PL223799B1 - Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego - Google Patents

Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego

Info

Publication number
PL223799B1
PL223799B1 PL405717A PL40571713A PL223799B1 PL 223799 B1 PL223799 B1 PL 223799B1 PL 405717 A PL405717 A PL 405717A PL 40571713 A PL40571713 A PL 40571713A PL 223799 B1 PL223799 B1 PL 223799B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
nail
holes
bone
hole
intramedullary
Prior art date
Application number
PL405717A
Other languages
English (en)
Other versions
PL405717A1 (pl
Inventor
Andrzej Sobolewski
Mirosław Harasim
Original Assignee
Chm Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chm Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Chm Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL405717A priority Critical patent/PL223799B1/pl
Publication of PL405717A1 publication Critical patent/PL405717A1/pl
Publication of PL223799B1 publication Critical patent/PL223799B1/pl

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego w części dalszej w czasie zabiegu chirurgicznego podczas kolejnych etapów blokowania gwoździa.
W obszarze chirurgii kostnej jedną z technik operacyjnego leczenia złamań nieprawidłowości zrostu kości długich jest osteosynteza śródszpikowa, czyli proces operacyjnego zespolenia kości we właściwym ustawieniu z użyciem metalowych implantów kostnych, zazwyczaj śródszpikowego gwoździa blokowanego. Ma on zazwyczaj formę pręta lub rury i swoim kształtem zbliżony jest do krzywizny kanału śródszpikowego kości, zaś na obu jego końcach znajdują się otwory służące do umieszczenia w nich wkrętów blokujących pozwalających na stabilne zamocowanie gwoździa w kości. Jedna część gwoździa śródszpikowego posiada powierzchnie do łączenia z urządzeniem celującym służącym do umieszczenia gwoździa w kości zaś przeciwnej strony, gwóźdź jest zakończony wierzchołkiem. W trakcie zabiegu operacyjnego, po umiejscowieniu gwoździa w kanale śródszpikowym kości konieczne jest jego ustabilizowanie poprzez wprowadzenie wkrętów na obu jego końcach. Ilość wkrętów na poszczególnych jego końcach może być różna w zależności od złamania i zastosowanej metody leczenia. Mocowanie wkrętów w części bliższej gwoździa połączonej z celującym urządzeniem do jego wprowadzenia nie stwarza problemów, ponieważ praktycznie nie następuje odkształcenie gwoździa. W odniesieniu natomiast do części dalszej gwoździa, sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana ponieważ z uwagi na działające na gwóźdź naprężenia w środku kanału śródszpikowego występuje jego odkształcenie z przemieszczeniem utrudniającym wprowadzenie wkrętów blokujących.
W dotychczasowej praktyce wprowadzanie wkrętów odbywa się przy wykorzystaniu obrazowania promieniami rentgena i na ich podstawie określa się dokładne położenie otworu w gwoździu, lub na zasadzie metody prób i błędów. Oba rozwiązania posiadają wady, gdyż w pierwszym przypadku może prowadzić to do nadmiernego naświetlenia pacjenta i personelu promieniami rentgena, a w drugim do nadmiernego uszkodzenia tkanek pacjenta. W związku z powyższym istnieje zapotrzebowanie na urządzenia ułatwiające prawidłowe i dokładne wprowadzanie wkrętów blokujących w dalszej części gwoździa śródszpikowego.
Znane są rozwiązania pozwalające na mniej lub bardziej precyzyjne ustalenia osi symetrii narzędzi i implantów w postaci gwoździ śródszpikowych w stosunku do otworów w gwoździu w jednej płaszczyźnie.
W międzynarodowym zgłoszeniu wynalazku oznaczonym numerem WO2009036162 przedstawiono urządzenie z obrotowym ramieniem umożliwiającym korekcję ustawienia otworów celujących w stosunku do otworów w części dalszej gwoździa. Po wprowadzeniu gwoździa do kanału śródszp ikowego ustalone wstępnie położenie otworu pozwala na bezproblemowe wprowadzenie wkrętu blokującego w gwóźdź. Jednakże z uwagi na możliwość odkształceń gwoździa w trakcie wprowadzania do kanału śródszpikowego, a nawet po jego wprowadzeniu konieczna może się okazać korekta wstępnie ustalonego miejsca otworu. Korekta dokonywana jest dopiero po wykonaniu prześwietlenia rentg enowskiego. Przedstawiona w WO2009036162 konstrukcja celującego urządzenia umożliwia wykonanie otworów tylko w jednej płaszczyźnie.
W amerykańskim patencie US6093192 przedstawione jest urządzenie celujące z możliwością ustalenia osi otworów części dalszej gwoździa również w jednej płaszczyźnie. Operator wykonuje dodatkowy otwór w kości w płaszczyźnie prostopadłej do zamierzonej płaszczyzny wprowadzania blokujących wkrętów. Następnie specjalnie ukształtowanym markerem w kształcie litery „U” wyszukuje górną powierzchnię gwoździa. Opierając marker o gwóźdź przywraca się, ustalony przed wprowadzeniem gwoździa, dystans i tym samym właściwą pozycję celującego urządzenia. Rozwiązanie pozwala na blokowanie gwoździa bez dokonywania prześwietlenia rentgenowskiego w jednej płaszczyźnie. Na skutek odkształcenia gwoździa w trakcie wprowadzania do kanału śródszpikowego niezbędna jest korekta położenia, która polega na ręcznym dociśnięciu celującego urządzenia z markerem do śródszpikowego gwoździa.
