PL230332B1 - Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu - Google Patents

Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu

Info

Publication number
PL230332B1
PL230332B1 PL408038A PL40803814A PL230332B1 PL 230332 B1 PL230332 B1 PL 230332B1 PL 408038 A PL408038 A PL 408038A PL 40803814 A PL40803814 A PL 40803814A PL 230332 B1 PL230332 B1 PL 230332B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
expansion
multidimensional
expansion plug
plug
connector
Prior art date
Application number
PL408038A
Other languages
English (en)
Other versions
PL408038A1 (pl
Inventor
Krzysztof Kardela
Original Assignee
Krzysztof Kardela
Systemy Set Fix Spólka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Spólka Komandytowa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krzysztof Kardela, Systemy Set Fix Spólka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Spólka Komandytowa filed Critical Krzysztof Kardela
Priority to PL408038A priority Critical patent/PL230332B1/pl
Publication of PL408038A1 publication Critical patent/PL408038A1/pl
Publication of PL230332B1 publication Critical patent/PL230332B1/pl

Links

Landscapes

  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu, znajdującego zastosowanie w budownictwie do mocowania płyt do różnego rodzaju powierzchni, przy czym regulowanym łącznikiem odległości jest element rozporowy.
Znane są ze stosowania różne sposoby mocowania płyt do podłoża takie jak: klejenie płyt na klej gipsowy lub poliuretanowy oraz montaż na stelażu, które posiadają jednak pewne niedogodności. Przy montażu metodą na klej konieczne są dodatkowe czynności takie jak: przygotowanie ściany (gruntowanie, wyrównanie), przy większych nierównościach wykonywanie wklejek, przygotowanie kleju. Stosowany klej poliuretanowy jest klejem szybko wiążącym, co nie pozwala na korektę ułożenia płyt na podłożu co często powoduje wybrzuszenia lub pękania płyt.
Montaż płyt na stelażu stosowany jest w przypadku wyrównywania dużych nierówności ścian, jednakże powoduje to zmniejszenie powierzchni pomieszczenia. Niedogodnością mocowania płyt na stelażu jest brak płynnej regulacji, kolizje z instalacją elektryczną oraz brak możliwości zastosowania skutecznego ocieplenia ściany. Sposób ten jest pracochłonny i wymaga dodatkowych umiejętności montażowych.
Znane jest stosowanie różnych kołków rozporowych oraz mocowanych w nich trzpieni mających zastosowanie zwłaszcza w budownictwie. Znany jest wielowymiarowy kołek rozporowy między innymi z opisu wynalazku EP 1321681 oraz DE 202004005964, który dzięki zastosowaniu rozciągliwych połączeń pomiędzy dwoma połówkami osłony korka rozporowego dopasowuje się do średnicy zastosowanego kołka. W rozwiązaniu tym prezentowane jest urządzenie do mocowania w podłożu składające się z trzpienia mocującego oraz kołka rozporowego w postaci korpusu rozszerzającego się w kierunku promienistym, przy czym trzpień mocujący jest o przekroju w którym wymiary w osiach prostopadłych są różne tak ze niepełny obrót trzpienia w kołku rozporowym powoduje jego rozszerzenie. Znany jest także z polskiego zgłoszenia patentowego nr P. 397132 regulowany stabilizator odległości osadzany w kołku rozporowym, który zawiera talerzyk montażowy mocowany śrubą z nakrętką kontrującą, w kołku rozporowym, przy czym regulacja odległości następuje poprzez wkręcenie lub wykręcenie śruby na kołku rozporowym.
W polskim zgłoszeniu wzoru użytkowego nr 105894 ujawniono łącznik, wykonany z termoplastycznego tworzywa sztucznego, składający się z tarczy dociskowej, tulei rozporowej oraz kołka rozporowego. Tarcza dociskowa ma kształt walca, połączonego z dwoma stożkami ściętymi u jego podstaw, jest ażurowa z krzyżowo rozstawionymi wzmocnieniami. Łącznik posiada otwór o przekroju kołowym, w którym osadzany jest ruchomy kołek rozporowy. Tuleja rozporowa jest wzdłużnie rozcięta i ma na zewnątrz dwa rodzaje pierścieni.
Natomiast łącznik mocujący płyty termoizolacyjne znany z polskiego opisu wzoru użytkowego nr 116513, składa się z trzonu, kształtowego otworu w trzonie, kołowego kołnierza, żebrowych wzmocnień kołnierzowych, przelotowej szczeliny kołka rozporowego oraz posiada trzon zaopatrzony w zespół kotwiący i prowadzący, w którym jest kształtowy otwór z osadzonym wciskowo kołkiem rozporowym zaopatrzonym w część prowadzącą z wprowadzającym zakończeniem, zakończony korpusem uszczelniającym.
Istotą zestawu regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym jest posiadanie w zestawie elementu nośnego z wpustem równoległych nacięć umieszczonych w jednakowej odległości od osi elementu oraz wielowymiarowego kołka rozporowego szybkiego rozporu rozszerzającego się dwustronnie oraz elementu rozporowego posiadającego przy otworze kołka rozporowego nakrętkę z podkładką kotwiącą ustaloną odległość podłoża od elementu nośnego.
