PL227954B1 - Łódka rekreacyjna - Google Patents

Łódka rekreacyjna

Info

Publication number
PL227954B1
PL227954B1 PL401582A PL40158212A PL227954B1 PL 227954 B1 PL227954 B1 PL 227954B1 PL 401582 A PL401582 A PL 401582A PL 40158212 A PL40158212 A PL 40158212A PL 227954 B1 PL227954 B1 PL 227954B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
float
frame
boat
boat according
cover
Prior art date
Application number
PL401582A
Other languages
English (en)
Other versions
PL401582A1 (pl
Inventor
Zbigniew Pełczyński
Zbigniew Pełczynski
Original Assignee
Zbigniew Pełczyński
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zbigniew Pełczyński filed Critical Zbigniew Pełczyński
Priority to PL401582A priority Critical patent/PL227954B1/pl
Priority to US13/892,480 priority patent/US20140130726A1/en
Priority to PCT/PL2013/000134 priority patent/WO2014073993A1/en
Priority to EP13795883.1A priority patent/EP2917096A1/en
Publication of PL401582A1 publication Critical patent/PL401582A1/pl
Publication of PL227954B1 publication Critical patent/PL227954B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B3/00Hulls characterised by their structure or component parts
    • B63B3/02Hulls assembled from prefabricated sub-units
    • B63B3/08Hulls assembled from prefabricated sub-units with detachably-connected sub-units
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B34/00Vessels specially adapted for water sports or leisure; Body-supporting devices specially adapted for water sports or leisure
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B5/00Hulls characterised by their construction of non-metallic material

