CZ21539U1 - Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství - Google Patents

Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství Download PDF

Info

Publication number
CZ21539U1
CZ21539U1 CZ201023435U CZ201023435U CZ21539U1 CZ 21539 U1 CZ21539 U1 CZ 21539U1 CZ 201023435 U CZ201023435 U CZ 201023435U CZ 201023435 U CZ201023435 U CZ 201023435U CZ 21539 U1 CZ21539 U1 CZ 21539U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
indentor
cultivation
bioreactor
tissue
samples
Prior art date
Application number
CZ201023435U
Other languages
English (en)
Inventor
Franta@Lukáš
Daniel@Matej
Original Assignee
Ceské@vysoké@ucení@technické@v@Praze@@Fakulta@strojní
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ceské@vysoké@ucení@technické@v@Praze@@Fakulta@strojní filed Critical Ceské@vysoké@ucení@technické@v@Praze@@Fakulta@strojní
Priority to CZ201023435U priority Critical patent/CZ21539U1/cs
Publication of CZ21539U1 publication Critical patent/CZ21539U1/cs
Priority to DE201120106876 priority patent/DE202011106876U1/de
Priority to ATGM583/2011U priority patent/AT13284U1/de
Priority to SK50097-2011U priority patent/SK6331Y1/sk
Priority to ES201131139U priority patent/ES1077105Y/es
Priority to UAA201113142U priority patent/UA80513U/ru
Priority to RU2011144999/10U priority patent/RU117920U1/ru
Priority to ITBO20110091 priority patent/ITBO20110091U1/it

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12MAPPARATUS FOR ENZYMOLOGY OR MICROBIOLOGY; APPARATUS FOR CULTURING MICROORGANISMS FOR PRODUCING BIOMASS, FOR GROWING CELLS OR FOR OBTAINING FERMENTATION OR METABOLIC PRODUCTS, i.e. BIOREACTORS OR FERMENTERS
    • C12M35/00Means for application of stress for stimulating the growth of microorganisms or the generation of fermentation or metabolic products; Means for electroporation or cell fusion
    • C12M35/04Mechanical means, e.g. sonic waves, stretching forces, pressure or shear stimuli
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12MAPPARATUS FOR ENZYMOLOGY OR MICROBIOLOGY; APPARATUS FOR CULTURING MICROORGANISMS FOR PRODUCING BIOMASS, FOR GROWING CELLS OR FOR OBTAINING FERMENTATION OR METABOLIC PRODUCTS, i.e. BIOREACTORS OR FERMENTERS
    • C12M21/00Bioreactors or fermenters specially adapted for specific uses
    • C12M21/08Bioreactors or fermenters specially adapted for specific uses for producing artificial tissue or for ex-vivo cultivation of tissue

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Cell Biology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)
  • Immobilizing And Processing Of Enzymes And Microorganisms (AREA)
  • Breeding Of Plants And Reproduction By Means Of Culturing (AREA)

