SK285443B6 - Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny - Google Patents
Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny Download PDFInfo
- Publication number
- SK285443B6 SK285443B6 SK646-98A SK64698A SK285443B6 SK 285443 B6 SK285443 B6 SK 285443B6 SK 64698 A SK64698 A SK 64698A SK 285443 B6 SK285443 B6 SK 285443B6
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- cam
- needle cylinder
- sinkers
- axis
- knitting
- Prior art date
Links
Landscapes
- Knitting Machines (AREA)
Abstract
Sústava excentrov na ovládanie prítlačných platínkruhových pletacích strojov na formovanie štandardnej slučkovej pleteniny a prekladanej slučkovej pleteniny pozostáva z excentra (20) a proti-excentrov (21, 22, 23), ktoré tvoria cestu (1) pre päty (2a, 3a, 4a) prítlačných platín (2, 3, 4), ktoré majú dve prítlačné roviny (7, 8, 9) usporiadané v dvoch rôznych sklonoch pre najmenej dve vlákna (60, 61), ktoré sú na vstupe stroja uložené tak, aby vytvorili slučky na slučkové pletenie. Sústava excentrov taktiež v oblasti cesty (1) zodpovedajúcej poklesu ihiel (10) ihlového valca (6) na tvorbu slučiek na pletenie dvoma vláknami (60, 61) uloženými na vstupe stroja, obsahuje excenter (40), ktorý samôže podľa potreby riadene presunúť do jednej z dvoch pracovných polôh tak, aby vytvoril aspoň jednu variáciu cesty (1) tvorenej excentrami (20) a proti-excentrami (21, 22, 23). Pohyblivý excenter (40) má prvý profil (40a), ktorý pôsobí na päty (2a,3a, 4a) prítlačných platín (2, 3, 4) a ak aj excenter (40) v prvej z dvoch pracovných polôh vytláčaplatiny (2, 3, 4) smerom od osi ihlového valca (6) podľa cesty (1), čím odsúva vlákno (60, 61) uložené na prítlačnej rovine (7) prítlačných platín (2, 3, 4) smerom od osi (6a) ihlového valca (6).
Description
Oblasť techniky
Predmetom predkladaného vynálezu je sústava vačiek na ovládanie platiny pre kruhové pletacie stroje na výrobu pančúch alebo výrobu pleteniny, predovšetkým na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny (terry knitting).
Doterajší stav techniky
Je známe, že pletenie slučkovej tkaniny sa vykonáva na kruhových pletacích strojoch na výrobu pančúch alebo výrobu pleteniny pomocou špeciálne vytvorených platín vybavených dvoma prítlačnými plochami, t. j. plochami na ktorých sa ukladá prebytok vlákna pri poklese ihiel ihlového valca, čím sa vytvárajú slučky a očká pleteniny, pričom obe majú rôzny zdvih pre dve rôzne vlákna, ktoré súčasne vchádzajú do stroja a sú naraz zachytávané pletacími ihlami. Dve vlákna sú uložené v určitom usporiadaní podľa zodpovedajúcich vodítok vlákna a platiny sú ovládané tak, aby počas poklesu ihiel boli dve vlákna usporiadané jedno na spodnej a druhé na vrchnej prítlačnej ploche platín, čím sa pre každú ihlu vytvoria dve slučky nerovnakej veľkosti, pričom dlhšia slučka vytvára charakteristický efekt slučkovej tkaniny.
Ako alternatíva k použitiu vačiek s dvoma prítlačnými rovinami sa používajú páry prítlačných platín alebo dve stranové platiny, ktoré sú uložené v tej istej radiálnej štrbine kruhu platiny, pričom každej prislúcha prítlačná rovina, ktorá je umiestnená v inej vertikálnej úrovni ako rovina druhej platiny toho istcho páru. V praxi pár týchto platín zodpovedá platine s dvoma prítlačnými rovinami s dvoma navzájom odlišnými zdvihmi.
V tomto prípade je možné ovládať platinu len so spodnou prítlačnou rovinou, čim sa dosahuje normálne pletenie.
Vo všeobecnosti, pri výrobe bielizne alebo pleteninových kusov dlhšie slučky, ktoré vytvárajú vzhľad slučkovej tkaniny (terry effect) vystupujú na rube výrobku a kratšie slučky sú lepšie viditeľné na lícnej strane. Kratšie slučky sú spravidla vytvárané použitím veľmi tenkého vlákna, zvyčajne je to tzv. helanca alebo podobný materiál, ale dlhšie slučky, t. j. slučky tkaniny, sú z bavlny.
