PL239662B1 - Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne - Google Patents

Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne Download PDF

Info

Publication number
PL239662B1
PL239662B1 PL432861A PL43286120A PL239662B1 PL 239662 B1 PL239662 B1 PL 239662B1 PL 432861 A PL432861 A PL 432861A PL 43286120 A PL43286120 A PL 43286120A PL 239662 B1 PL239662 B1 PL 239662B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
self
elements
adhesive
holes
remote identification
Prior art date
Application number
PL432861A
Other languages
English (en)
Other versions
PL432861A1 (pl
Inventor
Karol Błaszczyk
Marcin Wojciechowski
Original Assignee
Chemes M Szperlinski Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chemes M Szperlinski Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Chemes M Szperlinski Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL432861A priority Critical patent/PL239662B1/pl
Publication of PL432861A1 publication Critical patent/PL432861A1/pl
Publication of PL239662B1 publication Critical patent/PL239662B1/pl

Links

Landscapes

  • Making Paper Articles (AREA)

Abstract

Przedmiotem zgłoszenia jest sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne. W sposobie produkcji etykiet samoprzylepnych na materiał podkładowy (2) nanosi się znaczniki fotokomórki (4), następnie z wierzchniej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego stanowiącej wstęgę materiału wierzchniego za pomocą wykrojnika pierwszego wycina się elementy pierwsze (5). Jednocześnie z przeciwnej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego w materiale podkładowym (2) wycina się otwory (6). Wymiary powierzchni elementów pierwszych (5) dobiera się tak, aby odległość krawędzi elementów pierwszych (5) była większa od krawędzi otworu (6). Z wstęgi laminatu samoprzylepnego usuwa się materiał wierzchni znajdujący się poza powierzchniami elementów pierwszych (5), natomiast wstęgę laminatu samoprzylepnego z wyciętymi elementami pierwszymi (5) i materiałem podkładowym (2) z wyciętymi otworami (6) nawija się na rolę. W otwory (6) usytuowane w materiale podkładowym (2) aplikuje się urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7) tak, aby całkowicie mieściły się w obrysach otworów (6) i jednocześnie dociska się je do powierzchni spodniej materiału wierzchniego elementów pierwszych (5). Jako urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7) stosuje się tagi antykradzieżowe RF lub tagi RFID czy też tagi NFC.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne, przeznaczone do oznaczania produktów z jednoczesnym mocowaniem do nich urządzeń, zawierających co najmniej antenę, które są znacznikami zdalnej identyfikacji, zwłaszcza tagami antykradzieżowymi RF lub tagami RFID albo tagami NFC.
W celu zabezpieczenia towaru przed kradzieżą stosuje się tagi antykradzieżowe które są aktywne pomiędzy bramownicami wytwarzającymi fale radiowe o częstotliwości 8,2 MHz. Etykiety wraz z zabezpieczeniem mocuje się na powierzchni opakowań. Ze względów na konieczność ograniczenia możliwości nieuprawnionego zerwania tagów antykradzieżowych czy też ewentualnego ich uszkodzenia, skutkującego zniszczeniem zabezpieczenia antykradzieżowego, powierzchnię tagów antykradzieżowych zasłania się wielobarwną etykietą samoprzylepną, korzystnie zadrukowaną informacją o towarze. Tak dyskretne mocowanie tagów antykradzieżowych pozwala jednocześnie na zachowanie estetyki opakowania.
Z opisu do amerykańskiego zgłoszenia wynalazku US5351426 A znane są sposób wytwarzania etykiet samoprzylepnych, urządzenie do realizacji takiego sposobu, etykieta samoprzylepna wykonana na takim urządzeniu oraz sposób nakładania etykiety według wynalazku na opakowanie. W ujawnionym w przedmiotowym opisie rozwiązaniu sposobu wytwarzania etykiet samoprzylepnych odwijaną z rolki pierwszej taśmę przezroczystej folii, której powierzchnia przednia i powierzchnia tylna odpowiadają odpowiednio przedniej i tylnej powierzchni przyszłych etykiet przepuszcza się przez stanowiska drukujące, gdzie na powierzchnię tylną nakłada się nadruk w taki sposób, aby był czytelny przez powierzchnię przednią taśmy przezroczystej folii. Po przejściu przez ostatnie stanowisko drukujące otrzymuje się cały nadruk, który zawiera cały tekst każdej z przyszłych etykiet. Odwijaną z rolki drugiej taśmę materiału podkładowego, który typowo ma co najmniej jedną powierzchnię powleczoną substancją odporną na przywieranie, taką jak powłoka silikonowa, podaje się do stanowiska klejowego, gdzie nakłada się klej w wyznaczone strefy powierzchni materiału podkładowego zwróconej w stronę taśmy przezroczystej folii. Następnie zadrukowaną taśmę przezroczystej