SK128596A3 - Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals - Google Patents

Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals Download PDF

Info

Publication number
SK128596A3
SK128596A3 SK1285-96A SK128596A SK128596A3 SK 128596 A3 SK128596 A3 SK 128596A3 SK 128596 A SK128596 A SK 128596A SK 128596 A3 SK128596 A3 SK 128596A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
signal
encryption
data
encrypted
receiving
Prior art date
Application number
SK1285-96A
Other languages
English (en)
Inventor
Donald W Davies
Original Assignee
Amstrad Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Amstrad Plc filed Critical Amstrad Plc
Publication of SK128596A3 publication Critical patent/SK128596A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/16Analogue secrecy systems; Analogue subscription systems
    • H04N7/162Authorising the user terminal, e.g. by paying; Registering the use of a subscription channel, e.g. billing
    • H04N7/163Authorising the user terminal, e.g. by paying; Registering the use of a subscription channel, e.g. billing by receiver means only
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/16Analogue secrecy systems; Analogue subscription systems
    • H04N7/167Systems rendering the television signal unintelligible and subsequently intelligible
    • H04N7/169Systems operating in the time domain of the television signal
    • H04N7/1696Systems operating in the time domain of the television signal by changing or reversing the order of active picture signal portions

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Security & Cryptography (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Compression, Expansion, Code Conversion, And Decoders (AREA)
  • Compression Or Coding Systems Of Tv Signals (AREA)

