PL225709B1 - Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek - Google Patents

Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek

Info

Publication number
PL225709B1
PL225709B1 PL405525A PL40552513A PL225709B1 PL 225709 B1 PL225709 B1 PL 225709B1 PL 405525 A PL405525 A PL 405525A PL 40552513 A PL40552513 A PL 40552513A PL 225709 B1 PL225709 B1 PL 225709B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wall
socket
separated
rear wall
material sheet
Prior art date
Application number
PL405525A
Other languages
English (en)
Other versions
PL405525A1 (pl
Inventor
Jakub Marek Kumoch
Original Assignee
Tfp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tfp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Tfp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL405525A priority Critical patent/PL225709B1/pl
Publication of PL405525A1 publication Critical patent/PL405525A1/pl
Publication of PL225709B1 publication Critical patent/PL225709B1/pl

Links

Landscapes

  • Cartons (AREA)
  • Packages (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek, przeznaczone do zawieszania w sklepach na stanowiskach ekspozycyjno - handlowych. Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek, formowane z jednego pasma tektury lub podobnego materiału, które jest podzielone poprzecznymi liniami zagięć na powiązane z sobą ściany oraz otacza umieszczone w ich obrębie przedmioty, a na jednym końcu pasma jest utworzony otwór wieszakowy, charakteryzuje się tym, że ma co najmniej jedno gniazdo otoczone tylną ścianą (5), dwuczęściową przednią ścianą, górną ścianą (7) oraz dolną ścianą (8), przy czym górna ściana (7) i górny odcinek tylnej ściany (5) gniazda są oddzielone bocznymi, liniowymi nacięciami (10) od wzdłużnych obrzeży (11) pasma (1) materiału, a w górnej ścianie (7) gniazda, oddzielonej linią zagięcia (12) od górnej części pasma (1) materiału, jest wycięte skrzydełko (13), związane swoją górną krawędzią (14) z górną częścią pasma (1) wzdłuż tej linii zagięcia, natomiast tylna ściana (5) gniazda jest połączona z jego górną ścianą (7) i dolną ścianą (8) oraz oddzielona od nich poprzecznymi liniami zagięć (15, 16), przy czym centralny odcinek (17) oraz dolny odcinek (18) tylnej ściany (5), a także dolna ściana (8) gniazda są oddzielone bocznymi, liniowymi nacięciami (19, 19a) od wzdłużnych obrzeży (11) pasma (1) i od przeciwległe rozmieszczonych części (6a) przedniej ściany (6) gniazda, zaś jego dolna ściana (8) jest oddzielona linią zagięcia (20) od dolnej części (21) pasma (1), a ponadto tylna ściana (5) gniazda pomiędzy jej górnym odcinkiem (9) oraz centralnym odcinkiem (17) ma boczne występy (22), usytuowane w obrębie wzdłużnych obrzeży (11) pasma (1), przy czym na tych obrzeżach są utworzone poprzeczne linie zagięć (23, 24, 25, 26), rozmieszczone naprzeciw górnej ściany (7) gniazda, na pograniczu centralnego odcinka (17) oraz dolnego odcinka (18) jego tylnej ściany (5), jak również na styku z jej bocznymi występami (22), i że po uformowaniu gniazda jego tylna ściana (5) z występami (22) jest przestawiona do tyłu i rozpostarta równolegle względem powierzchni jego dwuczęściowej, przedniej ściany (6) i wzdłużnych obrzeży (11) pasma (1) materiału, przy czym górna ściana (7) i dolna ściana (8) gniazda są rozpostarte prostopadle do tych powierzchni.

