SK38095A3 - Method for improvment of mail packets elaborating by optical distinguishing of signs and system for realization of this method - Google Patents

Method for improvment of mail packets elaborating by optical distinguishing of signs and system for realization of this method Download PDF

Info

Publication number
SK38095A3
SK38095A3 SK380-95A SK38095A SK38095A3 SK 38095 A3 SK38095 A3 SK 38095A3 SK 38095 A SK38095 A SK 38095A SK 38095 A3 SK38095 A3 SK 38095A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
mail
destination
image
postal
signal
Prior art date
Application number
SK380-95A
Other languages
English (en)
Inventor
Walter Rosenbaum
Original Assignee
Ibm
Ibm Deutschland
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ibm, Ibm Deutschland filed Critical Ibm
Publication of SK38095A3 publication Critical patent/SK38095A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/20Arrangements for facilitating the visual reading of addresses, e.g. display arrangements coding stations
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06VIMAGE OR VIDEO RECOGNITION OR UNDERSTANDING
    • G06V10/00Arrangements for image or video recognition or understanding
    • G06V10/98Detection or correction of errors, e.g. by rescanning the pattern or by human intervention; Evaluation of the quality of the acquired patterns
    • G06V10/987Detection or correction of errors, e.g. by rescanning the pattern or by human intervention; Evaluation of the quality of the acquired patterns with the intervention of an operator

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Quality & Reliability (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Character Discrimination (AREA)

