SI24314A - Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo - Google Patents

Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo Download PDF

Info

Publication number
SI24314A
SI24314A SI201300073A SI201300073A SI24314A SI 24314 A SI24314 A SI 24314A SI 201300073 A SI201300073 A SI 201300073A SI 201300073 A SI201300073 A SI 201300073A SI 24314 A SI24314 A SI 24314A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
magnets
magnetic
materials
induction
groups
Prior art date
Application number
SI201300073A
Other languages
English (en)
Inventor
Boris Laptev Dr.
Galina Sidorenko Dr.
Original Assignee
Boris Laptev Dr.
Galina Sidorenko Dr.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boris Laptev Dr., Galina Sidorenko Dr. filed Critical Boris Laptev Dr.
Priority to SI201300073A priority Critical patent/SI24314A/sl
Publication of SI24314A publication Critical patent/SI24314A/sl

Links

Landscapes

  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)

Abstract

Naprava z magnetno obdelavo materialov/snovi v vsakem agregatnem stanju, vključno s pitno vodo, je izdelana iz kemijsko inertnih materialov ali materialov, ki imajo biološko pozitiven vpliv na strukturo vode in se lahko uporablja na različnih področjih tehnike, kmetijstva, veterine in medicine. Naprava vsebuje eno ali več skupin trajnih magnetov z razdaljami med magneti v magnetnih skupinah, ki so manjše od 0,05 mm, umeščenih v nevzporednih ravninah in/ali v drugih konfiguracijah in omogočajo uporaborazličnih vrst gibanja (ravno, ukrivljeno, spiralno ali krožno) materialov relativno magnetnih sistemov, ali magnetnih sistemov relativno materialov. Prisotnost: magnetov enake velikosti in enake indukcije, magnetov enake velikosti in različne indukcije, magnetov različne velikosti in enake indukcije, magnetov različne velikosti in različne indukcije, v magnetnem sistemu, omogoča različne vplive polov magnetnega polja na materiale/snovi. Naprava dovoljuje zmanjšanje števila magnetov v napravi, kot tudipovečanje učinkovitosti magnetizacije.

