PL229167B1 - Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności - Google Patents

Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności

Info

Publication number
PL229167B1
PL229167B1 PL414952A PL41495215A PL229167B1 PL 229167 B1 PL229167 B1 PL 229167B1 PL 414952 A PL414952 A PL 414952A PL 41495215 A PL41495215 A PL 41495215A PL 229167 B1 PL229167 B1 PL 229167B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
layer
subjected
gluing
paper
layers
Prior art date
Application number
PL414952A
Other languages
English (en)
Other versions
PL414952A1 (pl
Inventor
Jacek Juchta
Original Assignee
Ukomet Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ukomet Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Ukomet Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL414952A priority Critical patent/PL229167B1/pl
Publication of PL414952A1 publication Critical patent/PL414952A1/pl
Publication of PL229167B1 publication Critical patent/PL229167B1/pl

Links

Landscapes

  • Bag Frames (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)

Abstract

Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności, charakteryzuje się tym, że poddaje się naciągowi liniowemu, wynoszącemu 1050 mN, pierwszą warstwę papieru półrozciągliwego i przepuszczalnego gramaturze 70 g/m2, na który nakłada się kolejne dwie lub trzy warstwy z rozprowadzonym na całej płaszczyźnie klejem, przy czym kolejne warstwy papierowe poddaje się naciągowi liniowemu o 5 do 12% większemu od naciągu liniowego warstwy poprzedzającej, zaś sklejanie prowadzi się dociskiem walca wynoszącym od 1,0 kN do 1,5 kN z podgrzaniem do temperatury od 25°C do 30°C przed strefą docisku, po czym wytwarza warstwę antypoślizgową w postaci zygzakowatej perforacji z wytłoczeniami o wysokości 0,05 mm i ilości wytłoczeń 4 na cm2, następnie nakłada rękaw foliowy o szerokości 560 mm i grubości 0,08 mm i poddaje procesowi jonizacji, po czym nakłada przygotowane warstwy papierowe i poddaje procesowi sklejania warstwowego poprzecznego i podłużnego klejem na bazie ekstrudowanej skrobi kukurydzianej o lepkości około 1750 mPa•s.