Description

?V tso - 3Γ
SPÔSOB NA ZLEPŠENIE SPRACOVANIA POŠTOVÝCH ZÁSIELOK SNÍMANÝCH OPTICKÝM ROZPOZNÁVANÍM ZNAKOV A SYSTÉM NA VYKONÁVANIE TOHTO
SPÔSOBU
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu na zlepšenie spracovania poštových zásielok snímaných optickým rozpoznávaním znakov. Vynález sa ďalej týka systému na vykonávanie tohto spôsobu.
Doterajší stav techniky
V súčasnej dobe sa v celom svete rozposiela národnými poštovými službami niekolko sto biliónov poštových zásielok. Objem zasielanej pošty sa stále zväčšuje asi o 5 % ročne.
Na spracovanie takejto masy poštových zásielok bolo vyvinutých niekolko spôsobov používajúcich automatické prostriedky s obmedzenou operačnou základňou. Tieto prostriedky často pracujú na princípe optického rozpoznávania znakov. Tak je to u spracovacieho systému popísaného v patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223 spoločnosti IBM.
Bežný spôsob samočinného triedenia pošty môže mat tieto fázy:
Fáza 1, snímanie a uloženie obrazu: vykonáva hlavne technický prostriedok, kde predná strana obálky sa sníme do snímku, ktorého kópia sa vytlačí do elektronického faksimile, ktoré môže byť ovládané komputerizovanou logikou.
Fáza 2, analýza obrazových údajov: oblasti záujmu sa vylúčia z každej inej informácie na elektronickom faksimile prednej strany obálky.
Fáza 3, interpretácia obrazových údajov: vykoná sa delineácia a interpretácia informačných polí v adresovom bloku zodpovedajúce určeniu mesta, ulice a príjemcu.
Fáza 4, triedenie pošty: informácia získaná vo fáze 3 spôsobí, že poštové zásielky sa mechanicky rozdelia do žiadanej úrovne kvôli uľahčeniu doručenia.
Vo fázach 2 a 3 musí systém spracovania pošty vykonať uvážené rozpoznanie a zaradenie vzoru pre nájdenie miesta adresovej informácie i keď je konfrontované s interferenciou, t.j., keď oblasti záujmu sú stratené na prednej strany obálky medzi množstvom neužitočných informačných oblastí. Pozri napríklad obr. 1, s komerčnou a verejnou poštou ukazujúcou neštandardný formát a zvláštnu informáciu. Keď bolo určené umiestnenie adresy a polia informácie znakov určené a opticky rozlíšené, musia byť nájdené polia tvoriace adresu bez ohľadu na neštandardný formát alebo zvláštnu informáciu.
Na nešťastie je bežným úkazom, že optické rozpoznávanie znakov je náchylné k neprečítaniu znaku a niekedy má ťažkosť rozpoznať riadky v adresovom bloku a ak je interferencia na prednej strane obálky, nie je schopné nájsť adresový obdĺžnik. Keď dôjde k nesprávnemu prečítaniu, poštová zásielka nemôže byt správne vytriedená a je vyradená zo samočinného procesu.
Tieto poštové zásielky, ktorých automatické spracovanie zlyhá, sú poslané do terminálov mimo hlavnú linku. Pri použití komerčných technických prostriedkov PS/2 sa obraz adresy ukáže operátorovi kvôli prepísaniu adresovej informácie nevyhnutnej na vykonanie triedenia. Vrátená pošta potom môže byť spätne zavedená do sledu hlavnej linky optického rozpoznávania znakov.
Avšak velmi často operátor dostáva sériu vrátených zásielok z pošty velkého objemu ako je komerčná alebo verejná pošta, kde stovky obálok vypadnú následkom rovnakej formátovej chyby: samočinný proces je v tomto bode drasticky ovplyvnený, kde každá nasledujúca poštová zásielka v sérii vyradených je poslaná operátorovi. Rýchlosť automatického procesu sa potom prudko zníži, takže tieto spôsoby založené na optickom rozpoznávaní znakov sú s ohľadom na náklady menej atraktívne.
Teda úlohou predloženého vynálezu vytvoriť je spôsob a systém na zlepšenie spracovania pošty snímanej optickým rozpoznávaním znakov.
Inou úlohou vynálezu je vytvoriť spôsob a systém na vytvorenie spolupracujúcej väzby v reálnom čase medzi činnosťou operátora mimo linku a sledom hlavnej linky optického rozpoznávania znakov na lepšie spracovanie série vyradených zásielok z hlavného sledu hlavnej linky optického rozpoznávania znakov.
Ďalšou úlohou predloženého vynálezu je vytvoriť takú väzbu, ktorá by umožnila sledu hlavnej linky optického rozpoznávania znakov ťažiť z poučení zo vstupov operátora týkajúcich sa prvej série vyradenej pošty pre opätovné zavedenie samočinného spracovania nasledujúcej vyradenej pošty v sérii.
Podstata vynálezu
Takéto samočinné spracovanie pošty je opatrené schopnosťou interaktívneho učenia. Mnohovýznamové obálkové adresové bloky a informačné polia sú rozpoznávané použitím jediného módu interakcie človek/stroj, ktorá dosahuje stálu vysokú rýchlosť automatického triedenia pošty.
Problémy nájdenia obdĺžnika adresy/riadky sú spracované tým, že sa operátorovi umožní oznámiť miesto obdĺžnika adresy/riadku, ktoré je spätne spojené s rutinami automatického spracovania.
Táto informácia je potom použitá na obnovu automatického spracovania ďalšej vyradenej obálky. Ak nasleduje obnova procesu, vykonáva sa rovnaká stratégia na ďalšej vrátenej zásielke a ďalej tak dlho, ako trvá vrátený reťazec. Tento proces kooperácie operátora s automatickým vrátením vytvára veíké zlepšenie v automatickom spracovaní pošty snímanej optickým rozpoznávaním znakov.
