SK283646B6 - Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa - Google Patents

Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa Download PDF

Info

Publication number
SK283646B6
SK283646B6 SK724-98A SK72498A SK283646B6 SK 283646 B6 SK283646 B6 SK 283646B6 SK 72498 A SK72498 A SK 72498A SK 283646 B6 SK283646 B6 SK 283646B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
binder component
less
hard
temperature
asphalt composition
Prior art date
Application number
SK724-98A
Other languages
English (en)
Other versions
SK72498A3 (en
Inventor
Henricus Engelbertus Johannes Hendriks
Dirk Adriaan Stoker
Original Assignee
Shell Internationale Research Maatschappij B. V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell Internationale Research Maatschappij B. V. filed Critical Shell Internationale Research Maatschappij B. V.
Publication of SK72498A3 publication Critical patent/SK72498A3/sk
Publication of SK283646B6 publication Critical patent/SK283646B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C7/00Coherent pavings made in situ
    • E01C7/08Coherent pavings made in situ made of road-metal and binders
    • E01C7/18Coherent pavings made in situ made of road-metal and binders of road-metal and bituminous binders
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08LCOMPOSITIONS OF MACROMOLECULAR COMPOUNDS
    • C08L95/00Compositions of bituminous materials, e.g. asphalt, tar, pitch

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Working-Up Tar And Pitch (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Sealing Material Composition (AREA)

Abstract

Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa majúcej obsah pórov nie viac ako 10 % spočíva v tom, že sa pridáva tvrdý spojivový komponent s penetráciou nižšou ako 50 dmm k zmesi neemulzifikovaného mäkkého spojivového komponentu s viskozitou nižšou ako 300 mPa.s a agregátu pri teplote nižšej ako 140 °C. ŕ

