PL239746B1 - Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne - Google Patents

Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne Download PDF

Info

Publication number
PL239746B1
PL239746B1 PL423554A PL42355417A PL239746B1 PL 239746 B1 PL239746 B1 PL 239746B1 PL 423554 A PL423554 A PL 423554A PL 42355417 A PL42355417 A PL 42355417A PL 239746 B1 PL239746 B1 PL 239746B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
profile
fastening
panes
fastening strips
spacer
Prior art date
Application number
PL423554A
Other languages
English (en)
Other versions
PL423554A1 (pl
Inventor
Eugeniusz ZIÓŁKOWSKI
Eugeniusz Ziolkowski
Bogusław SZAREJKO
Boguslaw Szarejko
Original Assignee
Boguslaw Szarejko
Eugeniusz Ziolkowski
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boguslaw Szarejko, Eugeniusz Ziolkowski filed Critical Boguslaw Szarejko
Priority to PL423554A priority Critical patent/PL239746B1/pl
Publication of PL423554A1 publication Critical patent/PL423554A1/pl
Publication of PL239746B1 publication Critical patent/PL239746B1/pl

Links

Landscapes

  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz.
Znany jest z opisu patentowego PL203506 element mocujący dla utrzymywania oszklenia złożonego składającego się z elementu szklanego i szyby dodatkowej, połączonej z elementem szklanym, zawierający elementy zabezpieczające dla przyjęcia szyby dodatkowej w przypadku osłabienia jej połączenia z elementem szklanym charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jedno oparcie punktowe, mocujące element szklany przy użyciu siły lub przez pewne wprowadzenie w konstrukcję nośną i tym, że elementy zabezpieczające tworzą płaszczyznę przyjmującą odsuniętą od wolnej głównej powierzchni szyby dodatkowej.
Znany są z opisu wzoru użytkowego W.118169 elementy mocujące szybę balustrady, zawierające wspornik i wieszak. Wspornik jest to ukształtowana blacha, która w środku ma postać dwóch ściętych sinusoid, tworzących płaskie powierzchnie, które zaopatrzone są w otwory do mocowania. Wspornik ma dolny koniec zagięty, tworzący podparcie, a górny koniec wspornika, tworzący zaczep jest wygięty w przeciwnym kierunku niż dolny koniec wspornika. Wieszak jest to blacha o kształcie wyprostowanej litery „Z”, której górny koniec wieszaka ma kształt dopasowany do zaczepu wspornika, przy czym podparcie wspornika ma kształt dopasowany do dolnej podstawy wieszaka.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.364477 element mocujący dla dwuszybowego oszklenia izolacyjnego, kotwiony poprzez rozpieranie pierścienia rozporowego w zaopatrzonym w stożkowe podcięcie otworze w szybie zewnętrznej oszklenia izolacyjnego. Według wynalazku element mocujący jest uszczelniony dwoma pierścieniami uszczelniającymi z obu stron szyby wewnętrznej oszklenia izolacyjnego i dodatkowo zastosowany jest otwór iniekcyjny, przez który do pustej przestrzeni w miejscu przejścia elementu mocującego przez szybę wewnętrzną można wprowadzić masę uszczelniającą na przykład silikon, w celu dodatkowego uszczelnienia miejsca przejścia. Element mocujący zapewnia trwałe uszczelnienie miejsca przejścia.
Znane jest z opisu patentowego PL181271 urządzenie do mocowania brzegu szyby ma postać profilu obejmującego od zewnątrz elementem mocującym brzeg oszklenia, zwłaszcza wieloszybowego oszklenia izolacyjnego w oknach, drzwiach lub elewacjach, mającego w obszarze oszklenia kształt litery „L” lub „U”. Profil do mocowania szyby jest połączony rozłącznie z elementem ramy okna lub drzwi lub konstrukcji elewacyjnej. Profil do mocowania szyby jest wykonany z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości oraz niskiej przewodności cieplnej. Jego powierzchnia, zwrócona w stronę czołowej powierzchni oszklenia ma w przybliżeniu na środku, wybranie, które tworzy biegnącą w płaszczyźnie oszklenia rynnę odwadniającą, poza tym jednak pokrywa się w dużym stopniu z czołową powierzchnią. Profil do mocowania szyby ma na swym odwrotnym względem elementu mocującego końcu profil przyłączeniowy, który jest połączony kształtowo z ramą okna lub drzwi lub konstrukcji elewacyjnej.
