SI20312A - Mašilni drog - Google Patents
Mašilni drog Download PDFInfo
- Publication number
- SI20312A SI20312A SI9820076A SI9820076A SI20312A SI 20312 A SI20312 A SI 20312A SI 9820076 A SI9820076 A SI 9820076A SI 9820076 A SI9820076 A SI 9820076A SI 20312 A SI20312 A SI 20312A
- Authority
- SI
- Slovenia
- Prior art keywords
- mold
- hole
- insert
- rod
- thread
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B22—CASTING; POWDER METALLURGY
- B22D—CASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
- B22D41/00—Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
- B22D41/14—Closures
- B22D41/16—Closures stopper-rod type, i.e. a stopper-rod being positioned downwardly through the vessel and the metal therein, for selective registry with the pouring opening
- B22D41/18—Stopper-rods therefor
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B22—CASTING; POWDER METALLURGY
- B22D—CASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
- B22D41/00—Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
- B22D41/14—Closures
- B22D41/16—Closures stopper-rod type, i.e. a stopper-rod being positioned downwardly through the vessel and the metal therein, for selective registry with the pouring opening
- B22D41/18—Stopper-rods therefor
- B22D41/186—Stopper-rods therefor with means for injecting a fluid into the melt
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Casting Support Devices, Ladles, And Melt Control Thereby (AREA)
- Fishing Rods (AREA)
- Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
- Moulds For Moulding Plastics Or The Like (AREA)
- Fluid-Damping Devices (AREA)
- Press-Shaping Or Shaping Using Conveyers (AREA)
- Shafts, Cranks, Connecting Bars, And Related Bearings (AREA)
- Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
- Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
- Closures For Containers (AREA)
Abstract
Izum zagotavlja izboljšan mašilni drog izdelan po postopku, kjer s sestavkom za izdelavo telesa mašilnega droga napolnimo kalup (10), odstranljivo jedro (12) namestimo v kalup, da v telesu mašilnega droga oblikujemo vzdolžno luknjo (31, 41), odstranljivi vložek (16) z zunanjim navojem namestimo v kalup tako, da glede na odstranljivo jedro (12) na delu luknje oblikujemo notranji navoj (37, 43) in ploščo (18) namestimo tako, da definiramo ravni zgornji konec (35, 40A) telesa mašilnega droga, kjer je omenjeni postopek značilen po tem, da distančnik (22) namestimo med vložek (16) z zunanjim navojem in ploščo (18), s čimer notranji navoj (37, 43) v luknji (31, 41) telesa mašilnega droga oblikujemo na določeni razdalji od zgornjega konca (35, 40A) telesa, ko sestavek stisnemo v kalup. Izum zagotavlja tudi kalup za izdelavo izboljšanega mašilnega droga.ŕ
Description
Predmetni izum se nanaša na mašilni drog in na sredstva za izdelavo izboljšanega mašilnega droga.
Stanje tehnike
Mašilni drogovi ali zamaški so dobro poznani pri uporabi za nadzor toka staljene kovine iz posode, na primer iz livarskih posod v kalupe. Mašilni drog dvigamo in spuščamo s pomočjo primernega mehanizma, ki se nahaja poleg posode in ga na ta način lahko uporabimo tako, da popolnoma ali delno zapremo ali popolnoma odpremo iztočno odprtino in tako nadzorujemo tok kovine iz posode.
Običajno je mašilni izdelan kot podolgovat enodelen aluminijevo - grafitni sestavek spojen z izostatičnim stiskanjem v primernem kalupu. Mašilni drog je običajno votel in je običajno izdelan tako, da ima vzdolžno centralno odprtino, izdelano s pomočjo odstranijivega jedra. Spodnji konec luknje v mašilnem drogu je lahko zaprt ali pa odprt, da je omogočen odvod plinov, na primer argona, skozi drog.
Mašilni drog torej običajno izdelamo tako, da željeni aluminijevo-grafitni sestavek namestimo okoli odstranijivega jedra v razstavljivem kalupu. Razstavljivi kalup nato damo v rezervoar s tekočino, na primer z vodo in z znanimi sredstvi povečamo vodni tlak do vrednosti, pri kateri aluminijevo-grafitni sestavek preide v samonosilno strukturo. Po odstranitvi izostatično stisnjenega izdelka iz kalupa, odstranimo še jedro in tako dobimo votel mašilni drog.
