PL231575B1 - Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji - Google Patents

Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji

Info

Publication number
PL231575B1
PL231575B1 PL402526A PL40252613A PL231575B1 PL 231575 B1 PL231575 B1 PL 231575B1 PL 402526 A PL402526 A PL 402526A PL 40252613 A PL40252613 A PL 40252613A PL 231575 B1 PL231575 B1 PL 231575B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
module
frame
height
thick
module according
Prior art date
Application number
PL402526A
Other languages
English (en)
Other versions
PL402526A1 (pl
Inventor
Jarosław Wasielewski
Original Assignee
Elmot Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Elmot Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Elmot Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL402526A priority Critical patent/PL231575B1/pl
Publication of PL402526A1 publication Critical patent/PL402526A1/pl
Publication of PL231575B1 publication Critical patent/PL231575B1/pl

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji, która umożliwia składanie modułów w układzie wertykalnym jak i horyzontalnym.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.320777 sposób wykonywania budynku, zwłaszcza jednorodzinnego, składanego z segmentów budowlanych i segment budowlany, przeznaczony zwłaszcza dla budownictwa jednorodzinnego.
Sposób wykonywania budynku polega na ustawieniu segmentów budowlanych, mających kształt ceownika, i rozłącznym połączeniu ich podstaw ze sobą oraz z fundamentem. Na segmentach budowlanych i wystających końcach pionowych zbrojeń osadza się murłaty, które łączy się z segmentami budowlanymi oraz do nich mocuje się konstrukcję nośną dachu. Segment budowlany stanowią ściany, wykonane z kształtek ze styropianu, wypełnionych betonem i keramzytem, które są osadzone na podstawie i pionowym zbrojeniu, wykonanych ze stalowych kształtowników.
Znany jest z opisu patentowego Nr 165768 segment budowlany, mający zastosowanie w działalności handlowej i usługowej, jako obiekt-lokal pojedynczy lub zestawiany z wielu segmentów na placach targowych i w specjalnie wyznaczonych miejscach, a także jako lokal na działkach ogrodniczo-sadowniczych. Segment budowlany składa się z graniastosłupa prostego o podstawie trapezu równoramiennego, a na bryłę graniastosłupa nabudowana jest bryła dachu półnamiotowego, którego połacie złożone są z trapezu i trójkąta o różnych spadkach i połączonych przeszklonym prostokątem. Graniastosłup zestawiony jest ze ścian i dwóch ram, które wypełnione są odpowiednio materiałem podłogowym na legarach i sufitowym, co stwarza z wnętrza bryły dachowej strych gospodarczo -magazynowy.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.293734 budynek modułowy, moduł budowlany, urządzenie do wytwarzania modułów budowlanych i podobnych konstrukcji, łącznik do kształtowania spoiny. Moduły do montażu budynków modułowych zaopatrzone są w prostokątną w zasadzie ramę skrzynkową i są dostosowane do łączenia z innymi sąsiednimi modułami dostawionymi poziomo i/lub pionowo. Moduły są prefabrykowane, a na miejscu budowy składane, czyli montowane, przy czym prefabrykacja odbywa się z wykorzystaniem urządzenia zaopatrzonego w obrotowe środki zaciskowe służące do obracania ramy modułu podczas jej montażu i umożliwiające zapewnienia odpowiedniej wysokości wykonywania robót. Zastrzega się również łączniki do zespalania ram skrzynkowych.
