PL242653B3 - Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego - Google Patents

Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego Download PDF

Info

Publication number
PL242653B3
PL242653B3 PL420901A PL42090117A PL242653B3 PL 242653 B3 PL242653 B3 PL 242653B3 PL 420901 A PL420901 A PL 420901A PL 42090117 A PL42090117 A PL 42090117A PL 242653 B3 PL242653 B3 PL 242653B3
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
base
footrest
recesses
pram
tabletop
Prior art date
Application number
PL420901A
Other languages
English (en)
Other versions
PL420901A3 (pl
Inventor
Anita Korzekwa
Original Assignee
Korzekwa Anita Przed Produkcyjno Handlowe Anitex
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Korzekwa Anita Przed Produkcyjno Handlowe Anitex filed Critical Korzekwa Anita Przed Produkcyjno Handlowe Anitex
Priority to PL420901A priority Critical patent/PL242653B3/pl
Publication of PL420901A3 publication Critical patent/PL420901A3/pl
Publication of PL242653B3 publication Critical patent/PL242653B3/pl

Links

Landscapes

  • Passenger Equipment (AREA)
  • Carriages For Children, Sleds, And Other Hand-Operated Vehicles (AREA)

Abstract

Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego ma podstawę (1), która podpiera kolejne elementy podnóżka i może być wykonana z tworzywa sztucznego, na przykład z poliamidu, czy polipropylenu. Podstawa (1) ma w swojej górnej części po obu stronach złącza (2), łączące obrotowo podstawę (1) z siedziskiem wózka, przy czym złącza (2) mają mechanizm blokowania położenia podstawy (1). Podstawa (1) ma wykonanych szereg wgłębień (3) - korzystnie dwa szeregi wgłębień (3). Ilość i lokalizacja wgłębień (3) związana jest z ilością możliwych ustawień długości podnóżka. Skrajne u góry i skrajne u dołu wgłębienia (3) określają minimalną i maksymalną długość podnóżka, tj. minimalne i maksymalne wysunięcie podpierającego stopy pasażera blatu (4) względem podstawy (1). W podstawie (1) wykonane są korzystnie dwie prowadnice, tj. podłużne otwory, z których każdy ma zasadniczo kształt litery "T" i w których umiejscowione są prowadzące zaczepy łączące blat (4) z podstawą (1), a jednocześnie umożliwiające - w ograniczonym zakresie - zmianę położenia blatu (4) względem podstawy (1).

