SI24991A - Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani - Google Patents

Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani Download PDF

Info

Publication number
SI24991A
SI24991A SI201600112A SI201600112A SI24991A SI 24991 A SI24991 A SI 24991A SI 201600112 A SI201600112 A SI 201600112A SI 201600112 A SI201600112 A SI 201600112A SI 24991 A SI24991 A SI 24991A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
wooden
compartment
wooden element
elements
inlet
Prior art date
Application number
SI201600112A
Other languages
English (en)
Inventor
Wilhelm Arste
Original Assignee
Weinig Grecon GmbH & Co. KG
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Weinig Grecon GmbH & Co. KG filed Critical Weinig Grecon GmbH & Co. KG
Publication of SI24991A publication Critical patent/SI24991A/sl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27FDOVETAILED WORK; TENONS; SLOTTING MACHINES FOR WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES
    • B27F1/00Dovetailed work; Tenons; Making tongues or grooves; Groove- and- tongue jointed work; Finger- joints
    • B27F1/16Making finger joints, i.e. joints having tapers in the opposite direction to those of dovetail joints
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27MWORKING OF WOOD NOT PROVIDED FOR IN SUBCLASSES B27B - B27L; MANUFACTURE OF SPECIFIC WOODEN ARTICLES
    • B27M1/00Working of wood not provided for in subclasses B27B - B27L, e.g. by stretching
    • B27M1/08Working of wood not provided for in subclasses B27B - B27L, e.g. by stretching by multi-step processes
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27MWORKING OF WOOD NOT PROVIDED FOR IN SUBCLASSES B27B - B27L; MANUFACTURE OF SPECIFIC WOODEN ARTICLES
    • B27M3/00Manufacture or reconditioning of specific semi-finished or finished articles
    • B27M3/0013Manufacture or reconditioning of specific semi-finished or finished articles of composite or compound articles
    • B27M3/002Manufacture or reconditioning of specific semi-finished or finished articles of composite or compound articles characterised by oblong elements connected at their ends

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Forests & Forestry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Veneer Processing And Manufacture Of Plywood (AREA)
  • Dovetailed Work, And Nailing Machines And Stapling Machines For Wood (AREA)
  • Milling, Drilling, And Turning Of Wood (AREA)

Abstract

Naprava je označena s tem, da je na vstopni strani pred obdelovalnim območjem (16) razporejen predelek (11), ki je določen in zasnovan za poravnavanje lesenih elementov (1), ki se na čelni strani opremijo s profili s klinastimi čepi, v vzdolžni in prečni smeri pred transportom v sosednji predelek (10), v katerem poteka fiksiranje z namenom obdelave. Prisotnost lesenega elementa (1) v predelku (10) se zaznava brezdotično in predstavi s signalom, ki se uporabi za proženje obdelave naprave, ki je zasnovana zaciklično obratovanje. Potem, ko se poravnavanje lesenega elementa (1) v predelku (10) ne izvaja več in se zaznavanje čelnih strani tako lesenega elementa (1) na vstopni strani kot tudi lesenega elementa (1) na izstopni strani izvaja brezdotično, je cikel obdelave v svojem časovnem poteku v bistvu neodvisen od časovnih intervalov, ki so potrebni za poravnavanje, kar v primerjavi z izvedbenimi primeri, pri katerih je v območju premikanja obdelovalnega orodja treba upravljati s premičnimi omejevali zaizvajanje funkcije poravnavanja, pripomore k povečanju kapacitete.

