PL240344B1 - Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę - Google Patents

Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę Download PDF

Info

Publication number
PL240344B1
PL240344B1 PL429860A PL42986019A PL240344B1 PL 240344 B1 PL240344 B1 PL 240344B1 PL 429860 A PL429860 A PL 429860A PL 42986019 A PL42986019 A PL 42986019A PL 240344 B1 PL240344 B1 PL 240344B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
head
dosing head
mixture
elastomer
adjustment
Prior art date
Application number
PL429860A
Other languages
English (en)
Other versions
PL429860A1 (pl
Inventor
Grzegorz Bąba
Andrzej Zbrowski
Stanisław Kozioł
Tomasz Samborski
Krzysztof Matecki
Original Assignee
Baba Grzegorz Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Bochemia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Baba Grzegorz Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Bochemia filed Critical Baba Grzegorz Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Bochemia
Priority to PL429860A priority Critical patent/PL240344B1/pl
Publication of PL429860A1 publication Critical patent/PL429860A1/pl
Publication of PL240344B1 publication Critical patent/PL240344B1/pl

Links

Landscapes

  • Coating Apparatus (AREA)

Description

PL 240 344 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę, szczególnie mieszanek elastomerowych w postaci lepkiej cieczy na przemieszczająca się wstęgę materiału np. tkaniny, włókniny, papieru itp.
Znane jest z polskiego opisu patentowego 338350 urządzenie do nakładania płynnej masy na ruchomą taśmę materiałową, zwłaszcza do nakładania kleju na taśmę papierową. Urządzenie posiada walec nakładający, który przenosi na taśmę materiałową warstwę masy pobraną z zasobnika w strefie nakładania. Prócz tego współdziała on ze środkiem dociskowym, dociskającym taśmę materiałową w kierunku walca nakładającego, na przykład walcem dociskowym. Środek dociskowy jest wykonany jako węższy niż taśma materiałowa, aby nie dopuścić do tego, że części masy do powlekania są wyciskane na brzegu taśmy materiałowej na bok. Za pomocą tak wykonanego urządzenia do nakładania na ruchomej taśmie jest wytwarzana równomierna, powierzchniowa powłoka z masy, przy czym unika się zanieczyszczeń na brzegach.
Znane jest również z polskiego opisu patentowego 118476 urządzenie wyposażone w podajnik taśmy, pojemnik na klej ze szczelinami do przeciągania taśmy spoinowej oraz dozownik kleju. Pojemnik ma płaską podstawę, przy której są wykonane poziome szczeliny do przeciągania taśmy, usytuowane w ściance przedniej i ściance tylnej. Podajnik taśmy składa się z wysięgnika, zamocowanego do pokrywy i dwóch rolek prowadzących, górnej zamocowanej przy tylnej krawędzi pokrywy i dolnej, zamocowanej przed szczeliną wejściową. Szczelina wyjściowa jest zaopatrzona w dozownik kleju w postaci zasuwy, zaś pokrywa ma na obwodzie uszczelkę.
Znane jest również z polskiego opisu patentowego PL 171727 B1 urządzenie oraz sposób do nakładania kleju na rolkę wstęgi zwijanej w maszynie zwijającej. Oddzielony koniec ciągłej, poruszającej się wstęgi, takiej jak papier, zwijanej w rolkę, jest mocowany do rolki bez konieczności dotykania przez człowieka, przez parę urządzeń do nakładania kleju, które są zamontowane na prowadnicach, by poruszały się wzdłużnie równolegle do osi zwijanej rolki. Te urządzenia nakładające mogą nakładać albo pas kleju albo taśmę klejącą na obwodzie rolki zwijanego papieru podczas ostatniego obrotu tej rolki zwijanej wstęgi, korzystnie w dwóch miejscach pomiędzy podporami ramion końcowych rolki zwijanej wstęgi. Urządzenia nakładające są poruszane promieniowo do wewnątrz do położenia roboczego i na zewnątrz do położenia spoczynkowego względem osi obrotu rolki zwijanej wstęgi tak, aby były wycofywane do położenia spoczynkowego, kiedy powstaje ostatni zwój wstęgi na rolce, by mocować oddzielony koniec wstęgi na gotowej rolce zwiniętej wstęgi.