Kolejnym rozwiązaniem przedstawionym w niemieckim zgłoszeniu wynalazku o numerze DE 102011001212 A1 jest celujące urządzenie z przesuwnym ramieniem umożliwiające ustawienie otworów celujących w zależności od położenia otworów części dalszej śródszpikowego gwoździa. W tym przypadku korekcja gwoździa ze względu na odchylenie osi podczas implantacji jest wykonana za pomocą markera w płaszczyźnie prostopadłej do płaszczyzny otworów gwoździa. Marker w gwoździu
PL 223 799 B1 jest ustalany poprzez umieszczenie go w otworze gwoździa i uzyskanie właściwego dystansu drutem kierunkowym prowadzonym w wewnątrz gwoździa. Taki sposób jest niemożliwy do zastosowania w sytuacji gdy otwory poprzedzające (w części bliższej lub dalszej) są zablokowane wkrętami. Z uwagi na pomniejszoną średnicę drutu kierunkowego w stosunku do otworu gwoździa - celujące urządzenie nie jest precyzyjne.
Znany jest z polskiego zgłoszenia wynalazku oznaczonego P.385717 sposób śródszpikowego unieruchamiania kości i celujące urządzenie do ryglowania gwoździ śródszpikowych bez stosowania aparatury rentgenowskiej. Budowa celującego urządzenia umożliwia zlokalizowanie otworów w śródszpikowym gwoździu wprowadzonym do jamy szpikowej kości, wywiercenie otworów poprzez pierwszą warstwę korową, przejście wiertła przez otwór w gwoździu i wywiercenie otworu w drugiej warstwie korowej, a także przeprowadzenie przez te otwory wkrętów ryglujących gwoździa w odcinku obwodowym kości. W urządzeniu tym narzędzie ustalająco-mocujące posiada końcówkę roboczą, którą stanowi wieloostrzowe narzędzie w postaci gwintownika z metrycznym gwintem i rowkami wiórowymi.
Po ustawieniu przy pomocy ustawiaków prowadnic narzędzia celującego urządzenia w osi otworów w gwoździu śródszpikowym ustawia się celownik strzałkowy w osi gwoździa i ustawia narzędzie ustalająco-mocujące na odpowiednią wysokość. Po wprowadzeniu gwoździa do kanału szpik owego poprzez celownik strzałkowy wykonuje się w kości otwór do styku z gwoździem śródszpikowym, a następnie wkręca się narzędzie ustalająco-mocujące, nacinając przy tym gwint w warstwie korowej kości, aż do oparcia czoła narzędzia o gwóźdź śródszpikowy. Mając w ten sposób ustalone położenie otworów w części dalszej gwoździa śródszpikowego przy pomocy właściwych technik chirurgicznych rygluje się dalszą część gwoździa śródszpikowego.
W dotychczasowych rozwiązaniach dla korekty położenia celującego urządzenia po włożeniu gwoździa do kości stosowane urządzenia posiadają pewne ograniczenia:
- dla korekcji jest wymagana bieżąca kontrola radiologiczna, co nie pozostaje bez znaczenia dla pacjenta i operatora.
- stosowane markery nie dają całkowitej pewności prawidłowego ustawienia ponieważ, pod marker mogą dostać się odrobiny tkanek lub odłamy kości, które zafałszują ustawienie. Poza tym wymagany jest ciągły docisk ręczny markera z celownikiem do gwoździa.
- pojedynczy marker w przedstawionych rozwiązaniach ustala położenie zestawu gwóźdź-celownik w jednej płaszczyźnie i nie daje pewności prawidłowego położenia w pozostałych płaszczyznach.
- dla ustalenia zestawu gwóźdź-celownik niezbędne jest wykonanie otworu o dużej średnicy, którego nie można wykorzystać do blokowania gwoździa.
Istotą wynalazku jest sposób śródszpikowego unieruchomienia kości z kanałem szpikowym, w którym unieruchamiający układ posiada blokowany gwóźdź szpikowy mający od swego bliższego końca do końcowej części dalszej rozciągający się podłużny kanał i co najmniej dwa poprzeczne otwory dla elementów blokujących przy jego dalszym końcu, a urządzenie celujące obejmujące ustalający trzpień sprzęgający do wprowadzania do jednego z otworów poprzecznych i co najmniej jedną cylindryczną prowadnicę narzędzia do wykonania otworów w kości ustawia się, tak aby oś otworu prowadnicy była zgodna z odpowiednim kierunkiem osi otworu gwoździa charakteryzujący się tym, że ustalający trzpień sprzęgający włożony w otwór jednej z cylindrycznych prowadnic urządzenia celującego wkręca się w odpowiedni otwór do oporu do styku powierzchni oporowej trzpienia. Tuleję osadzoną na ustalającym trzpieni sprzęgającym ustaloną na właściwej wysokości względem urządzenia celującego blokuje się i trzpień wyjmuje się z urządzenia celującego, a po wprowadzeniu gwoździa w kanał szpikowy wykonuje się otwór w kości pokrywający się z odpowiednim otworem w części dalszej gwoździa śródszpikowego. Następnie wkłada się w odpowiednie prowadnice trzpień i przez w ykonany w kości otwór wkręca się do powierzchni oporowej w otwór gwoździa blokując urządzenie celujące na wysokości ustalonej przy ustawianiu urządzenia i wykonuje pozostałe otwory w kości dla śrub blokujących, przechodzących przez odpowiednie otwory w gwoździu.
Celujące urządzenie do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego według wynalazku mające ramię do wszczepiania w kość gwoździa śródszpikowego połączone rozłącznie z bliższym końcem gwoździa śródszpikowego w taki sposób, że jest trwale ukierunkowane w stosunku do dalszej części gwoździa śródszpikowego i mające zamontowane na ramieniu urządzenia celującego prowadnice narzędzia charakteryzuje się tym, że posiada wielopłaszczyznowo ustawione narzędziowe prowadnice i zakończony gwintem ustalający