Na zgornjem koncu mora mašilni drog imeti sredstva, na katere lahko namestimo mehanizem za dviganje in spuščanje.
Predlagane so bile številne rešitve, vključno z istočasnim stiskanjem navojne puše v zgornji del mašilnega droga za namestitev navojnega vretena; izdelavo zgornjega konca votlega dela mašilnega droga z notranjim navojem za namestitev keramičnega ali kovinskega vložka in vstavitev fiksirnega zatiča skozi soležni luknji, zvrtani skozi mašilni drog in pritrdilni drog.
Kratek opis izuma
V predmetni izvedbi, kjer je zgornji konec luknje mašilnega droga izdelan z notranjim navojem, kamor namestimo vložek, to običajno dosežemo s pozicioniranjem okroglega vložka z zunanjim navojem v kalup na primerno mesto, da dosežemo oblikovanje notranjega navoja na delu luknje v mašilnem drogu, ki poteka od zgornjega začetka omenjene luknje. Ugotovili pa smo, da ima lahko taka rešitev za posledico številne težave.
V stisnjenem telesu mašilnega droga se lahko na primer pojavijo razpoke. Te lahko odkrijemo po odstranitvi orodja s stisnjenega izdelka, vendar pa nekatere lahko opazimo šele po tem, ko stisnjeni izdelek žgemo. Druge razpoke, ki nastanejo znotraj izdelka, pa lahko odkrijemo samo s pomočjo X žarkov. V vseh takih primerih prisotnost razpok vodi do razpadanja dragega izdelka. Poleg tega imajo lahko taki mašilni drogovi nizko torzijsko trdnost, ki je potrebna pri pritrjevanju mašilnega droga na pritrjevalni mehanizem, lahko slabo delujejo, zaradi na primer loma ali pri relativno nizki torzijski obremenitvi ali med transportom po montaži in lahko se zgodi, da med uporabo odpovedo.
Opis izuma
Namen predmetnega izuma je zagotoviti izboljšana sredstva za izdelavo mašilnega droga, ki ima telo z notranjim navojem, torej namerava zagotoviti tudi izboljšan mašilni drog.
Torej z enega vidika predmetni izuma zagotavlja metodo izdelave mašilnega droga, kjer s sestavkom za oblikovanje napolnimo model, odstranljivo jedro pozicioniramo v model, da v telesu mašilnega droga oblikujemo vzdolžno luknjo, vložek z zunanjim navojem pozicioniramo v model glede na odstranljivo jedro, da oblikujemo notranji navoj na delu odprtine, ploščo pa pozicioniramo v model da definiramo ravni zgornji del telesa mašilnega droga, kjer med vložkom z zunanjim navojem in omenjeno ploščo namestimo distančnik in tako oblikujemo notranji navoj v luknji mašilnega droga na določeni razdalji od zgornjega konca telesa, ko sestavek stisnemo v kalup. Izraz »zgornji del« mašilnega droga se nanaša na mašilni drog v delovnem položaju.
V drugi izvedbi predmetni izum zagotavlja kalup za izdelavo mašilnega droga, kjer omenjeni kalup vsebuje odstranljivo jedro, ki odgovarja želeni odprtini v telesu, zunanji del kalupa, oziroma oklep, ki odstranljivo jedro obkroža in tako definira obliko votline, kjer bo telo oblikovano, odstranijivi vložek z zunanjim navojem katerega lahko pritrdimo v kalup glede na jedro, da dobimo notranji navoj na delu bodoče luknje, ploščo katero pozicioniramo v kalup da definiramo raven zgornji del telesa in distančnik, katerega pozicioniramo med vložek z zunanjim navojem in omenjeno ploščo, kjer bo notranji navoj v luknji mašilnega droga na določeni razdalji od zgornjega konca telesa.
Torej bo razdalja, za katero je notranji navoj pomaknjen v notranjost luknje, enaka debelini distančnika.
