SI8912082A - Satelitski celični telefon in komunikacijski sistem podatkov - Google Patents

Satelitski celični telefon in komunikacijski sistem podatkov Download PDF

Info

Publication number
SI8912082A
SI8912082A SI8912082A SI8912082A SI8912082A SI 8912082 A SI8912082 A SI 8912082A SI 8912082 A SI8912082 A SI 8912082A SI 8912082 A SI8912082 A SI 8912082A SI 8912082 A SI8912082 A SI 8912082A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
satellite
users
cellular
commutator
communication
Prior art date
Application number
SI8912082A
Other languages
English (en)
Other versions
SI8912082B (sl
Inventor
Robert Bertiger Bary
Joseph Leopold Raymond
Maynard Peterson Kenneth
Original Assignee
Motorola Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola Inc filed Critical Motorola Inc
Priority claimed from YU208289A external-priority patent/YU48199B/sh
Publication of SI8912082A publication Critical patent/SI8912082A/sl
Publication of SI8912082B publication Critical patent/SI8912082B/sl

Links

Landscapes

  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Opisan je sistem, ki omogoča globalno celularno/snopovno mobilno komunikacijo. Ta sistem omogoča komunikacijo s pomočjo z roko držanega in gibljivo postavljenega celularnega telefona. Sistem omogoča dvosmerne komunikacije kjerkoli na zemlji ali nad zemljo vse do nekaj sto kilometrov nad zemljo. Sistem uporablja številne satelite, ki se gibljejo okoli zemlje v orbitah, ki so nizko nameščene nad zemljo. Zagotovljene so povezave neposredno od satelitov do uporabnikov in preko komutiranega javnega telefonskega omrežja z drugimi uporabniki. Sateliti so medsebojno povezani preko povezav v obročasto strukturo, ki obkroža zemljo. Komutiranje se vrši s strani vsakega satelita. Dodatno vsak od satelitov predaja poziv, ko se giblje izven področja posameznega uporabnika.