Znane jest także urządzenie i sposób według PL 161092. Sposób rastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich, klejami topliwym i metodą proszkowego wklęsłodruku punktowego według tego ujawnienia, poprzez wprowadzenie sproszkowanego kleju topliwego w zagłębienia obrotowego walca grawerowanego i przenoszenie ładunków proszku z wygrawerowanych zagłębień na wyrób płaski za pomocą obrotowego walca grzejnego dociskanego do walca grawerowanego, znamienny tym, że ładunki proszku nanosi się najpierw na powierzchnię bezpośrednio i silnie dociśniętego walca grzejnego, a stamtąd za pomocą następnego walca obrotowego dociśniętego z małą siłą do walca grzejnego, przenosi się je na prowadzony między nim a walcem grzejnym wyrób płaski. Z kolei ujawnione urządzenie do rastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich klejami topliwymi metodą proszkowego wklęsłodruku punktowego, które zawiera obrotowy walec grawerowany z rastrowym i zagłębieniami w jego powierzchni, rozmieszczonymi odpowiednio do żądanego kształtu powłoki i obrotowy walec grzejny dociśnięty do walca grawerowanego, przy czym dołączone jest także urządzenie do napełniania zagłębień walca grawerowanego sproszkowanym klejem topliwym, znamienne tym, że do walca grzejnego jest dosunięty następny walec obrotowy tak, że między nim a walcem grzejnym jest przeprowadzany poddawany powlekaniu wyrób płaski.
Znane rozwiązania pozwalają co prawda na nanoszenie kleju na materiał w postaci taśmy, jednak ich kalibracja w przypadku zmiany rodzaju lub szerokości taśmy jest wysoce kłopotliwa. Dlatego celem wynalazku było skonstruowanie urządzenia, które pozwalałoby na niezawodną i szybką kalibrację i umożliwienie nanoszenia ciągłej warstwy mieszanek elastomerowych o stałej grubości i o różnej szerokości w zależności od użytej wstęgi materiału.
Urządzenie do nakładania mieszanki elastomerowej na taśmę zawiera będącą jego głównym elementem funkcjonalnym głowicę dozującą z kolektorem wewnętrznym, zaopatrzonym na całej długości roboczej w dysze, przez które mieszanka wypływa na przemieszczające się pod nią podłoże w postaci taśmy, w szczególności tkaninę, włókninę, tworzywo sztuczne lub inne.
PL 240 344 B1
Na obu końcach korpusu głowicy dozującej śrubami zamontowany jest zespół kompensacji jej swobodnego ugięcia. Głowica dozująca wraz z zespołem kompensacji swobodnego ugięcia zamontowana jest na zespołach nośnych: prawym i lewym. Przy czym korzystnie w zespole prawym osadzony jest mechanizm ruchu oscylacyjnego umożliwiający wykonywanie głowicą dozującą ruchu oscylacyjnego o nastawianym skoku. Zespoły nośne połączono swobodnie obracającym się wałkiem.
Do głowicy zamontowane są co najmniej dwa zgarniacze, a osadzony w korpusie głowicy kolektor przyłączony jest do dwóch rzędów dysz. Kolektor posiada izolację termiczną oraz elementy grzejne osadzone po obu jego stronach. Do korpusu głowicy przykręcone są płyty z oprawami wyposażonymi w śruby regulacyjne z zakończeniem kulistym i nakrętki. Śruby osadzone w stopach zamocowane są do korpusu nakładkami.
Kompletna głowica osadzona jest w zespołach nośnych: prawym (pokazanym na rysunku Fig. 3) i lewym wyposażonych w zestawione ze sobą obsadę poziomą, obsadę pionową, suwak, napęd pneumatyczny pionowy z hamulcem, napęd pneumatyczny poziomy oraz zespół regulacji szczeliny (fig. 4). Przegub kulisty zespołu nośnego połączony jest z suwakiem i trzpieniem gwintowanym, a pozycja jego ustalana jest nakrętką. Drugi koniec trzpienia nakręcony jest na tłoczysko napędu pneumatycznego i jest blokowany nakrętką). Na trzpień nakręcona jest również nakrętka regulacyjna, której pozycja, po dokonanej regulacji szczeliny ustalającej grubość nanoszonej warstwy elastomeru, blokowana jest nakrętką. Amplituda ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej jest regulowana poprzez zmianę mimośrodowości rolki względem osi tarczy mimośrodu za pomocą śruby po poluzowaniu nakrętki ustalającej służącej również do blokady dokonanej nastawy. Pod głowicą dozującą umieszczony jest pierwszy wałek wraz z przylegającym do niego wałkiem dociskowym, a materiał podłoża, na który nanoszony jest elastomer opasuje pierwszy wałek, a poza obszarem głowicy dozującej przechodzi na wałek dociskający z umieszczoną na nim wstęgą górną. Pomiędzy materiałem podłoża, a wstęgą górną w obszarze docisku obu wałków umieszona jest warstwa elastomeru.