Dôsledkom tejto skutočnosti je, že pri štandardnom pletení slučiek tkaniny, v ďalšom označovanom kvôli jasnosti „štandard terry“, ak sa vytvára vzorka, táto vzorka je dosť slabo výrazná, pretože na lícnej strane je popri dlhších slučkách vzorky vidieť aj kratšie slučky štandardného terry.
Na vyriešenie tohto problému sa zaviedol určitý druh terry pletenia, ktorý je známy pod pojmom „sandwich terry“ (prekladané terry pletenie). Pri tomto pletení, počas vytvárania dvojitých slučiek, vlákno ktoré tvorí kratšiu slučku, sa posunie a ťahá sa smerom k rubu výrobku, tak aby čo najmenej interferovalo so slučkami vzorky na lícnej strane a teda aby sa dosiahlo lepšie definovanie vzorky na lícnej strane vytváraného kusa.
Toto sa dosahuje najmä pomocou určitého ovládania prítlačných platín tak, aby sa dosiahlo to, že po uložení prebytku vlákna na spodnej prítlačnej rovine sa prítlačné platiny alebo platiny s prítlačnými rovinami presunú smerom od osi ihlového valca, čo spôsobí, že sa zodpovedajúco presunie vlákno kratšej slučky smerom k otvorenej strane špičky ihly, t. j. smerom k rubu výrobku, na rozdiel od obyčajného terry pletenia, kedy je vlákno kratšej slučky presúvané opačným smerom.
Pohyb platín smerom od osi ihlového valca sa dosahuje pomocou vhodného usporiadania cesty, ktorá je tvorená pomocou vačiek a protivačiek, do ktorej zapadajú päty prítlačných platín a pomocou ďalších špeciálnych platín.
Ako alternatíva k tomuto riešeniu sa používajú aj špeciálne platiny, namiesto platín používaných na štandardné terry pletenie.
V každom prípade, na dosiahnutie zmeny štandardného terry pletenia na prekladané je potrebné pri konvenčných pletacích strojoch na výrobu pančúch alebo výrobu pleteniny prerušiť výrobu a vymeniť vačky, ktoré ovládajú platiny, vymeniť platiny zaberajúce s týmito vačkami, alebo prinajmenšom vymeniť platiny.
Z tohto dôvodu na v súčasnosti komerčne dostupných strojoch nie je možné vyrábať výrobky pletené čiastočne ako štandardné terry a čiastočne ako prekladané terry.
Táto možnosť, ktorá však až doteraz nebola uskutočniteľná, by bola veľmi vítaná, pretože výrobky pletené výlučne ako štandardné terry nedosahujú v oblastiach so vzorkou uspokojivé estetické výsledky, zatiaľ čo výrobky pletené výlučne ako prekladané terry s lepším estetickým vzhľadom nemajú zasa takú odolnosť ako štandardné.
Cieľom predkladaného vynálezu je poskytnúť sústavu vačiek na ovádanie platín pre kruhové pletacie stroje alebo stroje na výrobu pleteniny, ktoré umožnia štandardné terry pletenie ako aj prekladané terry pletenie bez potreby výmeny súčiastok v stroji.
Vzhľadom na rozsah tohto cieľa, predmetom vynálezu je taktiežť poskytnúť sústavu vačiek, ktorá umožní vyrábať výrobky ktoré sú pletené čiastočne ako štandardné terry a čiastočne ako prekladané terry.
Ďalším predmetom vynálezu je poskytnúť sústavu vačiek na ovládanie prítlačných platín, ktorú by bolo možné bez akýchkoľvek problémov vmontovať do v súčasnosti komerčne dostupných kruhových pletacích strojov alebo stroje na výrobu pleteniny a bielizne.