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Cleaning Or Clearing Of The Surface Of Open Water (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest łódka rekreacyjna. Znajduje ona zastosowanie jako środek do poruszania się po wodzie dla różnych form rekreacji, zwłaszcza takich jak wędkowanie, wiosłowanie, pływanie z żaglem.
Znanych jest wiele różnorodnych jednostek pływających służących do poruszania się na nich ludzi po wodzie. Mają one różne konstrukcje dostosowane do funkcji, jaka mają spełniać. Są to w szczególności różnego rodzaju łodzie, kajaki, pontony, tratwy itp. Wspólną cechą jednej z grup je dnostek pływających jest kadłub uformowany tak, że ma burty boczne przechodzące w dziób łodzi, burtę tylną stanowiącą rufę oraz dno. Kadłuby wykonywane są z różnych materiałów, dla łodzi rekreacyjnych w szczególności z drewna lub tworzyw sztucznych. Inną grupę stanowią jednostki pływające nadmuchiwane, w których kadłub powstaje poprzez wypełnienie powietrzem zamkniętej przestrzeni ograniczonej nieprzepuszczalnym materiałem i ukształtowanej w określony kształt.
Jeszcze inną grupą są jednostki pływające utworzone ze składanej lub stałej ramy obciągniętej nieprzepuszczalnym dla wody pokrowcem.
Znana jest z międzynarodowego zgłoszenia patentowego opublikowanego pod numerem WO 02/092421 łódź składająca się z kadłuba wykonanego ze wzmocnionego plastiku oraz gumowych tubowych rur umieszczonych rozłącznie wzdłuż każdego boku kadłuba i zapewniających utrzymywanie się kadłuba na wodzie. Kadłub ma na obu bokach wzdłużne wyżłobienia tak ukształtowane, że umieszczone w nich tubowe rury stykają się z kadłubem na zwiększonej powierzchni. Wzdłuż górnej i dolnej krawędzi wyżłobień znajdują się odpowiednie podpórki ze ślizgowymi wgłębieniami, a każda tubowa rura ma prowadnice ślizgowe pasujące do tych wgłębień. Ujawniona w publikacji WO 2008/070406 łódź ma hybrydowy kadłub zawierający dwie zakrzywione skorupy tworzące dwie płetwy kilowe pozwalające utrzymywać się na powierzchni wody i działające jak nachylone hydropłaty podczas poruszania się z dużą prędkością. Kadłub ten może także posiadać wydłużoną środkową skorupę, która służy do zamortyzowania efektu zatrzaskiwania fal na dolnej stronie kadłuba.
Z polskiego opisu patentowego nr 174408 znana jest przenośna łódź turystyczna, która składa się ze sztywnych burt, do których przymocowana jest wodoszczelna tkanina tworząca dno łodzi. Łódź posiada także sztywną dwuczęściową podłogę połączoną przegubowo w osi symetrii łodzi oraz połączoną przegubowo z dolnymi częściami burt.
W opisie międzynarodowego zgłoszenia patentowego opublikowanego pod numerem WO 2011/082009 przedstawiona jest składana łódź z elementami nadmuchiwanymi. Ma ona składany kadłub utworzony z wielu paneli rozciągających się od dziobu do rufy łodzi. Każdy z paneli jest połączony z co najmniej jednym innym panelem. Łódź posiada jeden lub więcej elementów napompow ywanych, utrzymujących kadłub w stanie rozłożonym. Łódź może posiadać także zewnętrzny nadm uchiwany element połączony z kadłubem tak, że otacza przynajmniej część obwodu kadłuba w stanie rozłożonym. Łódź może być wyposażona w siedzenia.
Znana jest także przenośna składana łódź ujawniona w opisie zgłoszeniowym WO 2012/092050. Ma ona ramę utworzoną z odpowiadającej sobie pary usztywniających rurkowych elementów montażowych połączonych zawiasami. W stanie rozłożonym znajdują się one wewnątrz wodoodpornej powłoki. Opis zawiera różne warianty budowy i wzajemnego połączenia różnych elementów tworzących składaną ramę i jej umiejscowienia w zewnętrznej powłoce.
Z dokumentu patentowego GB 1 604 527 A, znane jest rozwiązanie udoskonalające pontony, w szczególności udoskonalenie dotyczy pontonów zawierających nadmuchiwany cylindryczny korpus w kształcie litery „U” z elastycznym dnem połączonym z tym korpusem oraz z płytą pawęży. Udoskonalenie polega na wyposażeniu pontonu w okładzinę składającą się z co najmniej jednego elast ycznego panelu z tkaniny impregnowanej gumą albo sprężystym tworzywem. W tym celu do korpusu przytwierdzone są elementy wspierające, z których jeden przytwierdzony jest do górnej powierzchni korpusu, a drugi do jego dolnej powierzchni. Element wspierający wykonany jest z elastycznego materiału, pofałdowany wzdłuż swojej osi, tak by powstały żebra, które zaopatrzone są w oczka do mocowania okładziny na korpusie.