PL 223 799 B1 trzpień sprzęgający ustalający ich położenie względem otworów w części dalszej gwoździa śródszpikowego.
Korzystnie, gdy powierzchnia ustalającego trzpienia sprzęgającego dla skojarzenia z gwoździem ma postać gwintu, zakończonego powierzchnią oporową.
Korzystnie, gdy powierzchnia oporowa ma postać gwintu o zwojach zgodnych z gwintem wprowadzanym do kości, ale o zwiększonej średnicy podziałowej.
Rozwiązanie według wynalazku rozwiązuje problem jednoznacznego, wielopłaszczyznowego odtworzenia układu między zestawem celującym, a śródszpikowym gwoździem blokowanym po wprowadzeniu go w jamę szpikową kości. Rozwiązanie wykorzystuje specjalny kształt ustalającego trzpienia sprzęgającego pozwalający na jednoznaczne i precyzyjne odtworzenie całego układu, tzn. celującego urządzenia wraz ze śródszpikowym gwoździem blokowanym ustalonego przed jego włożeniem do kości. Wkręcenie trzpienia ustalającego w otwór gwoździa śródszpikowego powoduje ustalenie wspólnej osi symetrii trzpienia i otworu gwoździa. Powtarzalna głębokość wkręcenia jest realizowana za pomocą powierzchni oporowej lub zmiany średnicy podziałowej gwintu.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest przykładowo na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego, w którym ustalający trzpień sprzęgający wkręcony jest do wierzchołka gwoździa i zablokowany na celującym urządzeniu, fig. 2 przedstawia szczegół połączenia śródszp ikowego gwoździa i ustalającego trzpienia sprzęgającego, fig. 3 przedstawia ustalający trzpień sprzęgający ze zmianą średnicy podziałowej gwintu, fig. 4 przedstawia ustalający trzpień sprzęgający z powierzchnią oporową, a fig. 5 przedstawia ustalający trzpień sprzęgający ze stożkową powierzc hnią oporową.
Sródszpikowy gwóźdź blokowany 1 i celujące urządzenie 2 przed włożeniem do kości pozycjonuje się tak, aby osie otworów 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, w gwoździu 1 i w otworach cylindrycznych prowadnic 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, celującego urządzenia 2 pokryły się. Przez jedną z cylindrycznych prowadnic 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, celującego urządzenia 2 przesadza się ustalający trzpień sprzęgający 3 i jego przednią część wkręca się w otwór gwintowany śródszpikowego gwoździa 1 do momentu napotkania oporu, tj. do styku z powierzchnią oporową 3A. Dystans jaki osiąga ustalający trzpień sprzęgający 3 między gwoździem 1, a celującym urządzeniem 2 zapamiętuje się zaciskając tuleję 4 w określonym miejscu trzpienia 3. Wprowadzenie ustalającego trzpienia sprzęgającego 3 poprzez otwór cylindrycznej prowadnicy 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, celującego urządzenia 2 i odpowiedni otwór 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, gwoździa 1 ustala cylindry otworów gwoździa 1 i celującego urządzenia 2 na wspólnej osi symetrii. Ustalenie odległości między powierzchnią celującego urządzenia 2 a powierzchnią śródszpikowego gwoździa 1 następuje poprzez jednoznaczne i powtarzalne ustawienie ustalającego trzpienia sprzęgającego 3 w gwoździu 1 i w celującym urządzeniu 2. Powierzchnia ustalającego trzpienia sprzęgającego 3 dla skojarzenia z gwoździem 1 ma postać gwintu, zakończonego powierzchnią oporową 3A, która ma postać gwintu o zwojach zgodnych z gwintem wprowadzanym do kości, ale o zwiększonej śre dnicy podziałowej. Zwiększenie średnicy podziałowej bez zmiany średnicy wewnętrznej i zewnętrznej skutkuje zwiększeniem szerokości wierzchołków gwintu. W odmianie powierzchnia ustalającego trzpienia sprzęgającego 3 dla kojarzenia z celującym urządzeniem 2 ma postać powierzchni walcowej z wykonanym pogłębieniem 5 dla blokady.
Przed umieszczeniem śródszpikowego gwoździa blokowanego 1 w kości operator ustawia celujące urządzenie 2, w taki sposób aby osie otworów cylindrycznych prowadnic 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, były zgodne z odpowiednimi kierunkami osi otworów 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, śródszpikowego gwoździa blokującego 1. Następnie w tym położeniu wkłada się ustalający trzpień sprzęgający 3 przez jeden otwór cylindrycznej prowadnicy 2.1,2.2, 2.3, 2.4, 2.5, celującego urządzenia 2 i wkręca do oporu w gwoździu 1. Tuleję 4 ustalającego trzpienia sprzęgającego 3 ustala się na właściwej wysokości względem celującego urządzenia 2. Położenie tulei 4 na ustalającym trzpieniu sprzęgającym 1 blokuje się. Po założeniu śródszpikowego gwoździa blokującego 1 w kanał śródszpikowy kości, wykonuje się otwór w kości przechodzący przez gwóźdź śródszpikowy blokujący 1. W wykonany otwór wkręca się ustalający trzpień sprzęgający 3 do oporu aż do styku z powierzchnią oporową 3A śródszpikowego gwoździa 1. Celujące urządzenie 2 blokuje się z ustalającym trzpieniem sprzęgającym 3 na wysokości ustalonej przy ustawianiu urządzenia 2. Takie złożenie elementów zapewnia możliwość wykonania pozostałych otworów w kości dla śrub blokujących, przechodzących przez odpowiednie otwory w śródszpikowym gwoździu blokującym 1.