Description

Oblasť vynálezu
Predložený vynález sa týka spôsobu prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa, ktorá sa používa na nanášanie na cesty.
Doterajší stav techniky
Teplota, pri ktorej je bitúmen miešaný s agregátmi, na účely produkcie asfaltovej kompozície pripravenej na použitie na cesty, je normálne v rozsahu medzi od 140 do 170 °C, hoci niektoré dokumenty, napr. US 3 832 200 opisuje, že môžu byť použité aj vyššie teploty.
Keďže je v súčasnosti dobre známe, že takéto horúce bitúmeny môžu vytvárať potenciálne zdravotné, bezpečnostné a environmentálne riziká, je mnoho snáh v tomto technologickom odbore smerovaných na vývoj asfaltových kompozícií, ktoré môžu byť spracovávané pri nižších teplotách.
V tomto ohľade sa možno odvolávať na prihlášky bitúmenových emulzií, ktoré sú pripravené miešaním horúceho bitúmenu s vodným roztokom emulzifíkátora. Tieto bitúmenové emulzie môžu byť normálne miešané s agregátom pri teplote oveľa nižšej ako 140 °C, pričom pri tomto spôsobe sú oveľa lepšie kontrolovateľné uvedené riziká.
Ale asfaltové kompozície pripravené z bitúmenovej emulzie vyžadujú bitúmen/agregát zmesi s relatívne vysokým obsahom pórov, s cieľom umožniť vode, aby mohla uniknúť počas zlomu emulzie, kompaktnosti a servisných vlastností. Takéto asfaltové kompozície majú tú nevýhodu, že sú vysoko permeabilné proti vode a vzduchu. Výsledkom je, že sa pomerne ľahšie stráca hrubozmný agregát z povrchu cesty, takzvané vymieľanie cestného povrchu. Ďalej strácajú vnútornú kohéznosť, ktorá eventuálne vedie ku kolapsu materiálu a strate vnútornej stability, často viditeľnej vo forme deformácie cestného povrchu, napríklad vymieľania koľají. Navyše pevnosť týchto asfaltov je len pomaly rozvíjaná.
DE-C-43 08 567 sa týka prípravy bitúmenovej kompozície najprv miešaním menšieho čiastočného množstva B200 majúceho penetráciu 200 dmm s kamennými úlomkami, voliteľne s pieskom a náplňovými komponentmi, a následne s väčšou časťou množstva B65 majúceho penetráciu 65 dmm. Dokument neobsahuje informáciu o tom, ako vyrobiť asfaltovú kompozíciu hustého stupňa. Prekvapujúco sa teraz zistilo, že môže byť vyrobená asfaltová kompozícia hustého stupňa majúca dobrú odolnosť proti vymieľaniu a navyše má dobré vlastnosti týkajúce sa tečenia a únavy materiálu.
Opis vynálezu
V súlade s tým sa predložený vynález týka spôsobu prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa, ktorý zahŕňa pridávanie tvrdého spojivového komponentu do zmesi mäkkého spojivového komponentu a agregátu pri teplote nižšej ako 140 °C. Vhodne je použitá teplota nižšia ako 100 °C.
Podľa predloženého vynálezu môže byť použitý tak emulziftkovaný, ako aj neemulzifikovaný mäkký spojivový komponent. Ak je použitý emulzifikovaný mäkký spojivový komponent, tak obsahuje malé množstvo vody. Vhodne menej ako 50 % obj., výhodne menej ako 40 % obj. Ak sa použije emulzia, emulzia môže byť buď katiónovou alebo aniónovou emulziou.
Tvrdý spojivový komponent je výhodne do zmesi pridávaný ako prášok. V tom prípade môže byť tvrdý spojivový komponent pridávaný do zmesi veľmi atraktívne pri teplote nižšej ako 50 °C, výhodne pri teplote okolitého prostredia. Ak jc tvrdý spojivový komponent použitý vo forme emulzie (alebo suspenzie), emulzia (alebo suspenzia) vhodne obsahuje menej ako 50 % obj. vody, výhodne menej ako 40 % obj. V tom prípade môže byť tvrdý spojivový komponent vhodne pridávaný do zmesi s teplotou nižšou ako 100 °C, výhodne pri teplote do 80 °C. Ak sa použije emulzia, emulzia môže byť buď katiónovou alebo aniónovou emulziou.
Mäkký spojivový komponent tiež môže byť vhodne pridávaný do agregátu pri relatívne nízkej teplote, napr. teplote nižšej ako 120 °C.
Vhodne je mäkký spojivový komponent pridávaný do agregátu pri teplote aspoň 70 °C, výhodne pri teplote v rozsahu od 80 do 115 °C, výhodnejšie v rozsahu od 85 do 110°C.
V kontexte predloženého vynálezu je tvrdý spojivový komponent definovaný ako spojivový komponent majúci penetráciu (PEN) nižšiu ako 200 dmm (merané podľa ASTM D 5 pri 25 °C). Tvrdý spojivový komponent má vhodne penetráciu nižšiu ako 100 dmm, výhodne nižšiu ako 50 dmm, a najvýhodnejšie nižšiu ako 10 dmm, a teplotu mäknutia nižšiu ako 100 °C (merané podľa ASTM D 36), výhodne nižšiu ako 80 °C.
V kontexte predloženého vynálezu je mäkký spojivový komponent definovaný ako spojivový komponent majúci penetráciu aspoň 200 dmm.
