SK10392000A3 - Výkonový menič - Google Patents

Výkonový menič Download PDF

Info

Publication number
SK10392000A3
SK10392000A3 SK1039-2000A SK10392000A SK10392000A3 SK 10392000 A3 SK10392000 A3 SK 10392000A3 SK 10392000 A SK10392000 A SK 10392000A SK 10392000 A3 SK10392000 A3 SK 10392000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
power converter
cooling block
potential
igbt
module
Prior art date
Application number
SK1039-2000A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean-Emmanuel Masselus
Alexis Colasse
Jean-Marie Bodson
Original Assignee
Alstom Belgium S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alstom Belgium S. A. filed Critical Alstom Belgium S. A.
Publication of SK10392000A3 publication Critical patent/SK10392000A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02MAPPARATUS FOR CONVERSION BETWEEN AC AND AC, BETWEEN AC AND DC, OR BETWEEN DC AND DC, AND FOR USE WITH MAINS OR SIMILAR POWER SUPPLY SYSTEMS; CONVERSION OF DC OR AC INPUT POWER INTO SURGE OUTPUT POWER; CONTROL OR REGULATION THEREOF
    • H02M7/00Conversion of ac power input into dc power output; Conversion of dc power input into ac power output
    • H02M7/003Constructional details, e.g. physical layout, assembly, wiring or busbar connections
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02MAPPARATUS FOR CONVERSION BETWEEN AC AND AC, BETWEEN AC AND DC, OR BETWEEN DC AND DC, AND FOR USE WITH MAINS OR SIMILAR POWER SUPPLY SYSTEMS; CONVERSION OF DC OR AC INPUT POWER INTO SURGE OUTPUT POWER; CONTROL OR REGULATION THEREOF
    • H02M7/00Conversion of ac power input into dc power output; Conversion of dc power input into ac power output

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Power Conversion In General (AREA)
  • Inverter Devices (AREA)
  • Amplifiers (AREA)
  • Rectifiers (AREA)
  • Control Of Eletrric Generators (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)

