PL245044B1 - Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku - Google Patents

Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku Download PDF

Info

Publication number
PL245044B1
PL245044B1 PL432547A PL43254720A PL245044B1 PL 245044 B1 PL245044 B1 PL 245044B1 PL 432547 A PL432547 A PL 432547A PL 43254720 A PL43254720 A PL 43254720A PL 245044 B1 PL245044 B1 PL 245044B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
profile
channel
drainage
strip
cover strip
Prior art date
Application number
PL432547A
Other languages
English (en)
Other versions
PL432547A1 (pl
Inventor
Marek Gawron
Original Assignee
Renoplast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Renoplast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Renoplast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL432547A priority Critical patent/PL245044B1/pl
Publication of PL432547A1 publication Critical patent/PL432547A1/pl
Publication of PL245044B1 publication Critical patent/PL245044B1/pl

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Abstract

System konstrukcji ramowej ze zintegrowanym drenażem warstw struktury w strefach okapowych budynku, gdzie warstwę zewnętrzną stanowi podparta elementami dystansowymi (3) okładzina płytowa (2) poniżej której znajduje się przestrzeń wentylowana (4). W systemie stosuje się elementy profilowe, z których profil nośny ma listwę montażową osadzoną w strukturze na warstwie podkładu oraz listwę osłonową (10), a także wyposażony w kanał (11) drenażowy z otworami w powierzchni dna. Ponadto profil nośny ma otwartą komorę odbiorczą (12), która stanowi profil przyjmujący dla co najmniej części okładziny bocznej (7), przy czym komora odbiorcza (12) jest utworzona przez listwę osłonową (10) profilu nośnego i ma wspólną wewnętrzną ściankę z kanałem (11) drenażowym. Natomiast górna część okładziny bocznej (7) oraz obrzeże okładziny płytowej (2) są osadzone w profilu nakładkowym (8) tak, że powierzchnia wewnętrzna okładziny bocznej (7) znajduje się w przestrzeni wentylowanej (4). W układzie montażowym górna część okładziny bocznej (7) oraz obrzeże okładziny płytowej (2) są osadzone w profilu nakładkowym (8), który jest tak ukształtowany, że ma gniazdo dla osadzenia części górnej okładziny bocznej (7) oraz półkę dla obrzeża okładziny płytowej (2).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest profil okapowy systemu odwadniana oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku w szczególności dla tarasów, balkonów oraz loggi, a także płaskich dachów.
Zewnętrzne części budynków tj. balkony, tarasy i loggie ze względu na działanie czynników atmosferycznych narażone są między innymi na zmienność temperatur, a także wilgoć, co w dłuższym czasie ma działanie destrukcyjne wywołane procesami fizykochemicznymi. Dla ich ochrony opracowano liczne technologie oparte na rozwiązaniach materiałowo - konstrukcyjnych, z zastosowaniem urządzeń odwadniających oraz materiały zapewniające ochronę poszczególnych warstw struktury. Dla odprowadzenia wody powierzchniowej okładzina jest wykonywana jako warstwa, po której woda opadowa jest odprowadzana na zewnątrz, co ogranicza penetrację wilgoci w głębsze warstwy. Natomiast poprzez drenaż wyprowadza się wilgoć, która przeniknęła do warstw wodoprzepuszczalnych struktury, np. balkonu. W celach drenażowych stosuje się materiały, w tym z tworzyw sztucznych, posiadające lub umożliwiające tworzenie kanałów do odprowadzania cieczy. Tak prowadzony drenaż w znacznym stopniu ogranicza przemakanie wykładzin i mocujących warstw zaprawowych i jastrychowych oraz wynikające z tego przemarzanie pod wpływem mrozu i uszkodzenie wykładzin.
Z opisu patentu DE102015001891B4 znane jest rozwiązanie profilu ramowego z zintegrowanym drenażem, przeznaczone do stosowania w systemach obudowy obrzeży powierzchni tarasów i balkonów. Profil ramowy, wykonany ze stopu lekkiego metalu ma powierzchnie oporową z zaczepem oraz poręczową listwę równoległą do powierzchni oporowej, połączone listwą montażową. Na powierzchni oporowej umieszczona jest siatka przejściowa, a między listwą montażową i powierzchnią oporową utworzona jest komora drenażowa. Profile ramowe są ze sobą łączone, w tym za pośrednictwem elementów narożnych, natomiast połączenie profilu z powierzchnią balkonu lub tarasu tworzą zaczepy oraz elementy wsporcze. W stanie zmontowanym między powierzchnią podłogową balkonu a profilem ramowym znajduje się profil łączące z listwą osłonową.