W dokumencie patentowym CA 1 176 537 A ujawniony jest elastyczny ochronny pokrowiec dla pneumatycznych łódek, zawierający ciągłą część górną, część spoczynkową płaską, mającą co najmniej dwa rozszerzenia odpowiednio na dwóch przeciwległych bokach formując kieszenie pod spodem wspomnianych rozszerzeń. W szczególności ujawniono rodzaj tkaniny z której pokrowiec ochronny jest wykonany.
PL 227 954 B1
Z polskiego zgłoszenia wynalazku P.359947A1, znana jest łódź żaglowa, której kadłub tworzą kształtka wykonana ze styropianu o gęstości powyżej 33 kg/m , poszycie pokładowe oraz poszycie denne, wykonane metodą formowania, a następnie łączone ze sobą, przy czym poszycie pokładowe po uformowaniu na kopycie jest wklejane do kształtki, która od strony dna pokryta jest ściśle z nią związaną powłoką kompozytową, tworzącą poszycie denne w taki sposób, że całość tworzy jednolitą bryłę, przy czym formowanie kształtki styropianowej i poszycia pokładowego odbywa się w dwóch oddzielnych formach.
Celem wynalazku jest opracowanie rozwiązania wygodnej lekkiej łódki rekreacyjnej, zapewni ającej bezpieczeństwo poruszania się nią, oraz łatwość przemieszczania na różne akweny, która może być wykorzystana do różnych celów.
Łódka rekreacyjna mająca pływak o grubym dnie i grubych burtach z otwartą bezburtową częścią rufową, wykonany z materiału o małej gęstości, oraz zaopatrzona w ramę wykonaną z lekkich sprężystych profili o kształcie dostosowanym do pływaka, oraz pokrowiec na pływak, według wynala zku charakteryzuje się tym, że wymienny pływak, rama oraz pokrowiec połączone są ze sobą rozłąc znie, przy czym wspomniany pływak stanowi kształtka o zarysie łódki z uformowanym dnem oraz burtami, na którą nałożony jest od góry pokrowiec osłaniający dno oraz burty, na którym usytuowana jest rama dociskająca pokrowiec do pływaka, zaopatrzona w dodatkowy element zabezpieczający spinający ramę z pływakiem. Korzystnie wymienny pływak wykonany jest z materiału o gęstości < 40 kg/m , a grubość jego dna i burt jest > 12 cm. Korzystnie wymienny pływak stanowi jednoczęściowy element z porowatego tworzywa sztucznego. Korzystnie, rama ma kształt odwzorowujący linię obwodową górnej strony dna wymiennego pływaka i obejmuje od strony rufowej część dolnej strony dna wymienn ego pływaka. Dodatkowy element zabezpieczający może mieć postać pasa przeciągniętego pod dolną stroną dna wymiennego pływaka i zamocowanego do ramy na dziobie i na rufie, albo wspomniany dodatkowy element zabezpieczający stanowi rurka połączona z ramą w części dziobowej, przechodząca przez wymienny pływak i zakończona zdejmowalną płytką. Dodatkowo, rama zaopatrzona jest w przedniej części w stelaż do mocowania masztu, w środkowej części w dodatkowe ramiona z dulkami do wioseł, a od strony otwartej bezburtowej tylnej części wymiennego pływaka, zaopatrzona jest w pawęż do mocowania silnika. Korzystnie rama, stelaż, dodatkowe ramiona i pawęż wykonane są z zespawanych elementów z metali lekkich lub ich stopów pokrytych powłoką antykorozyjną. Korzystnie wymienny pływak ma na dolnej stronie dna dwa wzdłużne równoległe wybrania biegnące od dziobu do rufy, gdzie środkowy grzbiet dolnej strony dna wymiennego pływaka ukształtowany pomiędzy wybraniami, korzystnie znajduje się poniżej pozostałej dolnej części dna wymiennego pływaka. Korzystnie pokrowiec wykonany jest z materiału wodoodpornego i zaopatrzony jest w elastyczny element na swym obwodzie.
Główną zaletą łódki rekreacyjnej według wynalazku jest wygoda bezpieczeństwo poruszania się nią, a także jej lekkość i łatwość przemieszczania na różne akweny. Konstrukcja ta umożliwia wykorzystywanie łódki do różnych celów.
Przykładowa realizacja łódki rekreacyjnej według wynalazku zilustrowana jest rysunkiem, na którym fig. 1 przedstawia widok łódki, fig. 2 przedstawia widok ramy łódki z jej dodatkowymi elementami, a fig. 3 - przekrój poprzeczny przekrój podłużny jednego z wariantów pływaka łódki.