Description

Przedmiotem wynalazku jest podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, którego długość jest regulowana. Podnóżek może stanowić element wózka dziecięcego lub wózka inwalidzkiego bądź krzesła, fotela, sofy, lub innego mebla wypoczynkowego, zwłaszcza przeznaczonego do wnętrz ogrodowych.
Istnieje wiele rozwiązań podnóżków, których długość jest regulowana. Z opisu polskiego wzoru użytkowego o numerze zgłoszenia W-122965 (data publikacji BUP 2015-10-12) znane jest rozwiązanie pt. „Podnóżek wózka”. Przedstawiony tu wzór podnóżka wózka dziecięcego lub wózka inwalidzkiego, ma co najmniej jeden zespół składający się z wieszaka, elementu nośnego i stopnia podnóżka, które połączone są z ramą wózka i wyposażone w mechanizm ustalenia długości podnóżka do pożądanego położenia za pomocą teleskopowego połączenia elementu nośnego z wieszakiem. Wieszak podnóżka ma szereg otworów rozmieszczonych wzdłuż jego osi. Natomiast umieszczone w jego wnętrzu ramię elementu nośnego wyposażone jest w elastyczny sworzeń.
Z opisu polskiego wzoru użytkowego o numerze zgłoszenia W-122966 (data publikacji BUP 2015-10-12) znane jest rozwiązanie pt. „Podnóżek wózka dziecięcego lub wózka inwalidzkiego”. Przedmiotem wzoru jest podnóżek wózka dziecięcego lub wózka inwalidzkiego, posiadający co najmniej jeden stopień, zamocowany na dwóch, odpowiednio wyprofilowanych wieszakach, połączonych przegubowo z ramą wózka, który wyposażony jest w mechanizm do regulacji kąta nachylenia podnóżka względem siedziska. Mechanizm regulacji kąta nachylenia podnóżka, składa się z zespołu podpórki podnóżka oraz oporu podnóżka, przy czym zespół podpórki wyposażony jest w dwa równoległe pręty podpórki, których jedne końce są połączone wahliwie z wieszakami podnóżka, a drugie końce są osadzone suwliwie w otworach podnóżka. Przy czym opór podnóżka ma postać rury połączonej swymi końcami obrotowo z elementem ramy wózka, a w jego wnętrzu jest umieszczony mechanizm stabilizujący, złożony z hamujących elementów, prętów popychaczy i regulacyjnych elementów.
Z opisu opublikowanego amerykańskiego dokumentu patentowego US4714292 znane jest rozwiązanie pt. „Baby Carriage”. Wózek dziecięcy posiada podnóżek, który jest przymocowany do pary przednich nóg wózka i rozciąga się pomiędzy nimi, a jego wysokość może być regulowana tulejami poprzez ich wysuwanie w górę lub w dół wzdłuż przednich nóg wózka, przy czym pozycje podnóżka można dostosować do żądanego poziomu. Podnóżek zawiera pierwszą i drugą powierzchnię wsparcia stopy, która może być osiągnięta selektywnie w pozycji wsporczej stopy za pomocą jednej lub drugiej powierzchni jako podpory.
Z polskiego opisu wynalazku o numerze zgłoszenia P-393077 (data publikacji BUP 2012-06-04) znane jest rozwiązanie pt. „Konstrukcja stelaża fotela ze zintegrowanym podnóżkiem”. Konstrukcja stelaża fotela ze zintegrowanym podnóżkiem ma ramową konstrukcję nośną, przy czym element tej konstrukcji stanowi rama nośna siedziska, połączona przegubowym mechanizmem z ramą wysuwanego podnóżka. Elementy przegubowego mechanizmu są połączone ze sobą obrotowo. I tak kolejno: rama siedziska łączy się ze wspornikiem, z którym łączy się łącznik, połączony z drugiej strony z mocującym elementem, a ten z kolei łączy się z ramą siedziska. Do mocującego elementu zamocowana jest rama podnóżka. Wspornik połączony jest obrotowo, poprzez mocującą oś, z boczną osłoną, gdzie boczne osłony są w tylnej części siedziska połączone obrotowo łączącym elementem z ramą siedziska i połączone ze sobą nośnym elementem. Pomiędzy nośnym elementem a ramą siedziska - zamocowany jest siłownik. Prawidłowe działanie wysuwania i chowania podnóżka zapewnia linka, rozciągnięta pomiędzy zaczepem, a mocującym elementem i poprowadzona przez zestaw prowadnic oraz poprzez obrotową, napinającą rolkę. Położenie podnóżka jest blokowane poprzez zablokowanie blokującego mechanizmu. W celu zwiększenia płynności ruchu i stabilności układu - pomiędzy mocującym elementem, a wysuwaną płytą zamontowana jest sprężyna.
Celem opracowanego wynalazku jest stworzenie takiego podnóżka, którego wysunięcie i długość będą mogły być w łatwy sposób regulowane, przy czym do zmiany ich położenia nie jest wymagane stosowanie przycisków odblokowujących mechanizm. Dzięki przedmiotowemu rozwiązaniu użytkownik może łatwo dostosować wysunięcie oraz długość podnóżka - do wieku i wzrostu pasażera, a przy tym zminimalizować jego rozmiar na czas transportu.
