PL225504B1 - Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych - Google Patents
Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznychInfo
- Publication number
- PL225504B1 PL225504B1 PL395887A PL39588711A PL225504B1 PL 225504 B1 PL225504 B1 PL 225504B1 PL 395887 A PL395887 A PL 395887A PL 39588711 A PL39588711 A PL 39588711A PL 225504 B1 PL225504 B1 PL 225504B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- exhaust gas
- recirculated
- halloysite
- urea
- stream
- Prior art date
Links
Landscapes
- Treating Waste Gases (AREA)
- Chimneys And Flues (AREA)
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych współspalających biomasę z węglem.
Dążenie do obniżenia emisji CO2 jest powodem coraz częstszego spalania biomasy w kotłach energetycznych zaprojektowanych do spalania stałych paliw kopalnych. Coraz częściej spalane są biomasy z roślin jednorocznych oraz odpady o niekorzystnym z punktu widzenia techniki kotłowej składzie, jak słoma zbóż czy rzepaku oraz rozmaite trawy, a nawet osady ściekowe. Biomasa tego typu zawiera zwykle więcej niż węgiel potasu, sodu i chloru, tworzących w warunkach palenisk kotłowych substancje o znacznej korozyjności, będące powodem poważnych problemów eksploatacyjnych, mogących w skrajnych przypadkach uniemożliwić energetyczne wykorzystanie niektórych biopaliw. Następuje wówczas intensyfikacja żużlowania oraz nasilenie wysokotemperaturowej korozji powierzchni ogrzewalnych, a także aglomeracja materiału warstwy fluidalnej. Ograniczenia wymaga ponadto emisja tlenków azotu, a także emisja rtęci.
Z opisu patentowego nr PL201141 znany jest wielofunkcyjny modyfikator spalania paliw stałych i ciekłych, który zawiera 10-30% wagowych bazy katalitycznej złożonej z izopropanolanu glinu, izopropanolanu żelaza i/lub izopropanolanu manganu oraz alkoholu alifatycznego, rozpuszczonych w oleju napędowym i/lub oleju roślinnym, przeznaczony dla kotłów rusztowych, pyłowych oraz fluida lnych stosowanych w energetyce zawodowej, dla poprawy efektywności spalania paliw takich jak mazut, węgiel brunatny i węgiel kamienny, poprzez zmianę struktury osadów, pasywację powierzchni wewnętrznych komór paleniskowych oraz zmniejszenie udziału w gazach odlotowych pyłu, tlenku węgla oraz tlenków siarki i azotu.
Z opisu polskiego zgłoszenia wynalazku nr P-346571 znany jest sposób jednoczesnego usuwania tlenków siarki i tlenków azotu z gazów spalinowych, charakteryzujący się tym, że w pierwszym etapie do gorących gazów o temperaturze 700°C-1000°C, wprowadza się co najmniej jeden związek wapnia, korzystnie wraz z mocznikiem, w postaci pyłu o średnicy cząsteczek poniżej 90 pm, a w drugim etapie, po czasie kontaktu od 0,5 s do 1,0 s, gdy temperatura gazów obniży się o około 70°C, wprowadza się do nich co najmniej jeden organiczny związek wapnia i mocznik, w postaci roztworu wodnego albo pyłów o średnicy cząsteczek poniżej 90 pm.
Znany jest z opisu patentowego nr PL166662 sposób obniżania emisji tlenków siarki z urządzeń kotłowych opalanych węglem niskokalorycznym, zwłaszcza brunatnym, gdzie sorbent doprowadza się do komory spalania za pomocą strumienia oczyszczonych z pyłów spalin, powietrza, pary wodnej lub gazów neutralnych o temperaturze 400K lub powyżej tej temperatury, każdorazowo jednak wyższej od temperatury kondensacji par H2SO4 i H2SO3, przy czym sorbent ten doprowadza się do wnętrza pierwotnych strug paliwowo-powietrznych u wlotów do komory spalania lub w ich pobliżu lub sorbent doprowadza się za pomocą wydzielonych strug gazu nośnego. Doprowadzanemu sorbentowi nadaje się prędkość zbliżoną do prędkości wprowadzanej mieszaniny paliwowo-powietrznej.
Z opisu wynalazku nr PL 170918 znany jest środek do usuwania osadów z powierzchni ogrzewalnych kotłów, którego składnikami są azotany alkaliczne, najczęściej azotan potasu oraz węgiel i siarka.