W zestawie według wynalazku wielowymiarowy kołek rozporowy jest w postaci przeciętej tulei z kołnierzem i otworem o kształcie dostosowanym do kształtu elementu rozporowego, przy czym tuleja kołka rozporowego jest w postaci dwu połówek połączonych z jednej strony wzdłuż pionowej linii podziału poziomymi zawiasami w kształcie litery „V”, zaś po przeciwległej stronie posiada zakładkę zachodzącą w podciętą krawędź sąsiedniej połówki tulei, przy czym na zewnętrznej powierzchni tulei posiada ruchomą część rozpierającą w postaci gęsto ułożonych pierścieni.
Zestaw według wynalazku wielowymiarowy kołek posiada element rozporowy w postaci o przekroju: okrągłym, owalnym, trójkątnym, prostokątnym, kwadratowym, pięciokątnym, sześciokątnym, trapezowym, rombowym, krzyżowym lub ośmiokątnym.
PL 230 332 Β1
Zestaw według wynalazku może także posiadać element rozporowy gładki, skręcany, karbowany lub gwintowany.
Zestaw według wynalazku może posiadać element rozporowy w postaci śruby dwugwintowej ewentualnie z kołnierzem.
Sposób montażu zestawu regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym przez otwór w podłożu, w którym umieszcza się wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu, osadza element rozpierający, reguluje i ustawia odległość elementu nośnego od podłoża, po czym kotwi element rozpierający w wielowymiarowym kołku rozporowym szybkiego montażu poprzez obrót w zakresie od 15° do 380°, montuje płytę elementu nośnego, a następnie na elemencie rozporowym przy otworze kołka rozporowego blokuje się ustaloną odległość podłoża od elementu nośnego nakrętką z podkładką. W sposobie montażu zestawu według wynalazku, przy montażu elementów podwieszanych przy nakręcaniu elementu nośnego wyłamuje się ogranicznik i na wkręcony element rozpierający nakręca się od zewnątrz nakrętkę z podkładką.
W sposobie według wynalazku przy montażu zestawu w podłodze mocuje się dodatkowo nakrętkę z podkładką u nasady kołka rozporowego oraz u nasady elementu nośnego.
Stosując sposób montażu według wynalazku przy montażu zestawu w podłożu drewnianym stosuje się trzpień w postaci śruby dwugwintowej z kołnierzem, którą gwintem stożkowym wkręca się w podłoże, natomiast przy montażu zestawu na stelażu odłamuje się części zewnętrzne elementu nośnego w miejscach nacięć.
Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym, posiada element nośny z nacięciami umieszczonymi w jednakowej odległości od osi elementu, oraz wpustu na spodniej jego stronie w osi elementu poprzez, który połączony jest z elementem rozporowym. Element rozporowy blokowany jest przez obrót od 15° do 360°. W zestawie w wielowymiarowy kołku rozporowym osadza się element rozporowy z elementem nośnym i blokuje przez obrót w zakresie od 15 do 360° ustalając odległość elementu nośnego od podłoża, przy czym kołek rozporowy posiada otwór o kształcie dostosowanym do kształtu elementu rozporowego ewentualnie z nakrętką i podkładką umieszczoną w osi kołka rozporowego.
Sposób montażu zestawu według wynalazku polega na tym, że w podłożu wierci się otwór, w którym umieszcza się wielowymiarowy kołek rozporowy, w którym następnie osadza się element rozporowy, w którym umieszcza się element nośny zablokowany we wpuście umiejscowionym na spodniej stronie w osi elementu nośnego przez obrót od 15° do 360°. Następnie reguluje się i ustawia odległość elementu nośnego od podłoża w zakresie do 1 mm blokując kołek rozporowy przez obrót w zakresie od 15° do 360° i montuje płytę okładzinową do elementu nośnego za pomocą znanych sposobów.
W rozwiązaniu według wynalazku sposób mocowania i regulację elementu rozporowego uzyskuje się poprzez jeden jego obrót we wpuście i w wielowymiarowym kołku rozporowym.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia płynną regulację montażu zestawu w nawierconym podłożu za pomocą sprężania lub rozprężania kołka, dzięki czemu kołek rozporowy dopasowuje się do średnicy nawierconego otworu, w którym ma zostać osadzony. Pozwala to na zastosowanie jednego rozmiaru wielowymiarowego kołka rozporowego do otworów o różnych średnicach. Element rozporowy stosowany w wynalazku może być o dowolnym kształcie oraz może być gładki, skręcany, karbowany lub gwintowany. Korzystnie element rozporowy może posiadać uniwersalny adapter lub zakończenie elementem pozwalającym na jego zamocowanie w elemencie nośnym. Element rozporowy może być w postaci płaskownika, śruby dwugwintowej z kołnierzem lub bez kołnierza. Poszczególne elementy rozwiązania według wynalazku mogą być wykonane z metalu, drewna, tworzywa sztucznego, mineralnego, organicznego lub kompozytu.
W elemencie nośnym według wynalazku otwór przelotowy umożliwia osadzenie elementu rozporowego, zaś wpust umożliwia mocowanie elementu rozporowego za pomocą obrotu w zakresie od 15° do 360°. Element nośny zawierając otwór przelotowy umożliwia osadzenie elementu rozporowego za pomocą nakrętki z podkładką, zawleczki lub nitu. Element nośny może zawierać uchwyt montażowy do osadzania elementu rozporowego.
