PL243269B1 - Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników - Google Patents

Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników Download PDF

Info

Publication number
PL243269B1
PL243269B1 PL436282A PL43628220A PL243269B1 PL 243269 B1 PL243269 B1 PL 243269B1 PL 436282 A PL436282 A PL 436282A PL 43628220 A PL43628220 A PL 43628220A PL 243269 B1 PL243269 B1 PL 243269B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
internal
cooling
coolant
cooler
external
Prior art date
Application number
PL436282A
Other languages
English (en)
Other versions
PL436282A1 (pl
Inventor
Alojzy Kuczera
Jarosław Kuczera
Original Assignee
Przed Handlowo Produkcyjno Uslugowe Izol Plast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Przed Handlowo Produkcyjno Uslugowe Izol Plast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Przed Handlowo Produkcyjno Uslugowe Izol Plast Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL436282A priority Critical patent/PL243269B1/pl
Publication of PL436282A1 publication Critical patent/PL436282A1/pl
Publication of PL243269B1 publication Critical patent/PL243269B1/pl

Links

Landscapes

  • Cooling Or The Like Of Electrical Apparatus (AREA)
  • Rectifiers (AREA)

Abstract

Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia  prostowników lub falowników wykorzystująca wentylator, rury, chłodnicę, ożebrowania, charakteryzuje się tym, że zawiera połączone i współpracujące ze sobą w układzie zamkniętym dwie chłodnice: to jest chłodnice wewnętrzną i zewnętrzną (CZ), działające w trybie pasywno - wymuszonym, przez które przepływa równocześnie różnymi rurami oraz rurkami chłodzące powietrze oraz płyn chłodzący, przy czym przepustnicą regulowana jest ilość powietrza dostarczanego do chłodnicy wewnętrznej i/lub zewnętrznej (CZ) z powietrza zasysanego za pomocą wentylatora przewietrzającego (W), przy czym wewnątrz obudowy przy chłodnicy wewnętrznej umieszczony jest element chłodzony (PR), połączony ścianą boczną ze ścianą chłodnicy wewnętrznej, która to odbiera ciepło elementu chłodzonego (PR) przekazując je przez rury chłodzące chłodnicy wewnętrznej oraz żebra chłodnicy wewnętrznej na zewnątrz do otoczenia oraz do płynu chłodzącego przepływającego stale przez obie chłodnice  wewnętrzną i zewnętrzną (CZ) w zamkniętym obiegu, a chłodnica zewnętrzna (CZ) oraz chłodnica wewnętrza działają ponadto jako radiator, gdzie odpowiednio ciepło doprowadzone przez przepływające przez nie płyn chłodzący oddawane jest przez powierzchnie metalowe obu chłodnic dodatkowo ochładzane wymuszonym przepływem powietrza, przy czym obieg płynu chłodzącego przez chłodnice wewnętrzną i zewnętrzną (CZ) wymusza pompa obiegowa (PO) —pompa płynu chłodzącego, która napędzana jest silnikiem (S) napędzającym wentylator (W), poprzez pasek klinowy (PK), przy tym silnik (S) jest silnikiem elektrycznym ognioszczelnym, przy tym chłodnica wewnętrzna zakończona jest z boku oraz od góry żebrami, a układ chłodzący chłodnic jest całkowicie napełniony płynem chłodzącym i odpowietrzany przez odpowietrznik umieszczony na chłodnicy zewnętrznej (Cz) oraz pompie obiegowej (PO), przy czym nad chłodnicą zewnętrzną (CZ) umieszczony jest i połączony jest zbiornik (Z) płynu chłodzącego z zapasem płynu chłodzącego dla całego układu, przy tym chłodnica zewnętrzna (CZ) zakończona jest dodatkowo osłoną chłodnicy zewnętrznej (OCZ) – przeciwpyłową, przez którą to osłonę (OCZ) odbywa się wylot przepływającego chłodzącego wyrzucanego powietrza, natomiast za wentylatorem (W) na pompie obiegowej (PO) umieszczona jest osłona układu chłodzenia wymuszonego (OUCW) - przeciw pyłowa, jednocześnie jako płyn chłodzący stosuje się korzystnie borygo w celu zapobieżenia korozji w układzie chłodzącym, przy tym na rurce chłodnicy wewnętrznej umieszczony jest czujnik przepływu (CZp) płynu chłodzącego podłączony do obwodu iskrobezpiecznego kontrolującego całość układu prostownik — bateria w czasie ładowania, który automatycznie wyłączy element chłodzony — prostownik (PR) przy braku przepływu płynu chłodzącego, a całość obudowy jest ognioszczelna.