Z opisu patentowego nr PL166878 znany jest sposób poprawy wymiany ciepła zwłaszcza przez opromieniowane ekrany rurowe w komorach kotłów pyłowych, charakteryzujący się tym, że w dwóch różnych przestrzeniach komory kotła doprowadza się jednocześnie lub na przemian roztwór wodny saletry potasowej, przy czym do przestrzeni poniżej dolnej strefy płomienia doprowadza się całość roztworu bądź od 55% do 80% z całej ilości, a do przestrzeni przed przegrzewaczem grodziowym pary pozostałe 45% do 20%.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu równoczesnego ograniczania korozji, żużlowania oraz emisji NOx i metali ciężkich w szczególności w kotłach energetycznych, w których z coraz to większym udziałem spala się biomasę oraz urządzenia przeznaczonego do tego celu.
Sposób ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych według wynalazku charakteryzuje się tym, że wprowadza się do strefy redukcyjnej w komorze paleniskowej w strumieniu recyrkulowanych chłodnych spalin glinokrzemian warstwowy, korzystnie haloizyt, nasycony mocznikiem.
Korzystnie wprowadza się w strumieniu recyrkulowanych spalin z prędkością 20-90 m/s. Wprowadza się przez palniki i/lub przez odrębne dysze.
PL 225 504 B1
Glinokrzemian warstwowy, korzystnie haloizyt, nasycony mocznikiem, wprowadza się korzystnie w strumieniu recyrkulowanych spalin w postaci zawiesiny w roztworze mocznika w ilości do 10% suchego składnika stałego lub w postaci cząstek o wielkości ziaren do 1,0 mm, korzystnie do 0,5 mm, w ilości do 3,0% suchego składnika paliwowego.
Strumień recyrkulowanych spalin pobiera się w postaci wydzielonego strumienia z ciągu spalin, korzystnie za odpylaczem lub wentylatorem spalin.
Korzystnie strumień recyrkulowanych spalin pobiera się za pomocą zespołu strumienic, gdzie czynnikiem roboczym tego zespołu strumienic jest podawana ze zbiornika ciekła zawiesina glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, w roztworze mocznika.
Korzystnie strumień recyrkulowanych spalin pobiera się za pomocą zespołu strumienic, gdzie czynnikiem roboczym do transportu pneumatycznego mieszaniny pylistego glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, nasyconego mocznikiem podawanego ze zbiornika z recyrkulowanymi spalinami są spaliny pobrane z ciągu spalin kotła, po ich wstępnym ochłodzeniu w wymienniku ciepła i ich sprężeniu, lub sprężone powietrze.
Urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera odprowadzony z ciągu spalin kanał spalin recyrkulowanych z zabudowanym zespołem strumienic z ciekłym czynnikiem roboczym w postaci ciekłej zawiesiny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu w roztworze mocznika lub z zabudowanym zespołem strumienic do transportu mieszaniny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu nasyconego mocznikiem z gazowym czynnikiem roboczym w postaci schłodzonego strumienia recyrkulowanych spalin, doprowadzony do strefy redukcyjnej komory paleniskowej kotła poprzez palniki lub odrębne dysze.
Kanał spalin recyrkulowanych odprowadzony jest z ciągu spalin za odpylaczem lub według odmiany wynalazku za wentylatorem spalin. Zespół strumienic połączony jest z przewodem recyrkulowanych spalin oraz z przewodem ciekłej zawiesiny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, w roztworze mocznika, połączonym ze zbiornikiem zawiesiny.
Według odmiany wynalazku, zespół strumienic połączony jest z przewodem recyrkulowanych spalin oraz z przewodem pylistego glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, nasyconego mocznikiem, połączonym ze zbiornikiem. Przed zespołem tych strumienic zabudowany jest wymiennik ciepła do schładzania recyrkulowanych spalin oraz sprężarka do sprężania spalin w kanale spalin recyrkulowanych.