Znana jest z opisu patentowego PL180381 Szyba gotowa do osadzenia w ramie otworu na szybę oraz sposób wytwarzania szyby gotowej do osadzenia w ramie otworu na szybę. Wynalazek dotyczy szyby osadzonej przez zaskoczenie, otwieranej przez obrót w odpowiednich konfiguracjach lub nie otwieranej, gotowej do zamontowania w ramie otworu na szybę, w zasadzie od zewnątrz. Szyba ta zawiera taflę ze szkła i/lub z tworzywa sztucznego oraz co najmniej jeden element zawiasowy, który zawiera co najmniej jeden pręt sztywny, który może być połączony z elementem komplementarnym, przymocowanym do ramy otworu na szybę, z jednoczesnym zachowaniem co najmniej jednego stopnia swobody w ruchu obrotowym, w celu otwierania lub zamykania tafli, gdy szyba zawiera jeden lub kilka elementów zawiasowych, umieszczonych w zasadzie na tylko jednym z jej boków.
Znana jest z opisu patentowego PL195506 Oprawa szyby okiennej ma ościeżnicę, dwie listwy zaciskowe, parę pośrednich listew osadczych i dwie ceowe listwy osłonowe. Ościeżnica ma w przekroju poprzecznym zarys zbliżony do litery „C” i przylega swym środnikiem do wielokątnego ościeża, ograniczającego otwór wycięty w skrzydle drzwiowym, a swymi bocznymi półkami przylega do powierzchni tego skrzydła. W każdym szczegółowym rozwiązaniu wynalazku ościeżnica składa się z dwóch trwale zespolonych kształtowników w postaci pary zetowników albo zetownika i kątownika. Jedną listwą zaciskową jest półka jednego z kształtowników tworzących ościeżnicę, rozpostarta prostopadle do ościeża. Drugą listwę zaciskową stanowi półka dodatkowego kształtownika, najlepiej kątownika, który jest przytwierdzony przestawnie do ościeżnicy. Pośrednie listwy osadcze przylegają wprost do bocznych półek ościeżnicy, przy czym każda listwa osadcza ma postać kątownika i posiada
PL 239 746 B1 na swych obrzeżach rowkowe gniazda lub podłużne żebra, które są zazębione odpowiednio z żebrami lub gniazdami, utworzonymi na wewnętrznych powierzchniach półek listwy osłonowej.
Znany jest z opisu patentowego PL227387 system mocowania szyby frontowej lady wystawowej, zwłaszcza chłodniczej, charakteryzujący się tym, że składa się z szyby prostej z umieszczoną w dolnej części belką jezdną, wyposażoną w rolki jezdne, do której przymocowane są obudowy łożysk liniowych, których wałki prowadzące umieszczone są na ramionach uchylnych, przy czym każde z ramion uchylnych połączone jest z profilem pionowym, do którego zamocowana prostopadle jest prowadnica dolna oraz prowadnica górna, ponadto ramiona uchylne połączone są belką spinającą, na której umieszczone są elementy zabezpieczające, opcjonalnie szyba prosta wyposażona jest w prostopadłą do niej górną półkę.
Istotą wynalazku jest węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składający się z zespolonej szyby górnej i dolnej, profilowych ramek okalających, elementu mocującego, śrub, charakteryzujący się tym, że zespolenie szybowe składa się z co najmniej jednej szyby zewnętrznej i co najmniej jednej szyby wewnętrznej o wysokości mniejszej od wysokości szyby zewnętrznej, które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne i profilowe listwy mocujące górne. Profilowe listwy mocujące dolne i profilowe listwy mocujące górne mają co najmniej jeden wzdłużny profilowy kanał, w którym umieszczone są segmentowe górne listwy mocujące oraz dolne segmentowe listwy mocujące, przytwierdzone rozłącznie do elementu nośnego połączonego poprzez element regulacyjny z zaczepem podstawy mocowania do stropu. Profilowy kanał ma poziomą uszczelkę.
Korzystnie wzdłużny profilowy kanał ma co najmniej jedną przestrzeń zewnętrzną, w której ma poziomą uszczelkę oraz co najmniej jedną przestrzeń wewnętrzną, w której ma segmentowe górne listwy mocujące oraz dolne segmentowe listwy mocujące.
Korzystnie zespolenie szybowe składa się z dwóch szyb zewnętrznych profilowanych giętych i dwóch szyb wewnętrznych profilowanych giętych.
Korzystnie segmentowe górne listwy mocujące oraz dolne segmentowe listwy mocujące przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego, co najmniej jedną śrubą.
Korzystnie element nośny połączony poprzez element regulacyjny, który ma regulację w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy mocowania do stropu, ma regulację w płaszczyźnie poziomej.