Description

Przedmiotem wynalazku jest obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem, zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników.
Znane są techniki chłodzenia elementów elektrycznych poprzez zastosowanie wentylatorów (przepływem wymuszonym powietrza) lub radiatorów (odprowadzenie ciepła z płaszczyzny za pomocą metalu zwłaszcza miedzi).
Dotychczas znane metody chłodzenia i odprowadzania, podczas pracy ciepła zwłaszcza, prostowników które wykazują straty na poziomie ok. 5% i więcej, są mało wydajne, nie efektywne oraz bardzo duże gabarytowo.
Z polskiego opisu patentowego nr P.392458 znana jest przeciwwybuchowa obudowa ognioszczelna dla aparatury elektrycznej i/lub elektronicznej, a zwłaszcza aparatury rozdzielczej i sterowniczej, zawierająca cylindryczny metalowy korpus mający otwory dla wpustów kablowych przebiegające zasadniczo równolegle do siebie i w płaszczyźnie prostopadłej do osi wzdłużnej korpusu. Aby zapewnić prostotę konstrukcji i niewielką masę obudowy oraz umożliwić równomierny rozkład ciśnienia podczas ewentualnego wybuchu wewnętrznego, korpus w kształcie wydłużonego cylindra stanowi pojedynczą komorę obudowy i wykonany jest ze zwiniętego, spawanego arkusza blachy, a do jego obu obwodowych krawędzi przyspawane są zasadniczo płaskie i wystające obwodowe na zewnątrz komory kołnierze, do których przymocowane są rozłącznie dwie zasadniczo płaskie pokrywy, zaś otwory dla wpustów kablowych, zgrupowane są w co najmniej pierwszym zestawie oraz co najmniej drugim zestawie, przy czym zestawy otworów są zasadniczo średnicowo naprzeciwległe do siebie. Wewnątrz korpusu, może znajdować się łączący pokrywy mechanizm blokady otwarcia obudowy sprzężony mechanicznie z manipulatorem głównego odłącznika napięcia aparatury znajdującej, się w obudowie.
Z polskiego opisu wzoru użytkowego nr. W. 115006 znana jest obudowa ognioszczelna jednokomorowa. Obudowa zawiera skrzynię, złożoną ze ściany górnej, ściany dolnej, ścian bocznych i ściany tylnej, do których przyspawane są ożebrowania, oraz pokrywę, która od strony wewnętrznej, ma ożebrowanie pokrywy. Pokrywa ma usztywniającą płytę z wziernikami obserwacyjnymi oraz przyciskami sterowniczymi, natomiast poniżej ma ona płytkę wyłącznika z umieszczoną w niej przelotową osią ramienia wyłącznika głównego. Na obwodzie otwartego boku skrzyni przyspawana jest rama przylgowa skrzyni, natomiast na obwodzie pokrywy, przy spawana jest rama przylgowa pokrywy. Obydwie ramy połączone są ze sobą za pomocą śrub mocujących. Pokrywa osadzona jest dodatkowo na zawiasach, przymocowanych do skrzyni za pośrednictwem żeber zawiasów. Na tylnej ścianie znajdują się przepusty kablowe, natomiast do góry lewej ściany bocznej oraz prawej ściany bocznej przymocowane są dwa wałki zaczepowe, zaś do dołu obu ścian bocznych przymocowane są dwa kątowniki wsporcze.
Z polskiego opisu wzoru użytkowego nr. WU - W.116846 znana jest obudowa ognioszczelna z przegrodą: Obudowa ognioszczelna ma walcowy korpus z gwintowanymi wlotami na wpusty kablowe, wyjście na czujnik pomiarowy i wewnętrzną przegrodę, prostopadłą do osi korpusu. Charakteryzuje się tym, że przegroda ma trzy przelotowe otwory, usytuowane wzdłuż średnicy oraz żebra po dwóch stronach linii tych otworów od strony komory przyłączeniowej. Ponadto ma zaciski uziemiające, usytuowane pomiędzy żebrami a ścianą korpusu. Otwory w przegrodzie są wykonane z tolerancją co najmniej H 8.
Celem wynalazku jest opracowanie nowej wydajnej obudowy do chłodzenia elementów w szczególności chłodzenia prostowników, gdzie chłodzenie odbywać się będzie za pomocą metody pasywno-wymuszonej, przy czym obudowa zapewni pełną ognioszczelność wraz z efektywnym chłodzeniem elementu/ów umieszczonych wewnątrz obudowy.