Vhodne má mäkký spojivový komponent penetráciu aspoň 500 dmm, výhodne aspoň 700 dmm a najvýhodnejšie aspoň 800 dmm (merané podľa ASTM D 5 pri 25 °C). Ale priemerný odborník v oblasti zvyčajne charakterizuje takýto spojivový komponent nie hodnotou jeho penetrácie, ale jeho viskozitou (merané podľa ASTM D 2171 pri 100 °C). Výhodne má mäkký spojivový komponent viskozitu nižšiu ako 300 mPa.s, výhodne nižšiu ako 200 mPa.s (merané podľa ASTM D 2171 pri 100 °C).
Výhodne, oba, tvrdý aj mäkký spojivový' komponent sú bitúmenové komponenty. Ale v inom vhodnom uskutočnení tohto vynálezu je tvrdým spojivovým komponentom živica, napríklad kumarónindénová živica, a mäkkým spojivovým komponentom je komponent s nízkou viskozitou (flux). Živicou môže byť ktorákoľvek modifikovaná živica opísaná v EP-B- 0330281, ktorý'je tu včlenený na referenciu.
Spojivové komponenty môžu navyše vhodne obsahovať látku zlepšujúcu formovanie filmu (napr. butyldioxitol), neiónový emulzifikátor (napr. nonylfenoletoxylát) alebo látku zlepšujúcu adhéziu (napr. amín, ako napríklad alkylamidoamín), výhodne alkylamidoamín. Takéto prídavné zlúčeniny sú výhodne pridávané do mäkkého spojivového komponentu, a sú vhodne prítomné v množstve nižšom ako 5 % hmotn., výhodne v množstve v rozsahu od 0,25 do 1,0 % hmotn., vztiahnuté na celkový obsah spojiva. Vhodne môžu byť tiež použité zmesi týchto prídavných zlúčenín. Týmto spôsobom možno dosiahnuť aj ďalšie zlepšenie odolnosti proti vymieľaniu.
Bitúmenovými komponentmi môžu byť prirodzene sa vyskytujúce bitúmeny alebo deriváty minerálnych olejov. Použité môžu byť tiež ropné bitúmeny získané v procese krakovania a uhoľný decht, ako aj zmesi bitúmenových materiálov. Príklady vhodných bitúmenov zahŕňajú destilačné alebo „primáme“ bitúmeny, precipitačné bitúmeny, napr. propánový bitúmen, fúkané bitúmeny, napr. katalytický fúkaný bitúmen, a ich zmesi. Iné vhodné bitúmenové kompozície zahŕňajú zmesi jedného alebo viacerých z týchto bitúmenov s extendermi (fluxami), akými sú napríklad ropné extrakty, napr. aromatické extrakty, destiláty alebo rezíduá, alebo s olejmi.
Tvrdé a mäkké spojivové komponenty môžu vhodne obsahovať akýkoľvek modifikátor polyméru známy z doterajšieho stavu techniky, ako napríklad termoplastickú gumu, vhodne v množstve v rozsahu od 1 do 10 % hmotn. Množstvo použitých tvrdých a mäkkých spojivových komponentov môže varírovať v rámci širokých limitov, a veľmi závisí od penetračného stupňa želateľného pre spojivo asfaltovej kompozície. Tvrdý spojivový komponent môže byť napríklad vhodne prítomný v množstve od 10 do 90 % hmotn., vztiahnuté na celkové spojivo.
Asfaltová kompozícia pripravená podľa predloženého vynálezu je vhodná hlavne na nanášanie na cesty. Asfaltová kompozícia pripravená podľa predloženého vynálezu môže byť vhodne použitá pri konštrukcii hrubozmných základných materiálov alebo povrchových hrubozmných materiálov. Spojivo asfaltovej kompozície pripravenej podľa predloženého vynálezu má vhodne penetráciu, ktorá varíruje medzi 10 a 300 dmm, výhodne medzi 50 a 150 dmm (merané podľa ASTM D 5 pri 25 °C).
Bitúmenové kompozície môžu tiež obsahovať iné ingredienty ako napríklad plnivá, napr. sadze, oxid kremičitý a uhličitan vápenatý, stabilizátory, antioxidanty, pigmenty a rozpúšťadlá, o ktorých je známe, že sú vhodné do bitúmenových kompozícií. Asfaltové kompozície pripravené podľa predloženého vynálezu obsahujú agregát v množstve, ktoré je známe z doterajšieho stavu techniky.
V kontexte predloženého vynálezu je asfaltová kompozícia hustého stupňa definovaná ako asfaltová kompozícia majúca obsah pórov nie vyšší ako 10 %, výhodne 3 až 10%.
Vhodne zahŕňajú agregáty tie, ktoré sú normálne používané v asfaltových kompozíciách hustého stupňa.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Predložený vynález bude teraz ilustrovaný cestou nasledujúcich príkladov.
Príklad 1
Asfaltová kompozícia bola pripravená podľa predloženého vynálezu nasledovne. 