Element nośny według wynalazku zawiera wpust umożliwiający mocowanie elementu rozporowego za pomocą osadzenia, wsunięcia w zaczepie. Korzystnie u nasady kołka rozporowego oraz u nasady elementu nośnego umieszczona jest nakrętka z podkładką.
W rozwiązaniu według wynalazku umieszcza się w wywierconym otworze w podłożu kołek rozporowy, w którym osadza się element rozporowy. Za pomocą elementu rozporowego, osadzonego
PL 230 332 Β1 w korku reguluje się odległość elementu nośnego od podłoża, po czym kotwi element w kołku poprzez obrót w zakresie 15 do 360°.
Korzystnie w odmianie sposobu montażu do elementów podwieszonych przy nakręcaniu elementu nośnego na wkręcony element rozporowy nakręca się od zewnątrz nakrętkę z podkładką, zaś w przypadku montażu do podłogi mocuje się dodatkowo nakrętkę z podkładką u nasady kołka rozporowego oraz u nasady elementu nośnego. Natomiast przy montażu w podłożu drewnianym stosuje trzpień w postaci śruby dwugwintowej z kołnierzem, którą gwintem stożkowym wkręca się w podłoże drewniane. W przypadku mocowania płyt okładzinowych na stelażach, na elemencie nośnym odłamuje się w miejscach nacięć jego części zewnętrzne w celu dopasowania do szerokości stelaża. W rozwiązaniu tym odległość elementu nośnego względem podłoża można regulować w zakresie do 1 mm.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest jego uniwersalność zastosowania do otworów o różnych średnicach, przy jednoczesnej oszczędności czasu montażu o około 80% względem konwencjonalnych metod. W rozwiązaniu według wynalazku montaż uzyskuje się poprzez obrót elementu rozpierającego w kołku rozporowym. Rozwiązanie to nie wymaga specjalnego przygotowywania podłoża ani komponentów do montażu. Dzięki szybkiemu i dokładnemu pozycjonowaniu elementu rozporowego uzyskuje się możliwość regulacji z dokładnością do 1 mm. Sposób montażu nie wymaga wysiłku fizycznego a jednocześnie otrzymuje się bardzo stabilne i pewne montowanie do podłoża.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest bliżej w przykładach wykonania oraz uwidoczniony na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia zestaw według wynalazku w przekroju osadzony w podłożu, fig. 2 zestaw według wynalazku w widoku aksonometrycznym, fig. 3 zestaw według wynalazku zamontowany w podłodze w przekroju porzecznym, fig. 4 element nośny w widoku z góry, fig. 5 element nośny w widoku z góry po usunięciu część zewnętrznych elementu nośnego, fig. 6 widok z góry wielowymiarowego kołka rozporowego, z otworem (8) w kołnierzu korka (3) o kształcie dostosowanym do kształtu elementu rozporowego, pokazującego z jednej strony połówki korka połączone elementem o kształcie litery „V”, zaś z drugiej strony zakładkę zachodzącą w podciętą krawędź sąsiedniej połówki tulei korka (3), fig. 7 widok od dołu wielowymiarowego kołka rozporowego wskazanego na fig. 6, fig. 8 wielowymiarowy kołek rozporowy, widok boczny przed i po obrocie z widocznym kołnierzem (9) korka oraz ruchomą część rozpierającą (10) w postaci gęsto ułożonych pierścieni, fig. 9 element rozporowy w widoku bocznym przed i po obrocie, fig. 10 wielowymiarowy kołek rozporowy wraz z elementem rozporowym, w widoku bocznym przed i po obrocie.
Przykład 1
Zestaw regulowanego łącznika odległości z kołkiem rozporowym zawiera element nośny 1, element rozporowy 2 oraz wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu 3, przy czym element nośny 1 posiada nacięcia 4 oraz wpust 5 za pomocą którego połączony jest z elementem rozporowym 2. Elementem rozporowym 2 jest w postaci gładkiego pręta o przekroju prostokątnym. W sposobie montażu zestawu według wynalazku w podłożu wierci się otwór, w którym umieszcza się wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu 3, w którym następnie osadza się gładki pręt o przekroju prostokątnym 2, reguluje się i ustawia odległość elementu nośnego 1 od podłoża, po czym kotwi się gładki pręt o przekroju prostokątnym 2 w kołku rozporowym szybkiego rozporu 3 poprzez obrót o 90° i montuje się płytę do elementu nośnego 1 za pomocą znanych sposobów.
Przykład 2
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada jako element rozporowy 2 karbowany pręt o przekroju trójkątnym, który kotwi się go poprzez obrót o 60°.
Przykład 3
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci skręcanego pręta o przekroju kwadratowym oraz kotwi się poprzez obrót o 45°.
Przykład 4
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci gwintowanego pręta o przekroju pięciokątnym, który kotwi się przez obrót o 72°.
Przykład 5
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci płaskownika, który kotwi się przez obrót o 90°.
Przykład 6
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci gwintowanego pręta owalnego, który kotwi się go o 90°.
PL 230 332 Β1