Korzystnie w części dolnej szyby wewnętrzne posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej poprzez element dystansowy, zaś szyby zewnętrzne posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej poprzez element dystansowy. W części górnej profilowa listwa mocująca górna posadowiona jest na szybach wewnętrznych poprzez element dystansowy, zaś na szybach zewnętrznych posadowiona jest poprzez element dystansowy.
Korzystnie pozioma uszczelka ma sztywną wkładkę oraz wargi.
Korzystnie pomiędzy szybami zewnętrznymi, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej ma klej strukturalny, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej ma klej strukturalny. Pomiędzy szybami zewnętrznymi, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej ma klej strukturalny, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej ma klej strukturalny.
Węzeł według wynalazku pozwala na demontaż pojedynczego segmentu szybowego od strony zewnętrznej na fasadzie budynku. Demontaż od zewnątrz uszkodzonego segmentu elewacji, ogranicza do minimum ingerencję w wewnętrzną zabudowę pomieszczeń użytkowych budynku nie naruszając bariery ogniowej stropu, wykończenia posadzki i sufitu. Konstrukcja węzła według wynalazku umożliwia montaż szklanej fasady budynku od wewnątrz, bez konieczności stosowania rusztowania zewnętrznego. W szczególności węzeł poprzez możliwości regulacji poziomej i kątowej pozwala na montaż elewacji szklanej wykonanej z szyb giętych 3D. Pozioma i kątowa regulacja węzła umożliwia mocowanie do stropu budynku szyby o dowolnym nieregularnym profilu gięcia. Wynalazek umożliwia zwiększenie zabudowy elewacji budynków, która jest korzystniejsza z punktu widzenia oszczędności materiałowych i ochrony środowiska szklaną fasadą 3D.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony został na rysunku, gdzie Fig. 1 przedstawia węzeł mocujący jednokomorowy w przekroju wzdłużnym; Fig. 2 przedstawia węzeł mocujący dwukomorowy w przekroju wzdłużnym.
Przykład wykonania I
Węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składa się z zespolonej szyby górnej i dolnej,
PL 239 746 B1 profilowych ramek okalających, elementu mocującego i śrub. Zespolenie szybowe składa się z jednej szyby zewnętrznej 21 i szyby wewnętrznej 23 o wysokości mniejszej od wysokości szyby zewnętrznej 21, które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne 4 i profilowe listwy mocujące górne 10. Listwy mocujące 4 i 10 mają jeden wzdłużny profilowy kanał 3, w którym ma segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9, przytwierdzone rozłącznie do elementu nośnego 6 połączonego poprzez element regulacyjny 8 z zaczepem podstawy 7 mocowania do stropu. Profilowy kanał 3 ma poziomą uszczelkę 14. Segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 jedną śrubą 5. Element nośny 6 połączony poprzez element regulacyjny 8, regulowany jest w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy 7 mocowania do stropu regulowany jest w płaszczyźnie poziomej. W części dolnej szyby wewnętrzne 23 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 20, a szyby zewnętrzne 21 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 18. W części górnej profilowa listwa mocująca górna 10 posadowiona jest na szybach wewnętrznych 23 poprzez element dystansowy 12, a na szybach zewnętrznych 21 posadowiona jest poprzez element dystansowy 16. Pozioma uszczelka 14 ma sztywną wkładkę 15 oraz wargi 17. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 1, a pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 19. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 24, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 25.
Przykład wykonania II
Węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składa się z zespolonej szyby górnej i dolnej, profilowych ramek okalających, elementu mocującego i śrub. Zespolenie szybowe składa się z jednej szyby zewnętrznej 21 i jednej szyby wewnętrznej 23 o wysokości mniejszej od wysokości szyby zewnętrznej 21, które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne 4 i profilowe listwy mocujące górne 10, które mają jeden wzdłużny profilowy kanał 3. Profilowy kanał 3 ma jedną przestrzeń zewnętrzną 13, w której ma poziomą uszczelkę 14 oraz przestrzeń wewnętrzną 3’, w której ma segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9. Górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 