folii oraz taśmę materiału podkładowego, z naniesionym klejem, wprowadza się między rolki dociskowe, gdzie łączy się ze sobą taśmę przezroczystej folii z taśmą materiału podkładowego tak aby tworzy one wstęgę. W trakcie przejścia przez rolki dociskowe prędkości przesuwu taśmy przezroczystej folii oraz taśmy materiału podkładowego reguluje się tak, aby po ich połączeniu klejem nadruk i strefa kleju każdej z przyszłych etykiet były umieszczone naprzeciw siebie i precyzyjnie zorientowane względem siebie. Dzięki takiej regulacji każda strefa kleju przylega do powierzchni tylnej przezroczystej folii i skutecznie przechwytuje nadruk każdej z przyszłych etykiet, który jest zamknięty między tylną powierzchnią przezroczystej folii a klejem. Następnie wstęgę kieruje się między dolny wałek wyciskowy i górny wałek wycinający zespołów wycinania matrycowego zamontowanych na elementach prasy drukarskiej. Na zespołach wycinania matrycowego przecina się przezroczystą folię, wzdłuż prostokątnego przebiegu osobno do każdej etykiety i oddalonego na zewnątrz od obwodu strefy kleju przypisanej dla każdej z etykiet. Zatem obrzeże strefy kleju dla każdej wytwarzanej etykiety jest oddalone do wewnątrz lub wgłębione od zewnętrznego obrzeża otrzymanych etykiet. Strefy kleju utrzymują powstałe etykiety na taśmie materiału podkładowego. Część przezroczystej folii, poza przebiegami odcinania, usuwa się z taśmy materiału podkładowego w postaci ażuru odpadowego pozostawiając powstałe etykiety przyklejone do taśmy materiału podkładowego. Ażur odpadowy nawija się na szpulę odbiorczą.
Z opisu wynalazku do patentu polskiego numer PL 220956 B1 znany jest sposób wytwarzania etykiet samoprzylepnych, w którym za pomocą maszyny drukującej na warstwę wierzchnią wstęgi materiału samoprzylepnego naklejoną na warstwę podłoża nanosi się w ustalonych obszarach etykiet nadruk, a następnie w sekcji sztancującej przecina się warstwę wierzchnią wokół obszarów etykiet, po czym w sekcji usuwającej ażur usuwa się część warstwy wierzchniej, przy czym za pomocą maszyny drukującej nanosi się na warstwę wierzchnią w obszarze paskowym stycznym do krawędzi warstwy wierzchniej oznaczenia liczbowe, a w sekcji sztancującej przecina się warstwę wierzchnią wzdłuż krawędzi obszaru paskowego, po czym w sekcji usuwającej ażur usuwa się warstwę wierzchnią z obszaru ażuru poza obszarami etykiet i obszarem paskowym. Za pomocą maszyny drukującej można nanosić na warstwę wierzchnią w obszarze paskowym oznaczenia liczbowe określające ilość obszarów etykiet pomiędzy początkiem wstęgi materiału samoprzylepnego a miejscem, w którym jest umieszczone dane oznaczenie liczbowe.
PL 239 662 B1
Celem wynalazku jest uproszczenie sposobu produkcji etykiet, który gwarantował będzie precyzyjne aplikowanie urządzeń stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji pod zadrukowaną etykietę, szczególnie wielobarwną. Kolejnym celem wynalazku jest możliwość ułatwienia procesu precyzyjnego nakładania zintegrowanych z urządzeniami stanowiącymi znaczniki zdalnej identyfikacji samoprzylepnych zadrukowanych etykiet, zwłaszcza wielobarwnych na produkt lub jego opakowanie. Innym celem wynalazku jest pozyskanie rozwiązania mającego gwarantować odbiorcy możliwość zwiększenia wydajności etykietowania.
Istota sposobu produkcji etykiet samoprzylepnych, w którym zgodnie z wynalazkiem, na stronie wierzchniej wstęgi laminatu samoprzylepnego w postaci materiału wierzchniego pokrytego od spodu klejem łączącym go z materiałem podkładowym, za pomocą maszyny drukującej nanosi się nadruk, charakteryzuje się tym, że na materiał podkładowy nanosi się znaczniki fotokomórki, następnie z wierzchniej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego stanowiącej wstęgę materiału wierzchniego wycina się, na wymiary odpowiadające powierzchni nadruku, za pomocą wykrojnika pierwszego, elementy pierwsze, poza tym jednocześnie z przeciwnej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego, za pomocą wykrojnika drugiego, w materiale podkładowym wycina się otwory tak, aby przebieg krawędzi otworów umożliwiał powierzchnią dużym urządzeniom stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji przejście przez te otwory, natomiast wymiary powierzchni nadruku dobiera się tak, aby odległość krawędzi powierzchni nadruku była większa od krawędzi otworu dla urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji, po czym z wstęgi laminatu samoprzylepnego usuwa się materiał wierzchni znajdujący się poza powierzchniami elementów pierwszych, który stanowi odpad produkcyjny, natomiast wstęgę laminatu samoprzylepnego z wyciętymi elementami pierwszymi i materiałem podkładowym z wyciętymi otworami