Description

Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani
Izum se nanaša na napravo po uvodnem delu 1. zahtevka.
Splošno znana je izdelava podolgovatih nizov, sestavljenih iz množice posameznih obdelovancev iz lesa v obliki deske ali trama, ki so čelno povezani z zobato vezjo s klinastimi čepi. Obdelovanci se v ta namen na čelnih straneh opremijo z med seboj komplementarnimi profili s klinastimi čepi, in sicer z rezkanjem, nato se po nanosu lepila med seboj spojijo in stisnejo, tako da nastane obremenljiva povezava. Ta postopek izdelave se izvaja v napravah za dolžinsko spajanje, katerih območje jedra obsega med drugim rezkalno napravo in stiskalnico za niz.
Takšna naprava je na primer razkrita v prijavi DE 10 2013 004 760 1. Pri tem se leseni elementi za obdelavo preko prečnega transporterja, kije predviden na vstopni strani, drug za drugim dovajajo v obdelovalno območje, pri čemer le-to obsega dva med seboj oddaljena vpenjalna stolpa in sklop, ki nosi rezkalno napravo, in je v navpični ravnini med vpenjalnima stolpoma vzdolž sklenjene krivulje razporejen premično in je v tem smislu zasnovan, da se zaporedoma izvaja izdelava profilov s klinastimi čepi na čelnih straneh dveh drug drugemu sledečih lesenih elementov, nanašanje lepila in spajanje teh profilov ter stiskanje. Vpenjalna stolpa je moč preklapljati med odprtim položajem, v katerem se posamezni leseni elementi lahko dovedejo vanju ali odvedejo iz njiju, in zaprtim položajem, v katerem se posamezni leseni elementi lahko pritrdijo. Naprava je prirejena za cikličen način delovanja, pri čemer je za omogočanje ponovljivega položaja lesenih elementov za čelno povezovanje v obdelovalnem območju predvidena pozicionima naprava, ki je sestavljena iz omejevalnih plošč, ki so razporejene premično med aktivnim, v podajalno pot lesenih elementov zasukanim položajem, in nekaktivnim, iz te podajalne poti zasukanim položajem. Omejevalne plošče se v aktivnem položaju nahajajo v območju premikanja omenjenega sklopa. Postopek obdelave lesenih elementov, ki se v obdelovalnem območju nahajata nasproti, se začne, ko se zaključi postopek pozicioniranja s sodelovanjem vzdolžnih pomikov in so omejevalne plošče zasukane v svojem vsakokratnem neaktivnem položaju. Med obdelavo se oba vpenjalna stolpa nahajata v zaprtem položaju. Kar zadeva čas, ki je potreben v okviru delovnega cikla za izdelavo zobate vezi s klinastimi čepi, je bistveno, da med časom enega zasuka omejevalnih plošč z namenom poravnavanja lesenih elementov ne pride do premikanja omenjenega sklopa in temu ustrezno še do nobene obdelave lesenih elementov.
Naloga pričujočega izuma je izboljšanje uvodoma omenjene naprave na enostaven način z ozirom na skrajšanje obdelovalnega časa, ki je potreben za izdelavo zobate vezi s klinastimi čepi med dvema lesenima elementoma. Ta naloga je pri tej napravi rešena z značilnostmi karakterističnega dela 1. zahtevka.
Bistvo izuma je v napravi na vstopni strani iz dveh predelkov, ki sta določena za vsakokratni sprejem lesenega elementa za obdelavo,od katerih je prvi predelek razporejen pred obdelovalnim območjem, gledano v smeri toka lesenega elementa, in se drugi predelek nahaja neposredno v obdelovalnem območju. Kot obdelovalno območje je v tem primeru mišljeno območje, ki ustreza neposredno območju, v katerem deluje vpenjalni stolp na vstopni strani. Prvi predelek je določen in prirejen, da omogoča končno poravnavanje lesenega elementa za obdelavo, medtem kot je drugi predelek določen, da s pomočjo vpenjalnega stolpa na vstopni strani fiksira leseni element za obdelavo, in sicer brez dodatnega poravnavanja lesenega elementa za obdelavo. Konec postopka transporta lesenega