Description

Qblast ohníky
Technické řešení se týká bioreaktoru pro funkční tkáňové inženýrství sestávajícího z hermeticky oddělené komory, ve které je umístěno zařízení pro mechanické zatěžováni, zejména tkáňových náhrad chrupavky.
Dosavadní stav techniky
Pro úspěšné vytváření tkáňových náhrad chrupavky je nutno jednotlivé tkáňové preparáty po osazení buňkami mechanicky zatěžovat. Zároveň je nutno zabezpečit prostředí, ve kterém se dané buňky mohou dále rozvíjet. Při splnění těchto požadavků dochází k vytvoření funkčního tkáňového implantátu, který je připraven pro implantaci do prostředí biologické zátěže. Na simulaci zatěžujících cyklů v procesu zrání chrupavky se využívají tkáňové bioreaktory.
Smyslem současných zařízení určených pro kultivaci tkání je napodobení podmínek prostředí invivo a to zejména z chemického a biologického hlediska. Toto prostředí je tvořeno v současných typech biorektorů v závislosti na typu požadované tkáně. Obecně lze konstatovat, Že se jedná o zařízení, kde je zajištěna chemická a biologická stálost vyživovacího média, kde je regulována a monitorována inkubační teplota kultivačního prostoru a kde je zajištěn požadovaný tlak a koncentrace směsí provozních a kultivačních médií. Nicméně k tomu, aby mohla růst životaschopná tkáň, musí splňovat zařízení požadavky kladené na snadnou sterilizaci, jednoduchý přístup vyživovacího média ke kultivovaným buňkám a jeho obměnu.
Jedním z nej základnějších provedení je tzv. Flask (baňka) systém, která obsahuje kultivační médium a může obsahovat i několik podpůrných scaffoldů v závislosti na velikosti. Baňka (y) jsou buď provozovány staticky, nebo míchané.
Speciálním případem mohou být bioreaktory pro růst kardiálních tkání, které jsou uzpůsobeny pulsačnímu jedno i obousměrnému toku růstového média přes konstrukci podpůrných scaffoldů. Jsou tedy uzpůsobeny tak, aby simulovaly srdečně-cévní prostředí. Představiteli těchto bioreaktorů jsou systémy HARV (High Aspect Ratio Vessels) a STLV (Slow Tuming Lateral Vessels). STLV je konfigurován jako prstencový prostor mezi dvěma soustřednými válci, z nichž vnitřní je membránou pro výměnu plynů, zatímco HARV je válcová nádoba s membránou pro výměnu plynů ve svém dně. Obě nádoby jsou v provozu v horizontální rovině a vzájemně se otáčejí.
Dalším užívaným je systém RWPV (Rotating Wall Perfused Vessels), který byl vyvinut NASA a mimo jiné byl používán ke kultivaci chrupavky v prostoru mikrogravitace i v běžných podmínkách. Médium průběžně obíhá v perfudovaných sloupcích. Perfiidované komory jsou navrženy tak, aby médium průběžně procházelo mezi komorou a vnější membránou.
Dosud nebyla dostatečně vyřešena konstrukce bioreaktoru pro růst náhrad chrupavky a to zejména v oblasti simulace realistických zátěžových podmínek. Dosavadní reaktory chrupavky zatěžují jednotlivé implantáty jednoduchým zatížením typu tlak nebo smyk. U chrupavky in-vivo dochází vždy ke kombinaci těchto zatížení v důsledku specifické geometrie, kinematiky a vlastností kontaktních ploch. Nevýhodou dosavadních řešení je nepřímá mechanická stimulace tkáně, která se jeví jako zásadní pro vhodný růst pěstované tkáně.
Podstata technického řešení
Výše uvedené nedostatky jsou do značné míry odstraněny bioreaktorem pro funkční tkáňové inženýrství sestávajícím z hermeticky oddělené komory, ve které je umístěno zařízení pro mechanické zatěžování, zejména tkáňových náhrad chrupavky, podle tohoto technického řešení. Jeho podstatou je to, že zařízení je tvořeno kultivační nádobou s podložkou pro uložení kultivačních vzorků a alespoň jedním přítlačným rotačním indentorem připojeným k unášeči, přičemž unášeč je uložen suvně vůči kultivační nádobě.
-1CZ 21539 U1
Zařízeni je s výhodou tvořeno lineárním motorem, k jehož statoru je připojen spodní díl kultivační nádoby a horní díl kultivační nádoby a k pohyblivé části lineárního motoru je připojen unášeč s alespoň jedním rotačním indentorem valivě uloženým na ose. Osa je posuvně uložená ve vertikálním směru ve vedení svislých stojin pro rovnoměrné cyklické zatěžování kultivačních 5 vzorků indentorem.
K ose je s výhodou připojena alespoň jedna nadlehčovací tažná pružina a/nebo tlačná pružina, přičemž mezi osou a pružinami je vložen snímač napětí.
Kolem rotačního indentoru může být opásána dvojice brzdných pásů, připevněných ke spojovacímu profilu. K brzdným pásům je připojeno vahadlo pro zajištěni symetrie tažné síly v pásech 10 pro nastavení odvalování, prokluzu nebo úplného smýkání indentoru po podložce.
Horní díl kultivační nádoby je ve výhodném provedení členěn podélnými příčkami a příčnou příčkou na menší kultivační prostory pro podložku s otvory pro kultivační vzorky. Podložka jez materiálu obdobných mechanických vlastností jako jsou mechanické vlastnosti budoucí požadované tkáně pro zajištění stability a rovnoměrného rozložení zatížení na vzorcích.
Podstata technického řešení spočívá v umístění stolu s rotačním indentorem do růstové komory bioreaktoru. Komora je od okolního laboratorního prostředí hermeticky oddělena a je uvnitř udržována ochranná atmosféra. Komora bioreaktoru prakticky představuje laboratorní laminámí box, který je uzpůsoben velikosti kultivační vany se vzorky. Oproti užívaným technickým řešením dochází k přímému mechanickému stimulu pěstované tkáně rotačním indentorem, který si20 muluje reálné zatížení kloubu.
Rotační indentor tvoří válec s rotačním uložením, který s různou velikostí nastaveného přítlaku přejíždí přes kultivované tkáňové vzorky. Dalším důležitým přínosem je možnost odvalování, částečného prokluzu nebo úplného smýkání, čímž je docíleno nejen stimulace od normálového zatížení, ale uplatňuje se i složka v tečném směru od smykového zatížení. Tímto řešením se vý25 razně přibližujeme in-vivo podmínkám růstu tkáně v organismu. Vzorky kultivované tkáně jsou uloženy v dírách válcového tvaru. Zbytek kultivačního prostoru je vyplněn podložkou z materiálu obdobných mechanických vlastností, jako jsou mechanické vlastnosti budoucí požadované tkáně. Rotační indentor se pohybuje po podložce se vzorky rovnoměrným pohybem a konstantním přítlakem, přičemž lze jednotlivé parametry pohybu a přítlaku během kultivace měnit a za30 znamenávat. Vzorky a podložka jsou uloženy v temperované vaničce. Konstrukční řešení odstraňuje některé nedostatky stávajících standardně užívaných zařízení.
