PL222568B1 - Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe - Google Patents
Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypoweInfo
- Publication number
- PL222568B1 PL222568B1 PL399429A PL39942912A PL222568B1 PL 222568 B1 PL222568 B1 PL 222568B1 PL 399429 A PL399429 A PL 399429A PL 39942912 A PL39942912 A PL 39942912A PL 222568 B1 PL222568 B1 PL 222568B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- basket
- base
- grate
- separator
- attached
- Prior art date
Links
Landscapes
- Crushing And Pulverization Processes (AREA)
- Disintegrating Or Milling (AREA)
Description
(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 222568 (13) B1 (51) Int.Cl.
(21) Numer zgłoszenia: 399429 E21F13/00 (2006.01)
B65G 41/00 (2006.01) E21C 35/20 (2006.01) (22) Data zgłoszenia: 05.06.2012 (54)
Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe (73) Uprawniony z patentu:
SIGMA SPÓŁKA AKCYJNA, Barak, PL PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY KOPALŃ PEBEKA SPÓŁKA AKCYJNA, Lubin, PL (43) Zgłoszenie ogłoszono:
09.12.2013 BUP 25/13 (45) O udzieleniu patentu ogłoszono:
31.08.2016 WUP 08/16 (72) Twórca(y) wynalazku:
ZBIGNIEW SZWED, Lublin, PL JAN BASAŁYGA, Chocianów, PL ARTUR SZYSZKA, Lublin, PL SŁAWOMIR MARTYNIUK, Lublin, PL JAN HAJDUK, Panieńszczyzna, PL PAWEŁ NOWAK, Jaworzno, PL PIOTR MARCZAK, Piotrawin, PL WOJCIECH HAJDUK, Łęczna, PL
PL 222 568 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe, przeznaczone zwłaszcza do ładowania urobku na przenośnik taśmowy z jednoczesnym kruszeniem dużych kęsów w razie potrzeby.
Z opisu patentowego nr PL 200 558 B1 znany jest zespół kruszaco-przesypowy, w którym ponad przenośnikiem zgrzebłowym usytuowany jest przesyp wyposażony w kratę stanowiącą jednocześnie sito dla urobku oraz podparcie dla kruszonych kęsów. Zarówno krata, przenośnik zgrzebłowy, jak i urządzenie kruszące połączone są ze sobą za pośrednictwem sworzni lub tym podobnych elementów. Przesyp składa się z czerech słupów, na których spoczywa krata, przy czym każdy bok przesypu zaopatrzony jest w ucha umożliwiające przyłączenie do niego urządzenia kruszącego. Nadto, poniżej kraty znajdują się zsuwnie kierujące urobek na przenośnik zgrzebłowy, którego końcówka zwrotna zamocowana jest od wewnątrz do boku przesypu. Wszystkie zespoły urządzenia zaopatrzone są od dołu w płozy w celu ich łatwiejszego przesuwania po spągu.
Urządzenie kruszące posiada podstawę, w której na obrotnicy zamocowane jest ramię składające się z dwóch członów połączonych przegubowo i jest zakończone dźwignią z młotem udarowym.
Krata urządzenia przysypowego znajduje się na poziomie spągu chodnika, w którym zainstalowany jest przenośnik taśmowy odbierający urobek z wysypu przenośnika zgrzebłowego. Natomiast stacja zwrotna przenośnika zgrzebłowego znajduje się pod kratą w zagłębieniu wykonanym w spągu wyrobiska. Natomiast w rozwiązaniu znanym z praktyki krata znajduje się na poziomie pierwszego wyrobiska, ponad szybikiem łączącym je z wyrobiskiem biegnącym poniżej, w którym zabudowany jest przenośnik odstawczy.