Podstata vynálezu
Tento cieľ, tieto predmety, ako aj ostatné ozrejmené a vysvetlené v ďalšom, sú dosiahnuté pomocou sústavy vačiek na ovládanie prítlačných platín pre kruhové pletacie stroje na výrobu slučiek štandardnej slučkovej tkaniny a prekladanej slučkovej tkaniny, ktorá obsahuje vačky a protivačky tvoriace cestu pre päty prítlačných platín, majúcich dve prítlačné roviny usporiadané so vzájomne odlišným zdvihom pre najmenej dve vlákna, ktoré sú uložené na vstupe stroja na vytváranie slučiek slučkovej tkaniny, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že obsahujú, v oblasti uvedenej cesty, ktorá zodpovedá poklesu ihiel ihlového valca na vytvorenie slučiek pleteniny s dvoma vláknami privádzanými na vstup stroja, vačku, ktorá sa môže riadene podľa potreby presúvať do jednej z dvoch pracovných polôh na účely vytvorenia najmenej jedného variantu cesty sledovaného pätami platín kvôli uvedeným vačkám a protivačkám; uvedená pohyblivá vačka s prvým profilom, ktorý môže byť spriahnutý s pätami platín a je vhodná na vytvorenie, pokiaľ je uvedená vačka v prvej z dvoch uvedených polôh, odklonenia platín od osi ihlového valca vzhľadom na uvedenú cestu, na účely pohybu vlákna zostávajúceho na spodnej prítlačnej rovine platín, smerom od osi ihlového valca.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Ďalšie charakteristiky, vlastnosti a výhody vynálezu budú objasnené na opise výhodného, ale nie výlučného vy hotovenia sústavy vačiek podľa predkladaného vynálezu, ktorá je znázornená ako nie obmedzujúci príklad na priložených výkresoch, na ktorých:
obr. 1 je schematický pohľad zvrchu na sústavu spúšťacích vačiek podľa vynálezu, pričom niektoré elementy sú kvôli prehľadnosti znázornené združenými čiarami a pohyblivá vačka je v prvej polohe;
obr. 2 je pohľad podobný obr. 1 sústavy spúšťacích vačiek podľa vynálezu, pričom niektoré elementy sú kvôli prehľadnosti znázornené združenými čiarami a pohyblivá vačka je v druhej polohe;
obr. 3 je zväčšený čiastkový pohľad na obr. 2, pozdĺž roviny ΠΙ-III, s niektorými elementmi znázornenými združenými čiarami;
obr. 4 až 6 znázorňujú tri typy prítlačných platín, ktoré je možné použiť so spúšťacími vačkami podľa vynálezu;
obr. 7 je pohľad zospodu na pohyblivú vačku;
obr. 8 je bočný pohľad na pohyblivú vačku
Príklady uskutočnenia vynálezu
S odvolaním sa na uvedené obrázky, sústava vačiek podľa vynálezu pozostáva z vačiek a protivačiek, ktoré ako celok tvoria cestu 1 pre päty 2a, 3a, 4a prítlačných platín označených 2, 3 a 4, ktoré sú usporiadané vopred známym spôsobom pozdĺž radiálnych štrbín vytvorených v platinovom kruhu 5, ktorý je umiestnený súosovo s ihlovým valcom 6 pri jeho hornom okraji.
Treba poznamenať, že v tomto príklade je opísaný stroj používajúci pár platín, t. j. dve platiny usporiadané v tej istej radiálnej štrbine kruhu 5.
V každej radiálnej štrbine platinového kruhu 5 je buď platina 2 a platina 3, alebo platina 2 a platina 4. V praxi polovica štrbín platinového kruhu 5 obsahuje platiny 2 a 3 a druhá polovica platiny 2 a 4.
Platina 2 alebo šijacia platina má prítlačnú rovinu 7, zakiaľ čo platiny 3 a 4 alebo terry platiny, majú roviny 8 a 9, ktoré sú umiestnené vyššie než rovina 7 platiny 2.
V praxi roviny 8 a 9 platín 3 a 4 vytvoria dlhšiu slučku, t.j. charakteristický terry spôsob pletenia počas poklesu ihiel 10 usporiadaných v ihlovom valci 6.
Prítlačná rovina 7 je vytvorená medzi párom zobákov 11 a 12 na platine 2 vopred známym spôsobom.
Sústava ovládacích vačiek obsahuje, známym spôsobom, fixnú prestencovú vačku 20, ktorá obieha okolo osi 6a ihlového valca a má vonkajší tvar 20a vytvorený tak, aby mal časti, ktoré sa postupne vzďaľujú od osi 6a ihlového valca, a časti, ktoré sa postupne približujú koši 6a, čím sa vytvára charakteristický radiálny pohyb platín v zodpovedajúcich štrbinách platinového kruhu 5.