Technické řešení se týká nové koncepce zařízení stimulujícího tkáň během růstu. Bioreaktor s rotačním indentorem pro funkční tkáňové inženýrství náhrad chrupavky a s kontinuálním doplňováním živin představuje třífázové zařízení, ve kterém je řízená vnitřní atmosféra, dále je regu35 lován přívod živin a v neposlední řadě dochází k mechanickému stimulu rotačním indentorem kultivovaných buněk.
Navržené technické řešení zvyšuje svým uspořádáním účinnost mechanické stimulace tkáně. To spočívá hlavně v možném zatížení ve smyku za současně aplikovaného normálového přítlaku. Využitím dvou válců s pěti funkčními plochami umožňuje současně provádět kultivaci až 50 40 vzorků současně, což znamená ekonomický přínos a značnou úsporu Času.
Oproti jednodušším typům zařízení, které přestavuje výše uvedený systém „Flask představuje navrhované řešení ekonomicky a technicky náročnější zařízení, které je z pohledu technické náročnosti ovládání ve svém důsledku pro obsluhu pohodlnější. Celý systém je vybaven množstvím kontrolních řídicích prvků, které umožňují lépe sledovat děje uvnitř zařízení a přesnější nastave45 ní provozních parametrů. Oproti složitějším a speciálním systémům je vzájemné porovnání složitější v tom, že výše zmiňované systémy „HARV, STLV a RWPV“, jsou primárně určeny pro kultivaci jiných typů tkání než námi navržený bioreaktor. Nicméně lze předpokládat, že vzhledem ke konstrukci je výsledný mechanický efekt na mechanickou stimulaci nižší než u přímého kontaktu válce a tkáně.
-2CZ 21539 U1
Přehled obrázků na výkresech
Bioreaktor podle tohoto technického řešení bude podrobněji popsán na konkrétním příkladu provedení s pomocí přiložených výkresů, kde na obr. 1 je znázorněn schematicky v axonometrickém pohledu systém mechanické stimulace, na obr. 2 je znázorněno v detailu uložení indentoru a na obr. 3 je znázorněno technické provedení pro částečný prokluz a úplné smýkání.
Příklady provedení t^hnického řešení
Zařízení, podle obr. 1 a 2, sestává z lineárního servomotoru 1, který je v homí Části připojen šrouby k podélným výztuhám 3 a na spodní ploše je připevněn ke komoře bioreaktoru. Na pohyblivou část lineárního servomotoru 1 je připevněn šrouby unášeč 2 rotačního indentoru 13 a k němu jsou připevněny pomocí šroubů 4 čtyři svislé stojiny 11, které jsou opatřeny podélnými drážkami pro kluzné vedení. Přičemž každý pár stojin 11 je vzájemně z důvodu tuhosti propojen spojovacím profilem 10. v němž jsou závity pro nastavovací šrouby 12 přítlaku. Podélné výztuhy 2 jsou připevněny ke spodnímu dílu kultivační nádoby 5. Spodní díl kultivační nádoby 5 je opatřen drážkou esovitého tvaru, pro průchod výhřevného média a je spojen s horním dílem 6 tak, aby nedocházelo k úniku vyhřívacího média. Spodní díl kultivační nádoby 5 je opatřen dále po obvodu drážkou pro odvod přebytečné výživy. Horní díl 6 kultivační nádoby 5 je členěn podélnými příčkami 2 a příčnou příčkou 14 na menší kultivační prostory. Uvnitř kultivačních prostor je podložka g z materiálu obdobných mechanických vlastnosti, jako jsou budoucí požadované tkáně, která je opatřena dírami pro uložení kultivačních vzorků 9 válcového tvaru. Po podložce 8 se zcela odvaluje, s částečným prokluzem nebo s úplným smýkáním rotační indentor 13, který je rotačně uložen ložisky 15 na ose IQ.
Na obr. 2 je znázorněn použitý systém přítlaku s odměřováním vyvozované síly. S osou 16 je pevně spojen a zajištěn maticí 17 snímač 18 napětí - tah/tlak. Na opačné straně snímače 18 je přišroubována opěrná miska 19 tlačné pružiny 22, jejíž součástí je i závěs tažné pružiny 21. Na opačné straně tlačné pružiny 22 se nachází závěs 20 tažné pružiny 21, který zároveň slouží i jako opěrná podložka pro tlačnou pružinu 22. Pohybováním Šroubem 12 nastávají celkem tři provozní režimy. Výchozí pozice - režim 1 znamená, že šroub 12 je v pozici, kdy je natažena tažná pružina 21 a indentor 13 není v kontaktu se vzorky 9. Režim Π. nastává tehdy, když šroub 12 je v takové pozici, kdy dochází ke kontaktu indentoru 13 s podložkou & a kultivačními vzorky 9. Velikost přítlaku je v tomto případě 0 až hodnota přítlaku vyvozená vlastní hmotností indentoru 13. Režim ΙΠ. nastává tehdy, když k přítlaku od indentoru 13 se připojí zatížení od deformace tlačné pružiny 22 vyvozené šroubem 12. Z důvodu symetrie zatěžování je nutné nastavit zatížení od Šroubů 12 v párové shodě a k tomu slouží údaje ze snímače 1£.
Na obr. 3 je znázorněno užití s brzděním nebo úplnou blokací indentoru 13. Brzdění indentoru 13 je realizováno dvojicí pásů 23, které jsou opásány ve vybráních mimo funkční plochy. Pásy 23 jsou na jedné straně pevně spojeny se spojovacím profilem 10 a na druhé straně jsou připevněny pomocí šroubů 25. matic 24. pojistných podložek 26 k obdélníkovému vahadlu 27. které je šroubově spojeno maticí 32 a šroubem 33 k táhlu 30. Užitím vahadla 27 s otočným uložením kolem šroubů 25 a 33 je zajištěno stejné tažné síly v pásech 23. Velikost tažné síly v pásech 23 je možné regulovat maticí 29 s podložkou IQ. Pro měření tažné síly v pásech 23 lze vložit snimač 18 mezi podložku 30 a spojovací profil IQ.
Rotační indentor 13 a součásti horní díl 6, podélné příčky 7 a indentor 13 přicházející do kontaktu s kultivovanou tkání jsou vyrobeny z antikorozního biokompatibilního materiálu. Ostatní komponenty jsou vyrobeny z antikorozní oceli. Kultivační část je o rozměrech 200 * 650 mm. Jednotlivé kultivační prostory jsou o velikosti 30 x 300 mm. Do každého z nich se vejde 5 kultivovaných vzorků 9. Celkem jich je tedy možné pěstovat až 50 najednou. Uložené vzorky 9 se skládají z matrice osazené kultivačními buňkami tkáně. Okolní prostor vedle vzorků je vyplněn podložkou 8, která je z materiálu obdobného kolagenu o specifickém chemickém složení, které zajišťuje odpovídající chemicko mechanické vlastnosti.
-3CZ 21539 U1
Kultivace probíhá tak, že za přesně stanovených biologicko-fyzikálních podmínek, jako je např. teplota, koncentrace živného roztoku a složení ochranné atmosféry, dochází k mechanické stimulaci vzorků 9 rotačním indentorem 13. Zařízení umožňuje kontinuální zatěžování nebo s uživatelsky definovanými pauzami mezi zatěžováním. Samotné nastavení přítlaku je voleno a nastavováno obsluhou. Každý z válců indentoru 13. lze nastavit na jiné parametry zatížení a tedy pro různé podmínky kultivace. Přítlak lze nastavit pomocí šroubů 12 a odměřováním pomocí snímače Hodnoty přítlaku lze během kultivace sledovat a zaznamenávat pomocí PC.
Průmyslová využitelnost
Bioreaktor pro funkční tkáňové inženýrství podle tohoto technického řešení nalezne uplatnění zejména v tkáňovém inženýrství a medicíně. Současné trendy ukazují, že právě tímto směrem se ubírá výzkum a vývoj.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (5)