Description

Spôsob a zariadenie na vysielanie a prijímanie šifrovaných signálov
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu a zariadenia pre vysielanie a prijímanie šifrovaných signálov, zvlášť potom televíznych signálov, ku ktorým je riadený prístup pomocou rôznych spôsobov utajenia.
Doterajší stav techniky
Systémy s riadeným prístupom sa stali dôležitými napr. pre prevádzateľa satelitných televízií, pretože im umožňujú obmedziť geograficky oblasti, v ktorých môže byť program sledovaný: to môže byť dôležité pre vyhovenie programovému rozvrhu alebo povinnostiam vyplývajúcich z autorských práv. Riadený prístup tiež umožňuje prevádzateľom zaistiť, aby televízne signály s riadeným prístupom mohli sledovať len diváci so zaplateným predplatným. Ďalej umožňuje zavedenie rôznych pravidiel platenia za jednotlivé vstupy.
Utajovanie (šifrovanie) televíznych signálov predstavuje dobre zavedenú techniku, ktorá môže byť použitá kedykolvek tam, kde príslušné signály sú určené len pre obmedzenú podmnožinu potenciálnych príjemcov.. Pre utajovanie existuje množstvo rôznych spôsobov. Jedným z najlepšie zavedených je spôsob prerušenia & prehodenia (cut & rotate), ktorý bol pôvodne vyvinutý firmou Westinghouse. Pri spôsobe prerušenia & prehodenia, tak ako bol aplikovaný na PAL Európsky štandardný televízny obrazový signál, je každý z aktívnych obrazových riadkov z celkového počtu 625 obrazových riadkov jednej obrazovej snímky prerušený v rozdielnom bode; takto vzniknuté dve časti obrazového riadku sú potom vzájomne prehodené a spojenie
-2medzi týmito preusporiadanými časťami je vyhladené. Taký riadok potom nazývame utajený; televízny prevádzateľ, ktorý si praje vysielať takéto utajené obrázky môže zabudovať do vysielacej stanice určitý druh prostriedku alebo zariadenia pre prerušenie & prehodenie (jednotku pré aktívnu rotáciu riadku) tak, aby vysielané obrazové signály boli utajené. Snímka takto utajených riadkov môže byť prijímaná diváckym prijímačom, ale ak tento prijímač nevie vykonávať proces presne inverzný k utajovaciemu procesu, potom snímka vypadá celkom nezrozumiteľne. Tento proces zahrňuje prerušenie každého aktívneho obrazového riadku v správnom prerušovacom bode (cut-point) a rotáciu časti každého riadku tak, aby bola preusporiadaná do svojej pôvodnej neutajenej podoby. Prijímač musí vedieť, kde sa nachádzajú všetky prerušovacie body.
Keby dáta o prerušovacích bodoch boli zahrnuté v obrazovom signále, potom by (a) zaberali podstatnú časť prenosového pásma a (b) umožňovala pirátske vytvorenie prijímača, ktorý môže nájsť miesta prerušovacích bodov a tým zmariť celý účel systému s obmedzeným prístupom. Z týchto dôvodov boli vytvorené šifrovacie techniky, ktoré umožňujú vygenerovanie dát o prerušovacích bodoch interne z dát, ktoré sú vysielané spoločne s obrazovým signálom. Samé vysielané dáta neudávajú žiadnu informáciu o dátach určujúcich prerušovaný bod.
Existuje množstvo rôznych šifrovacích techník, ktoré boli zavedené pre tento účel. Jedna z týchto techník je popísaná v Európskej patentovej prihláške č.9030131.9 pod menom News Data Security Product Limited, ktorá popisuje bezkľúčový šifrovací proces, ktorý sa stal široko používaným vo Veľkej Británii ako súčasť systému VideoCrypt. Tento systém bude detailnejšie popísaný v nasledujúcej časti tohto popisu.
Tento vynález nie je obmedzený žiadnym utajovacím
-3spôsobom. V digitálnej televízii môžu byť v tomto utajení zahrnuté i audio a dátové signály. Pre ilustratívne účely bude v nasledujúcich príkladoch použitý spôsob prerušenia & prehodenia. Obdobne, vynález nie je obmedzený žiadnym šifrovacím procesom pre vygenerovanie prerušovacích bodov. Pre ilustratívne účely bude v nasledujúcich príkladoch použitý proces VideoCrypt. Skúsení odborníci si íahko predstavia aplikáciu patentových techník popísaných v tejto špecifikácii na iné spôsoby utajovania, ako je priame šifrovanie kódovaného signálu, rovnako ako na iné spôsoby šifrovacích procesov.
Ak sa prevádzateľ vysielača raz rozhodne používať zvláštny šifrovací proces, obecne tiež zmieňovaný ako šifrovací systém, pre jednotlivý kanál, potom sa zaväzuje, že bude používať pre tento kanál len zmienený šifrovací systém. To je z toho dôvodu, aby sa tí, ktorí sa chcú dívať na tento kanál, mohli kúpiť dekódovaciu jednotku, ktorá vie dekódovať signály špecifické pre zmienený šifrovací systém. Bolo by nepraktické zavádzať nový šifrovací systém pre tento kanál, pretože to by vyžadovalo, aby si zavedení diváci nakúpili nové dekódovacie jednotky. Ak sa rozhodne prevádzateľ vysielača pre jediný šifrovací systém, môže to pre neho znamenať niektoré komerčné výhody, napr. ak má výhradné práva na šifrovací systém, potom ich iný prevádzatelia nemôžu využívať. Následne, ak sa diváci rozhodnú investovať do dekódovacej jednotky pre tento šifrovací systém, potom je nepravdepodobné, že si zakúpia druhú jednotku pre príjem kanálov iných prevádzateľov.
Ak by však jednotlivé utajené kanále boli kompatibilné s niekoľkými systémami, potom môže prevádzateľ vysielača dosiahnuť väčšiu pružnosť. Napr. rozsah jedného kanálu môže dobre pokrývať mnoho zemí; môže byť užitočné umožniť rozdelenie rozsahu podľa národných hraníc tak, že v rozdielnych zemiach budú zavedené rozdielne šifrovacie
-4systémy. Tiež paralelne so s prvšími verziami môžu byť použité dokonalejšie verzie šifrovacieho systému; toto umožní zavedenie nového systému bez toho aby sa starší dekódovací systém stal nepoužiteľný. Ďalej, počet potencionálnych divákov by narástol tak, aby zahrňoval všetkých divákov s dekodérmi kompatibilným so všetkými rôznymi šifrovacími systémami podporovanými jednotlivým šifrovaným kanálom.