Z opisu zgłoszeniowego nr PL 388 420 A1 znane jest urządzenie krusząco-przesypowe. Urządzenie składa się z zespołu zasypowego, do którego zamocowany jest zespół kruszący. Urządzenie osadzone jest suwliwie na dwóch równoległych szynach i połączone jest z nimi za pośrednictwem przesuwników. Zespół zasypowy składa się z kraty osadzonej na ramie, pod którą przebiega przenośnik taśmowy. Ponad ramą znajduje się lej zasypowy. Zespół kruszący składa się z podstawy, do której obrotowo zamocowane jest ramię zaopatrzone w młot udarowy, kabina operatora oraz agregat.
Istota urządzenia przesypowego zawierającego kosz oraz kratę zamocowaną do podstawy, polega na tym, że kosz zamocowany jest obok kraty. Dolna krawędź tylnej ściany kosza korzystnie leży poniżej kraty, przy czym kosz korzystnie zamocowany jest wahliwie względem kraty. Natomiast w koszu korzystnie osadzony jest lemiesz napędzany za pośrednictwem co najmniej jednego przesuwnika zamocowanego do tylnej ściany kosza.
Krata korzystnie osadzona jest w separatorze, do którego zamocowane jest urządzenie załadowcze zawierające kosz.
Separator korzystnie składa się z drugiej podstawy, ponad którą zamocowana jest krata wyposażona po bokach w zastawki.
Urządzenie załadowcze korzystnie składa się z pierwszej podstawy, do której wahliwie zamocowany jest kosz. W szczególnym przypadku kosz jest zamocowany z jednej strony za pośrednictwem osi osadzonej w wierzchołku wspornika stojącego na pierwszej podstawie oraz z drugiej strony za pośrednictwem pierwszego siłownika, który jednocześnie obraca kosz względem osi.
W przypadku, gdy urządzenie współpracuje z przenośnikiem, to do pierwszej podstawy, poniżej kosza zamocowany jest bęben zwrotny, a poniżej kraty znajduje się blacha ślizgowa dla podpierania górnego biegu taśmy nośnej im przenośnika odbierającego urobek z urządzenia.
Natomiast do drugiej podstawy separatora zamocowany jest stojak umożliwiający ustalenie położenia urządzenia w wyrobisku.
Urządzenie załadowcze połączone jest przegubowo poprzez pierwszą podstawę z drugą podstawą separatora. W szczególnym przypadku pierwsza podstawa połączona jest na sztywno z drugą podstawą.
Urządzenie załadowcze korzystnie zaopatrzone jest w zderzak zabezpieczający urządzenie przed uderzeniem ładowarki w urządzenie w czasie dowozu lub wyładunku urobku.
Istota urządzenia krusząco-przesypowego zawierającego urządzenie przesypowe połączone z zespołem kruszącym, przy czym urządzenie przesypowe zawiera kratę oraz kosz, zaś zespół kruszący zawiera młot, polega na tym, że kosz zamocowany jest obok kraty. Dolna krawędź tylnej ściany kosza korzystnie leży poniżej kraty, przy czym kosz korzystnie zamocowany jest wahliwie względem
PL 222 568 B1 kraty. Natomiast w koszu korzystnie osadzony jest lemiesz napędzany za pośrednictwem co najmniej jednego przesuwnika zamocowanego do tylnej ściany kosza.
Krata korzystnie osadzona jest w separatorze, do którego z jednej strony zamocowany jest zespół kruszący, zaś z drugiej strony zamocowane jest urządzenie załadowcze zawierające kosz.
Separator składa się z drugiej podstawy, ponad którą zamocowana jest krata, korzystnie wyposażona od góry w zastawki. Natomiast urządzenie załadowcze składa się z pierwszej podstawy, do której wahliwie zamocowany jest kosz. Kosz z jednej strony zamocowany jest za pośrednictwem osi osadzonej w wierzchołku wspornika stojącego na pierwszej podstawie, zaś z drugiej stron y zamocowany jest za pośrednictwem pierwszego siłownika.