Istota podnóżka, zwłaszcza wózka dziecięcego, który ma podstawę mocowaną wahadłowo do siedziska wózka, według wynalazku dodatkowego do patentu nr PL 241409 zgodnie z którym podnóżek ten stanowi w znacznej części płaska podstawa z umieszczonymi po obu stronach tej podstawy, w strefie obwodowej osiowo ruchomymi mocowaniami, służącymi do regulowania kąta nachylenia podnóżka, w którym podstawa ma wgłębienia blokujące w nich występy blatu nałożonego na podstawę podnóżka, natomiast w podstawie są wykonane także co najmniej dwie prowadnice w postaci dwu podłużnych otworów, w których zahaczane są zaczepy, a na tak wykonaną podstawę nałożony jest blat podnóżka, który to blat - od swojej spodniej strony, to znaczy od strony płaszczyzny styku z podstawą - ma wykonane występy, które to występy odpowiadają wykonanym w podstawie wgłębieniom, a równocześnie blat w swojej górnej, spodniej części ma zaczepy, które rozmieszczone są skrajnie po obu stronach blatu, i które odpowiadają swoim położeniem podłużnym otworom wykonanym w podstawie jest to, iż podstawa ma wgłębienie, a na podstawę nałożony jest blat podnóżka, który to blat - od swojej spodniej strony, to znaczy od strony styku płaszczyzny z powierzchnią podstawy - ma blokujące występy. Blokujące występy odpowiadają kształtem wykonanym w podstawie wgłębieniom, a ponadto zakres maksymalnego odchylenia blatu względem podstawy ogranicza łączący je sprężynowy mechanizm.
Korzystnie, blokujące wypusty mają ściętą powierzchnię, której odpowiada ścięta powierzchnia wgłębień lub blokującą powierzchnię, której odpowiada blokująca powierzchnia wgłębień.
Korzystnie, sprężynowy mechanizm umieszczony jest nad albo pod podstawą.
Korzystnie, sprężynowy mechanizm składa się z trzpienia wyprowadzonego z blatu, który to trzpień przeprowadzony jest przez otwór podstawy, a pod podstawą na trzpień nałożone są kolejno: ruchoma, przylegająca do spodu podstawy, ograniczająca nakładka, a następnie sprężyna, którą blokuje z drugiej strony blokująca nakładka połączona na sztywno trzpieniem.
Korzystnie, w podstawie wykonane są korzystnie dwa równoległe względem siebie podłużne otwory, a równocześnie blat ma przesuwające się w podłużnych otworach prowadzące zaczepy.
Korzystnie, zakończenie podłużnych otworów ulega w dolnej części znacznemu poszerzeniu, które jest większe od szerokości prowadzących zaczepów, przy czym korzystnie w efekcie podłużny otwór z poszerzeniem kształtem przypomina literę „T”.
Korzystnie, w blacie - od jego spodniej strony, to znaczy od strony styku płaszczyzny z podstawą podnóżka - wykonane są cztery blokujące wypusty, korzystnie dwie pary odpowiadające dwóm rzędom wgłębień, przy czym podstawa blokujących wypustów i wgłębień jest korzystnie prostokątna.
Korzystnie, blat w swojej dolnej części ma podparcie.
Rozwiązanie według wynalazku pozwala na regulację długości podnóżka, dzięki czemu, będzie on przydatny szczególnie w wózku dziecięcym, gdyż dziecko będzie mogło wciąż z niego korzystać, mimo, że będzie rosło.
Konstrukcja opracowanego podnóżka pozwala na wygodną regulację jego długości oraz kąta nachylenia, które można dostosować do ułożenia i długości nóg pasażera. Ważne jest to, że istnieje możliwość zdjęcia jednej części podnóżka, jeśli użytkownik jest wystarczająco wysoki. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi sprężynowemu - odgięcie blatu do góry względem podstawy powoduje wysunięcie blokujących wypustów z blokujących wgłębień i możliwość zmiany położenia blatu względem podstawy. Aby zwiększyć długość podnóżka - wystarczy jego blat, (czyli podpórkę pod stopy pasażera) odgiąć do góry względem podstawy, zwalniając równocześnie blokady, a następnie opuścić. Natomiast, aby blat wsunąć (skracając długość podnóżka) - wystarczy pchnąć go bez konieczności odginania do góry. Konstrukcja według rozwiązania nie wymaga stosowania dodatkowych blokad zabezpieczających, czy też zwalniających blokady położenia.
Przedmiot wynalazku został bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunkach, na których fig. 1 - przedstawia widok podnóżka z góry, fig. 2 - przedstawia przekrój podnóżka maksymalnie wysuniętego, fig. 3 - przedstawia przekrój podnóżka w fazie zmiany jego długości, fig. 4 - przedstawia rozłożony podnóżek w widoku perspektywicznym.
Jak pokazano na rysunkach, podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego ma podstawę 1, która podpiera kolejne elementy podnóżka i może być wykonana z tworzywa sztucznego, na przykład poliamidu, polipropylenu. Podstawa 1 ma w swojej górnej części po obu stronach złącza 2, łączące obrotowo podstawę 1 z siedziskiem wózka, przy czym złącza 2 mają mechanizm blokowania położenia podstawy 1. Podstawa 1 ma wykonanych szereg wgłębień 3 - korzystnie dwa szeregi wgłębień 3. Ilość i lokalizacja wgłębień 3 związana jest z ilością możliwych ustawień długości podnóżka, przy czym skrajne u góry i skrajne u dołu wgłębienia 3 określają minimalną i maksymalną długość podnóżka, tj. maksymalne i minimalne wysunięcie podpierającego stopy pasażera blatu 4 względem podstawy 1. W podstawie 1 wykonane są korzystnie dwie prowadnice, tj. podłużne otwory 5, z których każdy ma zasadniczo kształt litery „T” i w których umieszczone są prowadzące zaczepy 6 łączące blat 4 z podstawą 1, a jednocześnie umożliwiające - w ograniczonym zakresie - zmianę położenia blatu 4 względem podstawy 1.