V naslednji izvedbi izum zagotavlja mašilni drog, ki ima telo oblikovano s pomočjo kalupa omenjenega v prejšnjih odstavkih. Izum torej zagotavlja tudi mašilni drog s telesom, ki vsebuje vzdolžno luknjo, ki je na zgronjem ravnem delu telesa odprta in ima notranji navoj, ki je od zgornje ploskve telesa odmaknjen.
Ko mašilni drog po predmetnem izumu pritrjujemo na mehanizem za dviganje in spuščanje, lahko okroglo odprtino ki ostane na zgornjem delu luknje v mašilnem drogu, po odstranitvi distančnika, napolnimo s cementom okoli dela mehanizma za dviganje in spuščanje, ki poteka skozi odprtino, ko en konec mehanizma privijemo v navojni del luknje. Prednostno lahko v to votlino damo keramični obroč
Priključitev mehanizma za dviganje in spuščanje lahko olajšamo z lažjim in bolj natančnim centriranjem pritrdilnega droga, poleg tega pa je tudi tesnjenje boljše
Keramični obroč lahko izdelamo iz enakega materiala kot mašilni drog, čeprav to ni bistveno.
Osnovna sredstva uporabljena za oblikovanje mašilnega droga po predmetnem izumu so lahko katerakoli običajna sredstva in so torej lahko tudi uporabljene tudi običajne metode izostatičnega stiskanja v deformabilnem kalupu. Oklep kalupa je torej lahko deformabilen, kot je opisano zgoraj.
Spodnji konec mašilnega droga je lahko zaprt ali odprt, da je omogočen prehod plinov, na primer argona.
Navojni vložek ima lahko obliko polnega cilindra ali cilindričnega obročka. Lahko je izveden tako, da ga je možno pritrditi na en konec odstranijivega jedra ali pa je oblikovan kot podaljšek jedra tako, da ga v kalup lahko vstavimo v enem delu z jedrom.
Jasno je da bo distančnik imel debelino, ki bo odgovarjala želeni razdalji začetka navojnega dela luknje od zgornjega konca telesa droga. Distančnik ima lahko na primer debelino od 10 do 50 mm, čeprav se lahko pokaže, da je debelina distančnika izven tega obsega, v določenih okoliščinah, primerna. Lahko ga pritrdimo na navojni vložek s pomočjo katerihkoli običajnih sredstev.
Distančnik je prednostno izdelan iz kovine, na primer jekla, lahko pa je izdelan iz kateregakoli primernega, na primer keramičnega, materiala.
Vložek z notranjim navojem je lahko tak, kot se običajno uporablja. Torej je lahko na primer iz jekla, zunanjega premera od 50 do 150 mm in dolžine od 25 do 125 mm.
Ugotovili smo da so telesa mašilnih drogov, izdelana po predmetnem izumu presenetljivo in bistveno manj nagnjena k pokanju kot dosedanja telesa mašilnih drogov, kjer navojni del luknje sega do zgornjega konca mašilnega droga. Čeprav se ne želimo omejevati na nobeno določeno teorijo verjamemo, da so vsota nekaterih doseženih prednosti in razlogi za nekatere prednosti naslednji:
1. Pokanje na koncu luknje med stiskanjem je bistveno zmanjšano ali odpravljeno, zaradi odsotnosti navoja v tem kritičnem področju.
2. Strojni del lahko prenaša višje torzijske obremenitve, ker je navojni del, med stiskanjem, pod enakomernim tlakom.
3. Navojni del je bolje zaščiten pred oksidacijo med žganjem stisnjenega telesa.
4. Zagotovimo lahko boljšo plinotesnost.
Poleg tega prednosti vključujejo dejstvo, da je sprememba oblike, v primerjavi z dosedanjo obliko, enostavna in zahteva minimalne posege v orodja. Lahko se tudi izognemo potrebi po uporabi keramičnih ali drugih vložkov, ki jih privijamo v navojni del luknje, torej lahko priključke droga za privijanje na mehanizem za dviganje in spuščanje privijemo neposredno na navojni del luknje.