nawija się na rolę, a następnie w otwory usytuowane w materiale podkładowym aplikuje się tagi urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji, tak, aby całkowicie mieściły się w obrysach otworów i jednocześnie dociska się je do powierzchni spodniej materiału wierzchniego elementów pierwszych. Według innej, korzystnej cechy wynalazku przebieg krawędzi otworów przebiega co najmniej 4 mm od krawędzi powierzchni dużej urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji. Według następnej, korzystnej cechy wynalazku wymiary powierzchni elementów pierwszych dobiera się tak, aby odległość krawędzi elementów pierwszych była większa od krawędzi otworu o wartość większą niż 4 mm. Według kolejnej, korzystnej cechy wynalazku przed aplikacją urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji, na maszynie konfekcjonującej sprawdza się jakość połączenia elementów pierwszych z materiałem podkładowym i usuwa się ewentualne błędy. Według innej, korzystnej cechy wynalazku urządzenie stanowiące znacznik zdalnej identyfikacji, aplikuje się za pomocą aplikatora etykieciarki do aplikacji etykiet dostosowanej do aplikacji urządzeń stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji.
Istota konstrukcji etykiet samoprzylepnych, która zgodnie z wynalazkiem ma postać wstęgi z laminatu samoprzylepnego zawierającej połączone ze sobą materiał podkładowy, równe zadrukowane elementy pierwsze z materiału wierzchniego i tagi anty kradzieżowe RF, charakteryzuje się tym, że na wstędze materiału podkładowego mają równe i równo rozmieszczone otwory, w których są umieszczone urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji, tak że ich powierzchnie są przyklejone do zadrukowanych elementów pierwszych, przy czym w płaszczyźnie poziomej powierzchnie elementów pierwszych są większe od powierzchni dużych urządzeń stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji, natomiast w płaszczyźnie poziomej krawędzie otworów są odsunięte od krawędzi powierzchni dużych urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji, ponadto wychodzące poza krawędzie powierzchni urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji fragmenty spodniej powierzchni elementów pierwszych mają własności samoprzylepne i przywierają do fragmentów powierzchni papieru podkładowego leżących poza otworami. Według innej, korzystnej cechy wynalazku w płaszczyźnie poziomej krawędzie otworów przebiegają co najmniej 4 mm od krawędzi powierzchni dużej urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji. Według kolejnej, korzystnej cechy wynalazku w płaszczyźnie poziomej odległość krawędzi powierzchni elementów pierwszych od krawędzi otworu wynosi co najmniej o 4 mm.
Korzystnym skutkiem stosowania wynalazku jest możliwość produkcji etykiet, gwarantującej precyzyjne aplikowanie urządzeń stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji pod zadrukowaną etykietę w tym pod etykietę wielobarwną. Wynalazek ułatwia proces precyzyjnego nakładania zintegrowanych z urządzeniem stanowiącym znacznik zdalnej identyfikacji samoprzylepnych zadrukowanych etykiet na produkt lub jego opakowanie.
PL 239 662 B1
Kolejnym korzystnym skutkiem stosowania wynalazku jest rozwiązanie gwarantujące odbiorcy możliwość zwiększenia wydajności etykietowania.
Przedmiot wynalazku zostanie bliżej wyjaśniony za pomocą jego przykładowych realizacji, zilustrowanych rysunkiem, na którym Fig. 1 jest widokiem z góry materiału wierzchniego z miejsc późniejszego występowania elementów pierwszych połączonych z materiałem podkładowym, Fig. 2 - widokiem z dołu materiału podkładowego z tagami antykradzieżowymi RF rozmieszczonymi w jego otworach, a Fig. 3 jest widokiem z góry etykiety z częściowo oddzielonym od materiału podkładowego połączeniem elementem pierwszym zespolonym z tagiem antykradzieżowym RF.
P r z y k ł a d 1
Sposób produkcji etykiet samoprzylepnej, według przykładowej realizacji wynalazku, polega na tym, że za pomocą maszyny drukującej umożliwiającej zadruk rolowy fleksograficzny lub offsetowy np. firm Gallus Nilpeter na stronie wierzchniej materiału wierzchniego 1 stanowiącej element laminatu samoprzylepnego, w postaci materiału wierzchniego 1 pokrytego od spodu klejem łączącym go z materiałem podkładowym 2, nanosi się nadruk 3. Na materiał podkładowy 2 nanosi się znaczniki fotokomórki 4. Z wierzchniej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego stanowiącej wstęgę materiału wierzchniego 1, za pomocą wykrojnika pierwszego wycina się, na wymiary odpowiadające powierzchni nadruku 3, elementy pierwsze 5. Jednocześnie z przeciwnej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego, za pomocą wykrojnika drugiego, w materiale