Z opisu patentu DE19508342C2 znany jest system odwadniający do balkonów, którego konstrukcja zawiera płyty wsporcze i warstwę jastrychu oraz co najmniej jeden wydłużony końcowy profil, który ma zasadniczo płaską stopę kotwiącą umieszczoną na płycie wsporczej przed nałożeniem jastrychu. Na zewnętrznej krawędzi balkonu znajduje się sekcja osłonowa z listwą profilową, która ma w przybliżeniu wysokość warstwy jastrychu, a na stopie profilowej listwy znajduje się U-kształtowy kanał odprowadzający wodę, skierowany ukośnie ku dołowi.
Z opisu patentu EP0725194B1 znane jest urządzenie drenażowe do balkonów, w którym długi profil graniczny ma zasadniczo płaskie ramię kotwiące, a węższy długi odcinek ramienia wystaje ponad boczną krawędź balkonu lub patio i ma listwę montażową do odłączalnego, lub trwałego mocowania jednego więcej dalszych profilowanych elementów. Listwa znajduje się na dolnej części ramienia kotwiącego i jest skierowana w stronę podłoża lub może zginać się w dół po stronie zewnętrznej krawędzi ramienia kotwiącego, w kierunku balkonu.
Profil krawędziowy balkonu znany z opisu patentu EP1635007B1, ma zespół odprowadzania wody w obszarze krawędzi utworzonej między stroną ustalającą i stroną czołową. Kanał odwadniający jest integralny z profilem wzdłuż bocznych powierzchni mocujących i zawiera górny otwór wlotowy zaprojektowany jako ciągła podłużna szczelina oraz przelotowe otwory rozmieszczone w odstępie od siebie.
Natomiast z opisu patentu EP2173544B1 znany jest profil zamykający zawierający ramię mocujące z co najmniej jednym otworem, a powierzchnia osłonowa obrzeża oraz powierzchnia osłonowa ściany są połączone odcinkiem poprzecznym i tworzą rynnę, w której wykonane są otwory. Ponadto powierzchnie osłonowe obrzeża oraz ściany są wyposażone w mostki dystansowe.
Z opisu wzoru użytkowego DE29710371U1 znane jest uszczelnienie powierzchni balkonu z zastosowaniem profilu mocowanego do powierzchni bocznej, wyposażonego w podporę podtrzymującą płytę balkonu oraz kanał z drenażem osłonięty pokrywą.
Z opisu wynalazku DE102010022111A1 znany jest system profili balkonowych do stosowania w budownictwie. Na system składa się profil o montażu na ścianie i profil przejściowy okapu, które przeznaczone są do tworzenia bocznych zamknięć. Profil do montażu na ścianie składa się z części, natomiast w profilu przejściowym okapu znajdują się otwory drenażowe odprowadzające wodę z warstwy żwirowej balkonu oraz listwa boczna rozgraniczająca warstwy.
Z publikacji międzynarodowej WO9711240A1 znany jest system do mocowania rynien do zakończeń balkonu lub tarasu. System składa się z profilu nośnego oraz rynny, przy czym profilowi nośnemu oraz rynnie są przyporządkowane środki mocujące, które współdziałają między sobą, w celu zamocowania rynny na profilu nośnym. Środki zabezpieczające sekcję wsporczą składają się z podpory i krawędzi blokującej. Podpora równoważy działanie ramienia zawieszenia, które jest częścią hakowej sekcji zawieszenia przypisanego do rynny. Do ustawiania rynny na profilu nośnym służy część przylgowa, która przylega do ramienia podpierającego profilu nośnego i część ustalająca podchwytująca krawędź blokującą.