Claims (4)

1. Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości z kanałem szpikowym, w którym unieruchamiający układ posiada blokowany gwóźdź szpikowy mający od swego bliższego końca do końcowej części dalszej rozciągający się podłużny kanał i co najmniej dwa poprzeczne otwory dla elementów blokujących przy jego dalszym końcu, a urządzenie celujące obejmujące ustalający trzpień sprzęgający do wprowadzania do jednego z otworów poprzecznych i co najmniej jedną cylindryczną prowadnicę narzędzia do wykonania otworów w kości ustawia się, tak aby kierunki osi otworów prowadnic były zgodne z odpowiednimi kierunkami osi otworu gwoździa, znamienny tym, że ustalający trzpień sprzęgający (3) włożony w otwór jednej z cylindrycznych prowadnic (2.1,2.2, 2.3, 2.4, 2.5,) urządzenia celującego (2) wkręca się w odpowiedni otwór (1.1, 1.2, 1.3, 1.4,) gwoździa (1) do powierzchni oporowej (3A) trzpienia (3), a osadzoną na ustalającym trzpieniu sprzęgającym (3) tuleję (4) ustaloną na właściwej wysokości względem urządzenia celującego (2) blokuje się po czym wyjmuje się z urządzenia celującego (2) trzpień (3), a po wprowadzeniu gwoździa (1) w kanał szpikowy wykonuje się otwór w kości pokrywający się z odpowiednim otworem (1.1, 1.2, 1.3, 1.4,) w części dalszej (1B) gwoździa śródszpikowego (1), a następnie wkłada się w odpowiednie otwory prowadnic (2.1,2.2, 2.3, 2.4, 2.5,) trzpień (3) i przez wykonany w kości otwór wkręca się do powierzchni oporowej (3A) w odpowiedni otwór (1.1, 1.2, 1.3, 1.4,) gwoździa (1) blokując urządzenie celujące (2) na ustalonej wysokości i w ykonuje pozostałe otwory w kości dla śrub blokujących, przechodzących przez odpowiednie otwory (1.1, 1.2, 1.3, 1.4,) w gwoździu (1).
2. Urządzenie do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii otworów prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów śródszpikowego gwoździa blokującego (1) mające ramię do wszczepiania gwoździa w podłużny kanał w kości połączone rozłącznie z jego bliższym końcem w umożliwiający trwale ukierunkowane w stosunku do dalszej części gwoździa i mające zamontowane na ramieniu urządzenia celującego prowadnice narzędzia, znamienne tym, że posiada wielopłaszczyznowo ustawione narzędziowe prowadnice cylindryczne (2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5,) i zakończony gwintem ustalający trzpień sprzęgający (3) ustalający ich położenie względem otworów (1.1, 1.2, 1.3, 1.4,) w części dalszej (1B) gwoździa (1).
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnia ustalającego trzpienia sprzęgającego (3) dla skojarzenia z gwoździem (1) ma postać gwintu (3B), zakończonego powierzchnią oporową (3A).
4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że powierzchnia oporowa (3A) ustalającego trzpienia sprzęgającego (3) ma postać gwintu o zwiększonej średnicy podziałowej.
PL405717A 2013-10-21 2013-10-21 Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego PL223799B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL405717A PL223799B1 (pl) 2013-10-21 2013-10-21 Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL405717A PL223799B1 (pl) 2013-10-21 2013-10-21 Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL405717A1 PL405717A1 (pl) 2015-04-27
PL223799B1 true PL223799B1 (pl) 2016-11-30