1,04 kg nízko viskózneho spojivo vého komponentu (Furfuralový extrakt z vysokoviskóznej svetlej frakcie ropy (BFE)) majúci viskozitu 50 mPa.s pri 100 °C (merané podľa ASTM D 2171) bolo pridaných do 41,17 kg agregátu do Hurellovho mlyna pracujúceho pri teplote 100 °C a približne 35 rpm. Agregát pozostával z 7,1 % hmotn. plniva (< 63 pm), 36,8 % hmotn. piesku (63 pm - 2 mm), 15,3 % hmotn. kamienkov (2-6 mm), 20, 4 % hmotn. kamienkov (4 - 8 mm) a 20, 4 % hmotn. kamienkov (8-11 mm). Následne bol do takto získaného 1,56 kg zmesi pridaný tvrdý spojovací komponent vo forme prášku pri teplote okolitého prostredia. Tvrdý spojovací komponent mal penetráciu 2 dmm (merané podľa ASTM D 36). Prášok bol pripravený drvením fúkaného propánového bitúmenu majúceho teplotu topenia 96 °C (merané podľa ASTM D 36) v Cullatovom lámačom mlyne so sitom veľkosti 1 mm. Ku kusom tvrdého bitúmenu bol pravidelne pridávaný pevný oxid uhličitý, aby sa zabránilo zlepeniu vyrábaných bitúmenových častíc. Takto získaná asfaltová kompozícia hustého stupňa bola potom naliata do formy doskového kompaktera a distribuovaná do formy homogénne roztiahnutej uvoľnenej zmesi. Asfaltová kompozícia bola potom kompaktovaná pri teplote 100 °C. Po kompaktácii bolo umožnené, aby sa získaná asfaltová doska schladila na teplotu okolitého prostredia a vybrala sa z formy. Potom bola testovaná doska rozrezaná a rozpílená do testovacích vzoriek.
Príklad 2
Asfaltová kompozícia bola pripravená podľa predloženého vynálezu podobným spôsobom, ako je opísané v príklade 1 s výnimkou toho, že k zmesi 0,96 kg spojivového komponentu s nízkou viskozitou a 43,96 kg agregátu bola pridaná emulzia tvrdého spojivového komponentu. Emulzia bola pripravená pridaním 1,64 kg horúceho (180 °C) tvrdého spojivového komponentu (rezíduum rýchlej vákuovej konverzie) k teplému vodnému/emulznému roztoku vo frymovom mlyne, ktorý pracoval pri tlaku 10 atm, teplote 170 °C a 3000 rpm. Vodný/emulzný roztok obsahoval 3,5 % hmotn. komerčne dostupného emulzifikátora Borresperse, 0,25 % hmotn. Guar Gum a mal pH 12,5. Roztok bol alkalizovaný použitím roztoku hydroxidu sodného. Tvrdý spojivový komponent mal penetráciu 3 dmm (merané podľa ASTM D 5 pri 25 °C) a teplotu mäknutia 90,5 °C (merané podľa ASTM D 36). Výsledná získaná bitúmenová kompozícia mala pH 8,6 a viskozitu 87 mPa.s pri 100 °C (merané podľa ASTM D 2171) a obsahovala 41 % hmotn. vody.
Príklad 3
Asfaltová kompozícia bola pripravená podľa predloženého vynálezu podobným spôsobom, ako je opísané v príklade 2 s výnimkou toho, že 1,33 kg spojiva s nízkou viskozitou (Stadfjordove krátke rezíduum) majúceho viskozitu 250 mPa.s pri 100 °C (merané podľa ASTM D 2171) bol vopred zmiešaný pri 100 °C s 13,3 g WETFIXu (alkylamidoamín, Berol Nobel) a zmiešaný s 44,22 kg agregátu. Následne bolo pridaných 2,21 kg emulzie tvrdého bitúmenového komponentu. Emulzia bola pripravená pridaním 1,18 kg horúceho tvrdého spojivového komponentu do 1,03 kg teplého vodného/emulzného roztoku v Frymovom mlyne, ktorý pracoval pri 3000 rpm. Vodný/emulzný roztok obsahoval 1,5 % hmotn. komerčne dostupného emulzifikátora Vinsol R, 0,2 % hmotn. Guar Gum, a mal pH 12,6. Získaná finálna bitúmenová kompozícia mala pH 12,4 a viskozitu 27 mPa.s pri 100 °C (merané podľa ASTM D 5 2171) a obsahoval 46,7 % hmotn. vody.
Testovacie experimenty
Vlastnosti týkajúce sa tečenia, vymieľania a únavy materiálu asfaltových kompozícii hustého stupňa pripravených v príkladoch 1, 2 a 3 boli potom determinované v dynamickom teste odolnosti proti tečeniu, v Califomskom teste opotrebúvavania a trojbodovom ohýbacom teste únavy materiálu, pričom tieto testy sú známe priemernému odborníkovi v oblasti. Na testovanie rezistencie proti tečeniu a proti vymieľaniu boli odrezané valcovité testovacie vzorky (priemer 101,6 mm, výška 60 mm), zatiaľ čo na testovanie únavy materiálu boli z dosky odpílené obdĺžnikové vzorky (výška 40 mm, šírka 30 mm, dĺžka 230 mm). Valcovité vzorky boli testované na vlastnosti týkajúce sa tečenia v dynamickom teste na odolnosť proti tečeniu pri 40 °C a vlastnosti týkajúce sa vymieľania v Califomskom teste opotrebúvavania pri 4 a 40 °C. Obdĺžnikové vzorky boli testované v trojbodovom ohýbacom teste silu únavy materiálu pri záťažovej frekvencie so 40 Hz pri konštantnom tlaku pri teplote 10 °C. Údaje o vlastnostiach asfaltových kompozícií sú uvedené v tabuľke 1.
Z týchto údajov je zrejmé, že podľa predloženého vynálezu môžu byť pripravené asfaltové kompozície pri výhodne nízkych teplotách.
Tabuľka 1
Dynamkftýtea tatanfa Mpinani* odolnoall voči rrUťC Rýchioat Mpinani* (prrVmM) Califanaký laat P 4’C 191 I Trojbodov ma únavu (pnVm) ohýbací kk materiálu p o*. (Mpal 110 ’C Smbt, lGp«l
Príklad 1 2,57*0,44 4,7B*0,11 20.0 * 0.6 27.B t O.2 123 1.6Ó 12.6* 0,1
Príklad 2 3,89* 1.21 41i 344 36,4*1,1 46.4*2.3 106 1.19 10.1 * 1.4
Prikladá 2.336,34 3.76 0,23 242*0.3 27.4*0,3 136 1.30 t.o* 0.2
00/100 raŕaranM 2,86*0,10 •pojhzo zatažarte n* i Hótmtx I 4,49*0,35 22,7*0,4 19,8*0,7 123 1.5β 13.8* O.7
σδ = povolený tlak pre 106 cyklov na únavu materiálu ε6 = povolený ťah pre 106 cyklov na únavu materiálu Smix = tuhosť zmesi