podkładowym 2 wycina się otwory 6. Przebieg krawędzi otworów 6 ustala się tak, aby przebiegały 4,5 mm od krawędzi powierzchni dużej urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji Z, mającego postać taga antykradzieżowego RF Z, dzięki czemu wymiary otworów 6 umożliwiają powierzchnią dużym taga antykradzieżowego RF Z przejście przez te otwory. Wymiary powierzchni elementów pierwszych 5 dobiera się tak, aby odległość krawędzi powierzchni elementów pierwszych 5 była większa od krawędzi otworu 6, wartość 4,5 mm. Z wstęgi laminatu samoprzylepnego usuwa się materiał wierzchni 1 znajdujący się poza powierzchniami elementów pierwszych 5, który stanowi odpad produkcyjny, natomiast wstęgę laminatu samoprzylepnego z wyciętymi elementami pierwszymi 5 i materiałem podkładowym 2 z wyciętymi otworami 6 nawija się na rolę. Następnie na maszynie konfekcjonującej sprawdza się jakość połączenia elementów pierwszych 5 z materiałem podkładowym i usuwa się ewentualne błędy. Po czym w trakcie odwijania wstęgi laminatu samoprzylepnego w otwory 6 usytuowane w materiale podkładowym 2 aplikuje się tagi antykradzieżowe RF 7 tak, aby całkowicie mieściły się w obrysach otworów 6 i jednocześnie dociska się je do powierzchni spodniej materiału wierzchniego 1 elementów pierwszych 5 w celu właściwego sklejenia materiału wierzchniego 1 elementu laminatu samoprzylepnego z tagiem antykradzieżowym RF 7. Tagi antykradzieżowe RF Z aplikuje się za pomocą aplikatora etykieciarki do aplikacji etykiet dostosowanej do aplikacji tagów antykradzieżowych RF 7. Jako materiał wierzchni 1 stosuje się folię, jednak może być ona zastępowana papierem. Jako materiał podkładowy 2 stosuje się papier, jednak może być on zastępowany innym rodzajem surowca np. silikonem, PP lub PET. Znaczniki fotokomórki 4 mają postać nadrukowanych belek, jednak dla poprawy przebiegu operacji aplikacji mogą być dodane perforacje lub inne nacięcia na bokach długich materiału podkładowego 2. W przypadkach gdy urządzeniami stanowiącymi znaczniki zdalnej identyfikacji 7 mają postać tagów RFID czy też tagów NFC proces przebiega tak samo.
P r z y k ł a d 2
Etykiety samoprzylepne, według przykładowej realizacji wynalazku mają postać wstęgi laminatu samoprzylepnego zawierającej połączone ze sobą materiał podkładowy 2, równe zadrukowane elementy pierwsze 5 z materiału wierzchniego 1 i urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji 7 jakimi są tagi antykradzieżowe RF. Na wstędze materiału podkładowego 2 znajdują się równe i równo rozmieszczone otwory 6, w których są umieszczone tagi antykradzieżowe RF 7, tak że ich powierzchnie są przyklejone do zadrukowanych elementów pierwszych 5. W płaszczyźnie poziomej powierzchnie elementów pierwszych 5 są większe od powierzchni dużych tagów antykradzieżowych RF 7. W płaszczyźnie poziomej krawędzie otworów 6 są odsunięte od krawędzi powierzchni dużych tagów antykradzieżowego RF 7. Wychodzące poza krawędzie powierzchni tagów antykradzieżowych RF 7 fragmenty spodniej powierzchni elementów pierwszych 5 mają własności samoprzylepne i przywierają do fragmentów powierzchni papieru podkładowego 2 leżących poza otworami 6. W płaszczyźnie poziomej krawędzie otworów 6 przebiegają w odległości 4 mm od krawędzi powierzchni dużej taga antykradzieżowego RF 7. W płaszczyźnie poziomej odległość krawędzi powierzchni elementów pierwszych 5 od krawędzi otworu 6 jest większa o 4,5 mm. Materiałem wierzchnim 1 jest folia, jednak może być ona zastępowana papierem. Materiałem podkładowym 2 jest papier, jednak może być on zastę
PL 239 662 B1 powany innym rodzajem surowca np. silikonem, PP lub PET. Podczas etykietowania opakowań za pomocą etykieciarki dostosowanej również do aplikacji tagów antykradzieżowych RF 7 element pierwszy 5 zabiera ze sobą przyklejony do niego tag antykradzieżowy RF 7 razem z papierem podkładowym 2 z uprzednio wyciętymi otworami 6 i naklejonym tagiem antykradzieżowym RF 7, który po zaetykietowaniu jest w całości przykryty elementem pierwszym 5 i po zaetykietowaniu na produkt końcowy nie ma możliwości jego oderwania, a sam zaetykietowany produkt jest w sposób bezpieczny dyskretnie zabezpieczony przed kradzieżą. Po zaetykietowaniu materiał podkładowy 2 jest zabierany na odwijak urządzenia etykietującego z widocznymi otworami 6, w których wcześniej znajdowały się tagi antykradzieżowe RF 7. Dla etykiety według niniejszego przykładu realizacji nie ma znaczenia czy urządzeniem stanowiącym znacznik zdalnej identyfikacji Z jest tag antykradzieżowy RF czy też tag RFID lub tag NFC.