Blat 4 podnóżka zwykle wykonany jest również z tworzywa sztucznego, na przykład z poliamidu, czy polipropylenu. Blat 4, od swojej spodniej strony, to znaczy od strony styku jego płaszczyzny 7 z podstawą 1, ma wykonane blokujące wypusty 8, korzystnie po dwa na każdy szereg wgłębień 3, przy czym położenie i kształt blokujących wypustów 8 odpowiada wykonanym w podstawie 1 wgłębieniom 3. W celu zmiany położenia blatu 4 względem podstawy 1 należy pociągając od strony podparcia 9 stóp odciągnąć stykającą płaszczyznę 7 od powierzchni podstawy 1, w efekcie czego następuje wysunięcie blokujących wypustów 8 z wgłębień 3 i możliwość przesuwania blatu 4 względem podstawy 1. Przy czym blokujące wypusty 8 posiadają ściętą powierzchnię 10a, której odpowiada ścięta powierzchnia 10b wgłębień 3 i blokującą powierzchnią 11 a, której odpowiada blokująca powierzchnia 11b wgłębień 3. Kształt blokujących powierzchni 11 (11a i 11 b) powoduje, że aby zwiększyć długość podnóżka należy odciągnąć blat 4 od podstawy 1, natomiast po jego powrocie do położenia bezpośredniego styku następuje ponowne wsunięcie blokujących wypustów 8 do wgłębień 3 i zablokowanie położenia blatu 4 względem podstawy 1. Pomimo nacisku stóp osoby podpierającej je na tak skonstruowanym podnóżku i wywierającej nacisk na blat 4 podnóżka, w tym na podparcie 9, nie następuje dalsze wydłużenie długości podnóżka. Natomiast zastosowanie ściętych powierzchni 10 (10a i 10b) ułatwia proces skracania długości podnóżka. W tym przypadku nie jest konieczne odciąganie blatu 4 od podstawy 1, a jedynie pchnięcie od strony podparcia 9, w efekcie czego następuje lekkie, samoczynne odciągnięcie styku płaszczyzny 7 blatu 4 od powierzchni podstawy 1 i przeskoczenie blokujących wypustów 8 do kolejnych wgłębień 3 - w efekcie następuje skrócenie podnóżka do wymaganej długości. Maksymalny zakres odciągnięcia styku płaszczyzny 7 blatu 4 od powierzchni podstawy 1 wyznacza sprężynowy mechanizm 12, który jednocześnie powoduje samoczynny powrót, w efekcie którego stykająca płaszczyzna 7 blatu 4 zaczyna przylegać do powierzchni podstawy 1, a blokujące wypusty 8 wchodzą we wgłębienia 3, skutecznie blokując możliwość dalszego zwiększania długości podnóżka. Sprężynowy mechanizm 12 korzystnie posiada sprężynę 13, która w wyniku siły rozpoczynającej proces skracania lub wydłużania podnóżka ulega ściśnięciu, a po ustaleniu działania siły - następuje jej automatyczne rozprężenie w efekcie czego blokujące wypusty 8 wchodzą we wgłębienia 3. Sprężyna 13 i ograniczająca nakładka 14 nałożone są na trzpień 15 wyprowadzony z blatu 4, przy czym po przełożeniu trzpienia 15 przez otwór 17 wykonany w podstawie 1 nakładane są kolejno na trzpień 15 ograniczająca nakładka 14. Sprężyna 13, a następnie na sztywno do trzpienia 15 zamocowana jest blokująca nakładka 16. Ruch sprężyny 13 z jednej strony ogranicza ograniczająca nakładka 14 przylegająca do spodniej części podstawy 1 i co jest z tym związane, której położenie względem trzpienia 15 (blatu 4) zależne jest od podstawy 1, a z drugiej blokująca nakładka 16 na sztywno połączona poprzez trzpień 15 z blatem 4. Zmiana położenia ograniczającej nakładki 14 względem trzpienia 15 ma bezpośredni wpływ na stan sprężyny 13.
Jeśli to konieczne, istnieje możliwość zdjęcia blatu 4 z podstawy 1. Na wstępie należy zdemontować sprężynowy mechanizm 12. Następnie prowadzące zaczepy 6 odchylonego blatu 4 należy przesunąć przez całą długość podłużnych otworów 5 - prowadzące zaczepy 6 znajdą się na wysokości najszerszej części litery „T” (poprzeczki) co umożliwi wysunięcie prowadzących zaczepów 6 z podstawy 1, a co za tym idzie umożliwi odpięcie blatu 4 od podstawy 1. W tym przypadku stopy pasażera będą oparte na poprzeczce zamocowanej do konstrukcji wózka, poza powierzchnią podnóżka. Natomiast łydki pasażera będą wówczas jedynie podparte podstawą 1 podnóżka.
Wykaz elementów
1. Podstawa;
2. Złącze;
3. Wgłębienie;
4. Blat;
5. Podłużny otwór (prowadnica);
6. Prowadzący zaczep;
7. Płaszczyzna (stykająca);
8. Blokujący wypust;
9. Podparcie;
10a. Ścięta powierzchnia (blokujących wypustów);
10b. Ścięta powierzchnia (wgłębień);
11a. Blokująca powierzchnia (blokujących wypustów);
11b. Blokująca powierzchnia (wgłębień);
12. Sprężynowy mechanizm;
13. Sprężyna;
14. Ograniczająca nakładka;
15. Trzpień;
16. Blokująca nakładka;
17. Otwór. ‘