Znany jest z opisu patentowego Nr 180038 moduł budowlany do budowy płaskich konstrukcji, zwłaszcza ścian, który ma dwie równoległe części ścienne w kształcie płyt, których powierzchnie zewnętrzne stanowią powierzchnię wierzchnią budowanej ściany. Rdzeń modułu, wykonany z drewna, łączy obie części ścienne i zawiera przynajmniej jedną część, przebiegającą w kierunku wzdłużnym modułu, która przeznaczona jest do tego, aby przy nasadzaniu następnego modułu budowlanego wchodzić w kierunku pionowym pomiędzy części ścienne tego następnego modułu i razem z nim i utworzyć zespolenie wtykowe, przejmujące siły, działające w kierunku poprzecznym. Istnieją też środki, służące do tego, aby utworzyć zespolenie wtykowe, przejmujące siły, działające w kierunku wzdłużnym, a powstające przy nasadzaniu kolejnego modułu. Można nasadzać na siebie warstwowo moduły budowlane o zmodyfikowanych rdzeniach modułu tak, że możliwe jest różnorodne kształtowanie ściany. Przy oszczędności materiału powstaje jednocześnie dużo przestrzeni dla instalacji i materiałów izolacyjnych, bez pogarszania stabilności modułów budowlanych.
Znany jest z opisu patentowego Nr 188884 moduł budowlany domu i sposób wytwarzania modułu budowlanego domu. Wynalazek dotyczy modułu budowlanego domu do systemów modułowych stosowanych w budownictwie domów oraz sposobu ich łączenia ze sobą. W skład modułu wchodzi komórkowe tworzywo sztuczne oraz sekcje w kształcie litery U z blachy wpasowane w komórkowe tworzywo sztuczne jak również, co najmniej jedno wzmocnienie betonowe biegnące w podłużnym kierunku modułu. W skład modułu budowlanego domu może wchodzić część ścienna ze scaloną z nią częścią fundamentową. Do odlewania betonowego wzmocnienia stosuje się sposób, w którym sam moduł, jako taki stanowi formę odlewniczą.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.353125 sposób wykonania ścian niskich budynków, w szczególności ścian domów jednorodzinnych, i moduł budowlany. Sposób charakteryzuje się tym, że ścianę budynku stawia się z modułów ściennych, przy czym kolejny moduł ścienny dostawia się do już postawionego na fundamencie a każda ściana składa się, z co najmniej jednego modułu ściennego, który stanowią moduły ścienne powtarzalne, moduły ścienne kotwiące oraz moduły ścienne otworowe, po czym moduły ścienne kotwi się od strony stropu z wieńcem poprzez przewiązanie wyPL 231 575 B1 stających prętów zbrojeniowych ze zbrojeniem wieńca i w fundamencie tak, że styropian znajduje się na zewnątrz budynku oraz łączy się moduły ścienne ze sobą śrubami zespalającymi i jednocześnie śrubami zespalającymi łączy się naroża budynku, wykonane poprzez dostawienie do powierzchni wewnętrznej postawionego już modułu ściennego drugiego modułu ściennego ścianką boczną, następnie na zewnątrz budynku wykonuje się i montuje instalację grzewczą, elektryczną oraz wodnokanalizacyjną a po wykonaniu instalacji ścianę ociepla się i nanosi tynk. Moduł budowlany w postaci prostopadłościennej, podłużnej płyty, wykonanej z betonu konstrukcyjnego ma kształt otwartego korytka, wewnątrz którego jest wtopiona prostopadłościenna płyta styropianowa, przy czym w betonie konstrukcyjnym otwartego korytka jest umieszczone zbrojenie, wykonane z prętów zbrojeniowych w postaci siatki, z których co najmniej cztery wystają symetrycznie po obu krótszych bokach prostopadłościennej płyty i jednocześnie wzdłuż każdego dłuższego boku płyty są wykonane, co najmniej dwa otwory pod śruby zespalające.