Description

MOTOROLA, INC.
Satelitski celulami telefon in sistem za podatkovno komunikacijo
Predloženi izum se nanaša na globalne mobilne komunikacije, podrobneje pa na satelitski celulami telefon in sistem za podatkovno komunikacijo.
Današnji geostacionarni satelitski komunikacijski sistemi omogočajo komuniciranje od točke do točke. To pomeni, da satelit deluje kot relejna postaja ali ukrivljena cev. Satelit le sprejema informacijo z ene točke na zemlji in jo prenaša na drugo fiksno točko na zemlji.
En tak satelitski komunikacijski sistem je prikazan v patentnem spisu US 4.720.873. Ta sistem prikazuje komunikacijo od točke do točke s pomočjo satelita za potrebe omrežnega programiranja in v oglaševalne namene.
Nekatere osnovne funkcije multipleksiranja se lahko zagotovijo znotraj satelitov satelitskega komunikacijskega sistema. En takšen sistem je prikazan v patentnem spisu US 4.480.328. Ta patent govori o satelitskem komunikacijskem sistemu, v katerem je satelit relejna postaja za s časovno delitvijo multipleksirane (TDMA) podatke.
Zgoraj omenjeni sistemi in drugi sistemi govorijo o uporabi enega satelita za komunikacijo od ene točke do druge. Ti satelitski sistemi ne kažejo selektivnosti ali komutiranja podatkov med množico uporabnikov.
Glede na to ima izum za nalogo, da zagotovi globalni satelitski mnogocelulami komunikacijski sistem v nizki orbiti nad površino zemlje, ki se neposredno povezuje s številnimi celulamimi telefoni in uporabniki, ki so opremljeni za prenos podatkov, prav tako pa povezuje te uporabnike v komutirano javno telefonsko omrežje (PSTN).
Zaradi dosezanja cilja tega izuma je prikazan nov satelitski celulami telefon in sistem za podatkovno komunikacijo.
Gledano še podrobneje, pa izum podaja satelitski komunikacijski sistem za vzpostavljanje komunikacij med številnimi uporabniki in vključuje satelitske komutatorje, ki so nameščeni v orbiti nizko nad zemljo ter povezovalne priprave za povezovanje omenjenih uporabnikov z omenjenimi satelitskimi komutatoiji, kjer se komunikacijska povezava vzpostavlja med izbranimi izmed omenjenih uporabnikov preko omenjenih satelitskih komutatorjev.
V prednostnem izvedbenem primeru brezžična komunikacijska povezava povezuje uporabnike s satelitskimi komutatorji. Satelitski komutatorji tedaj vzpostavljajo komunikacijsko povezavo med posameznimi izbranimi uporabniki. Določa se vsak sedanji uporabnikov položaj in se periodično ažurira. Tedaj sateliti povezujejo te položaje z ustrezno osnovno bazo podatkov zaradi shranjevanja. Ko mobilen uporabnik izvede klic, se poziv obdela v satelitu, ki mu je najbližji. Ko se kliče mobilen uporabnik, satelitski komutatorji naslavljajo poziv preko ustreznih satelitov do trenutne lokacije klicanega uporabnika. Kot je bilo zgoraj opisano, se lahko drugi podatki o samem uporabniku shranjujejo na istih mestih baze za shranjevanje podatkov.
Druge značilnosti in prednosti izuma bodo opisane v nadaljnjem opisu prednostnega izvedbenega primera izuma s priloženimi risbami, kjer je:
sl. 1 shematski diagram, ki opisuje konfiguracijo satelitskega komutatorskega sistema po tem izumu;
sl. 2 blokovni diagram, ki opisuje medsebojno povezovanje satelitskega komutatorja z njemu pridruženimi mobilnimi uporabniki in medsebojno povezovanje z javnim komutatorskim telefonskim omrežjem;
sl. 3 projekcija področij, ki se oskrbujejo s preletavanjem celulamih satelitskih komutatorjev okoli zemlje;
sl. 4 blokovni diagram razmestitve baze podatkov za satelitski celularni komunikacijski sistem.
Na sliki 1 je prikazana konfiguracija za satelitski celularni komunikacijski sistem. V tej konfiguraciji so prikazani številni sateliti v orbiti nizko nad zemljo. Določeno število satelitov je nameščeno v vsako orbitalno ravnino. Prikazanih je več orbitalnih ravnin - 3 do 8 - in dejansko so nagnjene in zagotavljajo komutatorsko pokrivanje celotne zemlje.