Doteraz bolo bezpečného spôsobu považované za nemožné alebo prístroja pre a prijímanie signálu, ktorý je kompatibilný s viac ako jedným šifrovacím systémom.
vytvorenie vysielanie
Podstata vynálezu
V súlade s prvým uskutočnením prvého hľadiska predstavovaného vynálezu predkladáme spôsob vysielania signálu kompatibilného s prvým, a druhým šifrovacím systémom, ktorý obsahuje nasledujúce kroky:
- prijatie obrazového signálu, ktorý ma byť vysielaný;
- vygenerovanie druhej signálovej sady v prvom signálovom generátore v závislosti na prvom balíka dát;
- vygenerovanie druhej signálovej sady v druhom signálovom generátore v závislosti na druhom balíka dát;
- získanie rozdielového signálu vzájomným porovnaním prvej a druhej signálovej sady;
- utajenie obrazového signálu v závislosti na prvej signálovej sade a tým vygenerovanie utajeného obrazového signálu;
- dodanie nasledujúcich signálov kompatibilných s prvým šifrovacím systémom k vysielaniu: [1] utajeného obrazového signálu, [2] prvého balíka dát; a
-5- dodanie nasledujúcich signálov kompatibilných s druhým šifrovacím systémom k vysielaniu: [1] druhého balíka dát a [2] rozdielového signálu.
Pre vysielania, ktoré sú kompatibilné len s prvým šifrovacím systémom, t.j. konvenčný prístup, stačí vysielať len utajený obrazový signál spoločne s prvým balíkom dát. Často je prvý balík dát vysielaný v jednej sade riadkov intervalu snímkového zatemnenia alebo VBI (vertical blanking intervals). Často tieto dáta tvoria časť tzv. šifrovacích dát. Typicky bude takéto šifrovacie dáta prenášať len malý počet týchto riadkov, napr. osem alebo menej.
Pre vysielania, ktoré sú kompatibilné s druhým šifrovacím systémom, je vysielaný druhý balík dát spoločne s rozdielovým signálom. Zavedením rozdielového signálu je umožnené diváckemu dekodéru, kompatibilnému len s druhým šifrovacím systémom, spracovanie prvej signálovej sady; je to práve tento signál, ktorý je potrebný pre divácky dekodér; bol použitý pre utajovanie obrazového signálu a musí byť teda použitý v dekodéri, aby mohla byť uskutočnená operácia inverzná k utajovacej operácii.
Rozdielový signál môže byt odôvodnený z prvej a druhej signálovej sady mnohými rôznymi spôsobmi. Napr., ak označíme prvú signálovú sadu číslom A a druhú signálovú sadu číslom B, potom rozdielový signál je daný číslom [A-B]. To môžeme označiť ako číslo D. Druhá signálová sada môže byť pripočítaná k tomuto rozdielovému signálu D a tým vytvorí [A-B+B], ktoré je rovno A, t.j. prvej signálovej sade.
Skúsený odborník si predstaví mnoho rôznych prístupov pre získavanie rozdielového signálu, v ktorom nie všetky vyžadujú, aby rozdielový signál bol daný rozdielom dvoch čísiel, t.j. na výstupe odčítacieho procesu. Napr. rozdielový signál môže byť získaný aplikáciou operácie exkluzívnej OR [t.j.XOR] na prvú a druhú signálovú sadu.
-6Potom D = A XOR B. Druhá signálová sada potom môže byť kombinovaná s rozdielovým signálom D pomocou operácie D XOR B, ktorá vytvorí A XOR B XOR B, čo je rovno A, prvej signálovej sade. Pojem rozdielový signál sa vzťahuje na všetky signály, ktoré môžu byť použité v spojení s druhou signálovou sadou tak, aby reprodukovali prvú. signálovú sadu, bez ohľadu na matematickú operáciu použitú pre ich odvodenie.
Konvenčné môžu byť pre prenos šifrovacích dát kompatibilných s druhým šifrovacím systémom a rozdielového signálu použité rôzne sady VBI riadkov. Preto je možné, aby jednotlivý kanál bol utajený podľa prvého šifrovacieho systému, potom vysielaný v jednej sade VBI riadkov so šifrovacími dátami kompatibilnými s prvým šifrovacím systémom a v ďalšej sade VBI riadkov so šifrovacími dátami kompatibilnými s druhým šifrovacím systémom. Diváci s dekodérom kompatibilným s prvým šifrovacím systémom môžu získať dáta z prvej sady VBI riadkov, zatiaľ čo diváci s dekodérom kompatibilným s druhým šifrovacím systémom môžu získať dáta z druhej sady VBI riadkov.
V uskutočnení druhého hľadiska predstavovaného vynálezu obsahuje spôsob prijímania vysielania z vysielača, utajeného podľa prvého šifrovacieho systému, nasledujúce kroky:
- prijatie [1] utajeného obrazového signálu, [2] druhého balíka dát a [3] rozdielového signálu;
- vygenerovanie signálovej sady z [1] druhého balíka dát a [2] z rozdielového signálu, kde táto signálová sada je zhodná s prvou signálovou sadou, odvodenou v súlade s prvým šifrovacím systémom a použitou pre utajenie obrazového signálu ešte pred vysielaním z vysielača;
- odtajenie utajeného obrazového signálu v závislosti na signálovej sade.
V jednom uskutočnení tohto hľadiska, ako je doložené na
-Ίpríklade systému VideoCrypt, obsahuje prvá signálová sada primárne hodnoty vygenerované podľa prvého strihacieho algoritmu a dáta o prerušovaných bodoch vygenerované použitím týchto primárnych hodnôt ako počiatočných hodnôt pre generátor pseudo-náhodných binárnych sekvencií [PRBS] (pseudo-randon binary seguence). Táto prvá signálová sada je používaná v šifrovacom systéme VideoCrypt I. Druhá signálová sada obsahuje rozdielne primárne hodnoty vygenerované podľa druhého strihacieho algoritmu. Táto druhá signálová sada je použitá v ďalšom šifrovacom systéme, v systéme System X. Obidva systémy používajú zhodné PRBS. Podľa prvého hľadiska potom generátory signálov obsahujú strihacie algoritmy, ktoré generujú primárne hodnoty, a prvý signálový generátor tiež obsahuje generátor PRBS, ktorý generuje dáta o prerušovacích bodoch na základe vstupných primárnych hodnôt. Obecne, pre každý šifrovací systém sú použité rôzne strihacie algoritmy.