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa majúcej obsah pórov nie viac ako 10 % na nanášanie na cesty, vyznačujúci sa tým, že zahŕňa pridávanie tvrdého spojivového komponentu majúceho penetráciu nižšiu ako 50 dmm k zmesi neemulzifikovaného mäkkého spojivového komponentu majúceho viskozitu nižšiu ako 300 mPa.s a agregátu pri teplote nižšej ako 140 °C.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že tvrdý spojivový komponent je pridávaný do zmesi pri teplote nižšej ako 100 °C.
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa t ý m , že tvrdý spojivový komponent je pridávaný do zmesi ako prášok.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, že tvrdý spojivový komponent je pridávaný do zmesi pri teplote nižšej ako 50 °C.
  5. 5. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že mäkký spojivový komponent je pridávaný do agregátu pri teplote nižšej ako je 120 °C.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 5, vyznačujúci sa t ý m , že teplota je v rozsahu od 80 do 115 °C.
  7. 7. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa tým, že tvrdé a mäkké spojivové komponenty sú bitúmenové komponenty.
SK724-98A 1995-12-01 1996-11-29 Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa SK283646B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP95308681 1995-12-01
PCT/EP1996/005369 WO1997020890A2 (en) 1995-12-01 1996-11-29 Process for preparing an asphalt composition