Description

Oblasť techniky
Tento vynález sa týka zariadenia typu výkonový menič alebo meničový modul, ktoré sú tvorené statickými spínačmi a ktoré obsahujú celok z polovodičov. Ako príklady niektorých meničov môžeme uviesť prerušovače a striedače.
Doterajší stav techniky
Striedače ( a zvlášť striedače napätia) poskytujú striedavé napätie z jednosmerného napätia.
Striedače sa využívajú obzvlášť pri riadení otáčok synchrónnych alebo asynchrónnych strojov.
V tomto prípade je nutné poskytnúť náboju, ktorý môže byt' predstavovaný každou fázou synchrónneho alebo asynchrónneho motora, trojfázový systém napätia, ktorý bude najbližší trojfázovému sínusoidovému vyváženému systému premenenému vo frekvencii a amplitúde. Striedač napätia je zariadenie, ktoré toto umožňuje, a používa zapojenie silových prvkov ako sú tyristory, GTO atď.
Nejakú dobu už existujú nové typy spínacích prvkov, ktoré môžeme definovať slovom „IGBT“ (Insulated Gate Bipolar Transistor). Jedná sa o riaditeľné súčiastky v tom zmysle, že môžeme v ľubovolnom okamžiku pripojiť do spínača požadovanú hodnotu prúdu za súčasného nastavenia napätia na riadiacej mriežke. Pri spínačoch starej generácie, z ktorých GTO alebo spínače im podobné, však môžeme iba zvoliť okamžik ich zopnutia a vypnutia.
To znamená, že v doterajších technológiách sa striedače, obsahujúce iba polovodiče typu GTO, nemôžu použiť bez ochranného prídavného obvodu (obvod snubber). Tento obvod umožňuje riadiť prepätie na ich svorkách. Keby sa tento obvod nepoužil, boli by striedače zničené pri prvom zopnutí kvôli indukovaným prepätiam, spôsobeným parazitnými indukčnosťami káblového vedenia.
V prípade spínačov tvorených z polovodičov IGBT sa naopak môžeme zaobísť bez ochranného obvodu. Keď totiž budeme čo možno najrýchlejšie spínať prúd (čím sa znížia straty), a keď sa vyhneme vzniku nežiadúcich prepätí, potom nebude nutné pripojiť tento ochranný obvod.
Pokiaľ však chceme dosiahnuť tieto hodnoty a pritom maximálne využiť súčiastku IGBT je nutné, aby hodnoty indukčnosti káblového vedenia boli veľmi slabé. Pri bežných puzdrách (napr. puzdra pre polovodiče typu GTO) je to však ešte stále obtiažne uskutočniteľné.
IGBT polovodiče sú obvykle usporiadané v podobe modulov. V praxi to znamená, že sa do rovnakého puzdra umiestni IGBT polovodiče a ich antiparalelná dióda. Stavba puzdra musí byť taká, aby naviac minimalizovala vnútornú parazitnú indukčnosť vnútri puzdra, a aby umožnila vnútorné spojenie „bus barem“, čím sa zminimalizuje parazitná indukčnosť káblového vedenia.
V súčasných technológiách vyhotovenia obsahujú tieto moduly vlastný podklad slúžiaci na mechanické prichytenie na chladič. Podklad je elektricky izolovaný od polovodičov a teda taktiež od pripojovacích svoriek príkonu a ovládania. Týmto spôsobom môže byť modul pripevnený na chladič, ktorý je pripevnení na kostru.
Izolácia modulov musí zodpovedať napätiu napájacej siete, pre ktorú bola predtým navrhnutá. Vo zvláštnom prípade sú teraz IGBT moduly a diódy (3300 V) vybavené izoláciou prispôsobenou sieťam 1500 VDC.
Hoci v prípade použitia nominálneho napájacieho napätia 3000 VDC sú však tieto izolácie a aj udržanie napätia nedostačujúce. Uvažovalo sa o sériovom zapojení polovodičov, ktoré by pomohlo odstrániť hlavne problém spojený s udržaním napätia.
Sériové zapojenie polovodičov však rieši len problém udržania napätia a nie problém izolácie IGBT modulov. Aby mohli byť IGBT moduly použité na sieti 3000 VDC bez zvláštnych opatrení, mali by byť vybavené na to určenou izoláciou.
Podstata vynálezu