Sústava ovládacích vačiek taktiež obsahuje pohyblivé protivačky 21, 22, a 23 s čelom, ktoré svojím tvarom 21a, 22a a 23a zapadajú do profilu 20a prstencovej vačky 20.
Pohyblivé protivačky 21, 22 a 23 sú usporiadané so vzájomne nastaviteľné rôznymi zdvihmi, tak aby to zodpovedalo rôznemu nakloneniu päty 2a, 3a a 4a prítlačných platín 2, 3, a 4.
Presnejšie, pohyblivá protivačka 21 je umiestnená pod takým sklonom, aby zachytávala pätu 2a platiny 2, ktorá je vyššie než päta 3a platiny 3. Pohyblivá protivačka 22 je umiestnená na nižšej úrovni než protivačka 21, takže zachytáva obidve päty 2a platiny 2, ako aj 3a platiny 3 a pohyblivá protivačka 23 je umiestnená pod radiálnymi štrbinami platinového kruhu 5, takže môže zachytávať len pätu 4a platiny 4, ktorá vyčnieva dolu zo spomínaných štrbín.
Pohyblivé protivačky 21, 22, 23 sú uložené spolu a sú otočné ku platinovému kruhu 5 okolo osi 30, ktorá je paralelná s osou 6a ihlového valca 6, takže sa môžu pohybovať z neaktívnej polohy, kedy ich vonkajší obovod 21a, 22a, 23a je vzdialený od profilu 20a prestencovej vačky 20 a nezachytávajú príslušné päty platín 2, 3 a 4 do aktívnej polohy, kedy spomínané protivačky svojím obvodom 21a, 22a a 23a zapadajú do profilu 20a prstencovej vačky 20 a zachytávajú príslušné päty platín 2, 3 a 4.
Pohyblivé protivačky 21, 22 a 23 môžu individuálne oscilovať okolo osi 30, napríklad pomocou prostriedkov elektromagnetického, pneumatického alebo mechanického typu, alebo iného zaužívaného typu podľa potreby.
Treba si všimnúť, že udržiavaním pohyblivých protivačiek 22 a 23 v neaktívnej polohe, teda tam, kde nemajú účinok na platiny 3 a 4, je aktivovaná len platina 2, pretože protivačka 21 jc v aktívnej polohe a tým je nastavené štandardné pletenie.
Ak sa pohyblivé protivačky 21 a 22 presunú do aktívnej polohy, výsledkom je pletenie terry na polovici ihiel ihlového valca 6 a ak sa do aktívnej polohy presunú protivačky 21 a 23, výsledkom je terry pletenie na druhej polovici ihiel ihlového valca 6; ak sa do aktívnej polohy dostanú protivačky 21, 22 a 23, tak sa pletenie stehmi terry uskutoční na všetkých ihlách ihlového valca 6, samozrejme ak niektorá ihla nie je odobratá.
Podľa vynálezu, sústava ovládacích vačiek obsahuje v oblasti cesty 1, ktorá zodpovedá poklesu ihiel 10 na vytvorenie slučiek pre pletenie s dvoma vláknami privádzanými na vstup stroja pohyblivú vačku 40, ktorá môže byť podľa potreby presunutá do jednej z dvoch pracovných polôh na účely produkcie aspoň jedného variantu cesty, ktorú sledujú päty 2a platín 2 s ohľadom na cestu 1.
Presnejšie, pohyblivá vačka 40 môže byť presunutá z prvej polohy, v ktorej tvarom svojho obvodu 40a odtláča platinu 2 od osi 6a ihlového valca a vzhľadom na cestu 1, tak že odtláča vlákno 60 ležiace na prítlačnej rovine 7 platiny 2 smerom od osi 6a ihlového valca 6.
Pohyblivá vačka 40 sa môže presunúť zo spomínanej prvej polohy do druhej polohy, v ktorej nezachytáva päty 2a platín 2, ale namiesto toho svojím iným profilom 40b pôsobí na plochu 2b platiny 2, ktorá je oproti päty 2a a tým znemožňuje pohyb platiny 2 smerom k osi 6a ihlového valca 6 na účely odsunutia vlákna 60 uloženého na dolnej prítlačnej rovine 7 platiny 2 smerom k osi 6a ihlového valca, ako to bude objasnené.