Ta satelitska celulama struktura je v nekem pogledu analogna sedanjemu celularnemu mobilnemu telefonskemu sistemu. V tem sistemu so položaji celic fiksni, uporabniki pa so gibljivi. Ko se uporabnik premika od položaja ene celice do drugega položaja, se njegov telefonski poziv obdeluje od enega celulamega komutatorja do drugega.
V predloženem izumu so uporabniki sorazmerno fiksni v kateremkoli danem času, medtem ko so sateliti, ki so celice, v neprestanem gibanju. Zveza s telefonom, ki se drži za roko, ali z mobilno postavljenim celularnim telefonom s satelitskimi komutatorji, ki so prikazani na sliki 1, se vzpostavlja neposredno med ročno držanim in pritrjenim mobilnim telefonom z najbližjim satelitskim komutatorjem. Vsak satelit se giblje okoli zemlje. Ko satelit, ki je ravnokar deloval kot komutator za posameznega uporabnika, zapušča celico tega komutatorja, se uporabnikov poziv prenese na ustrezno sosednjo celico. Sosednje celice so lahko celice v enem satelitu ali pa celice drugih satelitov, ki so nameščeni bodisi v posebni orbitalni ravnini ali v sosednji orbitalni ravnini. Uporabniki lahko potujejo, vendar je prepotovana razdalja sorazmerno majhna v primerjavi s prepotovanimi potmi satelitskih komutatorjev.
Podobno kot celularni mobilni telefonski sistem tudi satelitski celularni komunikacijski sistem omogoča spektralno učinkovitost. To pomeni, da lahko isto frekvenco hkrati uporablja več različnih satelitskih komutatorjev.
Spektralna učinkovitost se zagotavlja s prostorsko različnostjo med satelitskimi komutatorji in uporabniki.
Uporabniki so lahko nameščeni kjerkoli na površini zemlje, na vodi ali v zraku v višini, ki je manjša od nizke orbite satelita. Oseba na površini zemlje na primer lahko kliče osebo na drugem delu zemeljske površine, osebo na plovnem objektu ali osebo v letalu.
Ročno držani mobilno pritrjeni ali pritijeni radiotelefoni se lahko uporabljajo v tem sistemu. Z današnjo tehnologijo je potrebna moč manjša od 10 W.
V tem sistemu je vsak prikazani satelit komutator. Obstoječi satelitski komunikacijski sistemi plujejo predvsem kot relejne postaje oziroma ukrivljena cev. To pomeni, da zagotavljajo komunikacijo od fiksne točke do fiksne točke. V tem izumu se komutatorska funkcija zagotavlja v vsakem od orbitalnih satelitov.
Kot je bilo predhodno omenjeno, je v prednostnem izvedbenem primeru izuma vsaka od orbitalnih ravnin znatno nagnjena. Delujejo lahko tudi orbitalne satelitske ravnine z manjšim nagibom. Manjši nagib pa zahteva več satelitskih komutatorjev in/ali večje orbitalne višine, da bi se doseglo popolno pokrivanje zemeljske površine, kot je to pri konfiguraciji z zelo nagnjenimi satelitskimi orbitami.
V prednostnem izvedbenem primeru je pri zelo nagnjeni orbitalni konfiguraciji ugotovljeno, da se lahko doseže zadovoljivo prekrivanje zemeljske površine z oseminštirideset nizkoorbitalnimi sateliti. Ti sateliti so lahko razporejeni v šest zelo nagnjenih orbitalnih ravninah, po osem satelitov v eni ravnini. Lahko se uporabljajo tudi druge konfiguracije. Druge razporeditve z majhnimi nagibi orbit bi zahtevale v bistvu več satelitov, da bi se dosegla ista pokritost zemeljske površine kot z zelo nagnjeno konfiguracijo.
Vsak satelit obsega satelitski komutator, ustrezno anteno 11 - npr. vijačne antene za zveze navzgor/navzdol in leče za navzkrižne povezave - in razgrnjeno razporeditev sončnih celic 12 skupaj z akumulatorskimi baterijami (niso prikazane), ki so povezane s sončnimi celicami za zagotavljanje moči komutatorju. Nosilci in vozila za prenašanje satelitov so tudi sami nizkoorbitalni sateliti, kot tisti, ki so komercialno razpoložljivi. Sateliti se dajejo v orbito s pomočjo lansimih raket. Ko so v orbiti, se odpre razporeditev sončnih celic in s tem se aktivira komutator. Sateliti se tedaj posamično vključujejo preko kanalov za običajno telemetrijo, sledenje in nadzor (TT&C), da stvorijo mrežo.