połączonego poprzez element regulacyjny 8 z zaczepem podstawy 7 mocowania do stropu. Segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 jedną śrubą 5. Element nośny 6 połączony poprzez element regulacyjny 8, regulowany jest w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy 7 mocowania do stropu regulowany jest w płaszczyźnie poziomej. W części dolnej szyby wewnętrzne 23 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 20, a szyby zewnętrzne 21 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 18. W części górnej profilowa listwa mocująca górna 10 posadowiona jest na szybach wewnętrznych 23 poprzez element dystansowy 12, a na szybach zewnętrznych 21 posadowiona jest poprzez element dystansowy 16. Pozioma uszczelka 14 ma sztywną wkładkę 15 oraz wargi 17. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 1, a pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 19. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 24, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 25.
Przykład wykonania III
Węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składa się z zespolonej szyby górnej i dolnej, profilowych ramek okalających, elementu mocującego i śrub. Zespolenie szybowe składa się z dwóch szyb zewnętrznych 21 profilowanych giętych i dwóch szyb wewnętrznych 23 profilowanych giętych o wysokości mniejszej od wysokości szyb zewnętrznych 21, które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne 4 i profilowe listwy mocujące górne 10. Listwy mocujące 4 i 10 mają jeden wzdłużny profilowy kanał 3, w którym ma segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9, przytwierdzone rozłącznie do elementu nośnego 6 połączonego poprzez element regulacyjny 8 z zaczepem podstawy 7 mocowania do stropu. Profilowy kanał 3 ma
PL 239 746 B1 poziomą uszczelkę 14. Segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 jedną śrubą 5. Element nośny 6 połączony poprzez element regulacyjny 8, regulowany jest w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy 7 mocowania do stropu regulowany jest w płaszczyźnie poziomej. W części dolnej szyby wewnętrzne 23 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 20, a szyby zewnętrzne 21 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 18. W części górnej profilowa listwa mocująca górna 10 posadowiona jest na szybach wewnętrznych 23 poprzez element dystansowy 12, a na szybach zewnętrznych 21 posadowiona jest poprzez element dystansowy 16. Pozioma uszczelka 14 ma sztywną wkładkę 15 oraz wargi 17. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 1, a pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 19. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 24, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 25.
Przykład wykonania IV
Węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składa się z zespolonej szyby górnej i dolnej, profilowych ramek okalających, elementu mocującego i śrub. Zespolenie szybowe składa się z dwóch szyb zewnętrznych 21 profilowanych giętych i dwóch szyb wewnętrznych 23 profilowanych giętych o wysokości mniejszej od wysokości szyb zewnętrznych 21, które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne 4 i profilowe listwy mocujące górne 10, które mają jeden wzdłużny profilowy kanał 3. Profilowy kanał 3 ma jedną przestrzeń zewnętrzną 13, w której ma poziomą uszczelkę 14 oraz przestrzeń wewnętrzną 3’, w której ma segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9. Górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 połączonego poprzez element regulacyjny 8 z zaczepem podstawy 7 mocowania do stropu. Segmentowe górne listwy mocujące 2 oraz dolne segmentowe listwy mocujące 9 przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego 6 jedną śrubą 5. Element nośny 6 połączony poprzez element regulacyjny 8, regulowany jest w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy 7 mocowania do stropu regulowany jest w płaszczyźnie poziomej. W części dolnej szyby wewnętrzne 23 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 20, a szyby zewnętrzne 21 posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej 4 poprzez element dystansowy 18. W części górnej profilowa listwa mocująca górna 10 posadowiona jest na szybach wewnętrznych 23 poprzez element dystansowy 12, a na szybach zewnętrznych 21 posadowiona jest poprzez element dystansowy 16. Pozioma uszczelka 14 ma sztywną wkładkę 15 oraz wargi 17. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 1, a pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej 4 ma klej strukturalny 19. Pomiędzy szybami zewnętrznymi 21, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 24, zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi 23, a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej 10 ma klej strukturalny 25.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Węzeł mocujący zespolone szyby elewacyjne, zwłaszcza profilowane gięte w budynkach wysokościowych z możliwością ich demontażu od zewnątrz składający się z zespolonej szyby górnej i dolnej, profilowych ramek okalających, elementu mocującego, śrub, znamienny tym, że zespolenie szybowe składa się z co najmniej jednej szyby zewnętrznej (21) i co najmniej jednej szyby wewnętrznej (23) o wysokości mniejszej od wysokości szyby zewnętrznej (21), które w zespoleniu w części dolnej i górnej mają profilowe listwy mocujące dolne (4) i profilowe listwy mocujące górne (10), które mają co najmniej jeden wzdłużny profilowy kanał (3), w którym ma segmentowe górne listwy mocujące (2) oraz dolne segmentowe listwy mocujące (9), przytwierdzone rozłącznie do elementu nośnego (6) połączonego poprzez element regulacyjny (8) z zaczepem podstawy (7) mocowania do stropu, przy czym profilowy kanał (3) ma poziomą uszczelkę (14).
    PL 239 746 B1
  2. 2. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że wzdłużny profilowy kanał (3) ma co najmniej jedną przestrzeń zewnętrzną (13), w której ma poziomą uszczelkę (14) oraz co najmniej jedną przestrzeń wewnętrzną (3’), w której ma segmentowe górne listwy mocujące (2) oraz dolne segmentowe listwy mocujące (9).
  3. 3. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że zespolenie szybowe składa się z dwóch szyb zewnętrznych (21) profilowanych giętych i dwóch szyb wewnętrznych (23) profilowanych giętych.
  4. 4. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że segmentowe górne listwy mocujące (2) oraz dolne segmentowe listwy mocujące (9) przytwierdzone są rozłącznie do elementu nośnego (6), co najmniej jedną śrubą (5).
  5. 5. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że element nośny (6) połączony poprzez element regulacyjny (8), który ma regulację w płaszczyźnie pionowej, zaś zaczep podstawy (7) mocowania do stropu, ma regulację w płaszczyźnie poziomej.
  6. 6. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że w części dolnej szyby wewnętrzne (23) posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej (4) poprzez element dystansowy (20), zaś szyby zewnętrzne (21) posadowione są na profilowej listwie mocującej dolnej (4) poprzez element dystansowy (18), przy czym w części górnej profilowa listwa mocująca górna (10) posadowiona jest na szybach wewnętrznych (23) poprzez element dystansowy (12), zaś na szybach zewnętrznych (21) posadowiona jest poprzez element dystansowy (16).
  7. 7. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że pozioma uszczelka (14) ma sztywną wkładkę (15) oraz wargi (17).
  8. 8. Węzeł według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy szybami zewnętrznymi (21) a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej (4) ma klej strukturalny (1), zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi (23) a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej dolnej (4) ma klej strukturalny (19), zaś pomiędzy szybami zewnętrznymi (21) a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej (10) ma klej strukturalny (24), zaś pomiędzy szybami wewnętrznymi (23) a powierzchnią wewnętrzną profilowej listwy mocującej górnej (10) ma klej strukturalny (25).
PL423554A 2017-11-23 2017-11-23 Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne PL239746B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL423554A PL239746B1 (pl) 2017-11-23 2017-11-23 Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL423554A PL239746B1 (pl) 2017-11-23 2017-11-23 Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL423554A1 PL423554A1 (pl) 2019-06-03
PL239746B1 true PL239746B1 (pl) 2022-01-03