V tomto uskutočnení nie sú samotné primárne hodnoty vysielané. Miesto toho sú vysielané kontrolne signály, ktoré sú privádzané do strihacích algoritmov a z ktorých sú generované primáme hodnoty. Tie sa potom vo vysielaní objavujú aké sekvencie náhodných čísiel. Tieto kontrolne signály sa šifrované vzťahujú k prvej a druhej signálovej sade, pretože prvá a druhá signálová sada sú tvorené, prinajmenšom čiastočne, z týchto kontrolných signálov pomocou činnosti strihacieho algoritmu. Obecne budú použité pre každý šifrovací systém rôzne kontrolne signály, aj keď to nie je nutné.
Podľa uskutočnenia ďalšieho hľadiska predstavovaného vynálezu je predložený prístroj pre vysielanie signálu kompatibilného s prvým a druhým šifrovacím systémom obsahujúci:
- vstup pre prijímanie obrazového signálu, ktorý môže byť vysielaný;
-8- prvý signálový generátor pre vygenerovanie prvej signálovej sady v závislosti na prvom balíka dát;
- druhý signálový generátor pre vygenerovanie druhej signálovej sady v závislosti na druhom balíka dát;
- porovnávacie zariadenie pre získavanie rozdielového signálu vzájomným porovnaním prvej a druhej signálovej sady;
- utajovač pre utajenie obrazového signálu v závislosti na prvej signálovej sade a tým pre vygenerovanie utajeného obrazového signálu;
- výstup dodávajúci k vysielaniu nasledujúce signály kompatibilné s prvým šifrovacím systémom: [1] utajený obrazový signál, [2] prvý balík dát; a
- výstup dodávajúci k vysielaniu nasledujúce signály kompatibilné s druhým šifrovacím systémom: [1] druhý balík dát a [2] rozdielový signál.
Vo zvláštnom uskutočnení tohto kódovacieho zariadenia môžu byt začlenené generátory prvého a druhého signálu, celé alebo čiastočne umiestnené na zvláštnych moduloch, ktoré sú vybrateľné zo zariadenia. Typicky môžu byú tieto moduly tvorené prenosnými elektronickými zariadeniami vo forme malých kariet. Podľa uskutočnenia ďalšieho hľadiska predstavovaného vynálezu je zavedená malá karta obsahujúca signálový generátor tohto zariadenia.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude teraz detailnejšie popísaný pomocou príkladu s odkazom na pripojené výkresy na ktorých predstavuje obr.l schematické zobrazenie prístroja pre vysielanie signálu zahrňujúce predstavovaný vynález, a obr.2 schematické zobrazenie prístroja pre prijímanie signálov zahrňujúce predstavovaný vynález.
-9Priklady uskutočnenia vynálezu
Teraz sa budeme zaoberať obr.l, ktorý predstavuje schematické zobrazenie prístroja pre vysielanie signálov. Takže, obr.l ukazuje v zjednodušenej schematickej forme kódovacie zariadenie pre dva šifrovacie systémy VideoCrypt
I a System X. V popise je obecne zamýšľané, že utajovanie pokrýva spracovanie analógových a digitálnych televíznych signálov. Novšie je tento termín obecne nazývaný šifrovanie (encryption).
Systém VideoCrypt I je obecnejšie popísaný V európskej patentovej prihláške č.9030131.9 pod menom News Data Security Products Limited, na ktorý sa tiež odkazujeme. Hlavnými rozdielmi medzi systémom popísaným v tejto prvšej prihláške a v predstavovanej špecifikácii je to, že predstavovaná prihláška umožňuje odtajenie jedného utajovaného signálu dvoma šifrovacími systémami.
Ak sa vrátime k obr.l, je tu zobrazený generátor balíka dát 10. Tento balík dát obsahuje malý balík, balík primárnych hodnôt a náhodné čísla. Podrobný popis funkcie týchto balíkov je mimo rámec tejto špecifikácie. Balík dát systému VideoCrypt I, je vyslaný do strihacieho algoritmu
II systému VideoCrypt I, ktorý vygeneruje výstup nazývaný primárna hodnota 12. Táto primárna hodnota je potom použitá ako začiatočná hodnota pre generátor PRBS 13., ktorý generuje prerušovacie body. Strihací algoritmus predstavuje najtajnejšiu časť systému; vytvára daný výstup pre daný vstup, avšak bez vzájomného vzťahu medzi týmito dvoma. Obvykle je obsiahnutý na malej karte dodanej užívateľovi, skôr ako by bol súčasťou samotného kódovacieho zariadenia. Také usporiadanie, spoločne s komunikačnými spojmi medzi malou kartou a ďalšími prvkami prístroja, sú kompletnejšie popísané v Európskej patentovej prihláške č.9030131.9.
Balík dát 10 je pravidelne znovu posielaní do
-10strihacieho algoritmu 11 systému VideoCript I, čím je zaistené, že sú stále generované nové primárne hodnoty. Pretože každý balík dát obsahuje náhodné sekvencie čísiel, každý balík dát bude rozdielny od predchádzajúceho balíka dát, a nasledovne každá primárna hodnota 12 bude rôzna. Typicky bude nová primárna hodnota vygenerovaná každých niekoľko sekúnd alebo častejšie. Takže zo strihacieho algoritmu 11 systému VideoCrypt I je získavaný často sa meniaci výstup primárnych hodnôt 12.
Primáme hodnoty sú privádzané do generátora pseudo-náhodných binárnych sekvencií 12. Generátor PRBS 12 používa každú vstupnú primárnu hodnotu ako počiatočnú hodnotu pre náhodnú sekvenciu Čísiel; nasledovne jednotlivá vstupná počiatočná hodnota vedie k rýchle a náhodne sa meniacu sekvenciu výstupných čísiel. Tieto výstupné čísla sú použité pre definovanie polôh prerušovacích bodov pre každý nasledujúci obrazový riadok neutajeného televízneho signálu riadením jednotky pre aktívnu rotáciu riadkov 14, ktorá vykonáva skutočné utajenie typu prerušenie & prehodenie každého takého nasledujúceho obrazového riadku video signálu
15. Výstupom jednotky pre aktívnu rotáciu riadkov 14 je utajený obrazový signál 12. Tento signál je vedený z kódovacieho zariadenia k vonkajšiemu vysielaniu cez zlučovač 17.
Pretože nové primáme hodnoty sú vybavované každých niekoľko sekúnd alebo častejšie, generátor PRBS je v reakcii reštartovaný každých niekoľko sekúnd alebo častejšie; toto má určité výhody, ako zaistenie synchronizácie a to, že po vyladení utajeného kanálu sú rýchle získané informácie potrebné pre odtajenie.
Ďalej je zobrazený generátor balíka dát 20 pre System X. Tento balík dát zase obsahuje malý balík, balík primárnych hodnôt a náhodné čísla. Dátový balík System X je poslaný do strihacieho algoritmu 21 systému System X, ktorý
