PL415080A1 - Sposób wytwarzania wyrobów stalowych spawanych laserowo - Google Patents
Sposób wytwarzania wyrobów stalowych spawanych laserowo
Info
Publication number
PL415080A1
PL415080A1 PL415080A PL41508015A PL415080A1 PL 415080 A1 PL415080 A1 PL 415080A1 PL 415080 A PL415080 A PL 415080A PL 41508015 A PL41508015 A PL 41508015A PL 415080 A1 PL415080 A1 PL 415080A1
Prior art keywords
laser
subjected
head
angle
steel products
Prior art date
Application number
PL415080A
Other languages
English (en)
Other versions
PL230672B1 (pl
Inventor
Piotr Kwapisiewicz
Original Assignee
Kamir Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Filing date
Publication date
Priority to PL415080A priority Critical patent/PL230672B1/pl
Publication of PL415080A1 publication Critical patent/PL415080A1/pl
Publication of PL230672B1 publication Critical patent/PL230672B1/pl
Links
Landscapes
  • Laser Beam Processing (AREA)
  • Bending Of Plates, Rods, And Pipes (AREA)
Abstract
Sposób wytwarzania wyrobów stalowych polegający na wycinaniu z blach o różnych grubościach elementów tworzących wyrób za pomocą lasera światłowodowego, obsługiwanego przez automatyczny magazyn blach, które poddaje się procesowi gięcia dwuetapowego na prasie krawędziowej, gdzie w pierwszym etapie następuje gięcie z zadanym kątem, a w drugim etapie po zwolnieniu nacisku i odprężynowaniu detalu mierzy się kąt za pomocą precyzyjnego układu laserowo-optycznego i dogina do zadanego kąta z dokładnością +/- 0,3°, a następnie za pomocą robota sześcioosiowego układa się w kształt gotowego wyrobu i poddaje procesowi spawania laserowego, charakteryzujący się tym, że głowica do spawania laserowego jest nieruchoma, natomiast spawany detal jest poruszany pod głowicą za pomocą robota sześcioosiowego z dokładnością pozycjonowania +/- 0,08 mm, z prędkością w zakresie 1 - 2 m/min, mocą lasera od 5 - 6 kW, skupieniem wiązki w odległości +/- 1 mm od połowy grubości spawanej blachy, kątem głowicy względem powierzchni od 0° - 5°, następnie poddaje się procesowi stygnięcia w warunkach otoczenia.