Sposób według wynalazku umożliwia powiększenie obszaru paleniska wypełnionego płomieniem o charakterze redukcyjnym, zapewnia schłodzenie i głęboką penetrację w palenisku oraz dobre wymieszanie spalin z addytywowanym glinokrzemianem warstwowym, który przechodząc wraz ze spalinami w górę paleniska, wchodzi w reakcje ze składnikami popiołu powodując zmniejszenie skłonności do żużlowania i korozji oraz z innymi substancjami zawartymi w spalinach jak tlenki azotu, rtęć, zmniejszając szkodliwe emisje gazowe. Gwałtowne wydzielanie składników związków azotu w nasyconym nimi glinokrzemianie warstwowym powoduje eksplozyjne wydzielanie gazów rozdrabniające fazę stałą wprowadzanego glinokrzemianu warstwowego i zwiększające jego powierzchnię reakcji.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie urządzenie według wynalazku, gdzie kanał spalin recyrkulowanych wydzielany jest z ciągu spalin kotła energetycznego spalającego biomasę za odpylaczem, a czynnikiem roboczym zespołu strumienic jest mieszanina recyrkulowanych spalin i zawiesiny haloizytu w roztworze mocznika, fig. 2 - schematycznie przedstawione urządzenie, gdzie kanał spalin recyrkulowanych wydzielony jest z ciągu spalin kotła energetycznego spalającego biomasę za wentylatorem spalin, a czynnikiem roboczym zespołu strumienic są spaliny wcześniej schłodzone i sprężone oraz wprowadzany jest haloizyt nasycony mocznikiem w postaci pylistej.
Zgodnie z fig. 1 urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich według wynalazku zawiera wyprowadzony z ciągu spalin 1 kotła energetycznego 2 pyłowego do współspalania z węglem biomasy oraz odpadów, za odpylaczem 3 kanał 4 spalin recyrkulowanych z zabudowanym zespołem strumienic 5.
Zespół strumienic 5 jest połączony z kanałem spalin 4 recyrkulowanych oraz z przewodem 6 podającym pompą 7 ze zbiornika 8 jako czynnik roboczy strumienic zawiesinę stanowiącą mieszaninę haloizytu z roztworem wodnym mocznika w ilości 7% suchego haloizytu w mieszaninie. Za zespołem strumienic 5 kanał 4 spalin recyrkulowanych doprowadza do komory spalania 9 kotła energetycznego
PL 225 504 B1 mieszankę spalin recyrkulowanych i zawiesiny haloizytu w roztworze mocznika poprzez palniki 10 i odrębne dysze 11.
Zgodnie z fig. 2 urządzenie według wynalazku zawiera wyprowadzony z ciągu spalin 1 kotła energetycznego 2 pyłowego do współspalania z węglem biomasy oraz odpadów, za wentylatorem spalin 21 kanał 4 spalin recyrkulowanych z zabudowanym zespołem strumienie 13. Za wentylatorem spalin 12 zabudowany jest wymiennik ciepła 14 i sprężarka 15. Zespół strumienic 13 jest połączony z kanałem 4 recyrkulowanych spalin oraz z przewodem 16 pylistego haloizytu nasyconego mocznikiem o wielkości cząstek 40 pm, w ilości 2% suchego składnika paliwowego, doprowadzającym pylisty haloizyt nasycony mocznikiem ze zbiornika 17. Czynnikiem roboczym zespołu strumienic 13. Są spaliny po ich wstępnym ochłodzeniu w wymienniku ciepła 14 i sprężeniu w sprężarce 15, zastosowane do transportu pneumatycznego pylistego haloizytu nasyconego mocznikiem wraz ze strumieniem spalin recyrkulowanych do komory spalania 9 kotła. Za zespołem strumienic 13 kanał 4 recyrkulowanych spalin jest wprowadzany do palników 10 i odrębnych dysz 11 w strefie redukcyjnej w komorze spalania 9 kotła.
Zgodnie z przykładem wykonania wynalazku wprowadza się do strefy redukcyjnej w komorze paleniskowej 9 kotła w strumieniu recyrkulowanych spalin haloizyt nasycony mocznikiem. Mieszaninę haloizytu nasyconego mocznikiem wprowadza się w strumieniu spalin o temperaturze 140°C, z prędkością 80 m/s.
Jak przedstawiono na fig. 1 i fig. 2, haloizyt nasycony mocznikiem wprowadza się do komory paleniskowej 9 kotła zarówno przez palniki 10 jak i przez odrębne dysze 11.
Zgodnie z fig. 1 w strumieniu recyrkulowanych spalin wprowadza się haloizyt nasycony mocznikiem w postaci zawiesiny haloizytu w roztworze wodnym mocznika w ilości 7% suchego haloizytu w zawiesinie. Strumień recyrkulowanych spalin pobiera się w postaci wydzielonego strumienia z ciągu spalin 1 za odpylaczem 3, za pomocą zespołu strumienic 5, w których czynnikiem roboczym jest podawana ciekła zawiesina haloizytu w roztworze wodnym mocznika, podawana pompą 7 ze zbiornika
8. Do palników 10 i do odrębnych dysz 11 w strefie redukcyjnej kotła wprowadzana jest mieszanina zawiesiny haloizytu w roztworze wodnym mocznika i recyrkulowanych spalin.