Kot je prikazano na sliki 1, se uporabnik A premika s telefonom v roki. Njegovo zahtevo za kanal sprejme posebni satelit 1, kot je prikazano na sliki 1. Uporabniku je dodeljena frekvenca kanala in zahtevana številka, ki se kliče, se pošlje skozi sistem. Vsak satelit je porazdeljen lokalni procesor in določa komutacijo poziva. Satelit 1 komutira poziv ustrezni celici, ki je vsebovana bodisi znotraj lastnega celulamega komplementa ali v ustreznem komplementu satelitske celice. Vsak satelitski komutator določa pot, dokler poziva ne sprejme satelit 2. Satelit 2 tedaj pošlje ta poziv posameznemu uporabniku B ročno držanega telefona, kot je prikazano na sliki 1.
Čeprav sta prikazana dva uporabnika z ročno držanim telefonom, so lahko uporabniki na vodi, v premikajočem se vozilu, letalu ali delu PSTN, kjer zveza poteka preko vozlišča. Vsak satelit je lokalni procesor. Ta sistem določa, kateremu ustreznemu satelitu ali celici se komutira poziv. Vsak satelit določa najboljšo pot od sebe do naslednjega ustreznega satelita. Te opredelitve so lahko zasnovane na delu uradne kode telefonske številke klicanega uporabnika.
Vsak satelit lahko na zemljo projicira štiri ali več polj in obsega štiri ali več ustreznih celic za komutacijo. Ta pokrivalna polja se dosežejo z antenami - značilno vijačnimi s stalnimi širinami snopa, ki ustrezajo številu polj. Pokrivajoče se celice se zatem razločijo z uporabo obstoječe celulame tehnike. Ta področja ali polja so prikazana na sliki 3 za eno posamezno ravnino kroženja satelitov okoli zemlje. Ta slika prikazuje zelo nagnjene orbitalne satelitske celulame komutatorje. Vsak satelit določa optimalno pot od sebe do naslednjega satelita, po kateri bo izvedel poseben poziv ali prenos podatkov. Ti satelitski komutatoiji delujejo na podatkovne pakete in lahko zato digitalno prenašajo glas ali podatke. Povezovanje navzdol in navzgor podatkov/digitalnega glasu se sprejema na osnovi FDM demodulirano in se zatem paketira za komunikacijo satelit-satelit
Slika 2 prikazuje medsebojno povezavo dela satelitov v eni ravnini. Dodatno je prikazana povezava od satelita do ustreznega mobilnega satelitskega uporabnika in s komutiranim javnim omrežjem. Prikazani so trije sateliti, satelit 40, satelit 50 in satelit 60. Satelit 40 je s satelitom 50 povezan s povezavo. Satelit 50 je povezan s satelitom 60 s povezavo i+1. Satelit 60 je povezan z naslednjim sledečim satelitom ravnine - ni prikazan - s pomočjo povezave i+2. Satelit 40 je povezan z naslednjim predhodnim satelitom - ni prikazan - s pomočjo povezave i-1. Vsaka satelitska ravnina tvori okoli zemlje prstan povezanih satelitov.
Kot je bilo predhodno omenjeno, risba na sliki 2 prikazuje satelitsko ravnino. Dodatno je vsak satelit povezan z enim ali več sateliti v drugih orbitalnih ravninah.
To pomeni, da je vsak satelit povezan s predhodnim in sledečim satelitom v njegovi orbitalni ravnini in z enim ali več sateliti v drugih orbitalnih ravninah.
Medsatelitske povezave i-1, i in tako naprej se lahko izvedejo s prenosom podatkov s pomočjo mikrovalovnega snopa ah laserskega snopa. Trenutno obstoječe tehnologije zagotavljajo takšen prenos podatkov.
Povezava med sateliti in njihovimi gibljivimi uporabniki je dosežena na primer s snopi j-1, j in j+1. Ti snopi ustrezajo poljem, ki so prikazana na sliki 3 in zgoraj omenjenim komutatorskim celicam. Ti snopi se izvedejo s pomočjo satelitskih anten navzgor/navzdol, ki zagotavljajo komunikacijo z uporabniki preko uporabniške v vse smeri sevajoče antene. Meja števila uporabnikov, ki jih posamezni sateliti lahko hkrati obdelujejo, je odvisna od širine dodeljenega pasu in razpoložljive moči satelita. To število je lahko značilno 50.000 uporabnikov na en satelit.