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności.
Znany jest z opisu patentowego PL 180 692 sposób i urządzenie do wytwarzania toreb. Przy produkcji toreb z uchwytami, rura z tworzywa sztucznego jest wytłaczana, zaginana do wewnątrz przez pierwsze urządzenie zaginające w celu uformowania bocznych części klinowych oraz rozpłaszczania. Formowany jest poprzeczny zgrzew przez urządzenie zgrzewające, a urządzenie wycinające usuwa środkową część rury w celu utworzenia części uchwytowych. Boczne części klinowe są po kolei zaginane na środkową część rury przez drugie urządzenie zaginające, zawierające łukowate rampy, po czym wykonywane są dalsze poprzeczne zgrzewy i poprzeczne linie perforacji u podstawy torby.
Znany jest z opisu patentowego PL 196 547 sposób i urządzenie do napełniania produktami lub luźnym materiałem toreb z wstęgi toreb. Do pakowania produktów lub luźnego materiału w arkuszowe opakowania stosuje się wstęgę spójnych, płaskich członów toreb, którą dostarcza się sukcesywnie do stanowiska napełniania, w którym człony toreb otwiera się do napełniania i następnie zamyka się i oddziela od wstęgi. Swobodne krawędzie otworów członów toreb lub wstęgi są wyprofilowane do przenoszenia podpartego na przeciwległych, podtrzymujących trzpieniach, rurach lub łańcuchach chwytających, a tuż przed stanowiskiem napełniania są odchylane od siebie powodując otwarcie członów toreb. Płaska wstęga toreb ma, rozciągające się do góry, części pasmowe krawędzi, które doprowadza się do zagięcia do dołu na odpowiednie przeciwległe łańcuchy podtrzymujące. Części pasowe są przygotowane z rzędem perforacji, które poprzez zagięcie, są przemieszczone do dołu do styku podtrzymującego z kołkami podtrzymującymi, wystającymi do góry z łańcuchów podtrzymujących, wskutek czego uzyskuje się bardzo bezpieczne sprzężenie podtrzymujące i przenoszące bez specjalnego profilowania krawędzi otworów i przy prostej konstrukcji łańcuchów podtrzymujących.
Znana jest z opisu zgłoszenia wynalazku CA 2886041 system i sposób do wytwarzania worków. System i sposób wytwarzania wzmocnionych worków ma zastosowane elementy wzmacniające worki w miejscu otwierania lub/i pionowej konfiguracji. Wstęga materiału worka może być podawana ze źródła i może być złożona i zabezpieczona tworząc worek. Szereg pasków wzmacniających może być podawany za pomocą przylepnego stanowiska nakładania do nakładania materiału klejącego w żądanym wzorze. Pasy wzmacniające i torby są doprowadzone do rejestracji i klejone tworząc wzmocnione torby.
Znana jest z opisu zgłoszenia wynalazku US2015118004 metoda i maszyna do formowania paczek. Paczki według sposobu formowane są z płaskich torebek odebranych ciągłą linią ruchomych woreczków w zorientowanym kierunku przesuwu. Worki są przenoszone na stół odbiorczy, w którym worki są ułożone podczas zatrzymywania w ruchu w zorientowanym kierunku przesuwu przez występ oporowy. Linia ciągła toreb jest przekształcana w wiersz nakładających się toreb przed układaniem ostatnim, i woreczki są rozdzielane na stole odbiorczym za pomocą rozdzielacza, zawierającego urządzenie oddzielające. Podczas tej operacji, urządzenie do rozdzielania jest wprawione w ruch w kierunku prostopadłym do oddzielającej płaszczyzny worków pomiędzy poprzednim i następnym workiem zakładkowej linii w taki sposób, że gdy paczka zatrzymuje przed oporowo jest podparta co najmniej w części środkiem oddzielającym.
Istotą wynalazku jest sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności polegający na rozkroju formatek z bel papierowych, sklejeniu warstwowym oraz wklejeniu folii biodegradowalnej LDPE, przy czym na pierwszą warstwę papierową nakłada się druk fleksograficzny jedno lub dwu kolorowy farbami wodnymi oraz warstwę roztworu jednorodnego antypoślizgowego po czym poddaje się procesowi suszenia w temperaturze 20°C i wilgotności 70% charakteryzujący się tym, że poddaje się naciągowi liniowemu wynoszącemu 1050 mN, pierwszą warstwę papieru półrozciągliwym i przepuszczalnym o gramaturze 70 g/m2, na który nakłada się kolejne dwie lub trzy warstwy z rozprowadzonym na całej płaszczyźnie klejem. Kolejne warstwy papierowe poddaje się naciągowi liniowemu o 5 do 12% większemu od naciągu liniowego warstwy poprzedzającej, zaś sklejanie prowadzi się dociskiem walca wynoszącym od 1,0 kN do 1,5 kN z podgrzaniem do temperatury od 25°C do 30°C przed strefą docisku. Po czym wytwarza warstwę antypoślizgową w postaci zygzakowatej perforacji z wytłoczeniami o wysokości 0,05 mm i ilości wytłoczeń 4 na cm2. Następnie nakłada się rękaw foliowy o szerokości 560 mm i grubości 0,08 mm i poddaje procesowi jonizacji, po czym nakłada przygotowane warstwy papierowe i poddaje procesowi sklejania warstwowego poprzecznego i podłużnego klejem na bazie ekstrudowanej skrobi kukurydzianej o lepkości około 1750 mPa-s. Klejenie poprzeczne prowadzi się
PL 229 167 B1 z użyciem nakładek gumowych wykonanych z materiału 60° ShA o kształcie półokręgu z nieregularną plamką o szerokości od 8 do 10 mm i wykonuje się klejenie podłużne warstwą ciągła o grubości 0,5 mm i nieregularnej szerokości od 8 do 10 mm z udziałem metalowych pierścieni z prędkością posuwu worków wynoszącą 135 metrów na minutę. Następnie worek poddaje się procesowi suszenia na przenośniku taśmowym z dociskiem rolek wynoszącym od 2,0 kN do 3,5 kN z prędkością posuwu wynoszącą 67 m/s, po czym prowadzi proces perforowania, zakładanie wentyla w wyznaczonych miejscach nacinając worek, a następnie formuje dno i nanosi klej na zakładkę. Po czym poddaje się procesowi sztaplowania do wysokości 150 cm i procesowi stabilizacji w czasie 24 h w atmosferze wilgotności wynoszącej do 75%.