Problem techniczny, którego dotyczy rozwiązanie według wynalazku to przenikanie wody w struktury okapowe budynków oraz zawilgacanie tych struktur. Rozwiązania wg wynalazku różni się od innych znanych ze stanu techniki tym, że posadzka została podniesiona na wyższą wysokość. Innowacyjna budowa profilu pozwala na pionowe osadzenie płyt bocznych maskujących czoło tarasu lub balkonu, dzięki czemu posadzka może być podniesiona wyżej powiększając jednocześnie strefę wentylacji i umożliwiając cyrkulację powietrza od strony kanału drenażowego oraz kanału osadczego.
Istotą rozwiązania według wynalazku jest profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku z profilem okapowym.
Profil okapowy systemu odwadniania warstw struktury w strefach okapowych budynku posiadający listwę montażową z pionowym ogranicznikiem przesunięcia po stronie spodniej oraz listwę osłonową warstw budowlanych, a także wyposażony w kanał drenażowy odprowadzający wodę utworzony przez stanowiącą jego dno powierzchnię łączącą dolną część listwy osłonowej z dolną częścią listwy montażowej przy czym w powierzchni dna kanału znajdują się przelotowe otwory drenażowe charakteryzuje się tym, że ma wzdłużny kanał osadczy dla okładzin bocznych, które stanowią czoło tarasu lub balkonu, którego ścianę zewnętrzną stanowi listwa osłonowa, a po stronie wewnętrznej ma ściankę wspólną z kanałem drenażowym odprowadzającym wodę. Listwa osłonowa po stronie wewnętrznej ma jeden wzdłużny element żebrowy, korzystnie dwa, które stabilizują osłony boczne w kanale osadczym. Kanał osadczy ma w powierzchni dna otwory drenażowe. Kanał drenażowy jest połączony z listwą montażową powierzchnią łukową. Powierzchnia dna kanału drenażowego oraz powierzchnia dna kanału osadczego znajdują się na tych samych, bądź różnych poziomach. W powierzchni dna kanału drenażowego oraz w powierzchni dna kanału osadczego po stronie spodniej znajdują się okapniki, a każdy ma ukośnie ściętą dolną krawędź. Ponadto listwa osłonowa ma po stronie zewnętrznej nasadkę odpowiadającą jej kształtem.
System konstrukcji odwadniającej warstw struktury w strefach okapowych budynku z profilem okapowym posiadającym listwę montażową z pionowym ogranicznikiem przesunięcia po stronie spodniej oraz listwę osłonową warstw budowlanych, a także wyposażony w kanał drenażowy odprowadzający wodę utworzony przez stanowiącą jego dno powierzchnię łączącą dolną część listwy osłonowej z dolną częścią listwy montażowej przy czym w powierzchni dna kanału znajdują się przelotowe otwory drenażowe, przy czym listwa montażowa jest osadzona w strukturze na warstwie podkładu pod osłoną hydroizolacji, w której to strukturze warstwę zewnętrzną stanowi podparta elementami dystansowymi okładzina płytowa poniżej której znajduje się przestrzeń wentylowana, charakteryzuje się tym, że ma wzdłużny kanał osadczy dla okładzin bocznych, którego ścianę zewnętrzną stanowi listwa osłonowa, a po stronie wewnętrznej ma ściankę wspólną z kanałem drenażowym odprowadzającym wodę, oraz ma profil nakładkowy na okładziny boczne o kształcie zbliżonym do zetownika.
Profil nakładkowy ma od spodu gniazdo zamykające dla płyt okładziny bocznej oraz ma na górze półkę prostopadłą do gniazda, na której to półce oparte są płyty posadzkowe. Powierzchnia wewnętrzna okładziny bocznej znajduje się bezpośrednio w przestrzeni wentylowanej, część dolna okładziny bocznej osadzona jest w kanale osadczym, a część górna znajduje się w gnieździe profilu nakładkowego. Natomiast okładzina płytowa posadzki opiera się na półce profilu nakładkowego. Kanał osadczy posiada na wewnętrznej stronie listwy osłonowej jeden wzdłużny element żebrowy, korzystnie dwa elementy żebrowe do stabilizacji płyt bocznych, a w powierzchni dna ma otwory drenażowe. Ponadto okładzina boczna jest osadzona w profilu nakładkowym oraz kanale osadczym bezklejowo lub w wariancie wynalazku przez sklejenie. Ponadto listwa osłonowa ma po stronie zewnętrznej nasadkę odpowiadającą jej kształtem.
