematicky v axonometrickom pohľade systém mechanickej stimulácie, na obr. 2 je znázornené v detaile uloženie indentora a na obr. 3 je znázornené technické vyhotovenie pre čiastočný preklz a úplné kĺzanie.
Príklady uskutočnenia
Zariadenie, podľa obr. 1 a 2, pozostáva z lineárneho servomotora 1, ktorý je v hornej časti pripojený skrutkami k pozdĺžnym výstužiam 3 a na spodnej ploche je pripevnený ku komore bioreaktora. Na pohyblivú časť lineárneho servomotora 1 je pripevnený skrutkami unášač 2 rotačného indentora 13 a k nemu sú pripevnené pomocou skrutiek 4 štyri zvislé stojiny 11, ktoré sú vybavené pozdĺžnymi drážkami na klzné vedenie. Každý pár stojín Uje vzájomne z dôvodu tuhosti prepojený spojovacím profilom 10, v ktorom sú závity na nastavovacie skrutky 12 prítlaku. Pozdĺžne výstuhy 3 sú pripevnené ku spodnému dielu kultivačnej nádoby 5. Spodný diel 5 je vybavený drážkou esovitého tvaru na prechod výhrevného média a je spojený s horným dielom 6 tak, aby nedochádzalo k úniku vyhrievacieho média. Spodný diel 5 je ďalej po obvode vybavený drážkou na odvod prebytočnej výživy. Horný diel 6 kultivačnej nádoby 5 je členený pozdĺžnymi priečkami 7 a priečkou 14 na menšie kultivačné priestory. Vnútri kultivačných priestorov je podložka 8 z materiálu obdobných mechanických vlastností, ako sú budúce požadované tkanivá, ktorá je vybavená dierami na uloženie kultivačných vzoriek 9 valcového tvaru. Po podložke 8 sa úplne odvaľuje, s čiastočným preklzom alebo s
SK 6331 YI úplným šmykom, rotačný indentor 13, ktorý je rotačné uložený ložiskami 15 na osi 16.
Na obr. 2 je znázornený použitý systém prítlaku s odmeriavaním vyvodzovanej sily. S osou 16 je pevne spojený a zaistený maticou 17 snímač 18 napätia — ťah/tlak. Na opačnej strane snímača 18 je priskrutkovaná oporná miska 19 tlačnej pružiny 22, ktorej súčasťou je aj záves ťažnej pružiny 21. Na opačnej strane tlačnej pružiny 22 sa nachádza záves 20 ťažnej pružiny 21, ktorý zároveň slúži aj ako oporná podložka na tlačnú pružinu 22. Pohybovaním skrutkou 12 nastávajú celkom tri prevádzkové režimy. Východisková pozícia — — režim I znamená, že skrutka 12 je v pozícii, kedy je natiahnutá ťažná pružina 21 a indentor 13 nie je v kontakte so vzorkami 9. Režim II nastáva vtedy, keď skrutka 12 je v takej pozícii, kedy dochádza ku kontaktu indentora 13 s podložkou 8 a kultivačnými vzorkami 9. Veľkosť prítlaku je v tomto prípade 0 až hodnota prítlaku vyvodená vlastnou hmotnosťou indentora £3. Režim III nastáva vtedy, keď k prítlaku od indentora 13 sa pripojí zaťaženie od deformácie tlačnej pružiny 22 vyvodené skrutkou 12. Z dôvodu symetrie zaťažovania je nutné nastaviť zaťaženie od skrutiek 12 v párovej zhode a na to slúžia údaje zo snímača £8.
Na obr. 3 je znázornené použitie s brzdením alebo úplnou blokáciou indentora £3. Brzdenie indentora £3 je realizované dvojicou pásov 23, ktoré sú opásané vo vybraniach mimo funkčnej plochy. Pásy 23 sú na jednej strane pevne spojené so spojovacím profilom 10 a na druhej strane sú pripevnené pomocou skrutiek 25, matíc 24, poistných podložiek 26 k obdĺžnikovému vahadlu 27. ktoré je skrutkovo spojené maticou 32 a skrutkou 33 k ťahadlu 30. Použitím vahadla 27 s otočným uložením okolo skrutiek 25 a 33 je zabezpečená rovnaká ťažná sila v pásoch 23. Veľkosť ťažnej sily v pásoch 23 je možné regulovať maticou 29 s podložkou 30. Na meranie ťažnej sily v pásoch 23 je možné vložiť snímač medzi podložku 30 a spojovací profil 10.
Rotačný indentor 13 vrátane jeho súčastí — horný diel 6, pozdĺžne priečky 7, ktoré prichádzajú do kontaktu s kultivovaným tkanivom, sú vyrobené z antikorózneho biokompatibilného materiálu. Ostatné komponenty sú vyrobené z antikoróznej ocele. Kultivačná časť má rozmery 200 x 650 mm. Jednotlivé kultivačné priestory majú veľkosť 30 x 300 mm. Do každého z nich sa vojde 5 kultivovaných vzoriek 9. Celkom ich je teda možné pestovať až 50 naraz. Uložené vzorky 9 sa skladajú z matrice osadenej kultivačnými bunkami tkaniva. Okolitý priestor vedľa vzoriek je vyplnený podložkou 8, ktorá je z materiálu obdobnému kolagénu so špecifickým chemickým zložením, ktoré zabezpečuje zodpovedajúce chemicko-mechanické vlastnosti.
Kultivácia prebieha tak, že za presne stanovených biologicko-fyzikálnych podmienok, ako je napr. teplota, koncentrácia živného roztoku a zloženie ochrannej atmosféry, dochádza k mechanickej stimulácii vzoriek 9 rotačným indentorom £3. Zariadenie umožňuje kontinuálne zaťažovanie alebo s užívateľsky definovanými pauzami medzi zaťažovaním. Samotné nastavenie prítlaku je volené a nastavované obsluhou. Každý z valcov indentora 13 je možné nastaviť na iné parametre zaťaženia a teda na rôzne podmienky kultivácie. Prítlak je možné nastaviť pomocou skrutiek 12 a odmeriavaním pomocou snímača £8. Hodnoty prítlaku je možné v priebehu kultivácie sledovať a zaznamenávať pomocou PC.
Priemyselná využiteľnosť
Bioreaktor pre funkčné tkanivové inžinierstvo podľa tohto technického riešenia nájde uplatnenie predovšetkým v tkanivovom inžinierstve a medicíne. Súčasné trendy ukazujú, že práve týmto smerom sa uberá výskum a vývoj.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (5)