Znany jest ze opisu patentowego Nr 206724 moduł budowlany i sposób wznoszenia ścian obiektów budowlanych z modułów. Moduł budowlany do wznoszenia ścian ma konstrukcję wsporczą z nośnymi żebrami, usytuowanymi w ustalonych od siebie odległościach, do której jest przymocowany od strony bocznej jeden lub dwa wyprofilowane na zewnątrz płaszcze, utworzone, z co najmniej jednej kształtki, usytuowanej podłużnie i zarazem poprzecznie względem żeber. Po przeciwnej stronie jednego płaszcza jest przymocowany do konstrukcji wsporczej płaski płaszcz, przy czym płaszcze u góry i na dole mają do łączenia ze sobą nakładanych sąsiednich modułów współdziałające ze sobą złączne zakończenia, zaś w narożach wznoszonych z nich ścian mają od dołu i od góry wykonane, zachodzące za siebie krzyżowo wycięcia. Sposób wznoszenia ścian z modułów polega na tym, że na podwalinie umieszcza się pierwszy moduł ścienny i na złączne zakończenia płaszczy układa się pasmowe, elastyczne uszczelki, a następnie nakłada się kolejne moduły, ustalając równo na siebie nośne żebra i wprowadza się w miejsce styku klej dla utrwalenia stabilnej pionowej konstrukcji wsporczej, na którą u góry nakłada się belkę nośną, przy czym przy wznoszeniu narożnych ścian moduły w narożach układa się przemiennie krzyżowo i zaczepia się za siebie od góry i od dołu wycięciami. Przed montażem lub w trakcie montażu moduły wypełnia się materiałem termoizolacyjnym, a otwory na końcach zamyka się szczelnie zatyczkami.
Znany jest z opisu patentowego Nr 206390 moduł budowlany do izolacji cieplnej między budynkiem i wysuniętą częścią zewnętrzną, w szczególności w konstrukcji stalowej, składający się z usytuowanego między tymi częściami konstrukcji korpusu izolacyjnego zespolonego z elementami przenoszącymi siły rozciągające, ściskające i ewentualnie siły poprzeczne, przy czym korpus izolacyjny po obu stronach utrzymuje płytowe elementy mocujące służące do połączenia części zewnętrznej z budynkiem, charakteryzuje się tym, że korpus izolacyjny wraz z jego płytowymi elementami mocującymi jest podzielony na górną część i dolną część, przy czym płytowe elementy mocujące górnej części są przyporządkowane do cięgieł, a elementy mocujące dolnej części są połączone z elementami ściskanymi oraz płytowe elementy mocujące górnej części i dolnej części są oddalone od siebie w kierunku pionowym, natomiast człony korpusu izolacyjnego następują po sobie bez takiego odstępu.
Znany jest z opisu patentowego Nr 208690 moduł budowlany i sposób wznoszenia ścian obiektów budowlanych z modułów. Moduł z co najmniej z jednym wyprofilowanym na zewnątrz płaszczem ma segmentową konstrukcję nośnych żeber, utworzoną z kostek i przystawek, sztywno zespolonych z kształtkami płaszcza. Kostki mają w części środkowej pionowo wykonane przelotowe otwory na łączniki gwintowe ze śrubą. Przystawki są zespolone z kostkami korzystnie czołowym złączem wpustowo-wypustowym lub mają do zespalania wyprowadzone ramiona, obejmujące od góry i od dołu kostki. Sposób wznoszenia ścian obiektów budowlanych z modułów, która układa się warstwowo na podwalinie i po uszczelnieniu płaszczy obejmuje się u góry belką nośną, polega na tym, że w trakcie wznoszenia ścian każdy nakładany na siebie moduł łączy się z poprzednim modułem za pomocą łączników gwintowych, które przetyka się przez przelotowe otwory nośnych żeber.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.365349 moduł budowlany i sposób wznoszenia ścian budynku przy użyciu modułu budowlanego. Moduł budowlany składający się co najmniej z warstwy z materiału izolacyjnego oraz połączonej z nią warstwy elewacyjnej charakteryzuje się tym, że przeciwległa do warstwy elewacyjnej powierzchnia warstwy izolacyjnej, połączona jest trwale ze sztywną warstwą wsporczą. Sposób polega na przymocowaniu od zewnątrz znanym sposobem modułów budowlanych składających się co najmniej z warstwy materiału izolacyjnego oraz połączonej z nią warstwy elewacyjnej, w których przeciwległa do warstwy elewacyjnej powierzchnia warstwy izolacyjnej połączona jest trwale ze sztywną warstwa wsporczą.