1. Bioreaktor pro funkční tkáňové inženýrství sestávající z hermeticky oddělené komory, ve které je umístěno zařízení pro mechanické zatěžování, zejména tkáňových náhrad chrupavky, vyznačující se tím, že zařízení je tvořeno kultivační nádobou (5) s podložkou (8) pro uložení kultivačních vzorků (9) a alespoň jedním přítlačným rotačním indentorem (13) připojeným k unášeči (2), přičemž unášeč (2) je uložen suvně vůči kultivační nádobě (5).
2. Bioreaktor podle nároku 1, vyznačující se tím, že je tvořen lineárním motorem (1), k jehož statoru je připojen spodní díl kultivační nádoby (5) a horní díl (6) kultivační nádoby (5) a k pohyblivé Části lineárního motoru (1) je připojen unášeč (2) s alespoň jedním rotačním indentorem (13) valivě uloženým na ose (16) posuvně uložené ve vertikálním směru ve vedení svislých stojin pro rovnoměrné cyklické zatěžování kultivačních vzorků (9) indentorem (13).
3. Bioreaktor podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, žek ose (16) je připojena alespoň jedna nadlehčovací tažná pružina (21) a/nebo tlačná pružina (22), přičemž mezi osou (16) a pružinami (21,22) je vložen snímač (18) napětí.
4. Bioreaktor podle nároku 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že kolem rotačního indentoru (13) je opásána dvojice brzdných pásů (23), připevněných ke spojovacímu profilu (10), přičemž k brzdným pásům (23) je připojeno vahadlo (27) pro zajištění symetrie tažné síly v pásech (23) pro nastavení odvalování, prokluzu nebo úplného smýkání indentoru (13) po podložce (8).
5. Bioreaktor podle kteréhokoli z předchozích nároků, vyznačující se tím, že horní díl (6) kultivační nádoby (5) je členěn podélnými příčkami (7) a příčnou příčkou (14) na menší kultivační prostory pro podložku (8) s otvory pro kultivační vzorky (9), přičemž podložka (8) je z materiálu obdobných mechanických vlastností, jako jsou mechanické vlastnosti budoucí požadované tkáně pro zajištění stability a rovnoměrného rozložení zatížení na vzorcích (9).
CZ201023435U 2010-11-08 2010-11-08 Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství CZ21539U1 (cs)