Claims (8)

1. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, który ma podstawę mocowaną wahadłowo do siedziska wózka według patentu nr PL 241409 zgodnie z którym podnóżek ten stanowi w znacznej części płaska podstawa z umieszczonymi po obu stronach tej podstawy, w strefie obwodowej osiowo ruchomymi mocowaniami, służącymi do regulowania kąta nachylenia podnóżka, w którym podstawa ma wgłębienia blokujące w nich występy blatu nałożonego na podstawę podnóżka, natomiast w podstawie są wykonane także co najmniej dwie prowadnice w postaci dwu podłużnych otworów, w których zahaczane są zaczepy, a na tak wykonaną podstawę nałożony jest blat podnóżka, który to blat - od swojej spodniej strony, to znaczy od strony płaszczyzny styku z podstawą - ma wykonane występy, które to występy odpowiadają wykonanym w podstawie wgłębieniom, a równocześnie blat w swojej górnej, spodniej części ma zaczepy, które rozmieszczone są skrajnie po obu stronach blatu, i które odpowiadają swoim położeniem podłużnym otworom wykonanym w podstawie, znamienny tym, że jego podstawa (1) ma wgłębienia (3), a na podstawę (1) nałożony jest blat (4) podnóżka, który to blat (4) - od swojej spodniej strony, to znaczy od strony styku płaszczyzny (7) z powierzchnią podstawy (1) - ma blokujące wypusty (8), przy czym blokujące wypusty (8) odpowiadają kształtem wykonanym w podstawie (1) wgłębieniom (3), a ponadto zakres maksymalnego odchylenia blatu (4) względem podstawy (1) ogranicza łączący je sprężynowy mechanizm (12).
2. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. 1, znamienny tym, że blokujące wypusty (8) mają ściętą powierzchnię (10a), której odpowiada ścięta powierzchnia (10b) wgłębień (3) lub blokującą powierzchnię (11 a), której odpowiada blokująca powierzchnia (11b) wgłębień (3).
3. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że sprężynowy mechanizm (12) umieszczony jest nad albo pod podstawą (1).
4. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. 1, albo 2, albo 3, znamienny tym, że sprężynowy mechanizm (12) składa się z trzpienia (15) wyprowadzonego z blatu (4), który to trzpień (15) przeprowadzony jest przez otwór (17) podstawy (1), a pod podstawą (1) na trzpień (15) nałożone są kolejno ruchoma, przylegająca do spodu podstawy (1), ograniczająca nakładka (14), a następnie sprężyna (13), którą blokuje z drugiej strony blokująca nakładka (16) połączona na sztywno z trzpieniem (15).
5. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. od 1 do 4, znamienny tym, że w podstawie (1) wykonane są korzystnie dwa równoległe względem siebie podłużne otwory (5), a równocześnie blat (4) ma przesuwające się w podłużnych otworach (5) prowadzące zaczepy (6).
6. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. 5, znamienny tym, że zakończenie podłużnych otworów (5) ulega w dolnej części znacznemu poszerzeniu, które jest większe od szerokości prowadzących zaczepów (6), przy czym korzystnie w efekcie podłużny otwór (5) z poszerzeniem kształtem przypomina literę „T”.
7. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. od 1 do 6, znamienny tym, że w blacie (4) - od jego spodniej strony, to znaczy od strony styku płaszczyzny (7) z podstawą (1) podnóżka - wykonane są cztery blokujące wypusty (8), korzystnie dwie pary odpowiadające dwóm rzędom wgłębień (3), przy czym podstawa blokujących wypustów (8) i wgłębień (3) jest korzystnie prostokątna.
8. Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego, według zastrz. od 1 do 7, znamienny tym, że blat (4) w swojej dolnej części ma podparcie (9).
PL420901A 2017-03-18 2017-03-18 Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego PL242653B3 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL420901A PL242653B3 (pl) 2017-03-18 2017-03-18 Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL420901A PL242653B3 (pl) 2017-03-18 2017-03-18 Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL420901A3 PL420901A3 (pl) 2018-09-24
PL242653B3 true PL242653B3 (pl) 2023-04-03