Kratek opis slik
V nadaljevanju bodo opisane izvedbe predmetnega izuma s pomočjo primerov in s pozivanjem na priložene slike, ki prikazujejo:
Slika 1: je shematski prikaz dela običajnega kalupa za izdelavo telesa mašilnega droga;
Slika 2: prikazuje istovrsten pogled dela kalupa po predmetnem izumu;
Slika 3: prikazuje vzdolžni prerez mašilnega droga po predmetnem izumu;
Slika 4: prikazuje enak pogled kot slika 3, le da prikazuje mašilni drog z vstavljenim keramičnim obročem;
Slika 5: prikazuje vzdolžni prerez zgornjega dela mašilnega droga po predmetnem izumu.
Na sliki 1 je votlina (10) kalupa definirana med odstranljivim jedrom (12) in deformabilnim oklepom (14). Na enem koncu jedra (12) je pozicioniran vložek (16) z zunanjim navojem, ki je s svojim koncem, ki je od jedra (12) bolj oddaljeno, v stiku s ploščo (18). Vložek (16) ima del (16A) z zunanjim navojem, srednji del (16B) s stopničastim delom in zadnji del (16C). Plošča (18) definira konec votline (10) kalupa, ki odgovarja zgornjem delu telesa mašilnega droga, ki bo v votlini oblikovan. Razumljivo je, da bo navoj (20) na delu (16A) vložka (16) vlit v telo mašilnega droga, ko bo votlina (10) napolnjena s primernim sestavkom in stisnjen med oklep (14) jedro (12) in vložek (16). Omenjeni navoj bo nastal na steni luknje v telesu in bo segal vzdolž luknje od konca, ki ga definira plošča (18).
Uporaba stopničastega vložka (16) omogoča uporabo številnih jeder (12) z različno dolžino, v odvisnosti od celotne zahtevane dolžine droga.
Na sliki 2 so enakoznačni deli označeni z enakimi številkami, kot tisti na sliki 1.
V tej izvedbi predmetnega izumu je votlina (10) kalupa ponovno definirana med jedrom (12) in deformabilnim oklepom (14.) Vložek z zunanjim navojem (16) zopet pritrdimo na en konec jedra (12) . Vendar je po predmetnem izumu, vložek (16) ločen od plošče (18), ki ravno tako določa konec votline kalupa (10), s pomočjo distančnika (22). Navojni del (16A) vložka (16) je pritrjen na distančnik (22) s pomočjo vijaka (22A).
Razumljivo je torej, da bo stisnjeno telo, ki bo oblikovan v tem kalupu imelo navojni del luknje, ki pa bo oddaljen od zgornjega konca za razdaljo, ki je enaka dolžini (t) distančnika (22).
Na sliki 3 je prikazan drog narejen na enak način kot drog na sliki 2. Mašilni drog (30) ima vzdolžno luknjo (31), ki se začenja kot ožja luknja (32) na spodnjem delu (33) droga, glede na položaj droga v uporabi. Kot je v navadi je v luknjo (31), blizu konca (33) vstavljen porozen zamašek (34) .
Na zgornjem delu (35) droga ima luknja razširitev (36) brez navoja, kjer ima razširitev večji premer od luknje (31) , v skladu s premerom distančnika (22). Navojni del (37), ki odgovarja navojnemu delu (16A), leži med razširitvijo (36) in osnovno luknjo (31).
Na sliki 4 je prikazan podoben mašilni drog kot na sliki 3, kjer so posamezni deli označeni identično z izjemo razširitve (36), ki ima vstavljen keramični vložek (38), s čimer je olajšana pritrditev mehanizma za dviganje in spuščanj e.
Ni nujno, da je vložek (38) prilepljen v razširitev (36), vendar se prednostno relativno tesno prilega.
Na sliki 5 ima mašilni drog (40) vzdolžno luknjo (41), ki ima razširitev (42) brez navoja na zgornjem delu in navojni del (43) neposredno pod razširitvijo (42).
Navojni keramični vložek (44) je uvit v navojni del (43) luknje, keramični vložek (45) pa leži v razširitvi (42) v stiku z zgornjo površino vložka (44) z zunanjim navojem.