Łódka rekreacyjna składa się z ramy 1, wymiennego pływaka 2 i pokrowca 3. Wymienny pływak 2 wykonany jest jako jednoczęściowy element ze spienionego polistyrenu lub polipropylenu otrzymyw any z ciśnieniowej formy, w kształcie łódki o grubym dnie i grubych bocznych burtach. Boczne burty pływaka mają grubość nie mniejszą niż 12 cm, korzystnie 30 cm i w przedniej części schodzą się tworząc zaokrąglony dziób łodzi, natomiast część rufowa jest otwarta, bezburtowa. Grubość dna pływaka 2 wynosi korzystnie 30 cm.
W jednym z wariantów realizacji dolna strona dna pływaka 2 ma kształt odwróconej litery „w” utworzony przez dwa równoległe wzdłużne wybrania 4. W szczególnie korzystnej postaci środkowy grzbiet 5 dna ukształtowany między wybraniami 4 znajduje się poniżej linii pozostałej części dolnej strony dna pływaka 2. Górna strona dna pływaka 2 oraz jego boczne burty przykryte są pokrowcem 3 o kształcie odpowiadającym kształtowi pływaka 2, wykonanym z wodoodpornego materiału i sięgającym na zewnątrz burt do połowy ich wysokości oraz zaopatrzonym na swym obwodzie w elastyczny element 10 zaciskający go na zewnętrznej stronie burt. Dno pokrowca 3 dociśnięte jest do górnej strony dna pływaka 2, stanowiącej dno łódki za pomocą ramy 1, która wewnątrz łódki ma kształt obr ysu górnej strony dna pływaka 2, a od strony rufowej obejmuje częściowo dolną stronę dna pływaka 2. Rama 1 zaopatrzona jest w dodatkowy element zabezpieczający 6, który zabezpiecza przed wysunię4
PL 227 954 B1 ciem się pływaka 2 z ramy 1. Element zabezpieczający 6 może mieć postać rurki połączonej z ramą 1, przechodzącej przez otwór w części dziobowej pływaka 2 i zakończonej zdejmowalną płytką przyleg ającą do pływaka 2 na jego zewnętrznej dziobowej stronie, jak pokazano na fig. 2. W innym wariancie elementem zabezpieczającym 6 może być pas przeciągnięty pod dolną stroną dna pływaka 2, korzystnie leżący na jego środkowym grzbiecie i zamocowany do ramy 1 na dziobie i rufie. Rama 1 m oże posiadać także dodatkowe elementy umożliwiające mocowanie dodatkowego wyposażenia łódki. Są to w szczególności dwa dodatkowe ramiona 7 leżące na górze burt i zaopatrzone w dulki do wioseł w środkowej części burt. W swej najbardziej uniwersalnej postaci rama 1 zaopatrzona jest w przedniej, dziobowej części w stelaż 8 służący do mocowania masztu, natomiast w części tylnej, w bezburtowej rufowej przestrzeni, rama 1 posiada pawęż 9 umożliwiającą zamocowanie do łódki silnika zaburtowego. Rama 1 oraz jej dodatkowe elementy, takie jak ramiona 7 do mocowania wioseł, stelaż 8 do m ocowania masztu oraz pawęż 9 do mocowania silnika, wykonane są ze zespawanych lekkich profili rurkowych i płaskownikowych, korzystnie aluminiowych, których powierzchnia zabezpieczona jest przed korozją, np. przez pomalowanie farbą antykorozyjną lub pokrycie dowolną inną znaną metodą dowolną warstwą antykorozyjną. Połączone ze sobą sprężysty jednoczęściowy pływak 2 oraz dopasowana do niego rama 1 tworzą razem sztywną konstrukcję pływającą, a wodoodporny pokrowiec 3 zapewnia komfort użytkownikom łódki i zabezpiecza pływak 2 przed ewentualnymi uszkodzeniami wewnątrz łódki. Grube burty i dno pływaka 2 czynią łódkę odporną na przedziurawienia grożące zatopieniem, a otwarta bezburtowa część rufowa umożliwia samoczynne wylewanie się wody, która może dostać się do wnętrza łódki przez burty, np. przy dużej prędkości lub fali. Dla wygody użytkowników pokrowiec 3 może posiadać kieszenie, uchwyty lub pasy do umieszczania dodatkowego wyposażenia. Może także mieć w części dziobowej zamocowanie małego namiotu zabezpieczającego przed wodą. Pływak 2 łódki może mieć różne kształty spełniające funkcję łódki z dnem i bocznymi burtami oraz różne wymiary i grubość, w zależności od potrzeb. Różne też mogą być metody łączenia profili tworzących ramę 1 i ich kształty.
Opisany przykład nie wyczerpuje innych wariantów realizacji rozwiązania według wynalazku. W każdym wariancie realizacji budowa i rozłączność trzech podstawowych elementów łódki, pływaka 2, ramy 1 i pokrowca 3, czyni z tej konstrukcji wyjątkowo funkcjonalną rekreacyjną jednostkę pływającą, która zapewnia jej użytkownikom wysokie bezpieczeństwo oraz komfort pływania. Budowa łódki umożliwia jednocześnie łatwą wymianę, w przypadku uszkodzenia, każdego z jej głównych elementów. Ze względu na użyte materiały, w szczególności porowate tworzywa sztuczne i lekkie profile r amy, całość nadaje się do łatwego przewożenia w dowolne miejsce, np. na dachu samochodu.