Family

ID=52987819

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL405717A PL223799B1 (pl) 2013-10-21 2013-10-21 Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL223799B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL405717A1 (pl) 2015-04-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11779381B2 (en) Bone fixation system, assembly, implants, devices, alignment guides, and methods of use
US9962209B2 (en) Devices and method of achieving bone fusion
US10349990B2 (en) Method and device for attaching a bone plate
US9192398B2 (en) Orthopedic implant insertion handle and aiming guide
US6702823B2 (en) Device for identifying the position of intramedullary nail securement screw holes
US11980396B2 (en) Percutaneous targeting device
US20030135211A1 (en) Intramedullary nail, device for inserting a screw into the same and method thereof
US10603085B2 (en) Guiding apparatus for minimally invasive pedicle screws insertion
CN105592810A (zh) 用于骨融合的引导系统与方法
US8568421B2 (en) Apparatus and method for aligning and positioning implants in a body
AU2016322936A1 (en) Methods, instruments and implants for scapho-lunate reconstruction
ES2922488T3 (es) Método para diseñar un instrumento de registro para osteosíntesis y un sistema que comprende el instrumento de registro
EP1719465A1 (en) Device for positioning the fixing screws of an intramedullary nail, particularly the distal screws
PL223799B1 (pl) Sposób śródszpikowego unieruchomienia kości i urządzenie celujące do precyzyjnego skojarzenia osi symetrii prowadnic narzędzia z osiami symetrii otworów gwoździa śródszpikowego
RU2684528C2 (ru) Способ интрамедуллярной фиксации кости и направляющий инструмент для прецизионного совмещения осей симметрии направителей инструмента с осями симметрии отверстий интрамедуллярного стержня
EP3079606B1 (en) Aiming device for targeted drilling of bone
CN110393573B (zh) 一种用于骨科手术的钉孔修正器
JP2023523231A (ja) 骨折を整復するための設計にされた外科用アセンブリ
JP2022543154A (ja) 固定部材の微細軸方向調整機能のためのガイドスリーブ及び関連システム
Long Surgical technique