Vynález teda vytvára spôsob na zlepšenie spracovania poštových zásielok snímaných optickým rozpoznávaním znakov zahrňujúci hlavnú linku automatického spôsobu a vediajšie linky pre ručné znovuzavedenie poštových zásielok, ktoré neboli rozpoznané v hlavnej linke, obsahujúce použitie vo vedťajších linkách na bežnú poštovú zásielku, poučenie z predtým ručne vrátenej poštovej zásielky, a keď nasleduje obnova procesu, poslanie bežnej poštovej zásielky na hlavnú linku spôsobu, a keď nenasleduje obnova procesu, vykonanie ručného navrátenia bežnej poštovej zásielky, zapamätanie poučenia z ručného vrátenia a zavedenie bežnej poštovej zásielky do hlavnej linky procesu.
Vynález predovšetkým zahrňuje spôsob na zlepšenie spracovania pošty snímanej optickým rozpoznávaním znakov majúcich blok adresy určenia, zahrňujúci prvú časť rutiny určujúcej aspoň miesto určenia pošty a druhú časť rutiny určujúcej aspoň príjemcu, zahrňujúci kroky zloženia obrazu bloku adresy určenia v mieste poslania, označenie poštovej zásielky identifikačným znakom, analýzu obrazu na vyvinutie prvého signálu predstavujúceho miesto určenia, vytriedenie poštovej zásielky v mieste poslania odozvou na prvý signál pre dopravu k miestu určenia, dopravu poštovej zásielky do miesta určenia, ďalšiu analýzu obrazu na vyvinutie druhého signálu predstavujúceho príjemcu, vyslanie druhého signálu do miesta určenia, príjem poštovej zásielky v mieste poštového určenia, identifikáciu poštovej zásielky čítaním identifikačného znaku a vytriedenie poštovej zásielky odozvou na druhý signál na vydanie príjemcovi, kde krok analýzy obrazu na vyvinutie prvého signálu zahrňuje kroky automatického určenia miesta užitočnej triediacej informácie v obraze použitím poučenia zo skôr spracovanej poštovej zásielky, a ak automatické určenie miesta zlyhá, prevedie sa obraz k operátorovi a prikáže sa mu, aby oznámil užitočnú triediacu operáciu, a zapamätá sa miesto užitočnej triediacej operácie ako poučenie pre ďalšiu poštovú zásielku, ktorá má byť spracovaná.
Prehíad obrázkov na výkresoch
Vynález je znázornený na výkresoch, kde obr. 1 je príklad potenciálne navrátenej poštovej zásielky v automatickom systéme triedenia na báze optického rozpoznávania znakov, obr. 2 je systémový diagram vynálezu, obr. 3 je funkčná bloková schéma architektúry v mieste posielania podlá predloženého vynálezu, obr. 4 znázorňuje vzťah medzi adresovým blokom na fyzickej poštovej zásielke a zloženým obrazom adresového bloku a rozpoznaných alfanumerických a adresových údajov, obr. 5 znázorňuje pomoc operátora pri pracovnom stanovisku podlá predloženého vynálezu, a obr. 6 pozostávajúci z obr. 6A, 6B a 6C, je vývojový diagram znázorňujúci spôsob podlá predloženého vynálezu, ako sa vykonáva v mieste odosielania.
Príklad uskutočnenia vynálezu
Pre účely vysvetlenia bude vynález popísaný v spojení s oneskoreným spracovaním pošty snímanej optickým rozpoznávaním znakov vysvetleným v zmienenom patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223. Odborníkovi školenému v odbore však bude jasné, že vynález môže byt rovnako použitý v spojení s inými spôsobmi optického rozpoznávania znakov.
Všeobecné kroky spôsobu podlá vynálezu sú tieto:
1. Poštové zásielky sú privádzané a snímané zariadením na optické rozpoznávanie znakov podlá doterajšieho stavu techniky, ktoré rozpozná riadok mesto/štát/smerovacie číslo adresy. To stačí na poslanie poštovej zásielky na obvodný poštový úrad. Každá poštová zásielka sa potom opatrí čiarovým kódom s identifikačným číslom a pošle sa do výdajného poštového úradu.
Záznamy obrazu adresového bloku, ktorý obsahuje zvyšné 3 - 4 riadky adresovej informácie, sa zhromaždia, zhustia a uložia na disk v spojení s identifikačným číslom.
Zatial čo fyzické poštové zásielky sú na ceste k ich poštovému úradu (t.j. autom, vlakom alebo alebo sú v skladisku na tom istom poštovom ich príslušné obrazy adresového bloku sa linke v zvláštnych pracovných buď v mieste poslania alebo mieste. Na pracovnom stanovisku sa každý obraz bloku spracuje na rozpoznanie roztriedenia do výdajnému lietadlom, úrade), spracovávajú vo vedlajšej stanoviskách umiestnených v odlahlom adresového vydávacieho sledu takto:
a) Vykoná sa optické rozpoznanie znakov vo vedlajšej linke na zvyšných 3-4 riadkoch adresového bloku v niektorom pracovnom stanovisku alebo v pomocnom procesore.
b) Adresové údaje sa porovnajú s poštovou databázou. Ak sa nevyskytuje tu žiadne chybné čítanie, potom systém:
- vyhodnotí a porovná všetky adresové polia včítane príjemcu,
- vyrieši akékolvek adresové nezrovnalosti ako sú neúplné adresy, a
- odvodí sledy doručenia pošty v budove.
c) Ak sú zistené chybné čítania optickým rozpoznávaním znakov, potom systém:
- vykoná opravu chybného čítania optickým rozpoznávaním znakov použitím algoritmu na opravu hláskovania. Informácia učená na opravu je ukázaná operátorovi pracovného stanoviska s pôvodným obrazom. Operátor vykoná konečné rozhodnutie o oprave. To je výhodné oproti kľúčovaniu opravy adresy operátorom včítane úspory úderov a možnosti chyby operátora,
- vykoná sa oprava neúplných adresových údajov na základe poznania.
Po skončení kroku 3 boli rozpoznané všetky adresové údaje požadované pre strojové roztriedenie poštových zásielok do doručovacieho sledu. Informácia je potom doplnená poštovým úradom určenia a vyslaná cez vysoko rýchlu telekomunikačnú siet príslušnému poštovému úradu určenia.
Ί
5. Adresová informácia je opätovne združená s každou fyzickou poštovou zásielkou, keď príde na poštový úrad určenie cez identifikačné číslo predtým zakódované čiarovým kódom na obálke. Fyzická poštová zásielka a jej triediace informácie teda prídu zároveň: triedenie je dokončené dole do sledu doručovania.
6. V krokoch la 3, ak nebolo zistené žiadne adresové pole v snímanom obraze, avšak nepodarilo sa určiť pole pre mesto, štát, smerovacie číslo, ulicu a pod., potom: keď operátor na pracovnom stanovisku dokončil ručne vstup adresy, je požiadaný, aby oznámil (napríklad umiestnením kurzora) umiestnenie adresovej zložky, ktorú nezistil automatický prostriedok. Táto informácia o umiestnení je zapamätaná a použitá na koordináciu spracovania snímaného obrazu pre obálku majúcu nasledujúce identifikačné číslo v zostupnom poradí.
Operačné zdokonalenia, ktoré môžu byt pridané do procesu, možno nájsť v patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223.
Obr. 1 je príklad potenciálne vyradenej poštovej zásielky v automatickom systéme triedenia na báze optického rozpoznávania znakov. Horná obálka ukazuje kus cudzej informácie priľahlý k adresovému poľu, ktorá by mala zabrániť automatickému prostriedku rozpoznať nasledujúce adresové pole.
Druhá obálka ukazuje častý prípad, kde je v adresovom poli pridaná poštovým zamestnancom neužitočná informácia k informácii užitočnej pre triedenie a automatický prostriedok by mohol byť mylne informovaný o mieste užitočnej informácie.
Obr. 2 je celkový diagram systému podľa vynálezu a obr. 3 je diagram architektúry posielacieho miesta 10. Poštové zásielky, ktoré sú privádzané k posielaciemu miestu 10, sú čítané strojom 20 optického rozpoznávania znakov. Obr. 3 znázorňuje fyzickú poštovú zásielku 22, ktorá má blok 45 adresy určenia, ktorý obsahuje údajové pole adresy mesta, štátu, smerovacieho čísla a príjemcu, meno ulice a číslo ulice. Stroj 20 optického rozpoznávania znakov prehliadne fyzickú poštovú zásielku 22 a zloží obraz 45 adresového bloku ako dvojrozmerné pole obrazových prvkov v bitovej rovine. Zložený obraz 45 je obraz informácie mesto/štát/smerovacie číslo a ďalej obsahuje informáciu o príjemcovi, mene ulice a čísle ulice. Stroj 20 optického rozpoznávania znakov sa pokúsi zaviesť informáciu mesto/štát/smerovacie číslo do reťazca alfanumerických znakov rozpoznaných adresových údajov rozpoznanie obrazu informácie o a systém vykoná oneskorené príjemcovi, mene ulice a čísle ulice. Prípad, kedy obraz informácie mesto/štát/smerovacie číslo nemôže byť automaticky rozpoznaný, bude popísaný ďalej.
Na obr. 3 je možné vidieť, že z miesta podania je poštová zásielka privedená na dopravník 12 a pohybuje sa pod strojom optického rozpoznávania znakov, kde je snímaná. Poštová zásielka potom pokračuje v pohybe na dopravníku 12 a tlačiareň čiarového kódu vytlačí na poštovú zásielku 22 sériové číslo. Pri svojej normálnej činnosti stroj 20 optického rozpoznávania znakov prečíta druhú časť adresového bloku 45 pozostávajúcu z kódu určenia miesta, štátu, kraja a smerovacieho čísla a zanesie tieto údaje do údajového bloku 40 rozpoznaných adries v pamäti 19. Ako už bolo vysvetlené, prípad, kedy automatické rozpoznanie adresového bloku 45 nie je možné, bude popísaný ďalej.
Systém spracovania údajov obsahuje ústrednú procesorovú jednotku 23. ktorá je systémovou zbernicou 11 pripojená k pamäti 19, k stroju 20 optického rozpoznávania znakov a k tlačiarni 21 čiarového kódu. Systém ďalej obsahuje pracovné stanovisko 31, sníma 37 čiarového kódu, triediaci stroj 33 spojený spojkou 35. hromadnú pamäť 25 a komunikačný adaptér 27. všetko prepojené systémovou zbernicou 11. Komunikačný adaptér 27 komunikuje cez komunikačnú väzbu 29 s prijímacím miestom 28 alebo s vedľajšou linkou alebo odlahlým spracovacím systémom, ako je vysvetlené v zmienenom patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223.
Rozpoznaný blok 40 adresových údajov znázornený na obr. 3 má dve časti. Prvá čast 42 obsahuje rozpoznaný alfanumerický reťazec pre mesto, štát, smerovacie číslo alebo kraj, ako bolo zistené strojom 20 optického rozpoznávania znakov pri operácii snímania. Druhá čast 44 rozpoznaného bloku adresových údajov bude obsahovať rozpoznanú informáciu o príjemcovi, mene ulice a čísle ulice, pričom táto informácia bude predstavovať výstup počas operácie, pozri tiež obr. 4.