PL 231 575 B1
Istotą wynalazku jest moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji służący do układania modułów w pionie i w poziomie wytwarzany poza budową o kształcie korzystnie prostopadłościennym i składający się z ramy stalowej, mieszczącej się w parametrach transportu normatywnego, charakteryzujący się tym, że czworokątna rama nośna o szerokości korzystnie 220 cm i długości do 1200 cm, którą stanowi ceownik korzystnie o wysokości 180 mm ma w części dolnej osadzoną i zespoloną w ceowniku dolną płytę o grubości korzystnie 14 cm w postaci betonu zbrojeniowego lub sprężonego, na której ma rozmieszczony ruszt z belek dwuteowych drewnianych o wysokości, korzystnie 26 cm przedzielony od dolnej płyty paroizolacją, którego wewnętrzna przestrzeń między belkami dwuteowymi drewnianymi wypełniana jest wełną mineralną o grubości, korzystnie równej wysokości rusztu, zaś na belkach dwuteowych drewnianych ma płytę OSB o korzystnej grubości 22 mm z dowolnym rodzajem ułożonej podłogi. Na ramie nośnej moduł ma narożne słupy nośne wzmocnione w części dolnej kątowymi płytami, pomiędzy którymi są ściany boczne wypełnione materiałem izolacyjnym o korzystnej grubości 15 cm oraz folią paroprzepuszczalną i zewnętrzne oraz wewnętrzne wykończenie, zaś na słupach nośnych ma konstrukcję ramową stropu z ceownika o korzystnej wysokości 180 mm, poniżej której ma zawieszoną konstrukcję sufitową z płyt gipsowych z paroizolacją oraz płyty OSB, przy czym w ramie stropu ma ocieplenie, korzystnie z wełny mineralnej o grubości, korzystnie równej wysokości ramy stropu. Ściany boczne mają na stalowej konstrukcji nośnej materiał izolacyjny antyakustyczny o grubości 10 cm w przypadku ścian wewnętrznych oraz folię paroprzepuszczalną i wewnętrzne wykończenie płytą OSB grubości 12 (mm), przy czym ściany od strony wewnętrznej mają pomalowane płyty G-K wykończone przez malowanie, ułożenie glazury lub obłożone innym materiałem okładzinowym, zaś na stalowej konstrukcji nośnej od strony zewnętrznej w miejscach ściany zewnętrznej płytę warstwową o grubości 15 cm stanowiącą: styropian, poliuretan lub wełnę mineralną z dowolnym wykończeniem zewnętrznym, a w warstwie ocieplenia wewnętrznego ściany boczne mają stalową konstrukcję wsporczą pod montaż konsoli wsporczych do stolarki okiennej i drzwiowej wysuniętej do płaszczyzny zewnętrznych płyt warstwowych. Ściany boczne mają konstrukcję nośną pod montaż ścian działowych lub zewnętrznych z konstrukcją do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Narożne słupy nośne mają kształt zamkniętego profilu czworokątnego o przekroju 120x120 mm. Płyta z betonu zbrojeniowego ma grubość równą wysokości ceownika ramy nośnej. W przestrzeni rusztu moduł ma instalacje wod-kan, wentylacyjno-grzewczą, elektryczną.
Rozwiązanie według wynalazku pozwala na budowanie domów pasywnych w układach wertykalnych i horyzontalnych. Przy niższych wysokościach ścian nie występuje konieczność wzajemnych połączeń modułów. Moduły mogą być ustawiane na słupach fundamentowych osadzonych na płycie fundamentowej. Zastosowanie płyty żelbetowej o wysokim ciężarze w konstrukcji modułu rozwiązanie według wynalazku eliminuje konieczność dodatkowego kotwienia modułów w fundamencie. Wewnątrz całego obrysu budynku przestrzeń pomiędzy słupami fundamentowymi wypełniona może być warstwą ocieplającą nawet o grubości 80 cm.
Przedmiot wynalazku uwidoczniono na rysunku w przekroju poprzecznym.