Satelit 40 je prikazan v povezavi z zunanjo linijo ah vozliščem 10 preko snopa j-1. Katerikoli sateht, kot je na primer satelit 40, je primeren za prenos in sprejem podatkov iz vozlišča, kot je vozlišče 10. Ta vozhščna povezava je lahko izvedena ob uporabi paketiranih podatkov podobno povezavi od satehta do satehta.
Vozhšče 10 vključuje priprave, ki se povezujejo na komutirano javno telefonsko omrežje 20 (PSTN). Vsi uporabniki 30 komutiranega javnega telefonskega omrežja so priključeni na komutirano javno telefonsko omrežje 20. Ker je sateht 40 preko vozlišča 10 priključen na PSTN 20, lahko mobilni uporabnik satelitskega celulamega sistema, ki je neposredno povezan s pomočjo snopa s satehtom, prenaša glas ah podatke preko satelitske strukture - sateht satelitu preko ustrezne povezave - preko vozlišča 10, preko komutiranega javnega telefonskega omrežja 20 do izbranega uporabnika 30 PSTN ah obratno.
Vsak sateht zagotavlja več snopov za prenos podatkov. Ti snopi za prenos podatkov projicirajo prekrivalna polja, kot na sliki 3 (prikazana je 400 NM polarna orbitalna 6x8 konfiguracija) prikazuje štiri polja. Vsak sateht projicira štiri takšna polja. Kot je prikazano na sliki 2, lahko sateht uporablja enega ah več svojih snopov, da zagotovi povezavo z vozliščem. Najmanj en snop je potreben, da se vzpostavi zveza med vsakim vozliščem in satehtom. Značilno se sateht povezuje samo z enim vozliščem. Eno vozhšče zagotavlja dovolj zunanjih linij za povezovanje številnih gibljivih uporabnikov komutiranega javnega telefonskega omrežja 20.
Vsak satelit opravlja interno komutiranje med svojimi štirimi snopi ali celicami. To je analogno preklapljanju znotraj posredovalnega mesta pri običajnih telekomunikacijskih sistemih.
Ureditev povezave navzgor/navzdol med sateliti in njihovimi gibljivimi uporabniki ah vozlišči preko snopov lahko prenese in sprejme podatke v področju od na primer okoli 2,1 GHz do 3,9 GHz. Današnja razpoložljivost tehnologije in pasov omogoča, da je to prednostni obseg prenosa podatkov. Cilj takšnega izuma pa ni omejen izključno na prenos podatkov v tem področju.
Kot je bilo predhodno omenjeno, se podatki - digitalni glas ah podatki - prenašajo v paketni obliki. Kot posledica se lahko ustvari visoka hitrost prenosa podatkov kot tudi prenosa glasovnih podatkov s pomočjo satelitskega sistema. Hitrosti prenosa podatkov, ki so dosegljive s sedaj razpoložljivimi pasovnimi širinami, so vsaj 1200 baud. S povečano pasovno širino pa se lahko doseže znatno večja hitrost prenosa podatkov v sistemu.
Slika 4 opisuje satelitski komutator 100, kije neposredno povezan s gibljivim uporabnikom 120 preko snopa 102. Satelit 100 je povezan z računalnikom 110 baze podatkov s pomočjo snopa 104. Satelit 100 je prav tako povezan z računalnikom 130 baze podatkov s snopom 106. Ta povezava je lahko neposredno preko snopa 106, kot je prikazano na sliki 4, ah posredno preko drugih satelitov na računalnik 130 baze podatkov.
Gibljivi uporabnik lahko potuje po domačem področju. Domače področje je lahko mesto, kot so New York, Los Angeles in drugo. Računalnik 110 baze podatkov obsega vse informacije, ki se nanašajo na vsakega izmed njegovih gibljivih uporabnikov. Dokler posamezni gibljivi uporabnik deluje na domačem področju, so vse razpoložljive informacije, ki se nanašajo na tega uporabnika, na razpolago v računalniku baze podatkov za domače področje.
Če na primer uporabnik iz Los Angelesa potuje v mesto New York in namerava uporabljati svoj satelitski celulami telefon za komuniciranje, računalnik baze podatkov v uporabnikovi novi okohci, mestu New Yorku, ne ve za obstoj tega uporabnika. Če je v domači okohci, Los Angelesu, za gibljivega uporabnika računalnik baze podatkov računalnik 110, obsega računalnik 110 baze podatkov vse informacije za tega posameznega gibljivega uporabnika. Zaradi tega gibljivemu uporabniku ne bi bilo dovoljeno, da pošlje pozive, ker ni bil prepoznan s strani računalnika baze podatkov iz njegove domače okolice.