Zaletą tego wynalazku jest to, że woda lub wilgoć jest skutecznie odprowadzana z chronionej powierzchni a ponadto system zapewnia optymalną wentylację. Ponadto wynalazek stanowi rozwiązanie, które upraszcza montaż konstrukcji, umożliwia jego prowadzenie bez narzędzi oraz w wariancie bez- lub z zastosowaniem kleju. Dodatkowo możliwa jest regulacja wysokości profili przez dostosowanie wymiarów okładziny do wymaganej wysokości. Przestrzeń wentylowana jest wolna od zaprawy i umożliwia odpływ przenikającej wody a ukształtowanie profili dodatkowo wpływa na skuteczność odprowadzanej wody z np. warstwy hydroizolacji do kanału z drenażem.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony na rysunku, gdzie Fig. 1 przedstawia uproszczony przekrój poprzeczny systemu konstrukcji odwadniającej na przykładzie balkonu, Fig. 2 przedstawia profil okapowy w widoku ogólnym, Fig. 3 przedstawia wariant profilu okapowego z nasadką, Fig. 4 przedstawia układ montażowy elementów profilowych oraz okładzin płytowych, Fig. 5 przedstawia profil nasadkowy w uproszczonym przekroju poprzecznym.
System konstrukcji odwadniającej warstw struktury w strefach okapowych budynku zostanie objaśniony na przykładzie konstrukcji balkonu, której warstwową strukturę pokazano na Fig. 1. System przeznaczony jest do montażu w strefach okapowych budynków z zastosowaniem powłok hydroizolacyjnych. Podkład [1] jest wykonany z płyt betonowych lub materiałów podobnych i posiada osłonę hydroizolacyjną [1a], natomiast warstwę zewnętrzną stanowi okładzina płytowa [2] podparta licznymi elementami dystansowymi [3] o regulowanej wysokości. Między okładziną płytową [2] a podkładem [1] znajduje się przestrzeń wentylowana [4], a strukturę balkonu po stronie czołowej zamyka okładzina boczna [7] mocowana za pomocą elementów profilowych. Okładzina płytowa [2] oraz okładzina boczna [7] korzystnie wykonane są z materiałów ceramicznych, których szkliwiona powierzchnia ma wpływ na odprowadzanie wody opadowej z powierzchni balkonu. Materiał okładziny mogą również stanowić płyty z kamienia naturalnego lub sztucznego, płyty betonowe i podobne. Stosowane w systemie konstrukcji odwadniającej elementy profilowe to profil okapowy [5] oraz profil nakładkowy [8], pełniące funkcję utrzymującą dla okładzin i są wykonane ze stopu aluminium, tworzyw konstrukcyjnych lub materiałów podobnych. Profil nakładkowy [8] ma kształt zbliżony do zetownika, posiadającego w górnej części gniazdo [8a] przyjmujące górną część okładziny bocznej, natomiast w dolnej półkę [8b] do osadzania okładziny płytowej [2]. Górna część profilu utworzona jest z powierzchni rozdzielonych szczeliną (przestrzenną pustką), z których powierzchnia zewnętrzna jest ukształtowana łukowo. Tak ukształtowana powierzchnia ukierunkowuje spływ wody z okładziny płytowej [2] na powierzchnię zewnętrzną okładziny bocznej [7]. Profil okapowy [5] ma listwę montażową [6] z ogranicznikiem przesunięcia [9] po stronie spodniej oraz listwę osłonową [10] a także wyposażony jest w kanał drenażowy [11] do odprowadzania wody, utworzony przez stanowiącą jego dno powierzchnię łączącą dolną część listwy osłonowej [10] z dolną częścią listwy montażowej [6], przy czym w powierzchni dna kanału znajdują się przelotowe otwory drenażowe, ponadto kanał drenażowy [11] połączony jest z listwą montażową [6] powierzchnia łukową [11 b]. Ponadto profil okapowy [5] ma wzdłużny kanał osadczy [12] dla okładzin bocznych [7] utworzony przez listwę osłonową [10] profilu okapowego [5] i wspólną wzdłużną wewnętrzną ściankę [13] z kanałem drenażowym [11]. W kanale osadczym [12] osadzona jest okładzina boczna [7], a dla jej pozycjonowania po stronie wewnętrznej listwa osłonowa ma jeden, korzystnie dwa wzdłużne elementy żebrowe [14]. Ponadto listwa osłonowa [10] profilu okapowego [5] w wariancie rozwiązania ma po stronie zewnętrznej odpowiadającą jej kształtem nasadkę [17], wykonaną np. z tworzywa sztucznego i stosowaną jako dodatkowa osłona ochronna z możliwością wykonania w wersjach kolorystycznych. Powierzchnia dna [11 a] kanału drenażowego [11] oraz powierzchnia dna [12a] kanału osadczego [12] znajdują się na tym samym poziomie, a każda ma wykonane otwory [15]. W zależności od potrzeby i uwarunkowań, w innym wariancie powierzchnie [11 a] i [12a] mogą być usytuowane na różnych poziomach. W powierzchni dna [11a] kanału drenażowego [11] oraz powierzchni dna [12a] kanału osadczego [12] po stronie spodniej znajdują się okapniki [16], a każdy ma ukośnie ściętą dolną krawędź dla uformowania kropli wody.