Wynalazek pozwala na wytwarzanie wzmocnionych toreb wielowarstwowych wykonanych z papieru półrozciągliwego i przepuszczalnego o mniejszym współczynniku pochłaniania wilgoci. Zastosowana w workach biofolia zwiększa ochronę przechowywanych w nich produktach w porównaniu ze zwykłymi workami papierowymi poprzez całkowite wyeliminowanie przenikania do materiałów przechowywanych obcych substancji i materiałów. Sposób według wynalazku pozwala na nieograniczone co do prędkości procesu napełniania worków. Bariera przed wilgotnością pozwala również na przenoszenie, przechowywanie i opróżnianie worków bez żadnych trudności.
P r z y k ł a d w y k o n a n i a I
Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności polega na rozkroju formatek z bel papierowych, sklejeniu warstwowym oraz wklejeniu folii biodegradowalnej LDPE, przy czym na pierwszą warstwę papierową nakłada się druk fleksograficzny jedno lub dwu kolorowy farbami wodnymi oraz warstwę roztworu jednorodnego antypoślizgowego po czym poddaje się procesowi suszenia w temperaturze 20°C i wilgotności 70%. Proces rozpoczyna się od naciągu liniowego wynoszącego 1050 mN, pierwszej warstwy papieru półrozciągliwego i przepuszczalnego o gramaturze 70 g/m2, na który nakłada się kolejne dwie warstwy z rozprowadzonym na cały płaszczyźnie klejem. Kolejne warstwy papierowe poddaje się naciągowi liniowemu o 5% większemu od naciągu liniowego warstwy poprzedzającej, zaś sklejanie prowadzi się dociskiem walca wynoszącym 1,0 kN z podgrzaniem do temperatury 25°C przed strefą docisku. Po czym wytwarza się warstwę antypoślizgową w postaci zygzakowatej perforacji z wytłoczeniami o wysokości 0,05 mm i ilości wytłoczeń 4 na cm2. Następnie nakłada się rękaw foliowy o szerokości 560 mm i grubości 0,08 mm i poddaje procesowi jonizacji. Nakładane przygotowane warstwy papierowe poddaje się procesowi sklejania warstwowego poprzecznego i podłużnego klejem na bazie ekstrudowanej skrobi kukurydzianej o lepkości około 1750 mPa-s. Klejenie poprzeczne prowadzi się z użyciem nakładek gumowych wykonanych z materiału 60° ShA o kształcie półokręgu z nieregularną plamką o szerokości 8 mm i wykonuje się klejenie podłużne warstwą ciągłą o grubości 0,5 mm i nieregularnej szerokości 8 mm z udziałem metalowych pierścieni z prędkością posuwu worków wynoszącą 135 metrów na minutę. Następnie worek poddaje się procesowi suszenia na przenośniku taśmowym z dociskiem rolek wynoszącym 2,0 kN z prędkością posuwu wynoszącą 67 m/s, po czym prowadzi proces perforowania, zakładanie wentyla w wyznaczonych miejscach nacinając worek, a następnie formuje dno i nanosi klej na zakładkę. Po czym poddaje się procesowi sztaplowania do wysokości 150 cm i procesowi stabilizacji w czasie 24 h w atmosferze wilgotności wynoszącej do 75%.
P r z y k ł a d w y k o n a n i a II
Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności polega na rozkroju formatek z bel papierowych, sklejeniu warstwowym oraz wklejeniu folii biodegradowalnej LDPE, przy czym na pierwszą warstwę papierową nakłada się druk fleksograficzny jedno lub dwu kolorowy farbami wodnymi oraz warstwę roztworu jednorodnego antypoślizgowego po czym poddaje się procesowi suszenia w temperaturze 20°C i wilgotności 70%. Proces rozpoczyna się od naciągu liniowego wynoszącego 1050 mN, pierwszej warstwy papieru półrozciągliwego i przepuszczalnego o gramaturze 70 g/m2, na który nakłada się kolejne trzy warstwy z rozprowadzonym na całej płaszczyźnie klejem. Kolejne warstwy papierowe poddaje się naciągowi liniowemu o 12% większemu od naciągu liniowego warstwy poprzedzającej, zaś sklejanie prowadzi się dociskiem walca wynoszącym 1,5 kN z podgrzaniem do temperatury 30°C przed strefą docisku. Po czym wytwarza się warstwę antypoślizgową w postaci zygzakowatej perforacji z wytłoczeniami o wysokości 0,05 mm i ilości wytłoczeń 4 na cm2. Następnie nakłada się rękaw foliowy o szerokości 560 mm i grubości 0,08 mm i poddaje procesowi jonizacji. Nakładane przygotowane warstwy papierowe poddaje się procesowi sklejania warstwowego poprzecznego i podłużnego klejem
PL 229 167 B1 na bazie ekstrudowanej skrobi kukurydzianej o lepkości około 1750 mPa-s. Klejenie poprzeczne prowadzi się z użyciem nakładek gumowych wykonanych z materiału 60° ShA o kształcie półokręgu z nieregularną plamką o szerokości 10 mm i wykonuje się klejenie podłużne warstwą ciągłą o grubości 0,5 mm i nieregularnej szerokości 10 mm z udziałem metalowych pierścieni z prędkością posuwu worków wynoszącą 135 metrów na minutę. Następnie worek poddaje się procesowi suszenia na przenośniku taśmowym z dociskiem rolek wynoszącym 3,5 kN z prędkością posuwu wynoszącą 67 m/s, po czym prowadzi proces perforowania, zakładanie wentyla w wyznaczonych miejscach nacinając worek, a następnie formuje dno i nanosi klej na zakładkę. Po czym poddaje się procesowi sztaplowania do wysokości 150 cm i procesowi stabilizacji w czasie 24 h w atmosferze wilgotności wynoszącej do 75%.