Vložek z zunanjim navojem (44) zagotavlja tesen nased telesa pritrjevalnega droga (46) v mašilni drog, kjer spodnji konec (47) pritrjevalnega droga (46) leži v luknji (41). Drog (46) ima obroček (48), ki nalega na sedež (49) v luknji (41) neposredno pod navojnim delom (43) luknje. Drog (46) je vložev v luknjo pred vložkom z navojem (44), kjer se spodnji del slednjega nahaja na zgornji ploskvi obročka (48) in tako pritrjevalni drog (46) trdno pritrdi v luknjo (41) .
Na drog (46) je nameščeno vlaknato tesnilo (50), ki je v stiku z zgornjo ploskvijo (40A) mašilnega droga (40), čeprav je na sliki 5, zaradi razločnosti prikazano na določeni razdalji od omenjene ploskve (40A).
Opisana izvedba zagotavlja dobro, zrakotesno sestavo na zgornjem delu mašilnega droga, kar je zelo zaželeno, ker se lahko med uporabo v luknji (41) pojavi vakuum.
za
FOSECO INTERNATIONAL LIMITED
Burmah Castro! House
Claims (11)
- PATENTNI ZAHTEVKI1. Metoda izdelave mašilnega droga, kjer s sestavkom za izdelavo telesa mašilnega droga napolnimo kalup (10) in odstranljivo jedro (12) namestimo v kalup, da v telesu mašilnega droga oblikujemo vzdolžno luknjo (31, 41), odstranljivi vložek (16) z zunanjim navojem namestimo v kalup tako, da glede na odstranljivo jedro (12) na delu luknje oblikujemo notranji navoj (37, 43) in ploščo (18) namestimo v kalup tako, da definiramo ravni zgornji konec (35, 40A) telesa mašilnega droga, značilna po tem, da distančnik (22) namestimo med vložek (16) z zunanjim navojem in ploščo (18), s čimer notranji navoj (37, 43) v luknji (31, 41) telesa mašilnega droga oblikujemo na določeni razdalji od zgornjega konca (35, 40A) telesa, ko sestavek stisnemo v kalup.
- 2. Metoda po zahtevku 1, značilna po tem, da je mašilni drog oblikovan z izostatičnim stiskanjem v deformabilnem kalupu.
- 3. Metoda po zahtevku 1 ali 2, značilna po tem, da vložek (16) z zunanjim navojem in odstranljivo jedro (12) namestimo kalup kot en del.
- 4. Kalup za izdelavo telesa mašilnega droga, ki vsebuje odstranljivo jedro (12), ki odgovarja željeni luknji (31, 41) v telesu (30, 40), zunanji oklep (14) ki obdaja odstranljivo jedro (12) in določa votlino (10) v kateri bo oblikovano telo, odstranljivi vložek (16) z zunanjim navojem, katerega namestimo v kalup tako, da glede na odstranljivo jedro (12) na delu luknje oblikuje notranji navoj (37, 43) in ploščo (18) katero namestimo v kalup tako, da definiramo ravni zgornji konec (35, 40A) telesa, značilen po tem, da vsebuje distančnik (22) katerega namestimo med vložek (16) z zunanjim navojem in ploščo (18), s čimer notranji navoj (37, 43) v luknji (31, 41) telesa mašilnega droga oblikujemo na določeni razdalji od zgornjega konca (35, 40A) telesa.
- 5. Kalup po zahtevku 4, značilen po tem, da je navojni vložek (16) poln valj ali cilindrični obroček.
- 6. Kalup po zahtevku 4 ali 5, značilen po tem, da je navojni vložek (16) možno pritrditi na odstranljivo jedro (12) ali pa ga je možno oblikovati kot podaljšek odstranijivega jedra (12).
- 7. Kalup po zahtevku 4 ali 5, značilen po tem, da je distančnik (22) izdelan iz kovine ali keramike in da je dolg od 10 mm do 50 mm.
- 8. Kalup po zahtevku 4, 5 ali 6, značilen po tem, da je navojni vložek (16) izdelan iz kovine in da ima zunanji premer od 50 mm do 150 mm in dolžino od 25 mm do 150 mm.
- 9. Kalup po kateremkoli zahtevku od 4 ali 8, značilen po tem, da je navojni vložek (16) privit na distančnik (22) .