Rozpoznaná informácia mesta, štátu, smerovacieho čísla a/alebo kraja v prvej časti 42 rozpoznaného bloku 40 adresových údajov sa zavedie do triediaceho stroja 33 a použije sa pre fyzické vytriedenie poštovej zásielky 22 do príslušnej priehradky v triediacom stroji 33.
združená so automobilom, poštovým dopravným prostriedkom, ktorý je určený pre mesto, štát a kraj uvedené v bloku 45 adresy určenia.
Fyzická priehradka zvláštnym spôsobom vlakom alebo iným v triediacom stroji 33 je dopravy, a to lietadlom,
Keď poštová zásielka 22 vystúpi zo stroja 20 optického rozpoznávania znakov, tlačiareň 21 čiarového kódu vytlačí čiarový kód predstavujúci identifikačné číslo 24, ktoré umožní, že poštová zásielka 22 bude opätovne združená s informáciou v rozpoznanom bloku 40 adresových údajov. Toto opätovné združenie sa vykoná u prijímacieho miesta 28 pre poštovú zásielku 22, kde rozpoznaná druhá čast 44 o príjemcovi, mene ulice a čísle ulice môže byť združená so zvláštnou poštovou zásielkou identitou identifikačného čísla 24.
Keď je poštová zásielka 22 snímaná strojom 20 optického rozpoznávania znakov, zostavený obraz 45 je uložený ako dvojrozmerná bitová plocha obrazových prvkov v hromadnej pamäti 25. čo môže byt napríklad veľkokapacitná magnetická pamäť s priamym prístupom. Obraz 45 je uložený v spojení s identifikačným číslom 24 ako obrazový údajový blok 17. a je prístupný svojim identifikačným číslom. Rovnaké identifikačné číslo 24 je tiež inou časťou rozpoznaného bloku 40 adresových údajov na uľahčenie prístupu k nemu. Toto identifikačné číslo je ďalej vytlačené tlačiarňou 21 čiarového kódu ako čiarový kód na prednej strane poštovej zásielky 22.
Ak je obraz zloženého obrazu 45 adresového bloku úspešne rozpoznaný, potom informácia o meste, štáte, smerovacom čísle vyslaná strojom 20 optického rozpoznávania s centrálnou procesorovou jednotkou 23 do a kraji môže byt znaku v spojení triediaceho zásielky 22.
stroja 33 pre fyzické vytriedenie poštovej
Určenie priority v činnosti založenej na odhade doby cesty pre miestne alebo odlahlé určené poštové zásielky môže byt vykonané podlá vyššie uvedeného patentového spisu Spojených štátov amerických číslo 5,031,223.
Ak obraz zloženého obrazu 45 obsahujúceho informáciu o meste, štáte, smerovacom čísle a/alebo kraji nie je úspešne rozpoznaný, potom centrálna procesorová jednotka 23 riadi dopravník 12 tak, aby poslal poštovú zásielku 22 do vyraďovacej priehradky 18, pričom poštová zásielka 22 už má na sebe vytlačený čiarový kód 24 s identifikačným číslom. Potom je možné ďalšou analýzou spracovávaných údajov a/alebo prídavným zásahom operátora pri použití procedúr popísaných v patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223 určit nerozpoznané časti kódov mesta, štátu, smerovacieho čísla a kraja v obraze a zaviest ich do prvej časti 42 bloku 40 rozpoznaných adresových údajov.
Predložený vynález zavádza prídavnú procedúru k vyššie popísanému spôsobu, kde je operatér vyzvaný, aby oznámil, napríklad polohou kurzoru, miesto zložky adresy, ktoré systém v automatickom spôsobe nevedel nájsť. Takáto procedúra je popísaná s prihliadnutím k obr. 5.
Na pracovnom stanovisku 31 môže operátor vyznačiť myšou 46 časti obrazu 45, ktoré obsahujú užitočnú informáciu 54 na triedenie pošty. V inom vyhotovení vynálezu môže operátor vyznačiť cudziu informáciu prilahlú k užitočnej informácii.
Užitočná informácia môže byt miesto určenia adresového bloku alebo miesto iba časti bloku (ako je údajové pole mesta, štátu, smerovacieho čísla alebo príjemcu, mena ulice a čísla ulice).
Takáto informácia o mieste sa prenesie z pracovného stanoviska 31 do centrálnej procesorovej jednotky 23 a uloží sa do pamäti.
Potom všetka pošta, či bola alebo nebola v priehradke 18. môže byt zavedená do snímača 37 čiarového kódu združeného s triediacim strojom .33., na prečítanie identifikačného čísla. Toto číslo je potom centrálnou procesorovou jednotkou 23 združené so zodpovedajúcim rozpoznaným blokom 40 adresových údajov a informácia v prvej časti 42 môže byt sprístupnená na riadenie triediaceho stroja 22· Triediaci stroj 33 teraz môže správne vytriediť poštovú zásielku 22 do vhodnej dopravy: Po prvej operácii triedenia u posielacieho miesta 10 je poštová zásielka 22 fyzicky naložená na nosič a dopravená na poštové miesto určenia 28.
Spracovanie mimo linku alebo odlahlé spracovanie, ako bolo práve vysvetlené, umožňuje rozpoznať príjemcu, meno ulice a číslo ulice v každom zostavenom obraze 45 adresového bloku uloženého v hromadnej pamäti 25.
Keď je táto informácia rozpoznaná, môže byt zavedená ako alfanumerické údaje do druhej časti 44 rozpoznaného bloku 40 adresových údajov. Táto operácia je vykonaná centrálnou procesorovou jednotkou 23 s použitím algoritmov rozpoznávania znakov a overovacej informácie znalosti bázy.