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych, w którym na stronie wierzchniej wstęgi laminatu samoprzylepnego w postaci materiału wierzchniego pokrytego od spodu klejem łączącym go z materiałem podkładowym, za pomocą maszyny drukującej nanosi się nadruk, znamienny tym, że na materiał podkładowy (2) nanosi się znaczniki fotokomórki (4), następnie z wierzchniej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego stanowiącej wstęgę materiału wierzchniego (1) za pomocą wykrojnika pierwszego wycina się, na wymiary odpowiadające powierzchni nadruku (3), elementy pierwsze (5), poza tym jednocześnie z przeciwnej strony wstęgi laminatu samoprzylepnego, za pomocą wykrojnika drugiego, w materiale podkładowym (2) wycina się otwory (6) tak, aby przebieg krawędzi otworów (6) umożliwiał powierzchnią dużym urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji (7) przejście przez otwory (6), natomiast wymiary powierzchni elementów pierwszych (5) dobiera się tak, aby odległość krawędzi elementów pierwszych (5) była większa od krawędzi otworu (6), ponadto z wstęgi laminatu samoprzylepnego usuwa się materiał wierzchni (1) znajdujący się poza powierzchniami elementów pierwszych (5), który stanowi odpad produkcyjny, natomiast wstęgę laminatu samoprzylepnego z wyciętymi elementami pierwszymi (5) i materiałem podkładowym (2) z wyciętymi otworami (6) nawija się na rolę, a następnie w otwory (6) usytuowane w materiale podkładowym (2) aplikuje się urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7) tak, aby całkowicie mieściły się w obrysach otworów (6) i jednocześnie dociska się je do powierzchni spodniej materiału wierzchniego (1) elementów pierwszych (5).
  2. 2. Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych, według zastrz. 1, znamienny tym, że krawędzie otworów (6), dobiera się tak, aby przebiegały co najmniej 4 mm od krawędzi powierzchni dużej urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji (7).
  3. 3. Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych, według zastrz. 1, znamienny tym, że wymiary elementów pierwszych (5) dobiera się tak, aby odległość krawędzi powierzchni elementów pierwszych (5) była większa od krawędzi otworu (6) o wartość większą niż 4 mm.
  4. 4. Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych, według zastrz. 1, znamienny tym, że przed aplikacją urządzeń stanowiących znaczniki zdalnej identyfikacji (7) na maszynie konfekcjonującej sprawdza się jakość połączenia elementów pierwszych (5) z materiałem podkładowym (2) i usuwa się ewentualne błędy.
  5. 5. Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych, według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7) aplikuje się za pomocą aplikatora etykieciarki do aplikacji etykiet dostosowanej do aplikacji urządzeń stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7).
  6. 6. Etykiety samoprzylepne w postaci wstęgi laminatu samoprzylepnego zawierającej połączone ze sobą materiał podkładowy, równe zadrukowane elementy pierwsze z materiału wierzchniego i urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji, znamienne tym, że na wstędze materiału podkładowego (2) mają równe i równo rozmieszczone otwory (6), w których są umieszczone urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7), tak że ich powierzchnie są przyklejone do zadrukowanych elementów pierwszych (5), przy czym w płaszczyźnie poziomej powierzchnie elementów pierwszych (5) są większe od powierzchni dużych urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji (7), natomiast w płaszczyźnie
    PL 239 662 B1 poziomej krawędzie otworów (6) są odsunięte od krawędzi powierzchni dużych urządzenia stanowiącego znacznik zdalnej identyfikacji (7), ponadto wychodzące poza krawędzie powierzchni urządzenia stanowiące znaczniki zdalnej identyfikacji (7) fragmenty spodniej powierzchni elementów pierwszych (5) mają własności samoprzylepne i przywierają do fragmentów powierzchni papieru podkładowego (2) leżących poza otworami (6).
  7. 7. Etykiety samoprzylepne, według zastrz. 6, znamienne tym, że w płaszczyźnie poziomej krawędzie otworów (6) przebiegają co najmniej 4 mm od krawędzi powierzchni dużej taga antykradzieżowego RF (7).
  8. 8. Etykiety samoprzylepne, według zastrz. 6, znamienne tym, że w płaszczyźnie poziomej odległość krawędzi powierzchni elementów pierwszych (5) od krawędzi otworu (6) wynosi co najmniej o 4 mm.
PL432861A 2020-02-07 2020-02-07 Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne PL239662B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL432861A PL239662B1 (pl) 2020-02-07 2020-02-07 Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL432861A PL239662B1 (pl) 2020-02-07 2020-02-07 Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL432861A1 PL432861A1 (pl) 2021-08-09
PL239662B1 true PL239662B1 (pl) 2021-12-27