Zgodnie z fig. 2 w strumieniu recyrkulowanych spalin wprowadza się pylisty haloizyt nasycony mocznikiem o wielkości cząstek 40 pm, w ilości 2% suchego składnika paliwowego. Strumień recyrkulowanych spalin pobiera się w postaci wydzielonego strumienia z ciągu spalin 1 za wentylatorem spalin 12. Strumień ten poddaje się ochłodzeniu w wymienniku ciepła 14 oraz sprężeniu w sprężarce 15 i wprowadza się jako czynnik roboczy do zespołu strumienic 13, do których podaje się ze zbiornika 17 przez przewód 16 pylisty haloizyt nasycony mocznikiem. Transportem pneumatycznym wprowadzona jest mieszanina recyrkulowanych spalin z pylistym haloizytem nasyconym mocznikiem do palników 10 i do odrębnych dysz 11 w strefie redukcyjnej kotła.
Claims (19)
1. Sposób ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych, znamienny tym, że wprowadza się do strefy redukcyjnej w komorze paleniskowej (9) w strumieniu recyrkulowanych chłodnych spalin glinokrzemian warstwowy, korzystnie hal oizyt, nasycony mocznikiem.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wprowadza się w strumieniu recyrkulowanych spalin o temperaturze niższej od 150°C.
3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wprowadza się w strumieniu recyrkulowanych spalin z prędkością 20-90 m/s.
4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wprowadza się przez palniki (10) i/lub przez dysze (11).
5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że glinokrzemian warstwowy, korzystnie haloizyt nasycony mocznikiem wprowadza się w strumieniu recyrkulowanych spalin w postaci zawiesiny w roztworze mocznika w ilości do 10% suchego składnika stałego.
6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że glinokrzemian warstwowy, korzystnie haloizyt nasycony mocznikiem wprowadza się w strumieniu recyrkulowanych spalin w postaci cząstek o wie lkości ziaren do 1,0 mm, korzystnie do 0,5 mm, w ilości do 3,0% suchego składnika paliwowego.
PL 225 504 B1
7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień recyrkulowanych spalin pobiera się w postaci wydzielonego strumienia z ciągu spalin (1) za odpylaczem (3).
8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień recyrkulowanych spalin pobiera się w postaci wydzielonego strumienia z ciągu spalin (1) za wentylatorem spalin (12).
9. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień spalin pobiera się za pomocą zespołu strumienic (5).
10. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że czynnikiem roboczym zespołu strumienic (5) jest podawana ze zbiornika (8) ciekła zawiesina glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu w roztworze mocznika.
11. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień spalin pobiera się za pomocą zespołu strumienic (13).
12. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że czynnikiem roboczym zespołu strumienic (13) do transportu pneumatycznego mieszaniny pylistego glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu nasyconego mocznikiem podawanego ze zbiornika (17) z recyrkulowanymi spalinami są spaliny pobrane z ciągu kotła (1), po ich wstępnym ochłodzeniu w wymienniku ciepła (14) i sprężeniu w sprężarce (15).
13. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że czynnikiem roboczym zespołu strumienic (13) do transportu pneumatycznego mieszaniny pylistego glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu nasyconego mocznikiem podawanego ze zbiornika (17) jest sprężone powietrze.
14. Urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych, znamienne tym, że zawiera odprowadzony z ciągu spalin (1) kanał spalin (4) recyrkulowanych z zabudowanym zespołem strumienic (5) z ciekłym czynnikiem roboczym w postaci ciekłej zawiesiny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu w roztworze mocznika, lub z zabudowanym zespołem strumienic (13) do transportu mieszaniny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu nasyconego mocznikiem z gazowym czynnikiem roboczym w postaci schłodzonego strumienia recyrkulowanych spalin, doprowadzony do strefy redukcyjnej komory paleniskowej (9) kotła poprzez palniki (10) i/lub dysze (11).
15. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że kanał (4) spalin recyrkulowanych odprowadzony jest z ciągu spalin (1) za odpylaczem (3).
16. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że kanał (4) spalin recyrkulowanych odprowadzony jest z ciągu spalin (1) za wentylatorem spalin (12).
17. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że zespół strumienic (5) połączony jest z kanałem (4) recyrkulowanych spalin oraz z przewodem (6) ciekłej zawiesiny glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, w roztworze mocznika, połączonym poprzez pompę (7) ze zbiornikiem zawiesiny (8).
18. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że zespół strumienic (13) połączony jest z kanałem (4) recyrkulowanych spalin oraz z przewodem (16) pylistego glinokrzemianu warstwowego, korzystnie haloizytu, nasyconego mocznikiem, połączonym ze zbiornikiem (17).
19. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że przed zespołem strumienic (13) zabudowany jest wymiennik ciepła (14) do schłodzenia recyrkulowanych spalin oraz sprężarka (15) do sprężenia spalin w kanale (4) spalin recyrkulowanych.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL395887A PL225504B1 (pl) | 2011-08-05 | 2011-08-05 | Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL395887A PL225504B1 (pl) | 2011-08-05 | 2011-08-05 | Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL395887A1 PL395887A1 (pl) | 2013-02-18 |
PL225504B1 true PL225504B1 (pl) | 2017-04-28 |
Family
ID=47682177
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL395887A PL225504B1 (pl) | 2011-08-05 | 2011-08-05 | Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL225504B1 (pl) |
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
TWI754316B (zh) * | 2019-07-25 | 2022-02-01 | 日商住友重機械工業股份有限公司 | 廢氣處理裝置及廢氣處理方法 |
-
2011
- 2011-08-05 PL PL395887A patent/PL225504B1/pl unknown
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
TWI754316B (zh) * | 2019-07-25 | 2022-02-01 | 日商住友重機械工業股份有限公司 | 廢氣處理裝置及廢氣處理方法 |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL395887A1 (pl) | 2013-02-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP5436456B2 (ja) | 反応器サブシステムを用いた空気燃焼co2捕捉対応の循環流動層熱発生 | |
CN102047040B (zh) | 氧燃烧锅炉的一次再循环废气流量控制方法及装置 | |
RU2009133375A (ru) | Способ и установка для сушки пылевидных топлив, прежде всего подаваемых на газификацию топлив | |
CN203810391U (zh) | 一种燃用低热值燃料的新型超低排放发电系统 | |
CN203571721U (zh) | 以生物质为燃料的燃烧供热系统 | |
EA032282B1 (ru) | Кислородное сжигание в транспортном кислородном сжигателе | |
CN103900076B (zh) | 一种燃用低热值燃料的超低排放发电系统 | |
CN102269402B (zh) | 一种实现电站锅炉降低NOx排放及稳燃的方法及系统 | |
CN111637465A (zh) | 一种可燃工业固体废弃物的处置系统和方法 | |
US4932335A (en) | Coal combustion with a fluidized incineration bed | |
CN103574594A (zh) | 以生物质为燃料的燃烧供热系统 | |
CN208222489U (zh) | 一种含酚废水与气化废焦混合焚烧系统 | |
CN102777921B (zh) | 一种利用白泥对煤粉锅炉同时进行脱汞固硫的系统及方法 | |
PL225504B1 (pl) | Sposób i urządzenie do ograniczania korozji, żużlowania, emisji NOx oraz metali ciężkich zwłaszcza w kotłach energetycznych | |
CN1632379A (zh) | 处理高浓度有机废液的双温双床气化氧化流化床焚烧炉 | |
CN103292317A (zh) | 煤粉-油气可置换中小型工业锅炉 | |
JP2006194533A (ja) | 循環流動層ボイラにおけるNOx低減方法 | |
US20110155028A1 (en) | Combustion Catalyst | |
RU127870U1 (ru) | Установка термокаталитического обезвреживания муниципальных отходов с утилизацией вторичных ресурсов | |
JP7075574B2 (ja) | 有機性廃棄物の燃焼炉及び該燃焼炉を用いた有機性廃棄物の処理システム | |
Lyubov et al. | Plywood production wastes to energy | |
CN116892722B (zh) | 一种纯燃煤粉循环流化床系统 | |
Pak et al. | Innovative Technologies in the Repowering of the Nizhnekamsk CHPP by Upgrading the TGME-464 Boiler to Combust Pulverized Petroleum Coke | |
Puzyrev et al. | Tornado Technology for Power Boilers | |
CN102032591A (zh) | 一种煤粉点火系统及其控制方法 |