elementa v drugi predelek se zaznava brezdotično, tako da v obdelovalnem območju ni premičnih sestavnih delov, ki izvajajo funkcijo omejevanja. To pomeni, da so časovni poteki poravnavanja lesenega elementa po eni strani in obdelave, še zlasti premikanja sklopa, ki nosi obdelovalno orodje, med seboj neodvisni, tako da se hkrati z obdelavo lesenega elementa naslednji leseni element v prvem predelku lahko že poravna. Z razporeditvijo in konfiguracijo omenjenih predelkov v povezavi z brezdotičnim zaznavanjem natančno poravnane čelne strani lesenega elementa v obdelovalnem območju se doseže povečanje kapacitete naprave, saj se časi mirovanja omenjenega sklopa skrajšajo.
• · ······· •Z ···· ····
Po značilnostih 2. in 3. zahtevka so brezdotična sredstva za zaznavanje čelne strani lesenega elementa predvidena tudi na izstopni strani. To je redna uporaba, pri kateri je omenjeni sklop prirejen za v bistvu istočasno obdelavo čelnih strani dveh zaporednih lesenih elementov, kar pomeni, da v obdelovalnem območju naprave niso razporejeni premični sestavni deli, določeni za izvajanje funkcije omejevanja, ki deluje v vzdolžni smeri lesenih elementov. To pomeni tudi, daje premikanje omenjenega sklopa neodvisno od premikanja takih sestavnih delov.
Kot brezdotična sredstva v zgoraj omenjenem smislu se načeloma lahko uporabljajo vsa sredstva, ki so strokovnjaku za ta namen znana. Le-ta morajo biti primerna za zaznavanje čelne strani lesenega elementa, in sicer na vstopni strani oz. izstopni strani, ter generiranje ustreznega signala, ki se na izstopni strani uporabi za poravnavanje vsakokratnega lesenega elementa v povezavi z vzdolžnim pomikom. Signali obeh brezdotičnih sredstev se lahko uporabljajo tudi za proženje delovnega cikla omenjenega sklopa.
Po značilnostih 4. zahtevka se kot brezdotična sredstva uporabljajo laserski senzorji. Poleg natančnega določanja položaja vsakokratne čelne strani, le-ti omogočajo tudi hitro generiranje električnega signala, ki prikazuje položaj.
Transportna naprava na vstopni strani jev skladu z značilnostmi 5. zahtevka tvorjena kot prečni transporter. To je znana in v praksi uveljavljena tehnologija. Uporaba vzdolžnega transporterja na tem mestu ni izključena.
Za pomik iz transportne naprave na vstopni strani v omenjeni prvi predelek in iz tega v omenjeni drugi predelek so predvidena sredstva, ki ustrezajo značilnostim 6. zahtevka. Njihova konstruktivna izvedba je tvorjena na način, kije za ta namen strokovnjaku znan.
Še zlasti je omenjeni prvi predelek v skladu z značilnostmi 7. zahtevka opremljen s sredstvi za izvajanje funkcije poravnavanja v prečni smeri. Ta sredstva so nadalje takšna, da izvedeno poravnavanje ni ovirano s transportom v drugi predelek.
• ·
Omenjeni prvi predelek jev skladu z značilnostmi 8. zahtevka opremljen z omejevalom, ki deluje v vzdolžni smeri, in vzdolžnim pomikom v smeri tega omejevala. Omejevalo je nastavljivo tako, da se z njim določa položaj čelne strani naležnega lesenega elementa, ki v tej smeri ustreza obdelovalnemu položaju.
Po značilnostih 9. zahtevka je naprava na znan način opremljena s sredstvi za omogočanje vzdolžnega pomika na lesenih elementih, ki se nahajajo v obdelovalnem območju. Tu gre za transport dveh lesenih elementov, ki sta na druga proti drugi obrnjenih čelnih straneh opremljena s profilom s klinastimi čepi, v položaj za spajanje in položaj za stiskanje ter za umikanje spojenega in stisnjenega niza iz obdelovalnega območja.
Po značilnostih 10. zahtevka je naprava na znan način opremljena s sredstvi za stiskanje dveh lesenih elementov, ki sta transportirana v obdelovalno območje z namenom spajanja in stiskanja. Ta sredstva so znana, tako da podrobnejša obravnava na tem mestu ni potrebna.