Pohyblivá vačka 40 čiastočne prekrýva prstencovú vačku 20 a pomocou vybrania 50 na hornej strane prstencovej vačky 20 je uspôsobená na kĺzavý pohyb. Uvedené vybranie 50 je určené na to, aby umožňovalo pohyblivej vačke 40 kĺzať sa v podstate v radiálnom smere vzhľadom na os 6a ihlového valca 6 a súčasne, aby viedol pohyblivú vačku 40 pri uvedenom pohybe.
Pohyblivá vačka 40 leží na rovine, ktorá je v podstate kolmá na os 6a ihlového valca a môže sa pohybovať tak, aby prechádzala z prvej polohy do druhej polohy pozdĺž smeru, ktorý je v podstate radiálny vzhľadom na valec 6.
Pohyblivá vačka 40 má prvý profil 40a, ktorý je vytvorený na opačnej strane vačky ako je os 6a ihlového valca 6, t. j. je obrátený k pohyblivým protivačkám 21, 22 a 23a zachytáva tie strany päty 2a platín 2, ktoré smerujú k osi 6a ihlového valca 6.
Pohyblivá vačka 40 má aj druhý profil 40b, ktorý je vytvorený na strane tejto vačky 40 obrátenej k osi 6a ihlového valca 6, takže ak je vačka v druhej polohe, tak zachytáva roviny 2b platín 2, ktoré sú oproti päte 2a.
Prvý profil 40a je vytvorený pozdĺž smeru pohybu platiny vzhľadom na vačky a protivačky, ktoré ich spúšťajú, prvou časťou, ktorá ide postupne od osi 6a ihlového valca 6 a prechádza do druhej časti, ktorá postupne smeruje k osi ihlového valca.
Druhý profil 40b pohyblivej vačky 40 pozostáva z prvej časti, ktorá sa postupne približuje k osi 6a ihlového valca 6 a prechádza do druhej časti, ktorá sa postupne vzďaľuje od osi 6a ihlového valca 6.
V praxi je pohyblivá vačka v pôdoryse kosoštvorcového tvaru so zaoblenými rohmi.
Tá strana protivačky 21, ktorá je obrátená k prvému profilu pohyblivej vačky 40, má na konci prvej časti prvého profilu 40a spomínanej vačky 40 vyhĺbenie 70, umožňujúce pohyb platiny 2 v smere od osi 6a ihlového valca 6.
Pohyb pohyblivej vačky 40 z prvej do druhej polohy a späť môže byť uskutočňovaný pomocou konvenčných spúšťacích prvkov napríklad mechanických, pneumatických elektromagnetických a pod.
Kvôli úplnosti opisu treba ešte pripomenúť, že obrázky 1 a 2 sa vzťahujú na kruhový pletací stroj na výrobu plateniny so štyrmi vstupmi a pre každý vstup je jedna pohyblivá vačka 40.
Funkcia stroja vybaveného sústavou vačiek na spúšťanie prítlačných platín podľa vynálezu je pri výrobe terry pletením takáto:
Ak je potrebné vykonávať terry pletenie, pohyblivá vačka 40 sa presunie do druhej polohy (obr. 2). Ak je pohyblivá vačka 40 v tejto polohe, dve vlákna 60 a 61 uložené na vstupe stroja sú pri začiatku poklesu ihiel 10 odložené na prítlačnej rovine 7 platiny 2 a na prítlačnej rovine 8 alebo 9 platín 3 alebo 4. Keď sú platiny 2 svojou stranou 2b zachytené druhým profilom pohyblivej vačky 40, platiny 2 sa pohnú k osi 6a ihlového valca 6. Tento pohyb spôsobuje aj pohyb vlákna 60, ktoré je odložené na prítlačnej rovine 7 platiny 2, smerom k osi 6a ihlového valca a tým aj pohyb spomínaného vlákna 60, ktorým sa vytvorí kratšia slučka pletenia v smere k lícnej strane výrobku.
Ak je potrebné vykonávať prekladané terry pletenie, pohyblivá vačka 40 sa presunie do prvej polohy (obr. 1), takže platiny 2 sa posunú, po tom, čo sa vlákno 60 odloží na rovine 7, smerom od osi 6a ihlového valca 6, čo má za následok, že sa posunie aj vlákno 60, tvoriace kratšie slučky pletenia na rube výrobku.