Family

ID=63578803

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL420901A PL242653B3 (pl) 2017-03-18 2017-03-18 Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL242653B3 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL420901A3 (pl) 2018-09-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11723477B2 (en) Convertible highchair
CN210227562U (zh) 用于提供高脚椅的设备
KR101851415B1 (ko) 아기 받침대 및 장착 장치
US7922244B2 (en) Tray latch mechanism for high chair
US20190059609A9 (en) Convertible high chair
CN111200956B (zh) 座椅和婴儿床结构
US7334836B2 (en) Foldable chair
US9095216B2 (en) Always level folding chair
US6050643A (en) Juvenile chair
US9713392B2 (en) Bouncer or bouncing cradle and a frame for such
JP5647221B2 (ja) テーブル付きの折り畳み式幼児用椅子
EP3042589A1 (en) Supporting apparatus for a crib
US20070145790A1 (en) Juvenile high chair
JP6605653B2 (ja) 椅子構成
JP2009542314A (ja) 支持枠を備えたバウンサー
US20150150376A1 (en) Multi-Adjustable Multi-Position Seating Apparatus
RU2763718C2 (ru) Складная шарнирная конструкция, в частности, для поддержки сиденья или опорной поверхности
US11622632B2 (en) Feature high chair
US7100988B1 (en) Child's highchair with a reclining back
PL242653B3 (pl) Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego
US3855650A (en) High rise studio couch or bed
KR20120066748A (ko) 의자용 발 받침대
US2772423A (en) Combination bassinet car bed
KR101371072B1 (ko) 낚시용 의자
PL241409B1 (pl) Podnóżek, zwłaszcza wózka dziecięcego