W systemie odwadniającym, listwa montażowa [6] profilu okapowego [5] jest mocowana do podkładu [1] za pomocą śrub [18] i znajduje się pod osłoną hydroizolacji [1a], która osłania tę część profilu okapowego aż do dna [11a] kanału drenażowego [11].

Claims (21)

1. Profil okapowy systemu odwadniania warstw struktury w strefach okapowych budynku posiadający listwę montażową z pionowym ogranicznikiem przesunięcia po stronie spodniej oraz listwę osłonową warstw budowlanych, a także wyposażony w kanał drenażowy odprowadzający wodę utworzony przez stanowiącą jego dno powierzchnię łączącą dolną część listwy osłonowej z dolną częścią listwy montażowej przy czym w powierzchni dna kanału znajdują się przelotowe otwory drenażowe znamienny tym, że ma wzdłużny kanał osadczy (12) dla okładzin bocznych (7), którego ścianę zewnętrzną stanowi listwa osłonowa (10) a po stronie wewnętrznej ma ściankę wspólną z kanałem drenażowym (11) odprowadzającym wodę.
2. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że listwa osłonowa (10) po stronie wewnętrznej ma jeden wzdłużny element żebrowy (14).
3. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że listwa osłonowa (10) po stronie wewnętrznej ma dwa wzdłużne elementy żebrowe (14).
4. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że kanał osadczy (12) ma w powierzchni dna otwory drenażowe (15).
5. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że kanał drenażowy (11) jest połączony z listwą montażową (6) powierzchnią łukową (11b).
6. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że powierzchnia dna (11a) kanału drenażowego (11) oraz powierzchnia dna (12a) kanału osadczego znajdują się na tym samym poziomie.
7. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że powierzchnia dna (11a) kanału drenażowego (11) oraz powierzchnia dna (12a) kanału osadczego znajdują się na różnych poziomach.
8. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że w powierzchni dna (11a) kanału drenażowego (11) oraz w powierzchni dna (12a) kanału osadczego po stronie spodniej znajdują się okapniki (16), a każdy ma ukośnie ściętą dolną krawędź.
9. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że listwa osłonowa (10) ma po stronie zewnętrznej nasadkę (17) odpowiadającą jej kształtem.
10. System konstrukcji odwadniającej warstw struktury w strefach okapowych budynku z profilem okapowym posiadającym listwę montażową z pionowym ogranicznikiem przesunięcia po stronie spodniej oraz listwę osłonową warstw budowlanych, a także wyposażonym w kanał drenażowy odprowadzający wodę utworzony przez stanowiącą jego dno powierzchnię łączącą dolną część listwy osłonowej z dolną częścią listwy montażowej przy czym w powierzchni dna kanału znajdują się przelotowe otwory drenażowe, przy czym listwa montażowa jest osadzona w strukturze na warstwie podkładu pod osłoną hydroizolacji, w której to strukturze warstwę zewnętrzną stanowi podparta elementami dystansowymi okładzina płytowa poniżej której znajduje się przestrzeń wentylowana, znamienny tym, że ma wzdłużny kanał osadczy (12) dla okładzin bocznych (7), którego ścianę zewnętrzną stanowi listwa osłonowa (10), a po stronie wewnętrznej ma ściankę wspólną z kanałem drenażowym (11) odprowadzającym wodę, oraz ma profil nakładkowy (8) na okładziny boczne (7) o kształcie zbliżonym do zetownika.