P r z y k ł a d wykonania I
Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji służy do układania modułów w pionie i w poziomie, wytwarzany jest poza budową. Moduł ma kształt prostopadłościenny i składa się z ramy stalowej, mieszczącej się w parametrach transportu normatywnego. Czworokątna rama nośna 7 o szerokości 220 cm i długości do 1200 cm, którą stanowi ceownik o wysokości 180 mm ma w części dolnej osadzoną i zespoloną w ceowniku dolną płytę 8 o grubości 14 cm w postaci betonu zbrojeniowego lub sprężonego, na której rozmieszczony jest ruszt 4 z belek dwuteowych drewnianych 5 o wysokości 26 cm przedzielony od dolnej płyty 8 paroizolacją. Wewnętrzna przestrzeń między belkami dwuteowymi drewnianymi 5 wypełniona jest wełną mineralną 10 o grubości równej wysokości rusztu 4, zaś na belkach dwuteowych drewnianych 5 zamocowana jest płyta OSB 9 o grubości 22 mm z dowolnym rodzajem ułożonej podłogi. Rama nośna 7 modułu ma narożne słupy nośne 3 wzmocnione w części dolnej kątowymi płytami 6, pomiędzy którymi są ściany boczne 11 wypełnione materiałem izolacyjnym o grubości 15 cm oraz folią paroprzepuszczalną i zewnętrzne oraz wewnętrzne wykończenie. Słupy nośne 3 mają konstrukcję ramową stropu 1 z ceownika o wysokości 180 (mm), do której poniżej jest zawieszona konstrukcja sufitowa 2 z płyt gipsowych z paroizolacją oraz płyty OSB 9. Rama stropu 1 ma ocieplenie 12 z wełny mineralnej 10 o grubości równej wysokości ramy stropu 1. Ściany boczne 11 mają na stalowej konstrukcji nośnej materiał izolacyjny antyakustyczny o grubości 10 cm w przypadku ścian wewnętrznych oraz folię paroprzepuszczalna i wewnętrzne wykończenie są umieszczone płytą OSB 9 o grubości 12 mm, na której są umieszczone płyty G-K wykończone przez malowanie, ułożenie
PL 231 575 B1 glazury lub obłożenie innym materiałem okładzinowym. Stalowa konstrukcja nośna od strony ściany zewnętrznej ma płytę warstwową o grubości 15 cm stanowiącą: styropian, poliuretan lub wełnę mineralną z dowolnym wykończeniem zewnętrznym, a w warstwie ocieplenia wewnętrznego ma stalową konstrukcję wsporczą pod montaż konsoli wsporczych do stolarki okiennej i drzwiowej wysuniętej do płaszczyzny zewnętrznych płyt warstwowych. Ściany boczne 11 mają konstrukcję nośną pod montaż ścian działowych lub zewnętrznych z konstrukcją do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Narożne słupy nośne 3 mają kształt zamkniętego profilu czworokątnego o przekroju 120x120 mm. W przestrzeni rusztu 4 moduł ma instalacje wod-kan, wentylacyjno-grzewczą, elektryczną.