Natomiast do drugiej podstawy separatora zamocowany jest stojak umożliwiający ustalenie położenia urządzenia w wyrobisku.
Urządzenie załadowcze połączone jest przegubowo poprzez pierwszą podstawę z drugą podstawą separatora. W szczególnym przypadku pierwsza podstawa połączona jest na sztywno z drugą podstawą.
Urządzenie załadowcze korzystnie zaopatrzone jest w zderzak zabezpieczający urządzenie przed uderzeniem ładowarki w urządzenie w czasie dowozu lub wyładunku urobku.
Zespół kruszący korzystnie zawiera trzecią podstawę, na której z jednej strony, na konstrukcji wsporczej znajduje się stanowisko operatora, zaś z drugiej strony znajduje się manipulator zakończony młotem.
W przypadku gdy urządzenie współpracuje z przenośnikiem, to do pierwszej podstawy, poniżej kosza zamocowany jest bęben zwrotny a poniżej kraty znajduje się blacha ślizgowa dla podpierania górnego biegu taśmy nośnej, natomiast do trzeciej podstawy, pomiędzy stanowiskiem operatora a manipulatorem zamocowany jest odcinek konstrukcji nośnej przenośnika.
Nieoczekiwanie okazało się, że możliwe jest zabudowanie urządzenia krusząco-przesypowego albo urządzenia przesypowego w jednym, typowym wyrobisku bez konieczności wykonywania dodatkowych robót, a w tym komór, zagłębień w spągu albo szybików do niżej położonych wyrobisk. Uz yskano to dzięki konstrukcyjnemu oddzieleniu kosza zasypowego od kraty, przy jednoczesnym zape wnieniu obrotu kosza lub wyposażeniu go w przesuwny lemiesz. Dzięki temu wyeliminowano potrzebę, a tym samym koszty dostosowania wyrobisk do potrzeb urządzeń znanych ze stanu techniki.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przykładowym wykonaniu na rysunku, na którym:
• figura 1 przedstawia urządzenie krusząco-przesypowe w widoku aksonometrycznym, • figura 2 przedstawia zespół kruszący w widoku z boku, • figura 3 przedstawia urządzenie przesypowe w widoku z boku, • figura 4 przedstawia zespół kruszący w widoku z góry, • figura 5 przedstawia urządzenie przesypowe w widoku z góry.
Urządzenie krusząco-przesypowe przedstawione na fig. 1 składa się z urządzenia przesypowego (1), do którego zamocowany jest zespół kruszący (2). Urządzenie krusząco-przesypowe współpracuje z przenośnikiem(3), którego wzdłużna oś stanowi jednocześnie oś urządzenia. Dla uproszczenia rysunku pokazano jedynie konstrukcję nośną przenośnika (3), bez taśmy nośnej.
Urządzenie przesypowe (1) składa się z urządzenia załadowczego (4) połączonego szeregowo z separatorem (5).
Urządzenie załadowcze (4) składa się z pierwszej podstawy (6), na której zamocowany jest kosz (7), poniżej którego osadzony jest bęben zwrotny przenośnika (3). Do pierwszej podstawy (6) z jednej strony przegubowo zamocowany jest zderzak (8), zaś z drugiej strony przegubowo zamocowana jest druga podstawa (9), na której wspiera się krata (10) otoczona od góry zastawkami (11a, 11 b). Wewnątrz kosza (7), od strony zderzaka (8) znajduje się lemiesz (12), który za pośrednictwem niewidocznych na rysunku siłowników może być przesuwany ku kracie (10). Poniżej kraty (10) znajd uje się konstrukcja podpierająca taśmę nośną. Na drugiej podstawie (9) zamocowany jest także stojak (13). Natomiast do czoła drugiej podstawy (9), po stronie przeciwnej do pierwszej podstawy (6), przegubowo zamocowana jest trzecia podstawa (14) zespołu kruszącego (2).