Description

Predmet izuma je naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, ki povečuje obseg magnetnih vplivov na snovi v cevi, v različnih rezervoarjih,v vsakem agregatnem stanju, zmanjšuje število magnetov v napravi, kakor tudi povečuje učinkovitost magnetne obdelave snovi, vključno s pitno vodo.
Naprava za magnetno obdelavo snovi se lahko uporablja na različnih področjih tehnike, kmetijstva, veterine in medicine.
Znane so naprave za magnetno obdelavo snovi, ki vplivajo na premikanje tekočin v magnetnem polju [patent RU N 1643467, patent RU N 1826921]. V teh napravah se magneti nahajajo na razdalji sorazmerno z dimenzijo magneta. Pomanjkljivost teh naprav so šibki vzponi magnetnega polja, kar zmanjšuje učinkovitost magnetizacije snovi.
Prav tako je znana naprava za magnetno obdelavo snovi, ki je dana na cev [patent US N4946590]. Pomanjkljivost te napraveje, da magnetna obdelava snovi poteka le v cevi in je rezultat magnetizacije odvisen od materiala cevi in njegove kemijske čistoče. Fluidni stik z materialom naprave lahko povzroči spremembe v strukturi tekočin in (ali) se pojavi v obdelani raztopini drugih snovi. Odsotnost patentnih podatkov o velikosti razdalje med magneti v napravi, ne omogoča ocene o velikosti gradientov magnetnega poljain torej o učinkovitosti magnetizacije.
Najbližje s predlagano napravo je naprava za obdelavo snovi v magnetnem polju, ki vsebuje dve skupini trajnih magnetov, organiziranih v dveh vzporednih ravneh in obrnjenih drug proti drugemu Z nasprotnim in /ali z istim polom magnetov [patent RU N 2117434]. Za magnetno obdelavo se materiali / snovi premikajo v prostoru med skupinami magnetov ali čez spiralo iz katalitsko aktivne snovi, ki se nahaja v prostoru med skupinami magnetov. Pomanjkljivost te naprave je:
1. samo ena različica lokacije magnetov v napravi - samo v dveh vzporednih ravneh;
• ·
2. razdalje 0,1 mm med magneti iz iste skupine, ki zmanjšujejo učinkovitost magnetizacije, še posebej pri nizkih hitrostih, s katerimi se gibljejo predelani materiali;
3. spirala, ki je izdelana samo iz katalitsko aktivne snovi (lahko spreminja snov neodvisno od delovanja magneta).
Te pomanjkljivosti zmanjšujejo učinkovitost magnetizacije in omejujejo uporabo naprave.
Predlagani patent omogoča magnetno obdelavo snovi v vsakem agregatnem stanju, zmanjšuje število magnetov v napravi in povečuje učinkovitost magnetizacije snovi, vključno s pitno vodo.
Naprava omogoča različne vrste gibanja snovi - ravno, ukrivljeno, spiralno ali krožno- v procesu magnetne obdelave relativno fiksnih magnetnih sistemov, ali gibljivih magnetnih sistemov relativno snovi. To razširja tehnične zmogljivosti naprave in povečuje učinkovitost magnetizacije.
Naprava omogoča, da je ena ali več skupin trajnih magnetov umeščena v nevzporednih ravninah in/ali v drugih konfiguracijah. To razširja tehnične zmogljivosti naprave za magnetizacijo snovi, ki se nahaja v različni embalaži.
Na sliki 1 je primer naprave za magnetno obdelavo snovi v rezervoarju - magneti v steni.
Skupina trajnih magnetov je nameščena v nevzporedni ravnini v stene rezervoarja; A rezervoar, B —magneti, N - severni pol magneta, S - južni pol magneta. Puščica kaže smer krožnih gibov materialov med magnetizacijo. V tem primeru se materiali/snovi gibljejo okoli kroga znotraj naprave in ni omejitev za število premikanja materialov/snovi skozi prostor, kjer ima magnetno polje največjo gradacijo. S tem se poveča količina magnetnih vplivov na materiale/snovi z uporabo minimalnega števila magnetov v napraviin in učinkovitost magnetizacije materialov/snovi.
Na sliki 2 je primer naprave za magnetno obdelavo snovi v rezervoarju - magneti na dnu.
V spodnjem delu rezervoarja (dnu) je nameščen sistem magnetov; A - magneti, B magnetni ščit, C - snovi/materiali , N - severni pol magneta, S - južni pol magneta. Puščica kaže smer krožnih gibov materialov. V tem primeru dosežemo, z uporabo minimalnega števila magnetov, neomejeno količino premikanja snovi skozi prostor z največjo gradacijo magnetnega polja in s tem povečujemo učinkovitost magnetizacije.
Na sliki 3 je primer premične naprave za magnetno obdelavo snovi v rezervoarju.
Magnetni sistem je postavljen v premično napravo, ki se giblje znotraj predelanih materialov/snovi; A - premična naprava, B - magneti, C - snovi/materiali , N - severni pol magneta, S - južni pol magneta. Puščica kaže smer gibanja premične naprave v snoveh/materialih. V tem primeru ni omejitev za dimenzijo materialov in količino magnetnih vplivov na snovi/materiale.
Z uporabo kemično inertne snovi za napravo in/ali njen del se prepreči pojav novih snovi v materialih uporabljenih v postopku magnetizacije. Uporaba naprave in/ali njenih delov, ki imajo biološko pozitiven vpliv na strukturo vode (keramika, steklo, itd.) [<bapainyK Η.Φ. m flp., 2007] pripomore, na primer, k izboljšanju strukture vode v/in po magnetni obdelavi. Prisotnost v eni skupini:
- magnetov enake velikosti in enake indukcije,
- magnetov enake velikosti in različne indukcije,
- magnetov različne velikosti in enake indukcije,
- magnetov različne velikosti in različne indukcije omogoča različne vplive polov magnetnega polja na snovi.
Na sliki 4 je primer naprave za magnetno obdelavo materialov/snovi s prevladujočim trajanjem vpliva južnega pola, N - severni pol magneta, S - južni pol magneta. Snovi za magnetno obdelavo se gibljejo med magnetnim sistemov z večjo velikostjo magneta z južnim polom, Puščica kaže smer gibanja materialov/snovi.
Na sliki 5 je primer naprave za magnetno obdelavo materialov/snovi s prevladujočim vplivom indukcije južnega pola , N - severni pol magneta, S - južni pol magneta. Materiali/snovi za magnetno obdelavo se gibljejo med magnetnim sistemom z večjo indukcijo magnetnega južnega pola. Indukcija magneta na levi strani sistema (h) je večja od indukcije magneta na desni strani^). Puščica kaže smer gibanja predelanih materialov.
Razdalja med magneti v isti skupini z odmikom manj kot 0,05 mm omogoča višji gradient magnetnih silnic, povečuje frekvenco pri premikanju snovi v magnetnem polju in s tem povečuje učinkovitost magnetizacije materialov/snovi, vključno s pitno vodo.
da so naprava in/ali njeni deli izdelani iz kemijsko inertnih materialov ali materialov, ki imajo biološko pozitiven vpliv na strukturo vode.