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK72498A3 SK72498A3 (en) 1998-11-04
SK283646B6 true SK283646B6 (sk) 2003-11-04

Family

ID=8221421

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK724-98A SK283646B6 (sk) 1995-12-01 1996-11-29 Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa

Country Status (29)

Country Link
US (1) US5743950A (sk)
EP (1) EP0863949B1 (sk)
JP (1) JP3860839B2 (sk)
KR (1) KR100487263B1 (sk)
CN (1) CN1137217C (sk)
AP (1) AP1007A (sk)
AR (1) AR004786A1 (sk)
AT (1) ATE190344T1 (sk)
AU (1) AU697664B2 (sk)
BR (1) BR9611675A (sk)
CA (1) CA2238368C (sk)
CO (1) CO4560587A1 (sk)
CZ (1) CZ296167B6 (sk)
DE (1) DE69607029T2 (sk)
ES (1) ES2143250T3 (sk)
GR (1) GR3033491T3 (sk)
HK (1) HK1010557A1 (sk)
HR (1) HRP960565B1 (sk)
MY (1) MY114325A (sk)
NZ (1) NZ324291A (sk)
PL (1) PL188718B1 (sk)
PT (1) PT863949E (sk)
RU (1) RU2177970C2 (sk)
SI (1) SI0863949T1 (sk)
SK (1) SK283646B6 (sk)
TR (1) TR199800980T2 (sk)
TW (1) TW412572B (sk)
WO (1) WO1997020890A2 (sk)
ZA (1) ZA9610017B (sk)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5910212A (en) * 1997-04-21 1999-06-08 Shell Oil Company Process for preparing an open-graded asphalt composition
GB0004049D0 (en) * 2000-02-21 2000-04-12 Struyk Verwo Group B V Building products
NO311140B1 (no) * 2000-02-25 2001-10-15 Kolo Veidekke As Prosess og system for produksjon av en lunken skumblandingsasfalt, samt anvendelse av denne
AU2002223812A1 (en) 2000-12-04 2002-06-18 Bp France S.A. A bitumen composition, its manufacture and use
US7297204B2 (en) * 2004-02-18 2007-11-20 Meadwestvaco Corporation Water-in-oil bituminous dispersions and methods for producing paving compositions from the same
US7833338B2 (en) 2004-02-18 2010-11-16 Meadwestvaco Packaging Systems, Llc Method for producing bitumen compositions
WO2005081775A2 (en) * 2004-02-18 2005-09-09 Meadwestvaco Corporation Method for producing bituminous compositions
US7279035B2 (en) * 2004-08-25 2007-10-09 Semmaterials, Lp Method of selecting a binder for a chipsealing process based on its adhesion index
EP1861457B1 (en) * 2005-03-21 2015-02-25 Shell Internationale Research Maatschappij B.V. Improvements in or relating to bituminous materials
FR2883882B1 (fr) * 2005-04-05 2007-05-25 Ceca S A Sa Additifs pour produits bitumineux, produits bitumineux les contenant et leurs utilisations
JP5238133B2 (ja) * 2006-02-10 2013-07-17 Jx日鉱日石エネルギー株式会社 アスファルトの連続的製造方法
FR2901801B1 (fr) * 2006-06-06 2009-06-12 Ceca Sa Sa Produits bitumineux et emulsions aqueuses a base de produits bitumineux et leurs utilisations
FR2915485B1 (fr) 2007-04-26 2009-06-12 Ceca Sa Sa Procede de preparation d'enrobes a base de produits bitumineux et leurs utilisations
US8404037B2 (en) * 2007-07-26 2013-03-26 Akzo Nobel N.V. Adhesion and cohesion modifiers for asphalt
EP2062943A1 (en) * 2007-11-14 2009-05-27 Akzo Nobel N.V. Asphalt modifiers for "warm mix" applications including adhesion promoter
EP2093274B1 (en) 2008-02-20 2011-07-27 Ceca S.A. Bituminous compositions
MX2010009223A (es) 2008-02-22 2010-09-28 Alm Holding Company Procesamiento de mezclas bituminosas para pavimentar a temperaturas reducidas.
KR101691030B1 (ko) * 2008-03-11 2016-12-29 라텍스 팔트 비.브이. (1→3)-베타-d-글루칸의 에멀젼 안정화제로서의 용도
PL2307506T3 (pl) 2008-07-30 2018-05-30 Shell Internationale Research Maatschappij B.V. Sposób wytwarzania mieszanki asfaltowej
EP2166039A1 (en) 2008-09-19 2010-03-24 Ceca S.A. Preparation process of asphalt mixtures
CA2752971C (en) * 2009-02-19 2014-06-03 Meadwestvaco Corporation Method for producing bituminous paving compositions
FR2947826B1 (fr) 2009-07-08 2012-04-20 Ceca Sa Melange d'additifs pour la preparation d'enrobes
FR2948944B1 (fr) 2009-08-04 2012-10-05 Ceca Sa Supramolecular polymer-containing bituminous composition
FR2949232B1 (fr) 2009-08-18 2011-10-28 Ceca Sa Composition bitumineuse contenant un polymer supramoleculaire
BR112013018477A2 (pt) 2011-04-13 2016-10-18 Quimigel Indústria E Comércio Ltda composições de misturas asfálticas mornas, processo para obter as mesmas, uso das mesmas em superfícies
KR20230020871A (ko) 2021-08-04 2023-02-13 좌민석 친환경 고강도 아스팔트 및 제조방법