-11vygeneruje druhý výstup primárnych hodnôt 22. Rovnako ako u balíka dát systému VideoCrypt I, druhý balík dát je pravidelne znovu-posielaný do strihacieho algoritmu 21 systému System X, čím je zaistené stále generovanie nových primárnych hodnôt. Zase, pretože každý balík dát bude rozdielny od predchádzajúceho balíka dát, a nasledovne každá primárna hodnota bude rozdielna. Typicky bude nová primárna hodnota 22 vygenerovaná každých niekoľko sekúnd alebo častejšie. Takže zo strihacieho algoritmu 21 systému System X je zase získavaný často sa meniaci výstup primárnych hodnôt 22.
Primáme hodnoty 12, 22 sú privádzané do porovnávacieho zariadenia 24. ktoré určuje rozdiel primárnych hodnôt 12. 22. Výstupom porovnávacieho zariadenia 24 je rozdielový signál 25. Rozdielový signál môže byť odôvodnený z prvej a druhej signálovej sady mnoho rôznymi spôsobmi. Napr., ak je primárna hodnota 12 daná číslom A a primárna hodnota 22 číslom B, potom rozdielovým signálom 25 je číslo [A-B] . To môžeme označiť ako číslo D. Primárna hodnota 38 B môže byť pripočítaná k rozdielovému signálu D a tým získame [A-B+B], čo je rovno A, primárnej hodnote 12.
Skúsený odborník si predstaví mnoho rôznych prístupov ako získať rozdielový signál, z ktorých nie všetky vyžadujú, aby rozdielový signál 25 bol rozdielom dvoch čísiel, t.j. na výstupe odčítacieho procesu. Rozdielový signál môže byť získaný napr. pomocou operácie exkluzívnej OR [XOR] aplikovanej na dve primárne hodnoty 22 a 12. Potom D = A XOR B. Primárna hodnota 22 potom môže byť kombinovaná s rozdielovým signálom 25 D pomocou operácie D XOR B, čo vytvorí A XOR B XOR B, a to je rovno A, t.j. primárnej hodnote 12. Existujú iste ďalšie možnosti, ktoré budú jasné odborníkom v tomto odbore.
Posledným krokom pre kódovacie zariadenie je dodanie nasledujúcich signálov na výstup k vysielaniu: [1] utajeného
-12obrazového signálu 16 a [2] balíka dát 10 systému VideoCrypt I neseného sadou riadkov VBI (intervalov snímkového zatemnenia) pridelených systému VideoCrypt I. Paralelne s tým produkuje kódovacie nasledujúce signály nesené systému System [2] rozdielový pridelených System X a zariadenie na výstupu tiež rôznymi sadami VBI riadkov
X: [1] balík dát 20 systému signál 25. Toto je uskutočnené v zmešovači 17 predtým, ako sú signály vyslané.
Obr.2 obsahuje schematické zobrazenie prístroja pre prijímanie signálov systému System X podľa predstavovaného vynálezu. Tento prístroj je obecne dodávaný ako jedna jednotka a často je zmieňovaný ako integrovaný prijímač/dekodér alebo IRD (Integrated
Receiver/Decoder). Je možné mať oddelený prijímač a dekodér, ale toto uskutočnenie tu nebolo popísané. IRD 30 systému System X je napojený nasledujúcimi RF signálmi z parabolickej antény pomocou vedenia 32:
[1] utajeným obrazovým signálom, ktorý je utajený podľa systému VideoCrypt I;
[2] balíkom dát systému System X; a [3] rozdielovým signálom 25.
Prijímač 32 v IRD 30 zaisťuje, aby tieto RF signály boli riadne vyladené, a potom vyšle balík dát 20 systému System X a rozdielový signál 25 do jednotky pre odvodenie dát 34. Jednotka pre odvodenie dát odvodí a oddelí balík dát 20 systému System X a rozdielový signál 25 od utajeného video signálu, a potom ho pošle do overovacej jednotky 35. Overovacia jednotka 35 vykoná výpočty kontrolných súčtov, aby zistila prípadné prenosové chyby, a potom pošle balík dát 20 systému System X a rozdielový signál 25 do malej karty 36. Malá karta 36 obsahuje strihací algoritmus systému System X 22, ktorý je zhodný so strihacím algoritmom systému System X 21 na malej karte nachádzajúci sa v kódovacom zariadení. Strihací algoritmus systému System X produkuje na
-13výstupe primárne hodnoty 38.
Malá karta tiež obsahuje zlučovací obvod 39. ktorý vykonáva inverznú operáciu k tej, ktorá vykonáva porovnávacie zariadenie 24 v kódovacom zariadení; konkrétne na vstupu spracováva primárne hodnoty z vstupu 38 strihacieho algoritmu systému System X 37 a rozdielový signál 25 a z nich generuje výstupné primárne hodnoty 40. Výstupná primárna hodnota je zhodná s primárnou hodnotou 12 systému VideoCrypt I. Potom je vedená do generátora pseudo-náhodných binárnych sekvencii 41. ktorý je zhodný s generátorom PRBS 13 v kódovacom zariadení. Nasledovne generátor PRBS 41 vygeneruje ako výstupné čísla prerušovacie body 42. ktoré sú presne rovnaké ako prerušovacie body vygenerované v kódovacom zariadení: tieto sú vedené do jednotky pre aktívnu rotáciu riadkov 43 [ALR], ktorá je zhodná s ALR v kódovacom zariadení. Jednotka ALR je preto schopná prerušiť každý utajený riadok, prijatý ako video vstup 44, v presne zhodnom bode, v ktorom bol pôvodne prerušený neutajený riadok, a potom preusporiadať riadok do jeho pôvodného neutajeného stavu. Na výstupu 45 je potom produkovaný neutajený obrazový signál.
Je jasné, že vyššie popísaný systém môže byť použitý i opačne. To uvádzame preto, aby bolo jasné, že môže byť použitý pre dekódovanie signálu šifrovaného v systéme System X z prvého balíka dát a z rozdielového signálu.
Vynález môže byť použitý tiež tam, kde sú vysielania k lokálnym vysielačom uskutočnené v prvom šifrovacom systéme a ďalšie vysielania, t.j. napr. po kábelovom vedení, sú uskutočnené v druhom šifrovacom systéme. V lokálnych vysielačoch potom druhé balíky dát a rozdielový signál musí byť len vyslaný s utajeným obrazovým signálom. Prijímače sú potom schopné získať prerušované body z prvého šifrovacieho systému a tým dekódovať obraz.
Vynález nie je obmedzený len na šifrovanie televíznych
-14signálov a môže byť použití v akomkoľvek šifrovacom systéme, kde je vyžadovaná bezpečnosť a kompatibilita.