Prvým cieľom tohto vynálezu je snaha vyriešiť problém nedostatočnej izolácie pri použití izolovaných IGBT modulov pre napájacie napätie zreteľne nižšie ako skutočné napájacie napätie, pri ktorom menič funguje. Vynález sa zvlášť snaží navrhnúť taký výkonový menič, ktorý by umožnil použitie izolovaných IGBT pre napätie 1500 VDC v prípade nominálneho napájacieho napätia 3000 VDC.
Druhým cieľom vynálezu je snaha navrhnúť také zariadenie, ktoré by umožnilo obmedziť poškodenie výkonového meniča v prípade poruchy izolácie IGBT modulu alebo chladiaceho bloku, izolovaného od tohto výkonového meniča.
Tretím cieľom vynálezu je stanoviť spôsob zistenia závady izolácie modulu IGBT alebo chladiaceho bloku, izolovaného od výkonového meniča.
Ďalšie ciele a výhody sa objavia v nasledujúcej popisnej časti.
Vynález sa vzťahuje na výkonový menič, akým je napríklad striedač napätia napájaný jednosmerným napájacím napätím (Ucat). Tento menič sa skladá zo statických spínačov typu IGBT a je zostavený tak, že ho tvorí aspoň jeden IGBT modul, ktorý je priamo pripevnený na chladiaci blok. Tento chladiaci blok je spojený s rebrami alebo podobnými prvkami. Menič sa vyznačuje tým, že chladiaci blok a rebra sú izolované a že chladiaci blok, na ktorom sú upevnené modul či moduly IGBT, je spojený so stredným potenciálom rebier a vysokým bodom napájacieho napätia (Ucat) výkonového meniča.
Môžeme jednoducho uvažovať o umiestnení niekoľkých IGBT modulov na ten istý chladiaci blok, ktorý bude izolovaný od rebier.
Podľa uprednostneného spôsobu vyhotovenia zaistí nastavenie do stredného potenciálu odporový delič.
Podľa jedného zvlášť uprednostneného spôsobu vyhotovenia sa napr. s IGBT modulmi spojí amplitúdový obmedzovač, ktorý umožní obmedziť napätie v prípade prepätia.
Tento vynález sa taktiež týka spôsobu zistenia závady izolácie IGBT modulu alebo chladiaceho bloku, vyznačujúci sa tým, že stredný potenciál získame cez sériovo zapojený zdroj napätia s impedanciou; tento potenciál sa meria a porovnáva so svojou teoretickou hodnotou.
Prehľad obrázkov na výkrese
Obr. 1 predstavuje perspektívny pohľad na príklad modulu výkonového meniča, ktorý používajú doterajšie technológie.
Obr.2a a 2b predstavujú schematický rez IGBT modulom, ako i modulom výkonového meniča podľa tohto vynálezu.
Obr.3 predstavuje perspektívny pohľad na jeden možný príklad vyhotovenia modulu výkonového meniča podľa toto vynálezu.
Obr.4 predstavuje perspektívny pohľad druhého spôsobu vyhotovenia modulu výkonového meniča obsahujúceho 2x3 IGBT.
Obr.5 zobrazuje princíp činnosti a použitie na moduly s izolovanými tepelnými trubicami.
Obr.6 predstavuje zariadenie určené na zisťovanie porušenia izolácie.
Obr.7 predstavuje perspektívny pohľad modulom s amplitúdovým obmedzovačom, ktorý môžeme pripojiť k modulu výkonového meniča, znázornenému na obr.3 a 4.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Ako už bolo spomínané, výkonové meniče, predstavované obvykle prerušovačmi a striedačmi, sú zariadenia využívajúce statické spínače. Tieto spínače sú tvorené súborom polovodičov ako sú tyristory, GTO, IGBT atď.
Tieto výkonové meniče bežne vyžadujú použitie chladiaceho bloku, aby dochádzalo k odvádzaniu tepla vytvoreného meničom počas jeho činnosti. Tento chladiaci blok je klasicky spojený (poprípade izolovanými trubicami) s rebrami alebo každým iným systémom s rovnakou funkciou. Príklady takýchto chladičov sú znázornené na obrázkoch 4 a 5.
V doterajších technológiách ( a ako je jasné zobr.l) je menič tvorený pomocou niekoľkých klasických spínačov 52, ( najlepšie typu GTO), ktoré sú chladené izolovanými tepelnými trubicami. Izolované tepelné trubice obsahujú jeden odpaľovací blok 54, slúžiaci ako chladiaci blok; každý tento blok je spojený pomocou trubice 5i so sústavou rebier 0.