Claims (6)

1. Naprava za obdelavo snovi v magnetnem polju, ki vključuje skupine trajnih magnetov, organiziranih v dveh vzporednih ravneh in obrnjenih v teh ravneh drug proti drugemu, z nasprotnim in/ali z istim polom magnetov, ter snovi za magnetizacijo, se premikajo v prostoru med skupinami trajnih magnetov, označena s tem, da je ena ali več skupin trajnih magnetov umeščenih v nevzporednih ravninah in/ali v drugih konfiguracijah.
2. Naprava po zahtevku 1, označena s tem, da so v eni skupini magnetov lahko:
-magneti enake velikosti in enake indukcije,
-magneti enake velikosti in različne indukcije,
-magneti različne velikosti in enake indukcije,
-magneti različne velikosti in različne indukcije.
3. Naprava po zahtevku 1, označena s tem, da so razdalje med magneti v magnetni skupini manjše od 0,05mm.
4. Naprava po zahtevku 1, označena s tem, da je ena ali več skupin trajnih magnetov umeščena v rezervoar.
5. Naprava po zahtevku 1, označena s tem, da je ena ali več skupin trajnih magnetov umeščena v premično napravo.
6. Naprava po zahtevku 1, označena s tem,
1/5
SI201300073A 2013-03-27 2013-03-27 Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo SI24314A (sl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201300073A SI24314A (sl) 2013-03-27 2013-03-27 Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201300073A SI24314A (sl) 2013-03-27 2013-03-27 Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI24314A true SI24314A (sl) 2014-09-30

Family

ID=51587995

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201300073A SI24314A (sl) 2013-03-27 2013-03-27 Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo

Country Status (1)

Country Link
SI (1) SI24314A (sl)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102386599B1 (ko) 회전드럼형 자기분리장치
WO2020192091A1 (zh) 一种免疫分析仪磁清洗分离装置
TN2016000512A1 (en) Amphiphilic magnetic nanoparticles and aggregates to remove hydrocarbons and metal ions and synthesis thereof
EA201492013A1 (ru) Аппарат для ресурсосберегающего отделения магнитных частиц от немагнитных частиц
CN104986833A (zh) 一种杀灭水中细菌或藻类的电子装置
JP2018518355A5 (sl)
RU2012144814A (ru) Устройство и способ для магнитного разделения текучей среды
SI24314A (sl) Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi, vključno s pitno vodo
EP2853197A3 (en) Hyperpolarized media transport vessel
Wang et al. Industry applications of magnetic separation based on nanoparticles: A review
CN103482734A (zh) 动磁非接触式液体磁化方法及装置
WO2019033160A1 (en) ENHANCED PENETRATION OF ACTIVE AGENTS
MX2019005108A (es) Dispositivo para tratamiento de agua.
RU2017117111A (ru) Теплоаккумулирующее устройство
SI24542A (sl) Naprava za magnetno obdelavo pitne vode in vode za zalivanje
US2518635A (en) Magneto-mechanical movement
SI25286A (sl) Naprava za magnetno obdelavo vode in drugih materialov/snovi
KR101307336B1 (ko) 자성입자 제어 시스템 및 이를 이용한 자성입자 제어방법
SI24508A (sl) Naprava za magnetno obdelavo materialov/snovi
CN208980392U (zh) 流体磁化器
WO2015171013A1 (ru) Устройство для магнитной обработки материалов и веществ, включая питьевую воду
CN203613003U (zh) 动磁非接触式液体磁化装置
WO2015190943A1 (ru) Устройство для магнитной обработки материалов и/или веществ
MX2015017265A (es) Uso de nanoparticulas magneticas de ferrita de magnaneso obtenidas por coprecipitacion quimica para la remocion de boro, el proceso y sistema de obtencion.
EP3310449A1 (en) Methods for in situ separation of mixtures

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20141008

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20230404