Da bi se obvladal ta problem, se vsak gibljivi uporabnik periodično vprašuje s strani sistema o njegovi lokaciji, tako se lahko tudi tedaj, ko potuje, njegov poziv za uslugo razpozna in se mu določi pot. Ker pa je baza podatkov za posameznega uporabnika shranjena v računalniku baze podatkov domače okolice preko satelitskega sistema, satelitski sistem najprej pregleda domačo okolico, da ugotovi, ali ga ni več tam, in da dobi uporabnikovo komutatorsko informacijo. Ko se izvede določitev, se lahko računalnik baze podatkov za novo domačo okolico prilagodi, da vključuje potujočega uporabnika. Kot posledica je uporabniku tedaj omogočeno, da pošilja in sprejema pozive v svoji okolici. Ker satelitski sistem sprašuje računalnik baze podatkov domače okolice zaradi ugotavljanja njegove lokacije, se uporabnik lahko najde po celem satelitskem sistemu. Torej sistem ima zmožnost, da najde potujoče uporabnike in z njimi vzpostavi komunikacijo.
Da se olajša spremljanje vsakega gibljivega uporabnika, vsak mobilni telefon zagotavlja kontrolni signal, ki se periodično nadzoruje, tako da ga lahko najbližji satelit najde, ko naročnik začne klic, in po satelitski mreži vpraša njegov računalnik baze podatkov za domačo okolico, da določi informacijo o svoji stalni stranki. Mobilni telefon lahko avtomatično v satelitski mreži označi novo lokacijo, da se ažuririrajo računalniki baze podatkov. Ta kontrolni signal omogoča prihajajočim pozivom potujočega uporabnika, da se preverijo preko povezave satelit-satelit, ki sega do računalnika baze podatkov domače okolice.
Vsak satelit v satelitskem celulamem komunikacijskem sistemu je samostojno navigirajoč. To pomeni, da uporablja globalni pozicionimi satelitski sistem (GPS) ali čas ali efemeridne podatke, iz katerih izračunava informacijo o svojem položaju. Dodatno lahko iz fiksnega položaja globalnega pozicionimega satelitskega sistema ali drugega vozila vsak satelit opredeli svoj položaj in spremeni svojo pot v skladu s tem, da ostane znotraj lastne orbite v času, dokler opravlja komutatorske usluge.
Vsak satelit lahko komutira medsatelitski poziv - znotraj posamezne komutatorske enote ali celice - ali lahko poveže klic preko mikrovalovnih ali laserskih povezav povezava i, i+1 in tako dalje - z drugim satelitom v njegovi ravnini ali izven ravnine, to je v sosednji ravnini. Vsak satelit lahko razlikuje posamezno telefonsko številko in določi, ali je ta številka znotraj njegovega lastnega klicnega področja ali klicnega področja drugega satelita. Če je v klicnem področju drugega satelita, se poziv navzkrižno povezuje z naslednjim ustreznim satelitom ali celico, ki sedaj vršita isto ugotavljanje, vse dokler se ne dospe do satelita, ki poslužuje to telefonsko številko. Ta satelit povezuje navzdol do posameznega gibljivega uporabnika, ki mora biti poklican. Zahvaljujoč takšni zgradbi, satelitska mreža omogoča zmožnost porazdeljenega vozliščnega komutiranja. Vsak satelit je lokalni komutator za določeno področje, vendar se področje stalno spreminja. Pozivi se zato oddajajo, dokler se satelit giblje izven področja posameznega telefonskega uporabnika.
Različni postopki multipleksiranja - na primer FDMA, TDM, CDMA in drugi - se lahko uporabljajo zato, da razširijo zmožnost prenosa med različnimi sateliti s povezavami, kot je prikazano na sliki 2.
Ker se komutatorske enote sistema gibljejo v orbiti okoli zemlje in so sorazmerno vame pred okvaro, ta sistem omogoča, da se ohrani zanesljivost s pomočjo postopka kodiranja in dekodiranja podatkov, ki so v stroki splošno poznani. Ker so komutatorji zaradi stotine milj nad zemljo vami, je sistem prav tako primeren za uporabe pri vojaških komunikacijah.
Čeprav je bil ponazorjen sedanji prednostni izvedbeni primer izuma in v tej obliki podrobno opisan, bo strokovnjakom s področja zlahka očitno, da se lahko izvedejo različne modifikacije, ne da bi se odstopilo od duha izuma ali obsega priloženih patentnih zahtevkov.