Ak informácia nie je rozpoznaná, a podlá vynálezu, poučenie operátora vstúpi opäť z pracovného stanoviska 31 do centrálnej procesorovej jednotky, uvažované užitočné polia v predtým vylúčenej pošte sú použité na opätovný pokus a rozpoznanie informačného obrazu príjemcu, mena ulice a čísla ulice v zloženom obraze.
Ak je tento proces úspešný, rovnaká stratégia je použitá pre poštu s ďalšími identifikačnými číslami až do konca návratného reťazca.
Ktorékoľvek odľahlé zariadenia môžu tiež mať prospech z vyššie uvedeného poučenia v procese rozpoznávania.
Obr. 6 pozostávajúci z obr. 6A, 6B a 6C predstavuje sled krokov spôsobu vykonávaného v posielacom mieste 10 na spracovanie privádzanej poštovej zásielky v systéme znázornenom na obr. 2. V kroku 60 je poštová zásielka 22 privedená na dopravník 12 a v kroku 61 je poštovej zásielke 22 priradené identifikačné číslo a je vytvorený blok adresových údajov. Potom v kroku 62 je poštová zásielka snímaná strojom 20 optického rozpoznávania znakov a obraz 45 je zložený a uložený v bloku 17 obrazových údajov pamäti 19 (krok 63.). Potom v kroku 64 tlačiareň 21 čiarového kódu vytlačí identifikačné číslo 24 na poštovej zásielke 22. Obraz 45 poštovej zásielky 22 je uložený v pamäti 19 a prípadne v hromadnej pamäti 25 (krok 65). Centrálna procesorová jednotka 23 sa potom v kroku 66 pokúsi umiestniť adresový blok v zloženom obraze £5. V kroku 68. keď je miesto adresového bloku určené, proces skočí na krok 72. Ak však nebolo zistené umiestnenie adresového bloku, potom v kroku 69 vykoná centrálna procesorová jednotka 23 ďalší pokus použitím poučenia zo vstupov operátora sledujúcich užitočné pole na prednej strane obálky majúcej predchádzajúce identifikačné číslo. Ak je tento nový pokus úspešný, potom proces skočí na krok 72. Keď však zlyhá, v kroku 70 niektorý operátor na niektorom pracovnom stanovisku pomôže pri zistení miesta adresového bloku podľa procedúry popísanej v patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,223, a potom bude operátor vyzvaný podľa vynálezu, aby oznámil (napríklad polohou kurzoru), umiestnenie zložky adresy, ktorú automatický prostriedok nebol schopný nájsť (pozri obr. 5). Táto informácia o umiestnení sa uloží do pamäti a bude použitá na koordinovanie spracovania zloženého obrazu pre obálku majúcu dalšie identifikačné číslo v zostupnom poradí. Potom sa vykoná skok na krok 72.
Tu sa vykoná pokus o rozpoznanie časti obrazu pre kód mesta, štátu a smerovacieho čísla. V kroku 74, keď bol obraz kódu pre mesto, štát a smerovacie číslo rozpoznaný, proces skočí na krok 76, kde môže byt vykonaná volitelná editácia obrazových údajov a potom sa rozpoznaný alfanumerický reťazec pre mesto, štát a smerovacie číslo uloží do prvej časti 42 bloku 40 adresových údajov a taktiež sa zavedie do triediaceho stroja 33 pošty (krok 78.) pre zaradenie poštovej zásielky 22 na dopravník 12. Potom nasleduje skok na krok 80.
Jednako však, ak obraz kódu pre mesto, štát a smerovacie číslo nebol rozpoznaný, proces skočí na krok 82, kde poštová zásielka 22 je uložená v prechodnej priehradke 18. Potom sa v kroku 83 vykoná iný pokus centrálnou procesorovou jednotkou 23 s použitím poučenia od operátora, zo vstupov operátora sledujúcich užitočné pole na prednej strane obálky majúcej predchádzajúce identifikačné číslo. Ak je tento nový pokus úspešný, proces skočí na krok 82. Keď pokus zlyhá, potom v kroku 84 operátor na niektorom pracovnom stanovisku pomôže zistiť umiestnenie adresového bloku podlá procedúry popísanej v patentovom spise Spojených štátov amerických číslo 5,031,233 a potom je vyzvaný podlá vynálezu, aby oznámil (napríklad polohou kurzoru) umiestnenie zložky adresy, ktorú automatický prostriedok nenašiel (pozri obr. 5). Táto informácia o umiestnení sa uloží do pamäti a bude použitá pre koordináciu procesu spracovania zloženého obrazu pre obálku majúcu nasledujúce identifikačné číslo v zostupnom poradí. Potom sa vykoná skok na krok 85.
V kroku 85 sa informácia o kóde mesta, štátu a smerovacieho čísla uloží v prvej časti 42 bloku 40 adresových údajov. V kroku 86 vystúpi poštová zásielka z prechodnej priehradky 18 a snímač 37 čiarového kódu prečíta identifikačné číslo pre poštovú zásielku 22 a použije identifikačné číslo v kroku 88 ako adresu pre prístup informácie o meste, štáte a smerovacom čísle z prvej časti 42 bloku 40 adresových údajov v pamäti 19 a táto informácia je potom v kroku 90 zavedená do triediaceho stroja 33 na vytriedenie poštovej zásielky 22 na dopravník 12.
V kroku 80 je vytriedená poštová zásielka prevedená z dopravníka 12 na dopravný prostriedok pre fyzické dopravenie na miesto 28 určenia. Potom proces skočí na krok 92. kde je zostavený elektronický zlučovací prostriedok ovládaný podía patentového spisu Spojených štátov amerických číslo 5,031,223.
Odborníkovi školenému v odbore bude zrejmé, že popisovaný systém podía predloženého vynálezu nasadený na privádzacom mieste by rovnako mohol byt nasadený a použitý pre automatické spracovanie, ktoré sa môže vykonávať v odíahlých miestach mimo linku.