Priority Applications (8)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201023435U CZ21539U1 (cs) 2010-11-08 2010-11-08 Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství
DE201120106876 DE202011106876U1 (de) 2010-11-08 2011-10-15 Der Bioreaktor für funktionelles Gewebe Engineering
ATGM583/2011U AT13284U1 (de) 2010-11-08 2011-10-27 Bioreaktor
SK50097-2011U SK6331Y1 (sk) 2010-11-08 2011-10-28 Bioreactor for functional tissue engineering
ES201131139U ES1077105Y (es) 2010-11-08 2011-11-04 Biorreactor para la formacion de repuestos de tejidos
UAA201113142U UA80513U (ru) 2010-11-08 2011-11-07 Биореактор для функциональной тканевой инженерии
RU2011144999/10U RU117920U1 (ru) 2010-11-08 2011-11-07 Биореактор для функциональной тканевой инженерии
ITBO20110091 ITBO20110091U1 (it) 2010-11-08 2011-11-08 Bioreattore per l'ingegneria tessutale funzionale

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201023435U CZ21539U1 (cs) 2010-11-08 2010-11-08 Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ21539U1 true CZ21539U1 (cs) 2010-12-13

Family

ID=43352918

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ201023435U CZ21539U1 (cs) 2010-11-08 2010-11-08 Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství

Country Status (8)