Podczas pracy na wstęgę podłoża bazowaną na wałku nanoszona jest warstwa mieszanki elastomerowej, łącząca trwale podłoże ze wstęgą górną prowadzoną i dociskaną wałkiem. Warstwa elastomeru wytwarzana jest przez głowicę z zamontowanymi zgarniaczami, w której korpusie osadzono kolektor dostarczający elastomer do dwóch rzędów dysz. Kolektor posiada izolację termiczną oraz elementy grzejne osadzone po obu jego stronach. Do korpusu głowicy przykręcone są płyty z oprawami wyposażonymi w śruby regulacyjne z zakończeniem kulistym i nakrętki. Śruby osadzone w stopach zamocowane są do korpusu nakładkami. Kompletna głowica osadzona jest w zespołach nośnych: prawym (pokazanym na rysunku Fig. 3) i lewym wyposażonych w obsadę poziomą, obsadę pionową, suwak, napęd pneumatyczny pionowy z hamulcem, napęd pneumatyczny poziomy oraz zespół regulacji szczeliny (fig. 4). Przegub kulisty zespołu nośnego związany jest z suwakiem i trzpieniem gwintowanym, a pozycja jego ustalana jest nakrętką. Drugi koniec trzpienia nakręcony na tłoczysko napędu pneumatycznego jest blokowany nakrętką. Na trzpień nakręcona jest również nakrętka regulacyjna, której pozycja po dokonanej regulacji szczeliny ustalającej grubość nanoszonej warstwy elastomeru blokowana jest nakrętką. Amplituda ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej jest regulowana poprzez zmianę mimośrodowości rolki względem osi tarczy mimośrodu a pomocą śruby po poluzowaniu nakrętki ustalającej służącej również do blokady dokonanej nastawy.
Dysze wyłączane są z pracy poprzez zamknięcie za pomocą nakręcanych zaślepek. Kolektor podgrzewany jest za pomocą grzałek lub rozgrzanego oleju przepompowywanego przez kanał grzejny. Istotnymi elementami głowicy dozującej są zgarniacze wyrównujące warstwę elastomeru nakładaną na podłożu zamocowane do korpusu oraz płytowy zespół kompensacji z wielopunktową regulacją niwelującą jej strzałkę swobodnego ugięcia. Głowica dozująca osadzona na zespołach nośnych wyposażonych w: napędy pneumatyczne realizujące ruchy poziome i pionowe w celach serwisowych, technologicznych lub czasowego wyłączenia głowicy z procesu technologicznego, regulację kątowego położenia głowicy, precyzyjną regulację szczeliny (warstwy mieszanki elastomerowej) oraz mechanizm ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej wzdłuż osi o regulowanej amplitudzie i częstotliwości.
Urządzenie służy do nakładania mieszanki elastomerowej na rozpiętą w urządzeniu wstęgę materiału w trakcie jej przewijania, prowadzoną na wale, który jest elementem maszyny laminującej.
Urządzenie według wynalazku umożliwia:
- ciągły sposób nanoszenia elastomeru na wstęgę będącą w ruchu;
- nanoszenie elastomeru zespołem dysz będących w ruchu oscylacyjnym wzdłuż osi o regulowanej amplitudzie i częstotliwości zapewniającym odpowiednie pokrycie elastomerem wstęgi materiału;
PL 240 344 B1
- wielopunktowa niwelacja strzałki ugięcia głowicy dozującej;
- precyzyjna regulacja odległości głowicy od podłoża prowadzonego na wale maszyny laminującej w celu ustalenia wymiaru szczeliny między krawędzią zgarniacza, a podłożem poprzez obrót śrub regulacyjnych i ich skontrowanie za pomocą nakrętek;
- regulacja kątowego położenia głowicy, jako dodatkowa regulacja wymiaru szczeliny między krawędzią zgarniacza, a podłożem oraz regulacja pozycji zgarniacza względem wału w zależności od kierunku przepływu podłoża;
- odstawienie głowicy w górę za pomocą napędów pneumatycznych w celach serwisowych lub technologicznych oraz bezpieczna blokada tego położenia np. w celu wprowadzenia podłoża;
- odstawienie głowicy w kierunku poziomym za pomocą napędów pneumatycznych w celu czasowego wyłączenia głowicy z procesu technologicznego;