P r z y k ł a d wykonania II
Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji służy do układania modułów w pionie i w poziomie, wytwarzany jest poza budową. Moduł ma kształt prostopadłościenny i składa się z ramy stalowej, mieszczącej się w parametrach transportu normatywnego. Czworokątna rama nośna 7 o szerokości 220 cm i długości do 1200 cm, którą stanowi ceownik o wysokości 180 (mm) ma w części dolnej osadzoną i zespoloną w ceowniku dolną płytę 8 o grubości równej wysokości ceownika ramy nośnej 7 w postaci betonu zbrojeniowego lub sprężonego, na której rozmieszczony jest ruszt 4 z belek dwuteowych drewnianych 5 o wysokości 26 (cm) przedzielony od dolnej płyty 8 paroizolacją. Wewnętrzna przestrzeń między belkami dwuteowymi drewnianymi 5 wypełniona jest wełną mineralną 10 o grubości równej wysokości rusztu 4, zaś na belkach dwuteowych drewnianych 5 zamocowana jest płyta OSB 9 o grubości 22 mm z dowolnym rodzajem ułożonej podłogi. Rama nośna 7 ma narożne słupy nośne 3 wzmocnione w części dolnej kątowymi płytami 6, pomiędzy którymi są ściany boczne 11 wypełnione materiałem izolacyjnym o grubości 15 cm oraz folią paroprzepuszczalną i zewnętrzne oraz wewnętrzne wykończenie. Słupy nośne 3 mają konstrukcję ramową stopu 1 z ceownika o wysokości 180 mm, do której poniżej zawieszona jest konstrukcja sufitowa 2 z płyt gipsowych z paroizolacją oraz płyty OSB 9. Rama stropu 1 ma ocieplenie 12 z wełny mineralnej 10 o grubości równej wysokości ramy stropu 1. Ściany boczne 11 mają na stalowej konstrukcji nośnej materiał izolacyjny antyakustyczny o grubości 10 cm w przypadku ścian wewnętrznych oraz folię paroprzepuszczalną i wewnętrzne wykończenie płytą OSB 9 o grubości 12 mm, na której są umieszczone płyty G-K wykonczone przez malowanie, ułożenie glazury lub obłożenie innym materiałem okładzinowym. Stalowa konstrukcja nośna od strony ściany zewnętrznej ma płytę warstwową o grubości 15 cm stanowiącą: styropian, poliuretan lub wełnę mineralną z dowolnym wykończeniem zewnętrznym, a w warstwie ocieplenia wewnętrznego ma stalową konstrukcję wsporcza pod montaż konsoli wsporczych do stolarki okiennej i drzwiowej wysuniętej do płaszczyzny zewnętrznych płyt warstwowych. Ściany boczne 11 mają konstrukcję nośną pod montaż ścian działowych lub zewnętrznych z konstrukcją do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Narożne słupy nośne 3 mają kształt zamkniętego profilu czworokątnego o przekroju 120x120 mm. W przestrzeni rusztu 4 moduł ma instalacje wod-kan, wentylacyjno-grzewczą, elektryczną.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji służący do układania modułów w pionie i w poziomie wytwarzany poza budową ma kształt korzystnie prostopadłościenny i składa się z ramy stalowej, mieszczącej się w parametrach transportu normatywnego, znamienny tym, że czworokątna rama nośna (7) o szerokości korzystnie 220 cm i długości do 1200 cm, którą stanowi ceownik korzystnie o wysokości 180 mm ma w części dolnej osadzoną i zespoloną w ceowniku dolną płytę (8) o grubości korzystnie 14 cm w postaci betonu zbrojeniowego lub sprężonego, na której ma rozmieszczony ruszt (4) z belek dwuteowych drewnianych (5) o wysokości, korzystnie 26 (cm) przedzielony od dolnej płyty (8) paroizolacją, którego wewnętrzna przestrzeń między belkami dwuteowymi drewnianymi (5) wypełniana jest wełną mineralną (10) o grubości, korzystnie równej wysokości rusztu (4), zaś na belkach dwuteowych drewnianych (5) ma płytę OSB (9) o korzystnej grubości 22 mm z dowolnym rodzajem ułożonej podłogi, przy czym na ramie nośnej (7) ma narożne słupy nośne (3) wzmocnione w części dolnej kątowymi płytami (6), pomiędzy którymi ma ściany boczne (11) wypełnione materiałem izolacyjnym o korzystnej grubości 15 cm oraz folię paroprzepuszczalną i zewnętrzne oraz wewnętrzne wykończenie, zaś na słupach nośnych (13) ma konstrukcję ramową stropu (1) z ceownika o korzystnej wysokości 180 (mm), poniżej której ma zawie6
    PL 231 575 Β1 szoną konstrukcję sufitową (2) z płyt gipsowych z paroizolacją oraz płyty OSB (9), przy czym w ramie stropu IV ma ocieplenie (12), korzystnie z wełny mineralnej (10) o grubości, korzystnie równej wysokości ramy stropu Q).