Claims (7)

1. Spôsob na zlepšenie spracovania poštových zásielok snímaných optickým rozpoznávaním znakov a majúcich adresový blok určenia obsahujúci prvú čast označujúcu aspoň poštové miesto určenia a druhú čast označujúcu aspoň príjemcu, zahrňujúci kroky:
- zostavenie obrazu adresového bloku určenia v mieste poslania,
- označenie poštovej zásielky značkou identity,
- analýzu obrazu na vyvinutie prvého signálu predstavujúceho miesto určenia,
- vytriedenie poštovej zásielky v mieste poslania odozvou na prvý signál pre dopravu do miesta určenia,
- dopravu poštovej zásielky do miesta určenia,
- ďalšiu analýzu obrazu na vyvinutie predstavujúceho príjemcu,
- vyslanie druhého signálu do miesta určenia,
- príjem poštovej zásielky v poštovom identifikáciu poštovej zásielky čítaním a vytriedenie poštovej zásielky odozvou na dodanie príjemcovi, druhého signálu mieste určenia, značky identity druhý signál pre vyznačujúci sa tým, že krok analýzy obrazu na vyvinutie prvého signálu obsahuje kroky:
- automatické zistenie miesta užitočnej triediacej informácie v obraze použitím poučenia zo skôr spracovanej poštovej zásielky a keď automatické zistenie miesta zlyhá, privedenie obrazu k operátorovi a vyzvanie, aby oznámil užitočnú triediacu informáciu,
- zapamätanie umiestnenia užitočnej triediacej informácie ako poučenie pre nasledujúcu poštovú zásielku, ktorá má byt spracovaná.
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že krok výzvy operátora mu umožňuje vyznačiť užitočnú triediacu informáciu.
3. Spôsob podlá nároku 1, vyznačujúci sa tým, že krok výzvy operátora mu umožňuje vylúčiť neužitočnú triediacu informáciu.
4. Spôsob na zlepšenie spracovania poštových zásielok snímaných optickým rozpoznávaním znakov obsahujúci hlavnú linku automatického procesu a vedlajšie linky ručného vrátenia poštových zásielok, ktoré neboli rozpoznané v hlavnej linke, vyznačujúci sa tým, že vo vedľajšej linke sa pre bežnú poštovú zásielku využije poučenie zo skôr ručne vrátenej poštovej zásielky a ak nasleduje obnova procesu, odovzdá sa bežná poštová zásielka hlavnej linke procesu a keď nenasleduje obnova procesu, vybaví sa ručné vrátenie bežnej poštovej zásielky, zapamätá sa poučenie z ručného vrátenia a bežná poštová zásielka sa odovzdá do hlavnej linky procesu.
5. Systém na zlepšenie spracovania poštových zásielok snímaných optickým rozpoznávaním znakov a majúcich blok adresy určenia obsahujúci prvú časť označujúcu aspoň poštové miesto určenia a druhú časť označujúcu aspoň príjemcu, obsahujúci:
- prostriedok na zostavenie obrazu adresového bloku určenia v mieste poslania,
- prostriedok na označenie poštovej zásielky značkou identity,
- prostriedok na analýzu obrazu na vyvinutie prvého signálu predstavujúceho miesto určenia,
- prostriedok na vytriedenie poštovej zásielky v mieste poslania odozvou na prvý signál pre dopravu do miesta určenia,
- prostriedok na dopravu poštovej zásielky do miesta určenia,
- prostriedok pre ďalšiu analýzu obrazu na vyvinutie druhého signálu predstavujúceho príjemcu,
- prostriedok na vyslanie druhého signálu do miesta určenia,
- prostriedok pre príjem poštovej zásielky čítaním značky identity a vytriedenie poštovej zásielky odozvou na druhý signál pre oddanie príjemcovi, vyznačujúci sa tým, že prostriedok na analýzu obrazu pre vyvinutie prvého signálu obsahuje:
- prostriedok na automatické zistenie miesta užitočnej triediacej informácie v obraze použitím poučenia z prv spracovanej poštovej zásielky a ked' automatické zistenie miesta zlyhá, privedenie obrazu k operátorovi a vyzvať ho, aby oznámil užitočnú triediacu informáciu,
- a prostriedok na zapamätanie umiestnenia užitočnej triediacej informácie ako poučenia pre nasledujúcu poštovú zásielku, ktorá má byť spracovaná.
6. Systém podlá nároku 5, vyznačujúci sa tým, že obsahuje prostriedok, ktorý pri vyzvaní operátora mu umožňuje označiť užitočnú triediacu informáciu.
7. Systém podlá nároku 5, vyznačujúci sa tým, že obsahuje prostriedok, ktorý pri vyzvaní operátora mu umožňuje vylúčiť neužitočnú triediacu informáciu.
SK380-95A 1992-09-25 1993-08-23 Method for improvment of mail packets elaborating by optical distinguishing of signs and system for realization of this method SK38095A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP92480134A EP0589119A1 (en) 1992-09-25 1992-09-25 System and method for improving processing of OCR scanned mail
PCT/EP1993/002258 WO1994007616A1 (en) 1992-09-25 1993-08-23 System and method for improving processing of ocr scanned mail