Claims (6)

1. Spôsob vysielania signálu kompatibilného s prvým a druhým šifrovacím systémom, vyznačujúci sa tým, že obsahuje nasledujúce kroky:
- prijatie obrazového signálu, ktorý má byť vysielaný;
- vygenerovanie prvej signálovej sady v prvom signálovom generátore v závislosti na prvom balíku dát;
- vygenerovanie druhej signálovej sady v druhom signálovom generátore v závislosti na druhom balíku dát;
- získanie rozdielového signálu vzájomným porovnaním prvej a druhej signálovej sady;
- zašifrovanie obrazového signálu v závislosti na prvej signálovej sade a tým vygenerovanie šifrovaného obrazového signálu;
- dodanie nasledujúcich signálov kompatibilných s prvým šifrovacím systémom k vysielaniu: [1] utajeného obrazového signálu, [2] prvého balíka dát; a
- dodanie nasledujúcich signálov kompatibilných s druhým šifrovacím systémom k vysielaniu: [1] druhého balíka dát a [2] rozdielového signálu.
2. Prístroj pre vysielanie signálu kompatibilného s prvým a druhým šifrovacím systémom, vyznačujúci sa tým, že obsahuj e:
- vstup pre prijímanie obrazového signálu, ktorý má byť vysielaný;
- prvý signálový generátor ' pre vygenerovanie prvej signálovej sady v závislosti na prvom balíku dát;
- druhý signálový generátor pre vygenerovanie druhej signálnej sady v závislosti na druhom balíku dát;
- porovnávacie zariadenie pre získavanie rozdielového
-16porovnávaným prvej a druhej obrazového sade a tým signálu vzájomným signálovej sady;
- šifrovacie zariadenie pre zašifrovanie signálu v závislosti na prvej signálovej pre vygenerovanie šifrovaného obrazového signálu;
- výstup dodávajúci k vysielaniu nasledujúce signály kompatibilné s prvým šifrovaným systémom: [1] šifrovaný neusporiadaný obrazový signál, [2] prvý balík dát; a
- výstup dodávajúci k vysielaniu nasledujúce signály kompatibilné s druhým šifrovaným systémom: [1] druhý balík dát a [2] rozdielový signál.
3. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že prvý balík dát je vysielaný v jednej sade riadkov intervalov snímkového zatemnenia a druhý balík dát je vysielaný v inej sade riadkov intervalov snímkového zatemnenia.
4. Spôsob podľa nároku 1 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že prvá signálová sada obsahuje primárne hodnoty vygenerované prvým strihacím algoritmom spracovávajúcim prvý balík dát a prvý signálový generátor obsahuje program so strihacím algoritmom, ktorý generuje primáme hodnoty.
5. Spôsob podľa nároku 4, vyznačujúci sa tým, že druhá signálová sada obsahuje rozdielne primárne hodnoty vygenerované druhým strihacím algoritmom spracovávajúcim druhý balík dát a druhý signálový generátor obsahuje program so strihacím algoritmom, ktorý generuje tieto primárne hodnoty.
6. Spôsob podľa nároku 4, vyznačujúci sa tým, že rozdielový signál je získaný porovnaním primárnych
-17a-
hodnôt prvej a druhej riadiacej signálovej sady. 7. Prístroj podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že prvý balík dát je vysielaný v jednej sade riadkov intervalov snímkového zatemnenia a druhý balík dát je vysielaný v inej sade riadkov intervalov snímkového zatemnenia. 8. Prístroj podľa nároku 2 alebo 6, vyznačujúci sa tým, že »- prvá signálová sada obsahuje primárne hodnoty vygenerované prvým strihacím algoritmom spracovávajúcim prvý balík dát a prvý signálový generátor obsahuje program so strihacím algoritmom, ktorý generuje primáme hodnoty. 9. Prístroj podľa nároku 8, vyznačujúci sa tým, že druhá signálová sada obsahuje rozdielne primárne hodnoty vygenerované druhým strihacím algoritmom spracovávajúcim druhý balík dát a druhý signálový generátor obsahuje program so strihacím algoritmom, ktorý generuje tieto primáme hodnoty. 10. Prístroj podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že rozdielový signál je získaný porovnaním primárnych hodnôt prvej a druhej riadiacej signálovej sady. < 11. Malá karta, vyznačujúca sa tým, že obsahuje prvý * a/alebo druhý signálový generátor podľa ľubovoľného z nárokov 2 a 7-10. 12 . Spôsob prijímania signálu, ktorý je šifrovaný podľa prvého šifrovacieho systému s prvou signálovou sadou odvodenou z prvého balíka dát, vyznačujúci sa tým, že obsahuje nasledujúce kroky: - prijatie [1] šifrovaného obrazového signálu, [2]
-17bdruhého balíka dát a [3] rozdielového signálu týkajúceho sa rozdielu medzi prvými a druhými balíkmi dát;
- vygenerovanie signálovej sady z [1] druhého balíka dát a [2] z rozdielového signálu, pričom táto signálová sada je zhodná s prvou signálovou sadou, odvodenou podľa prvého šifrovacieho systému a použitou pre šifrovanie obrazového signálu ešte pred vysielaním z vysielača;
- dekódovanie šifrovaného signálu v závislosti na zmienenej signálovej sade.
13. Prístroj pre prijímanie signálu, ktorý je šifrovaný podľa prvého šifrovacieho systému s prvou signálovou sadou odvodenou z prvého balíka dát, vyznačujúci sa tým, že obsahuje:
- vstup pre prijímanie [1] šifrovaného obrazového signálu, [2] druhého balíka dát a [3] rozdielového signálu týkajúceho sa rozdielu medzi prvými a druhými balíkmi dát;
- signálový generátor prispôsobený pre vygenerovanie signálovej sady z [1] druhého balíka dát a [2] z rozdielového signálu, pričom táto signálová sada je zhodná s prvou signálovou sadou, odvodenou podľa prvého šifrovacieho systému a použitou pre šifrovanie obrazového signálu ešte pred vysielaním z vysielača;
- dekódovacie zariadenie prispôsobené pre dekódovanie šifrovaného signálu v závislosti na zmienenej signálovej sade, ktorá je zhodná s prvou signálovou sadou.
Prístroj podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že signálový generátor obsahuje strihací algoritmus špecifický pre druhý šifrovací systém v tom, že keď sú
-18na vstup takého šifrovacieho algoritmu privedené druhé riadiace signály, vygeneruje sekvencie primárnych hodnôt.
15. Prístroj podľa nároku 12, vyznačujúci sa tým, že signálový generátor vykonáva kombinovanie sekvencií primárnych hodnôt vygenerovaných strihacím algoritmom špecifickým pre druhý šifrovací systém s rozdielovým signálom, čo vedie k získaniu ďalších primárnych hodnôt, ktoré sú zhodné so sekvenciou primárnych hodnôt prvej signálovej sady, a ďalej vedie tieto ďalšie primárne hodnoty do generátora pseudo-binárnych sekvencií, kde sú vygenerované sekvencie prerušovacích bodov zhodné so sekvenciami prerušovacích bodov prvej signálovej sady.
16. Malá karta obsahujúca signálový generátor prístroja podľa nároku 15, vyznačujúca sa tým, že signálový generátor je upravený tak, aby generoval primárne hodnoty s použitím programu so strihacím algoritmom a kombinoval tieto primárne hodnoty s rozdielovým signálom, čo vedie k získaniu ďalších primárnych hodnôt, ktoré sú zhodné so sekvenciou primárnych hodnôt prvej signálovej sady.
17. Spôsob šifrovania signálu tak, aby bol kompatibilný s prvým a druhým šifrovacím/dekódovacím systémom, vyznačujúci sa tým, že obsahuje nasledujúce kroky:
- prijatie signálu, ktorý má byť vysielaný;
- vygenerovanie prvého a druhého šifrovacieho dátového signálu, vzťahujúceho sa k prvému a druhému šifrovaciemu/dekódovaciemu systému;
- zašifrovanie signálu v závislosti na prvých šifrovacích dátach;
-19- získanie rozdielového signálu z prvého a druhého šifrovacieho dátového signálu; a
- dodanie šifrovaného signálu, prvého a druhého šifrovacieho dátového signálu a rozdielového signálu na výstup.
18. Spôsob prijímania a dekódovania signálu šifrovaného podľa prvého šifrovacieho/dekódovacieho systému, vyznačujúci sa tým, že obsahuje nasledujúce kroky:
- prijatie šifrovaného signálu;
- prijatie šifrovacích dát vzťahujúcich sa na druhý šifrovací/dekódovací systém;
- prijatie rozdielového signálu;
- odvodenie šifrovacích dát vzťahujúcich sa na prvý šifrovací/dekódovací systém z prijatých šifrovacích dát a z rozdielového signálu; a
- dekódovanie šifrovaného signálu v závislosti na takto odvodených šifrovacích dátach.
19. Prístroj pre prijímanie a dekódovanie signálu šifrovaného podľa prvého šifrovacieho/dekódovacieho systému, vyznačujúci sa tým, že obsahuje:
- prostriedky pre prijímanie šifrovaného signálu;
- prostriedky pre prijímanie šifrovacích dát vzťahujúcich sa na druhý šifrovací/dekódovací systém a pre prij imanie rozdielového signálu;
- prostriedky pre odvodzovanie šifrovacích dát vzťahujúcich sa na prvý šifrovací systém z prijatých šifrovacích dát a z rozdielového signálu; a
- prostriedky pre dekódovanie šifrovaného signálu v závislosti na takto odôvodnených šifrovacích dátach.
20. Prístroj pre šifrovanie signálu tak, aby bol
-20kompatibilným s prvým a druhým šifrovacím/dekódovacím systémom, vyznačujúci sa tým, že obsahuje:
- prostriedky pre vygenerovanie prvého a druhého šifrovacieho dátového signálu vzťahujúceho sa na prvý a druhý šifrovací/dekódovací systém;
- prostriedky pre šifrovanie signálu v závislosti na prvom šifrovacom dátovom signáli;
- prostriedky pre odvodzovanie rozdielového signálu z prvého a druhého dátového signálu; a
- výstupné prostriedky pre šifrovaný signál, prvý a druhý šifrovací dátový signál a pre rozdielový signál.
21. Prenosné elektronické zariadenie pre použitie v prístroji pre prijímanie a dekódovanie signálov šifrovaných podľa prvého šifrovacieho/dekódovacieho systému, vyznačujúce sa tým, že obsahuje:
- prostriedky pre prijímanie šifrovacích dát vzťahujúcich sa na druhý šifrovací/dekódovací systém a pre prijímanie rozdielového signálu; a
- prostriedky pre odvodzovanie Šifrovacích dát, vzťahujúcich sa na prvý šifrovací/dekódovací systém, z prijatých šifrovacích dát a z rozdielového signálu.
22. Malá karta vyznačujúca sa tým, že obsahuje zariadenie podľa nároku 21.
γ v w-%
SK1285-96A 1994-04-08 1994-09-29 Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals SK128596A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9407038A GB9407038D0 (en) 1994-04-08 1994-04-08 Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals
PCT/GB1994/002116 WO1995028057A1 (en) 1994-04-08 1994-09-29 Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK128596A3 true SK128596A3 (en) 1998-02-04