Family

ID=66649208

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL423554A PL239746B1 (pl) 2017-11-23 2017-11-23 Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL239746B1 (pl)

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH326085A (de) * 1955-01-31 1957-12-15 Twerenbold Hans Glasplattendach
US4552790A (en) * 1983-06-30 1985-11-12 Francis Geoffrey V Structural spacer glazing with connecting spacer device
US4500572A (en) * 1983-06-30 1985-02-19 Francis Geoffrey V Structural spacer glazing with connecting spacer device
FR2713258B1 (fr) * 1993-11-30 1996-02-09 Saint Gobain Vitrage Liaison mécanique entre un élément vitré et une structure porteuse.
DE19601505C1 (de) * 1996-01-17 1997-06-19 Wicona Bausysteme Gmbh Glasrandhalterung
PL221192B1 (pl) * 2012-09-05 2016-03-31 Czyżewicz Tadeusz Cc Montage Wygięta powłoka szklana i sposób wytwarzania wygiętej powłoki szklanej

Also Published As

Publication number Publication date
PL423554A1 (pl) 2019-06-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9617733B2 (en) Curtain wall elements
US7162842B2 (en) Structural element system and structural elements of such system for curtain facades, facade linings, sun rooms, soundproofing walls, fair buildings and the like
US9725946B1 (en) Cladding system for glazed doors and windows
US20090241421A1 (en) Window system with integral mounting base
RU179800U1 (ru) Светопрозрачный модуль заводской сборки для остекленения строительных конструкций
RU2599243C1 (ru) Система строительных светопрозрачных ограждающих конструкций
US4611447A (en) Curtain wall and window frame construction
PL239746B1 (pl) Wezel mocujacy zespolone szyby elewacyjne
RU2658814C1 (ru) Система утепления стоечно-ригельного остекления балконов и способ ее установки
GR1010034B (el) Ευελικτο πλαισιο υαλωσης σε υποδαπεδιο οδηγο κυλισης συρομενου συστηματος με υποδαπεδιο συστημα απορροης υδατων και μετατροπη ημιαορατου συρομενου συστηματος σε αορατο
WO2017068408A1 (en) Frame construction profile for closure of an opening in a construction wall, frames made of such profiles, windows or doors having such frames and a method of fastening such windows or doors, in insulating section of the walls
EP0797711B1 (en) Profile-member system
PL240874B1 (pl) Węzeł mocujący zespolone szyby balustradowe
JP6784606B2 (ja) カーテンウォール
CN212897060U (zh) 幕墙式窗的阴角结构
RU76058U1 (ru) Интегрированное окно
CN212897061U (zh) 幕墙式窗的阳角结构
CN216641851U (zh) 一种隔热型玻璃幕墙内倒窗结构
CN213391815U (zh) 幕墙式窗的樘间拼接结构
CN213980430U (zh) 安装方便的幕墙式窗
GB2496130A (en) Peripheral ceiling fitting for conservatory roof
RU91096U1 (ru) Комплект профилей для сборки светопрозрачных ограждающих конструкций зданий и сооружений (варианты)
FI89531C (fi) Anordning vid ett fasad- och ljustakssystem
PL73367Y1 (pl) Okno rustykalne
PL109287B1 (en) Facade elements for protective walls