1. Bioreaktor na tvorbu tkanivových náhrad, najmä chrupavky, pozostávajúci z hermeticky oddelenej komory, v ktorej je usporiadané zariadenie na mechanické zaťažovanie, predovšetkým tkanivových náhrad, vyznačujúci sa tým, že zariadenie na mechanické zaťažovanie je tvorené kultivačnou nádobou s podložkou (8) usporiadanou v jej hornom diele (6) a aspoň jedným prítlačným rotačným indentorom (13) pripojeným k unášaču (2), pričom unášač (2), spojený s lineárnym motorom (1), je proti kultivačnej nádobe (5) uložený posuvne.
2. Bioreaktor podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ku statoru lineárneho motora (1) je pripojený spodný diel (5) a horný diel (6) kultivačnej nádoby a k pohyblivej časti lineárneho motora (1) je pripojený unášač (2) aspoň s jedným rotačným indentorom (13) valivo uloženým na osi (16) posuvne uloženej vo vertikálnom smere vo vedení zvislých stojín (11).
3. Bioreaktor podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že na os (16) je pripojená aspoň jedna nadľahčovacia ťažná pružina (21) a/alebo tlačná pružina (22), pričom medzi osou (16) a pružinami (21,22) je vložený snímač (18) napätia.
4. Bioreaktor podľa nároku 1, 2 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že okolo rotačného indentora (13) je opásaná dvojica brzdných pásov (23), pripevnených ku spojovaciemu profilu (10), pričom k brzdným pásom (23) je pripojené vahadlo (27) na zabezpečenie symetrie ťažnej sily v pásoch (23).
SK 6331 Υ1
5. Bioreaktor podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že horný diel (6) kultivačnej nádoby je členený pozdĺžnymi priečkami (7) a priečnou priečkou (14), pričom podložka (8) je vybavená otvormi na uloženie kultivačných vzoriek (9).
SK50097-2011U 2010-11-08 2011-10-28 Bioreactor for functional tissue engineering SK6331Y1 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201023435U CZ21539U1 (cs) 2010-11-08 2010-11-08 Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK500972011U1 SK500972011U1 (sk) 2012-07-03
SK6331Y1 true SK6331Y1 (sk) 2012-12-03

Family

ID=43352918

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK50097-2011U SK6331Y1 (sk) 2010-11-08 2011-10-28 Bioreactor for functional tissue engineering

Country Status (8)