Obudowa ognioszczelna według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera połączone i współpracujące ze sobą w układzie zamkniętym dwie chłodnice: to jest chłodnice wewnętrzną i zewnętrzną, działające w trybie pasywno-wymuszonym, przez które przepływa równocześnie różnymi rurami oraz rurkami - chłodzące powietrze oraz płyn chłodzący, przy czym przepustnicą regulowana jest ilość powietrza dostarczanego do chłodnicy wewnętrznej i/lub zewnętrznej z powietrza zasysanego za pomocą wentylatora przewietrzającego, przy czym wewnątrz obudowy przy chłodnicy wewnętrznej umieszczony jest element chłodzony, połączony ścianą boczną ze ścianą chłodnicy wewnętrznej, która to odbiera ciepło elementu chłodzonego przekazując je przez rury chłodzące chłodnicy wewnętrznej oraz żebra chłodnicy wewnętrznej na zewnątrz do otoczenia oraz do płynu chłodzącego przepływającego stale przez obie chłodnice wewnętrzną i zewnętrzną w zamkniętym obiegu, a chłodnica zewnętrzna oraz chłodnica wewnętrza działają ponadto jako radiator, gdzie odpowiednio ciepło doprowadzone przez przepływający przez nie płyn chłodzący oddawane jest przez powierzchnie metalowe obu chłodnic dodatkowo ochładzane wymuszonym przepływem powietrza, przy czym obieg płynu chłodzącego przez chłodnice wewnętrzną i zewnętrzną wymusza pompa obiegowa - pompa płynu chłodzącego, która napędzana jest silnikiem napędzającym wentylator, poprzez pasek klinowy, przy tym silnik jest silnikiem elektrycznym ognioszczelnym, przy tym chłodnica wewnętrzna zakończona jest z boku oraz od góry żebrami, a układ chłodzący chłodnic jest całkowicie napełniony płynem chłodzącym i odpowietrzany przez odpowietrznik umieszczony na chłodnicy zewnętrznej oraz pompie obiegowej, przy czym nad chłodnicą zewnętrzną umieszczony jest i połączony zbiornik płynu chłodzącego z zapasem płynu chłodzącego dla całego układu, przy tym chłodnica zewnętrzna zakończona jest dodatkowo osłoną chłodnicy zewnętrznej-przeciwpyłową, przez którą to osłonę odbywa się wylot przepływającego chłodzącego wyrzucanego powietrza, natomiast za wentylatorem na pompie obiegowej umieszczona jest osłona układu chłodzenia wymuszonego - przeciwpyłowa, jednocześnie jako płyn chłodzący stosuje się korzystnie borygo w celu zapobieżenia korozji w układzie chłodzącym, przy tym na rurce chłodnicy wewnętrznej umieszczony jest czujnik przepływu płynu chłodzącego podłączony do obwodu iskrobezpiecznego kontrolującego całość układu prostownik-bateria w czasie ładowania, który automatycznie wyłączy element chłodzony - prostownik przy braku przepływu płynu chłodzącego, a całość obudowy jest ognioszczelna. Elementem chłodzonym jest prostownik korzystnie prostownik ognioszczelny.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest efektywne chłodzenie elementu chłodzonego prostownika za pomocą dwóch chłodnic - wewnętrznej oraz zewnętrznej.
Jednocześnie dodatkową zaleta jest zastosowanie czujnika przepływu, który w przypadku braku przepływu płynu chłodzącego wyłącza całe urządzenie - prostownik oraz obudowę odcinając energię elektryczną.
Wynalazek znajdzie zastosowanie dla chłodzenia szczególnie prostowników w podziemnych zakładach górniczych, gdzie wymagana jest odpowiednia ognioszczelność i bezpieczeństwo chłodzenia elementów oraz obudów.
Przedmiot wynalazku objaśniono w przykładzie wykonania na rysunku na którym:
Fig. 1 przedstawia obudowę według wynalazku w widoku bocznym,