- 10. Mašilni drog, ki ima telo (30, 40) z vzdolžno luknjo (31, 41), kjer je luknja na zgornjem ravnem koncu (35, 40A) telesa odprta in ima navojni del (37, 43) ločen od zgornjega konca (35, 40A) luknje, s pomočjo krožne razširitve (36, 42), značilen po tem, da ko je omenjeni mašilni drog pritrjen na mehanizem za dviganje in spuščanje (46), je krožna razširitev napolnjena s cementom ali pa vsebuje keramični obroček, ki obkroža del mehanizma za dviganje in spuščanje (46).
- 11.Mašilni drog po zahtevku 10, značilen po tem, da je premer krožne razširitve (42) večji od premera dela z notranjim navojem (43).
Applications Claiming Priority (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
GBGB9725058.3A GB9725058D0 (en) | 1997-11-27 | 1997-11-27 | Stopper rod |
GBGB9822321.7A GB9822321D0 (en) | 1998-10-14 | 1998-10-14 | Stopper rod |
PCT/GB1998/003370 WO1999028066A1 (en) | 1997-11-27 | 1998-11-10 | Stopper rod |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SI20312A true SI20312A (sl) | 2001-02-28 |
Family
ID=26312667
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SI9820076A SI20312A (sl) | 1997-11-27 | 1998-11-10 | Mašilni drog |
Country Status (17)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1034060A1 (sl) |
JP (1) | JP2001524390A (sl) |
KR (1) | KR20010032488A (sl) |
CN (1) | CN1284019A (sl) |
AR (1) | AR017675A1 (sl) |
AU (1) | AU1044699A (sl) |
BG (1) | BG104475A (sl) |
BR (1) | BR9814899A (sl) |
CA (1) | CA2311907A1 (sl) |
HU (1) | HUP0100367A3 (sl) |
PL (1) | PL340737A1 (sl) |
SI (1) | SI20312A (sl) |
SK (1) | SK7842000A3 (sl) |
TR (1) | TR200001531T2 (sl) |
TW (1) | TW404870B (sl) |
WO (1) | WO1999028066A1 (sl) |
YU (1) | YU32200A (sl) |
Families Citing this family (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ES2268551T3 (es) * | 2004-07-29 | 2007-03-16 | REFRACTORY INTELLECTUAL PROPERTY GMBH & CO. KG | Dispositivo de tapon alargado. |
DE102005029033B4 (de) * | 2005-06-21 | 2007-10-11 | Refractory Intellectual Property Gmbh & Co. Kg | Verschlussstopfen für ein metallurgisches Schmelzgefäß |
ES2340729T3 (es) * | 2007-11-24 | 2010-06-08 | REFRACTORY INTELLECTUAL PROPERTY GMBH & CO. KG | Vastago de tapon. |
ATE539835T1 (de) * | 2009-01-16 | 2012-01-15 | Refractory Intellectual Prop | Strömungssteuerungsvorrichtung in einem stahl stranggussprozess |
EP2572813B1 (en) * | 2011-09-23 | 2013-08-07 | Refractory Intellectual Property GmbH & Co. KG | Ceramic refractory stopper |
KR101667674B1 (ko) * | 2014-11-03 | 2016-10-19 | 주식회사 포스코 | 스토퍼 |
WO2017036497A1 (en) * | 2015-08-28 | 2017-03-09 | Refractory Intellectual Property Gmbh & Co. Kg | Ceramic refractory stopper |
US11033957B2 (en) | 2016-03-21 | 2021-06-15 | Refractory Intellectual Property Gmbh & Co. Kg | Ceramic refractory stopper |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4791978A (en) * | 1987-11-25 | 1988-12-20 | Vesuvius Crucible Company | Gas permeable stopper rod |
US4946083A (en) * | 1988-12-29 | 1990-08-07 | Vesuvius Crucible Company | One-piece stopper rod |
DE4040388A1 (de) * | 1990-12-17 | 1992-07-02 | Didier Werke Ag | Einrichtung zum halten eines stopfens fuer ein metallurgisches gefaess und stopfen hierfuer |