Family

ID=77560907

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL432861A PL239662B1 (pl) 2020-02-07 2020-02-07 Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL239662B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL432861A1 (pl) 2021-08-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU768089B2 (en) RFID foil or film antennas
US7375635B2 (en) Deactivatable RFID labels and tags and methods of making same
US10198677B2 (en) RFID tag for printed fabric label and method of making
US9039866B2 (en) Method of manufacturing conductive structures
US10482795B2 (en) Method for manufacturing a labeling article
JP2008529048A (ja) ラベル、その貼付装置およびラベルの形成方法
US7296826B2 (en) Composite window label construction
KR20100051040A (ko) Rfid 라벨의 제조 방법 및 장치
PL239662B1 (pl) Sposób produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiety samoprzylepne
US20080289753A1 (en) Method of making composite webs of record members and record members made thereby
US20060182955A1 (en) Counterfeit and tamper evidence security labeling apparatus and method of making same
US20140090778A1 (en) Method of manufacturing reverse-printed, pressure sensitive cut labels
US8147641B1 (en) Integrated shipping label and packing list form
US20080309496A1 (en) Method for Applying Radiofrequence Identification Transponders to Packaging Sheets, Transponders Support
JP2007017771A (ja) Rfidラベル
WO2023047949A1 (ja) Rfid容器及びrfid容器の製造方法
AU706191B2 (en) Labels and method of manufacturing labels
BR102017002787A2 (pt) Processo de fabricação de etiqueta de segurança autoadesiva sem fita de suporte e proteção e etiqueta de segurança autoadesiva sem fita de suporte e proteção
JP2008123459A (ja) 突起部付インレット、突起部付インレットロール及び突起部付インレット固着テープ
GB2462077A (en) Booklet label with tab