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3832200A (en) * 1969-12-17 1974-08-27 Co Fr De Raffinage Sa Method for the preparation of bituminous paving compositions and compositions obtained thereby
US4373961A (en) * 1981-10-13 1983-02-15 Penelizer Corporation Process and composition for use in recycling of old asphalt pavements
US5114483A (en) * 1986-10-31 1992-05-19 Chevron Research And Technology Company Open-graded asphalt
DE4308567C1 (de) * 1993-03-18 1994-08-25 Deutag Ag Verfahren zur Herstellung von Asphaltmischgut

Also Published As

Publication number Publication date
AP1007A (en) 2001-08-06
CA2238368C (en) 2005-07-26
WO1997020890A3 (en) 1997-07-10
PL188718B1 (pl) 2005-04-29
MY114325A (en) 2002-09-30
SI0863949T1 (en) 2000-06-30
DE69607029T2 (de) 2000-09-14
DE69607029D1 (de) 2000-04-13
HRP960565B1 (en) 2001-08-31
KR100487263B1 (ko) 2005-09-02
EP0863949A2 (en) 1998-09-16
SK72498A3 (en) 1998-11-04
HRP960565A2 (en) 1997-12-31
EP0863949B1 (en) 2000-03-08
JP3860839B2 (ja) 2006-12-20
CO4560587A1 (es) 1998-02-10
AR004786A1 (es) 1999-03-10
PT863949E (pt) 2000-08-31
TW412572B (en) 2000-11-21
AU1174797A (en) 1997-06-27
ZA9610017B (en) 1997-06-01
ES2143250T3 (es) 2000-05-01
CZ164498A3 (cs) 1998-09-16
CN1137217C (zh) 2004-02-04
CZ296167B6 (cs) 2006-01-11
CN1206431A (zh) 1999-01-27
RU2177970C2 (ru) 2002-01-10
CA2238368A1 (en) 1997-06-12
BR9611675A (pt) 1999-02-23
AP9801244A0 (en) 1998-06-30
ATE190344T1 (de) 2000-03-15
NZ324291A (en) 1999-03-29
WO1997020890A2 (en) 1997-06-12
PL327083A1 (en) 1998-11-23
US5743950A (en) 1998-04-28
KR19990071664A (ko) 1999-09-27
JP2000501445A (ja) 2000-02-08
HK1010557A1 (en) 1999-06-25
TR199800980T2 (xx) 1998-09-21
AU697664B2 (en) 1998-10-15
GR3033491T3 (en) 2000-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK283646B6 (sk) Spôsob prípravy asfaltovej kompozície hustého stupňa
US4373961A (en) Process and composition for use in recycling of old asphalt pavements
RU2468049C2 (ru) Модификаторы асфальта для применения в &#34;теплых смесях&#34;, включающие промотор адгезии
WO1992019683A1 (en) Bitumen emulsions
AP1120A (en) Process for preparing an open graded aspharlt composition.
US4268318A (en) Asphalt and emulsions thereof for pavements
Metcalf et al. An initial investigation of the use of a rubber waste (EPDM) in asphalt concrete mixtures
Sarsam et al. Dynamic Behavior of Stone Matrix Asphalt Concrete (SMA)
Student et al. BEHAVIOR OF COATED MACADAM REALIZED WITH DIFFERENT TYPES OF FILLER
Char-Roy An Improved Asphalt Binder Specification Development for Low-temperature Pavement Cracking