Zespół kruszący (2) składa się z trzeciej podstawy (14), na której centralnie opiera się konstru kcja nośna przenośnika (3), przy czym z jednego boku na konstrukcji wsporczej (15) znajduje się stanowisko operatora (16), z drugiej strony znajduje się manipulator (17) zakończony młotem (18).
Figura 2 przedstawia zespół kruszący (2) w widoku z boku. Na trzeciej podstawie (14) na konstrukcji wsporczej (15) znajduje się stanowisko operatora (16), zaś z drugiej strony przenośnika (3) znajduje się manipulator (17) zakończony młotem (18). Na trzeciej podstawie (14) zamontowany jest
PL 222 568 B1 także agregat (19) oraz inne znane urządzenia niezbędne do zasilania i sterowania zespołu kruszącego (2).
Figura 3 przedstawia urządzenie przesypowe (1) w widoku z boku. Urządzenie przesypowe (1) składa się z urządzenia załadowczego (4) połączonego z separatorem (5).
Urządzenie załadowcze (4) składa się z pierwszej podstawy (6), do której zamocowany jest kosz (7) oraz bęben zwrotny (20) przenośnika (3). Kosz (7) stanowi prostopadłościenna skrzynia, której jeden koniec jest zamocowany za pośrednictwem osi (21) osadzonej w wierzchołku wspornika (22) stojącego na pierwszej podstawie (6), zaś drugi koniec zamocowany jest za pośrednictwem pierwszego siłownika (23) tak, że kosz (7) może się obracać względem osi (21). W tylnej ścianie (24) kosza (7), od strony zderzaka (8), osadzone są siłowniki (25) ukryte w osłonach, które służą do przesuwania lemiesza znajdującego się wewnątrz kosza (7).
Separator (5) składa się z drugiej podstawy (9), ponad którą zamocowana jest krata (10) wyposażona od góry w zastawki (11a, 11 b), przy czym poniżej kraty (10) znajduje się blacha ślizgowa (26) do podpierania górnego biegu taśmy nośnej. Do drugiej podstawy (9) zamocowany jest także stojak (13). Druga podstawa (9) połączona jest przegubowo z pierwszą podstawą (6) za pośrednictwem łącznika (27).
Figura 4 przedstawia zespół kruszący (2) w widoku z góry. Wzdłuż trzeciej podstawy (14) zamocowany jest odcinek (28) konstrukcji wsporczej przenośnika (3). Z jednej strony odcinka (28) znajduje się stanowisko operatora (16), zaś z drugiej strony przenośnika (3) znajduje się manipulator (17) zakończony młotem (18).
Figura 5 przedstawia urządzenie przesypowe (1) w widoku z góry. Składa się ono z urządzenia załadowczego (4) połączonego z separatorem (5).
Urządzenie załadowcze (4) zawiera kosz (7) oparty na pierwszej podstawie (6). W tylnej ścianie (24) kosza (7), od strony zderzaka (8), w osłonach zabudowane są przesuwniki (25), które służą do przesuwania lemiesza (12) wewnątrz kosza (7).
Separator (5) składa się z drugiej podstawy (9), ponad którą zamocowana jest krata (10) wyposażona po bokach w zastawki (11a, 11 b). Do drugiej podstawy (9) zamocowany jest także stojak (13).
Urządzenie działa w sposób następujący. Samojezdna ładowarka dojeżdża do zderzaka (8), po czy wysypuje urobek z łyżki do kosza (7). Następnie, kosz (7) jest unoszony do góry, aż urobek zacznie się zsuwać na kratę (9) separatora (5). W razie potrzeby urobek jest przesuwany ku kracie (10) za pośrednictwem lemiesza (12). Część urobku o wymiarach mniejszych niż oka w kracie (10) opada na przenośnik (3), zaś duże kęsy są rozdrabniane za pośrednictwem młota (18).