Na obrázku môžeme vidieť zoskupenie rôznych spínačov 52 a odpaľovacích blokov 54 po sebe nasledujúcich tepelných trubíc; všetko je udržované pod tlakom pomocou zariadenia 53 (clamp).
Druhý koniec izolovaných tepelných trubíc 5i je spojený so sústavou rebier, ktoré sú schématicky znázornené bodom 0.
Tento vynález sa snaží navrhnúť také zariadenie, ktoré by využívalo IGBT moduly, a pritom by umožňovalo vyriešiť problém týkajúci sa udržania izolácie pre napájacie napätie výrazne vyššie ako napätie, pre ktoré je izolácia IGBT modulu určená. Zatiaľ majú IGBT súčiastky izoláciu prispôsobenú sieti 1500 VDC, zatiaľ čo v určitých aplikáciách používame napätie napájacej siete (Ucat) 3000 VDC.
Obr.2a predstavuje schému princípu IGBT modulu, ktorý bežne obsahuje niekoľko polovodičov 21 rozmiestnených na podklade 11. Izolácia 12 obyčajne izoluje rôzne polovodiče 21 a svorky ovládania 4 a pripojenia podkladu 11.
Obr.2b predstavuje schematický rez modulom meniča podľa tohto vynálezu, ktorý obsahuje jeden alebo viac modulov alebo IGBT puzdier K), spojených s chladiacim blokom
14. Chladiaci blok 14 je napojený na rebrá 0, čím dochádza k odvádzaniu nadbytočného tepla, vzniknutého pri činnosti IGBT puzdier.
Prvý významný rys tohto vynálezu spočíva v tom, že medzi rebrami 0 a chladiacim blokom 14 je navrhnutá dodatočná vonkajšia izolácia J_3 IGBT modulu H).
Iná dôležitá charakteristika tohto vynálezu spočíva v tom, že chladiaci blok 14, na ktorom sú pripojené IGBT modul či moduly 10, je spojený so stredným potenciálom medzi potenciálom rebier 0 (obyčajne kostra - 0V) a vysokým potenciálom napájania meniča výkonu (+ Ucat).
To umožňuje výhodne zaistiť izoláciu IGBT modulov bez toho, aby pritom ich vlastná izolácia bola prehnane namáhaná.
Táto dodatočná izolácia naviac nemusí vydržať celé napätie napájacej siete, postačí aby vydržala potenciálny rozdiel medzi stredným potenciálom a kostrou ( 0V ).
Obr.3 predstavuje perspektívny pohľad jednej vetvy troj úrovňového striedača obsahujúceho 2x2 IGBT moduly.
Pri tomto spôsobe vyhotovenia pozorujeme, že dva páry IGBT modulov (101., 102 na jednej strane a 103. 104 na druhej strane) sú k sebe obrátené, a že sú pripojené na rovnaký odparovací blok j_4 tepelnej trubice, ktorý je izolovaný od sústavy rebier 0. Toto rozmiestnenie umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž, čo naviac zefektívňuje využitý priestor. Tento modul tvorí jednu vetvu troj úrovňového striedača.
Obr.4 predstavuje perspektívny pohľad modulu tvoriaceho dve vetvy troj úrovňového striedača obsahujúceho 2x3 IGBT moduly.
Podľa tohto uprednostneného spôsobu vyhotovenia pripojíme tri moduly, znázornené na obr.4, na modul prerušovača odporového elektrického brzdenia (neznázornený). V prípade, kedy použitie odporového elektrického brzdenia nie je nutné, môžeme nahradiť modul prerušovača brzdenia modulom amplitúdového obmedzovača, ktorý je znázornený na obr.7.
Obr.5 popisuje zvláštny prípad princípu fungovania zariadenia podľa tohto vynálezu, kedy sa použije modul výkonového meniča s izolovanými tepelnými trubicami. Príklad takéhoto modulu je znázornený na obr.3.
Chladič predstavuje tepelné trubice; jeho kondenzátor, tvorený sériou rebier 0, je nastavený do potenciálu uzemňovacej časti, zatiaľ čo IGBT moduly sú spojené s vyparovacím blokom 14. Tento vynález počíta s izoláciou 13 medzi kondenzátorom 0 a vyparovacím blokom H. Odporový delič bude udržovať vyparovací blok H v napätí, ktoré bude mať polovičnú hodnotu vstupného napätia výkonového meniča.
Napätie na výstupe meniča sa mení v závislosti na stave statických spínačov, ktoré ho tvoria. Pohybuje sa medzi 0, čo je nízky potenciál meniča, a trolejovým napätím U, ktoré predstavuje napájacie napätie meniča. Rovnako sa tak napätie svoriek polovodičov pohybuje medzi napájacím napätím meniča Ucat a 0. Naopak napätie priložené na izolácii JJ IGBT modulu sa bude pohybovať medzi (-Ucat/2) a (+Ucat/2) a jeho absolútna hodnota bude v rozmedzí medzi 0 a Ucat/2.