Claims (1)

1. Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności polegający na rozkroju formatek z bel papierowych, sklejeniu warstwowym oraz wklejeniu folii biodegradowalnej LDPE, przy czym na pierwszą warstwę papierową nakłada się druk fleksograficzny jedno lub dwu kolorowy farbami wodnymi oraz warstwę roztworu jednorodnego antypoślizgowego po czym poddaje się procesowi suszenia w temperaturze 20°C i wilgotności 70%, znamienny tym, że poddaje się naciągowi liniowemu wynoszącemu 1050 mN, pierwszą warstwę papieru półrozciągliwym i przepuszczalnym o gramaturze 70 g/m2, na który nakłada się kolejne dwie lub trzy warstwy z rozprowadzonym na całej płaszczyźnie klejem, przy czym kolejne warstwy papierowe poddaje się naciągowi liniowemu o 5 do 12% większemu od naciągu liniowego warstwy poprzedzającej, zaś sklejanie prowadzi się dociskiem walca wynoszącym od 1,0 kN do 1,5 kN z podgrzaniem do temperatury od 25°C do 30°C przed strefą docisku, po czym wytwarza warstwę antypoślizgową w postaci zygzakowatej perforacji z wytłoczeniami o wysokości 0,05 mm i ilości wytłoczeń 4 na cm2, następnie nakłada rękaw foliowy o szerokości 560 mm i grubości 0,08 mm, i poddaje procesowi jonizacji po czym nakłada przygotowane warstwy papierowe i poddaje procesowi sklejania warstwowego poprzecznego i podłużnego klejem na bazie ekstrudowanej skrobi kukurydzianej o lepkości około 1750 mPa-s, przy czym klejenie poprzeczne prowadzi się z użyciem nakładek gumowych wykonanych z materiału 60° ShA o kształcie półokręgu z nieregularną plamką o szerokości od 8 do 10 mm, następnie wykonuje klejenie podłużne warstwą ciągłą o grubości 0,5 mm i nieregularnej szerokości od 8 do 10 mm z udziałem metalowych pierścieni z prędkością posuwu worków wynoszącą 135 metrów na minutę, następnie worek poddaje się procesowi suszenia na przenośniku taśmowym z dociskiem rolek wynoszącym od 2,0 kN do 3,5 kN z prędkością posuwu wynoszącą 67 m/s, po czym prowadzi proces perforowania, zakładanie wentyla w wyznaczonych miejscach nacinając worek, a następnie formuje dno i nanosi klej na zakładkę i poddaje procesowi sztaplowania do wysokości 150 cm, po czym poddaje się procesowi stabilizacji w czasie 24 h w atmosferze wilgotności wynoszącej do 75%.
PL414952A 2015-11-25 2015-11-25 Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności PL229167B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL414952A PL229167B1 (pl) 2015-11-25 2015-11-25 Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL414952A PL229167B1 (pl) 2015-11-25 2015-11-25 Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL414952A1 PL414952A1 (pl) 2017-06-05
PL229167B1 true PL229167B1 (pl) 2018-06-29