Przykład 7
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci profilu o przekroju sześciokątnym, który kotwi się przez obrót o 30°.
Przykład 8
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci profilu o przekroju rombu, który kotwi się przez obrót o 180°.
Przykład 9
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci skręconego pręta o przekroju krzyżowym równoramiennym, który kotwi się przez, obrót o 45°.
Przykład 10
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci profilu o przekroju trapezowym, który kotwi się przez obrót o 270°.
Przykład 11
Zestaw jak w przekładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci gładkiego pręta o przekroju ośmiokątnym, który kotwi się przez obrót o 22,5°.
Przykład 12
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada dement rozporowy 2 w postaci śruby dwugwintowej, która kotwi się przez obrót o 360°.
Przykład 13
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element rozporowy 2 w postaci gwintowanego pręta okrągłego, który kotwi się poprzez obrót o 360°.
Przykład 14
Zestaw jak w przykładzie 1 posiada element nośny 1 bez nacięć 4.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym, który zawiera element nośny z wypustem, element rozporowy, wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu po umieszczeniu w kołku blokowany przez obrót od 15 do 360° znamienny tym, że w zestawie element nośny (1) zawiera wpust (5), posiada równoległe nacięcia (4) umieszczone w jednakowej odległości od osi elementu oraz wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu (3) rozszerzający się dwustronnie oraz element rozporowy (2) posiadający przy otworze kołka rozporowego (3) nakrętkę z podkładką (7) kotwiącą ustalającą odległość podłoża od elementu nośnego (1).
  2. 2. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wielowymiarowy kołek rozporowy jest w postaci przeciętej tulei z kołnierzem (9) i otworem (8) o kształcie dostosowanym do kształtu elementu rozporowego (2), przy czym tuleja kołka rozporowego (3) jest w postaci dwu połówek połączonych z jednej strony wzdłuż pionowej linii podziału poziomymi zawiasami w kształcie litery „V”, (11) zaś po przeciwległej stronie posiada zakładkę (12) zachodzącą w podciętą krawędź sąsiedniej połówki tulei, przy czym na zewnętrznej powierzchni tulei posiada ruchomą część rozpierającą (10) w postaci gęsto ułożonych pierścieni.
  3. 3. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wielowymiarowy kołek rozporowy posiada element rozporowy (2) w postaci o przekroju: okrągłym, owalnym, trójkątnym, prostokątnym, kwadratowym, pięciokątnym, sześciokątnym, trapezowym, rombowym, krzyżowym lub ośmiokątnym.
  4. 4. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że posiada element rozporowy (2) gładki, skręcany, karbowany lub gwintowany.
  5. 5. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że posiada element rozporowy (2) w postaci śruby dwugwintowej ewentualnie z kołnierzem.
  6. 6. Sposób montażu zestawu regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym przez otwór w podłożu, w którym umieszcza się wielowymiarowy kołek rozporowy szybkiego rozporu, osadza element rozpierający, reguluje i ustawia odległość elementu nośnego od podłoża, po czym kotwi element rozpierający w wielowymiarowym kołku rozporowym szybkiego montażu poprzez obrót w zakresie od 15° do 380°, montuje płytę elementu nośnego według zastrz. 1 znamienny tym, że na elemencie rozporowym (2) przy otworze
    PL 230 332 Β1 kołka rozporowego blokuje się ustaloną odległość podłoża od elementu nośnego nakrętką z podkładką (7).
  7. 7. Sposób montażu zestawu według zastrz. 6, znamienny tym, że przy montażu elementów podwieszanych przy nakręcaniu elementu nośnego (1) wyłamuje się ogranicznik (6) i na wkręcony element rozpierający (2) nakręca się od zewnątrz nakrętkę z podkładką (7).
  8. 8. Sposób według zastrz. 6, znamienny tym, że przy montażu zestawu w podłodze mocuje się dodatkowo nakrętkę z podkładką (7) u nasady kołka rozporowego (3) oraz u nasady elementu nośnego (1).
  9. 9. Sposób montażu według zastrz. 6, znamienny tym, że przy montażu zestawu w podłożu drewnianym stosuje się trzpień (2) w postaci śruby dwugwintowej z kołnierzem, którą gwintem stożkowym wkręca się w podłoże.
  10. 10. Sposób montażu według zastrz. 6, znamienny tym, że przy montażu zestawu na stelażu odłamuje się części zewnętrzne elementu nośnego (1) w miejscach nacięć (4).
PL408038A 2014-04-28 2014-04-28 Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu PL230332B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL408038A PL230332B1 (pl) 2014-04-28 2014-04-28 Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL408038A PL230332B1 (pl) 2014-04-28 2014-04-28 Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL408038A1 PL408038A1 (pl) 2015-11-09
PL230332B1 true PL230332B1 (pl) 2018-10-31