Zaključiti je moč, da se da z izumom na enostaven način izboljšati tovrstno napravo z namenom povečanja kapacitete. Nadalje lahko zaključimo, daje z izumom na enostaven način moč dodatno opremiti obstoječe naprave.
Izum bo v nadaljevanju podrobneje pojasnjen s priloženima slikama, ki prikazujeta:
slika 1: izometrični prikaz srednjega dela naprave po izumu, slika 2: povečan izometrični prikaz dela naprave, kije nasproten prikazu po sliki 1.
Za splošen opis konstrukcije in načina delovanja naprave po izumu se bomo v nadaljevanju sklicevali na sliko 1.
• · ·
Leseni elementi 1 za medsebojno povezavo preko zobatih vezi s klinastimi čepi se ležeče dovajajo na prečnem transporterju 2 na vstopni strani v smeri puščice 3, pri čemer se med obdelavo druga proti drugi obrnjenih čelnih strani dveh lesenih elementov 1 le-ti s pomočjo dveh vpenjalnih stolpov 4, 5 držijo v določeni medsebojni razdalji. Vpenjalna stolpa 4, 5 je moč preklapljati vsakokrat med odprtim položajem, ki omogoča vstavljanje lesenih elementov 1, in zaprtim položajem, kijih fiksira, na primer hidravlično.
V vmesnem prostoru 6 med vpenjalnima stolpoma 4, 5 je v smeri puščice 8 navpično premičen sklop 7 in skupaj premično razporejen vzdolž sklenjene krivulje, ki se razširja v navpični ravnini, in je zasnovan kot nosilec rezkalnega orodja in naprave za nanašanje lepila. Naprava je prirejena za ciklično obratovanje, ki ga določa ta krivulja, pri čemer se vsakokratne čelne strani dveh, preko prečnega transporterja 2 drug za drugim dovajanih lesenih elementov 1, ki sta lahko tudi različno dolga, po fiksiranju z vpenjalnima stolpoma 4, 5 z namenom izdelave profila s klinastimi čepi, rezkajo, lepijo, spajajo in nato stiskajo, in pri čemer v smeri puščice 9 poteka odvajanje med seboj stisnjenih lesenih elementov 1, ki tvorijo niz iz enega kosa. To odvajanje poteka ob upoštevanju sveže zlepljenih zobatih vezi s klinastimi čepi, in sicer tako, da se te med odvajanjem obremenijo samo na tlak in ne na nateg.
Postopki fiksiranja s pomočjo vpenjalnih stolpov 4, 5, rezkanja, lepljenja, spajanja in stiskanja, potem ciklični potek premikanja sklopa vzdolž omenjene sklenjene krivulje ter odvajanje stisnjenega niza iz naprave so znani, zato podrobnejša obravnava na tem mestu ni potrebna.
Delovni potek, ki se začne z uvajanjem lesenih elementov 1 s pomočjo prečnega transporterja 2 in konča z umikanjem stisnjenega niza, je označen s številnimi postopki transporta in premikanja, s konstrukcijsko izvedbo katerih se lahko odločilno vpliva na organizacijo potrebnega časa za izdelavo zobate vezi s klinastimi čepi med dvema lesenima elementoma in s tem na dosegljivo kapaciteto naprave. To velja še zlasti za dovajanje in poravnavanje lesenih elementov 1 v obdelovalnem območju 16 (slika 2) naprave, in sicer do fiksiranja s pomočjo vpenjalnih stolpov 4, 5.
• ·
Za opis poravnavanja lesenih elementov 1 po izumu se v nadaljevanju navezujemo na prikaz po sliki 2, pri čemer so enaki funkcijski elementi oštevilčeni enako.
V obdelovalnem območju 16 naprave je zasnovan predelek 10, v katerem poteka fiksiranje lesenega elementa 1, ki se s tem znajde v neposrednem vplivnem območju vpenjalnih čeljusti vpenjalnega stolpa 4 na vstopni strani. Pred tistim v smeri dovajanja, se pravi v nasprotni smeri puščici 3, je razporejen predelek 11, ki se nahaja izven obdelovalnega območja 16. Predelek 11 je v delovni povezavi z navpično premičnim omejevalom 12 in je poleg tega opremljen z vzdolžnim transporterjem, ki ima nalogo, da leseni element 1, ki ga prevzame prečni transporter 2, transportira v naležni položaj na omejevalu 12. Položaj omejevala 12, gledano v vzdolžni smeri predelka 11, je nastavljiv.