Country Link
AT (1) AT13284U1 (cs)
CZ (1) CZ21539U1 (cs)
DE (1) DE202011106876U1 (cs)
ES (1) ES1077105Y (cs)
IT (1) ITBO20110091U1 (cs)
RU (1) RU117920U1 (cs)
SK (1) SK6331Y1 (cs)
UA (1) UA80513U (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012101078A1 (de) * 2012-02-09 2013-10-17 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Stimulationszelle und Verfahren zur in vitro Stimulation von Zellen oder Geweben
RU2572349C1 (ru) * 2014-07-11 2016-01-10 Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт сельскохозяйственной биотехнологии Российской академии сельскохозяйственных наук Система контроля фотосинтетического и дыхательного со2-газообмена растений, изолированных органов и тканей in vitro
CN108419428B (zh) * 2017-07-26 2021-08-06 珠海智新自动化科技有限公司 一种多功能pcb传送定位系统

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1996039992A1 (en) * 1995-06-07 1996-12-19 Advanced Tissue Sciences, Inc. Apparatus and method for sterilizing, seeding, culturing, storing, shipping, and testing replacement cartilage tissue constructs
US6503273B1 (en) * 1999-11-22 2003-01-07 Cyograft Tissue Engineering, Inc. Tissue engineered blood vessels and methods and apparatus for their manufacture
CN101265466B (zh) * 2008-04-30 2011-10-05 天津理工大学 复合载荷下用于有冠状曲面组织的培养方法及生物反应器

Also Published As

Publication number Publication date
ES1077105U (es) 2012-06-05
RU117920U1 (ru) 2012-07-10
SK500972011U1 (sk) 2012-07-03
AT13284U1 (de) 2013-09-15
ITBO20110091U1 (it) 2012-05-09
UA80513U (ru) 2013-06-10
SK6331Y1 (sk) 2012-12-03
DE202011106876U1 (de) 2011-11-14
ES1077105Y (es) 2012-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Altman et al. Advanced bioreactor with controlled application of multi-dimensional strain for tissue engineering
Chung et al. Analysis of cell growth and diffusion in a scaffold for cartilage tissue engineering
Neidlinger-Wilke et al. Regulation of gene expression in intervertebral disc cells by low and high hydrostatic pressure
Carver et al. Semi-continuous perfusion system for delivering intermittent physiological pressure to regenerating cartilage
US9410113B2 (en) Bioreactor system for three-dimensional tissue stimulator
Zhou et al. Nutrient gradients in engineered cartilage: metabolic kinetics measurement and mass transfer modeling
Orr et al. Design of a modular bioreactor to incorporate both perfusion flow and hydrostatic compression for tissue engineering applications
Aufderheide et al. A direct compression stimulator for articular cartilage and meniscal explants
CZ21539U1 (cs) Bioreaktor@pro@funkcní@tkánové@inženýrství
Reinwald et al. Evaluation of the growth environment of a hydrostatic force bioreactor for preconditioning of tissue-engineered constructs
Partap et al. Bioreactors in tissue engineering
Stoffel et al. Bioreactor cultivation and remodelling simulation for cartilage replacement material
Schulz et al. Development and validation of a novel bioreactor system for load‐and perfusion‐controlled tissue engineering of chondrocyte‐constructs
CN201354373Y (zh) 用于软骨体外构建的滚压加载装置
CN101058791B (zh) 滚动载荷用于培养物培养的方法及生物反应器
EP2970854B1 (en) Rotational dual chamber bioreactor: methods and uses thereof
Khademi et al. Computational study of culture conditions and nutrient supply in a hollow membrane sheet bioreactor for large-scale bone tissue engineering
Lima et al. Physiologic deformational loading does not counteract the catabolic effects of interleukin-1 in long-term culture of chondrocyte-seeded agarose constructs
US20040253716A1 (en) Bioreactor for cultivating cells on a matrix
US20110159582A1 (en) Apparatus for the growth of artificial organic items, especially human or animal skin
Ho et al. Simulation of cell growth and diffusion in tissue engineering scaffolds
Zvicer et al. Cytotoxicity studies of Ag/alginate nanocomposite hydrogels in 2D and 3D cultures
Lambrechts et al. Computational modeling of mass transport and its relation to cell behavior in tissue engineering constructs
Stabler et al. Modeling and in vitro and in vivo characterization of a tissue engineered pancreatic substitute
Carver et al. A semi‐continuous perfusion system for delivering intermittent physiological pressure to regenerating cartilage

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20101213

MK1K Utility model expired

Effective date: 20141108