Claims (11)

1. Łódka rekreacyjna mająca pływak o grubym dnie i grubych burtach z otwartą bezburtową częścią rufową, wykonany z materiału o małej gęstości, oraz zaopatrzona w ramę wykonaną z lekkich sprężystych profili o kształcie dostosowanym do pływaka, oraz pokrowiec na pływak, znamienna tym, że wymienny pływak (2), rama (1) oraz pokrowiec (3) połączone są ze sobą rozłącznie, przy czym wymienny pływak (1) stanowi kształtka o zarysie łódki z uformowanym dnem oraz burtami, na którą nałożony jest od góry pokrowiec (3) osłaniający dno oraz burty, na którym usytuowana jest rama (1) dociskająca pokrowiec (3) do pływaka (1), zaopatrzona w dodatkowy element zabezpieczający (6) spinający ramę (1) z pływakiem (2).
2. Łódka według zastrz. 1, znamienna tym, że wymienny pływak wykonany jest z materiału o gęstości < 40 kg/m , a grubość jego dna i burt jest > 12 cm.
3. Łódka według zastrz. 2, znamienna tym, że wymienny pływak (2) stanowi jednoczęściowy element z porowatego tworzywa sztucznego.
4. Łódka według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienna tym, że rama (1) ma kształt odwzorowujący linię obwodową górnej strony dna wymiennego pływaka (2) i obejmuje od strony rufowej część dolnej strony dna wymiennego pływaka (2).
5. Łódka według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4, znamienna tym, że dodatkowy element zabezpieczający (6) ma postać pasa przeciągniętego pod dolną stroną dna wymiennego pływaka (2) i zamocowanego do ramy (1) na dziobie i na rufie .
PL 227 954 Β1
6. Łódka według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4, znamienna tym, że dodatkowy element zabezpieczający (6) stanowi rurka połączona z ramą (1) w części dziobowej, przechodząca przez wymienny pływak (2) i zakończona zdejmowalną płytką.
7. Łódka według zastrz. 1, znamienna tym, że rama (1) zaopatrzona jest w przedniej części w stelaż (8) do mocowania masztu, w środkowej części w dodatkowe ramiona (7) z dulkami do wioseł, a od strony otwartej bezburtowej tylnej części wymiennego pływaka (2) zaopatrzona jest w pawęż (9) do mocowania silnika.
8. Łódka według zastrz. 7, znamienna tym, że rama (1), stelaż (8), dodatkowe ramiona (7) i pawęż (9) wykonane są z zespawanych elementów z metali lekkich lub ich stopów pokrytych powłoką antykorozyjną.
9. Łódka według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6, znamienna tym, że wymienny pływak (2) ma na dolnej stronie dna dwa wzdłużne równoległe wybrania (4) biegnące od dziobu do rufy.
10. Łódka według zastrz. 9, znamienna tym, że środkowy grzbiet (5) dolnej strony dna wymiennego pływaka (2) ukształtowany pomiędzy wybraniami (4) znajduje się poniżej pozostałej dolnej części dna wymiennego pływaka (2).
11. Łódka według zastrz. 1, znamienna tym, że pokrowiec (3) wykonany jest z materiału wodoodpornego i zaopatrzony jest w elastyczny element (10) na swym obwodzie.
PL401582A 2012-11-12 2012-11-12 Łódka rekreacyjna PL227954B1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401582A PL227954B1 (pl) 2012-11-12 2012-11-12 Łódka rekreacyjna
US13/892,480 US20140130726A1 (en) 2012-11-12 2013-05-13 Lightweight recreational boat
PCT/PL2013/000134 WO2014073993A1 (en) 2012-11-12 2013-10-21 Recreational boat
EP13795883.1A EP2917096A1 (en) 2012-11-12 2013-10-21 Recreational boat