Claims (32)
- Zastrzeżenia patentowe1. Urządzenie przesypowe zawierające kosz oraz kratę zamocowaną do podstawy, znamienne tym, że kosz (7) zamocowany jest obok kraty (10).
- 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że dolna krawędź tylnej ściany (24) kosza (7) leży poniżej kraty (10).
- 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kosz (7) zamocowany jest wahliwie względem kraty (10).
- 4. Urządzenie według zastrz. 1 , znamienne tym, że w koszu (7) osadzony jest przesuwnie lemiesz (12).
- 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że lemiesz (12) połączony jest z tylną ścianą (24) kosza (7) za pośrednictwem co najmniej jednego przesuwnika (25).
- 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że krata (10) osadzona jest w separatorze (5), do którego zamocowane jest urządzenie załadowcze (4) zawierające kosz (7).
- 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że do urządzenia załadowczego (4) zamocowany jest zderzak (8).
- 8. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że separator (5) składa się z drugiej podstawy (9), ponad którą zamocowana jest krata (10) wyposażona od góry w zastawki (1 1a, 11b).
- 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że poniżej kraty (10) znajduje się blacha ślizgowa (26).
- 10. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że urządzenie załadowcze (4) składa się z pierwszej podstawy (6), do której wahliwie zamocowany jest kosz (7).PL 222 568 B1
- 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że kosz (7) jest z jednej strony zamocowany za pośrednictwem osi (21) osadzonej w wierzchołku wspornika (22) stojącego na pierwszej podstawie (6), zaś z drugiej strony zamocowany jest za pośrednictwem pierwszego siłownika (23).
- 12. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że do pierwszej podstawy (6), poniżej kosza (7) zamocowany jest bęben zwrotny (20) przenośnika (3).
- 13. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że do drugiej podstawy (9) separatora (5) zamocowany jest stojak (13).
- 14. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że pierwsza podstawa (6) urządzenia załadowczego (4) połączona jest przegubowo za pośrednictwem łącznika (27) z drugą podstawą (9) separatora (5).
- 15. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że pierwsza podstawa (6) urządzenia załadowczego (4) połączona jest na sztywno z drugą podstawą (9) separatora (5).
- 16. Urządzenie krusząco-przesypowe zawierające urządzenie przesypowe połączone z zespołem kruszącym, przy czym urządzenie przesypowe zawiera kratę oraz kosz, zaś zespół kruszący zawiera młot udarowy usytuowany ponad kratą, znamienne tym, że kosz (7) zamocowany jest obok kraty (10).
- 17. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że dolna krawędź tylnej ściany (24) kosza (7) leży poniżej kraty (10).
- 18. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że kosz (7) zamocowany jest wahliwie względem kraty (10).
- 19. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że w koszu (7) osadzony jest przesuwnie lemiesz (12).
- 20. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że lemiesz (12) połączony jest z tylną ścianą (24) kosza (7) za pośrednictwem co najmniej jednego przesuwnika (25).
- 21. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że krata (10) osadzona jest w separatorze (5), do którego z jednej strony zamocowany jest zespół kruszący (2), zaś z drugiej strony zam ocowane jest urządzenie załadowcze (4) zawierające kosz (7).
- 22. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że do urządzenia załadowczego (4) zamocowany jest zderzak (8).
- 23. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że separator (5) składa się z drugiej podstawy (9), ponad którą zamocowana jest krata (10) wyposażona od góry w zastawki (1 1a, 11b).
- 24. Urządzenie według zastrz. 23, znamienne tym, że poniżej kraty (10) znajduje się blacha ślizgowa (26).
- 25. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że urządzenie załadowcze (4) składa się z pierwszej podstawy (6), do której wahliwie zamocowany jest kosz (7).
- 26. Urządzenie według zastrz. 25, znamienne tym, że kosz (7) z jednej strony zamocowany za pośrednictwem osi (21) osadzonej w wierzchołku wspornika (22) stojącego na pierwszej podstawie (6), zaś z drugiej strony zamocowany jest za pośrednictwem pierwszego siłownika (23).