Family

ID=10753276

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1285-96A SK128596A3 (en) 1994-04-08 1994-09-29 Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5920625A (sk)
EP (1) EP0754390B1 (sk)
AU (1) AU7704394A (sk)
CA (1) CA2187313C (sk)
CZ (1) CZ288958B6 (sk)
DE (1) DE69422199T2 (sk)
DK (1) DK0754390T3 (sk)
ES (1) ES2142408T3 (sk)
FI (1) FI964035A (sk)
GB (1) GB9407038D0 (sk)
GR (1) GR3032731T3 (sk)
HU (1) HUT76459A (sk)
NO (1) NO964260L (sk)
NZ (1) NZ273662A (sk)
PL (1) PL176058B1 (sk)
PT (1) PT754390E (sk)
SK (1) SK128596A3 (sk)
WO (1) WO1995028057A1 (sk)

Families Citing this family (53)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19905628A1 (de) * 1999-02-11 2000-08-17 Bosch Gmbh Robert Verfahren und Empfänger zum Empfang eines Rundfunksignal mit verschlüsselten Inhalten
US6369076B1 (en) 1999-10-29 2002-04-09 Merck & Co. Inc. 5-benzyl-octahydroindole and 6-benzyl-decahydroquinoline NMDA/NR2B antagonists
US6291499B1 (en) 1999-10-29 2001-09-18 Merck & Co., Inc. 2-cyclohexyl benzimidazole NMDA/NR2B antagonists
US6380205B1 (en) 1999-10-29 2002-04-30 Merck & Co., Inc. 2-cyclohexyl quinazoline NMDA/NR2B antagonists
US6316474B1 (en) 1999-10-29 2001-11-13 Merck & Co., Inc. 2-benzyl and 2-heteroaryl benzimidazole NMDA/NR2B antagonists
US6489477B1 (en) 1999-10-29 2002-12-03 Merck & Co., Inc. 2-aza-bicyclo[2.2.2]octane NMDA/NR2B antigonists
US6495561B2 (en) 1999-10-29 2002-12-17 Merck & Co., Inc. 2-cyclohexyl imidazopyridine NMDA/NR2B antagonists
US6432976B1 (en) 1999-10-29 2002-08-13 Merck & Co., Inc. 8-aza-bicyclo[3.2.1]octane NMDA/NR2B antagonists
US8055894B2 (en) * 1999-11-09 2011-11-08 Google Inc. Process and streaming server for encrypting a data stream with bandwidth based variation
US6449719B1 (en) * 1999-11-09 2002-09-10 Widevine Technologies, Inc. Process and streaming server for encrypting a data stream
US7165175B1 (en) 2000-09-06 2007-01-16 Widevine Technologies, Inc. Apparatus, system and method for selectively encrypting different portions of data sent over a network
US7043473B1 (en) 2000-11-22 2006-05-09 Widevine Technologies, Inc. Media tracking system and method
US7150045B2 (en) 2000-12-14 2006-12-12 Widevine Technologies, Inc. Method and apparatus for protection of electronic media
US6687733B2 (en) 2001-06-01 2004-02-03 Intergenix Method and system for automatically configuring a client-server network
US7336787B2 (en) * 2001-06-06 2008-02-26 Sony Corporation Critical packet partial encryption
US7895616B2 (en) 2001-06-06 2011-02-22 Sony Corporation Reconstitution of program streams split across multiple packet identifiers
US8290160B1 (en) 2001-10-17 2012-10-16 Appalachian Technologies Corporation of Pennsylvania Method and apparatus for secured facsimile transmission
US8051443B2 (en) 2002-01-02 2011-11-01 Sony Corporation Content replacement by PID mapping
US7302059B2 (en) 2002-01-02 2007-11-27 Sony Corporation Star pattern partial encryption
US7765567B2 (en) * 2002-01-02 2010-07-27 Sony Corporation Content replacement by PID mapping
US8027470B2 (en) 2002-01-02 2011-09-27 Sony Corporation Video slice and active region based multiple partial encryption
US7376233B2 (en) 2002-01-02 2008-05-20 Sony Corporation Video slice and active region based multiple partial encryption
US7155012B2 (en) * 2002-01-02 2006-12-26 Sony Corporation Slice mask and moat pattern partial encryption
US7292690B2 (en) 2002-01-02 2007-11-06 Sony Corporation Video scene change detection
US7823174B2 (en) 2002-01-02 2010-10-26 Sony Corporation Macro-block based content replacement by PID mapping
US7328345B2 (en) * 2002-01-29 2008-02-05 Widevine Technologies, Inc. Method and system for end to end securing of content for video on demand
US7299292B2 (en) * 2002-03-29 2007-11-20 Widevine Technologies, Inc. Process and streaming server for encrypting a data stream to a virtual smart card client system
US8818896B2 (en) 2002-09-09 2014-08-26 Sony Corporation Selective encryption with coverage encryption
US7594271B2 (en) * 2002-09-20 2009-09-22 Widevine Technologies, Inc. Method and system for real-time tamper evidence gathering for software
US7007170B2 (en) * 2003-03-18 2006-02-28 Widevine Technologies, Inc. System, method, and apparatus for securely providing content viewable on a secure device
US7356143B2 (en) * 2003-03-18 2008-04-08 Widevine Technologies, Inc System, method, and apparatus for securely providing content viewable on a secure device
JP3735670B2 (ja) * 2003-03-19 2006-01-18 独立行政法人情報通信研究機構 乱数列生成装置、暗号化復号化装置、乱数列生成方法、暗号化復号化方法、ならびに、プログラム
US7292692B2 (en) 2003-03-25 2007-11-06 Sony Corporation Content scrambling with minimal impact on legacy devices
US20040199771A1 (en) * 2003-04-04 2004-10-07 Widevine Technologies, Inc. Method for tracing a security breach in highly distributed content
US7286667B1 (en) 2003-09-15 2007-10-23 Sony Corporation Decryption system
US7406174B2 (en) * 2003-10-21 2008-07-29 Widevine Technologies, Inc. System and method for n-dimensional encryption
US7853980B2 (en) 2003-10-31 2010-12-14 Sony Corporation Bi-directional indices for trick mode video-on-demand
US9609279B2 (en) 2004-09-24 2017-03-28 Google Inc. Method and system for providing secure CODECS
US7895617B2 (en) 2004-12-15 2011-02-22 Sony Corporation Content substitution editor
US8041190B2 (en) * 2004-12-15 2011-10-18 Sony Corporation System and method for the creation, synchronization and delivery of alternate content
US20080015999A1 (en) * 2005-02-04 2008-01-17 Widevine Technologies, Inc. Securely ingesting encrypted content into content servers
US20070067643A1 (en) * 2005-09-21 2007-03-22 Widevine Technologies, Inc. System and method for software tamper detection
WO2007038245A2 (en) 2005-09-23 2007-04-05 Widevine Technologies, Inc. Method for evolving detectors to detect malign behavior in an artificial immune system
US7817608B2 (en) * 2005-09-23 2010-10-19 Widevine Technologies, Inc. Transitioning to secure IP communications for encoding, encapsulating, and encrypting data
US8065733B2 (en) * 2005-09-23 2011-11-22 Google, Inc. Method for evolving detectors to detect malign behavior in an artificial immune system
US8689016B2 (en) 2005-12-02 2014-04-01 Google Inc. Tamper prevention and detection for video provided over a network to a client
US8526612B2 (en) * 2006-01-06 2013-09-03 Google Inc. Selective and persistent application level encryption for video provided to a client
US20070180231A1 (en) * 2006-01-31 2007-08-02 Widevine Technologies, Inc. Preventing entitlement management message (EMM) filter attacks
US7555464B2 (en) 2006-03-01 2009-06-30 Sony Corporation Multiple DRM management
US8621093B2 (en) * 2007-05-21 2013-12-31 Google Inc. Non-blocking of head end initiated revocation and delivery of entitlements non-addressable digital media network
US8243924B2 (en) * 2007-06-29 2012-08-14 Google Inc. Progressive download or streaming of digital media securely through a localized container and communication protocol proxy
US8868464B2 (en) 2008-02-07 2014-10-21 Google Inc. Preventing unauthorized modification or skipping of viewing of advertisements within content
US8751800B1 (en) 2011-12-12 2014-06-10 Google Inc. DRM provider interoperability