Treba si povšimnúť, že aj keď vynález bol opísaný s poukázaním na stroj, ktorý využíva páry platín v radiálnych štrbinách platinového kruhu 5, sústavu vačiek na ovládanie prítlačných platín, podľa vynálezu môže byť v každom prípade použitý v strojoch, ktoré používajú jednu platinu pre každú radiálnu štrbinu 5, pričom typ platiny je s dvoma prítlačnými rovinami s navzájom rôznym sklonom.
V praxi sa zistilo, že vynález plne dosahuje vytýčený cieľ, pretože dovoľuje s jednou sústavou ovládacích vačiek a teda bez výmeny akýchkoľvek súčiastok vykonávať štandardné aj prekladané terry pletenie.
Vďaka tejto skutočnosti je možné vyrábať výrobky, pletené sčasti ako štandardné terry, napríklad v oblastiach, kde sa požaduje väčšia pevnosť a sčasti ako prekladané terry, napr v oblastiach so vzorkou.
Sústava vačiek na ovládanie prítlačných platín podľa uvedeného vynálezu je možná v rôznych modifikáciách a variáciách, pričom všetky sú v rozsahu vynálezcovskej myšlienky predkladaného vynálezu; všetky detaily môžu byť navyše nahradené inými technicky ekvivalentnými súčiastkami.
V praxi použité materiály ako aj rozmery môžu byť akékoľvek, podľa požiadaviek a stavu techniky.
Claims (10)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Sústava vačiek na ovládanie prítlačných platín (2, 3, 4) pre kruhové pletacie stroje na výrobu štandardnej a prekladanej terry pleteniny, obsahujúca prstencovú vačku (20) a protivačky (21, 22, 23), ktoré tvoria cestu (1) pre päty (2a, 3a, 4a) prítlačných platín (2, 3, 4), ktoré majú dve prítlačné roviny (7, 8, 9) usporiadané s navzájom rôznymi výškami pre najmenej dve vlákna (60, 61), ktoré sú uložené na vstupe stroja, vyznačujúca sa tým, že obsahuje pohyblivú vačku (40) v oblasti cesty (1), ktorá zodpovedá poklesu ihiel (10) ihlového valca (6) na vytvorenie slučiek pletenia s dvoma vláknami (60, 61), dve pracovné polohy pohyblivej vačky (40) určujúce aspoň jednu variáciu cesty (1); pohyblivá vačka (40) má prvý profil (40a) obrátený k strane piet (2a, 3a, 4a) platín (2, 3,4), ktorá je orientovaná k osi (6a) ihlového valca, pričom v prvej z dvoch polôh pohyblivej vačky (40) je prvý profil (40a) pohyblivej vačky (40) v zábere s pätami platín a platiny (2, 3, 4) sú zodpovedajúco tomu v prvej polohe s odstupom od osi (6a) ihlového valca (6) vzhľadom na cestu (1) a vlákna (60, 61) na spodnej prítlačnej rovine (7) platín (2, 3, 4) spočívajú smerom od osi (6a) ihlového valca (6).
- 2. Sústava vačiek podľa nároku 1,vyznačuj ú ca sa tým, že pohyblivá vačka (40) má druhý profil (40b), ktorý smeruje k zadnej strane (2b) platín (2, 3, 4), ktorá je orientovaná k päte (2a), pričom v druhej z dvoch polôh je druhý profil (40b) v zábere so zadnou stranou (2b) platín a platiny (2, 3, 4) sú teda v polohe bližšie k osi (6a) ihlového valca a vlákna (60, 61) na spodnej prítlačnej rovine (7) platín (2, 3, 4) spočívajú bližšie k osi (6a) ihlového valca.
- 3. Sústava vačiek podľa nároku 1 a 2, vyznačujúca sa tým, že pohyblivá vačka (40) leží v rovine v podstate kolmej na os (6a) ihlového valca (6) a dve polohy pohyblivej vačky (40) ležia pozdĺž smeru, ktorý je v podstate radiálny vzhľadom na ihlový valec (6).
- 4. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že prvý profil (40a) je tvorený stranou pohyblivej vačky (40), ktorá je odvrátená od osi (6a) ihlového valca (6).
- 5. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že druhý profil (40b) je tvorený stranou pohyblivej vačky (40), ktorá je obrátená smerom k osi (6a) ihlového valca.
- 6. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že prvý profil (40a) pohyblivej vačky (40) má prvú časť, ktorá je orientovaná postupne smerom od osi (6a) ihlového valca a je spojená s druhou časťou, ktorá je orientovaná postupne bližšie k osi (6a) ihlového valca.