S sklicevalno oznako 13 so označeni vpenjalni nosovi, ki v predelku 11 nalegajo na eni strani lesenega elementa 1 in sodelujejo s poravnalnimi omejevali, ki niso prikazana in nalegajo na drugi, nasprotni strani lesenega elementa 1. Celotni sistem, ki sestoji iz vpenjalnih nosov 13 in poravnalnih omejeval, služi za poravnavanje lesenega elementa 1 v prečni smeri in je prednostno nadalje zasnovan glede na omogočanje transportne funkcije, ki zagotavlja prenašanje lesenega elementa 1, ki je poravnan v svojem položaju, iz predelka 11 v predelek 10. V ta namen se lahko uporabijo tudi ostala običajna konstrukcijska sredstva, ki so strokovnjakom znana.
S sklicevalno oznako 14 je označen laserski senzor, katerega namen je, da zajema položaj čelne strani lesenega elementa 1, ki se nahaja v predelku 10, in to stanje predstavi s signalom.
Vpenjalni stolp 5 (slika 1) na izstopni strani je ravno tako opremljen z laserskim senzorjem 15, katerega namen je, da zajema položaj čelne strani lesenega elementa 1, ki se nahaja v vplivnem območju vpenjalnih čeljusti tega vpenjalnega stolpa in s tem v vmesnem prostoru 6 lesenega elementa 1, ki se nahaja v vplivnem območju vpenjalnega stolpa 4 na vstopni strani, nasprotno na določeni razdalji. Laserski senzor 15 se uporablja za natančno pozicioniranje čelne strani lesenega elementa 1 na izstopni strani v povezavi z vzdolžnimi transporterji.
Delovni potek naprave je tako označen s tem, da leseni elementi 1, ki se dovajajo preko prečnega transporterja 2, pred transportom v predelek 10 najprej zaidejo v predelek 11 in se tu z namenom obdelave poravnajo v svoj položaj. Premikanje sklopa 7 in s tem dejanski potek obdelave se tako s postopki poravnavanja ne ovirata. V poravnanem stanju zaide leseni element 1 iz predelka 11 nato v predelek 10. Za transport s prečnega transporterja 2 v predelek 11 in nato predelek 10 so na voljo transportne naprave, ki na slikah 1 in 2 niso prikazane. Ko poravnani leseni element 1 zaide v predelek 10, kar se signalizira z laserskim senzorjem 14, se postopek obdelave lahko začne in s tem cikel premikanja sklopa 7.
Tudi za pozicioniranje obrnjene čelne strani lesenega elementa 1 na izstopni strani ni potrebno omejevalo, katerega premikanje med aktivnim in neaktivnim položajem bi povzročilo sicer neizogibne čase mirovanja sklopa 7. Čelna stran lesenega elementa 1 na izstopni strani se pozicionira v povezavi z vzdolžnimi transporterji in laserskim senzorjem 15 na izstopni strani. Vpenjanje lesenega elementa 1 na vstopni strani in izstopni strani ter začetek cikla obdelave se začneta neposredno po tem, ko se preko laserskih senzorjev 14, 15 signalizira natančno pozicioniranje lesenega elementa 1 na vstopni strani in izstopni strani.
Vsakokratni leseni element 1 na izstopni strani glede na obdelovalno območje 16 se transportira iz predelka 10 preko vzdolžnega transporterja v vplivno območje vpenjalnega stolpa 5 na izstopni strani, pri čemer na znan način poteka postopek obdelave, ki sledi, do umikanja niza čelno med seboj povezanih lesenih elementov 1.
Lahko zaključimo, da so v primerjavi z uvodoma predstavljenim stanjem tehnike poteki poravnavanja lesenih elementov za obdelavo na vstopni strani ločeni od dejanskega poteka obdelave in ker premična omejevala v neposrednem obdelovalnem območju niso potrebna, je moč doseči povečanje kapacitet
Seznam sklicevalnih oznak:
1. Leseni element
2. Prečni transporter
3. Puščica
4. Vpenjalni stolp
5. Vpenjalni stolp
6. Vmesni prostor
7. Sklop
8. Puščica
9. Puščica
10. Predelek
11. Predelek
12. Omejevalo
13. Vpenj alni nosovi
14. Laserski senzor
15. Laserski senzor
16. Obdelovalno območje