Description

Przedmiotem wynalazku jest opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek, przeznaczone do zawieszania w sklepach na stanowiskach ekspozycyjno-handlowych.
Powszechnie znane jest opakowanie zbiorcze w postaci otwartego od góry prostopadłościennego pudełka, ustawianego w sklepie na poziomym podłożu. Pudełko to jest wypełniane towarami w opakowaniach jednostkowych, przede wszystkich w płaskich torebkach, które są rozmieszczone jedna przy drugiej w pozycji pionowej. W miarę opróżniania pojemnika jego zawartość ulega rozproszeniu, przy czym czołowe torebki coraz bardziej oddalają się od jego ściany frontowej. Aby zapobiec tej niepożądanej tendencji, we wnętrzu pudełka umieszcza się przestawną podporę torebek, która jest przesuwana wzdłuż pudełka za pomocą samoczynnego mechanizmu, znanego z polskiego opisu patentowego nr PL 206 456.
Ponadto, z opisu polskiego zgłoszenia wzoru użytkowego W 119 998 znane jest składane opakowanie pojedynczego pojemnika, który jest wyposażony w szyjkę z nakrętką. Opakowanie to jest ukształtowane z jednego paska tektury, zaopatrzonego w otwór do zawieszania go na stanowisku ekspozycyjnym. Wzdłuż paska wyodrębniony jest szereg ścian przedzielonych poprzecznymi liniami zagięć, przy czym pasek tworzy pętlę opasującą pojemnik. Na zagiętych końcach paska znajdują się dwie zachodzące na siebie ściany górne z otworami, które są nawleczone na szyjkę pojemnika.
Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek, formowane z jednego arkusza tektury lub podobnego materiału, które jest podzielone poprzecznymi liniami zagięć na powiązane z sobą ściany oraz otacza umieszczone w ich obrębie przedmioty, a na jednym końcu arkusza materiału jest utworzony otwór wieszakowy, zgodnie z wynalazkiem charakteryzuje się tym, że ma co najmniej jedno gniazdo otoczone tylną ścianą, dwuczęściową przednią ścianą, górną ścianą oraz dolną ścianą, przy czym górna ściana i górna część tylnej ściany gniazda są oddzielone b ocznymi, liniowymi nacięciami od wzdłużnych obrzeży arkusza materiału, a w górnej ścianie gniazda, oddzielonej linią zagięcia od górnej części arkusza materiału, jest skrzydełko, którego górna krawędź łączy się z górną częścią arkusza materiału wzdłuż linii zagięcia, natomiast tylna ściana gniazda przechodzi w górną ścianę gniazda i dolną ścianę gniazda z załamaniem wzdłuż poprzecznych linii zagięć, przy czym centralna część oraz dolna część tylnej ściany, a także dolna ściana gniazda są oddzielone bocznymi, liniowymi nacięciami od wzdłużnych obrzeży arkusza materiału i od przeciwlegle rozmieszczonych części przedniej ściany gniazda, zaś jego dolna ściana jest oddzielona linią zagięcia od dolnej części arkusza materiału, a ponadto tylna ściana gniazda pomiędzy jej górną częścią oraz centralną częścią ma boczne występy usytuowane w obrębie wzdłużnych obrzeży arkusza materiału, zaś na tych obrzeżach znajdują się poprzeczne linie zagięć rozmieszczone naprzeciw górnej ściany gniazda, centralnej części i dolnej części jego tylnej ściany, jak również na styku z jej bocznymi występami, przy czym tylna ściana z występami gniazda jest cofnięta do tyłu i równoległa względem powierzchni dwuczęściowej, przedniej ściany i wzdłużnych obrzeży arkusza materiału, zaś górna ściana i dolna ściana gniazda są prostopadłe do tych powierzchni.
W innym rozwiązaniu dolny odcinek tylnej ściany oraz dolna ściana gniazda mają kształt trapezu, a ich boczne krawędzie i odpowiadające im liniowe nacięcia są ukośne względem wzdłużnej osi arkusza materiału.
W kolejnym rozwiązaniu dolny odcinek tylnej ściany oraz dolna ściana gniazda mają kształty prostokątów, natomiast ich boczne krawędzie i odpowiadające im liniowe nacięcia są równoległe względem wzdłużnej osi arkusza materiału.
W jeszcze innym rozwiązaniu opakowanie ma gniazda rozmieszczone jedno nad drugim wzdłuż arkusza materiału, jednak w razie potrzeby w arkuszu może być większa ilość gniazd.