Fig. 2 przedstawia obudowę według wynalazku w widoku z boku,
Fig. 3 przedstawia obudowę według wynalazku w widoku z góry.
Przykład
Obudowa - zawiera połączone i współpracujące ze sobą w układzie zamkniętym dwie chłodnice: to jest chłodnicę wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ), działające w trybie pasywno-wymuszonym, przez które przepływa równocześnie różnymi rurami (R) oraz rurkami - chłodzące powietrze oraz płyn chłodzący, przy czym przepustnicą (P) regulowana jest ilość powietrza dostarczanego do chłodnicy wewnętrznej (CW) i/lub zewnętrznej (CZ) z powietrza zasysanego za pomocą wentylatora przewietrzającego (W), przy czym wewnątrz obudowy przy chłodnicy wewnętrznej (CW) umieszczony jest element chłodzony (PR), połączony ścianą boczną ze ścianą chłodnicy wewnętrznej (CW), która to odbiera, ciepło elementu chłodzonego (PR) przekazując je przez rury chłodzące chłodnicy wewnętrznej (CW) oraz żebra (Zb) chłodnicy wewnętrznej(CW) na zewnątrz do otoczenia oraz do płynu chłodzącego przepływającego stale przez obie chłodnice wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ) w zamkniętym obiegu, a chłodnica zewnętrzna (CZ) oraz chłodnica wewnętrza (CW) działają ponadto jako radiator, gdzie odpowiednio ciepło doprowadzone przez przepływające przez nie płyn chłodzący oddawane jest przez powierzchnie metalowe obu chłodnic (CW) i (CZ) dodatkowo ochładzane wymuszonym przepływem powietrza, przy czym obieg płynu chłodzącego przez chłodnice wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ) wymusza pompa obiegowa (PO) - pompa płynu chłodzącego, która napędzana jest silnikiem (S) napędzającym wentylator (W), poprzez pasek klinowy (PK), przy tym silnik (S) jest silnikiem elektrycznym ognioszczelnym, przy tym chłodnica wewnętrzna (CW) zakończona jest z boku oraz od góry żebrami (Zb), a układ chłodzący chłodnic jest całkowicie napełniony płynem chłodzącym i odpowietrzany przez odpowietrznik umieszczony na chłodnicy zewnętrznej (CZ) oraz pompie obiegowej (PO), przy czym nad chłodnicą zewnętrzną (CZ) umieszczony jest i połączony jest zbiornik (Z) płynu chłodzącego z zapasem płynu chłodzącego dla całego układu, przy tym chłodnica zewnętrzna (CZ) zakończona jest dodatkowo osłoną chłodnicy zewnętrznej (OCZ) - przeciwpyłową, przez którą to osłonę (OCZ) odbywa się wylot przepływającego chłodzącego wyrzucanego powietrza, natomiast za wentylatorem (W) na pompie obiegowej (PO) umieszczona jest osłona układu chłodzenia wymuszonego (OUCW) - przeciwpyłowa, jednocześnie jako płyn chłodzący stosuje się borygo w celu zapobieżenia korozji w układzie chłodzącym, przy tym na rurce chłodnicy wewnętrznej (CW) umieszczony jest czujnik przepływu (CZp) płynu chłodzącego podłączony do obwodu iskrobezpiecznego kontrolującego całość układu prostownik - bateria w czasie ładowania, który automatycznie wyłączy element chłodzony - prostownik (PR) przy braku przepływu płynu chłodzącego, a całość obudowy jest ognioszczelna.
Elementem chłodzonym (PR) jest prostownik (PR) - prostownik ognioszczelny.
Spis elementów
CW - chłodnica wewnętrzna
CZ - chłodnica zewnętrzna - płynu chłodzącego
P - przepustnica
PO - pompa obiegowa - pompa płynu chłodzącego
W - wentylator przewietrzający
R - rury układu chłodzenia pasywnego
Z - zbiornik płynu chłodzącego
CZp - czujnik przepływu
Zac - zawór odpowietrzający chłodnicy
PR - element chłodzony - prostownik
PK - pasek klinowy
OCZ - osłona chłodnicy zewnętrznej - przeciwpyłowa
OUCW - osłona układu chłodzenia wymuszonego - przeciwpyłowa
S - silnik elektryczny ognioszczelny
PCW - przewód chłodzenia wymuszonego
Zb - żebra chłodnicy wewnętrznej