Family

ID=58793744

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL414952A PL229167B1 (pl) 2015-11-25 2015-11-25 Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL229167B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL414952A1 (pl) 2017-06-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6337094B2 (ja) 膨張可能なパウチを製造するためのシステムおよび方法
RU2412056C2 (ru) Ламинат, способ и устройство получения ламината, а также заменитель геоткани
US6371645B1 (en) Open mesh bag
US9365011B1 (en) Method of manufacturing a bottom gusseted pouch
US4895611A (en) Method and apparatus for making non-roping thermoplastic draw tape for thermplastic bags
US20150140265A1 (en) Cushioning wrap material and apparatus and methods of making same
JP7282779B2 (ja) 改善された環境調和保護ポーチおよびパッケージならびにそれから作製される製品の形成方法
CA2200640C (en) Film for multiple bag
JP2012526006A (ja) 強化された断熱性能を備えた包装材料
US20110142377A1 (en) Laminate Bag Having Windows
JP2019532882A (ja) 膨張式パウチ
US6015373A (en) Method for wicket-top converting of a cross-laminated synthetic resin fiber mesh bag
US20140034539A1 (en) Film for wrapping, methods of making and using
JP5701912B2 (ja) 梱包装置及び梱包方法
CN104334337B (zh) 折痕机中的装置及从该装置获得的产品
JPS5953177B2 (ja) 細胞状格子細工構体の製造方法および機械
PL229167B1 (pl) Sposób wytwarzania toreb wielowarstwowych do przechowywania materiałów sypkich o podwyższonej wytrzymałości na rozrywanie i zwiększonej higroskopijności
US9434492B1 (en) Method of filling a plurality of bottom gusseted pouches disposed on a roll
US20080095961A1 (en) Reinforced Packaging Webs
US7316839B2 (en) Reinforced packaging webs and method
US6827490B2 (en) Preopened bags for automated baggers and related methods
US9827738B2 (en) Chub packaging webs with enhanced puncture resistance
JP4806822B2 (ja) プラスチック材料のフィルムで商品を包装するための方法と装置、およびこのように得られた包装
JP4904120B2 (ja) 製袋充填包装方法
US10434739B2 (en) Device for cooling adhesive applied to a surface of sack bodies