Obr.6 ukazuje, ako môžeme zistiť porušenie izolácie. V prípade porušenia izolácie IGBT modulu ( alebo dokonca tepelnej trubice) už nebude potenciál odparovača tepelnej trubice určený iba odporovým deličom (Rl, R2). Logicky sa bude odlišovať od potenciálu získaného odporovým deličom pred porušením izolácie. Na to stačí zmerať hodnotu potenciálu odparovača a porovnať ju s jej teoretickou hodnotou, ktorú získame napr. pri použití odporového deliča (R3, R4) s rovnakými vlastnosťami, ktorý však nebude spojený s odparovačom tepelnej trubice. Podrobne túto situáciu znázorňuje obr.5. Takto ľahko zistíme porušenie izolácie.
Obr.7 predstavuje modul amplitúdového obmedzovača, ktorý môžeme pripojiť na jeden či viac modulov, ktoré sú znázornené na obrázkoch 3 a 4, čím sa obmedzí napätie na vstupnom kondenzátore.
Je vhodné poznamenať, že tento amplitúdový obmedzovač nemá chladič. Chladič je nahradený jednoduchou doštičkou, s ktorou sú spojené rôzne IGBT moduly. Táto doštička je výhodne pripojená k zariadeniu podľa tohto vynálezu, ktoré nastavuje hodnotu potenciálu.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Výkonový menič napájaný jednosmerným napájacím napätím (Ucat), ktorý sa skladá zo statických spínačov typu IGBT, je zostavený v podobe aspoň jedného IGBT modulu (10), priamo spojeného schladiacim blokom (14), ktorý je napojený na sústavu rebier (0) alebo podobnú sústavu, vyznačujúci sa tým, že chladiaci blok (14) a rebrá (0) sú od seba izolované (13) a tým, že chladiaci blok (14) napojený na IGBT modul(y) (10), je spojený so stredným potenciálom medzi potenciálom rebier (0) a vysokým bodom napájacieho napätia (+Ucat) výkonového meniča.
  2. 2. Výkonový menič podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že nastavenie do stredného potenciálu chladiaceho bloku (14) je prevedené na priemernú hodnotu potenciálu rebier (0) a vysokého bodu napájacieho napätia výkonového meniča (+Ucat).
  3. 3. Výkonový menič podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že rebrá (0) sú spojené s kostrou.
  4. 4. Výkonový menič podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že nastavenie do stredného potenciálu chladiaceho bloku (14) zaisťuje odporový delič (R1,R2).
  5. 5. Výkonový menič podľa jedného z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že niekoľko IGBT modulov (10) tvoriacich statické spínače meniča sú umiestnené na rovnakom chladiacom bloku (14).
  6. 6. Výkonový menič podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že na rovnakom chladiacom bloku (14) sú umiestnené dva páry IGBT modulov (101, 102 a 103, 104), ktoré sú dva a dva navzájom obrátené k sebe; chladiaci blok (14) je odpaľovacím blokom tepelnej trubice.
    ?Μ 4θΊΛ -Qooo
    Ί. Výkonový menič podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že klGBT modulom (10) pripojíme amplitúdový obmedzovač napätia (20).
  7. 8. Spôsob zistenia poruchy izolácie výkonového meniča podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že sa zmeria hodnota stredného potenciálu, ktorú najlepšie získame odporovým deličom (Rl, R2), a porovná sa so svojou teoretickou hodnotou, získanou najlepšie pomocou iného odporového deliča R3, R4).
SK1039-2000A 1998-01-28 1999-01-26 Výkonový menič SK10392000A3 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP98870015A EP0933867A1 (fr) 1998-01-28 1998-01-28 Module de convertisseur de puissance
PCT/BE1999/000011 WO1999039428A1 (fr) 1998-01-28 1999-01-26 Convertisseur de puissance