- 27. Urządzenie według zastrz. 25, znamienne tym, że do pierwszej podstawy (6), poniżej kosza (7) zamocowany jest bęben zwrotny (20) przenośnika (3).
- 28. Urządzenie według zastrz. 23, znamienne tym, że do drugiej podstawy (9) separatora (5) zamocowany jest stojak (13).
- 29. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że pierwsza podstawa (6) urządzenia załadowczego (4) połączona jest przegubowo za pośrednictwem łącznika (27) z drugą podstawą (9) separatora (5).
- 30. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że pierwsza podstawa (6) urządzenia załadowczego (4) połączona jest na sztywno z drugą podstawą (9) separatora (5).
- 31. Urządzenie według zastrz. 21 , znamienne tym, że zespół kruszący (2) zawiera trzecią podstawę (14), na której z jednej strony, na konstrukcji wsporczej (15) znajduje się stanowisko operatora (16), zaś z drugiej strony znajduje się manipulator (17) zakończony młotem (18).
- 32. Urządzenie według zastrz. 31 , znamienne tym, że do trzeciej podstawy (14), pomiędzy stanowiskiem operatora (16) a manipulatorem (17) zamocowany jest odcinek (28) konstrukcji nośnej przenośnika (3).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL399429A PL222568B1 (pl) | 2012-06-05 | 2012-06-05 | Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL399429A PL222568B1 (pl) | 2012-06-05 | 2012-06-05 | Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL399429A1 PL399429A1 (pl) | 2013-12-09 |
PL222568B1 true PL222568B1 (pl) | 2016-08-31 |
Family
ID=49684214
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL399429A PL222568B1 (pl) | 2012-06-05 | 2012-06-05 | Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL222568B1 (pl) |
-
2012
- 2012-06-05 PL PL399429A patent/PL222568B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL399429A1 (pl) | 2013-12-09 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2640053C2 (ru) | Агрегат для обработки минерального материала и способ управления таким агрегатом | |
US8182172B2 (en) | Feeder hopper, a method for locking the walls of a feeder hopper and a locking means | |
RU2657144C2 (ru) | Главная рама для передвижного устройства обработки насыпного материала | |
EA021120B1 (ru) | Мобильная дробильная станция | |
TR201808582T4 (tr) | Mobil kırıcı. | |
CN101759043B (zh) | 一种岩土矿石定量装车站 | |
AU2012364321A1 (en) | Material processing plant | |
AU2014286414B2 (en) | Movable breaker system for lumpy material | |
CN107109808B (zh) | 筑路机械 | |
PL222568B1 (pl) | Urządzenie przesypowe oraz urządzenie krusząco-przesypowe | |
RU2685488C1 (ru) | Установка самосвальная для перевозки гранулированного материала (варианты) | |
AU2009321716A1 (en) | Mobile crusher | |
KR101118316B1 (ko) | 원료탄 장입 장치 | |
CN107435290A (zh) | 铺路机或进料机类型的道路施工机器 | |
JP4031357B2 (ja) | 自走式破砕機 | |
PL217464B1 (pl) | Ładowarka | |
CN114026289A (zh) | 具有料斗的摊铺机 | |
JP2021031291A (ja) | 屋内貯蔵設備 | |
CN206996722U (zh) | 一种挖掘物的破碎装置 | |
US6722505B2 (en) | Rotary adjustable dirt/sand/rock separator | |
PL200558B1 (pl) | Zespół krusząco-przesypowy | |
KR102032634B1 (ko) | 연속식 하역장치 | |
PL193963B1 (pl) | Chodnikowe urządzenie przeładowcze | |
FI3208386T3 (fi) | Laite kappalesyöttötavaran käsittelyyn tarkoitetun laiteyksikön vastaanottamiseen ja käyttämiseen | |
JP4138514B2 (ja) | 材料の投入方法及び投入装置 |