  2. 2. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że ściany boczne (11) mają od strony wewnętrznej materiał izolacyjny antyakustyczny o grubości 10 cm oraz folię paroprzepuszczalną i płytę OSB (9) o grubości 12 mm, przy czym ściany od strony wewnętrznej mają pomalowane płyty G-K.
  3. 3. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że ściany boczne (11) mają od strony zewnętrznej płytę warstwową o grubości 15 (cm) stanowiącą: styropian, poliuretan lub wełnę mineralną (10).
  4. 4. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że ściany boczne (11) mają w warstwie ocieplenia wewnętrznego stalową konstrukcję wsporcza pod montaż konsoli wsporczych do stolarki okiennej i drzwiowej wysuniętej do płaszczyzny zewnętrznych płyt warstwowych.
  5. 5. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że narożne słupy nośne (3) mają kształt zamkniętego profilu czworokątnego o przekroju 120x120 (mm).
  6. 6. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że płyta (8) z betonu zbrojeniowego ma grubość równą wysokości ceownika ramy nośnej (7).
  7. 7. Moduł według zastrz. 1, znamienny tym, że w przestrzeni rusztu (4) ma instalacje wod-kan, wentylacyjno-grzewczą, elektryczną.
PL402526A 2013-01-22 2013-01-22 Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji PL231575B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL402526A PL231575B1 (pl) 2013-01-22 2013-01-22 Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL402526A PL231575B1 (pl) 2013-01-22 2013-01-22 Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL402526A1 PL402526A1 (pl) 2014-08-04
PL231575B1 true PL231575B1 (pl) 2019-03-29

Family

ID=51257031

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL402526A PL231575B1 (pl) 2013-01-22 2013-01-22 Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL231575B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL438743A1 (pl) 2021-08-14 2023-02-20 Wood Core House Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Linia produkcyjna drewnianych lub drewnopochodnych elementów konstrukcyjnych budynków modułowych

Also Published As

Publication number Publication date
PL402526A1 (pl) 2014-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10767369B2 (en) Reinforced concrete building structures and methods for making same
US6167671B1 (en) Prefabricated concrete wall form system
US8769891B2 (en) Building method using multi-storey panels
ES2315154B1 (es) Paneles estructurales conectados para edificaciones.
US7421828B2 (en) Integral forming technology, a method of constructing steel reinforced concrete structures
US20170191266A1 (en) A self-bearing prefabricated construction element and a method of erecting external building walls of prefabricated construction elements
US20150330075A1 (en) Fully Assembled, Fully Cast-in-Place, Composite-Type House and Construction Method Thereof
PL194067B1 (pl) Sposób budowy budynków
RU110793U1 (ru) Энергоэффективное малоэтажное здание
CN105926982B (zh) 装配式轻钢吊脚楼
EP3115524A1 (en) Insulating wall element for load bearing walls
RU59088U1 (ru) Конструкция металлического каркаса строительного объемного блока для малоэтажного здания
WO2010144951A1 (en) Thermal wall panel, building system and methods of use and construction of the same
CA2888198A1 (en) Building system, in particular a residential building
EP3147418A1 (en) Light-weight and modular construction system
ZA200901736B (en) Improved construction system for buildings
RU2582241C2 (ru) Способ строительства энергоэффективных, экологически-безопасных сооружений из сборных конструкций
US11098475B2 (en) Building system with a diaphragm provided by pre-fabricated floor panels
US7700024B1 (en) Corrugated concrete wall panel form and method of construction thereof
US20070186497A1 (en) In-fill wall system
PL231575B1 (pl) Moduł domu pasywnego o zespolonej konstrukcji
AU2010256330A1 (en) Modular building system
RU2713847C1 (ru) Быстровозводимое каркасное здание
PL238485B1 (pl) Bezmostkowy kompozyt konstrukcyjny do budowy ścian i stropów
PL225253B1 (pl) Element konstrukcji budowlanej