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401582A PL227954B1 (pl) 2012-11-12 2012-11-12 Łódka rekreacyjna

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL401582A1 PL401582A1 (pl) 2014-05-26
PL227954B1 true PL227954B1 (pl) 2018-02-28

Family

ID=49667542

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL401582A PL227954B1 (pl) 2012-11-12 2012-11-12 Łódka rekreacyjna

Country Status (4)

Country Link
US (1) US20140130726A1 (pl)
EP (1) EP2917096A1 (pl)
PL (1) PL227954B1 (pl)
WO (1) WO2014073993A1 (pl)

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3067441A (en) * 1960-02-23 1962-12-11 William O Dysard One-man foot-propelled water float
US3846858A (en) * 1972-02-18 1974-11-12 H Syfritt Assembly for use in recreational activities
US4082049A (en) * 1976-12-08 1978-04-04 Nicol Henry A Sailing cradle
US4624208A (en) * 1984-04-02 1986-11-25 Hyne Douglas C Mast supporting structure
US5228407A (en) * 1991-02-01 1993-07-20 Barry Douglas Enterprises Ltd. Rigid inflatable boat
JP2584277Y2 (ja) * 1992-09-22 1998-10-30 オカモト株式会社 インフレータブルボート
US5617808A (en) * 1994-04-05 1997-04-08 Robinson; Glenn R. Portable foam tube boat with flexible shell
PL174408B1 (pl) 1994-05-04 1998-07-31 Pieniazek Witold Jeremi Przenośna łódź turystyczna
US5651706A (en) * 1995-10-23 1997-07-29 Kasper; Gary A. Collapsible pontoon pedal boat
US6250983B1 (en) * 1999-10-26 2001-06-26 William Paterson Personal watercraft
US6526904B2 (en) * 2000-08-02 2003-03-04 Kelton Liston Semi-rigid pontoon
US6343560B1 (en) * 2000-09-13 2002-02-05 Robert J. Myers Pontoon watercraft
KR200242444Y1 (ko) 2001-05-17 2001-10-15 홍광선 조립식 고무보트
US6582264B2 (en) * 2001-10-05 2003-06-24 Aqua Sports Technology, Inc. Portable, multi-use water device
USD505653S1 (en) * 2003-09-29 2005-05-31 Land And Marine Products Limited Raft
USD550143S1 (en) * 2004-07-02 2007-09-04 Anderson Jordy M Boat
US7487736B2 (en) 2006-12-05 2009-02-10 Carl Daley Hybrid boat hull
US8413600B2 (en) 2009-12-30 2013-04-09 Alex R. Kaye and Frances Kaye Trust Collapsible boat with inflatable members
US8800467B2 (en) * 2010-09-24 2014-08-12 James E. Temple Float structure mainframe
WO2012092050A2 (en) 2010-12-28 2012-07-05 The Folding Boat Company, Llc Light-weight portable folding boat

Also Published As

Publication number Publication date
US20140130726A1 (en) 2014-05-15
PL401582A1 (pl) 2014-05-26
EP2917096A1 (en) 2015-09-16
WO2014073993A1 (en) 2014-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7854211B2 (en) Portable boat in nesting sections, with waterproof fabric cover incorporating a stabilizing keel
US7963243B2 (en) Portable collapsible boat
US10479449B2 (en) Inflatable watercraft and method of making same
US3291088A (en) Multi-purpose boat
US8789487B2 (en) Personal watercraft
US20240149994A1 (en) Boat with a water mat
EP3160835B1 (en) Semi-rigid inflatable watercraft
US8438986B2 (en) Hybrid inflatable kayak
GB2547641A (en) Survival craft
RU81469U1 (ru) Надувная лодка
US6223677B1 (en) Rigid inflatable boat with adaptable hull
US4751889A (en) Collapsible canoe
US6739278B2 (en) Folding rigid-bottom boat
US3748670A (en) Foldable boat
US4858550A (en) Detachable inflatable boat bottom
US20060096518A1 (en) Service and survival dinghy
PL227954B1 (pl) Łódka rekreacyjna
US6845729B2 (en) Paddle boat water removal system and method of use
EP1403179A1 (en) Catamaran
WO2009088290A1 (en) Foldable multi-hull rowing boat
GB1571612A (en) Boats
KR200305892Y1 (ko) 1인승안전선박구조
RU78763U1 (ru) Разборная лодка
NO20140182A1 (no) Kajakk - Katamaran
RU120070U1 (ru) Парусно-гребной швербот &#34;лагуна - комби&#34;