FR2675064B1 (fr) * | 1991-04-09 | 1995-06-02 | Vesuvius France Sa | Quenouille comportant une manchette resistant a l'erosion. |
GB2263427A (en) * | 1992-01-09 | 1993-07-28 | Thor Ceramics Ltd | Refractory stopper rod with a lined channel |
-
1998
- 1998-11-10 SI SI9820076A patent/SI20312A/sl unknown
- 1998-11-10 KR KR1020007005730A patent/KR20010032488A/ko not_active Application Discontinuation
- 1998-11-10 JP JP2000523027A patent/JP2001524390A/ja active Pending
- 1998-11-10 BR BR9814899-0A patent/BR9814899A/pt not_active Application Discontinuation
- 1998-11-10 AU AU10446/99A patent/AU1044699A/en not_active Abandoned
- 1998-11-10 WO PCT/GB1998/003370 patent/WO1999028066A1/en not_active Application Discontinuation
- 1998-11-10 CN CN98813216A patent/CN1284019A/zh active Pending
- 1998-11-10 HU HU0100367A patent/HUP0100367A3/hu unknown
- 1998-11-10 EP EP98952904A patent/EP1034060A1/en not_active Withdrawn
- 1998-11-10 YU YU32200A patent/YU32200A/sh unknown
- 1998-11-10 PL PL98340737A patent/PL340737A1/xx unknown
- 1998-11-10 CA CA002311907A patent/CA2311907A1/en not_active Abandoned
- 1998-11-10 TR TR2000/01531T patent/TR200001531T2/xx unknown
- 1998-11-10 SK SK784-2000A patent/SK7842000A3/sk unknown
- 1998-11-25 AR ARP980105973A patent/AR017675A1/es unknown
- 1998-11-26 TW TW087119611A patent/TW404870B/zh not_active IP Right Cessation
-
2000
- 2000-05-26 BG BG104475A patent/BG104475A/xx unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2311907A1 (en) | 1999-06-10 |
WO1999028066A1 (en) | 1999-06-10 |
HUP0100367A2 (hu) | 2001-06-28 |
SK7842000A3 (en) | 2000-12-11 |
AR017675A1 (es) | 2001-09-12 |
EP1034060A1 (en) | 2000-09-13 |
TW404870B (en) | 2000-09-11 |
KR20010032488A (ko) | 2001-04-25 |
HUP0100367A3 (en) | 2002-01-28 |
BG104475A (en) | 2001-01-31 |
PL340737A1 (en) | 2001-02-26 |
TR200001531T2 (tr) | 2000-12-21 |
YU32200A (sh) | 2002-09-19 |
JP2001524390A (ja) | 2001-12-04 |
CN1284019A (zh) | 2001-02-14 |
AU1044699A (en) | 1999-06-16 |
BR9814899A (pt) | 2000-10-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP0358535B2 (en) | One piece stopper rod | |
US4928746A (en) | Moulds for metal casting and sleeves containing filters for use therein | |
GB1575601A (en) | Refractory structures for outlet valves for metallurgical vessels | |
SI20312A (sl) | Mašilni drog | |
US4467858A (en) | Blind feeder sleeves | |
JPS6250071A (ja) | 浸漬ノズル及びその製造方法 | |
US4365731A (en) | Refractory structures | |
EP1401599B2 (en) | Stopper rod | |
JP4884625B2 (ja) | パージ・プラグ | |
WO2001008837A1 (en) | Stopper rod | |
AU2002315575A1 (en) | Stopper rod | |
US5156801A (en) | Low porosity-high density radial burst refractory plug with constant flow | |
CN100384570C (zh) | 一种细长的塞棒装置 | |
RU2070474C1 (ru) | Газопроницаемое сопло для разливки металла (варианты) и способ его получения | |
PL187631B1 (pl) | Zespół rury wlewowej dla kadzi do odlewania syfonowego | |
CN215879750U (zh) | 一种金属铸造模具用保温冒口套装置 | |
JPS583467B2 (ja) | チユウクウシツオユウスルチヨウジヤクチユウゾウヨウノズルノ セイゾウホウ | |
CZ20001957A3 (cs) | Zátková tyč | |
EP0150549A1 (en) | Nozzle for continuous casting | |
WO2024188634A1 (de) | NIEDERDRUCKGIEßGEFÄß UND VERFAHREN ZU SEINER HERSTELLUNG | |
JPH0444299Y2 (sl) |