Claims (2)

1. Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników wykorzystująca, wentylator, rury, chłodnicę, ożebrowania znamienna tym, że zawiera połączone i współpracujące ze sobą w układzie zamkniętym dwie chłodnice: to jest chłodnice wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ), działające w trybie pasywno-wymuszonym, przez które przepływa równocześnie różnymi rurami (R) oraz rurkami - chłodzące powietrze oraz płyn chłodzący, przy czym przepustnicą (P) regulowana jest ilość powietrza dostarczanego do chłodnicy wewnętrznej (CW) i/lub zewnętrznej (CZ) z powietrza zasysanego za pomocą wentylatora przewietrzającego (W), przy czym wewnątrz obudowy przy chłodnicy wewnętrznej (CW) umieszczony jest element chłodzony (PR), połączony ścianą boczną ze ścianą chłodnicy wewnętrznej (CW), która to odbiera ciepło elementu chłodzonego (PR) przekazując je przez rury chłodzące chłodnicy wewnętrznej (CW) oraz żebra (Zb) chłodnicy wewnętrznej (CW) na zewnątrz do otoczenia oraz do płynu chłodzącego przepływającego stale przez obie chłodnice wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ) w zamkniętym obiegu, a chłodnica zewnętrzna (CZ) oraz chłodnica wewnętrza (CW) działają ponadto jako radiator, gdzie odpowiednio ciepło doprowadzone przez przepływający przez nie płyn chłodzący oddawane jest przez powierzchnie metalowe obu chłodnic (CW) i (CZ) dodatkowo ochładzane wymuszonym przepływem powietrza, przy czym obieg płynu chłodzącego przez chłodnice wewnętrzną (CW) i zewnętrzną (CZ) wymusza pompa obiegowa(PO) - pompa płynu chłodzącego, która napędzana jest silnikiem (S) napędzającym wentylator (W), poprzez pasek klinowy (PK), przy tym silnik (S) jest silnikiem elektrycznym ognioszczelnym, przy tym chłodnica wewnętrzna (CW) zakończona jest z boku oraz od góry żebrami (Zb), a układ chłodzący chłodnic jest całkowicie napełniony płynem chłodzącym i odpowietrzany przez odpowietrznik umieszczony na chłodnicy zewnętrznej (CZ) oraz pompie obiegowej (PO), przy czym nad chłodnicą zewnętrzną (CZ) umieszczony jest i połączony jest zbiornik (Z) płynu chłodzącego z zapasem płynu chłodzącego dla całego układu, przy tym chłodnica zewnętrzna (CZ) zakończona jest dodatkowo osłoną chłodnicy zewnętrznej (OCZ) - przeciwpyłową, przez którą to osłonę (OCZ) odbywa się wylot przepływającego chłodzącego wyrzucanego powietrza, natomiast za wentylatorem (W) na pompie obiegowej (PO) umieszczona jest osłona układu chłodzenia wymuszonego (OUCW) - przeciwpyłowa, jednocześnie jako płyn chłodzący stosuje się korzystnie borygo w celu zapobieżenia, korozji w układzie chłodzącym, przy tym na rurce chłodnicy wewnętrznej (CW) umieszczony jest czujnik przepływu (CZp) płynu chłodzącego podłączony do
PL 243269 Β1 obwodu iskrobezpiecznego kontrolującego całość układu prostownik-bateria w czasie ładowania, który automatycznie wyłączy element chłodzony - prostownik (PR)-przy braku przepływu płynu chłodzącego, a całość obudowy jest ognioszczelna.
2. Obudowa ognioszczelna wg. zastrz. 1, znamienna tym, że elementem chłodzonym (PR) jest prostownik (PR) korzystnie prostownik ognioszczelny.
PL436282A 2020-12-08 2020-12-08 Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników PL243269B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL436282A PL243269B1 (pl) 2020-12-08 2020-12-08 Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL436282A PL243269B1 (pl) 2020-12-08 2020-12-08 Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL436282A1 PL436282A1 (pl) 2022-06-13
PL243269B1 true PL243269B1 (pl) 2023-07-24