- 7. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že druhý profil (40b) má prvú časť, ktorá je orientovaná postupne bližšie k osí (6a) ihlového valca a je spojená s druhou časťou, ktorá je orientovaná postupne smerom od osi (6a) ihlového valca.
- 8. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že pohyblivá vačka (40) má v pôdoryse tvar podobný kosoštvorcu so zaoblenými rohmi.
- 9. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že prstencová vačka (20) alebo proti vačky (21, 22, 23), ktoré sú obrátené k strane pohyblivej vačky (40), ktorá je odvrátená od ihlového valca (6), má vyhĺbenie (70) na pohyb platín (2, 3, 4) v smere od ihlového valca (6) s vačkou (40) v prvej polohe.
- 10. Sústava vačiek podľa jedného alebo viacerých z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý m , že pohyblivá vačka (40) čiastočne prekrýva jednu z prstencových vačiek (20) ležiacich vo v podstate prstencovej konfigurácii okolo osi (6a) ihlového valca (6) a je posúvateľne usporiadaná v rámci vybrania (50) vytvoreného na hornej ploche prstencovej vačky (20).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK646-98A SK285443B6 (sk) | 1998-05-15 | 1998-05-15 | Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK646-98A SK285443B6 (sk) | 1998-05-15 | 1998-05-15 | Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK64698A3 SK64698A3 (en) | 2000-01-18 |
SK285443B6 true SK285443B6 (sk) | 2007-01-04 |
Family
ID=20433793
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK646-98A SK285443B6 (sk) | 1998-05-15 | 1998-05-15 | Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
SK (1) | SK285443B6 (sk) |
-
1998
- 1998-05-15 SK SK646-98A patent/SK285443B6/sk not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK64698A3 (en) | 2000-01-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2121536C1 (ru) | Способ изготовления носков и подобных им изделий, имеющих закрытый мысок, на одноцилиндровой кругловязальной машине | |
KR101347668B1 (ko) | 양말 편성기 | |
US5931025A (en) | Lowering sinker actuation cam set for circular knitting machines for forming standard-terry knitting and sandwich-terry knitting | |
JP2023109287A (ja) | 円形編み機構造 | |
US3826110A (en) | Yarn feeding and control means for circular knitting machine | |
KR101106728B1 (ko) | 환편기의 파일편성장치 | |
US5386711A (en) | Double knit machine for knitting constructive fabrics | |
US6085554A (en) | Loop transfer needle for a circular knitting machine | |
SK285443B6 (sk) | Sústava excentrov na ovládanie platiny kruhových pletacích strojov na vytváranie štandardnej a prekladanej slučkovej tkaniny | |
EP3983587B1 (en) | A circular knitting machine and a method for moving the needles of a circular knitting machine | |
EP2028305B1 (en) | Double bevel type double-knit circular knitting machine | |
EP1692333B1 (en) | Method and equipment to change the knitting density in the production of warp fabrics and tubular articles by raschel loom and obtained products | |
JP3604199B2 (ja) | 編み機のシンカ装置及び編み物成形方法 | |
US5501085A (en) | Fabric holding-down mechanism for double knit machines | |
EP0957193B1 (en) | Lowering sinker actuation cam set for circular knitting machines for forming standard-terry knitting and sandwich-terry knitting | |
CS251063B2 (en) | Equipment for pouch heels and toes formation | |
KR20210150447A (ko) | 환편기용 지지 및 제어장치 | |
US6230523B1 (en) | Loop transfer needle for a circular knitting machine | |
US2230213A (en) | Wrap stripe knitting machine | |
KR100580435B1 (ko) | 복동식 원형 편물기에 적어도 두 가닥의 실을 동시에 공급하는방법 및 장치 | |
KR100530776B1 (ko) | 스탠다드-테리니트 및 샌드위치-테리니트를 형성하는 원형편물기계용 하강 싱커 구동 캠세트 | |
CZ333497A3 (cs) | Způsob výroby pleteného zboží, zejména dutých pletených výrobků s uzavřenou spičkou, a zařízení k provádění tohoto způsobu | |
US3071947A (en) | Sinker operating mechanism and method of knitting | |
US3174305A (en) | Means for knitting terry loops | |
EP0962569A2 (en) | Highly versatile circular knitting machine for hosiery and the like with multiple drops or feeds |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees |
Effective date: 20090515 |