Family

ID=54364786

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL408038A PL230332B1 (pl) 2014-04-28 2014-04-28 Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL230332B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL408038A1 (pl) 2015-11-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20100037552A1 (en) Side mounted drill bolt and threaded anchor system for veneer wall tie connection
CA2726490C (en) Threaded connector for pole, machinery and structural elements
US5417050A (en) Tile mounting system
US8453416B2 (en) Apparatus and method for an adjustable column
US20140260082A1 (en) Apparatus and method for an adjustable column
WO2011117612A1 (en) Fixing element
US11629743B2 (en) Substrate anchoring device
DE102008004753B4 (de) Ankersystem mit einem Montageadapter
CN205065190U (zh) 锚固系统
DK2397705T3 (en) ANCHORAGE SYSTEM FOR spaced, tension-ASSEMBLY OF A PÅMONTERINGSDEL ON AN ANCHOR BASE
KR101483632B1 (ko) 단열재용 유니버셜 인서트
PL230556B1 (pl) Sposob montazu plyt okladzinowych do podloza i regulowany stabilizator odleglosci do montazu plyt do podloza
US20130031771A1 (en) Duplex Toggle Bolt Assembly
US20150043989A1 (en) Wall screw anchor
PL230332B1 (pl) Zestaw regulowanego łącznika odległości z wielowymiarowym kołkiem rozporowym oraz sposób montażu zestawu
KR20140045754A (ko) 건축물 외벽의 외장 패널 시공장치
KR101776212B1 (ko) 앵커 볼트의 캡 탈락 방지장치
DE60023812T2 (de) Schienenabschnitt zum Anbringen und Befestigen von Badezimmerarmaturen, Küchenarmaturen oder dergleichen
EP2784243B1 (de) Verfahren zur Anbringung einer Dämmstoffplatte an ein Mauerwerk
DE19537000C1 (de) Verfahren zur einstellbaren Befestigung von Latten, Profilschienen, Platten oder dergleichen an einem festen Untergrund und Befestigungselement zur Durchführung des Verfahrens
DE19949199A1 (de) Vorrichtung zur Befestigung von plattenförmigen Bauelementen
CH713902A2 (de) Distanzhaltevorrichtung.
KR200365562Y1 (ko) 조립식 가구의 지주 및 그러한 지주로 구성되는 조립식가구
JP4971031B2 (ja) 荷重受支持ブラケット
KR20190002896U (ko) 천장용 세트앵커