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK10392000A3 true SK10392000A3 (sk) 2001-02-12

Family

ID=8236993

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1039-2000A SK10392000A3 (sk) 1998-01-28 1999-01-26 Výkonový menič

Country Status (17)

Country Link
EP (2) EP0933867A1 (sk)
JP (1) JP2002502220A (sk)
KR (1) KR20010034247A (sk)
CN (1) CN1289475A (sk)
AT (1) ATE279808T1 (sk)
AU (1) AU749079B2 (sk)
BR (1) BR9907730B1 (sk)
CA (1) CA2318458A1 (sk)
DE (1) DE69921091D1 (sk)
EA (1) EA002062B1 (sk)
HU (1) HUP0400880A2 (sk)
ID (1) ID25604A (sk)
PL (1) PL196819B1 (sk)
SK (1) SK10392000A3 (sk)
TR (1) TR200001911T2 (sk)
WO (1) WO1999039428A1 (sk)
ZA (1) ZA99571B (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101490942A (zh) 2006-07-07 2009-07-22 Abb研究有限公司 用于电的功率控制的电路装置和冷却装置
JP5342254B2 (ja) * 2009-01-30 2013-11-13 株式会社日立製作所 電力変換装置
DE102018121048A1 (de) * 2018-08-29 2020-03-05 Hagenuk KMT Kabelmeßtechnik GmbH Einrichtung zum Schalten einer Hochspannung zur Verbindung mit wenigstens einer Hochspannungsquelle

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2542501B1 (fr) * 1983-03-07 1987-04-03 Telemecanique Electrique Dispositif d'assemblage de composants electroniques de puissance sur un dissipateur thermique et application
DE4232763C2 (de) * 1992-09-25 1995-12-14 Aeg Westinghouse Transport Aufbau eines Wechselrichters, insbesondere eines 3-Punkt-Wechselrichters
DE19603224A1 (de) * 1996-01-30 1997-07-31 Wolfgang Dipl Ing Schuster Mechanische Anordnung parallelgeschalteter Halbleiterbauelemente

Also Published As

Publication number Publication date
EA002062B1 (ru) 2001-12-24
CN1289475A (zh) 2001-03-28
TR200001911T2 (tr) 2001-05-21
JP2002502220A (ja) 2002-01-22
DE69921091D1 (de) 2004-11-18
PL196819B1 (pl) 2008-02-29
CA2318458A1 (fr) 1999-08-05
BR9907730B1 (pt) 2013-01-22
EP0933867A1 (fr) 1999-08-04
ID25604A (id) 2000-10-19
EP1051798A1 (fr) 2000-11-15
EP1051798B1 (fr) 2004-10-13
ZA99571B (en) 1999-09-27
PL342138A1 (en) 2001-05-21
AU749079B2 (en) 2002-06-20
BR9907730A (pt) 2000-10-17
AU2144699A (en) 1999-08-16
WO1999039428A1 (fr) 1999-08-05
ATE279808T1 (de) 2004-10-15
EA200000716A1 (ru) 2000-12-25
KR20010034247A (ko) 2001-04-25
HUP0400880A2 (en) 2004-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5031069A (en) Integration of ceramic capacitor
US9099933B2 (en) AC-to-AC converter and method for converting a first frequency AC-voltage to a second frequency AC-voltage
CA2540306C (en) Converter circuit for switching a large number of switching voltage levels
US8890465B2 (en) Circuit arrangement for modular drive power converters
KR101353784B1 (ko) 다수의 스위칭 전압 레벨들을 스위칭하기 위한 변환기 회로
Steimer et al. IGCT technology baseline and future opportunities
JP3652934B2 (ja) 電力変換装置
JPS589349A (ja) Gtoスタツク
Steimer et al. IGCT devices-applications and future opportunities
JP2010080956A (ja) 半導体素子を実装した積層体
US20170117820A1 (en) Semiconductor device
Engelmann et al. A highly integrated drive inverter using DirectFETs and ceramic dc-link capacitors for open-end winding machines in electric vehicles
US6262906B1 (en) Air-cooled power converter, drive device for rolling stands, and power converter system
US5835362A (en) Current conductor arrangement
US5798916A (en) High power inverter pole employing series connected devices configured for reduced stray loop inductance
SK10392000A3 (sk) Výkonový menič
Ravi et al. An 11 kV AC, 16 kV DC, 200 kW direct-to-line inverter building-block using series-connected 10 kV SiC MOSFETs
Wahlstroem et al. High power IGCT based multilevel inverter
JP2002171768A (ja) 電力変換装置
JP6174824B2 (ja) 電力変換装置
JP3685974B2 (ja) 電力変換装置
JP6884645B2 (ja) 電力変換装置
CN113632364A (zh) 电力变换单元
CZ20002592A3 (cs) Výkonový měnič
KR0128200Y1 (ko) 인버터 스택