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK38095A3 true SK38095A3 (en) 1995-07-11

Family

ID=8211804

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK380-95A SK38095A3 (en) 1992-09-25 1993-08-23 Method for improvment of mail packets elaborating by optical distinguishing of signs and system for realization of this method

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0589119A1 (sk)
JP (1) JPH0824897B2 (sk)
CZ (1) CZ70395A3 (sk)
FI (1) FI934166A (sk)
HU (1) HUT70619A (sk)
IL (1) IL106151A (sk)
PL (1) PL308141A1 (sk)
RU (1) RU95112491A (sk)
SK (1) SK38095A3 (sk)
WO (1) WO1994007616A1 (sk)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2977431B2 (ja) * 1993-12-27 1999-11-15 株式会社東芝 ビデオコーディング装置
JP3441249B2 (ja) * 1995-07-24 2003-08-25 株式会社東芝 コーディングシステム及び郵便物処理システム
DE19624977A1 (de) 1996-06-22 1998-01-02 Siemens Ag Verfahren zur Verarbeitung von Postsachen
DE19644163A1 (de) * 1996-10-24 1998-05-07 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zur online-Bearbeitung von weiterzuleitenden Sendungen
DE19646522C2 (de) * 1996-11-12 2000-08-10 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zur Erkennung von Verteilinformationen auf Sendungen
DE19742771C1 (de) * 1997-09-27 1998-12-10 Siemens Ag Verfahren und Anordnung zum Erkennen von Verteilinformationen auf Sendungen
DE19748702C1 (de) 1997-11-04 1998-11-05 Siemens Ag Verfahren und Anordnung zum Erkennen von Verteilinformationen auf Sendungen
DE10021734C1 (de) * 2000-05-04 2001-05-23 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zum Ermitteln von Gebieten mit Verteilinformationen auf Sendungen
FR2810491B1 (fr) * 2000-06-20 2002-12-13 Mannesmann Dematic Postal Automation Sa Poste de video-codage pour installation de tri automatique d'objets postaux
WO2002080520A2 (en) 2001-03-30 2002-10-10 Siemens Dematic Postal Automation, L.P. Method and system for image processing
WO2002087167A1 (fr) * 2001-04-25 2002-10-31 Hamid Yusupovich Khalidov Machines postales automatiques a clavier multifonctionnel
DE10326145A1 (de) * 2003-06-06 2004-12-23 Böwe Bell + Howell GmbH Verfahren zum Sortieren von Briefen
RU2299665C2 (ru) * 2005-09-01 2007-05-27 Игорь Викторович Булыгин Индивидуальный почтовый офис
FR2918782B1 (fr) * 2007-07-10 2009-10-30 Neopost Technologies Sa Procede d'affranchissement a correction d'erreurs.
FR2963896B1 (fr) * 2010-08-19 2015-10-16 Solystic Machine de tri postal comprenant des moyens de convoyage par pincement, et son procede de mise en œuvre
US9864734B2 (en) 2015-08-12 2018-01-09 International Business Machines Corporation Clickable links within live collaborative web meetings

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS60147887A (ja) * 1984-01-12 1985-08-03 Toshiba Corp 郵便物区分装置
US4589141A (en) * 1984-03-12 1986-05-13 Texas Instruments Incorporated Apparatus for automatically inspecting printed labels
US5031223A (en) * 1989-10-24 1991-07-09 International Business Machines Corporation System and method for deferred processing of OCR scanned mail

Also Published As

Publication number Publication date
RU95112491A (ru) 1996-12-20
CZ70395A3 (en) 1995-09-13
JPH06254502A (ja) 1994-09-13
WO1994007616A1 (en) 1994-04-14
IL106151A0 (en) 1993-10-20
PL308141A1 (en) 1995-07-24
EP0589119A1 (en) 1994-03-30
HU9500861D0 (en) 1995-05-29
HUT70619A (en) 1995-10-30
FI934166A (fi) 1994-03-26
IL106151A (en) 1996-07-23
FI934166A0 (fi) 1993-09-23
JPH0824897B2 (ja) 1996-03-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2021664C (en) System and method for deferred processing of ocr scanned mail
SK38095A3 (en) Method for improvment of mail packets elaborating by optical distinguishing of signs and system for realization of this method
EP0673686B1 (en) Apparatus for intercepting and forwarding incorrectly addressed postal mail
US5734568A (en) Data processing system for merger of sorting information and redundancy information to provide contextual predictive keying for postal addresses
US6292709B1 (en) Method and device for online processing of forwarding mail
US5703783A (en) Apparatus for intercepting and forwarding incorrectly addressed postal mail
US7136504B2 (en) System for processing postal items
US7930062B2 (en) System and method for directly connecting an advanced facer canceler system to a delivery bar code sorter
EP1089831B1 (en) A method and a system for processing postal items
EP1920852B1 (en) Mail sorting system and method of sorting mails
CA2231926C (en) Sorting system
US20110071665A1 (en) Loop mail processing
JP2010221094A (ja) 郵便物誤区分データ収集システム、郵便物誤区分データ収集方法及びその制御プログラム
EP0949014A2 (en) Method for intercepting and forwarding incorrectly addressed postal mail
JP3715459B2 (ja) 郵便物処理装置及び郵便物処理方法
JP2002254037A (ja) 郵便物の誤配防止方法および装置
JP2007083156A (ja) 郵便物読取区分機及び優先ステッカー処理方法
JPH0910696A (ja) 郵便物処理装置
JPH11216428A (ja) 区分機と区分方法