Family

ID=81943610

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL436282A PL243269B1 (pl) 2020-12-08 2020-12-08 Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL243269B1 (pl)

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3026881A1 (de) * 1980-07-16 1982-02-04 Ruhrkohle Ag, 4300 Essen Drehzahlverstellvorrichtung fuer drehstrom-asynchronmotoren fuer den einsatz in explosionsgefaehrdeten bereichen, insbes. in grubenbauen
CN101771305A (zh) * 2008-12-30 2010-07-07 三一重型装备有限公司 隔爆兼本安变频电机
CN102437712A (zh) * 2011-10-18 2012-05-02 中国西电电气股份有限公司 具有门锁的变频器隔爆壳体
CN203399452U (zh) * 2013-08-05 2014-01-15 贵州凯兰德煤机制造有限公司 采煤机电控箱

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3026881A1 (de) * 1980-07-16 1982-02-04 Ruhrkohle Ag, 4300 Essen Drehzahlverstellvorrichtung fuer drehstrom-asynchronmotoren fuer den einsatz in explosionsgefaehrdeten bereichen, insbes. in grubenbauen
CN101771305A (zh) * 2008-12-30 2010-07-07 三一重型装备有限公司 隔爆兼本安变频电机
CN102437712A (zh) * 2011-10-18 2012-05-02 中国西电电气股份有限公司 具有门锁的变频器隔爆壳体
CN203399452U (zh) * 2013-08-05 2014-01-15 贵州凯兰德煤机制造有限公司 采煤机电控箱

Also Published As

Publication number Publication date
PL436282A1 (pl) 2022-06-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20230067676A (ko) 통합형 전기 구동 시스템 및 전기 차량
CN111627654B (zh) 一种具有循环降温功能的变压器箱体结构
CN216355645U (zh) 一种用于箱式变电站的冷却装置
WO2021104073A1 (zh) 一种集装箱式变频撬
CN116564664A (zh) 一种基于壳体内循环双重冷却防护装置的油浸式变压器
PL243269B1 (pl) Obudowa ognioszczelna z pasywno-wymuszonym chłodzeniem zwłaszcza dla chłodzenia prostowników lub falowników
CN113873831A (zh) 一种具有复合式快速降温结构的eps应急电源及降温方法
CN220062200U (zh) 暖通设备
CN117712549A (zh) 电池储能柜壁挂式液冷装置
CN211125422U (zh) 一种便于散热的电容器投切开关
RU2239267C2 (ru) Шкаф для станции управления электродвигателями
RU2729533C1 (ru) Шкаф электротехнического устройства с жидкостной системой охлаждения
CN115764642A (zh) 一种散热性好的电力设备柜
JP2004194401A (ja) 盤用冷却装置
CN213304751U (zh) 一种循环水处理仪控制柜
CN213425480U (zh) 一种散热性好的电力设备柜
RU192376U1 (ru) Устройство охлаждения шкафа станции управления
JP2022072236A (ja) レンジエクステンダ車両用発電ユニットの冷却構造
CN114060247A (zh) 用于能量存储系统的泵马达组件
JP2567723Y2 (ja) バッテリ溶接機
CN214589893U (zh) 一种带有散热结构的电气自动化控制柜
RU36576U1 (ru) Шкаф станции управления электродвигателями
CN214176599U (zh) 一种低压开关柜
CN219612395U (zh) 一种新型逆变器
CN217656884U (zh) 一种集装箱式变频橇