- ruch oscylacyjny głowicy wzdłuż osi wału wywołany przez napęd o regulowanej amplitudzie i częstotliwości.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony jest na rysunkach, na których fig. 1 przedstawia widok urządzenia, fig. 2 - przekrój poprzeczny A-A z przebiegiem wstęgi podłoża bazowanej na wałku maszyny, fig. 3 - widok zespołu nośnego lewego, fig. 4 - zespół regulacji szczeliny.
Urządzenie do nakładania mieszanki elastomerowej na taśmę zawiera będącą jego głównym elementem funkcjonalnym głowicę dozującą z kolektorem wewnętrznym, zaopatrzonym na całej długości roboczej w dysze, przez które mieszanka wypływa na przemieszczające się pod nią podłoże w postaci taśmy, w szczególności tkaninę, włókninę, tworzywo sztuczne lub inne.
Na obu końcach korpusu głowicy dozującej (1) śrubami (9) zamontowany jest zespół kompensacji jej swobodnego ugięcia (2). Głowica dozująca (1) wraz z zespołem kompensacji swobodnego ugięcia (2) zamontowana jest na zespołach nośnych: prawym (4) i lewym (3). Przy czym korzystnie w zespole prawym osadzony jest mechanizm ruchu oscylacyjnego (5) umożliwiający wykonywanie głowicą dozującą ruchu oscylacyjnego o nastawianym skoku. Zespoły nośne połączono swobodnie obracającym się wałkiem (6).
Do głowicy (1) zamontowane są co najmniej dwa zgarniacze (1b), a osadzony w korpusie (1a) głowicy (1) kolektor (1c) przyłączony jest do dwóch rzędów dysz (1d). Kolektor (1c) posiada izolację termiczną (1e) oraz elementy grzejne (1f) osadzone po obu jego stronach. Do korpusu (1a) głowicy przykręcone są płyty (2a i 2b) z oprawami (2c) wyposażonymi w śruby regulacyjne (2d) z zakończeniem kulistym i nakrętki (2e). Śruby (2d) osadzone w stopach (2g) zamocowane są do korpusu (1 a) nakładkami (2f).
Kompletna głowica osadzona jest w zespołach nośnych: prawym (4) (pokazanym na rysunku Fig. 3) i lewym (3) wyposażonych w zestawione ze sobą obsadę poziomą (4.1), obsadę pionową (4.2), suwak (4.3), napęd pneumatyczny pionowy (4.4) z hamulcem (4.5), napęd pneumatyczny poziomy (4.6) oraz zespół regulacji szczeliny (7) (fig. 4). Przegub kulisty (7a) zespołu nośnego połączony jest z suwakiem (4.3) i trzpieniem gwintowanym (7c), a pozycja jego ustalana jest nakrętką (7b). Drugi koniec trzpienia (7c) nakręcony jest na tłoczysko (4.4a) napędu pneumatycznego (4.4) i jest blokowany nakrętką (7f). Na trzpień (7c) nakręcona jest również nakrętka regulacyjna (7d), której pozycja, po dokonanej regulacji szczeliny ustalającej grubość nanoszonej warstwy elastomeru, blokowana jest nakrętką (7e). Amplituda ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej (1) jest regulowana poprzez zmianę mimośrodowości rolki (5.3) względem osi tarczy mimośrodu (5.1) za pomocą śruby (5.2) po poluzowaniu nakrętki ustalającej (5.4) służącej również do blokady dokonanej nastawy. Pod głowicą dozującą umieszczony jest pierwszy wałek (8) wraz z przylegającym do niego wałkiem dociskowym (10), a materiał podłoża, na który nanoszony jest elastomer opasuje pierwszy wałek, a poza obszarem głowicy dozującej przechodzi na wałek dociskający (10) z umieszczoną na nim wstęgą górną. Pomiędzy materiałem podłoża, a wstęgą górną w obszarze docisku obu wałków umieszona jest warstwa elastomeru.
Podczas pracy na wstęgę podłoża bazowaną na wałku (8) nanoszona jest warstwa mieszanki elastomerowej, łącząca trwale podłoże ze wstęgą górną prowadzoną i dociskaną wałkiem (10). Warstwa elastomeru wytwarzana jest przez głowicę (1) z zamontowanymi zgarniaczami (1 b), w której korpusie (1a) osadzono kolektor (1 c) dostarczający elastomer do dwóch rzędów dysz (1d). Kolektor (1c) posiada izolację termiczną (1e) oraz elementy grzejne (1f) osadzone po obu jego stronach. Do korpusu (1a) głowicy przykręcone są płyty (2a i 2b) z oprawami (2c) wyposażonymi w śruby regulacyjne (2d) z zakończeniem kulistym i nakrętki (2e). Śruby (2d) osadzone w stopach (2g) zamocowane są do korpusu (1 a) nakładkami (2f). Kompletna głowica osadzona jest w zespołach nośnych: prawym (4) (pokazanym