Claims (10)

  1. Patentni zahtevki
    1. Naprava za izdelavo niza, ki sestoji iz lesenih elementov (1) v obliki deske ali trama, ki so med seboj čelno povezani z zobatimi vezmi s klinastimi čepi, s transportno napravo na vstopni strani za sekvenčno dovajanje lesenih elementov (1) v obdelovalno območje (16), vpenjalnim stolpom (4) na vstopni strani, ki je preklopljiv med odprtim položajem in zaprtim položajem, vpenjalnim stolpom (5) na izstopni strani, ki je preklopljiv med odprtim položajem in zaprtim položajem, vmesnim prostorom (6) med vpenjalnima stolpoma (4, 5) in sklopom (7), ki nosi vsaj eno rezkalno napravo in napravo za lepljenje ter je razporejen premično za izdelavo profilov s klinastimi čepi na koncih dveh lesenih elementov (1), ki so obrnjeni k vmesnemu prostoru (6), in lepljenje profilov s klinastimi čepi v vmesnem prostoru (6), označena s tem, da je pred obdelovalnim območjem (16) razporejen predelek (11) za popolno poravnavanje lesenega elementa (1) za obdelavo, daje v obdelovalnem območju (16) izveden predelek (10) za fiksiranje lesenega elementa (1) za obdelavo, ki se prej poravna v predelku (11), in da so predelku (10) dodeljena brezdotična sredstva za zaznavanje čelne strani, ki je na vstopni strani obrnjena k vmesnemu prostoru (6) , lesenega elementa (1), dovedenega v ta predelek.
  2. 2. Naprava po zahtevku 1, označena z brezdotičnimi sredstvi za zaznavanje čelne strani, ki je na izstopni strani obrnjena k vmesnemu prostoru (6), lesenega elementa (1).
  3. 3. Naprava po zahtevku 1 ali 2, označena s tem, da je sklop (7) določen in zasnovan za v bistvu istočasno obdelavo čelnih strani obeh čelnih strani, ki sta obrnjeni k vmesnemu prostoru (6), lesenih elementov (2).
  4. 4. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 3, označena s tem, da so brezdotična sredstva za zaznavanje čelnih strani, ki so obrnjene k vmesnemu prostoru (6), lesenih elementov (1) za obdelavo izvedena kot laserski senzorji (14, 15).
  5. 5. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 4, označena s tem, da je transportna naprava na vstopni strani prečni transporter (2).
  6. 6. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 5, označena s tem, da so predvidena sredstva za transportiranje lesenega elementa (1) za obdelavo iz transportne naprave na vstopni strani v predelek (11) in iz predelka (11) v predelek (10).
  7. 7. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 6, označena s tem, da so na predelkih (10, 11) predvidena sredstva za izvajanje funkcije poravnavanja, ki deluje v prečni smeri glede na leseni element (1).
  8. 8. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 7, označena s tem, da so na predelku (11) predvidena sredstva za omogočanje omejevala (12), ki deluje v vzdolžni smeri glede na leseni element (1), in za izvajanje vzdolžnega pomika na leseni element (1) v smeri tega omejevala (12).
  9. 9. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 8, označena s sredstvi za izvajanje vzdolžnega pomika na lesene elemente (1), ki se nahajajo v obdelovalnem območju (16) na vstopni strani in izstopni strani.
  10. 10. Naprava po enem od zahtevkov od 1 do 9, označena s sredstvi za izvajanje funkcije spajanja in stiskanja dveh lesenih elementov (1), ki se nahajata v obdelovalnem območju.
SI201600112A 2015-04-29 2016-04-21 Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani SI24991A (sl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102015005420.1A DE102015005420B4 (de) 2015-04-29 2015-04-29 Vorrichtung zur Herstellung eines Stranges aus stirnseitig miteinander verbundenen Hölzern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI24991A true SI24991A (sl) 2016-11-30