Country Link
AT (1) AT13284U1 (sk)
CZ (1) CZ21539U1 (sk)
DE (1) DE202011106876U1 (sk)
ES (1) ES1077105Y (sk)
IT (1) ITBO20110091U1 (sk)
RU (1) RU117920U1 (sk)
SK (1) SK6331Y1 (sk)
UA (1) UA80513U (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012101078A1 (de) * 2012-02-09 2013-10-17 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Stimulationszelle und Verfahren zur in vitro Stimulation von Zellen oder Geweben
RU2572349C1 (ru) * 2014-07-11 2016-01-10 Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт сельскохозяйственной биотехнологии Российской академии сельскохозяйственных наук Система контроля фотосинтетического и дыхательного со2-газообмена растений, изолированных органов и тканей in vitro
CN108419428B (zh) * 2017-07-26 2021-08-06 珠海智新自动化科技有限公司 一种多功能pcb传送定位系统

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1996039992A1 (en) * 1995-06-07 1996-12-19 Advanced Tissue Sciences, Inc. Apparatus and method for sterilizing, seeding, culturing, storing, shipping, and testing replacement cartilage tissue constructs
US6503273B1 (en) * 1999-11-22 2003-01-07 Cyograft Tissue Engineering, Inc. Tissue engineered blood vessels and methods and apparatus for their manufacture
CN101265466B (zh) * 2008-04-30 2011-10-05 天津理工大学 复合载荷下用于有冠状曲面组织的培养方法及生物反应器

Also Published As

Publication number Publication date
UA80513U (ru) 2013-06-10
AT13284U1 (de) 2013-09-15
DE202011106876U1 (de) 2011-11-14
ES1077105U (es) 2012-06-05
CZ21539U1 (cs) 2010-12-13
SK500972011U1 (sk) 2012-07-03
RU117920U1 (ru) 2012-07-10
ITBO20110091U1 (it) 2012-05-09
ES1077105Y (es) 2012-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chung et al. Analysis of cell growth and diffusion in a scaffold for cartilage tissue engineering
Białobrzewski et al. Model of the sewage sludge-straw composting process integrating different heat generation capacities of mesophilic and thermophilic microorganisms
Neidlinger-Wilke et al. Regulation of gene expression in intervertebral disc cells by low and high hydrostatic pressure
Zhou et al. Nutrient gradients in engineered cartilage: metabolic kinetics measurement and mass transfer modeling
Shahin et al. Tissue engineering of cartilage using a mechanobioreactor exerting simultaneous mechanical shear and compression to simulate the rolling action of articular joints
Orr et al. Design of a modular bioreactor to incorporate both perfusion flow and hydrostatic compression for tissue engineering applications
US20090111180A1 (en) Bioreactor system for three-dimensional tissue stimulator
SK6331Y1 (sk) Bioreactor for functional tissue engineering
Mitchell et al. A model-based investigation of the potential advantages of multi-layer packed beds in solid-state fermentation
Aufderheide et al. A direct compression stimulator for articular cartilage and meniscal explants
Stoffel et al. Bioreactor cultivation and remodelling simulation for cartilage replacement material
Schulz et al. Development and validation of a novel bioreactor system for load‐and perfusion‐controlled tissue engineering of chondrocyte‐constructs
Yusoff et al. Design and validation of a bi-axial loading bioreactor for mechanical stimulation of engineered cartilage
CN201354373Y (zh) 用于软骨体外构建的滚压加载装置
Tomos The physical limitations of leaf cell expansion
CN101058791B (zh) 滚动载荷用于培养物培养的方法及生物反应器
Wang et al. Population growth and physiological characteristics of microalgae in a miniaturized bioreactor during space flight
Heiner et al. Cartilage responses to a novel triaxial mechanostimulatory culture system
Hunter et al. The influence of repair tissue maturation on the response to oscillatory compression in a cartilage defect repair model
Pisu et al. A novel simulation model for engineered cartilage growth in static systems
Khademi et al. Computational study of culture conditions and nutrient supply in a hollow membrane sheet bioreactor for large-scale bone tissue engineering
Cassino et al. Design and application of an oscillatory compression device for cell constructs
Fan et al. Tensile strain induces integrin β1 and ILK expression higher and faster in 3D cultured rat skeletal myoblasts than in 2D cultures
CN215560388U (zh) 一种细胞压缩试验装置
Zvicer et al. Cytotoxicity studies of Ag/alginate nanocomposite hydrogels in 2D and 3D cultures