Claims (1)

  1. PL 240 344 B1 na rysunku Fig. 3) i lewym (3) wyposażonych w obsadę poziomą (4.1), obsadę pionową (4.2), suwak (4.3), napęd pneumatyczny pionowy (4.4) z hamulcem (4.5), napęd pneumatyczny poziomy (4.6) oraz zespół regulacji szczeliny (7) (fig. 4). Przegub kulisty (7a) zespołu nośnego związany jest z suwakiem (4.3) i trzpieniem gwintowanym (7c), a pozycja jego ustalana jest nakrętką (7b). Drugi koniec trzpienia (7c) nakręcony na tłoczysko (4.4a) napędu pneumatycznego (4.4) jest blokowany nakrętką (7f). Na trzpień (7c) nakręcona jest również nakrętka regulacyjna (7d), której pozycja po dokonanej regulacji szczeliny ustalającej grubość nanoszonej warstwy elastomeru blokowana jest nakrętką (7e). Amplituda ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej (1) jest regulowana poprzez zmianę mimośrodowości rolki (5.3) względem osi tarczy mimośrodu (5.1) za pomocą śruby (5.2) po poluzowaniu nakrętki ustalającej (5.4) służącej również do blokady dokonanej nastawy.
    Dysze wyłączane są z pracy poprzez zamknięcie za pomocą nakręcanych zaślepek. Kolektor podgrzewany jest za pomocą grzałek lub rozgrzanego oleju przepompowywanego przez kanał grzejny. Istotnymi elementami głowicy dozującej są zgarniacze wyrównujące warstwę elastomeru nakładaną na podłożu zamocowane do korpusu oraz płytowy zespół kompensacji z wielopunktową regulacją niwelującą jej strzałkę swobodnego ugięcia. Głowica dozująca osadzona na zespołach nośnych wyposażonych w: napędy pneumatyczne realizujące ruchy poziome i pionowe w celach serwisowych, technologicznych lub czasowego wyłączenia głowicy z procesu technologicznego, regulację kątowego położenia głowicy, precyzyjną regulację szczeliny (warstwy mieszanki elastomerowej) oraz mechanizm ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej wzdłuż osi o regulowanej amplitudzie i częstotliwości.
    Aplikacja mieszanki następuje w sposób ciągły poprzez ciśnieniowe wyciskanie podgrzanej mieszanki przez zespół dysz głowicy dozującej wykonującej w trakcie nakładania płynny ruch oscylacyjny w poprzek wstęgi materiału. Mieszanka elastomerowa dostarczana jest pod ciśnieniem z zewnętrznego układu wyposażonego w pompę. W przypadku mieszanki termotopliwej kanały głowicy dozującej ogrzewane są za pomocą grzałek elektrycznych lub rozgrzanego oleju grzewczego dostarczanego do wewnętrznego kanału grzejnego głowicy odpowiednimi króćcami. Wstęga materiału prowadzona i bazowana jest względem głowicy na swobodnie obracającym się wale nie będącym elementem głowicy. Do równomiernego rozprowadzenia mieszanki na powierzchni wstęgi służą zgarniacze. Szczelina między ich krawędziami zgarniającymi a powierzchnią nanoszenia elastomeru w trakcie pracy jest niezmienna. Jej precyzyjnej nastawy dokonuje się przed uruchomieniem procesu nakładania mieszanki za pomocą zespołów regulacji szczeliny umieszczonych na zespołach nośnych głowicy dozującej: lewym i prawym oraz płytowego zespołu kompensacji z wielopunktową regulacją niwelującą strzałkę jej swobodnego ugięcia.
    Urządzenie do nakładania mieszanki elastomerowej na taśmę charakteryzuje się tym, że jego głównym elementem funkcjonalnym jest głowica dozująca z kolektorem wewnętrznym, zaopatrzonym na całej długości roboczej w dysze, przez które mieszanka wypływa na przemieszczające się pod nią podłoże (tkaninę, włókninę lub inne). Dysze wyłączane są z pracy poprzez zamknięcie za pomocą nakręcanych zaślepek. Kolektor podgrzewany jest za pomocą grzałek lub rozgrzanego oleju przepompowywanego przez kanał grzejny. Istotnymi elementami głowicy dozującej są zgarniacze wyrównujące warstwę elastomeru nakładaną na podłożu zamocowane do korpusu oraz płytowy zespół kompensacji z wielopunktową regulacją niwelującą jej strzałkę swobodnego ugięcia. Głowica dozująca osadzona na zespołach nośnych wyposażonych w: napędy pneumatyczne realizujące ruchy poziome i pionowe w celach serwisowych, technologicznych lub czasowego wyłączenia głowicy z procesu technologicznego, regulację kątowego położenia głowicy, precyzyjną regulację szczeliny (warstwy mieszanki elastomerowej) oraz mechanizm ruchu oscylacyjnego głowicy dozującej wzdłuż osi o regulowanej amplitudzie i częstotliwości.
    Urządzenie służy do nakładania mieszanki elastomerowej na rozpiętą w urządzeniu wstęgę materiału w trakcie jej przewijania, prowadzoną na wale, który jest elementem maszyny laminującej.
    Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do nakładania mieszanki elastomerowej na taśmę zawierające będącą jego głównym elementem funkcjonalnym głowicę dozującą znamienne tym, że głowica dozująca (1) wyposażona jest w kolektor wewnętrzny zaopatrzony na całej długości roboczej w dysze, a na obu końcach korpusu głowicy dozującej (1) śrubami (9) zamontowany jest zespół kompensacji
PL429860A 2019-05-07 2019-05-07 Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę PL240344B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL429860A PL240344B1 (pl) 2019-05-07 2019-05-07 Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL429860A PL240344B1 (pl) 2019-05-07 2019-05-07 Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL429860A1 PL429860A1 (pl) 2020-11-16
PL240344B1 true PL240344B1 (pl) 2022-03-21