Opakowanie według wynalazku odznacza się prostą konstrukcją i dzięki swemu pionowemu usytuowaniu zajmuje mało miejsca w przestrzeni handlowej.
Przedmiot wynalazku jest ukazany w przykładzie wykonania na rysunku, na którym Fig. 1 przedstawia płaski wykrój arkusza materiału, z którego formuje się opakowanie zbiorcze z jednym gniazdem o zarysie trapezowym, Fig. 2 - widok z przodu na uformowane opakowanie z jednym gniazdem, Fig. 3 - widok z góry na opakowanie według Fig. 2, Fig. 4 - widok z boku na opakowanie według Fig. 2, Fig. 5 - widok z dołu na opakowanie według Fig. 2, Fig. 6 - perspektywiczny widok z przodu na opakowanie z jednym gniazdem, Fig. 7 - perspektywiczny widok z tyłu na opakowanie z jednym gniazdem, Fig. 8 - perspektywiczny widok stosu torebek, Fig. 9 - perspektywiczny widok
PL 225 709 B1 z przodu na opakowanie z jednym gniazdem wypełnionym torebkami, Fig. 10 - płaski wykrój arkusza materiału do formowania opakowania zbiorczego z jednym gniazdem o zarysie prostokątnym, Fig. 11 - perspektywiczny widok z przodu na opakowanie z dwoma gniazdami.
Opakowanie zbiorcze według wynalazku jest formowane z pojedynczego arkusza 1 tektury falistej, którego płaski wykrój przedstawia Fig. 1. W górnej części 2 arkusza materiału 1, korzystnie z tektury falistej, jest utworzony otwór wieszakowy 3, umożliwiający pionowe zawieszanie opakowania na stanowisku ekspozycyjno-handlowym. Arkusz materiału 1 jest podzielony poprzecznymi liniami zagięć i bocznymi nacięciami liniowymi na powiązane z sobą ściany, które po ukształtowaniu opak owania zbiorczego tworzą przestrzenne gniazdo 4, przeznaczone do umieszczania w nim opakowań jednostkowych, przede wszystkim płaskich torebek T. Gniazdo 4 jest ograniczone ścianą tylną 5, dwuczęściową ścianą przednią 6, ścianą górną 7 oraz ścianą dolną 8. Górna ściana 7 gniazda 4 i górna część 9 jego tylnej ściany 5 są oddzielone za pomocą bocznych, liniowych nacięć 10 od wzdłużnych obrzeży 11 arkusza 1.
W górnej ścianie 7 gniazda 4, oddzielonej linią zagięcia 12 od górnej części 2, jest nacięte półkoliste skrzydełko 13. Jego górna krawędź 14 jest związana wzdłuż linii zagięcia 12 z górną częścią 2 pasma 1. Tylna ściana 5 gniazda 4 jest przyłączona do jego górnej ściany 7 i dolnej ściany 8 oraz oddzielona od nich poprzecznymi liniami zagięć 15, 16. Centralna część 17 i dolna, zwężona ku dołowi część 18 tylnej ściany 5 oraz dolna ściana 8 gniazda 4 są oddzielone za pomocą bocznych, liniowych nacięć 19, 19a od wzdłużnych obrzeży 11 arkusza materiału 1 i od przeciwlegle usytuowanych części 6a przedniej ściany 6 gniazda 4. Jego dolna ściana 8 jest oddzielona linią zagięcia 20 od dolnej części 21 arkusza materiału 1. Tylna ściana 5 gniazda 4 pomiędzy jej górną częścią 9 i centralną częścią 17 ma boczne występy 22 usytuowane w obrębie wzdłużnych obrzeży 11 arkusza materiału 1. Na obrzeżach 11 znajdują się poprzeczne linie zagięć 23, 24, 25, 26 rozmieszczone naprzeciw górnej ściany 7 gniazda 4, centralnej części 17 i dolnej części 18 jego tylnej ściany 5, a także na styku z jej bocznymi występami 22. Po uformowaniu gniazda 4, jego tylna ściana 5 wraz z występami 22 jest cofnięta do tyłu i równoległa względem powierzchni dwuczęściowej ściany przedniej 6 i wzdłużnych obrzeży 11 arkusza materiału 1. Górna ściana 7 i dolna ściana 8 gniazda 4 są prostopadłe do tych powierzchni.
Jak pokazano na Fig. 1,2 i 5, dolna część 18 tylnej ściany 5 i dolna ściana 8 gniazda 4 mają kształt trapezu. Ich boczne krawędzie, jak również odpowiadające im liniowe nacięcia 19a są ukośne względem wzdłużnej osi 27 arkusza materiału 1.
W rozwiązaniu według Fig. 10 dolna część 18a tylnej ściany 5 i dolna ściana 8a gniazda 4 mają kształty prostokątów. Ich boczne krawędzie oraz odpowiadające im liniowe nacięcia 19b są równoległe względem wzdłużnej osi 27 arkusza materiału 1.
Opakowanie według Fig. 8 jest wyposażone w dwa gniazda 4 rozmieszczone jedno nad drugim wzdłuż arkusza materiału 1, jednak w razie potrzeby w arkuszu materiału 1 może być większa ilość gniazd 4.