11. System według zastrz. 9, znamienny tym, że profil nakładkowy ma od spodu gniazdo (8a) i od góry półkę (8b).
12. System według zastrz. 9, znamienny tym, że powierzchnia wewnętrzna okładziny bocznej (7) znajduje się bezpośrednio w przestrzeni wentylowanej.
13. System według zastrz. 9, znamienny tym, że dolna część okładziny bocznej (7) osadzona jest kanale osadczym (12).
14. System według zastrz. 9, znamienny tym, że górna część okładziny bocznej (7) znajduje się w gnieździe (8a) profilu nakładkowego (8).
15. System według zastrz. 9, znamienny tym, że okładzina płytowa (2) opiera się na półce (8b) profilu nakładkowego (8).
16. System według zastrz. 9, znamienny tym, że kanał osadczy (12) posiada na wewnętrznej stronie listwy osłonowej (10) jeden wzdłużny element żebrowy (14).
17. System według zastrz. 9, znamienny tym, że kanał osadczy (12) posiada na wewnętrznej stronie listwy osłonowej (10) dwa wzdłużne elementy żebrowe (14).
18. System według zastrz. 9, znamienny tym, że kanał osadczy (12) ma w powierzchni dna otwory drenażowe.
19. System według zastrz. 9, znamienny tym, że listwa osłonowa (10) ma po stronie zewnętrznej nasadkę (17) odpowiadającą jej kształtem.
PL 245044 Β1
20. System według zastrz. 9, znamienny tym, że okładzina boczna (7) jest osadzona w profilu nakładkowym (8) oraz w kanale osadczym (12) bezklejowo.
21. System według zastrz. 9, znamienny tym, że okładzina boczna (7) jest osadzona w profilu nakładkowym (8) oraz w kanale osadczym (12) przez sklejenie.
PL432547A 2020-01-10 2020-01-10 Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku PL245044B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL432547A PL245044B1 (pl) 2020-01-10 2020-01-10 Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL432547A PL245044B1 (pl) 2020-01-10 2020-01-10 Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL432547A1 PL432547A1 (pl) 2020-11-02
PL245044B1 true PL245044B1 (pl) 2024-04-29

Family

ID=73025045

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL432547A PL245044B1 (pl) 2020-01-10 2020-01-10 Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL245044B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL432547A1 (pl) 2020-11-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10196812B1 (en) Weep screed
US6539675B1 (en) Two-piece vented cornice device
US5546719A (en) Waterproof decking method and apparatus
US20030159379A1 (en) Balcony drainage apparatus and method of using the same
RU2052039C1 (ru) Кровельный щит для наклонных крыш
PL245044B1 (pl) Profil okapowy systemu odwadniania oraz system konstrukcji odwadniającej z profilem okapowym warstw struktury w strefach okapowych budynku
US11371205B2 (en) Insulation system for a building
KR100441965B1 (ko) 조립식 지붕 방수 시스템
JP3886744B2 (ja) 住宅の陸屋根
BE1030345B1 (nl) Betegeld buitenterras met balustrade, terrasscherm of dergelijke
AU2006100524A4 (en) Flooring system
US11655621B2 (en) Flat drain for showers
EP2225424B1 (en) Metal joist for a deck assembly
Awwad et al. Study on Flat Roofing Systems
DE10045378B4 (de) Verfahren zum Herstellen einer begehbaren Abdeckung für Flachdächer, Balkone, Dachterassen und Loggien in Form eines Doppelbodens
LEVEL et al. Road
FI59141B (fi) Prefabricerat plaotbeslag foer anordnande av takgenomgaongar i takpanneklaedda yttertak
WO2020003496A1 (ja) 防水構造
Hugues et al. Building with Large Clay Blocks: Details, Products, Examples
Bludau et al. Flat roof construction
RU107206U1 (ru) Конструкция скатной кровли для деревянного сооружения
JP2024089494A (ja) 屋根改修構造、水切部材および屋根改修構造の構築方法
JP2021098938A (ja) 屋根の換気構造
PL71820Y1 (pl) Zestaw montażowy profilu okapowego
Watts Masonry cavity walls: Brick