Family

ID=73196968

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL429860A PL240344B1 (pl) 2019-05-07 2019-05-07 Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL240344B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL429860A1 (pl) 2020-11-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU191741B (en) Method and apparatus for applying partial surface layers
EP0191631A2 (en) Coating surfaces
JPS5834185B2 (ja) リユウタイトチヤクホウホウトソノソウチ
JPH03135467A (ja) シート状の支持材料を被覆するためおよび支持材料のないシートを製造するための設備
US4167914A (en) Rotating rod, rotating press roll nip coating apparatus
CN210098071U (zh) 一种具有均匀涂抹功能的印刷涂布装置
US4796559A (en) Apparatus for applying a liquid to a web of material
CN105234042A (zh) 防渗油涂布设备
DE19901525A1 (de) Verfahren und Anlage zum Imprägnieren und Beschichten von Papier
FI64962C (fi) Foerfarande och anordning foer kontinuerlig belaeggning av ettark saerskilt en papper- eller pappbana
PL240344B1 (pl) Urządzenie do nanoszenia mieszanek elastomerowych na taśmę
JPH10760A (ja) 印刷機に用いられる塗布装置
US6077351A (en) Coating porous carriers
RU2471570C1 (ru) Устройство для нанесения клея на изделие
US20160221705A1 (en) Gluing device comprising a glue scraper and labeling unit
EP4096839B1 (en) Wire-less variable gap coater device
FI78404B (fi) Foerfarande och anordning foer dosering av bestrykningsmedel pao roerligt underlag.
CN205183050U (zh) 防渗油涂布设备
CN110239240A (zh) 印刷基板的制造方法
CN1826180B (zh) 用于涂覆材料的设备和方法
US1255245A (en) Gumming-machine.
US3645232A (en) Apparatus for simultaneously applying a plurality of coatings to a substrate
EP2846930B1 (en) Device for levelling and establishing the thickness of a liquid agent layer applied to material
FI63275C (fi) Foerfarande och anordning foer beklaedning av bandmaterial medhjaelp av en bestrykningsvals
US3665890A (en) Apparatus for repetitively applying coatings to a substrate