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1219930A (en) * 1983-07-21 1987-03-31 Takashi Kamitake Information transmission system
GB8619737D0 (en) * 1986-08-13 1986-09-24 Philips Electronic Associated Business management
FR2643529B1 (fr) * 1989-02-22 1991-06-07 Kudelski Sa Fabr Enregistr Nag Systeme de television a peage utilisant une carte a memoire associee a un decodeur
US5164897A (en) * 1989-06-21 1992-11-17 Techpower, Inc. Automated method for selecting personnel matched to job criteria
US5003596A (en) * 1989-08-17 1991-03-26 Cryptech, Inc. Method of cryptographically transforming electronic digital data from one form to another
IL92310A (en) * 1989-11-14 1994-05-30 News Datacom Ltd System for controlling access to broadcast transmissions
US5144664A (en) * 1990-11-16 1992-09-01 General Instrument Corporation Apparatus and method for upgrading terminals to maintain a secure communication network
MY108367A (en) * 1991-09-30 1996-09-30 Thomson Consumer Electronics S A Method and apparatus for secure transmisson of video signals.
EP0570785B1 (en) * 1992-05-19 1997-10-01 THOMSON multimedia Method and apparatus for device control by data transmission in TV lines

Also Published As

Publication number Publication date
DK0754390T3 (da) 2000-05-29
DE69422199T2 (de) 2002-07-25
CA2187313A1 (en) 1995-10-19
ES2142408T3 (es) 2000-04-16
AU7704394A (en) 1995-10-30
CZ9602937A3 (en) 2001-05-16
GR3032731T3 (en) 2000-06-30
PL176058B1 (pl) 1999-03-31
NO964260L (no) 1996-12-09
EP0754390B1 (en) 1999-12-15
PL316673A1 (en) 1997-02-03
DE69422199D1 (de) 2000-01-20
US5920625A (en) 1999-07-06
FI964035A0 (fi) 1996-10-08
FI964035A (fi) 1996-12-05
GB9407038D0 (en) 1994-06-01
CA2187313C (en) 2007-07-31
CZ288958B6 (cs) 2001-10-17
EP0754390A1 (en) 1997-01-22
NZ273662A (en) 1998-05-27
HU9602760D0 (en) 1996-11-28
HUT76459A (en) 1997-09-29
WO1995028057A1 (en) 1995-10-19
NO964260D0 (no) 1996-10-07
PT754390E (pt) 2000-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK128596A3 (en) Method and apparatus for transmitting and receiving encrypted signals
US5406627A (en) Digital data cryptographic system
EP0891670B1 (en) Method for providing a secure communication between two devices and application of this method
US5381481A (en) Method and apparatus for uniquely encrypting a plurality of services at a transmission site
US8681979B2 (en) Conditional access system and method for prevention of replay attacks
CA2179223C (en) Method and apparatus for controlling the operation of a signal decoder in a broadcasting system
US5185794A (en) System and method for scrambling and/or descrambling a video signal
US5115467A (en) Signal encryption apparatus for generating common and distinct keys
US5267312A (en) Audio signal cryptographic system
JPH06125554A (ja) 加入衛星テレビジョン暗号化用防護方法
US6920222B1 (en) Conditional access system enabling partial viewing
JPH04233345A (ja) 放送設備におけるトランスコントロール方法および装置
US9544276B2 (en) Method for transmitting and receiving a multimedia content
US5166976A (en) System and method for detection of a pulse within a video signal
US20060098822A1 (en) Interoperable conditional access receptors without consensual key sharing
JPH0946672A (ja) デスクランブル装置および方法
JP4127778B2 (ja) 放送送受信方法、放送受信方法
JP2904447B2 (ja) スクランブルデコーダの試験方法及び試験装置
CA2250833C (en) Method for providing a secure communication between two devices and application of this method
JPH04183189A (ja) 有料字幕放送送受信装置
KR0185987B1 (ko) 스크램블/디스크램블 장치
JPH08336126A (ja) スクランブル放送システム