Claims (21)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Satelitski celulami komunikacijski sistem za vzpostavljanje komunikacije med množico uporabnikov, označen s tem, da vključuje satelitska komutatorska sredstva, ki so nameščena v orbiti okoli zemlje, in sredstva za povezovanje, ki povezujejo omenjene uporabnike z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi, pri čemer se komunikacijska povezava vzpostavlja med izbranimi izmed omenjenih uporabnikov preko omenjenih satelitskih komutatorskih sredstev.
  2. 2. Sistem po zahtevku 1, označen s tem, da omenjena satelitska komutatorska sredstva vključujejo množico satelitskih komutatoijev, ki so nameščeni obkrožujoče zemljo v nizki orbiti, in druga sredstva za povezovanje, da se omogočijo mnogosmerne komunikacije med komutatorjem enega satelita in komutatorjem kateregakoli sosednjega satelita.
  3. 3. Sistem po zahtevku 2, označen s tem, da omenjena druga sredstva za povezovanje vključujejo mikrovalovne komunikacijske priprave.
  4. 4. Sistem po zahtevku 2, označen s tem, da omenjena druga sredstva za povezovanje vključujejo laserske komunikacijske priprave.
  5. 5. Sistem po zahtevkih 2, 3 ali 4, označen s tem, da omenjeni satelitski komutatorji vključujejo antenska sredstva, ki so povezana z omenjeno množico uporabnikov zaradi vzpostavljanja komunikacij med omenjenimi uporabniki in satelitskimi komutatorji, in sončne celice za zagotavljanje moči za omenjene satelitske komutatorje, in akumulatorska sredstva, ki so povezana z omenjenimi sončnimi celicami za shranjevanje omenjene energije.
  6. 6. Sistem po kateremkoli izmed zahtevkov 1 do 5, označen s tem, da omenjena satelitska komutatorska sredstva vključujejo množico celičnih sredstev, ki so pove11 zana drugo z drugim, pri čemer eno izmed omenjenih celičnih sredstev predaja omenjene vzpostavljene komunikacijske povezave med uporabniki drugemu izmed omenjenih celičnih sredstev.
  7. 7. Sistem po kateremkoli izmed zahtevkov 1 do 6, označen s tem, da je vsak izmed omenjenih uporabnikov povezan z omenjenimi sredstvi za povezovanje preko celulamega telefona.
  8. 8. Sistem po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da vključuje sredstvo z bazo podatkov, ki je povezano z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi preko omenjenih sredstev za povezovanje, in omenjena sredstva z bazo podatkov in za prenašanje informacije o komutiranju opisujejo vsakega izmed omenjene množice uporabnikov.
  9. 9. Sistem po zahtevku 8, označen s tem, da omenjena sredstva z bazo podatkov vključujejo računalniško sredstvo za obdelavo baze podatkov in povezovalna sredstva baze podatkov za povezovanje omenjenega računalniškega sredstva za obdelavo baze podatkov z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi za prenašanje omenjenih komutatorskih informacij, ki se nanašajo na omenjene uporabnike omenjenih satelitskih komutatorskih sredstev.
  10. 10. Sistem po zahtevku 9, označen s tem, da omenjeno računalniško sredstvo za obdelavo baze podatkov vključuje množico računalniških enot za obdelavo baze podatkov, ki so nameščene v ustrezni množici geografskih področij po zemlji.
  11. 11. Sistem po zahtevku 7 in 8, označen s tem, da ima omenjeni celulami telefon kontrolni signal za povezovanje vsakega od omenjenih uporabnikov z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi preko omenjenih sredstev za povezovanje, pri čemer omenjena satelitska komutatorska sredstva delujejo odzivajoče se na omenjeni kontrolni signal vsakega od omenjenih uporabniških celulamih telefonov, da se ažurira omenjena baza podatkov s trenutno lokacijo vsakega uporabnika.
  12. 12. Sistem po zahtevku 1, označen s tem, da omenjena satelitska komutatorska sredstva vključujejo množico celičnih sredstev, ki so povezana drugo z drugim, pri čemer eno izmed celičnih sredstev predaja omenjene vzpostavljene komunikacijske povezave med uporabniki drugim izmed omenjenih celičnih sredstev.
  13. 13. Sistem po zahtevku 12, označen s tem, da je vsak od omenjenih uporabnikov povezan z omenjenimi sredstvi za povezovanje preko celulamega telefona.
  14. 14. Satelitski celulami komunikacijski sistem za vzpostavljanje komunikacije med množico uporabnikov, označen s tem, da vključuje satelitska komutatorska sredstva, ki so nameščena v orbiti nizko nad zemljo, sredstva za povezovanje, ki neposredno povezujejo določene izmed omenjenih uporabnikov z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi, in komutirano javno telefonsko omrežje, ki je povezano z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi preko omenjenih sredstev za povezovanje, pri čemer so drugi izmed omenjenih uporabnikov povezani z omenjenim komutiranim javnim telefonskim omrežjem in omenjeno komutirano javno telefonsko omrežje deluje tako, da selektivno povezuje uporabnike omenjenega komutiranega javnega telefonskega omrežja z uporabniki, ki so neposredno povezani z omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi preko omenjenih sredstev za povezovanje.
  15. 15. Sistem po zahtevku 14, označen s tem, da je nadalje vključeno sredstvo za povezovanje omenjenega sredstva z omenjenim komutiranim javnim telefonskim omrežjem, pri čemer omenjeno sredstvo za povezovanje zagotavlja usluge vozlišča med omenjenimi satelitskimi komutatorskimi sredstvi in omenjenim komutiranim javnim telefonskim omrežjem.
  16. 16. Sistem po zahtevkih 14 ali 15, označen s tem, da je vsak od omenjenih določenih uporabnikov povezan z omenjenim sredstvom za povezovanje preko celulamega telefona.
  17. 17. Sistem po zahtevkih 14, 15 ali 16, označen s tem, da omenjeni satelitski komutatorji vključujejo množico satelitskih komutatorjev, ki so nameščeni, tako da obkrožajo zemljo v nizki orbiti, in drugo sredstvo za povezovanje, da se omogoči mnogosmema komunikacija med enim satelitskim komutatorjem in komutatorji kateregakoli sosednjega satelita.
  18. 18. Sistem po zahtevku 17, označen s tem, da omenjeno drugo sredstvo za povezovanje vključuje mikrovalovne komunikacijske priprave.
  19. 19. Sistem po zahtevku 17, označen s tem, da omenjeno drugo sredstvo za povezovanje vključuje laserske komunikacijske priprave.
  20. 20. Sistem po zahtevkih 17, 18 ali 19, označen s tem, da omenjene satelitske komutatorske enote vključujejo antenska sredstva, ki so povezana z omenjeno množico uporabnikov zaradi vzpostavljanja komunikacije med omenjenimi uporabniki in satelitskimi komutatorskimi enotami, in sončne celice za zagotavljanje moči omenjenim satelitskim komutatorjem in akumulatorska baterijska sredstva, ki so povezana z omenjenimi sončnimi celicami zaradi shranjevanja omenjene energije.
  21. 21. Sistem po zahtevku 14, označen s tem, da omenjena satelitska komutatorska sredstva vključujejo množico celičnih sredstev, ki so povezana drugo z drugim, pri čemer eno izmed celičnih sredstev predaja omenjene vzpostavljene komunikacijske povezave med uporabniki drugemu od omenjenih celičnih sredstev.
SI8912082A 1988-10-28 1989-10-27 Satelitski celični telefon in komunikacijski sistem podatkov SI8912082B (sl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US26384988A 1988-10-28 1988-10-28
YU208289A YU48199B (sh) 1988-10-28 1989-10-27 Satelitski ćelijski komunikacioni sistem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SI8912082A true SI8912082A (sl) 1997-12-31
SI8912082B SI8912082B (sl) 1998-12-31