Family

ID=57135685

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201600112A SI24991A (sl) 2015-04-29 2016-04-21 Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani

Country Status (4)

Country Link
AT (1) AT517189B1 (sl)
DE (1) DE102015005420B4 (sl)
IT (1) ITUA20162580A1 (sl)
SI (1) SI24991A (sl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5617910A (en) * 1995-05-31 1997-04-08 Bend Wood Products, Inc. Position control apparatus and method for controlling the movement of a block in a woodworking machine
DE20011814U1 (de) * 2000-07-07 2000-09-14 Baumgartner, Siegfried, 77971 Kippenheim Vorrichtung zum Herstellen von aus Einzelteilen zusammengeleimten Holzbauteilen
DE102013002762A1 (de) * 2013-02-19 2014-08-21 Klaus Kempf Verfahren und Vorrichtung zur Endkantenkontrolle und Optimierung bei stirnseitiger Bearbeitung von stabförmigen Holzquadern
DE102013004760A1 (de) 2013-03-20 2014-09-25 Grecon Dimter Holzoptimierung Nord Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Herstellung eines Stranges

Also Published As

Publication number Publication date
AT517189A2 (de) 2016-11-15
AT517189B1 (de) 2018-04-15
DE102015005420A1 (de) 2016-11-03
DE102015005420B4 (de) 2018-05-03
AT517189A3 (de) 2018-03-15
ITUA20162580A1 (it) 2017-10-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2009126751A (ru) Устройство для группирования упаковок вдоль траектории перемещения
DE502005009659D1 (de) Verfahren zum Einsetzen von Verbindungselementen in die Stirn- und/oder Längsseiten technischer Holzprodukte
EP2019783B1 (de) Verfahren und vorrichtung zum herstellen von zigarettenpackungen
HRP20100636T1 (hr) Uređaj i postupak za kontinuiranu izradu paketa naslaganih pločica ili tome sličnog
HK1117481A1 (en) Unit for grouping packages along a path
ATE151314T1 (de) Beschichtungsvorrichtung für platten
CN103395638A (zh) 单机器人简易式自动装车装置
FI67801C (fi) Saett och anordning foer att hantera vankantade braedor
HRP20150466T1 (hr) Postupci kontinuirane proizvodnje kompozitnih panelnih elemenata za oblaganje
SI24991A (sl) Naprava za izdelavo niza iz lesenih elementov, ki so med seboj čelno povezani
CN108902994A (zh) 一种芒果去核流水线
ITTO20080342A1 (it) Dispositivo per la produzione di tavole di legno caratterizzate da collegamenti incollati con denti conici.
HRP20220163T1 (hr) Uređaj za obradu hortikulturnih proizvoda
US20220119207A1 (en) Method for Feeding Elongate Workpieces of Wood, Plastic Material, and the Like as well as Device for Performing the Method
SE520106C2 (sv) Matningsanordning
DE502007001283D1 (de) Einrichtung zum gegenseitigen Verbinden der Längsenden wenigstens zweier im Tunnelbau eingesetzter Gitterträger
US9832920B2 (en) Method for equipping printed circuit boards
SE544552C2 (en) Method and apparatus for breaking bundles of logs
FI78882C (fi) Anordning foer styckevis tvaermaetning av laongstraeckta rundvirkesstycken.
WO2015108481A1 (en) Method and apparatus for single feeding of elongate objects
SU321360A1 (sl)
US3463299A (en) Laminating press feeder
ITPD20130338A1 (it) Procedimento di lavorazione di componenti in legno, particolarmente per serramenti, e macchina operante secondo tale procedimento
SE463853B (sv) Anordning foer laengdsortering av virke
DK122936B (da) Apparat til at fremføre forstærkningselementer til en svejsestation og til at fastholde og oprette disse i forhold til en metalplade, hvortil de skal svejses.

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20161202