Claims (4)

1. Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek, formowane z jednego arkusza tektury lub podobnego materiału, które jest podzielone poprzecznymi liniami zagięć na powiązane z sobą ściany oraz otacza umieszczone w ich obrębie przedmioty, a na jednym końcu arkusza materiału jest utworzony otwór wieszakowy, znamienne tym, że ma co najmniej jedno gniazdo (4) otoczone tylną ścianą (5), dwuczęściową przednią ścianą (6), górną ścianą (7) oraz dolną ścianą (8), przy czym górna ściana (7) i górna część (9) tylnej ściany (5) gniazda (4) są oddzielone bocznymi, liniowymi nacięciami (10) od wzdłużnych obrzeży (11) arkusza materiału (1), a w górnej ścianie (7) gniazda (4), oddzielonej linią zagięcia (12) od górnej części (2) arkusza materiału (1), jest skrzydełko (13), którego górna krawędź (14) łączy się z górną częścią (2) arkusza materiału (1) wzdłuż linii zagięcia (12), natomiast tylna ściana (5) gniazda (4) przechodzi w górną ścianę (7) gniazda (4) i dolną ścianę (8) gniazda (4) z załamaniem wzdłuż poprzecznych linii zagięć (15, 16), przy czym centralna część (17) oraz dolna część (18) tylnej ściany (5), a także dolna ściana (8) gniazda (4) są oddzielone bocznymi, liniowymi nacięciami (19, 19a) od wzdłużnych obrzeży (11) arkusza materiału (1) i od przeciwlegle rozmieszczonych części (6a) przedniej ściany (6) gniazda (4), zaś jego dolna ściana (8) jest oddzielona linią zagięcia (20) od dolnej części (21) arkusza materiału (1), a ponadto
PL 225 709 B1 tylna ściana (5) gniazda (4) pomiędzy górną częścią (9) oraz centralną częścią (17) ma boczne występy (22) usytuowane w obrębie wzdłużnych obrzeży (11) arkusza materiału (1), zaś na tych obrzeżach znajdują się poprzeczne linie zagięć (23, 24, 25, 26) rozmieszczone naprzeciw górnej ściany (7) gniazda (4), centralnej części (17) i dolnej części (18) jego tylnej ściany (5), jak również na styku z jej bocznymi występami (22), przy czym tylna ściana (5) z występami (22) gniazda (4) jest cofnięta i równoległa względem powierzchni dwuczęściowej, przedniej ściany (6) i wzdłużnych obrzeży (11) arkusza materiału (1), zaś górna ściana (7) i dolna ściana (8) gniazda (4) są prostopadłe do tych powierzchni.
2. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że dolna część (18) tylnej ściany (5) oraz dolna ściana (8) gniazda (4) mają kształt trapezu, a ich boczne krawędzie i odpowiadające im liniowe nacięcia (19a) są ukierunkowane ukośnie względem wzdłużnej osi (27) arkusza materiału (1).
3. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że dolna część (18a) tylnej ściany (5) oraz dolna ściana (8a) gniazda (4) mają kształty prostokątów, natomiast ich boczne krawędzie i odpowiadające im liniowe nacięcia (19b) są równoległe względem wzdłużnej osi (27) arkusza materiału (1).
4. Opakowanie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że ma gniazda (4) rozmieszczone jedno nad drugim wzdłuż arkusza materiału (1).
PL405525A 2013-10-03 2013-10-03 Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek PL225709B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL405525A PL225709B1 (pl) 2013-10-03 2013-10-03 Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL405525A PL225709B1 (pl) 2013-10-03 2013-10-03 Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL405525A1 PL405525A1 (pl) 2015-04-13
PL225709B1 true PL225709B1 (pl) 2017-05-31

Family

ID=52781923

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL405525A PL225709B1 (pl) 2013-10-03 2013-10-03 Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL225709B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL405525A1 (pl) 2015-04-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8789704B2 (en) Shipping and display container
CN204207430U (zh) 展示系统
RU2014132063A (ru) Подвешиваемый пакет
US1901583A (en) Shipping and display cabinet for shears
AU2019246826A1 (en) Snack food container
US20130020222A1 (en) Multiple compartment folding package
JP5824975B2 (ja) 簡易仕切付き紙箱
PL225709B1 (pl) Opakowanie zbiorcze dla opakowań jednostkowych, zwłaszcza płaskich torebek
AU2013226409A1 (en) Support for food articles
US10611512B2 (en) Snack food container
JP3193465U (ja) 中仕切付きトレー
CN207404092U (zh) 一种坚果食品包装盒
JP2016204043A (ja) カートン
CN217497163U (zh) 一种适用于快速消费型饮品的手提式包装盒结构
CN211002343U (zh) 一种侧边抽拉式包装盒
CN216469383U (zh) 一种带有限位功能的包装盒
CN206871562U (zh) 蔺草工业托盘
JP2017052548A (ja) 紙箱
JP3174956U (ja) 包装展示用紙箱
RU159595U1 (ru) Упаковка для хранения и демонстрации штучных изделий
KR101376004B1 (ko) 포장박스
JP3173329U (ja) 箱体の仕切り板
JP2013100120A (ja) 梱包体
PL68627Y1 (pl) Pudełko otwarte
JP2016222253A (ja) 包装箱と包装体