Family

ID=26950084

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI8912082A SI8912082B (sl) 1988-10-28 1989-10-27 Satelitski celični telefon in komunikacijski sistem podatkov

Country Status (2)

Country Link
HR (1) HRP940222B1 (sl)
SI (1) SI8912082B (sl)

Also Published As

Publication number Publication date
SI8912082B (sl) 1998-12-31
HRP940222B1 (en) 1999-02-28
HRP940222A2 (en) 1996-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5410728A (en) Satellite cellular telephone and data communication system
US5604920A (en) Satellite cellular telephone and data communication system
US5641134A (en) Satellite cellular telephone and data communication system at an inclined orbit
US5408237A (en) Earth-fixed cell beam management for satellite communication system
EP0611500B1 (en) Satellite communication system
EP1067712A2 (en) Low earth orbit distributed gateway communication system
EP0872966A2 (en) Low earth orbit distributed gateway communication system
US6047161A (en) Satellite communication system and method thereof
JPH10163947A (ja) 宇宙通信システム
SI8912082A (sl) Satelitski celični telefon in komunikacijski sistem podatkov
US6173176B1 (en) Method for sector-based routing
AU690395C (en) Satellite communication system at an inclined orbit
CA1340967C (en) Satellite cellular telephone and data communication system
JP2002185379A (ja) 衛星通信ネットワークシステム
Patterson Network control issues for the Calling network
JPH08331033A (ja) 衛星及び地上通信回線の設定方法、移動局の位置決定と登録方法
Gumbert et al. ICO-An attractive source of narrowband satcom services for the Navy
Carosi et al. Architecture definition for small satellite personal communications systems